• UTH im. Chodkowskiej Warszawa
Wybierz i oceń uczelnię?

Ocena uczelni


Komentarze (58)
jacek
Wstyd i kompromitacja dla uczelni na której swoje brednie głosi Krzysztof Klimaszewski.Dla dobra uczelni należy zerwać z nim wszelkie kontakty a książkę wyrzucić na śmietnik.
06.03.2021
11.01.2021
Anna-Marika
Spotkanie z władzami uczelni... Byłam na takim spotkaniu chyba że 2 razy i nic z nich nie wyniknęło. Nie przypominam sobie żebym podpisywała umowę z uczelnią, gdzie widnieje zapis, że będę płacić za miesiąc gdzie nie odbyły się ZADNE zajęcia, w żadnej formie. Studiuję tu jakiś czas, a nigdy nie otrzymałam ankiety do oceny uczelni. Kontakt mailowy z wykładowcami jest dyskusyjny bym powiedziała. Z dziekanatem lepiej. Każde spostrzeżenie, które nie pochwala uczelni ma być próbą pomówienia? A gdzie wolność słowa i wyrażania opinii?
Tarnowska Szkoła Wyższa
Odnosząc się do opinii należy uznać, że Osoba będąca jej autorem musiała pomylić Tarnowską Szkołę Wyższą z inną uczelnią. Świadczą o tym następujące fakty: 1. W TSzW harmonogramy na każdy semestr opracowywane są z wyprzedzeniem i zamieszczane na stronie internetowej na początku danego semestru. Zdarza się, że z różnym przyczyn losowych muszą one zostać zmienione (np. z powodu choroby wykładowcy), ale wówczas studenci są o tym informowani telefonicznie lub/i mailowo lub wiadomością sms. Najczęściej stosujemy równolegle dwie formy powiadomień. Analogicznie procedura ta stosowana jest w przypadku egzaminów. 2. Wg wyników ankiet (przeprowadzanych wśród studentów w każdym roku akademickim) oceniających jakość pracy Uczelni, praca Dziekanatu i Sekretariatu otrzymuje jedną z najwyższych ocen. Ten fakt jest najlepszym komentarzem do tej części opinii. 3. Do kontroli jakości zdalnego nauczania powołany został w Uczelni Pełnomocnik Rektora, który ocenia formy prowadzenia zajęć na platformach e-learningowych a także jakość zamieszczanych materiałów. Wyniki weryfikacji nie potwierdzają stanowiska Autora opinii. Ponadto zajęcia są prowadzone przede wszystkim w formie zajęć zdalnych „live” poprzez platformy do wideokonferencji. 4. Ko0ordynatorami praktyk jest kilka osób, gdyż każdy kierunek studiów ma swojego koordynatora kształcenia praktycznego. W opinii nie wskazano, którego koordynatora dotyczą uwagi. W naszej Uczelni każdy koordynator osobiście pełni dyżury w określonych, stałych dniach i godzinach. Funkcjonują też przypisane do kształcenia praktycznego adresy mailowe, z których studenci są bardzo zadowoleni, gdyż pozostają w stałych kontakcie z koordynatorem. Podsumowując, zapraszamy Autora opinii do bezpośredniego kontaktu z Władzami Uczelni. Anonimowa, nieprawdziwa i szkalująca dobre imię Uczelni opinia może być postrzegana jako zamiar pomówienia Tarnowskiej Szkoły Wyższej.
09.01.2021
01.01.2021
Studentka
Studiowałam na kilku uczelniach i muszę przyznać że poziom TSZW pozostawia wiele do życzenia. Harmonogramy zajęć są zmieniane w ostatniej chwili, często bez jakiejkolwiek informacji dla studentów. Terminy egzaminów, zaliczeń podawane są w ostatniej chwili. Kontakt z dziekanatem, sekretariatem mocno utrudniony a wiedza tam pracujących na temat spraw studentów znikoma. Obecna kadra wykładowców robi sobie żarty ze studentów umieszczając ma platformie kilka stron materiałów w ramach np 4 godzinnych wykładów. Wiadomo łatwiej wrzucić kilka stron pdf niż porozmawiać ze studentami. Opłaty za czesne i dokumenty np wydanie dyplomu ogromne. Osoba odpowiedzialna za praktyki zawodowe nie zna regulaminu praktyk, kontakt z panią jest utrudniony, nie potrafi konkretnie odpowiedzieć na zadawane jej pytania.
Szkoła
Tak, bezpośrednio przy Uczelni znajduje się parking na około 100 samochodów i wydzielone dwa miejsca parkingowe dla osób z niepełną sprawnością. Pozdrawiamy!
06.08.2020
05.08.2020
studentka
Czy przy szkole znajduje się jakiś parking dla studentów?
MarieMarie
Bez przesady. Ile ludzi tyle opinii. Jedna będzie negatywna a druga pozytywna. Nie może być tak, że nie wolno napisać nic krytykującego wobec uczelni. A ci, którzy tak piszą są śmieszni. Jakby oponie miały być tylko chwalące, jaki jest sens w ogóle prowadzenia forum do oceniania? Najlepiej nie krytykować niczego, same serduszka, motylki i głaskanie po główce. Do wystawiania samych pozytywnych opinii można samemu założyć nie wiem, "Kółko Wzajemnej Adoracji TSZW".
03.08.2020
03.08.2020
Kasia
Ja w tym roku obroniłam licencjat i idę na magisterkę. Uczelnia ok.
Edyta
Jestem zadowolona skończyłam tam dwie podyplomówki i robię obecnie studia z innego kierunku. Wykładowcy nigdy nie robią problemów. Studenci , którzy chcą się uczyć mogą to zrobić. Wiedzy nie da się zaaplikować jak leku. Polecam tą uczelnie.
02.08.2020
13.07.2020
Jola
Ludzie, zastanówcie się nad tym, co piszecie, tym bardziej, że wyrażacie zdanie mniejszości. Zebrała się grupka niezadowolonych i wylewa życiowe frustracje. Pomyślcie-potem będziecie się posługiwać dyplomem tej uczelni. Chyba niektórzy nie dorośli do studiowania.
Student
Nie polecam. To co się dzieje ba uczelni to skandal. Najważniejsze dla uczelni są pieniądze. A jakość kształcenia pozostawia wiele do życzenia. Nauczanie online to nieporozumienia. Przez cały semestr praktycznie brak kontaktu z wykładowcami. W czerwcu informują że zostanie zmieniony promotor. I w dslszym ciągu niewiadomo kto nim będzie. A zajęcia z seminarium o czywiście się nie odbyły, pomijając 1 półgodzinne spotkanie. W ostatniej chwili odwołują wykłady. Wielokrotne prośby skierowane do władz uczelni zostają zigmorowane. Mają nas studentów za nic. Nie polecam. Ludzie unikajcie tej uczelni. Bo to strata czasu i pieniędzy.
09.07.2020
06.07.2020
Kasia
Co mogę powiedzieć o TSW hmm. zastanówmy się... może zacznę od minusów: duże opłaty za czesne, bardzo słaba organizacja pracy dziekanatu i sekretariatu: kiedy zadzwonisz z pytaniem odeślą Cię na za tydzień, za dwa za miesiąc za rok a nawet jak już zadzwonisz ponownie dalej nic nie wiedzą. 90% wykładowców jest tam z przypadku, i przypadkowa tez jest ich wiedza... przy wielu godzinach wykładów i ćwiczeń np on line można otrzymać aż jedną stronę a4 materiałów.... o egzaminach i zaliczeniach można dowiedzieć się nawet 2-3-4 dni przed planowanym terminem... a o tym że np wykład został odwołany tuż przed rozpoczęciem zajęć :) także jeżeli ktoś lubi przyjechać na uczelnie i wtedy dowiedzieć się że wykład bądź ćwiczenia są odwołane to jak najbardziej polecam. Jeżeli chodzi o plusy hmm ciężko je znaleźć. Jedynym plusem jaki mogę sobie przypomnieć były znajomości nawiązane z innymi studentami ... Nie polecam tej uczelni!
Pp
Nijak się to ma do "szkoły wyższej"
29.06.2020
18.05.2020
Aga
Studiuję tam trzeci rok i jestem zadowolona. Wszystkie sprawy organizacyjne załatwiam w dziekanacie lub u opiekuna roku. Dużo zajęć praktycznych, jeśli ktoś chce może się sporo nauczyć.
Mii
Żenada a nie uczelnia. Zajęcia skracane z 5 godzin na 1. Prowadzący, którzy w sprawach organizacyjnych nic nie wiedzą. Za pieniądze można sobie kupić wykształcenie, ale nie wiedzę. Ścisk w salach.
15.05.2020
14.10.2019
Studentka
Czy ciężko jest zdać egzaminy?
Truth
Nie polecam. Koszt wydania dyplomu i innych dokumentów - to jest jest jakiś żart. Uczelnia bardzo zwraca uwagę na pieniądze. Jeśli kogoś stać na tak duże wydatki i opłaty za wszystko, to może próbować, z tym że zastanawiający jest poziom zdobytej wiedzy. Poza tym niektóre specjalizacje nie otwierają się pomimo zapewnień.
05.10.2019
20.09.2019
Kasia
Czy zjazdy są w pt sb i nd?
perukarz
jak tak czytam niektóre komentarze zwłaszcza te narzekające na dużą ilość praktyk to się zastanawiam jacy ludzie idą na studia.. ehhhh Polecam najpierw zapoznać się z ustawą o szkolnictwie wyższym (i szeregiem rozporządzeń) bo to nie wymysł uczelni żeby robić 150 godzin praktyk - takie są wymogi ministerstwa! Wysokie czesne no może i jest, ale czy ktoś sprawdził i porównał z innymi uczelniami? wszędzie to samo ... takie czasy... dobra zmiana...
07.06.2019
21.03.2019
Tomek
Czy mają też Zarządzanie? Coś o tym słyszałem? Podobno we współpracy z Azotami? Napiszcie, jeśli ktoś coś wie.
Kasia
Mnie zainteresowała muzykoterapia na tej uczelni. Czy ktoś może coś o tym napisać? Z tego, co wiem mają też psychologię. Podobno od tego roku akademickiego także dziennie????
08.03.2019
07.03.2019
Anna
Kończę pierwszy rok studiów na tej uczelni i jestem zadowolona. Dużo zajęć z wykładowcami pracującymi w zawodzie nauczyciela a i z płatnościami idą bardzo na rękę. Duży parking ułatwia sprawę nawet, jak przyjedziecie późno na zajęcia a personel super!
Olga
Nie polecam oraz przestrzegam! Studia podyplomowe, trwały 3 semestry choć w 2 doskonale można było zrealizować materiał. Ceny czesnego bardzoooo wysokie. Jeżeli chodzi o praktyki ogromna liczba dokumentów do oddania - niektóre kompletnie niepotrzebne tzw. masło maślane - kilkanaście tabelek tej samej treści. Harmonogram podawany zaledwie parę dni przed zjazdem co powodowało duże nieobecności słuchaczy - zwyczajnie nie można zmieniać planów z dnia na dzień np w pracy. Jeżeli już pojawił się harmonogram na kilka zjazdów - bardzo wiele zajęć zostało odwoływanych bądź z 5 godzinnego wykładu skracany do 40 minut - nie ważne że ktoś poświęcił czas i pieniądze aby zjawić się na zajęciach i nauczyć się czegoś, 40 minut wystarczy żeby przekazać wiedzę....
25.02.2019
25.02.2019
Studentka_Oligo
Nie polecam. Dlaczego? Bardzo niski poziom kształcenia, beznadziejna wręcz organizacja sekretariatu - brak podstawowych informacji. Odwoływanie zajęć w ostatniej chwili, często wtedy kiedy słuchacze/ studenci przybyli na wykład. Bardzo wysokie opłaty za czesne. W zasadzie ciężko znaleźć jakikolwiek plus tej "uczelni".
Jasiek
Panie w dziekanacie bardzo miłe i pomocne, wykładowcy bez zastrzeżeń natomiast angielski to lipa za co my płacimy cześć studentów bez podstaw rozpacz!! Jak uczelnia,może przyjmować studentów bez znajomości języka!!!
08.12.2018
20.11.2018
Studentka
Liczba kierunków bardzo duża jednak przygotowanie wykładowców do prowadzenia zajęć oraz wiedza jaką posiadają pozostawia wiele do życzenia. Zajęcia prowadzone są w karygodnych warunkach. Po 5-7 grup w jednej sali... Czyżby wszystkie kierunki miały te same przedmioty?! Wysokie opłaty za czesne, natomiast przygotowanie wykładowców mizerne.
fartman
ooooo jak czytam te negatywne komentarze to nie wierzę. Studiuję tam juz trzeci rok i jest na prawdę ok! Panie w dziekanacie sa bardzo fajne i sympatyczne a przede wszystkim wiedzą WSZYSTKO!!!! gdyby nie one to ta uczelnia by nie istniała. Polecam!
19.11.2018
24.09.2018
olo
Cyrk na kółkach.
Studentka
Dramat to mało powiedziane. Panie w dziekanacie to wielka pomyłka - nigdy nic nie wiedzą odsyłają studentów do kontaktów na jutro na przyszły tydzień na za miesiąc. Harmonogramy, plany zajęć zmieniają się z dnia na dzień. Jedyny plus to zaliczenia chodzisz to zaliczasz... Opłaty za studia ogromne, natomiast zaangażowanie wykładowców mizerne. Czytanie ze slajdów, zero przygotowania no cóż..... Nie polecam
09.05.2018
06.03.2018
ped. spec
MASAKRA! zero organizacji, Panie w dziekanacie mało sympatyczne, załatwienie prostych spraw graniczy z cudem. Wiecznie nieprzygotowane , o niczym nie wiedzą. Często zmieniający się plan zajęć i to przeważnie na ostatni moment . Jeśli mowa o wykładowcach to oni są naprawdę ok. Dobrze przygotowani ,prowadzą ciekawe wykłady i ćwiczenia. cO najważniejsze są doświadczeni i wykwalifikowani w tym co robią.
Viki
Uczelnia spoko - nowe kierunki. Jestem na zarządzaniu i dobrze się zapowiada. Pokazują co trzeba zrobić samemu, to przecież studia nie podstawówka. Jest miło i sympatycznie.
15.10.2017
12.09.2017
Dr hab Andrzej Jendryczko - do wszystkich Studentek i Absolwentek
Szanowne Studentki Kosmetologii. Przez kilka lat wykładałem na tej dobrej Uczelni. Od roku już nie pracuję. Dzisiaj przejrzałem moją teczkę i znalazłem pendriva , nie mojego. Z pewnością od studentki. Na pandrivie były zagadnienia egzaminacyjne z mikrobiologii. Do pendriva były dołączone wisiorek Iberogast oraz kółeczko Bayer. Jeżeli któraś z Pań Studentek pozna swojego pendrive, oczywiście go odeślę. Jeżeli nie, to dziękuję za pendriva, 16 GB. Kontakt ze mną przez Dziekanat , Chociaż Panie mogą mieć mój numer telefonu, bo podawałem go na wykładach. Pozdrawiam, Andrzej Jendryczko
becia
w sumie jest ok -starają się , ciekawe zajecia i wykładowcy spoko
20.08.2017
14.07.2017
singielka27
hej. Interesuje mnie pedagogika specjalna. Jacy są wykładowcy ,jaki poziom ? Czy w ogóle warto.
lol23
witam Chciałam zapytać jak wygląda obrona na tej uczelni czy jest łatwo sie obronic czy cięzko?
18.04.2017
22.02.2017
AmirA
Studiowałam Pedagogikę, bardzo miła atmosfera, profesjonalne podejście, widać było zaangażowanie we wszystkie "nasze" sprawy. Polecam.
Azorx
Przestrzegam! Nastawieni na pieniądze! chodziłam na studia podyplomowe, trwały 3 semestry choć w 2 doskonale by się wyrobili. W ostatnim semestrze zaledwie 4 zjazdy i wiele wiele godzin praktyk (150h) oczywiście we własnym zakresie! Zobowiązali nas do oddania tony dokumentacji, konspektów itp. Nawet w Krakowie na UJ takiego czegoś nie widziałam. KASA KASA KASA
11.12.2016
16.09.2016
gertax
fajni ludzie, dobra atmosfera, wszystko idzie załatwić i się dogadać w razie problemów - wiem bo pracuję za granicą i ciężko mi przyjeżdżać na wszystkie zajęcia a tutaj to rozumieją! też polecam
bobo
fajna uczelnia, bardzo miła i kompetentna obsługa, wykładowcy też na wysokim poziomie. Sale kosmetyczne wyposażone świetnie (przeniosłam się z krakowskiej wyższej szkoły promocji zdrowia i widzę różnice! - tam w "pracowni nie było dosłownie nic) polecam
15.09.2016
21.08.2016
Izabela
ja także poprosze o informacje o tej szkole, ich strona wygląda bardzo łądnie, ale zależy mi na Waszych opiniach, jak jest na co dzięń, jacy wykładowcy, warunki nauki, jak trudno jest?
ola
od kiedy ta szkoła działa na rynku? Czy oni się z jakąś inną łączyli albo zmieniali nazwę? Kto tam studiuje pedagogikę i może napisać, jak jest?
18.08.2016
30.06.2016
sn
Powinni zamknąc te bude, w Tarnowie.
Ola
podobno kosmetologia całkiem, całkiem. Koleżanka jest zadowolona. ja chyba też spróbuję.
01.05.2016
27.04.2016
Tomek
Wykładowcy dla mnie spoko. Ostatnio dostrzegam kilka dobrych zmian. Pojawiła się nowa, bardzo kompetentna a przy tym miła pani dyrektor. I jest wreszcie automat z kawą. Polecam! Warto dać im szanse.
bibic
Szkoła tnie koszty zatrudniając wątpliwej jakości wykładowców. Szkoda gadać!
29.03.2016
11.03.2016
Nina
Dla mnie całkiem o.k. Obserwuję sporo zmian na lepsze. Mogę polecić każdemu, komu chce się uczyć w fajnej atmosferze.
a ja wprost przeciwnie - polecam!!! Świetni wykładowcy klimat ok mozna naprawde sporo sie nauczyc jesli sie chce
jest ok studia na miejscu i starają się
10.02.2016
25.09.2015
nk
Co do studiów się nie wypowiem ale jeśli chodzi np o oferty stażu( w oddziale w Tarnowie) na tej pożal się boże uczelni to omijać szerokim łukiem, szkoda waszego cennego czasu Pani kanclerz jest niekompetentna, a przeprowadza rekrutacje na stanowisko techniczne, potem zwlekają z odpowiedzią, po czym żeby w ostatniej chwili przed zakończeniem oferty zmienić zupełnie wymagania, dlatego odradzam te uczelnie skoro cechują się takim olewaniem to i was studentów też to czeka podsumowując jaka kanclerz( w sumie rektor tez) taka uczelnia.
zmienieli nazwę??? jak jest?
czy ta szkoła to dawna Małopolska Szkoła Wyższa? jak ona działa? jest ok? czy sobie darować i omijac szerokim łukiem?
16.01.2015
22.07.2013
Maja
Pedagogika specjalna na Wydziale w Tarnowie jest ok
Anonim z oczywistych powodów
Na pedagogice: czekałem trzy godziny na wykładowczynię. Gdy doczekałem się, Ona, władczyni mojego zaliczenia oświadczyła że jest już zmęczona i mam przyjść za tydzień. Ten wpis skierowuję do przyszłych kandydatów. A i opłaty na tej uczelni nie należą do najniższych. Reasumując - przestrzegam przed ta Uczelnią.
24.06.2013
13.06.2013
Nostradamus
Jeżeli Szkoła będzie jeszcze w przyszłym roku istniała, bo obecnie ma duże problemy, to idź do tej szkoły. Kosmetologia w tej szkole jest ok. a czy będzie w przyszłym roku otwarta, zobaczymy. Na wszelki wypadek miej wybrana szkołę alternatywną.
anuska
a co sądzicie o kosmetologi w MSW w Brzesku?? zastanawiam się nad kilkoma uczelniami z tym kierunkiem i nie wiem co wybrać :(
08.03.2013
01.02.2013
Leon
jak na moje wymagania i ambicje ta szkoła jest całkiem ok. Fajne zajęcia, pomocni wykładowcy nie robiący problemów z niczego :) podoba mi się i z czystym serem polecam wam tę szkołę :)
deja vu
dokładnie, nie ma o czym mówić :) małe miasteczko, zupełnie nieprzyszłościowe. nie ma sensu wiązać się z tym miastem na czas studiowania, skoro i tak po tym okresie trzeba będzie się wyprowadzić w poszukiwaniu pracy.. Sama uczelnia pozostawia wiele do życzenia
28.11.2012
30.10.2012
??
jak mało opinii :) wygląda na to, że nie ma o czym mówić jeżeli chodzi o tą uczelnię :P
Gocik
Sami typowi \"studenciki\" tutaj uczęszczają jak na moje oko heh!
18.01.2012
02.06.2011
dowcipniś
slyszeliście kiedyś o Brzeskuuuuu?
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie
 • Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu
 • Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
 • Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechnika Krakowska
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego