Opinie o Uczelniach

W polu WYSZUKIWARKI powyżej należy znaleźć uczelnię, a następnie dokonać oceny w punktach (0 - 10 pkt.) oraz wyrazić opinię w komentarzu.

Z ciekawością poznamy Wasze zdanie na temat uczelni, kierunku, specjalności, poziomu kadry naukowej, atrakcyjności oferty kształcenia, jakości współpracy międzynarodowej, innowacyjnych technologii w nauczaniu, perspektyw pracy dla absolwentów, oferty zajęć pozadydaktycznych, możliwości rozwijania pasji i zainteresowań, czy wreszcie atmosfery panującej na uczelni.

Liczymy na Wasze głosy, dzięki którym powstaje nasz unikalny ranking szkół wyższych. To Wy - studenci - jesteście jego autorami i właśnie dlatego jest on tak ważny :-)

Ostatnio dodane komentarze

 • 12345j
  Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

  Chodzi lub chodził ktos was na zajęcia z koszykówki dziewcząt w KU AZS UP?? Warto się przejść i jaki poziom gry jest?
  22.11.2017
 • Guestundiz
  Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. prof. S. Tarnowskiego w Tarnobrzegu

  guest test post bbcode html http://gdhyuei23kol.com/ simple
  21.11.2017
 • Artur_WSM
  Wyższa Szkoła Mazowiecka w Warszawie

  Większość wpisów jest sponsorowanych, najlepiej pojechać obejrzeć jak wygląda uczelnia od środka - adekwatnie do poziomu nauczania.
  21.11.2017
 • Tedi
  Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy

  Planow nie ma bo glowna planistka zwolnila sie z pracy.
  21.11.2017
 • Martines
  Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy

  Jeseli chodzi o otganizacje w chojnicach, to wszystkiemu jest winna paji agata. Hie poinformowala nas o zajeciach. Planow hie ulozyla. Na wiadomosci jie odpisywala i zganiala wszystko na innych...dlatego wiele kierunkow jie ruszylo, bo sprawa zostala po prostu olana. Tak dba o nas nasz opiekun. Ciekawe co na to przelozeni z bydgoszczy?!
  21.11.2017
 • Marek- Trzaskalski
  Wyższa Szkoła Mazowiecka w Warszawie

  Uczelnia nieźle się rozwija uruchomili nowy kierunek pielęgniarstwo jest dużo studentów, fajne dziewczyny na pielęgniarstwie, jeśli chodzi o sprzęt ciągle coś dokupuje teraz widać nowa pracownie pielęgniarstwa , o zaległościach do wykładowców nic nie słyszałem, raczej to nieprawda jeśli chodzi o dziekana jest jaki jest ale jest fajna atmosfera i dobry sprzęt chętnie zostanę na magisterce
  21.11.2017
 • inżynieria materiałowa
  Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej

  kto studiuje na tym kierunku - inżynieria materiałowa??? jak jest? czy polecacie?
  21.11.2017
 • dona
  Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy

  Zapytajcie Pani Agaty ( CHOJNIC) ona pewnie wszystko wie hehehhe jak nie zgubi waszych dokumentów buahahhaha zal.pl takiego pracownika tam trzymać!
  21.11.2017
 • dona
  Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy

  Zapytajcie Pani Agaty, one pewnie wszystko wie hehehhe jak nie zgubi waszych dokumentów buahahhaha zal.pl takiego pracownika tam trzymać!
  21.11.2017
 • Student
  Małopolska Wyższa Szkoła im. Józefa Dietla w Krakowie

  Oto co pisza o włascicilelu szkoły ,chyba nie powinien dziwić fakt,że wykładowcy nie dostaja pieniędzy. Piotr Mochnaczewski ma już na koncie dwukrotną jazdę po pijaku i zdemolowanie traktora. Nie przeszkodziło mu to w byciu pracownikiem naukowym i pełnieniu obowiązków rektora szkół wyższych. Oskarżono go o to, że ukradł z jednej z nich sztućce i sprzęt kuchenny wart pół miliona złotych. Drugą szkołę oszukał podobno na 70 tysięcy. O sprawie pisze Newsweek. Dziennikarze tygodnika dotarli do zawiadomienia, które w ubiegłym tygodniu wpłynęło do Prokuratury Rejonowej na Pradze Południe. Prywatna uczelnia Viamoda oskarża Mochnaczewskiego o "przekroczenie zakresu udzielonych pełnomocnictw oraz dopuszczenie się czynów, na skutek których Uczelnia poniosła szkodę". W skrócie: zaradny mąż Ogórek miał podróżować, spać w hotelach i jeść w restauracjach za pieniądze uczelni. Bardzo często korzystał z usług hotelarskich, gastronomicznych w drogich restauracjach czy przejazdów kolejowych i lotniczych na koszt Uczelni (...). Pobierał fakturę VAT wystawianą na Uczelnię i żądał zwrotu kosztów lub po prostu korzystał z karty płatniczej stanowiącej własności Uczelni. - czytamy. Tym samym przekroczył zakres udzielonych pełnomocnictw oraz dopuścił się czynów, na skutek których Uczelnia poniosła szkodę (...). Ponadto (...) korzystał z karty płatniczej stanowiącej własności Uczelni w prywatnych sprawach takich jak podróże, noclegi, bilety. Podobnie jak w przypadku zaliczek - żadnych z tych kosztów nie można powiązać z działalnością Uczelni. Te "wydatki reprezentacyjne" kosztowały szkołę 29 tysięcy złotych. W sumie Mochnaczewski jest jej winien 68 tysięcy, ale władze uczelni nie potrafią wyegzekwować pieniędzy od października 2014 roku. Dlatego zgłoszono sprawę do sądu. Co ciekawe, jak donosi Newsweek, zaradny Mochnaczewski podpisywał umowy... sam ze sobą. Był bowiem prezesem i większościowym właścicielem spółki. Jak można się było spodziewać, ani Ogórek ani przyszła "Pierwsza Dama" nie chcą komentować sprawy. Zobacz też: Pijany mąż Ogórek chciał PRZEKUPIĆ POLICJANTÓW?! "Był tak pijany, że WYPADŁ Z SAMOCHODU..."
  21.11.2017
 • Artur_WSM
  Wyższa Szkoła Mazowiecka w Warszawie

  Nie polecam wyższej szkoły mazowieckiej. Mówię to z pełną świadomością. Ja osobiście żałuje, ze tam jestem i zamierzam jak najszybciej zwijać się stamtąd. Po pierwsze szkoła mieści się w śmierdzącym blaszanym kontenerze z przeciekającym dachem, po drugie szkoła ma długi i nie płaci wykładowcą wynagrodzenia, boje się że lada dzień przestanie istnieć i będę mieć masę kasy w plecy. A poza tym część wykładowców ( nie będę podawać nazwisk) są niekompetentni i zastanawiam się za co ja naprawdę place tyle kasy. Jeśli maturzyści bądź technicy pragną studiować fizjoterapię/pielęgniarstwo odradzam wybierania się do WSM. Jest garstka wykładowców na których zajęciach można wynieść istotne wiadomości. Wielu prowadzi zajęcia pod swoją specjalizacje, która przebiega obok tematu! Spóźnienia niektórych wykładowców przekraczają 1,5 godziny. Resztę wykładu prowadzą na temat bezczelnego zachowania studentów, którzy nie czekali na ten wykład (oczywiście nie ma żadnej informacji o spóźnieniu wykładowcy) Na następnym wykładzie oczywiście wejściówka ;) Pani w dziekanacie nie potrafi wykonywać swojej pracy rzetelnie ani na czas! Wiele osób, które chcą otrzymać jakieś pisma ze szkoły muszą czekać na nie po kilka miesięcy. Często są z błędami! Ich błędy doprowadzają do sporych problemów, które ich już więcej nie dotyczą i trzeba samemu je rozwiązywać. Nawet jeśli jest się miłym nie można się dogadać i załatwić sprawy bez usłyszenia pretensjonalnego tonu i niegrzecznych docinek w stronę studentów.
  21.11.2017
 • Anita
  Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

  Proszę doradrzić jak najliepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w języku polskim przez Skype, żeby mógłabym być na 100% pewna, że przystąpiłam do programy licencjackiej ("Zarządzanie w języku polskim")
  21.11.2017
 • magda
  Politechnika Lubelska

  Jaki był w tym roku próg na finanse i rachunkowość na pollub?
  21.11.2017
 • mala
  Wyższa Szkoła Zarządzania Personelem w Warszawie

  Studiowałam na kierunku Socjologia, bardzo jestem zadowolona a moja koleżanka teraz poszła tam na magisterkę i też jest zadowolona, polecam
  21.11.2017
 • mero
  Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie

  ktoś ze znajomych podjął naukę, jeszcze nie otrzymał podpisanej umowy, a już dostał wezwanie do zapłaty. Wyjaśnił, że czeka na podpisana umowę przez kanclerza, którą jest gotów odebrać. Otrzymał informację, że pani wysyłająca wezwanie dostała decyzję o przyjęciu, a co do umowy nie była świadoma ,że jeszcze ta osoba nie otrzymała. W następnym dniu napisała, że umowa jest podpisana, to należy płacić. Już nie było mowy o tym, że jeszcze osoba nie zdążyła odebrać.
  21.11.2017
 • Noga
  Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu

  Wybieram się w przyszlym roku na zarządzanie -Reklama i marketing. Niech ktoś mi powie czy tam jest duzo matmy?? Jestem straszna noga z matmy! ;(((
  20.11.2017
 • Studentka
  Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa i Ochrony im. Marszałka J. Piłsudskiego w Warszawie

  Jak jest tu z zaliczeniami? Latwo /trudno?
  20.11.2017
 • Chemia
  Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie

  Jest ktoś na kierubku chemii i mógłby sie wypowiedzieć co do niego?
  20.11.2017
 • Studentka
  Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

  Uwaga na prof. Pipienia, proponuje studentkom zaliczenie za pójście do łóżka. Bądźcie ostrożne!
  20.11.2017
 • Bombo
  Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

  Czy ktoś mi porówna poziom kierunku chemia na UKSW I UW? Jestem na UW I jest ciężko. Chce się przepisać
  20.11.2017