W dużych miastach brakuje pracowników! Czy warto szukać ich na studenckich targach pracy?

Pracodawcy z dużych miast mają ogromne problemy ze znalezieniem pracowników. Utrzymujące się rekordowe niskie bezrobocie i duża rotacja to dla działów HR ogromne wyzwanie. Pomocne mogą być studenckie targi pracy. Uczelnie Vistula organizują je już od 8 lat. Z każdym rokiem zainteresowanie firm i kandydatów do pracy rośnie.

Najbliższe targi pracy JobSpot odbędą się już 12 marca 2020 r. w kampusie Uczelni Vistula przy ul. Stokłosy 3 w Warszawie.

Organizatorzy spodziewają się ok. 1000 studentów z kilkunastu kierunków studiów. m.in.: zarządzania, finansów i rachunkowości, informatyki, filologii angielskiej i hiszpańskiej oraz turystyki i rekreacji.

JobSpot jest okazją do bezpośredniego kontaktu studentów i absolwentów oraz pracodawców. To sprawdzona formuła, która pozwala na znalezienie pracy, stażu lub praktyk. Jest też szansą na zyskanie i pogłębienie wiedzy na temat rynku pracy, poznanie technik rekrutacyjnych i wymagań stawianych aspirującym pracownikom. Wydarzenie daje możliwość zdobycia doświadczenia, które pomoże rozwijać karierę.

Kandydaci pojawią się przeszkoleni i z profesjonalnie przygotowanymi CV - przed targami do rozmów o pracę przygotuje ich uczelniane Biuro Karier.

- Cały rok wspieramy i doradzamy studentom, a dzień przed targami organizujemy konsultacje CV. Dzięki temu studenci są świadomi swoich silnych stron i przygotowani do rozmów z rekruteramimówi Ewa Wolniewicz, dyrektor Biura Karier.

W targach wezmą udział m.in. Goldman Sachs, Accenture, Schneider Electric, Leonardo Royal Warsaw, NYX Hotel Warsaw, J.W. Construction Holding czy Teleperformance Poland.

Lista wystawców nie jest zamknięta, chętne firmy wciąż mogą się zgłaszać do Biura Karier: rozwoj.kariery@vistula.edu.pl.

Targi JobSpot wyróżniają się też unikalną formułą. To nie tylko stoiska i miejsce do prowadzenia rekrutacji, ale też warsztaty przygotowujące kandydatów do podjęcia pierwszej pracy. W ciągu 8 lat dzięki targom wiele firm nawiązało stałą współpracę z Uczelnią, a staże i pracę znalazło kilka tysięcy studentów.

***

Akademia Finansów i Biznesu Vistula oraz Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula to jedne z najstarszych i najwyżej ocenianych w rankingach, prywatnych uczelni w Polsce. Wyróżniają je kierunki praktyczne, przygotowujące do sukcesu na rynku pracy. Wykładowcy są wybitnymi autorytetami i praktykami. Uczelnie ściśle współpracują z biznesem i organizacjami międzynarodowymi.