Opinie o Uczelniach

W polu WYSZUKIWARKI powyżej należy znaleźć uczelnię, a następnie dokonać oceny w punktach (0 - 10 pkt.) oraz wyrazić opinię w komentarzu.

Z ciekawością poznamy Wasze zdanie na temat uczelni, kierunku, specjalności, kadry naukowej, atrakcyjności oferty kształcenia, jakości współpracy międzynarodowej, innowacyjnych technologii w nauczaniu, perspektyw pracy dla absolwentów, oferty zajęć pozadydaktycznych, możliwości rozwijania pasji i zainteresowań, czy wreszcie atmosfery panującej na uczelni.

Liczymy na Wasze głosy, dzięki którym powstaje nasz unikalny ranking szkół wyższych.

To Wy - studenci - jesteście jego autorami i właśnie dlatego jest on tak ważny :-)

Ostatnio dodane komentarze

 • Ewa
  Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

  Witam! Czy mogłabym otrzymać informację jak dokładnie wyglądają egzaminy wstępne na Reżyserię dźwięku, jakie są etapy, ewentualnie ktoś może podzieli się opinią na temat tych studiów?
  6/7/20
 • Nika
  Politechnika Łódzka

  Nauka online podczas pandemii to jakiś totalny żart. To jest ogromna pomyłka. Uczelnia nie radzi sobie z niczym. Mówię jak jest pieknie- Ale nie jest. Nie dba o studentów. Profesorowie nie trzymają się terminów, planów godzin! Dostajemy informacje o egzaminach 3 dni przed! Bo przecież siedzimy w domu to mamy dużo czasu. Nikt nie bierze pod uwagę że każdy z profesorów tak samo mówi i jest totalny natłok wszystkiego. Program został przyspieszony I nie wiemy czemu. Nie dostajemy żadnych informacji I nic nie wiemy. Kontakt z profesorami? Nie ma żadnego! Na odpowiedź trzeba czekać więcej niż tydzień! Połowa profesorów wysłała 300slajdow na początku i macie I się sami uczcie! Cokolwiek nam nie pasuje? To utrudnione zaliczenie. Ankiety prowadzące na uczelni nic nie dają I nic nie zmieniają. Wymagana od nas jest wiedzą ponad programową gdzie nikt nam nawet nie wytłumaczy podstawowej. Jak tak można? To jest właśnie obraz PŁ.
  6/7/20
 • Maciej
  Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

  W jakim terminie odbędą się rozmowy kwalifikacyjne na Humanistykę Drugiej Generacji?
  6/7/20
 • Były student
  Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy

  Studiowałem na tej uczelni dwa kierunki. Po ukończeniu studiów licencjackich poszedłem na studia magisterkie na publicznych uczelniach i mogę przyjąć, że WSG w niczym nie odstaje, a w niektórych aspektach jest lepsza od moich aktualnych uczelni. Organizacja często pozostawiała wiele do życzenia, ale koniec końców było do przeżycia. Zdarzali się wykładowcy, którzy nie wiedzieli po co są, ale jednak większość to była kadra z pasją, praktycy, pasjonaci swoich specjalności z zamiłowaniem do przekazywania wiedzy.
  6/7/20
 • Kasia
  Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

  Czy trzeba mieć duże zdolności manualne (malarstwo i rysunek to nie jest moja bajka) by jakoś przetrwać do czasu wyboru specjalności? Zdecydowanie bardziej pociąga mnie Grafika komputerowa niż warsztatowa
  6/6/20
 • Bartek
  Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej

  Niestety, nie mam podstaw, żeby polecić tą szkołę. Mam kilku znajomych, którzy po skończeniu studiów w WSTIE w Suchej, musieli przenosić się do większego miasta i tam uzupełniać swoją wiedzę... Zresztą, większe miasto =większe możliwości i więcej ofert pracy dlatego jak już wybierać się na studia to nie do Suchej, a do dużego miasta gdzie są jakieś perspektywy na dalsze życie...
  6/6/20
 • Pigon
  Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

  ODPOWIEM NA KAŻDE PYTANIA DOTYCZĄCE LEKARSKIEGO NA FRYCZU ajsemtibbiti@gmail.com
  6/6/20
 • kasia
  Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

  ile w tym roku jest miejsc na germanistyce, a ile było w zeszłym roku?
  6/6/20
 • Anonim
  Akademia Wojsk Lądowych im. Gen. T. Kościuszki we Wrocławiu

  Idąc na badania lekarskie w soczewkach muszę powiadomić o wadzie wzroku?
  6/6/20
 • dualne
  Politechnika Koszalińska

  Czy na PK są jakieś studia w formie dualnej? Zaoczne odpadają, bo pon-pt praca, a weekendy uczelnia, a dziennie to trudno z pracą pogodzić.
  6/6/20
 • mgr
  Uniwersytet Gdański

  rozważam studia magisterskie z Informatyki albo Informatyki i Ekonometrii. Rozważam studia stacjonarne, ale chcę chodzić do też do pracy i nie wiem, na którym kierunku będzie mi łatwiej to połączyć.
  6/6/20
 • 1234
  Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu

  Wszyscy tutaj mają podobne zdanie , niestety negatywne. Dziwne , że taki chaos tam panuje i pracownicy dziwnie się zachowują. Nikt nie myśli, kto stoi na czele tego obiektu. Osoba, dla której nauka na pierwszym miejscu nie jest. Pisanie do niego to śmiech na sali haha . Tam nikt normalny już nie pracuje , zostali jak widać..I tak , to trwa tak długo, szok.
  6/6/20
 • Oni
  Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej

  Czy warto iść na studia podyplomowe? Ile trwa nauka? Zastanawiam się nad Public Relations- jak wygląda nauka?
  6/6/20
 • Pytanie
  Akademia Wojsk Lądowych im. Gen. T. Kościuszki we Wrocławiu

  Witam, czy test ze sprawności fizycznej odbędzie się 14-19.08 dla wszystkich?
  6/6/20
 • Mocno rozczarowana i zmęzona SWPS-em :/
  Uniwersytet SWPS Poznań

  Jeszcze jedno odnośnie tej uczelni: mam trzeciego promotora, moje badanie do pracy mgr zostało zalończone i NAGLE dowiaduje sie ze musze zmienić temat - to oczywiście twoerdzenie Pani Dyrektor wydziału, wlozylam sporo kasy i wysilku w to badanie, a traz bede placic krocie za kolejne seminaria mgr i za zapewne nowe badanie. Brawo SWPS. Zero szacunku dla studenta a hedynie dla stanu wlasnej kasy w kieszeni. Zero emptatii, a przecież te uczelnie tworzą Psycholodzy. Nadzywyczajne podejście. Kedyna osobą ktora jest na tej uczelni od poczatku i ktora sie nie zmienila i ktora szanuje jest Pani Dr Anna Ziólkowska, ktora znam z pierwszych lat mojego studiowania i te wlasnie lata mojego studiowania byly chyba latami świetności tej uczelni. Od 2011 roku do 2015 uczelnia trzymala naprawde wysoki poziom. To co sie dzieje teraz to mocne przegięcie i rozczarowanie, niestety.
  6/6/20
 • Zgadzam się
  Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu

  Oj chyba faktycznie prawnik to dobre rozwiązanie by dziekani zaczęli działać a nie tylko brać pieniądze za kłamstwa. Po za tym jak pracuję to jak mam zaplanować rok by mi z niczym nie kolidowało? Kpina jakaś. A o praktykach to się nie wypowiem nawet
  6/6/20
 • Nie polecam
  Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu

  Drodzy Państwo, Jeśli chcą Państwo studiować to są inne GODNE uczelnie, gdzie z pewnością wszystkie przedmioty są planowane już OD POCZĄTKU ROKU AKADEMICKIEGO i tak też powinien być dostępny PLAN ZAJĘĆ od 1 pazdziernika już do końca czerwca a NIE "UZUPEŁNIANIE PLANU NA BIEŻĄCO" co to w ogóle jest, że studenci muszą sami prosić się o organizację przedmiotów, których nie zapewnia uczelnia i jeszcze za to płacić. Sprawa powinna trafić albo co Kanclerza albo do Prawnika. Tyle w temacie.
  6/6/20
 • Mocno rozczarowana i zmęzona SWPS-em :/
  Uniwersytet SWPS Poznań

  Przyszedł czas na moją opinię po /uwaga/ : 9 latach studiowania dzieki śmiesznie przedłużonym 5 letnim studiom o 5 lat ( czeka mnie jeszcze rok jak nie wiecej) zaczelam studia w 2011 roku na wydziale psychologii SWPS w Poznaniu, na 5-tym roku wzielam urlop zdrowotny z powodu pogorszenia stanu zdrowia i pobytu w szpitalu, nastepnie wrocilam Od października i okazalo sie ze doloxono mi jakieś ponad 15 „różnic programowych” co przedłużyło moje studia o 4 lata - jak dotąd... na konto tej „uczelni” z mojego konta wpłynęlo ponad 80 tysięcy - jak do tej pory.. ta uczelnia to maszynka do robienia pieniędzy, niestety jakoś od 2015 roku doametralnie spadła. Place i nie wirm za co. Nie mam tytułu magistra, place słone pieniadze i wciaz użeram sie z różnicami programowymi do ktorych zaluczania przekonaly mnie Panie z dziekanatu. Jedna z Pań doktor u ktorej bylam na badaniu naukowym 3 lata temu powiedziala ze juz po powrocie z urlopu dziekanskiego trzeba bylo pojsc z tym do wladz uczelni a nie do dziekantu ktory nspedza kolejna kase dla siebie i uczelni, podobnie jak obecne władze wydziału. Przez poerwsze piec lat studiowania nigdy nie uzyskiwalam odmownych decyzji na moje podanua, teraz tak jest non stop i dyrektor wydziału odwoluje sie do tego ze musze zaliczyc przedmiot w kolejnym semestrze itd czyli ZAPLACIC KOLEJNA KASE DLA JEJ WYDZIŁU. Pralnia brudnych pieniedzy moi drodzy. Ponad 80 tysiecy wplacone na konto uczelni i nadal nic z tego nie mam. Gdyby nie ta wlozona kasa juz dawno by mnie tam nie bylo. Mam 31 lat i przeznaczylam spiro czasu i piniedzy na ta uczelnie. I tyle z tego mam. Odradzam stanowczo zwłaszcza wydzial w Poznaniu.
  6/6/20
 • Absolwentka
  Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie

  Nie polecam, zmarnowane lata, a jak się nieodpowiednio zakręci to bez znajomości się nigdzie nie dostanie
  6/6/20
 • Do Gabrieli
  Uniwersytet Łódzki

  Witaj! Uczelnia nie podaje publicznie progów, ponieważ nie chce zniechęcać potencjalnych kandydatów do aplikacji na kierunki, na których im zależy, dlatego, że progi co roku i tak się zmieniają, więc jeśli na czymś ci zależy, po prostu aplikuj :) Co do kierunków, które wymieniłaś, progi nie powinny być wysokie - około 1-2 osób na miejsce, więc nie powinno być problemów z dostaniem się. Pozdrawiam ;)
  6/6/20