Jakiego artykułu szukasz?

​Rekrutacja na rok akademicki 2021/2022 w Collegium Civitas

Trwa rekrutacja na rok akademicki 2021/2022 w Collegium Civitas. Uczelnia, mająca siedzibę na 12. piętrze PKiN, od lat kształci specjalistów z zakresu nauk humanistyczno-społecznych, bezpieczeństwa oraz zarządzania i marketingu.

Dowiedz się więcej i odkryj magię studiowania!

​Rekrutacja na rok akademicki 2021/2022 w Collegium Civitas
- Oferta edukacyjna obejmuje studia I i II stopnia – ponad 60 specjalności na czterech kierunkach (w języku polskim i angielskim), studia dwujęzyczne polsko-angielskie i studia podyplomowe. – Co roku w ofercie edukacyjnej pojawiają się nowe specjalności, stworzone w oparciu o analizy potrzeb pracodawców, zmiany zachodzące na rynku pracy, bieżące i przyszłe wyzwania społeczno-gospodarcze oraz nowe trendy technologiczne i rozwojowe. W tym roku są to m.in. Kultura organizacji i zarządzanie zmianą, Psychologia społeczna w społeczeństwie ryzyka, Zarządzanie komunikacją i design thinking, Zarządzanie projektami i procesami, Społeczeństwo cyfrowe – badania i innowacje czy też Komunikacja w promocji zdrowia - mówi rektor Collegium Civitas, prof. Stanisław Mocek.

Collegium Civitas to magiczne miejsce, i to nie tylko z uwagi na siedzibę w Pałacu Kultury i Nauki, pełnym niezwykłej, zagadkowej energii. Tajemnica sukcesu Uczelni to wyjątkowa atmosfera studiowania i możliwość zdobycia cennych umiejętności, niezbędnych do funkcjonowania w nieprzewidywalnym świecie jutra. Jak wynika z ministerialnych badań ELA 2020, absolwenci Collegium Civitas z łatwością znajdują pracę w interesujących ich branżach.

Zarządzanie i marketing – studia z przyszłością i w ścisłej współpracy z pracodawcami

Katedra Zarządzania Collegium Civitas gwarantuje studentom zdobycie praktycznych umiejętności, pożądanych obecnie przez pracodawców. Zapotrzebowanie na wysokiej klasy specjalistów z zakresu digital marketingu, zarządzania procesami czy analityki danych, już jest wysokie i stale rośnie. Zajęcia proponowane przez Katedrę Zarządzania prowadzą praktycy z obszaru biznesu, planowania strategicznego oraz specjaliści w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Wśród wykładowców znajdują się również trenerzy, specjaliści, praktycy reklamy, marketingu, brandingu i PR, zawodowo związani z agencjami reklamowymi, Public Relations oraz domami mediowymi.

Nowe media i dziennikarstwo – praktyczny warsztat i szerokie perspektywy zawodowe

Uczelnia znana jest z kształcenia kolejnych pokoleń dziennikarzy, pracujących zarówno w tradycyjnych mediach, jak i prowadzących własne kanały w social mediach. Katedra Dziennikarstwa i Nowych Mediów, kierowana przez Jacka Żakowskiego, zgromadziła wielu czołowych dziennikarzy, laureatów najważniejszych nagród branżowych. Zajęcia prowadzą m.in. Rafał Woś z „Tygodnika Powszechnego”, Grzegorz Sroczyński z „Gazety Wyborczej”, Karolina Lewicka z Radia TOK FM, Roman Kurkiewicz z Halo.Radio czy Edwin Bendyk z „Polityki”. Dla studentów oznacza to stały kontakt z praktykami oraz stanowi gwarancję poznania praktycznego warsztatu dziennikarskiego.

Katedra prowadzi również aktywną działalność publicystyczno-społeczną, co jest jednocześnie dla studentów okazją do postawienia pierwszych kroków w zawodzie. Włączają się oni w organizację i obsługę medialną międzynarodowych konferencji, działają w studenckiej rozgłośni Radio Pałacc i relacjonują międzynarodowe konkursy. W 2019 r. z inicjatywy kierownika Katedry Dziennikarstwa i Nowych Mediów powołano do życia Concilium Civitas, niezależną inicjatywę polskich naukowców reprezentujących nauki społeczne i pracujących w czołowych uczelniach zagranicznych. W jej ramach działa także Młode Concilium Civitas, organizujące m.in. konkurs dla maturzystów na esej, reportaż lub artykuł, w którym nagrodą jest indeks na wybrane studia w Collegium Civitas.

