Ranking uczelni

Jeśli jesteście tegorocznymi maturzystami i zastanawiacie się nad właściwym wyborem kierunku studiów, zapoznajcie się z naszym rankingiem szkół wyższych, który przygotowaliśmy specjalnie z myślą o przyszłych studentach.

W szkołach wyższych każdego roku pojawia się wiele ciekawych kierunków i specjalności. Placówki zachęcają w ten sposób do studiowania wszystkich tych, którzy marzą o udanej karierze zawodowej po zakończeniu edukacji. Ranking uczelni wyższych pozwoli rozeznać się w szerokiej ofercie, jaką mają do zaoferowania zarówno państwowe, jak i prywatne szkoły wyższe.

Prezentujemy Wam poniżej klasyfikację uczelni w Polsce przygotowaną i na bieżąco aktualizowaną na podstawie ocen przyznawanych przez studentów i absolwentów.

Jeżeli interesuje Was, jak prezentują się uczelnie w konkretnym województwie, znajdziecie tę informację w menu po lewej stronie. Tam także odszukacie klasyfikację według typów kształcenia.

Osobno prezentujemy rankingi opracowane przez Fundację Edukacyjną Perspektywy.

Dlaczego ranking uczelni jest ważny?

  • pozwala lepiej rozeznać się w oferowanych kierunkach,
  • daje możliwość wybrania najbardziej prestiżowej uczelni,
  • umożliwia podjęcie ostatecznej decyzji,
  • wysokie miejsce danej szkoły wyższej w na liście to gwarancja, że placówka zyskała zaufanie studentów.

Gorąco zachęcamy Was do dzielenia się własnymi opiniami na temat uczelni, wydziałów, kierunków studiów poprzez komentarze, które możecie pisać pod wybraną szkołą wyższą. Dzięki temu również Wy tworzycie przyszłoroczne podsumowanie poziomu placówek edukacyjnych.

Showing 1-20 of 474 items.

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

31-007 Kraków, ul. Gołębia 24
+48 (12) 663 14 01, 663 14 08,