Filologia wietnamsko-tajska

Program studiów na kierunku filologia wietnamsko - tajska obejmuje nie tylko naukę języków tajskiego i wietnamskiego, ale także przedmioty takie, jak literatura wietnamska i tajska czy historia Wietnamu i Tajlandii. Wykładowcy starają się przybliżyć studentom kulturę obu państw, np. poprzez dodatkowe zajęcia z kuchni wietnamskiej, uroczyste obchody święta Tet, itp.

Obowiązkowym przedmiotem na filologii wietnamsko - tajskiej jest jeden język indoeuropejski (do wyboru j. angielski i j. niemiecki). Nauka tego języka rozpoczyna się od poziomu zaawansowanego.

Możliwości zatrudnienia po studiach

Absolwenci filologii wietnamsko - tajskiej będą posiadali biegłą znajomość trzech języków obcych. Dodatkowo program studiów przewiduje możliwość ukończenia ścieżki kwalifikacji pedagogicznych.

Studia umożliwiają zatem podjęcie pracy w instytucjach i firmach utrzymujących kontakty zarówno gospodarcze jak i społeczno - kulturalne z partnerami wietnamskimi lub tajskimi. Słuchacze, którzy zaliczą blok przedmiotów pedagogicznych, będą mogli podjąć pracę w szkole jako nauczyciele języka.

Uczelnie, na których możesz studiować wybrany kierunek

Komentarze (0)

Brak komentarzy