Ocena uczelni


Komentarze (15)

Kliknij w obrazek by go odświeżyć…

 • Marek

  Czy studia na uczelni są mundurowe? Czytałem na www, że studenci są skoszarowani. Czy studia cywilne są w ofercie?
  5/25/20
 • Asia

  Witam. Czy osoby studiujące inny kierunek również mogą brać udział w rekrutacji? Czy jest jakiś limit wiekowy? Dziękuję :)
  5/18/20
 • Izabela

  Witam jak ktoś jest na tych studiach albo już je ukończył .Proszę o komentarz . Mam parę pytań.
  4/25/20
 • Karo

  Czy jest lub czy będzie możliwość po uzyskaniu tytułu licencjata kontynuowanie studiów w celu zdobycia tytułu magistra? Czy powstaną może jednolite studia magisterskie? Czy są zajęcia z samoobrony lub sztuk walki, a jeśli tak to czy są one prowadzone od podstaw dla osób które nigdy wcześniej nie miały styczności z samoobroną?
  4/22/20
 • Dział Organizacji Kształcenia WSKiP

  Dzień dobry, studenci Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki są jednocześnie funkcjonariuszami Służby Więziennej. Jako absolwenci mają gwarancję zatrudnienia w jednostkach organizacyjnych Służby Więziennej w całej Polsce.
  4/20/20
 • Aleks

  Czy ktoś kończył tę szkołę? Jak jest z pracą?
  4/16/20
 • Dział Organizacji Kształcenia WSKiP

  Reply for the comment of Mat from date 3/18/20
  Dzień dobry, Celem utworzenia studiów stacjonarnych I stopnia w służbie kandydackiej w Wyższej Szkole Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie na kierunku Penitencjarystyka jest przygotowanie funkcjonariuszy więziennictwa do realizacji zadań wynikających z ustawy o Służbie Więziennej.
  3/19/20
 • Mat

  Czy kierunek przygotowuje kadry typowo pod instytucje więzienne? Czy są jakieś inne ścieżki zatrudnienia?
  3/18/20
 • Dział Organizacji Kształcenia WSKiP

  Reply for the comment of Zainteresowany from date 8/13/19
  Dzień dobry, Bardzo duże zainteresowanie ofertą WSKiP wynika wg nas m.in. z atrakcyjności studiów jakie proponujemy i opisujemy na naszej stronie www. Mieliśmy wyraz tego w bardzo licznych zgłoszeniach rekrutacyjnych. Jednocześnie wiemy, że specyfika Uczelni nie każdego interesuje. Życzymy powodzenia w poszukiwaniu studiów, na miarę Pana potrzeb, oczekiwań i zainteresowań.
  8/20/19
 • Zainteresowany

  Dziękuję mam już komplet informacji (a w zasadzie pewność) że to rodem z dawnych czasów szkółka mundurowa i nie dla mnie. Na marginesie. wasza strona uczelniana wprowadza w błąd ewentualnych zainteresowanych - dużo słów a mało treści i prawdziwych informacji. np. brak programu studiów i informacji o wykładowcach (z imienia i nazwiska, żeby sobie sprawdzić jaki jest właściwie profil studiów i poziom kadry) sugeruje że nie ma czym się pochwalić.
  8/13/19
 • Dział Organizacji Kształcenia WSKiP

  Reply for the comment of Zainteresowany from date 8/10/19
  Dzień dobry, Z uwagi na fakt, że Uczelnia rozpoczyna swoją działalność to stopniowo będziemy rozszerzać naszą ofertę edukacyjną. Statutowym celem działalności Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie jest kształcenie i wychowywanie funkcjonariuszy Służby Więziennej, funkcjonariuszy innych służb oraz osób cywilnych. W roku akademickim 2019/2020 uruchamiamy studia na kierunku Penitencjarystyka dla kandydatów na funkcjonariuszy w służbie kandydackiej Służby Więziennej.
  8/12/19
 • Zainteresowany

  Dziękuję za szybką odpowiedź. Mam w związku z tym pytania: Na stronie uczelni czytam że Absolwenci Uczelni będą posiadać odpowiednie przygotowanie do pracy w wyspecjalizowanych instytucjach administracji rządowej i samorządowej; w organizacjach społecznych i edukacyjnych; w instytucjach i organizacjach międzynarodowych oraz w instytucjach zajmujących się dozorem osób mających konflikt z prawem. Nie bardzo rozumiem po co to skoszarowanie jeżeli mam po studiach pracować w organizacjach społecznych i edukacyjnych. Czy konieczne jest wstępowanie do tej służby kandydackiej bo ja nie chce pracować w mundurze.
  8/10/19
 • Dział Organizacji Kształcenia WSKiP

  Reply for the comment of Zainteresowany from date 8/7/19
  Dzień dobry, Absolwent Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie, otrzyma dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia o profilu praktycznym na kierunku Penitencjarystyka i tytuł zawodowy licencjata penitencjarystyki. Penitencjarystyka znajduje się w dziedzinie nauk społecznych w obszarze dyscyplin naukowych: nauki prawne, nauki o bezpieczeństwie, nauki socjologiczne, pedagogika i psychologia. Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego po opinii Polskiej Komisji Akredytacyjnej Wyższej Szkole Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie zostały nadane uprawnienia do prowadzenia studiów pierwszego stopnia o profilu praktycznym na kierunku „penitencjarystyka”. Zachęcamy również do zapoznania się z informacjami na naszej stronie: https://wskip.edu.pl/podstawowe-informacje-o-uczelni/ https://wskip.edu.pl/ksztalcenie/
  8/8/19
 • Zainteresowany

  Jaki dyplom dostanie absolwent. To że licencjata to wiem, ale czego - penitencjarystyka to właściwie jaka dziedzina i dyscyplina naukowa? Będę licencjatem więziennictwa? A co z akredytacją - na stronie PKA ta uczelnia nie występuje - żeby się później nie okazało, że dyplom jest nie ważny.
  8/7/19
 • Andrzej

  mam wrażenie, że dopóki w tej uczelni nie zaczną studiów pierwsi studenci, to trudno będzie o ocenę i opinie o tej nowej szkole. Jedyne, co na plus wygląda to że bez kasy studia, plus system dofinansowań. Ale z drugiej strony to zakoszarowanie z lekka mnie odstrasza. Co sądzicie?
  4/12/19