Opinie o Uczelniach

W polu WYSZUKIWARKI powyżej należy znaleźć uczelnię, a następnie dokonać oceny w punktach (0 - 10 pkt.) oraz wyrazić opinię w komentarzu.

Z ciekawością poznamy Wasze zdanie na temat uczelni, kierunku, specjalności, kadry naukowej, atrakcyjności oferty kształcenia, jakości współpracy międzynarodowej, innowacyjnych technologii w nauczaniu, perspektyw pracy dla absolwentów, oferty zajęć pozadydaktycznych, możliwości rozwijania pasji i zainteresowań, czy wreszcie atmosfery panującej na uczelni.

Liczymy na Wasze głosy, dzięki którym powstaje nasz unikalny ranking szkół wyższych.

To Wy - studenci - jesteście jego autorami i właśnie dlatego jest on tak ważny :-)

Ostatnio dodane komentarze

 • Tosia1
  Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu

  Jestem studentką I roku pielęgniarstwa na WSPiA. Składając dokumenty na studia niestacjonarne pani zapewniała, że są weekendowe, jednakże nie wpadłam na to, iż weekendowe dla tej szkoły znaczy od czwartku do niedzieli . W dodatku zajęcia prowadzone są od rana do wieczora, co wyklucza pogodzenie tego z pracą, gdyż każdy wykład jest obowiązkowy, Jak już kogoś nie będzie to dostaje karne zadania. Dziekanat to porażka, nikt nic nie wie, a praktyki to cyrk na kółkach. Z dnia na dzień dowiadujesz się, że z dwóch tygodni wydłużyli do pięciu. A co z pracą? Dziekana stale nie ma w szkole, a jak już się pojawi to z wielką łaską z tobą rozmawia. Żałuję że poszłam do tej szkoły, jednakże jedyna w mojej okolicy,która ma pielęgniarstwo niestacjonarne. Nie polecam .
  5/19/19
 • Julia
  Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

  Czy ktoś z Was robi magisterkę z grafiki na tej uczelni? Jaki jest poziom?
  5/19/19
 • Julianna
  VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie

  Ja polecam z całego serca. Jestem po projektowaniu ubioru na tej uczelni. Wykładowcy traktują studentów po partnersku, szkoła ma profesjonalne wyposażenie, mam przede wszystkim na myśli programy komputerowe Adobe i CAD, ale szwalnie, czy konstruktownię również. Wszyscy traktują studentów z szacunkiem, ale wiadomo, ta szkoła jest idealna dla ludzi z pasją, dlatego naturalnie czuje się tam ,,rodzinną" atmosferę. Widać, że uczelni zależy, mają duże aspiracje i pojęcie o branży, jej program jest oparty na włoskiej Polimoda. Chociaż wiadomo, liczy się też nastawienie, trochę talentu, jeżeli ktoś to ma, to z uczelni będzie zadowolony
  5/19/19
 • podi
  Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

  Witam , czy studiował ktoś bezpieczeństwo narodowe w KRK ? Jakie wrażenia ?
  5/19/19
 • agnieszka
  Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

  Czy ciężko jest się dostać na studia niestacjonarne? Jak wyglądają progi punktowe?
  5/19/19
 • Do Sylwia
  Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie

  Sylwio, znacznie trudniejsze i bardziej wymagające niż Bezpieczeństwo Wewnętrzne. Nawet w wakacje dla przykładu BW ma 2 tygodnie praktyk studenckich, podczas gdy Kryminologia aż 2 miesiące. No i znacznie trudniej jest się dostać na rok.
  5/19/19
 • Marta
  Uniwersytet Szczeciński

  Czy mogę się dostać na "dziennikarstwo i komunikację społeczną", jeśli nie zdawałam żadnego przedmiotu typowo humanistycznego (zdawałam chemię i ang) na poziomie rozszerzonym? Czy warto w ogóle iść na ten kierunek? :)
  5/19/19
 • Mirabella
  Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu

  Ciężko się dostać na finanse i rachunkowość? Ile mniej więcej trzeba mieć punktów?
  5/19/19
 • Smunia
  Uniwersytet SWPS Warszawa

  Czy ktoś studiuje/studiował filologię szwedzką studia magisterskie na tej uczelni? Interesuje mnie wszystko, co związane z kierunkiem. Czy warto tu studiować? Czy ktoś wybiera się na studia niestacjonarne magisterskie na tym kierunku?
  5/18/19
 • Gloria
  Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

  A czy nie sądzicie, że studia online mają po prostu kiepskie opinie ? Bo jakie to "studiowanie" tak naprawdę ?
  5/18/19
 • Daria
  Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

  A czy opłata za studia może ulec zmianie w ciągu roku akademickiego ? Czy jest to stała wysokość na cały tok studiowania? No i czy istnieje możliwość ratalnej spłaty?
  5/18/19
 • Paula
  Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku

  Isia, nie polecam położnictwa, przerost formy nad treścią, a większość zajęć prowadzą dublerzy. Idź na pielęgniarstwo bardziej się opłaca.
  5/18/19
 • Manna
  Uniwersytet Łódzki

  Studiowałam filologię angielską na UŁ. Jestem naprawdę zadowolona. Jeżeli chodzi o nauczycieli to miałam szczęście trafić na wielu naprawdę dobrych, rzetelnych i z pasją (chociaż nie powiem, że tyczyło się to wszystkich). Nauki było sporo, trzeba przyznać. Nie wiem jak jest na innych wydziałach, ale mój był przyjazny i przychylny studentom. Przynajmniej takie są moje wrażenia.
  5/18/19
 • Magda2000
  Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

  dziękuję Gucia :)
  5/18/19
 • Isia
  Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku

  Czy warto rozpocząć studia na wnżecie, na położnictwo? Waham się pomiędzy nim a pielęgniarstwa i chciałabym odpowiednio wybrać.
  5/18/19
 • Ewa
  Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi

  Ja studiuje finanse i rachunkowość, uważam że jest to dobry wybór, ponieważ jest dużo zajęcie na których możemy nauczyć się podstaw rachunkowości. Wykładowcy bardzo nam pomagają żeby zrozumieć, dzięki nim łatwiej mi jest to wszystko przyswoić. Polecam :)
  5/18/19
 • Logistyka.stac
  Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

  Osobiście bardzo odradzam, studiowałam pół roku i cieszę się że tak szybko podjęłam decyzję o rezygnacji. Kierunek logistyka- na tylu wykładowców dosłownie 1 starała się nam coś przekazać i czegokolwiek nauczyć, reszta porażka. Zajęcia po 2 dni w tygodniu co na trybie stacjonarnym wydaje mi się kpiną bo często zajęć mieliśmy mniej niż tryb zaoczny :) Wizualnie szkoła nowoczesna, wszystko wygląda ładnie lecz chyba nie o to chodzi na studiach ale żeby cokolwiek z nich wyciągnąć. Moim zdaniem strata czasu i pieniędzy. Ludzie jak ludzie zależy na jakich się trafi, a atmosfera w tej szkole zbytnio do mnie nie przemawiała. Egzaminy można pozaliczać nawet nie chodząć na zajęcia, spokojnie nikt tam od ciebie nie będzie niczego wymagał :) Także jeśli chcesz mieć papier w ręku bez żadnej nauki i staran to to właśnie uczelnia dla Ciebie.
  5/18/19
 • Mizio
  Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku

  Ludzie rezygnują z tych studiów(mówię szczególnie o kierunku filologia angielska) nie dlatego że jesy ciężko ,a dlatego ze praktycznie NIC sie nie robi. Po dwóch latach nauki człowiek tak się cofa z językiem że masakra. Jeden wykladowca mówi tak,drugi powie inaczej i potem są spory który ma racje. Niektórzy wykładowcy nie mają podstawowej wiedzy na temat języka. A dziekanat to śmiech na sali. 0 organizacji na tej uczelni. Tutaj wykladowca ma bardziej wyje....niz studenci,którzy chcą się czegoś nauczyć a ta szkola im tego nie zapewnia
  5/17/19
 • Miśka
  Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku

  Do Andrzej Miałam z nią w zeszłym semestrze zajęcia, przed ciekawy ale ona nie potrafiła przekazać wiedzy,często wyglądało że jest nie przygotowana lDziwna ona jakaś, taka typowa Barbi
  5/17/19
 • zZz
  Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

  moglby ktos przyblizyc kierunek finanse i rachunkowosc? warto?
  5/17/19