Absolwenci specjalności dziennikarskich Collegium Civitas odnoszą sukcesy zarówno w pracy w redakcjach mediów tradycyjnych, jak i w prowadzeniu własnych kanałów w mediach cyfrowych, jak np. laureat Grand Video Awards 2018 w kategorii „debiut roku” i Grand Video Awards 2019 w kategorii Publicystyka, wideorozmowa, Rafał Gębura, pomysłodawca i prowadzący kanał „7 metrów pod ziemią” w serwisie YouTube.

Socjologia – nowoczesne specjalności i dobre zarobki

Socjologia w Collegium Civitas wykorzystuje tradycyjne narzędzia tej dyscypliny w tworzeniu innowacyjnych specjalności, odpowiadających na potrzeby współczesnego rynku pracy, takich jak Analityka i design internetowy, Kryminologia czy też Psychologia społeczna w społeczeństwie ryzyka. Stanowi to gwarancję zarówno doskonałej podbudowy teoretycznej, jak i praktycznej znajomości narzędzi oraz umiejętności zastosowania ich w badaniach z zakresu różnych gałęzi biznesu. Absolwenci Socjologii w Collegium Civitas znajdują zatrudnienie w ośrodkach badań społecznych i rynku, mediach, organach administracji rządowej i publicznej, ale także w agencjach marketingowych i PR-owych.

Kierunek Socjologia został wyróżniony w Rankingu Szkół Wyższych PERSPEKTYWY 2021, w którym zajął 1. miejsce wśród wśród oferowanych na uczelniach niepublicznych! Również w rankingu ELA w 2020 roku, oceniającym zarobki absolwentów, socjologia w Collegium Civitas uplasowała się na 1. miejscu wśród wszystkich uczelni niepublicznych w Polsce.

Stosunki międzynarodowe i dyplomacja – podwójny dyplom i kariera za granicą

Uczelnię wyróżnia wysoki poziom umiędzynarodowienia, praktyczne podejście do kształcenia docenione m.in. przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz kadra światowej klasy ekspertów. Porozumienia z zagranicznymi uniwersytetami (Anglia Ruskin University, Suleyman Demirel University i West Virginia University) umożliwiają studentom wybranych specjalności na kierunku Stosunki międzynarodowe (w języku angielskim) uzyskanie podwójnego dyplomu magisterskiego. Otwierają też perspektywy odbywania zagranicznych staży, m.in. w placówkach dyplomatycznych na całym świecie.

Lektoraty realizowane w pracowniach ProfiLingua rozwijają umiejętności językowe studentów i wspierają przygotowania do udziału w międzynarodowym programie Erasmus+, w projektach edukacyjnych realizowanych np. w Belgii, Francji, Hiszpanii, Kanadzie, Niemczech, USA, Wielkiej Brytanii oraz otwierają możliwości rozwoju kariery w każdym zakątku świata.

Przy uczelni działa również Studencki Ambasador Karier UE, który m.in. pełni rolę osoby kontaktowej, udzielającej wszelkich informacji związanych z pracą w instytucjach Unii Europejskiej osobom zainteresowanym.

Rekrutacja i studia on-line

Collegium Civitas dołożyło wszelkich starań, aby proces rekrutacji przebiegał płynnie, pomimo pandemii wirusa COVID19. – Chcemy, żeby kandydaci w tej trudnej sytuacji mogli w normalnym trybie zapoznać się z ofertą edukacyjną i mieli czas na dokonanie świadomego wyboru kierunku studiów. Gwarantuję, że zrobimy wszystko, aby pomóc kandydatom przejść ten proces możliwie bezproblemowo. Na każdym etapie mogą oni liczyć na wsparcie pracowników Collegium Civitas – zaznacza Rektor Collegium Civitas, prof. Stanisław Mocek.

W dobiegającym końca roku akademickim 2020/2021 wszystkie zajęcia na uczelni prowadzone były w trybie online – łącznie ponad 13 000 zajęć na studiach I i II stopnia oraz niemal 2 270 godzin akademickich na studiach podyplomowych. Uczelnia z niewątpliwym sukcesem poradziła sobie ze zmianą trybu kształcenia, o czym świadczą wyniki przeprowadzonych wśród studentów badań – 86% respondentów oceniło pozytywnie formułę online w Collegium Civitas.

W nadchodzącym roku akademickim Uczelnia jest przygotowana do pracy zarówno w tradycyjnym, jak i zdalnym trybie, przy czym planowany jest stopniowy powrót do nauczania w siedzibie Collegium Civitas – dzięki koncepcji prowadzenia części zajęć online, a części w salach wykładowych.

– Serdecznie zapraszam do wspólnego odkrywania magii studiowania w Collegium Civitas, do odbycia pasjonującej intelektualnej podróży, podczas której przewodnikami będą wybitni wykładowcy. W międzynarodowej atmosferze, razem z kolegami z całego świata, będziemy wspólnie poszukiwać rozwiązań, dzielić się spostrzeżeniami, rozbudzać kreatywność oraz realizować ambicje i pasje – mówi rektor Collegium Civitas, prof. Stanisław Mocek.

Rekrutacja trwa! Sprawdź szczegóły: www.civitas.edu.pl

Zobacz także Prezentację Uczelni w portalu


Komentarze (0)

brak komentarzy…
  • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
  • Akademia Pożarnicza w Warszawie
  • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
  • Akademia Katolicka w Warszawie, Collegium Bobolanum
  • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
  • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
  • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
  • Akademia Nauk Stosowanych w Wałczu
  • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
  • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
  • Politechnika Poznańska
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
  • Lubelska Akademia WSEI
  • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
  • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
  • Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego
  • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
  • Uniwersytet SWPS Katowice
  • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
  • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
  • Akademia Mazowiecka w Płocku
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
  • Gdański Uniwersytet Medyczny
  • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
  • Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium
  • Warszawska Uczelnia Ekonomiczna
  • Politechnika Częstochowska
  • Akademia Ateneum w Gdańsku
  • Uniwersytet Gdański
  • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
  • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
  • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
  • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
  • Uniwersytet Pomorski w Słupsku
  • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
  • Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu
  • Powiślańska Szkoła Wyższa
  • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
  • Politechnika Śląska
  • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
  • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
  • Collegium Humanum w Poznaniu
  • Collegium Humanum w Kielcach
  • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana w Radomiu
  • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
  • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
  • Uniwersytet w Siedlcach
  • Collegium Civitas w Warszawie
  • Akademia Jagiellońska w Toruniu
  • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
  • Collegium Humanum w Gdańsku
  • Akademia Tarnowska
  • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
  • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
  • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
  • Collegium Humanum we Wrocławiu
  • Collegium Humanum w Warszawie
  • Akademia Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie, Uczelnia Państwowa
  • Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży
  • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
  • Collegium Humanum w Rzeszowie
  • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
  • Wyższa Szkoła Zarządzania i Psychologii w Poznaniu
  • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
  • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
  • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
  • Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu
  • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
  • Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
  • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
  • Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku
  • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
  • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
  • Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
  • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT
  • Uniwersytet Śląski w Katowicach
  • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
  • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie
  • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
  • Uniwersytet WSB Merito Szczecin
  • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
  • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
  • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Toruniu
  • Uniwersytet Morski w Gdyni
  • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
  • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
  • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
  • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana, Wydział w Warszawie
  • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
  • Collegium Da Vinci w Poznaniu
  • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
  • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Kościerzynie
  • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
  • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
  • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
  • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
  • Uniwersytet Kaliski
  • Gdańska Szkoła Wyższa
  • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
  • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
  • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
  • Uniwersytet Wrocławski
  • Politechnika Białostocka
  • Politechnika Łódzka
  • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
  • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
  • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
  • Akademia WIT w Warszawie
  • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
  • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
  • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
  • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
  • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
  • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Gdańsku
  • Uniwersytet w Białymstoku
  • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
  • Collegium Humanum w Szczecinie
  • Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
  • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
  • Akademia Śląska w Katowicach
  • Akademia Medyczna Humanum w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
  • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
  • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
  • Uniwersytet Zielonogórski
  • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
  • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
  • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
  • Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
  • Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu
  • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
  • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
  • Akademia Zamojska
  • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
  • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
  • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
  • Collegium Humanum w Lublinie
  • Collegium Humanum w Katowicach
  • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
  • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
  • Uniwersytet Szczeciński
  • Politechnika Morska w Szczecinie
  • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
  • Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
  • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
  • Uniwersytet Rzeszowski
  • Uniwersytet WSB Merito w Toruniu
  • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
  • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Szczawnie-Zdroju
  • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
  • Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych