Nowe kierunki, nowe pracownie i nowi wykładowcy – Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi inauguruje Rok Akademicki 2016/2017

Ponad 600 studentów studiów licencjackich i magisterskich na 3 kierunkach: kosmetologii, dietetyce i pedagogice oraz drugie tyle na studiach podyplomowych rozpocznie naukę w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w nowym roku akademickim 2016/2017

Uczelnia, która świętuje 10-lecie swojego istnienia ma powody do dumy: właśnie uzyskała uprawnienia do kształcenia na studiach magisterskich na kierunku Dietetyka, oferując unikatowe specjalności: dietetyka wieku dziecięcego, żywienie kliniczne, dietetyka sportowa oraz psychodietetyka. W ostatniej dekadzie dietetyka jest dziedziną dynamicznie rozwijająca się, a temat żywienia ludzi i problemy z odżywianiem jest zawsze aktualny. Z problemem otyłości, ale także anoreksji i bulimii zmaga się cały świat – w szczególności kraje wysokorozwinięte. Jednocześnie rośnie świadomość wpływu diety na nasze zdrowie, samopoczucie i wygląd. Rady i wskazówki specjalisty są więc na miarę złota.

Dietetyk dba o prawidłowe i racjonalne odżywianie zarówno osób zdrowych, jak i cierpiących na przewlekłe choroby układu pokarmowego, nerek, choroby metaboliczne, układu krążenia, dla których prawidłowa dieta jest elementem leczenia. Z jego wiedzy korzystają także sportowcy, którzy właściwą dietę wykorzystują do osiągnięcia najwyższej formy i wydolności organizmu.

Uwzględniając kilkuletnie doświadczenie w kształceniu na kierunku Dietetyka na poziomie I stopnia, śledząc na bieżąco aktualne doniesienia naukowe i odpowiadając na potrzeby rynku Uczelnia postanowiła poszerzyć swoją ofertę o studia magisterskie w tej dziedzinie. Studia skierowane są do osób, które pragną poszerzyć swoją wiedzę z zakresu dietetyki, wybierając jedną z oferowanych specjalności.

Ale to nie jedyna nowość. „Medyk” od lat szczyci się nowoczesnym zapleczem dydaktycznym, które systematycznie modernizuje, remontuje i doposaża, stwarzając studentom komfortowe warunki do nauki i zdobywania umiejętności praktycznych. Uczelnia dysponuje w pełni wyposażonymi w sprzęt pracowniami: kosmetologiczną Klapp, podologiczną, wizażu i stylizacji, technologii żywności i laboratorium chemicznym. W wakacje Uczelnia przeprowadziła gruntowny remont sali do masażu, pracownia zyskała przestronny, jasny wygląd, przyjazne oświetlenie oraz nowoczesne stoły do masażu renomowanej marki Habys. W pracowni odbywać się będą m.in.: zajęcia związane z modelowaniem i kształtowaniem sylwetki, fizjoterapią, odnową biologiczną i drenażem limfatycznym.

Partnerami w kształceniu WSBiNoZ są znane i cenione firmy z zakresu medycyny, kosmetyki, zdrowia oraz naukowcy i praktycy uznawani za autorytety w swych dziedzinach. Efektem takiej współpracy jest ruszająca w nowym roku akademickim pierwsza w Europie Akademia Apilus, czyli prestiżowy kurs termokoagulacji i elektroepilacji – wspólny projekt uczelni oraz firmy Beauty In.

Akademia kształcić będzie profesjonalistów w zakresie najnowszych technik trwałego usuwania owłosienia, termokoagulacji z wykorzystaniem zaawansowanych technologii i wysokiej klasy aparatury. Pierwsze szkolenie rozpocznie się już w październiku i będzie trwało jeden semestr.


Biuro Rekrutacji

ul. Piotrkowska 278
90-361 Łódź
tel. 42 683 44 18
fax: 42 683 44 22

www.medyk.edu.pl
rekrutacja@medyk.edu.pl