Opinie o Uczelniach

W polu WYSZUKIWARKI powyżej należy znaleźć uczelnię, a następnie dokonać oceny w punktach (0 - 10 pkt.) oraz wyrazić opinię w komentarzu.

Z ciekawością poznamy Wasze zdanie na temat uczelni, kierunku, specjalności, kadry naukowej, atrakcyjności oferty kształcenia, jakości współpracy międzynarodowej, innowacyjnych technologii w nauczaniu, perspektyw pracy dla absolwentów, oferty zajęć pozadydaktycznych, możliwości rozwijania pasji i zainteresowań, czy wreszcie atmosfery panującej na uczelni.

Liczymy na Wasze głosy, dzięki którym powstaje nasz unikalny ranking szkół wyższych.

To Wy - studenci - jesteście jego autorami i właśnie dlatego jest on tak ważny :-)

Ostatnio dodane komentarze

 • pa123
  Collegium Da Vinci w Poznaniu

  @Adrian odezwałem się na maila w takim razie;)
  5/26/19
 • Enka
  Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

  Właśnie kończę wsb kierunek logistyka studia inżynierskie. Jedyny żal jaki mam to nie została otwarta specjalizacja która wybrałam bo było za mało chętnych ale miałam tego świadomość I trafiłam na drugą która też Mnie interesowała. Wykładowcy jak to wykładowcy każdy jest inny i tak u jednych zaliczenia szły bez problemu u innych trzeba było się pouczyć. Ponieważ moją specjalizacją było zarzadzanie procesami I projektami egzaminów było mało dużo projektów robiliśmy które były wymagające. Pisanie pracy inżynierskiej z problemami z powodu lenia jaki mnie dopadł ale promotorka postawiła na swoim i zmobilizowała mnie do jej dokończenia. Ponieważ miałam dobre oceny o które nie trudno jeśli komuś zależy to po 1 semestrze miałam stypendium I praktycznie nie placilam za studia. Panie z dziekanatu bardzo pomocne zamieszanie było tylko jak kadra się zmieniała. Uciążliwe było bieganie między budynkami, jednego dnia zajęcia były na Różanej na Rybakach i na Powstańców Wielkopolskich, czasami na przejście tylko 10min.
  5/26/19
 • marti
  Akademia Wojsk Lądowych im. Gen. T. Kościuszki we Wrocławiu

  trudno dostać się na studia cywilne? chodzi mi głównie o logistykę i cyberbezpieczeństwo
  5/26/19
 • Lingwistyka stosowana
  Uniwersytet Gdański

  Czy mam szanse dostać się na lingwistykę niestacjonarną bez zdawania angielskiego?
  5/26/19
 • Marcin
  Uczelnia Łazarskiego w Warszawie

  Hej , jak wygląda sytuacja ze studiamii na kierunku ekonomia II stopień??
  5/26/19
 • On
  Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu

  Architektura raciborz odeszli twórcy kierunku i poziom spada na psy
  5/26/19
 • Natix
  Śląska Wyższa Szkoła Medyczna w Katowicach

  Hej :) wybiera się ktoś na dietetykę pierwszego stopnia od października 2019? A może jest tu ktoś z wcześniejszych roczników i da znać, czy dietetyka jest kierunkiem otwieranym regularnie, czy przygotować się na to, że mogą go nie otworzyć (z powodu małej liczby chętnych)?
  5/26/19
 • $ylwia $ylwunia96
  Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

  Czy trudno jest się dostać I utrzymać na kierunku skandynawistyka II stopien?
  5/26/19
 • uważać
  Europejska Wyższa Szkoła Biznesu w Poznaniu

  ściema jakaś....
  5/26/19
 • Dom321456
  Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

  Cieżko jest jezeli chodzi o matematyke? Czy po samej podstawie zdanej na około 70% jest w ogole sens sie wybierac?
  5/26/19
 • Injustice79
  Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

  Odradzam wszystkim informatykę i matematykę. Pani "wykładowczyni" Lilianna Kortus to jakieś nieporozumienie. Najpierw zatrufnili jej męża, który z dydaktyką miał tyle wspólnego co kwiatek z korzuchem, to potem się okazało, że i sama pani Kortus ma wagania z kosmosu. Na zajęcicach zamiast omawiać konspekty, które tak skrupulatnieni pieczołowicie skreśla, siedzi i ogląda nasze wypociny w postaci prezentacji o jakichś fazach rozwoju. Nauczycielom z 30 letnim stażem sprawdza konspekty czepiając się jakichś celów. Cele urastają do rangi wszystkiego co najwazniejsze. To co nam zgotowała, to jakaś masakra. Nigdy w życiu więcej p.Kortus.
  5/26/19
 • mara
  Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie

  Jak ktoś idzie na fizjo w październiku i chce się poznać, to podaje mail: marysiakaczmarek2@gmail.com
  5/26/19
 • Anon27
  Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

  Kończę studia na kierunku Bezpieczeństwo i Higiena Pracy. Wiedziałem, że będą przedmioty zapychacze, ale nie myślałem że aż tyle. Do tego dochodzi materiał powtarzający się co semestr przynajmniej na kilku przedmiotach. Te zawodowe są realizowane byle jak, bez sensu i pomysłu, ważniejsze są oczywiście tematy stricte 'zwierzęce'. Wykładowcy generalnie w porządku, choć znajdują się i dziwne osobniki; poza tym część z nich się stara, ale nie wie jak wyprofilować przedmiot pod kątem BHP i powstaje rolniczy zapychacz. Brak sensownych kół naukowych, mała ilość kursów powiązanych z BHP. Większość ludzi na kierunku zupełnie z przypadku, nawet jeśli ktoś przyjdzie na ćwiczenia raz na cały semestr, i tak go zalicza, pomimo jakże hucznych zapowiedzi surowych kar. Jeśli ktoś jest minimalnie ogarnięty to jest w stanie z łatwością przebrnąć przez te studia, materiału jest mało, i nie jest wymagający. Zajęcia poukładane tragicznie, np. 2h zajęć rano, 2h po południu; ćwiczenia rano, wykład w południe, itd . 3,4 godzinne przerwy między zajęciami, w formacie dziennym jest to OGROMNA ilość straconego czasu - wydaje mi się że o wiele lepiej studiować zaocznie, a w tygodniu pracować na pełen etat (nawet praktykować w zawodzie) na pełen etat, bez zamartwiania się o elastyczność grafiku. Podsumowując, jeśli ktoś podchodzi do studiów poważnie i liczy, że uczelnia go chociaż trochę ukierunkuje na tematykę BHP - nie polecam. Mimo, że Lublin to stolica województwa, wszelkie programy praktyk letnich w BHP skutecznie go omijają. Jeśli już koniecznie BHP dziennie (a o wiele sensowniej jest niestacjonarnie, wg mojej opinii), lepszy jest Radom, Częstochowa lub Wałbrzych.
  5/26/19
 • Maja Bieniecka
  Staropolska Szkoła Wyższa w Kielcach

  Porażka, nigdy wiecej. Ceny z kosmosu. Teraz jestem na Wszechnicy i nigdy wiecej nie wrócę na Staropolską Szkołe wyższą. Tyle pieniedzy biorą tutaj a budynek jak niedzielna szkółka.
  5/26/19
 • Maja
  Staropolska Szkoła Wyższa w Kielcach

  Porażka, nigdy wiecej. Ceny z kosmosu. Teraz jestem na Wszechnicy i nigdy wiecej nie wrócę na Staropolską Szkołe wyższą. Tyle pieniedzy biorą tutaj a budynek jak niedzielna szkółka.
  5/26/19
 • AnithaX
  Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy

  Wybrałam kierunek Zielarstwo i Fitoterapia i jestem mega zadowolona, bo to bardzo, bardzo ciekawe studia jeśli ktoś interesuje się przyrodą, chemią lub nowoczesnymi technologiami. Sporo zajęć na farmacji na Collegium Medicum, ale ogólnie jest dość łatwo, są też konsultacje wyrównawcze jeśli ktoś czegoś nie rozumie itp. Fajnie ułożony plan, wolne dni w tygodniu ułatwiają łączenie studiów z pracą zawodową. Naprawde Zielarstwo to lepsza perspektywa od tradycyjnej biologii, ochrony środowiska czy chemii.
  5/26/19
 • Zainteresowanaa 2
  Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

  Co sądzicie o studiach II stopnia wraz z podyplomówką? Warto? Naprawdę można się czegoś więcej nauczyć? Jak wyglądają takie zjazdy? Byłabym wdzięczna za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami z osobami, które zdecydowały się na ten rodzaj studiowania.
  5/26/19
 • Ola
  Uczelnia Łazarskiego w Warszawie

  Na prawie jest dużo przedmiotów na których przerabiasz to samo np. Organy ochrony prawnej i przedmiot o zawodach prawniczych albo prawo nieruchomości 1 i 2 część gdzie wykładowca sam mówi że na 2 części nie ma o czym mówić, do tego prawie każde zajęcia kończą się bardzo przed czasem, program studiów który pokazano mi przy rekrutacji różni się od tego który mnie obowiązuje
  5/25/19
 • "też student"
  Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu

  Jak się ma pretensje, to warto się najpierw zastanowić do kogo masz pretensje kolego "Studenttt". Ktoś układa nam plan zajęć, ale to nie ludzie z Fundacji Wadera plan układali. Pamiętam i ty pewnie też pamiętasz jacy byli przerażeni, gdy w kilka godzin meli przeprowadzić zajęcia i zaliczyć nam dziedzinę kryminalistyki, na którą w policyjnym laboratorium przeznacza się kilka lat. Mówisz, że ściema? - tu masz rację, ale to uczelnia ułożyła plan, z którego wynika, że na zajęcia profilowe (na całych studiach!!!) przeznacza się aż jeden semestr! Totalna ściema i totalna fikcja - pretensje do dziekanatu. Ja miałem zajęcia w fundacji przecudowne ...chociaż potwornie krótkie!
  5/25/19
 • Taki
  Uniwersytet Medyczny w Łodzi

  Nikomu nie polecam studiowania lekarskiego w Łodzi. Jeśli macie możliwość wybierzcie inne miasto. Po kilku latach mogę się wypowiedzieć. O tyle o ile na pierwszych 3 latach zajęcia mogą być to Po trzecim roku studiów będziecie korytarzowym popychadłami w szpitalach. Zdążają się wyjątki... Ale uczelnia nie przygotowuje do zawodu lekarza. Władze wydziału są bardzo niewyrozumiałe dla studenta. Jestem studentem 6 roku więc swoje przeszedłem. nigdy więcej umedu...
  5/25/19