Opinie o Uczelni Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego, Wydział Zarządzania w Szczecinie (Jański Szczecin)

Komentarze (51)

 • Magdalena

  Witam, studiowałam na tej uczelni w latach 2012-2013 i wtedy był w miarę wysoki poziom, ale teraz co czytam to szok. I właśnie przekonuje się na własnej skórze.Chciałam zabrać dokumenty i echo ! Warszawa odsyła mnie do kanclerza,który nie odbiera telefonu. Ma ktoś jakiś namiar na Szczecin,bo ani stacjonarny,ani komórka 662 111 333 nie odpowiada.
  13.09.2018
 • Dora

  Komornicy prowadzą nadal egzekucję. Numer księgi wieczystej: NKW: LM1L/00003998/3 i link: https://przegladarka-ekw.ms.gov.pl/eukw_prz/KsiegiWieczyste/wyszukiwanieKW
  24.03.2018
 • Niezadowolona

  Szkoła im Bogdana Jańskiego nie płaci wykladowcom. Okres zaległości w nieuregulowanych przez Szkołę zaległości finansowych można liczyć w latach. Nie polecam tej firmy katolickiej prowadzonej przez Księży, którzy nie płacą wykladowcom. Jest to żenujące. Drodzy Studenci nie polecam tej szkoły ze względu na własne z nią doświadczenia, a tego co słychać w środowisku wolę nie pisać, poczytajcie wpisy wcześniejsze, dla mnie nic się nie zmieniło. Schemat działania jest nadal taki sam, brak informacji i spychanie odpowiedzialności za każdym razem na poprzedników. Żenujące!!!!!!!!!!
  03.01.2018
 • PORADNIK CO ZROBIĆ JAK NAPISZE DO WAS KOMORNIK

  Co zrobic - kilka porad Koledzy koleżanki kilka porad co robić w kilku różnych sytuacjach: 1. otrzymaliście wezwanie od jednego wierzyciela, jeśli nadal macie nieuregulowane płatności w Szkole, powinniście je wpłacić na konto komornika wskazane w nakazie, w tytule podać sygnaturę sprawy oraz maksymalnie dokładny czego dotyczy płatność dla Szkoły. zachowajcie potwierdzenie płatności i wyślijcie je do waszego dziekanatu z informacją, że w związku z zajęciem komorniczym wierzytelności w załączeniu przesyłacie potwierdzeni wpłaty na rzecz komornika i prosicie o zaksięgowanie uiszczenia zapłaconych opłat na waszym koncie. 2. dostrzelicie kolejne wezwanie od kolejnego komornika, w tym wypadku musicie skontaktować się z jednym i drugim ponieważ następuje zbieg zajęć. Wówczas komornicy musza ustalić który jest właściwy i któremu macie Państwo przesłać środki. Reszta jeśli chodzi o opisy komu jakie potwierdzenie przesłać jak powyżej. 3. Jeśli dostaniecie kilka zajęć komorniczych a jednym z komorników jest Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie Marcin Osiczko 00-790 Warszawa, ul. Willowa 11 lok. 11 - to wówczas on będzie właściwym komornikiem ( tym do którego powinniście przesyłać środki finansowe) jeśli macie zajęcia komornicze od innych komorników, również możecie się z tym komornikiem kontaktować on was właściwie poprowadzi. Dane kontaktowe: e mail: warszawa.osiczko@komornik.pl Telefon: (+ 48) 22 112 01 51 www.komornik-osiczko.pl 4. Jeżeli jeszcze nie dostali Państwo wezwania, zajęcia komorniczego powinni Państwo wpłacać zgodnie z umową na rachunek bankowy szkoły. UWAGA !!!! - ABSOLUTNIE PROSZĘ NIE WPŁACAĆ W GOTOWCE W DZIEKANACIE! SZKOŁA NIE MA ZAREJESTROWANEGO OBROTU GOTÓWKOWEGO BO SZKOŁA NIE MA ZAREJESTROWANEJ W URZĘDZIE SKARBOWYM KASY FISKALNEJ - TAKĄ KASĘ POWINNA MIEĆ ZAREJESTROWANĄ OSOBNO NA KAŻDYM WYDZIALE I PO ZA DOWODEM WPŁATY WYSTAWIAĆ PAŃSTWU PARAGON FISKALNY!!! UWAGA!!! Proszę nie omijać komornika! Komornicy już sprawdzają kto wpłaca do mnich a kto nie, kto na dzień otrzymania miał zaległości i płatności a kto nie,. Jeżeli okaże się, że nie realizowali Państwo obowiązku zapłaty, wszczynają postępowanie dyscyplinujące i wymierzają kary! Nie opłaca się kolokwialnie mówiąc kombinować Proszę nie obawiać się żadnych szykan ze strony Szkoły, nawet jeśli ma problemy finansowe ma tak dużo nieruchomości że będzie mogła spokojnie dokończyć Państwa studia
  10.03.2017
 • Komornicy ściągają bezpośrednio ze studentów/ nic strasznego

  Dostała pismo od komornika, na początku się mocno przeraziłam bo nie bardzo zrozumiała o co chodzi. Na szczęście dodzwoniłam się do komornika i mi wszystko wytłumaczył bo byłam przerażona. Sprawa jest prosta koledzy i koleżanki, pani wytłumaczyła mi: "jeśli mam do wpłacenia jakiekolwiek pieniądze do Szkoły Jańskiego, muszę je wpłacić bezpośrednio do komornika w tytule podając: sygnaturę sprawy u komornika (jest w piśmie) tytuł z jakiego ja płacę dla Szkoły (czesne za miesiąc luty 2016). WAŻNE pani komornik ostrzegła mnie, że Szkoła: - nie ma prawa żądać od mnie wpłat w gotówce!!! - żądać wpłaty na inny rachunek!!! - żądać powstrzymania się od wpłat w celu nie przekazywania komornikowi czesnego za kolejne miesiące!!! To jest przestępstwo jak mi powiedziano, będą sprawdzać kto jak realizuje nakaz komorniczy i za to grożą poważne konsekwencje prawne. Zadzwoniłam do komornika bo w Szkole opowiadali mi żeby nie płacić komornikowi, ze podadzą inne rachunki albo inaczej będą przyjmowali pieniądze. Zrobicie jak będziecie chcieli ale ja ryzykowała nie będę! Wystarczająco mam dużo trudności w tej Szkole żeby szukać nowych problemów. Wiec nie ma się co przejmować, płacić do komornika a oni niech się już sami rozliczają, to nie moja sprawa.
  08.02.2017
 • Sprawa u komornika - informacje dla wierzycieli

  Obecnie komornicy nie wysyłają już wezwań do dłużnika tylko zajmują konto drogą elektroniczną, wiec dłużnik nie zdąży przed zajęciem opróżnić konta. W tym przypadku wpływające na konto czesne automatycznie zostaje zajęte przez komornika i trafia do wierzyciela jako zaległy dług. Poza tym za pomocą systemu OGNIVO komornik znajdzie każde z kont SWBJ i Uczelni Jańskiego. Opłata w zależności od komornika i ilości zapytań waha się od 45 do 180 zł, które potem są zwracane przez dłużnika. I jeszcze ważna rzecz, proponuję ściągać dług wyłącznie z kont bankowych, bo nie naraża to na dodatkowe koszty poszukiwania majątku, a poza tym można zgłosić się wówczas do dowolnego komornika w Polsce. Zanim Państwo złożą wniosek u komornika proszę się u niego bezpośrednio dowiedzieć, czy przyjmie sprawę, bo jeśli ma pół roku zaległości to sprawy nie przyjmie z urzędu i wtedy zgodnie z art. 8 skieruje do innego komornika.
  08.12.2016
 • "Sprawa dla reportera"

  Proponują zgłoszenie sprawy do programu Elżbiety Jaworowicz "Sprawa dla reportera".
  03.12.2016
 • Wyprowadzają majątek!!! Poplłonkowski pomaga!!!

  12 października 2016 roku Szkoła sprzedała majątek Panu Tadeuszowi Popłonkowskiemu UMOWA PRZENIESIENIA WŁASNOŚCI NIERUCHOMOŚCI W CELU ZWOLNIENIA Z ZOBOWIĄZANIA ZAWARTA W TRYBIE ART. 453 KODEKSU CYWILNEGO (DATIO IN SOLUTUM), 1631/2016, 2016-10-12, EWA MAKOWSKA DĘBSKA, PRUSZKÓW; 223-229, PL1Z/00047408/3 (tytuł aktu, numer rep A, data sporządzenia, notariusz – imię/imiona i nazwisko/nazwiska, siedziba; położenie dokumentu - numer karty akt, położenie dokumentu - numer księgi wieczystej) DZ. KW./PL1Z/00007691/16/003, 2016-10-12 11 Widać, że Pan ksiądz Piwko rękoma Pan Mariana Czajczyka wyprowadza majątek ze Szkoły! no to już koniec!!! TREŚĆ KSIĘGI WIECZYSTEJ NR PL1Z/00047408/3, STAN Z DNIA 2016-10-21 https://przegladarka-ekw.ms.gov.pl/eukw_prz/KsiegiWieczyste/pokazWydruk Pytanie ile była warta nieruchomość a ile byli winni Panu Popłonkowskiemu? Na pewno mniej byli winni ale wierni pracownicy dostają prezenty!
  21.10.2016
 • STUDENT

  Moim zdaniem trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i najpierw do mediów a potem do papieża!
  20.10.2016
 • portale piszą o SWBJ

  http://trybuna.eu/ostrzezenie-katolicka-uczelnia-wykorzystuje-pracownikow/
  19.10.2016
 • Wykladowca

  Jański osiagnął szczyt chamstwa i pełnej ignorancji. Nie placi pesji, ani z tyt. umow zleceń A kto za tym stoi KLER. W czterech literach mają NAS
  06.10.2016
 • gdzie jest milion zł?

  http://wiadomosci.onet.pl/opole/palacyk-przy-ulicy-sempolowskiej-w-opolu-potrzebuje-ratunku/l4bmzh
  13.09.2016
 • wierzyciel-wykładowca

  Szanowni Państwo, z powodu zignorowania sądowego wezwania do zapłaty mam na jutro umówione spotkanie z dziennikarzem, który sprawę opisze. Potem udaję się do Sądu po klauzulę wykonalności i z nią idę do komornika.
  04.08.2016
 • Ostrzeżenie przed SWBJ - społeczność na fb

  "Zespół Organizacji i Nadzoru Uczelni Departament Szkolnictwa Wyższego i Kontroli (Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego) NIE BĘDZIE WSZCZYNAŁ POSTĘPOWANIA w sprawie nie wywiązywania się Szkoły Bogdana Jańskiego z wypłacania pensji względem wykładowców. Jak twierdzi Zespół Nadzoru mieszczący się w Warszawie ul. Hoża 20 (tel. 22 529 23 84) Sprawa ta ich nie dotyczy. Składam więc Ks. Kanclerzowi uczelni Marianowi Piwko wyrazy gratulacji. Szkoda tylko że nie ma ksiądz cywilnej odwagi przeprosić za opóźnienia w wypłaceniu wynagrodzenia osobą które na to zapracowały". Cyt za: Szkoła Bogdana Jańskiego - Ostrzeżenie dla Studentów i Wykładowców Społeczność: https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Bogdana-Ja%C5%84skiego-Ostrze%C5%BCenie-dla-Stduent%C3%B3w-i-Wyk%C5%82adowc%C3%B3w-292756201066456/
  02.07.2016
 • tonic

  Od trzech miesięcy Jański w Warszawie nie wypłaca stypendiów. Wykładowcy odwołują zajęcia w dniu ich prowadzenia (prawdopodobnie również im nie płacą). Dziekanat, jak zwykle nic nie wie i nie udziela informacji na ten temat. Do dyrektora finansowego nie chcą podać nr telefonu - farsa
  16.06.2016
 • były (na szczęście) wykładowca

  Jedna ze stacji telewizyjnych przygotowuje program o finansach Jańskiego i inwestycji Piwki m.in. dot. pałacyku w Elblągu i centrum rekreacyjnego w Woli Radziszowskiej, a przede wszystkim nt. braku wypłat wynagrodzeń. Materiał ma się ukazać w ciągu kilku tygodni.
  14.06.2016
 • Adam 12

  No cóż jak ksiądz pomylił zawody co zrobić biznes to biznes !!!!!
  01.06.2016
 • Adam

  Normalnie straszne. Ten ksiądz ma jeszcze ręce i nogi i do tego chodzi. Ba, nawet czasami je i śpi. Może prowadzić agencje jak i polecieć na księżyc- argument iście poważny jak gazety o nim piszące SE i Głos. Ale jeśli ktoś wierzy w takie informacje, to sam o sobie daje świadectwo.
  18.05.2016
 • ręce opadają!

  Obecnie prodziekanem wydziału krakowskiego SWBJ jest znany ksiądz-biznesmen z Gryfic: http://www.se.pl/wiadomosci/polska/duchy-i-randki-na-plebanii-w-gryficach_212075.html http://www.gs24.pl/wiadomosci/gryfice/art/5449934,ksiadz-biznesmen-moze-miec-biuro-towarzyskie-i-winiarnie,id,t.html
  04.05.2016
 • kolejna afera z SWBJ w roli głównej

  http://www.wspolczesna.pl/wiadomosci/lomza/a/uczelnia-janskiego-w-lomzy-z-katolickiej-szkoly-zniknal-milion-zl-ksiegowa-brali-ksieza,9867887/ http://www.fakt.pl/polska/z-kasy-katolickiej-uczelni-janskiego-w-lomzy-zniknal-milion-zlotych-kto-jest-winny-,artykuly,625470.html
  14.04.2016
 • afera - specjalność SWBJ

  http://www.elblag.net/artykuly/to-najbardziej-tajemnicza-inwestycja-w-miescie,24511.htm
  05.04.2016
 • omijać!!!!!

  Omijajcie toto szerokim łukiem jeśli nie chcecie stracić pieniędzy i nerwów!
  11.10.2015
 • Stanowiska pracy w Gdańsku!

  Absolwenci studiów Ekonomicznych, Prawa lub Księgowości! W Gdańsku otwiera się nowe centrum globalnej firmy konsultingowej PwC i szukamy Junior analityków AML. Wymagania: język angielski B2, studia ekonomiczne, prawnicze lub księgowe, finansowe. Chęć pracy w analitycznym zespole w dynamicznie rozwijającej się na rynku polskim firmie z Big 4! :) kontakt: magiera@hays.pl
  11.02.2015
 • ostrzeżenie prawne

  Te same osoby piszące pozytywne komentarze dot. każdego z wydziałów rozsianych po Polsce powinny zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej za celowe i świadome wprowadzanie w błąd opinii publicznej oraz podszywanie się pod rzekomych studentów i absolwentów. Są na to paragrafy.
  09.01.2015
 • ajatka

  Ja polecam! Uczelnia jest nastawiona zdecydowanie pro na studentów i to się czuje. Począwszy od dziekanatu przez wykładowców. Jak dla mnie OK! Polecam!
  02.12.2014
 • niki

  Jak dla mnie dobra uczelnia i polecam szczerze :) Nie prowadzą zajęć w niedziele i to jest dla mnie duży plus :)
  28.10.2014
 • wyda88

  Spox uczelnia. Skończyłam ją rok temu. Polecam wszystkim!
  14.10.2014
 • vercia

  Polecam uczelnie! Ogólnie spoko szkoła i nastawiona pro-na studentów. Wykładowcy ok, administracja też i ludzie na moim roku fajni.
  18.09.2014
 • makata

  Ja polecam! Dobra uczelnia a czesne niższe niż w innych szkołach no i wolne niedzielę jak się pracuje i ma rodzinę jest ok :)
  10.09.2014
 • ewi

  Polecam Jańskiego! Jak dla mnie to bardzo dobra uczelnia! Wiem co mówię, bo tu studiuję :)
  21.08.2014
 • nika76

  moim zdaniem wporzo uczelnia. skończyłam tu już jedną podyplomówkę i w tym roku zastanawiam się nad rozpoczęciem drugiego kierunku też w Jańskim. ja polecam!
  13.08.2014
 • misia

  Jak dla mnie uczelnia jest spoko. Studiuję zaocznie i najbardziej sobie cenię, że mają niedziele wolne. To ważne zwłaszcza dla tych osób.które studiują i pracują.
  06.08.2014
 • vera

  Polecam studia w Jańskim. Bardzo dobra uczelnia i super kadra. Ja jestem bardzo zadowolona ze swojego wyboru. Jak skończę tu licencjat to pójdę na jakąś podyplomówkę.
  19.07.2014
 • narczi

  Ja polecam uczelnie. Robiłam tam licencjat i podyplomówke. Jestem zadowolona.
  20.05.2014
 • karota

  które kieruki prowadzą na najwyższym poziomie???
  17.05.2014
 • maćka

  Polecam studia podyplomowe na tej uczelni. Jedne już skończyłam. Bardzo dużo się na nich nauczyłam. Teraz pracodawca wysyła mnie na kolejne i też wybiorę Jańskiego, bo wiem, że to dobra uczelnia :) Sprawdzone! Polecam!
  17.05.2014
 • nikina78

  Polecam studia na tej uczelni! Wiem co mówię bo tu studiuję :)
  24.04.2014
 • wideka87

  Bardzo dobra uczelnia. Fajna kadra prawdziwych profesjonalistów, przemili ludzie w obsłudze, ekstra koledzy na roku - szczerze polecam bo czesne jest niższe niż na innych uczelniach :)
  26.03.2014
 • wikana89

  Polecam studia na tej uczelni. Jestem tu na podyplomowych i jestem zadowolona. Kadra dobra, program też i ludzie ok :)
  14.01.2014
 • Zinea89

  Bardzo dobra uczelnia. Szczerze polecam. Skończyłam tu licencjat teraz robię studia podyplomowe.
  02.01.2014
 • minit46

  Bardzo dobrze się tu studiuje. Polecam wszystkim uczelnie :)
  10.12.2013
 • malina78

  Studiuje tu od października. Może to nie długo aby wyciągać jakieś oceny dotyczące uczelni jednak na razie nie mogę na nic narzekać. Jest super. Kadra ok, zajęcia ciekawe, ludzie na roku spoko :)
  26.11.2013
 • Basia

  Polecam! Dużo zyskałam studiami u nich!
  10.04.2013
 • marcel

  Ja jestem bardzo zadowolona z tej uczelni. Polecam wszystkim. Studiuje tu od roku. Dobrze uczą a to najważniejsze. Uczelnia cały czas się zmienia i rozwija.
  03.04.2013
 • ja_to_ja

  Uczelnia bardzo fajna. Panie z Dziekanatu przemiłe, nie to co na uniwerku. Wszyscy przyjaznie nastawieni do studenta, Uczelnia, która wymaga ale tez nie chce nikomu zrobic krzywdy. Wyboru specjalności dokonuje sie na 3 roku:) Gorąco polecam.
  08.01.2013
 • lokatorka

  z doborem specjalności to zależy zazwyczaj od kierunku. a wyższa szkoła zarządzania w szczecinie jest naprawdę spoko. kadra ok, niewiele mam do zarzucenia. nie jest to może najlepsza uczelnia w szczecinie, ale nie jest to też złe miejsce na studia. nie znam zbyt wiele zawiedzionych osób, które zrezygnowałyby ze studiów na tej uczelni.
  29.08.2012
 • Grek

  Jak kształtują się wasze opinie o tej szkole? Szukam informacji z pierwszej reki. Nie interesują mnie reczej takie informacje, że ktoś coś słyszał, albo prawdopodobnie to lub tamto:) Ktoś może powiedzieć coś na temat jakości kształcenia?
  10.12.2011
 • Majka

  A tam, ludzie gadają i bedą gadali. Nie masz co słuchac innych tylko rób to na co masz ochotę. Chcesz iśc na zarządzanie to prosze bardzo:)Nikt nie może Tobie tego zabronić. Moim zdaniem warto ^^
  07.12.2011
 • Merki

  Zarządzanie.... hmmm polecacie czy nie? Ludzie mówia, ze zbyt wielu specjalistów już będzie z tej dziedziny o że już teraz nie warto tego kierunku wybierać bo rynek bedzie takimi specjalistami przesycony. Nie wiem co myślec.
  30.05.2011
 • Moti

  Lajcik szkoła. Polecam z całego serduszka <3
  28.05.2011
 • Amelka

  Witam, chciałabym iść do tej szkoły. Mam pytanie do osób, które tam uczęszczają, albo i nie i wiedzą kiedy dokonuje się wyboru specjalności? Od razu są może one przypisane czy wybór jest po jakimś czasie? pozdrawiam
  25.05.2011