• UTH im. Chodkowskiej Warszawa
Wybierz i oceń uczelnię?

Ocena uczelni


Komentarze (828)
Tomek
Do pani Anety ja też polecam tę Uczelnię WSKZ jest na najwyższym poziomie. Też jestem studentem logopedii i dużo się uczę ale warto. Nie na lepszych studiów niż te na WSKZ. Tomasz
21.04.2021
21.04.2021
To ja zadowolona
Nikola do Anety zapisuj się i nie czekaj bo warto ją też tu studiuję logopedię i śmiem twierdzić, że jest ona na mega wysokim poziomie tu wszystko jest dokładnie opisane masz tu mnóstwo wiedzy z pedagogiki z fonetyki medycyny metod i form stosowanych w logopedii no naprawdę mnóstwo mnóstwo i wszystko jest super wyjaśnione krok po kroku tylko podkreśle, żeby dużo dużo czytać i robić sobie notatki, tu logopedia jest tak naprawdę bardzo trudna ale wszystko sobie poukładać można bw głowie i będziesz zadowolona. Aneta logopedię polecam jak najbardziej to niesamowity kierunek. Zadowolona
Kaśka z logo.
Do Anety tu logopedia jest trudna i sporo czasu trzeba się uczyć. Materiał jest spoko na szczęście jak dla mnie ciekawy. Ale jak lubisz się uczyć i nasz wysoką dyscyplinę i zaparcie to polecam. Pamiętaj, że tu nie ma zaliczeń za obecność na wykładzie czy napisanie prezentacji tu trzeba się uczyć na serio. A uczelnia jak dla mnie godna polecenia.
20.04.2021
20.04.2021
Maja
Ja kończę pierwszy rok i z mojego punktu widzenia stwierdzam, że studiując tu logopedię musisz nastawić się na wkuwanie o ile zależy Ci na zdobyciu wiedzy. A wiedzy jest tu na logopedii dość dużo z tym , że brakuję mi tu więcej trybu video, ale i z tym możesz sobie poradzić zapisując się do szkolenia z tematów pokrewnych realizowanych na tym kierunku. Musisz też pomyśleć o dobrym miejscu na praktykę,bo może teorii ma się nijak do praktyki, a praktyką jest nauczycielem wszystkiego. Ale to prawda, że uczelnia jest niesamowita wszyscy są tu pomocni i naprawdę merytoryka stoi tu na wysokim poziomie. Polecam i uczelnię i logopedię. Świetne studia. Maja Res
Klara
Aneta, też zastanawiam się nad zapisaniem się na logopedię i przejrzałam starsze komentarze tutaj - dużo pozytywnych opinii. Ktoś pisał, że jest bardzo pozytywnie i panie z dziekanatu są miłe, a sama forma studiów przystępna. Ja się raczej zdecyduję :) Pozdrawiam!
20.04.2021
20.04.2021
Aneta
Witam, czy ktoś studiuje tutaj logopedie lub już skończył ? I może podzielić się wrażeniami lub podac kontakt bo mam kilka pytań
do Kinga
A co studiujesz? Jakie materiały otrzymujesz? JAk wyglądają zajęcia on line?
19.04.2021
19.04.2021
ewela
logopedia bardzo obszerna, ale świetnie przygotowana pod względem merytorycznym, jest tu tyle istotnej wiedzy dla rozpoczynającego przygodę z logopedią studentem. bardzo polecam tu ten kierunek. a sama forma studiowania jest maga wygodna, oby więcej uczelni poszło podobnym myśleniem, będzie więcej szczęśliwych studentów haha ha
Uczelniana Para
Jestem studentem kierunku z pedagogiki specjalnej, konkretnie autyzm z elementami SI. Żona studiuje nauczanie matematyki. Mi od początku się podobało, żona marudziła, ale przekonała się do takiej formy nauki i okazuje się, że nawet w jej wieku można polubić studia online. Polecamy oboje. Nie ma się co bać, że się nie da rady ;)
19.04.2021
19.04.2021
Kinga
Co prawda nie studiuję kierunku, o który ktokolwiek w ostatnich dniach pytał, ale może moja opinia komuś się przyda :) Miałam spore wątpliwości jak zaczynałam studia - bo to online i czy to jest ok itp. Okazało się, że totalnie niepotrzebnie się martwiłam - wszystko jest wiarygodnie, uczelnia jest w polonie, materiały są super, kontakt z dziekanatem bez zarzutów. Polecam.
@Weritka89
ja robię m.in. logorytmikę, a co byś chciała wiedzieć? :D
18.04.2021
18.04.2021
oligo
Gosia, hej, ja studiuję oligofrenopedagogikę na WSKZ. Poświęcam sporo czasu na naukę, ale dlatego, że bardzo mnie to pasjonuje i cieszę się, że mam do dyspozycji tak wiele materiałów. Są dobrze usystematyzowane za co wielki plus dla prowadzących. Jednak same testy cząstkowe nie są zbyt wymagające i można je powtarzać do skutku, nie naciągają na kasę, więc nie ma co się obawiać pod tym względem. :))
Belfer
Szukam studiów podyplomowych z matematyki. Zastanawiam się właśnie nad tą uczelnią. Czy czas trwania to rzeczywiście 3 semestry, czy można skończyć szybciej?
18.04.2021
18.04.2021
Gosia
Czy ktoś studiuje oligo? Jesteście zadowoleni? Dużo czasu poświęcacie na naukę?
Weritka89
Witam. Czy ktoś robi tutaj na uczelni bądź robił podyplomowke z logorytmiki?
18.04.2021
18.04.2021
nikola
dzień dobry chciałabym zapytać czy znajdę pośród was osobę, która odbyła praktyki z neurologopedii w formie klinicznej w szpitalu? bardzo proszę o odpowiedż nikola
logosłowo
do moniki w wawy tu neurologopedia jest trudna, ja studiuję i mam wrażenie jakbym wkuwała medycyne. ale bardzo polecam. super jest ta uczelnia.
17.04.2021
17.04.2021
Ania
Witam. Czy ktoś studiuje fizykę z informatyką. Czy można pogodzić to z pracą poza szkołą?
Nata
Witam chciałabym zapisać się na kierunek agent celny? Ma może ktoś jakieś informacje jak wyglądają tam materiały chciałabym się czegoś nauczyć konkretnego
16.04.2021
16.04.2021
Camila
Cześć Aniu, ja jestem na 3 semestrze wczesnego nauczania j. angielskiego. Chętnie Ci pomogę, jakie masz pytania? :)
isabel
EOb - tak, ja studiuję Pomoc psychologiczną i interwencje kryzysowe, jak dla mnie materiały dydaktyczne są bardzo czytelne i wnoszą dużo nowej wiedzy. Również platforma dydaktyczna, na której są udostępniane materiały jest intuicyjna, także jestem bardzo zadowolona :)
16.04.2021
16.04.2021
Elżbieta
do moniki z wawy: ____Witam ja sobie bardzo cenię wiedzę zdobytą na neurologopedii, trzeba tylko przysiąść i rzetelnie się uczyć, uważam, że materiały są na tyle rozbudowane, że potrzeba na nie dużo czasu, ale zapewniam, że po ukończeniu neurologopedii będziesz miała poukładane w głowie. Tylko bądź zdyscyplinowana. Dlaczego za zdobywanie wiedzy miałby ktoś Ciebie wyśmiać, to Twoja ścieżka samorozwojowa i i tak praktyka Ci pokażę. POLECAM
EOb
Czy ktoś studiował Pomoc psychologiczną i interwencje kryzysowe? Albo Poradnictwo psychologiczne i interwencja kryzysowa? Jak opinie??
16.04.2021
15.04.2021
PPaweł
Obecnie studiuję na tej uczelni nauczanie techniki i informatyki - 3 semestr. Na prawdę jestem zadowolony z takiej formy nauki, bo mogę realizować wykłady o dogodnej dla mnie porze i tyle, ile mi się podoba. A tym bardziej, że pracuję i na spokojnie mogę pogodzić studia z pracą zawodową i życiem prywatnym. Nie muszę dojeżdżać na uczelnię i załatwiać noclegów. Materiały są na wysokim poziomie. Testy zaliczeniowe niekiedy trudne i trzeba dobrze wczytać się w polecenia - wielokrotnego wyboru. Myślę, że jeszcze podejmę jakieś studia podyplomowe, jak ukończę ten kierunek. Osoby pracujące w uczelni są bardzo pomocne i zawsze udzielą konkretnych informacji e-mailowo. Polecam każdemu uczelnię i taką formę studiowania. Pozdrawiam Wszystkich
Ania
Witam. Czy ktoś studiuje angielski?
15.04.2021
15.04.2021
edziiaa
monika z wawy - skończyłam na Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego Neurodydaktykę i świadectwo otrzymałam takie jak po studiach stacjonarnych, nie ma informacji, że studia zostały zrealizowane w formie on-line :) dokument jest w pełni akceptowany. Studiuję dodatkowo neurologopedię, jestem na ostatnim semestrze, jak dla mnie materiały dydaktyczne są bardzo wysokiej jakości i wynoszę z lekcji dużo nowych informacji :)
Eliza
Nika, też miałam takie wątpliwości, ale zadzwoniłam do dziekanatu w tej sprawie i powiedziano mi, że świadectwo jest zgodne ze wzorem ministerstwa i nie ma na nim informacji, że studia były online. :)
15.04.2021
15.04.2021
Kora
Do M: wiem, że jest taka możliwość, ja na kierunku wczesne nauczanie języka niemieckiego byłam częściowo zwolniona, tyle, że pracuje akurat w szkole podstawowej. Mailowo składałam podanie i dokumenty dotyczące zatrudnienia. Polecam bezpośredni kontakt z dziekanatem tej w tej sprawie, wtedy otrzymasz odpowiednie wzory. :)
monika z wawy
czy możecie się podzielić ze mną opinią na temat neurologopedii, chciałabym znać waszą opinie, czy warto, czy polecacie i jak patrzą pracodwcy na tego typu dyplomy, czy nie zostanę wyśmiana ?
15.04.2021
14.04.2021
Nika
Czy na dyplomie jest informacja o tym ,ze studia były prowadzone w trybie online?
M
Czy praca w szkole językowej zwalnia chociaż częściowo z praktyk na kierunku Przygotowanie pedagogiczne do nauczania języka obcego?
14.04.2021
14.04.2021
Kinga
Uczelnia wyższa jest na wysokim poziomie i co najważniejsze mają profesjonalne usługi w kadrze oraz cały pakiet kierunków jakże potrzebnych w tych czasach. Każdy tu znajdzie coś dla siebie. Mam tu dwa kierunki , z pedagogiki i sobie chwalę chociaż materiał dydaktyczny jest wielki. Należy pamiętać o realizacji praktyki i z pewnością będzie można zdobyć pracę. Kinia b.
Anjaa
Do Gabi no nie wiem moje akurat kosztują tyle co na UG . Ale jak potrafisz to ok to trzeba mieć rękę na pulsie. Anja
13.04.2021
13.04.2021
Gabi
Wydaje mi się, że niskie ceny powinny raczej cieszyć ha ha :).
Bożena
Witam. Jestem studentką nauczania przyrody, kierunek dosyć podobny, więc pozwolę sobie się wypowiedzieć. Studiowałam kiedyś geografię na innej uczelni i mając to porównanie mogę powiedzieć, że wskz jest po prostu lepsze, wygodniejsze i pewniejsze. Studiuję online, a lekcje są naprawdę w porządku. Polecam.
13.04.2021
13.04.2021
n-el
Witam. Czy po kierunku doradztwo zawodowe 3 semestry można uczyć w szkole podstawowej tego przedmiotu?Wszędzie taki koszt studiów to ok. 3500zł a w Przemyślu takie niskie ceny-czy jest jakiś haczyk?
Katarzyna
Bardzo dobry mają stosunek do studenta i super podejście do każdego podchodzą z szacunkiem nikt nikogo tu nie traktuje miło poza tym dobra kadra i bogate materiały dydaktyczne. Wszystko podane jak na talerzu w sposób piękny czysty i zrozumiały. Polecam tę Uczelnię. Katarzyna
13.04.2021
12.04.2021
Lusifer
Witam czy ktoś studiował biologię? Coś więcej może mi powiedzieć na ten temat
Jarek
O tej Uczelni nie da się powiedzieć nic złego. Uczyłem się na innych i miałem tylko nerwy i stres spowodowany tym, że studiowaniem, a także załatwianiem spraw studenckich i wiecznie profesorów nie było, trzeba było jeździć do ich miejsca zamieszkania by zdobyć wpis, albo te śmieszne zalki za obecność, a i tak ktoś zawsze wpisał się za Ciebie na listę, to była kpina jakaś... A na tej Uczelni nagły nieoczekiwany skutek w postaci hiper zadowolenia. Takie studiowanie to rarytas. Polecam WSKZ.
12.04.2021
12.04.2021
Grzegorz
Potwierdzam. Uczelnia jest super. Owszem wiedzy jest sporo,ale jak to ogarniesz śmiało testuj wiedzę i rób praktyki. Ja od razu po tej uczelni zdobyłem dobry zawód i zamierzam dalej tu się uczyć. Super wygodna forma studiowania. Grzesiek ze wsi
Karol
Ja robiłem tu dwa kierunki z pedagogiki i czuję że w końcu mam uporządkowaną wiedzę. Tu znajdziesz dużo dobrych treści nawet bardzo dużo tylko musisz skupić się na pracy praktycznej i wyszukaj sobie możliwości odbycia dobrej praktyki. Ja po tej uczelni jestem zadowolony z wiesz jaką zdobyłem. Także dawaj do nas i zapisuj się a nie pożałujesz.
12.04.2021
12.04.2021
Malwinka
Cześć, Ewe. Mój mąż jest psychologiem i zamarzył sobie w zeszłym roku zatrudnić się w szkole, dlatego też zaczął na WSKZ ten kierunek. Bardzo sobie chwali, studia są online i realizuje je z domu. Mąż mnie namawia, żebym też się na coś zapisała i raczej się zdecyduję na coś z księgowości, nigdy nie jest za późno, żeby się dokształcić ;) Pozdrawiam!
DoEwe
Hejka! Kończyłam i polecam :) Jako jedna z niewielu Uczelni realizująca program o właściwym wymiarze godzin tj. 270 godz. teorii oraz 150 praktyk (wymóg MENu).
12.04.2021
11.04.2021
Tomek58
Jest bardzo dobra a w dzisiejszych czasach pandemii pełni doskonale swoją rolę. Dużo dobrej wiedzy tam znajdziesz i będziesz sam decydować kiedy się uczysz. Dla mnie godne polecenia.tomek5ecokol.8
monika z warszawy
ja polecam. nie mam nic co by mogło inaczej opisywać zakres wiedzy ukrytej w poszczególnych kierunkach jakie są realizowane na tej uczelni. oczywiście należy pamiętać, że ta forma kształcenia studiowania bezpośrednio narzuca na danego studenta o wiele więcej niż na studiach innego typu, jeśli chcesz być dobrym fachowcem z pewnością tu zdobędziesz odpowiednia wiedzę, w dalszym etapie pamiętaj o praktykach, bo one stanowią drugą połowę sukcesu.
10.04.2021
10.04.2021
Ewe
Hej, czy ktos moze mi cos powiedziec na temat kierunku Przygotowanie Pedagogiczne dla psychologów? Czy polecacie, jak wyglądają zajęcia, czy jest ich dużo, czy obecnośc jest obowiązkowa itp. Za wszystkie informacje bede bardzo wdzięczna. Dzieki:)
Regina 7.
Tak dużo osób jest z niej zadowolonych, tylko do skończenia potrzeba ogromnej samodyscypliny i zaparcia. Ucz się ucz i będzie git.
09.04.2021
09.04.2021
Magda m.
Czy faktycznie ta uczelnia jest taka dobra jak o niej piszą ? Proszę o wasze opinie.
Małgosia
Do Natalia Ja też złożyłam wniosek o dofinansowanie i tak to się prawie od lutego przeciąga, a zrezygnować nie można co jest dla mnie niepojęte, gdyż nikt nie poniósł żadnych kosztów, ani nie świadczył usługi Bo materiały na koncie są zablokowane. Bardzo mnie ciekawi jak rozwiązała się twoja sytuacja, bo mi moja już spędza sen z powiek. Nawet jakbyśmy mogły porozmawiać przez e-maila byłoby super. ;)
09.04.2021
07.04.2021
DO KL
Witam serdecznie. Z tego, co wiem, standardem na uczelniach wyższych jest kończenie semestru jesienią właśnie, ale to wynika prosto z ustaw ministerstwa. Miałem podobną sytuację i u mnie sprawę załatwiło dostarczenie do dyrekcji zaświadczenia z przewidywaną datą ukończenia studiów. Warto skonsultować z dziekanatem. Pozdrawiam serdecznie.
Studentka
Ania, w dzienniku praktyk najlepiej wpisz zgodnie z prawdą to, co robiłaś w danych godzinach i z jaką klasą - studiuję już drugi kierunek, przy pierwszym nie umiałam wypełnić dziennika w punkt, ale dzwoniłam do dziekanatu i bardzo miły pan mi wszystko wytłumaczył :) A jeśli chodzi o materiały, Lena, to najlepiej uderzaj do dziekanatu - kierunków jest dużo, u mnie akurat są nagrania, ale tego chyba nikt z nas nie powie ci na pewno ;)
07.04.2021
07.04.2021
kl
Witam. Jestem obecnie na III semestrze studiów podyplomowych dających uprawnienia do nauczania drugiego przedmiotu, które kończą się 30.09.21r. Mam możliwość podjęcia pracy w szkole, jednak jak wiadomo rok szkolny rozpoczyna się 01.09.21r. Standardem jest, że studia kończą się w maju-czerwcu i wówczas jest możliwość przedłożenia wymaganych dokumentów i podjęcia pracy od września, natomiast w tym przypadku jest inaczej. Co zrobić w tej sytuacji?
Do LoPP
Hej, z tego co się orientuję, to WSKZ te kierunku pedagogiczne ma tak zorganizowane, żeby wszystko było ok potem z uprawnieniami, ale najlepiej skontaktuj się bezpośrednio z dziekanatem, dostaniesz pełne info o przepisach i rozporządzeniach ;)
07.04.2021
07.04.2021
Ania
Witam studiuje historie i wos, chodzi mi o zaliczenie praktyk,jesli chodzi o uzupełnianie dziennika praktyk, co wpisywaliscie w uwagach, wystarczył temat lekcji ktory byl realizowany
Lena
czy na wszystkich studiach część wykładów to nagrania? Czy zdarzają się same materiały "papierowe"?
06.04.2021
06.04.2021
Estera
Majka, ja co prawda studiuję nauczanie chemii, ale moja koleżanka z pracy realizuje neurologopedię na WSKZ. Z tego, co się orientuję, to praktyki robiła w przedszkolu specjalnym. Najlepiej odezwij się do dziekanatu, oni przekażą wszystkie niezbędne informacje ;)
LoPP
Hej, czy wybierając podyplomówki: z logopedii i z przygotowania pedagogicznego ale (tutaj mój wybór pada na szkołę podstawową bo nie było niżej czyli przedszkole) czy po tych dwóch kierunkach mogę pracować w przedszkolu jako logopeda. Wydaje mi się ze przygotowanie pedagogiczne to przygotowanie od przedszkola. Może ktoś z was pomoże mi rozwiać moje wątpliwości.
06.04.2021
06.04.2021
majka66
szukam kogoś kto robił praktyki z neurologopedii? bardzo proszę o pomoc w ustaleniu realizacji tejże praktyki ? bardzo proszę o pomoc
Ewelina
Wszystkim studentom wesołych świąt no i mokrego dyngusa.
04.04.2021
02.04.2021
Adrianna
Karolciu, ja dzwoniłam w tej sprawie na Uczelnię jak kończyłam studia w poprzednim semestrze i dostałam informację, że świadectwa mogą być wysyłane jak upłynie semestr, bo inaczej kwalifikacje mogą być poważone.
karolcia
Witam, jestem obecnie na 3 semestrze Edukacji i rehabilitacji osób ze spektrum autyzmu z elementami integracji sensorycznej. Zaliczyłam już wszystkie semestry (materiały i testy), praktyki, 1 maja jest sesja i egzamin końcowy po semestrze trzecim. Mam opłacone też całe studia, nie zamieściłam tylko pracy dyplomowej. Czy dyplom dostanę po obronie pracy, czy muszę czekać do końca semestru, a więc 30.09.2021?
02.04.2021
31.03.2021
Tomasz
Witam ponownie, słownik na telefonie zrobił mi psikusa przy pisaniu opinii, oczywiście nie spodziewałEm się. To pewnie tak na prima aprilis, haha ;)
Tomasz
Witam wszystkich serdecznie. Niedawno zacząłem na WSKZ SI z terapią ręki i muszę powiedzieć, że nie spodziewałam się po jakiekolwiek uczelni wyższej w Polsce takiej swobody i komfortu uczenia. Uczę się kiedy chcę, a jako nauczyciel nie mam dużo wolnego czasu. Nie mogłem się zdecydować, który kierunek z SI chcę podjąć i zadzwoniłem do dziekanatu, w sumie kilka razy. Nie dość, że panie nie miały mnie dość, to jeszcze były bardzo miłe. Pani Ado, jeśli chodzi o zapis, to przy kierunkach zawsze jest napisane na stronie czy rekrutacja jest otwarta. Najlepiej zadzwonić osobiście i podpytać. Polecam :)
31.03.2021
30.03.2021
ada
Czy dobrze rozumiem, że mogę rozpocząć studia w dowolnym momencie?
Miśka
Hej, Edyta :) E-dziennik jest super, zaoszczędza ci mnóstwo czasu na ręcznym pisaniu. Wszystkie wpisy tworzysz na swoim koncie, możesz je edytować itd. Jeśli chodzi o podpisy, to jest jeden dokument do wydrukowania - opinia opiekuna. Tam musi być pieczątka szkoły i podpis opiekuna. Wiem to stąd, że sama niedawno przesyłałam mój dziennik do weryfikacji i na szczęście dziekanat mi zatwierdził :P I to faktycznie w terminie szybszym, niż dla dziennika papierowego.
29.03.2021
29.03.2021
Krystian
Dzień dobry. Nigdy niczego takiego nie słyszałem, żeby przepisy tego wymagały... Osobiście skończyłem studia online i moje uprawnienia do uczenia są jak najbardziej odpowiednie, co potwierdziła moja szkoła oraz kuratorium oświaty. Sugeruję odezwać się do Uczelni, bo oni mogą wskazać jakieś konkretne podstawy prawne, jeśli ma pan wątpliwości, ale ogółem nie ma się czego bać, uczelnia jest wiarygodna
Edyta
Czy ktoś wybrał do realizacji praktyk e-dziennik? Zastanawiam się, jak to wygląda z podpisami i pieczątkami, które należy zawrzeć w wersji tradycyjnej. Czy i tak trzeba przesłać skany? Wydaje mi się, że jest to konieczny element do weryfikacji praktyki.
29.03.2021
28.03.2021
Andrzej
Dzień dobry. Ostatnio spotkałem się z informacją, że aby studia miały charakter kwalifikacyjny, zajęcia przez internet muszą być prowadzone "na żywo". Pliki PDF czy wcześniej przygotowane wykłady przesłane słuchaczom nie wystarczą, czy to prawda?
Marcin
Witam. Jestem absolwentem logopedii i planuję zrobić też neurologopedię. Jakiś czas temu dzwoniłem do dziekanatu i uzyskałem informację, że do podjęcia kierunku jest wymagany magister i tytuł logopedy, co, jak mi się wydaje, jest równoznaczne z brakiem przeciwwskazań do wykonywania tego zawodu. Pozdrawiam, Marcin
26.03.2021
25.03.2021
Ewela
Witam szukam kogoś kto studiuję tu neurologopedię bo mam pytanie czy również przed podjęciem tych studiów składał zaświadczenie o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu logopedy?
Karolinda
Anna, świadectwo otrzymasz na pewno :) Ja moje dostałam kilka dni temu. Jest na nim info o tym, ile semestrów trwa twój kierunek, a na odwrocie jest wykaz przedmiotów i punktów ects. Doki są legitne, konsultowałam się z kuratorium i wszystko jest ok, świadectwo jest na wzorze ministerstwa ;) A jeśli chodzi o pracę dyplomową, to piszesz na ostatnim semestrze, ja napisałam za krótką, bo nie doczytałam wytycznych, i miałam zwróconą do poprawy, ale jak się czyta wszystkie informacje, to nie ma takich problemów ;) zadzwoń do dziekanatu, pracownicy są naprawdę fajni i na wszystko ci odpowiedzą
25.03.2021
25.03.2021
Akrol
Czy ktoś dostał dofinansowanke na studia z UP? Jakie wpisywaliscie uzasadnienie we wniosku? Jeśli komuś się nie udało również proszę o informacje
anna
Jestem zainteresowana podjęciem studiów podyplomowych, ale mam wiele obaw. Szczerze mówiąc, cena nie jest aż tak znowu niska, obecnie za tę samą cenę studiuję podyplomowo na AGH dlatego też zastanawiam się czy nie będzie to kasa wrzucona w błoto. Przede wszystkim: jak wygląda pisanie pracy po zaliczeniu semestrów? gdzie znajdują się tematy prac? ile czasu od napisania pracy promotor ma na sprawdzenie jej? jaką mam pewność, że w ogóle otrzymam dyplom? ile mam czasu na skończenie tych studiów? jeśli będę przerabiać materiał np. 2 lata, to jaki przedział czasowy będzie widniał na świadectwie?
24.03.2021
22.03.2021
Alicja
Syla, mi materiały bardzo odpowiadają, są też nagrane wykłady i są fajnie prowadzone. Dowiadywałam się o ten kierunek, który ciebie interesuje, bo też o nim myślałam, i tam też raczej będą filmy :) Ada, jeśli chodzi o kadrę, to możesz się zapoznać z nią na stronie uczelni. Ja tam nawet widziałam mojego profesora z licencjatu z innej uczelni :D no i ci wykładowcy układają materiały, więc są naprawdę dobrej jakości.
Do Natalii
Siemka, ja ubiegałam się dotacje, ale dostałam odmowę z mojego up - to było chyba 2 semestry temu. W takiej sytuacji mogłam na spokojnie zrezygnować (warunkiem chyba było przedstawienie oficjalnej odmowy z UP) albo podjąć studia z rabatem indywidualnie. Zdecydowałam się na 2. opcję i nie żałuję :) Możesz dopytać o szczegóły mailowo albo telefonicznie, z tego, co kojarzę, to możesz pogadać telefonicznie z kimś, kto zajmuje się dofinansowaniami ;)
22.03.2021
22.03.2021
Ada
Wiele osób powołuje się na materiały, ale co z wykładami, konsultacjami? Nie ma słowa, jacy ludzie za tym stoją, a najczęściej ten czynnik generuje wiele emocji i komentarzy studentów.
Natalia
Cześć, czy otrzymał ktoś z Was dofinansowanie na studia? Zakrecilam się wybierając dwa kierunki za łączną kwotę 5900 ale jak nie dostanę dofinansowania to stać mnie nie będzie na płacenie czesnego, a złożenie formularza na dofinansowanie jest jednoznaczne z zapisaniem na studia. Napisane jest, że nie można zrezygnować, bo otrzymałam wszelkie loginy o hasła do materiałów szkoleniowych.
21.03.2021
20.03.2021
Syla
A jak oceniasz jakość materiałów?Mi trochę brakuje nagrań, szerszego opisu metod pracy.
kasiag
Uczelnia przyjazna, z indywidualnym podejściem do studenta. Byłam zmuszona zmienić kierunek studiów, dostałam zgodę i wszystko przebiegło sprawnie. Materiały zamieszczone na koncie studenta są wyczerpujące i jeśli ktoś ma chęci do nauki, naprawdę wiele może się nauczyć. Ogromnym plusem jest indywidualny tok nauczania - uczę się, kiedy chcę, kiedy mam czas i kiedy jest mi wygodnie. Serdecznie polecam!
19.03.2021
19.03.2021
Alicja
Syla, ja studiuję edukację i rehabilitację z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem i aspergerem. Ogólnie kierunki z pedagogiki specjalnej są ok. Na początku nie byłam przekonana do studiów online, ale teraz w czasach covidu to wręcz się cieszę, że tak jest i mega mi to odpowiada
Syla
Poszukuję osoby,która studiuje edukację osób ze spektrum autyzmu z elementami Integracji Sensorycznej.
19.03.2021
19.03.2021
Ola
Hej, Marta, na pewno warto ;) zaczęłam neurolopedię od tego semestru i jestem bardzo zadowolona. Wszystko jest online, uczę się kiedy chcę, a pracuję jako logopeda w życiu prywatnym i udaje się wszystko pogodzić.
Marta
Czy ktoś studiuje neurologopedie online? Potrzebuje info czy warto?
19.03.2021
16.03.2021
Kinia
Na każdym kierunku egzaminy są w formie testów. Na stronie uczelni jest to fajnie opisane :)
Ewa
Czy studia podyplomowe z prawa pracy kończą się egzaminem? Jeśli tak to w jakiej formie?
16.03.2021
15.03.2021
Do Iwonki
Iwonka, jestem w trakcie logopedii. Aktualnie pracuję w poradni logopedycznej, robiłam tam praktyki i właścicielka stwierdziła, że się nadaję ;) Więc jak najbardziej taka opcja wchodzi w grę.
Iwonka
Witam mam pytanie do logopedów po studiach zatrudnionych w poradniach czy te studia wystarczą do pracy w poradni czy trzeba kończyć coś JesZcze?
15.03.2021
15.03.2021
Maja
Hej, Ewelina, jeśli chodzi o grupę na FB, to poczekaj jeszcze trochę :) Zanim mnie administrator zaakceptował, to minęło kilka dni
Karolaa
Czy ktoś pisał prace dyplomową na kierunku logopedia ? Jest sprawdzana szczegółowo ? Zdarza się żeby ktoś nie zdał ?
14.03.2021
12.03.2021
Ewelina
Witam mam problem żeby dołączyć do grupy czekam na weryfikację czy mają państwo wiedzę o co chodzi jak dołączyć do grupy studentów ?
Dietetyczka
Gośka, tematy będą w sesji egzaminacyjnej, chyba od 1 maja. Nie jestem pewna co do daty, ale taką informację powinnaś mieć u siebie na koncie ;) A co do pytania AgaZ - jestem na dietetyce klinicznej, osobiście bardzo polecam, jakbyś miała konkretne pytania, odezwij się ;)
11.03.2021
11.03.2021
Do Tomasza
Cześć :) na FB jest grupa dla studentów WSKZ, nazywa się Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego - studenci. Poproś o dołączenie, ja jestem na tej grupie i polecam, może poznać nowych znajomych :)
AgaZ
Witam, czy ktoś tu studiował lub studiuje Dietetykę?
11.03.2021
11.03.2021
Zoja
Na Facebooku: Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego - studenci
Gośka
Gdzie znajdę tematy pracy podyplomowej?Kończę ostatni semestr i nigdzie ich nie ma... Bardzo proszę o pomoc.
10.03.2021
10.03.2021
Tomasz z Akwinu
Chciałbym zapytać czy jest jakaś strona ba FB z waszymi opiniami rozmowami wymianą doświadczeń odnośnie uczelni czy tylko tu można dyskutować?
Alicee15
Anita, pisałam ostatnio maila w tej sprawie i dowiedziałam się, że nazwa uczelni po angielsku to Higher School of Professional Education :) Jeśli chodzi o test generalny, Monika, to jest w takiej samej formie jak cząstkowe, wielokrotnej wyboru, tylko ma więcej pytań, jakoś koło 30.
10.03.2021
10.03.2021
Ewe
Nie mam nic do tej uczelni. Wszystko gra według mnie zadzwoń tam Kinia i wyjaśnił aż nie chce mi się wierzyć ,że materiały są przestarzałe...
Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
odpowiedź dla Kinia z dnia 09.03.2021
Szanowna Pani, uprzejmie informujemy, iż kadra naukowo-dydaktyczna Uczelni dokłada wszelkich starań, aby materiały do nauki oferowane studentom spełniały najwyższe standardy jakości. Wszelkie treści, podobnie jak programy kierunków są nieustannie aktualizowane w oparciu o bieżące regulacje prawne, celem zapewnienia wysokiej jakości kształcenia. Pomoce naukowe udostępniane są słuchaczom w postaci: plików PDF, audio oraz nagranych wykładów. Prosimy mieć na uwadze, iż zaistniała sytuacja być może wynika z błędnie udostępnionego kierunku z poprzednich edycji na platformie. Celem wyjaśnienia sytuacji i weryfikacji Pani indywidualnego konta słuchacza pod kątem prawidłowych pomocy naukowych prosimy o kontakt z obsługą Uczelni pod adresem e-mail kontakt@studia-online.pl. Z wyrazami szacunku, Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
10.03.2021
10.03.2021
Monika
Mam pytanie do wszystkich jak wygląda ten końcowy test generalny ? Ile tam jest pytań ? Jak to się zdaję?
K.B
Agata, Marta, ja rozpoczęłam naukę na tej uczelni- studia podyplomowe z nauczania j. polskiego. W razie pytań- piszcie k-bobrowska181@wp.pl Pozdrawiam!
09.03.2021
09.03.2021
Kinia
Korzystam obecnie z kierunku Rozliczenia kadrowo- płacowe w oświacie. Materiały przestarzałe, część przepisów już jest nieaktualna, program nie nadąża za zmianami, np, VAT, prawo zamówień publicznych, o PPK ani słowa, część o środkach unijnych dotyczy perspektywy do 2013 r. Całość mało interesująca, suche pdf, bardzo ogólnikowo, błędy w testach. Jedyny plus taki, że można robić to w dowolnym momencie.
Monica
Anita, mój mąż studiuje energetykę :) Bardzo sobie chwali, jakbyś miała konkretne pytania, to daj znać, przekażę do niego ;)
09.03.2021
09.03.2021
Anita
Czy ktos otrzymal swiadectwo ukonczenia po angielsku? Jak nazwa szkoly jest tlumaczona na jezyk angielski? Dziekuje.
Ewela11
Jak dla mnie to na logopedii jest całkiem sporo materiału za pierwszym razem nie zdałam egzaminu dopiero za 3 razem bo było dużo tego materiału ale na spokojnie możesz się uczyć w dogodnym czasie i wszystko sobie zaliczysz. Ogólnie mega pozytyw jak dla mnie i super wygoda bo nie trzeba z nikim się użerać a panie z sekretariatu są super miłe i pomogą we wszystkich sprawach.
08.03.2021
08.03.2021
Anita
Czy ktos studiowal Energetyke?
do Ewy
Hej, Ewa. Studia są online, więc uczysz się gdzie i kiedy chcesz :) Semestry mają swoje terminy, ale ogólnie nauka u nich jest mega wygodna, polecam
08.03.2021
08.03.2021
Aśka
Ania, kończę logopedię za pół roku. Pracuję w przedszkolu i dyrektorka obiecała mi dodatkowe godziny jako logopeda, jak tylko skończę studia :) więc podyplomówka wystarczy w zupełności ;) Powiem ci z własnego doświadczenia, że każdy pracodawca lubi, jak jego pracownicy się dokształcają :) Iwona, przy okazji odpowiadając na twoje pytanie - na I semestrze nie zdałam kilka razy testu końcowego, nie miało to wpływu na dalszy tok nauki. Z tego, co dowiadywałam się mailowo, jeżeli podchodzisz jeszcze raz to poprzednie podejścia nie są brane pod uwagę.
Ewa
Czy wakacyjny tryb studiowania wchodzi w grę??? Czas nauki jest dowolny???
08.03.2021
06.03.2021
Ewela 11
Ja studiuję obecnie drugi semestr.
Ania
Witam , czy ktoś studiuje logopedię na podyplomowych i chce podzielić się opinia ? Lub skończył I znalazł pracę w zawodzie ? Czy podyplomowe wystarcza? Z gory dzieki za odpowiedz
06.03.2021
05.03.2021
Iwona
Jaka jest ocena po zdaniu egzaminu cząstkowego, gdy podchodzi się do niego kilka razy?
ewela11
witam szukam osoby, która udzieliłaby mi kilku wskazówek ewentualnie dała odpowiedz na nurtujące mnie pytania związane z EMISJĄ GŁOSU na tej uczelni, jestem zainteresowana tym kierunek jednakże niewiele o nim wiem, bardzo proszę o odpowiedż. ewela
05.03.2021
03.03.2021
Linka
Zoja, jestem na SI z diagnozą i terapią, i ten kierunek da mi kwalifikacje do diagnozowania właśnie :) Z tego co wiem, to te kierunki z SI dają różne uprawnienia, ale najlepiej poczytaj na stronie WSKZ albo skontaktuj się bezpośrednio z dziekanatem, wszystko ci rozjaśnią :)
Aggga
Mam pytanie: właśnie kończę przygotowanie pedagogiczne i bibliotekoznawstwo. Nie mam na stronie żadnych tematów prac do napisania. Kiedy się pojawią? Czy ktoś z Was wie?
03.03.2021
02.03.2021
Kalina
Skończyłam już praktycznie pierwszy semestr, teraz czekam na sesję tj. test podsumowujący. Dla wszystkich zainteresowanych Master of Business Administration - mogę polecić, studia dopracowane - zdecydowanie warte swojej ceny.
Zoja
Czy ktoś studiuje SI i może podpowiedzieć, który kierunek wybrać. Czy wszystkie 3 dają kwalifikacje do diagnozy i terapii?
01.03.2021
01.03.2021
Marta
Witam, czy ktoś studiuje język polski, mam kilka pytań... marta_baksalary@wp.pl
Kora
Agata - może odezwij się na facebooku na grupie studentów, bo ja tak robiłam przed zapisem i zawsze ktoś pomocy odpowiadał.
01.03.2021
01.03.2021
Pepa
Co do neurologopedii to z przedmiotami dostawałam rozpiskę od uczelni, więc mailowo wystarczy napisać. Z resztą świadectwa są identyczne jak na studiach stacjonarnych, działają na tych samych rozporządzeniach, więc nie wiem czemu ktoś miałby to kwestionować :)).
Jarmo
Nie wiem o jaką kartę chodzi ale jeżeli chodzi o świadectwo to z tyłu są godziny + ECTSY. A wykładowcy są na stronie.
01.03.2021
01.03.2021
Agata
Witam, czy jest tu ktoś kto robi podyplomowe nauczanie języka polskiego ? Proszę o kontakt :) agattapotter@tlen.pl
Monika-DoEWA
hej Ewa, Miałam ten sam dylemat- przygotowanie pedagogiczne jest niezbędne. Kierunek o którym piszesz jest kierunkiem kwalifikacyjnym z zakresu pedagogiki specjalnej; jeśli chcesz piastować taką funkcję musisz posiadać przygotowanie pedagogiczne. Obydwa kierunki mają określoną liczbę godzin i zupełnie inne komponenty (określa to Rozporządzenie MNiSW), nie wspomnę już o praktykach. Gdyby kierunek o którym wspomniałaś zawierał wymagane treści i odpowiadające im punkty ECTS z przygotowania pedagogicznego tych godzin musiało by być co najmniej o kilkaset więcej (awykonalne przy 3 sem.).
28.02.2021
28.02.2021
Karola
Bardzo proszę o tę na listę z zakresu realizowanych przedmiotów na neurologopedii podaje dane majka6666661@wp.pl dziękuję za pomoc i bardzo mi miło za takie wsparcie
Iza
Witam, czy na karcie przebiegu studiów podyplomowych z logopedii są oceny z poszczególnych przedmiotów? Czy można sprawdzić nazwiska wykładowców?
28.02.2021
28.02.2021
Kamila
Jo.lato, dzięki za odpowiedź. Oczywiście masz rację- chodzi mi o nauczanie j. polskiego. Chętnie nawiążę kontakt z osobą, która studiuje ten kierunek lub go skończyła.
Kamila
Dzień dobry, czy jest tu ktoś po kosmetologii ?:)
28.02.2021
27.02.2021
Do@Ada/Karola
Ja także jestem absolwentką WSKZ - kierunek Logopedia. Pracuję w zawodzie. W obecnej sytuacji (tj. Covid) myślę, że większość pracodawców doceni tę formę studiów (ja pracuję i studiuję jednocześnie - obecnie Neurologopedię). Praktyki zresztą na przygotowaniu pedagogicznym (nie wiem jak jest teraz), ale w zeszłym roku znajomi realizowali online także- z inicjatywą taką wyszło Ministerstwo Edukacji i Nauki. Biorąc pod uwagę, że jest to kierunek kwalifikacyjny z zakresu pedagogiki specjalnej (mowa tu o Logopedii) jego komponenty określa Rozporządzenie więc materiał realizowany czy w formie stacjonarnej czy niestacjonarnej jest do siebie b. zbliżony. Myślę, że pracodawcy jeśli poświęcisz czas na naukę nie będzie robiło różnicy czy kierunek realizowany był online czy też w ciągu semestru musiałaś zjawić się na kilku wykładach, poza tym na świadectwie nie ma takowej informacji także - do@Karola - otrzymałaś już listę przedmiotów? Jeśli nie to podaj proszę maila to Ci prześlę.
Ewa
Witam, chciałabym zacząć naukę na kierunku "Diagnoza, rewalidacja, terapia pedagogiczna" Interesuje mnie czy pomimo wystarczającej liczby godzin merytorycznych (ponad 270) i praktyk (powyżej 150) potrzeba dodatkowo robić równolegle przygotowanie pedagogiczne, aby pracować w szkole? Czy ktoś miał taki dylemat?
27.02.2021
27.02.2021
Ewcia 33
Przyszły pracodawca z pewnością sprawdzi Twoje umiejętności co to wiedzy odnośnie terapii i ewentualnej wiedzy w jej zakresie myślę,że wszystko zależy od Ciebie , że to Ty sama masz wpływ na zdobywanie wiedzy, na swoją naukę, na jej rozwój i samodyscyplinę, myślę też, że w dobie korony to nic złego i z pewnością znajdziesz odpowiednie miejsce do zrealizowania praktyki, mogę również dodać tu od siebie, że studiowałam logopedię stacjonarnie jak również tutaj i nie uważam,że ta druga opcja ujmuje coś tej pierwszej. Znam sporo osób, które studiowaly logopedię stacjonarnie i nawet w połowie nie dorównują mojej wiedzy . Pozdrawiam
M
Witam, kto z Panstwa robił lub jest w trakcie studiów Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem oraz zespołem Aspergera dla pedagogów specjalnych? Warto? Materiały ok? Testy, egzaminy trudne?
27.02.2021
26.02.2021
Ada
Mam pytanie, zastanawiam się nad rezygnacja z logopedii na tej uczelni, boje się że przyszły pracodawca nie będzie traktował poważnie studiów w tej formie, lub też że nikt nie będzie mnie chciał przyjąć na praktyki. Czy jest tu ktoś kto pracuje w zawodzie po studiach z logopedii na tej uczelni??
Karola
Dziękuję Pani za odpowiedź? A mogłaby Pani napisać jakie tam są przedmioty realizowane w odniesieniu do neurologopedii? I jak później z pracą no mam na myśli czy się nie krzywią, że niby skoro przez neta to niski poziom tam jest? Proszę mi powiedzieć jak to interpretować? Pani Pepo ;)
26.02.2021
26.02.2021
Pepa
Świadectwo jest wysłane pocztą na twój adres :) Po skończeniu studiów masz opcję dokupienia dodatkowych dokumentów. Na pewno jest świadectwo po angielsku i nad tym się zastanawiam, bo rozważam emigrację i na pewno byłoby to pomocne ;) Oprócz tego są chyba jeszcze dwa dokumenty, rekomendacja i zaświadczenie MEN-u. Z tego co pamiętam, to te doki kosztują w okolicach 100-200 zł ;)
Karola
Do pani Pepa proszę napisać jak odbywa się ostateczne rozliczenie z uczelnią tj. ostatni egzamin,rozliczenie z praktyk ,odbiór dyplomu oraz jak wygląda w tej chwili studiowanie na neurologopedii jakie są tam przedmioty?
25.02.2021
25.02.2021
Karola
Do Pepe proszę mi powiedzieć jak wygląda końcowe załatwienie i rozliczenie się z uczelnia oraz odebranie dyplomu czy ten dyplom jest przekazany bezpiecznie i czy to.prawda, że ta uczelnia wystawia po zakończeniu dodatkowe zaświadczenia odpłatne ?
Pepa
Karola, Magda, skończyłam logopedię we wrześniu i zaczęłam wtedy neurologopedię, więc mogę wam coś podpowiedzieć :) W skrócie polecam, pracuję już jako logopeda. Teraz postanowiłam poszerzyć kwalifikacje o neurologopedię i to jeszcze z rabatem na ten kierunek ;) Jakbyście miały konkretne pytania, to dajcie znać.
25.02.2021
24.02.2021
Magda
Czy ktoś studiował logopedię dla pedagogów specjalnych?
Karola
Czy ktoś tu kończył neurologopedie?
24.02.2021
24.02.2021
MgrEwa
Podjęłam niedawno studia z MBA, dzisiaj zaczynam drugi semestr. Materiały pierwsza klasa - na I semestrze miałam głównie wykłady nagrane przez wykładowców i naprawdę dużo z nim wyciągnęłam :) Przyznam szczerze, że co prawda nie zdałam jednego z testów cząstkowych, ale na szczęście mogłam wrócić do materiałów i poprawić test, no i nie płaciłam za to nic dodatkowo. Z własnego doświadczenia polecam :)
Karolina
Witam, chciałam spytać czy komuś udało się skończyć studia w krótkim czasie 3-4 miesiące. Czy udaje się zaliczyć 1 semestr szybko a potem należy poczekać na rozpoczęcie w semestru zgodnie z jakimś harmonogramem?
24.02.2021
23.02.2021
Ed
Bella, parę miesięcy temu zacząłem Coaching z elementami psychologii, teraz zapisuję się jeszcze na Przywództwo, coaching i mentoring. Fajne studia, dużo solidnej wiedzy. No i dają rabaty na kolejne kierunki, więc chce się do nich wracać ;)
Bella
Zainteresował mnie Coaching psychologiczny/Psychodietetyka. Ktoś kończył te studia? Oferują wartościowe treści?
22.02.2021
22.02.2021
Kleo
Margarita, jestem już na trzecim semestrze :) Polecam, materiały są i w formie obszernych prezentacji, i nagranych wykładów. Jakość nauczania naprawdę super. Będę niedługo realizować praktyki, uczelnia daje możliwość uzupełniania dziennika praktyk elektronicznie, co jest mega ułatwieniem ;)
Katarzynka
A może warto się odezwać do Uczelni czy nie pozwolą trochę przesunąć tych płatności? Bo tak mi się wydaje, że nie powinno być problemu. Ja musiałam zmienić kierunek, bo pracodawca zmienił zdanie i się udało, więc chcieć to móc!
22.02.2021
22.02.2021
Jo.lato
jestem w trakcie neurodydaktyki, pojutrze zaczynam II semestr :) Materiały są super jakości. Pracuję w szkole i już widzę w codziennej pracy efekty nauki. Polecam bardzo :). Od razu odpowiem na komentarz Twój @Kamila - nikogo po filologii polskiej nie znajdziesz, bo takiego kierunku nie ma, chyba że o nauczanie polskiego chodzi.
Natalia
Witajcie, Straciłam pracę przez pandemię i wiem, że finansowo nie dam rady z drugim semestrem. Czy ktoś z Was był w takiej sytuacji? Czy można przerwać po pierwszym semestrze, a później ewentualnie dołączyć do drugiego? Pisałam do uczelni, ale dostałam tylko odpowiedź, że opłaty trzeba uiszczac w terminie, a naukę można odstawić na później. Ale chyba musi być jakiś sposób? Pozdrawiam
22.02.2021
22.02.2021
Ewa11
Czy jest tu ktoś kto studiuję neurologopedie i mógłby mi opowiedzieć o tych studiach ?
Margarita
Dzień dobry Państwu Czy studiuje Ktoś Edukację i rehabilitację osób z upośledzeniem Intelektualnym , autyzmem i ZA; ewentualnie Ktoś już ukończył ten kierunek? Proszę o kontakt. Dziękuję - Margarita
21.02.2021
21.02.2021
Kamila
Hej. Szukam kogoś, kto studiuje filologię polską lub ja skończył. Liczę, że znajdę kogoś takiego. Pozdrawiam
2fd59bfd
Dzień dobry Proszę o informację na temat kierunku Neurodydaktyka chciałabym rozpocząć ten kierunek jednak cenne będą dla mnie wszelkie sugestie Może ktoś ukończył ten kierunek ?? Będę wdzięczna za info
19.02.2021
17.02.2021
ITboy
Studiuję Back-end developer: PHP i jestem zadowolony. Wykłady są w formie filmów, wiedza jest konkretna i dobrze przekazana. Nie ma się do czego przyczepić ;-)
Hi
Witam, czy jest tutaj ktoś co studiuje na kierunku IT np. Programista .NET albo Aplikacje Internetowe i Mobilne? Prosiłbym o opinię na temat tych studiów.
16.02.2021
16.02.2021
DO ZAINTERESOWANA
Hej! Miałam podobną sytuację w przypadku kierunku wczesne wspomaganie rozwoju dziecka i poprosiłam WSKZ mailowo o szczegółowy wykaz realizowanych przedmiotów i zagadnień. Myślę, że warto skierować takie zapytanie, bo ja odpowiedź dostałam bardzo szybko.
Zainteresowana
Do Tede, już wspomniałam,że chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej od samych studiujących czy byłych studentów,którzy ukończyli kierunek neurologopedyczny. Na moje pytania uczelnia odpisała jak dla mnie zbyt ogólnie , a ja chciałabym konkretnie wiedzieć co się tam studiuję , a przede wszystkim jaką tematykę podejmuje się tam studiując ów kierunek. A w odpowiedzi dostaje tylko dwa ogólne stwierdzenia i zachętę w postaci promocji. Wiem, że to dobra uczelnia ale ludzie mogliby coś więcej pisać od siebie.
16.02.2021
16.02.2021
Do Grzegorza
Ja realizuję nauczanie geografii i EDB, bo kwalifikacje po ukończeniu są do nauczania dwóch przedmiotów. Cena faktycznie jest bardzo atrakcyjna w przypadku takich kierunków łączonych i zastanawiam się nawet na rozpoczęciem kolejnego. :)
tede
no nikt bardziej szczegółowo niż uczelnia nie odpowie :) a jakich szczegółów nie podali?
16.02.2021
16.02.2021
Zainteresowana
Napisałam ale nie uzyskałam odpowiedzi tak szczegółowej o jaką mi chodziło. Z drugiej strony to po co ta strona dot.waszej wymiany doświadczeń itp. skoro tylko się chwalić potraficie a na szczegółowe odpowiedzi jest problem ...
tede
do Zainteresowana nie rozumiem zarzutu do Przyszły logopeda... jaki to problem poprosić WSKZ o program danego kierunku.. wysyłają bardzo szybko...
16.02.2021
16.02.2021
Zainteresowana
Hej przyszły logopeda mam pytanie do Ciebie skoro piszesz , że studiujesz dwa kierunki jednocześnie to czemu nie możesz napisać jakie tam są przedmioty ? Trochę mnie to dziwi? Chyba ty nie jesteś tu podstawiona przez kogoś no wiesz skoro trudno rzeczowo odpowiedzieć na te pytania? Nie bardzo no rozumiem takie podejście?
Grzegorz
Dzień dobry, czy ktoś robi EDB + WOS ? Czy po tych studiach podyplomowych będę mógł uczyć dodatkowo tych dwóch przedmiotów? NA innych uczelniach są oferty osobne ( wos / edb) Zastanawia mnie ta cena... Czy ktoś może doradzić?
15.02.2021
15.02.2021
Przyszły logopeda
Hej, zainteresowana, realizuję w wskz równolegle logopedię i neurologopedię. Jestem bardzo zadowolona, aktualnie robię praktyki z neurologopedii i mój opiekun praktyk był pod wrażeniem przygotowania merytorycznego :) A uczyłam się tylko z materiałów wskz. Tak jak ktoś pisał niżej, skontaktuj się z uczelnią w sprawie programu kierunku, wszystko jest tam ładnie opisane.
DO: MAD
Jestem na kosmetologii leczniczej, niedawno zaczęłam i wszystko jest w porządku. Materiały są porządne i dużo z nich wyciągam. Ogółem polecam, odezwij się do uczelni o program, to pomoże ci podjąć decyzję :)
15.02.2021
15.02.2021
Zainteresowana
Witam. Ponownie zwracam się do studentów neurologopedii o podzielenie się wiedzą na temat przedmiotów oraz wyrażenie krótkiej opinii w sprawie tychże studiów ....? ?
Kinga
Pozytywna, ja jestem w trakcie psychologii pozytywnej w edukacji i wychowaniu. Osobiście polecam, materiały są super, kontakt z uczelnią dużo lepszy i wygodniejszy niż na jakiejkolwiek innej uczelni, ogółem pozytywnie ;) Jeśli chodzi o tematy pracy dyplomowej, to są one przekazywane na ostatnim semestrze i są ustalane przez kadrę, ale na pewno są na podstawie materiałów z kierunku.
15.02.2021
15.02.2021
Zielarz
Zielarka i Kaja, studiuję ten kierunek i jestem zadowolony. Też miałem obawy na początku, ale na szczęście studia są warte swojej ceny, a patrząc na oferty innych uczelni, to jest to naprawdę atrakcyjna kwota ;) Materiał są konkretne i jak człowiek chce się porządnie nauczyć, to jak najbardziej ma taką możliwość :) No i to jest kierunek kwalifikacyjny, więc macie pewność, że po ukończenia macie uprawnienia.
Mad
Witam, czy ktoś studiował na kierunku Kosmetologia i może podzielić się opinią?
15.02.2021
15.02.2021
Do zainteresowanej
Ja co prawda studiuję oligofrenopedagogikę, ale zanim zaczęłam, napisałam maila do WSKZ i dostałam program kierunku z wyszczególnionymi tematami. Napisz do nich maila, wszystko dostaniesz w odpowiedzi :)
Kaja
Podbijam pytanie Zielarki. Czy 3 semestry nauki można wypełnić merytoryczną wiedzą, mając na uwadze, że taki kierunek wybierają osoby co nieco znające się na rzeczy.
15.02.2021
14.02.2021
pozytywna
Był ktoś na kierunku "Psychologia pozytywna"? Warto? Jakie są tematy do wyboru pracy na tym kierunku?
zainteresowana
witam. mam pytanie do słuchaczy i studentów neurologopedii podu=yplomowej chciałabym dowiedzieć się jakie tam są przedmioty ? dziękuję z góry
13.02.2021
12.02.2021
Patryk-Ka
Dostałem świadectwo, więc dopiero teraz mogę wystawić jakąś podpartą faktami opinię. Jestem zadowolony ze studiów, uzyskałem wiedzę jakiej oczekiwałem, świadectwo dotarło, ECTS się zgadzają, materiał też. Całe trzy semestry przebiegały spokojnie, bez większych trudności. Jedyne zamieszanie było z fakturami ale wyłącznie dlatego, że korektę podpisałem po złej stronie, jednak w końcu doszliśmy do porozumienia. Polecić mogę każdemu taką formę kształcenia.
ORPŚlązak
Szanowna Pani, dziękuje za wiadomość w kwestii świadectwa. Prawdą jest, że studia z nauczania historii ukończyłem już jakiś czas temu ale dodatkowe dokumenty z Uczelni zawsze się przydadzą (kto wie co przyjdzie w przyszłości, a angielski znam biegle). Pozdrawiam i życzę owocnego dnia.
11.02.2021
11.02.2021
Zielarka
Witam. :) Czy mogę prosić o informacje praktyczne o jakości podyplomówki z Zielarstwa i Fitoterapii na WSKZ, czy warte są uwagi - szczególnie, że obecnie jestem magistrantką Dietetyki i zależy mi na bardziej fachowej wiedzy niż laniu wody, ale też zastosowaniu tego w praktyce :) Obecnie ciężko z Ziołolecznictwem stacjonarnym, dlatego moje pytanie czy te 3 semestry są warte poświęconego czasu co do wiedzy.
Flora
Dzwoniłam na infolinię i dowiedziałam się właśnie, ze można dostać dodatkowo świadectwo po angielsku. Może komuś ta informacja się przyda, bo ja osobiście jestem zadowolona i czekałam długo na taką możliwość...:)
11.02.2021
10.02.2021
Ola
Nasturcjaa dzięki za odpowiedź :)
Nasturcjaa
Wg mnie warto zrobić przygotowanie pedagogiczne, bo bez tego nie możesz pracować w placówkach oświatowych, czyli np. szkołach jako logopeda. A jak masz możliwość za połowę ceny, to jak masz środki, to też inwestycja, nawet na przyszłość. Ja już naprawdę nie wiem co będzie za kilka lat, bo wszystkie przepisy zmieniają się tak szybko, że czasami trudno nadążyć. Praktyki pewnie wyglądają podobnie jak na logopedii, ale zawsze można zadzwonić i dopytać, jak dokładnie ;) bo tutaj aż tak szczegółowo nie pomogę.
10.02.2021
10.02.2021
Ola
Do Nasturcjaa- mam magistra, ale z kierunku nie związanego z pedagogiką. Zapisując się na logopedie mam 50% zniżki na przygotowanie pedagogiczne, ale nie wiem czy się zapisywać na 2 kierunku. Czym się różni logopeda od nauczyciela logopedii? Czy nauczyciel logopedii daje mi więcej możliwości podjęcia pracy? I jeszcze mam pytanie jak wyglądają takie praktyki z przygotowania pedagogicznego w szkole podstawowej?
Ewa
Dziękuję i nawzajem :) Już pracuję w branży, ale jako testerka. Chciałabym się teraz rozwinąć w programowaniu.
10.02.2021
10.02.2021
Krzysiek
Nie ma za co :) cieszę się, że mogłem pomóc i być może przyczynić się do zwiększenia ilości kobiet w branży IT :). Powodzenia życzę!
Ewa
Krzysiek, dziękuję za odpowiedź :)
10.02.2021
10.02.2021
Krzysiek
Ewa - ogólnie jest dużo nagrań, a wykładowcy tłumaczą wszystko bardzo zrozumiale i szczegółowo. Na koniec jest praca dyplomowa, uczelnia udostępnia tematy i wytyczne. Co do czasu to dostosowujesz to pod siebie, można nawet wieczorem, dostęp nie jest w żaden sposób ograniczone. Dla mnie to jest idealne rozwiązanie, bo pracuję i mogę się uczyć kiedy mogę, a nie kiedy muszę. Także ze swojej strony jak najbardziej rekomenduję no i cenowo jest to przystępne na pewno, chociażby dlatego że można w czesnych płacić.
Nasturcjaa
Do Ola: Nie musisz jeżeli masz magistra ale wtedy nie możesz też pracować jako tzw. nauczyciel logopeda (wtedy wymagane jest przygotowanie pedagogiczne). Więc są 2 opcje albo I stopień + przygotowanie albo mgr.
10.02.2021
10.02.2021
Ola
Jeżeli chce pójść na kierunek logopedia, musze też zrobić przygotowanie pedagogiczne?
Kinga
Czy ktoś może napisać coś o studiach podyplomowych na kierunku dietetyka kliniczna?
09.02.2021
09.02.2021
Ewa
Mnie interesuje Back-end developer .NET(C#) lub Aplikacje biznesowe i mobilne. Napisz proszę jak wyglądają materiały do zajęć. Czy są to w większości nagrania wideo i czy zagadnienia są tłumaczone w zrozumiały sposób? Ile masz godzin zaplanowanych na cały tok nauczania oraz czy na zakończenie studiów należy napisać pracę dyplomową czy np. stworzyć aplikację? Co prawda chcę wybrać inny kierunek, ale podejrzewam, że będzie on prowadzony na tej samej zasadzie. Z góry dziękuję :)
Krzysiek
Ja studiuje Back-end developer: PHP i jestem zadowolony. Jak masz pytania to pisz śmiało!
09.02.2021
09.02.2021
Ewa
Ponawiam pytanie, czy ktoś studiuje kierunek związany z IT?
Ewela
Dziękuję Nasturcji a powiedz czy nie było problemu przez covid jak można prowadzić terapię i mieć jednocześnie warunki tj. odkryte teraz i ćwiczenia artykulacyjne no trudno mi sobie to wyobrazić...
09.02.2021
09.02.2021
Juri
Z tego co widziałem to tylko takie studia mają, jeżeli chodzi o coś powiązanego: * Psycholog jako biegły sądowy w postępowaniu karnym i cywilnym Może pomogłem :) Pozdrawiam z Krakowa!
Anita
Czy jakieś studia dają uprawnienia do pracy biegłego sądowego?
09.02.2021
08.02.2021
Nasturcjaa
Aaaaa, pytasz pewnie o obserwowanie itp. nie ma to znaczenia, ustalasz to sobie z opiekunem tj. z logopedą który będzie Twoim opiekunem po prostu . A co do tego czy praktyki są płatne to nie, bo to tak samo wygląda jak na studiach I/II stopnia, to po prostu element niezbędny, żeby skończyć studia.
monia
Dobrze będzie jak ktoś przyjmie za darmo na praktyki :)
08.02.2021
08.02.2021
Ewela
Do Nasturcja dziękuję mnie interesuje ile godzin i na co trzeba poświęcić i czy płatne są te praktyki czy za darmo ?
Krystyna
Dzień dobry Pani Doroto. Ja jestem już zapisana na studia (oczekuje na rozpoczęcie semestru obecnie). Z tego co czytałam forma studiów nie powinna mieć znaczenia, bo koniec końców na świadectwie takiej informacji nie ma, w POL-on figurują...
08.02.2021
08.02.2021
Nasturcja
Cześc @Ewela. Ja jestem na logopedii i praktyki robiłam w poradni psychologiczno-pedagogicznej. W sumie z tego co wiem, to najważniejsze, żeby opiekunem praktyki był logopeda.
M
Hej, kto studiuje z Was, badz studiował jakis kierunek z IT?
07.02.2021
07.02.2021
Ewela
Hej mam pytanie odnośnie realizacji praktyk na logopedii możemy mi powiedzieć jak wyglądają takie praktyki ?
Dorota
Hej, mam pytanie odnośnie gospodarki, rachunkowości i sprawozdawczości budżetowej. Potrzebuję dokształcić się żeby zostać główną księgową w jednostce budżetowej i zastanawiam się czy e-learning ma tu jakieś znaczenie. Z tego co czytałam wystarczy, aby uczelnia widniała w ewidencji POL-on, do której wpisu udziela właściwy minister, ale nie mam pewności czy ta forma nauki nie jest w jakiś sposób wyłączona. Proszę o wskazówki, może ktoś studiował i ma jakieś info na ten temat
07.02.2021
05.02.2021
Smoker
Jako student dietetyki mogę śmiało powiedzieć, że zajęcia są na wysokim poziomie. Ucieszyłem się, że są wykłady nagrane, bo na tym mi zależało, zamiast netflix and chill, mam WSKZ and chill w domu (ha ha) . Żeby Ci trochę przybliżyć np. są tematy takie jak: Zalecenia żywieniowe i przegląd popularnych diet, Suplementy diety, Edukacja żywieniowa i tak dalej :).
Paulina
Smoker nie wiem który kierunek wybrać: Dietetyka w zdrowiu i w chorobie/Suplementy diety i żywność wzbogacana/Żywienie człowieka i dietoterapia. Czy zajęcia są na wysokim poziomie?
05.02.2021
05.02.2021
Smoker
Paulina, a o jaki konkretnie kierunek pytasz? Samą dietetykę? Daj znać, może będę w stanie pomóc, tylko potrzebuje konkretów.
Paulina
Czy ktoś ma już może jakieś doświadczenie z podyplomowymi w zakresie dietetyki?
05.02.2021
04.02.2021
Bartłomiej
Konkretne podejście do tematów ochrony danych + praktyczne podejście do przekazywania wiedzy. Dla mnie bardzo dobra forma kształcenia i jak ktoś nad tym kierunkiem się zastanawia to polecam.
Klaudia
Udało się :) jakoś sobie poradziłam powoli. Jeszcze raz dzięki i dobrej nocy.
03.02.2021
03.02.2021
tede
do Klaudia przygotowanie weź jako drugi kierunek - nie odwrotnie.. :)
Klaudia
Odpowiedź wręcz rapująca tede! :) Dziękuje za pomoc, właśnie o przygotowanie pedagogiczne mi chodziło, a to 50% to sporo, więc chyba się zdecyduje.
03.02.2021
03.02.2021
tede
Słuchacze na drugi podjęty kierunek studiów otrzymują 10% zniżki, na trzeci 15%, a na czwarty 20% rabatu.. jeżeli drugim kierunkiem jest przygotowanie pedagogiczne - 50%
Klaudia
Jak wygląda sprawa z rabatami, bo chciałabym się zapisać na 2 kierunki i nie wiem na jaką zniżkę mogę liczyć. Proszę o pomoc.
03.02.2021
03.02.2021
Adrian H.
Hej, Justyna :). Zapraszam na grupę studentów WSKZ, którą prowadzimy na facebooku, nazywa się: Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego - studenci
Justyna
Czy jest osoba, która zrobiła tutaj podyplomowkę z nauczania biologii i geografii?
02.02.2021
01.02.2021
Donia
Michasz, ja mam świetny przykład, którym jestem ja swoją drogą, że czasami się człowiekowi wydaje, że ma przygotowanie pedagogiczne, a wcale tak nie jest. Przybliżę swoją historię...chciałam się zapisać na studia, opłaciłam kierunek oligofrenopedagogika - w pełni przekonana, że kwalifikacje posiadam do podjęcia. Przyszedł czas przedstawiania dokumentów i dostaje informacje, że przygotowania pedagogicznego nie mam. Początkowo pełna złości wystosowałam soczystą wiadomość do Uczelni (jeżeli ktoś to czyta z uczelni to chciałabym jeszcze raz przeprosić), potem wzięłam głęboki oddech i napisałam do ministerstwa. Odpowiedź--> nie ma Pani przygotowania pedagogicznego, swoją drogą mam to nawet na piśmie... Ostatecznie zdecydowałam się na 2 kierunki i skończyłam je równocześnie i pracuje w zawodzie. Nawet nie wyobrażam sobie co by było gdyby ktoś mnie nie naprostował. Skończyłabym studia, straciła 3 semestry i musiałabym jeszcze kolejne trzy poświęcić na przygotowanie. Z punktami ECTS też mogę pomóc 64 punkty po oligofrenopedagogice, co do przygotowania to muszę poszukać świadectwa ale też dam znać.
Rossa
Czy wie ktoś jak długo czeka się na ocenę pracy dyplomowej, czy to jest to 2-4 tygodnie? Czy bywa, że szybciej? Btw. Natalia, sprawdziłam Ci, na budownictwie nie ma praktyk :).
01.02.2021
01.02.2021
Natalia
Czy ktos ma wiedzę na temat kierunku Budownictwo, czy są praktyki? Nie mogę się doczekać na odp uczelni. Z góry dziękuję za pomoc
..
Do Marka: Cześć, ja zapisałem się na semestr letni, ale dopiero zaczyna się 24 lutego. Pisałem maila do uczelni i dostałem program kierunku w pdf.. Ja sam mam raczej podstawowe umiejętności IT, ale bazując na programie myślę, że będzie ok. Napisz też do uczelni, dostaniesz konkretne info
01.02.2021
01.02.2021
Marek
Na jakim poziomie znajomości informatyki trzeba być, żeby studiować aplikacje internetowe i mobilne? Rozumiem, że dużo samodzielności trzeba, a więc pewnie już i wcześniejszej wiedzy.
Ela
Na kierunkach językowych pracę dyplomową zawsze pisze się po polsku :), bo to przecież metodyka nauczania, więc można spać spokojnie!
01.02.2021
01.02.2021
Nauczycielkazpowołania
Witam wszystkich! Widzę, że obszerna dyskusja się zrodziła w sprawie punktów ECTS i wymagań. Ukończyłam już jedne studia, kilka dni temu otrzymałam świadectwo i czekam na zakończenie drugich (został mi jeszcze semestr letni to zaliczenia). Jeżeli taka informacja Państwu pomoże to po nauczaniu historii na odwrocie dokumentu mam łącznie 45 punktów etcs i są na nim również wyszczególnione przedmioty, godziny i liczba punktów na przedmiot. Przesłałam już skan mojej dyrekcji i wszystko bez zarzutu. Jeżeli chodzi o kierunki z pedagogiki, to jedna z nielicznych uczelni, która wymagała ode mnie przygotowania pedagogicznego do podjęcia takich studiów. Pisałam do wielu uczelni i boję się, że gdybym podjęła inną decyzję, to obudziłabym się z przysłowiową ręką w nocniku...
Magda
Mam pytanie do osób studiujących wczesne nauczanie języka angielskiego. Czy pracę dyplomową trzeba napisać całą po angielsku? Jak to jest?
31.01.2021
31.01.2021
Księgowość
Witam Jeśli chciałabym ukończyć studia podyplomowe z księgowości w WSKZ, to, które studia muszę wybrać od podstaw do specjalisty ?
Anka
Dokladnie tak jak napisal Michasz. Popieram w 100%. Mi wylapali ze nie mam przyg. Pedagogicznego mimo ze przez kilka lat myslalam ze mam. Wczesniejsza uczelnia (duza uczelnia...) oklamala mnie ze kierunek jest z przyg. ped. A nie byl. Oczywiscie na poczatku wrecz bylam wsciekla i chcialam rezygnowac z zapisow do nich ale jak mi osoby kumate potwierdzili ze wskz ma racje to wrocilam z przeprosinami... Bylo mi mega glupio i wstyd. Widac ze nie odwalaja fuszery bo faktycznie mogliby masowke robic i miec to gdzies, a jednak tak nie jest. Lepszej rekomendacji chyba nie mozna napisac. Uczelnia z najwyzszym poziomem i wzorowym podejsciem. Ja jestem bardzo zadowolona.
31.01.2021
31.01.2021
Michasz
Zalezy na ktorym kierunku podyplomowki. Z rozporzadzenia wynika (Tomek ma racje) ze min. 30 pkt. ECTS. Wskz wydaje swiadectwa z zachowaniem odpowiednich proporcji. Moi znajomi konczyli u nich studia i dostarczali swiadectwa do naszej dyrekcji ktora to weryfikowala i bylo ok. A weryfikuje bo odpowiadajac na wiadomosc "ANN" czesto ludzie mysla ze jak zrobili studia mgr to maja od razu z automatu np. Kwalifikacje z zakresu przygotowania pedagogicznego. A tak bardzo czesto nie jest. Chyba ze kierunek mial pelny program z zakresu przygotowania pedagogicznego czyli 270 godzin i 150 godz. praktyki. Wskz fajnie podchodzi do tematu bo mowi jak jest swoim studentom a nie pisze ze jasne... Zapisuj sie a potem pracodawca wywala kogos za drzwi bo oszukal ze ma odpowiednie kwalifikacje. Takie podejscie jest bardzo ok. Nikt nie mysli o tym w ten sposob ze oni przez to pewnie maja setki godzin dodatkowej pracy. Bo niejako robia za kancelarie prawna ktora rozklada na czynniki pierwsze czyjes swiadectwa i wylapuje ewentualne bledy lub braki. Oczywiscie student jest czasem niezadowolony bo myslal ze cos mial a jednak nie... Natomiast koniec koncow student wie co powinien zrobic a nie zyje w blednym przeswiadczeniu ze jest ok, a czesto zycie pozniej pokazuje ze byl w bledzie. Podsumowujac. Szacun dla nich :-) mam nadzieje ze nie zmienia tych standardow.
Tomek
punkt 7 tego rozporzadzenia: wykaz zajęć wraz z liczbą godzin zajęć teoretycznych i zajęć praktycznych oraz liczbą punktów ECTS; Na swiadectwie musi być umieszczona ta informacja. Ja robilem dwie podyplomowki na panstwowych uczelniach i te informacje sa podane na swiadectwach, które dostałem. Widzę jednak, ze na tej uczelni jest problem, by otrzymac informacje w sprawie ilosci godzin z poszczegolnych przedmiotow i liczby punktow w danych blokach.
31.01.2021
31.01.2021
Tomek
Zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO z dnia 12 września 2018 r. w sprawie dokumentów wydawanych w związku z przebiegiem lub ukończeniem studiów podyplomowych i kształcenia specjalistycznego SEKCJE Dokumenty wydawane w związku z przebiegiem lub ukończeniem studiów podyplomowych i kształcenia specjalistycznego. Dz.U.2018.1791 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO §  2.  1.  Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zawiera następujące niezbędne elementy: 1) nazwę dokumentu: "świadectwo ukończenia studiów podyplomowych"; 2) informację o treści: "wydane w Rzeczypospolitej Polskiej"; 3) nazwę i siedzibę podmiotu prowadzącego studia podyplomowe; 4) godło uczelni albo logo innego podmiotu prowadzącego studia podyplomowe umieszczone w widocznym miejscu; 5) imiona i nazwisko oraz datę i miejsce urodzenia posiadacza świadectwa; 6) informacje dotyczące studiów podyplomowych, w tym nazwę, liczbę semestrów i wynik ukończenia; 7) wykaz zajęć wraz z liczbą godzin zajęć teoretycznych i zajęć praktycznych oraz liczbą punktów ECTS; 8) pieczątkę imienną i podpis kierownika podmiotu prowadzącego studia podyplomowe albo osoby przez niego upoważnionej; 9) pieczęć urzędową podmiotu prowadzącego studia podyplomowe; 10) miejscowość i datę wydania świadectwa. Tylko takie swiadectwo jest zgodne z rozporzadzeniem.
Marika
Do Pan Michasz, ja poprosiłam kilka razy o program studiów i dostalam tylko wykaz przedmiotów bez podanej liczby godzin kazdego przedmiotu np. dydaktyki przedmiotu, tylko ogólna liczbę godzin i min. ilość punktów. Zgodnie z rozporządzeniem muszę mieć na swiadectwie 90 godzin dydaktyki. Prosilam, by przysłali mi ten wykaz, ktory powinien znaleźć się zgodnie z rozporzadzeniem na rewersie swiadectwa i nie dostałam takiej informacji. Czy ktoś na forum dostał swiadectwo i na rewersie byla podana ilosc godzin z przedmiotow zgodnie z rozporzadzeniem?
31.01.2021
31.01.2021
Elka z Olsztyna
Hejka do Pana Michasz proszę pana proszę mi powiedzieć ile miał pan tam punktów Etsc na tyle strony świadectwa?
Do Agg
Jesli PP bylo częścią magisterki to nie będzie problemu. Na PP sklada się min. 270 godz. teorii plus 150 praktyk (Regulują to przepisy MEN). Absurdem jest jesli bez PP pozwoliliby na podjęcie studiow bo wtedy pomimo ukonczonych studiów podyplomowych nie uzyskalabys kwalifikacji,a co za tym idzie i zatrudnienia.
31.01.2021
31.01.2021
Agg
Hej o co chodzi z tą koniecznością posiadania przygotowywania pedagogicznego podczas rekrutacji na studia podyplomowe u nich czy to znaczy że jak np mam mgr z opiekuńczo wychowawczej to nie mogę składać papierów na podyplomowe tutaj bo nie mam ukończonego przygotowywania pedagogicznego i się nie dostępne jeśli tak to to jest jakiś absurd absurdów nigdzie tak nie ma
Michasz
Na rewersie świadectwa jest tabela z programem studiów wraz ze wskazaniem pkt. ECTS. Poproście przez zapisaniem się na studia o program kierunku i informacje ile pkt. ECTS dany kierunek zawiera i problem z głowy. Osoby, które się zastanawiają nad uczelnią WSKZ to sprawdźcie zakładkę "o nas" i referencje które mają na stronie - przecież po to one są. Referencje są dobrowolnie wydane przez instytucje które skorzystały z oferty uczelni, więc jest pewność że ma to jakość itp. Chyba nie myślicie, że dany podmiot (często szkoła, duża firma) wystosowała referencje przez ukończeniem kierunku lub jeśli ktoś był niezadowolony z jakości kształcenia nie mówiąc już o tym, że dokument nie był ok... Ja ze swojej strony zadzwoniłem wcześniej do 2 uczelni, które mnie całkowicie zlały. Tutaj wszystko mi wytłumaczono. Mogłem dodzwonić się w każdym czasie i szybko też dostawałem odpowiedzi na maile (nawet w soboty). Mam nadzieję, że komuś troche pomogłem :) Miłej nauki!
30.01.2021
30.01.2021
Marika
Ktos wczesniej napisał, ze żona prawnik przeswietlila przed zapisem na studia wszystkie dokumenty. Jakie dokumenty, jesli ewentualnie wysyłają tylko spis przedmiotów bez liczby godzin na np dydaktyke i nie mozna sprawdzic, czy spelnia wymagania rozporzadzenia. Gdy pytalam , czy zgodnie z rozporzadzeniem na drugiej stronie swiadectwa beda wypisane przedmioty z liczba godzin, to zasugerowano mi obejrzenie malutkiego zdjecia fragmentow swiadectwa na ich stronie. Czy ktos dostal swiadectwo zgodnie z wymaganiami, bo ja dostaje tylko informacje, ze spelnia wymagania i nic poza tym, a tak to mozna zawsze napisac.
tede
wg rozporządzenia co najmniej 30 pkt. ECTS
30.01.2021
30.01.2021
Judyta
Zgodnie z rozporzadzeniem na świadectwie powinien znalezc się wykaz zajęć wraz z liczbą godzin i punktami ECTS w takiej liczbie, by spelnialo wymogi rozporzadzenia w sprawie standardu kształcenia. Takiego wykazu nie moge sie doprosic.
tede
ja dostałam informację o ogólnej liczbie pkt ECTS po ukończeniu danego kierunku bez podziału na liczbę godzin poszczególnych zajęć, mimo że prosiłam o wyszczególnienie..
30.01.2021
30.01.2021
Judyta
Czy ktos z panstwa dostał program studiow okreslajacy wymagana liczbę punktów ECTS konieczną do ukończenia studiów, liczbę godzin poszczegolnych zajęć, czyli to co bedzie napisane na rewersie dyplomu? Ja mam tylko informacje, ze wszystko zgodnie z rozporzadzeniem.
JolantaW
Pomoc psychologiczna to bardzo interesujący kierunek i polecam. Jestem naprawdę zaskoczona, bo sporo się dowiedziałam. Co jest dobre? Że nawet w sobotę można zaparzyć sobie kawę i wrócić do wykładu. Polecam.
30.01.2021
29.01.2021
Triss
Dopiero się dzisiaj zapisuje na grafikę i multimedia, więc dam znać za jakiś czas jak wrażenia.
magda
witam serdecznie, czy ktos tutaj studiował grafike komputerowa? na WSKZ
28.01.2021
28.01.2021
Asia
Pomocna Kasia, nie na sprawy - Asia, Kasia :D. Dziękuje bardzo za odpowiedź :)
Pomocna Kasia
*Pani Asiu oczywiście :) Przepraszam serdecznie ale słownik w telefonie zmienił mi tekst.
28.01.2021
28.01.2021
Pomocna Kasia
Dzień dobry! :) Pani Kasiu, ja niestety nie pomogę ale jak ma Pani facebooka to może warto na grupie studentów (bo taka istnieje) się odezwać w tym zakresie. Jest nas już ponad 400 osób, więc myślę, że warto.
Asia
Witam :), Czy ktoś z Państwa studiował może historię? Skończyłam Pedagogikę Przedszkolną i Wczesnoszkolną z terapią na Państwowym Uniwersytecie, jednak chciałabym mieć możliwość pracy w szkołach ponadpodstawowych, czy dyplom tej uczelni upoważnia do tego abym mogła zacząć prace jako nauczyciel historii np w technikach? Jak w ogóle wyglądają takie studia, ile mniej więcej jest zjazdów i jak długo trwają? :)
27.01.2021
27.01.2021
Pan. K.
Pani Ewelino jak mniemam :) dziękuje i miłego wieczoru życzę.
Ewela
Do Pana. K. Dziękuję jest Pan bardzo fajny ;)
27.01.2021
27.01.2021
Pan. K.
Ewela, świadectwa muszą spełniać wymogi: http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20180001791 - ja mogę się wypowiedzieć o uznawalności, bo moja żona jest prawnikiem. Przyznam szczerze, że przed zapisem konsultowałem się z nią i nic nie budziło jej zastrzeżeń w zakresie dokumentów, więc finalnie się zapisałem...
Igor
Uczę już wf od kilku lat, więc chętnie pomogę. Ogółem na tej uczelni jestem na nowym kierunku tj. nauczanie wos + edb (wiadomo jak to wygląda, dobrze umieć więcej, a pieniądze zawsze się przydają :D). Jeżeli zrobisz przygotowanie pedagogiczne i nauczanie wf to będziesz miał pełne kwalifikacje, żeby uczyć w szkole, to taki zestaw podstawowy.
27.01.2021
27.01.2021
Lilianna
Tak :) jak zaliczysz semestr to można sobie pobrać, a nawet w razie potrzeby pocztą dostać na adres zamieszkania.
Ewela
Hej wszystkim fajnym ludziom a mam pytanko do was powiedzcie mi fajni ludzie jak to jest z tym dyplomem czy te pieczątki i podpisy są tak jak na innym świadectwach zrobione czy to podpis elektroniczny ?
27.01.2021
26.01.2021
aneta
czy dostaje się jakieś potwierdzenie o zaliczeniu zimowego semestru?
Kacper
Dzień dobry. Jeżeli chce zostać nauczycielem wfu to muszę zrobić kierunek wychowanie fizyczne oraz pedagogikę? Dodam, ze mam licencjat z logistyki na studiach dziennych. Z góry dziękuję za odpowiedz Pozdrawiam
26.01.2021
26.01.2021
Michal
Witam, czy ktoś ukończył bądź jest na kierunku wychowanie fizyczne? :)
Kamil
Nika, teraz Uczelnie dbają o to jak wysyłają świadectwa, dyplomy :) Moim zdaniem to w interesie obu stron. Jakby coś było nie tak, świadectwo by się uszkodziło itp. to chyba i dla studenta i dla Uczelni spory problem. Pozdrawiam!
26.01.2021
26.01.2021
Pytanie do Marta22
Do Marta22 - Jestem na przygotowaniu pedagogicznym do obu typów szkół podstawówki i ponadpodstawowych, czy to miałaś na myśli? Z inżynierem to tylko do SP kwalifikacje ;) bo do SPP magister jest wymagany.
Małta
Świadectwo przychodzi w twardej oprawie pocztą, więc nie ma opcji by się coś stało z dokumentem, który jest w tej twardej oprawie w środku.
26.01.2021
25.01.2021
nika
jak wygląda świadectwo które otrzymujecie? chodzi głównie o to, w jakim jest stanie skoro wysyłają je pocztą. jak już za coś płacę to nie chciałabym wymiętego papierka
Marta22
Hej jestem po inżynierce, jednak od dawna mam marzenie żeby uczyć.. chciałabym zacząć pedagogikę. Czy ktoś z Was studiował/studiuje ten kierunek? Proszę o kontakt
25.01.2021
25.01.2021
Ewelina
Do osób które studiowały logopedie, czy nie było problemu z dostaniem się na praktyki?
Marta do ???
Zależy jaki kierunek, niektóre można zacząć po licencjacie a do niektórych wymagany jest mgr :).
25.01.2021
25.01.2021
Nora
Witam serdecznie. Ja zaczęłam studia z budownictwa parę dni temu. Dopiero zaczynam, ale ogólnie pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Forma studiów jest przystępna, wszystko jasne i czytelne. Można również dziekanat mailowo poprosić o wysłanie ci programu danego kierunku, jak osobiście tak zrobiłam przed zapisem. Co do zapisów z tego co się orientuje teraz już na semestr letni.
???
Rozumiem, że te podyplomówki są również po pierwszym stopniu studiów???
25.01.2021
24.01.2021
Paulina
Witam :) Jestem zainteresowana studiami podyplomowymi na kierunku Budownictwo. Czy ktoś mógłby podzielić się swoją opinią na temat studiowania na tym kierunku? Czy warto rekrutować? Co zawiera program studiów, jakie przedmioty? Jeśli zapiszę się dziś, będę przydzielona na semestr zimowy czy letni? Dziękuję za odpowiedzi.
DoAnna
Ukończyłam ten kierunek w WSKZ więc chętnie pomogę :) Przestudiowałam temat wzdłuż i wszerz. Podstawą prawną, która reguluje zasady pracy nauczycieli wspomagających jest Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 9 sierpnia 2017 r. w sprawie warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie i zagrożonych niedostosowaniem społecznym (Dz.U. z 2017 r. poz. 1578). W skrócie- przepisy dotyczące nauczycieli wspomagających określają, że muszą mieć oni przygotowanie z zakresu pedagogiki specjalnej. Kierunek o którym Pani wspomniała poniżej tj. Edukacja i terapia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu jest kierunkiem kwalifikacyjnym z zakresu pedagogiki specjalnej. Tym samym po jego ukończeniu absolwenci mogą pełnić funkcję Pedagogów Specjalnych. Nauczycielem wspomagającym jest natomiast wykwalifikowana osoba, której głównym zadaniem jest wsparcie dziecka niepełnosprawnego- w tym wypadku dziecka z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Mowa jest o nim w załączniku nr. 3 - gdzie jest to jasno sprecyzowane (ROZPORZĄDZENIE MINISTRA NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela- Dz.U. 2019 poz. 1450). W tymże Rozporządzeniu jest też mowa o tym co na taki kierunek musi się składać. Dokładnie to prześwietliłam bo nie chciałam by kiedykolwiek ktoś zakwestionował moje kwalifikacje. Jeśli się Pani zdecyduje czy na tę czy inną Uczelnię- warto spr. czy np. posiadają odpowiednią ilość punktów ECTS w ramach poszczególnych modułów . Program WSKZ w ramach tego kierunku spełnia wszystkie wymogi formalne. Reasumując- absolwenci kierunku są Pedagogami Specjalnymi, mogą podjąć pracę na stanowisku nauczyciela wspomagającego. Martyna.
24.01.2021
24.01.2021
Ewcia66
Do Anny . Na stronie znalazłam takie informacje: Studia podyplomowe z zakresu „Edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem oraz zespołem Aspergera” mają charakter kwalifikacyjny - nadają uprawnienia do wykonywania zawodu nauczyciela oligofrenopedagoga, który może podjąć pracę zarówno w szkołach jak i innych placówkach oświatowo-wychowawczych, opiekuńczych i rewalidacyjnych. O ile w rozumieniu prawa nadają kwalifikacje oligofrenopedagoga to powinnaś mieć uprawnienia do pracy nau.wsp. poza tym można tam zadzwonić i dopytać panie są bardzo miłe i wszystko ci określą w tym temacie
Ewcia66
Do Anny żeby mieć kwalifikacje do tego zawodu należy ukończyć odpowiednio studia z zakresu ped.soechalnej, bądź oligofrenopedagogiki natomiast studia o jakich pani wspomina dają pani kwalifikacje co do pracy z dziećmi z autyzmem w szkole czy innych placówkach udzielających wsparcia w terapii dzieci z autyzmem.
24.01.2021
24.01.2021
neurologopedia
do Żaneta, semestr zaliczasz za pomocą testów cząstkowych, potem jest test semestralny i tak lecisz poprzez poszczególne semestry, następnie trzeba napisać pracę dyplomową i zdać test końcowy, poza praktykami , jakie na kierunki neurologopedia należy odbyć. to wszystko.
Anna
Czy ktos z Państwa studiował na kierunku edukacja i rehabilitacja osób ze spektrum autyzmu? Mam kilka pytań, mianowicie czy macie uprawnienia do pracy jako nauczyciel wspomagający?
23.01.2021
23.01.2021
Żaneta
Witam. Mam pytanie do dziewczyn studjujących neurologopedie. Poczytałam trochę waszych opinii i w sumie jestem już zdecydowana. Powiedzcie mi jeszcze tylko jak wyglądają zaliczenia i obrona/egzamin końcowy?
monia
Z uczelni dostałam informację, że obowiązkowo 75 godzin w szkole podstawowej i 75 w ponadpodstawowej... Co do reszty dowolność :) Wolałabym konkretne wytyczne, bo mam obawy, że czegoś nie zrobię i praktyki nie będą zaliczone...
22.01.2021
22.01.2021
Blanka
To, ile godzin gdzie musisz zrobić, zależy od tego, na jakim przygotowaniu jesteś :) Najlepiej odezwij się do dziekanatu, wszystko ładnie ci wytłumaczą. Jeśli chodzi o hospitacje i lekcje prowadzone, to nie narzucają, ja większość zajęć obserwowałam i nie było problemu
monia
Jak na kierunku przygotowanie pedagogiczne mam podzielić te 150 godzin praktyk? Tzn. ile ma być przeznaczonych na co? jest jakiś regulamin praktyk? są wymagane protokoły zajęć hospitowanych czy konspekty zajęć prowadzonych? jak u Was wyglądała praktyka?
22.01.2021
22.01.2021
Madlen
Ja Karolina dopiero zaczynam swoją przygodę na tym kierunku bo kilka tygodni temu się zapisałam, sporo jest filmów, więc przyjemnie się człowiekowi uczy, jakby był na wykładzie w dobie pandemii :)...Póki co wszystkie przebiega w porządku i nic nie budzi moich wątpliwości, jestem zadowolona.
KAROLINA
Czy Ktoś ukończył studia podyplomowe,, rozliczenia kadrowo płacowe w jednostkach oświatowych.,,? Warto? Mogę prosić o opinię
22.01.2021
21.01.2021
Magda
Do Ewcia66 Bardzo dziękuję :)
Ewcia66
Otwierasz plik pdf i na górze jest pasek od lewej z napisem czytaj na głos i klikasz w sam środek gdzie masz Play a po prawej stronie na tym samym pasku będziesz miała opcje głosu i tam najedz lewym kursorem myszy i wejdź wtedy w polski język. Jak to wybierzesz będziesz miała do wyboru głos męski lub żeński.
21.01.2021
21.01.2021
Magda
Ogarnęłam innym programem ;) może studiowanie w tej formie nie będzie takie złe ;)
Magda
Odtwarzanie pdf na głos byłoby super, ale nie potrafię tego zrobić (czyta mi wszystko w adobe po angielsku..).. Wie ktoś jak to ogarnąć?
21.01.2021
21.01.2021
Natalia
Do @Oli - również dopisałam się do trwającego już semestru. Byłam ciekawa jak to wszystko wygląda -w 4 dni ogarnęłam cały semestr! Wystarczy, że czytasz w spokoju, że zrozumieniem i jesteś w stanie to szybko ogarnąć. Także bez stresu! Ja teraz czekam na materiały dla drugiego semestru. Powodzenia!
Kaja
Też jestem na psychologii pozytywnej, a dodatkowo na kryzysu i interwencji kryzysowej. Faktycznie na tym pierwszym kierunku jeszcze wykładów nie ma ale dopiero I sem zaliczyłam :), jednak na drugim kierunku nagrane wykłady są - więc może się pojawią w kolejnym semestrze, trzeba być dobrej myśli!
21.01.2021
21.01.2021
zainteresowana
do Magda, będziesz miała w różnej formie. a plik pdf możesz odtworzyć na głos i też jest ok.
Magda
Hej :) właśnie rozpoczynam podyplomowe Psychologia pozytywna. Mam pytanie do absolwentów - czy jedynymi materiałami są prezentacje pdf? Liczyłam na nagrane wykłady..
20.01.2021
20.01.2021
Do-->Ewcia :)
Ja jestem obecnie na Neurologopedii, praktyki robiłam w poradni neurologopedycznej u neurologopedy :) i było wszystko okej.
Odp.DoPaula/Oli
Hej Paula. Generalnie po licencjacie można "robić" studia podyplomowe (wiele zależy od kierunku - jesli chciałabyś np. nauczać w szkołach ponadpodstawowych zwykle wymagany jest tytuł magistra ). Niemniej jednak kierunek "Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna" realizowany jest wyłącznie na jednolitych studiach magisterskich. WSKZ nie ma go w swojej ofercie (specjalnie spr.). Jeśli zdecydujesz się na inny kierunek to uczelnia umożliwia studiowanie 2 kierunków w tym samym czasie. Ja np. realizowałam równocześnie Przygotowanie Pedagogiczne i Surdopedagogikę , dzięki czemu po realizacji 3 sem. miałam uprawnienia do pracy w placówkach oświatowych jako Pedagog Specjalny. Gdybym robiła to w innej formie musiałabym poświecić na zdobycie tych kwalifikacji 3 lata tj. 6 sem. Oli- nie ma żadnych kosztów ukrytych. Jeśli decydujesz się na studia podyplomowe (nie licencjat) to nie ma potrzeby byś stawiał się w gmachu uczelni. Co do zaliczenia- myślę, że nie będziesz miał z tym problemu. Uczelnia idzie bardzo na rękę w tym względzie.
19.01.2021
19.01.2021
Paula
Czy po licencjacie moge robić podyplomowke ?? Chciałabym bardzo uczyć w szkole i do tego chce zmierzyć...skończyłam licencjat z pedagogiki a teraz dalej chciałam zrobić tutaj nauczanie przedszkolne i wczesnoszkolne ...na stronie specjalizacji pisze....,, W przypadku braku posiadania przygotowania pedagogicznego, uczelnia WSKZ umożliwia słuchaczom zapisanie się na dwa kierunki jednocześnie,, I nie do końca to rozumiem...może ktoś podopowie ?
Oli
Mam pytanie jeżeli chodzi o jakieś koszty dodatkowe czy osoby które studiują tam podyplomowke czy oprócz opłaty za te semestry trzeba po iesc jakieś koszty i czy można studiować tylko przez internet nie pokazując się tam w przemysłu ani razu, pytam bo mam tam bardzo daleko, i jeszcze jedno pytanko czy był ktoś kto dopisał się do kończącego semestru i czy trudno jest go zaliczyć szybko?
19.01.2021
19.01.2021
Ewcia66
Witam to ha zainteresowana neurologopedią mam jeszcze pytanie o to gdzie odbywała pani praktyki na neurologopedią? Dziękuję za pomoc
Do Pauli i Zainteredowanej
WSKZ nie prowadzi magisterskich :) Głównie mają podyplomówki, zapoznajcie się z ich ofertą na stronie, na pewno was coś zainteresuje, bo jest naprawdę ciekawy wybór.
19.01.2021
19.01.2021
Do Ewka66 i Elki z Olsztyna
Jestem w tracie neurologopedii, na razie jest super. Z wykształcenia jestem logopedą i te studia pozwalają mi uzupełnić i rozszerzyć wiedzę. Moim zdaniem naprawdę warto, studiowanie jest wygodne, a uzyskane uprawnienia pełnoprawne. Mi po praktykach zaproponowano pracę, to chyba najlepszy dowód :D
Barbra
Cześć Gunia, jestem w takiej samej sytuacji, parę dni temu zapisałam się do semestru zimowego :) Dzwoniłam do dziekanatu i dowiedziałam się, że nie mam maksymalnego czasu na skończenie semestru. Letni zaczyna się w lutym, ale nawet wtedy można jeszcze nadrabiać zimowy, więc na luzie :)
19.01.2021
19.01.2021
Zaiteredowana
Myślę csly czas o studiach mgr...Czy tu na prawdę nie ma zjazdów?? Czy wszysyko odbywa się w formie on-line??? Jak wyglądają zaliczenia i końcowa obrona ??? Może ktoś odp bardzo proszę
Paula
Hej. Zastanawiam się tu nad studiowaniem lecz jak widzę po komentarzach sporo osob je ma...Czy ktoś z studentów mógłby się odezwać do mnie i pogadać? Czy ktoś tu robi mgr z pedagogiki może? Wiadomo w kupie sila i może w kilka osób dalibyśmy rade przejść przez te studia Mij e-mail: pala016@o2.pl
19.01.2021
18.01.2021
Elka z Olsztyna
Dopinam się do pytania o neurologopedie gdyby ktoś miał coś do przekazania na temat ty o byłoby spoko .napiszcie czy warto i co potem
Gunia
Hej, zapisałam się na studia podyplomowe i zostałam zapisana do obecnie trwającego semestru. Do kiedy muszę go zaliczyć (czy musi on być zaliczony do 24.01)?
18.01.2021
18.01.2021
zainteresowana
do migotka ;;;;to zależy od ilości materiału, a potrafi być go znacznie dużo, ale na spokojnie jesteś w stanie cały ten materiał przyswoić, studiujesz w wolnych czasie, ponieważ dostęp do materiałów ma 24 h prze 7 dni tygodnia. tylko najpierw musi się zalogować i opłacić te styudia
migotka
czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak wygląda organizacja na takich studiach? ile mniej więcej dni/godzin w tygodniu trzeba poświęcić na takie studia podyplomowe? płacę, i co? od razu mam dostęp do materiałów?
18.01.2021
18.01.2021
BoskaBożka
@Aja Tak, na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne. Studia są prowadzone w Przemyślu :) Jakie masz pytania?
Aja
A ktoś oprócz podyplomówek studiuje tu na licencjacie? Kompletnie nie ma opinii na ten temat.
18.01.2021
18.01.2021
Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
odpowiedź dla Anna z dnia 15.01.2021
Ze względu na fakt, iż Pani wiadomość nie zawiera stanu faktycznego pozwolimy sobie wytłumaczyć jak jest w rzeczywistości: Zgodnie z aktualnymi przepisami obowiązującymi w systemie szkolnictwa wyższego (ustawa Prawo o szkolnictwie i nauce oraz akty wykonawcze) nie jest wymagane prowadzenie studiów podyplomowych wyłącznie w zakresie w którym prowadzone są studia I, II stopnia, czy też jednolitych studiów magisterskich. Uruchamiane przez uczelnię wyższą studia podyplomowe są realizowane w ramach posiadanej autonomii i nie jest do tego wymagana dodatkowa akredytacja. Programy wspomnianych studiów podyplomowych są opracowywane przez uczelnie. Nie mniej jednak uczelnia WSKZ zatrudnia obecnie blisko 300 wykładowców, którzy są wybitnymi specjalistami i praktykami w swoich dziedzinach. Duża część z nich ma bezpośredni wpływ na to, aby programy studiów były dostosowane do dzisiejszych potrzeb rynkowych, dlatego słuchacze mają pewność, że studiują wyłącznie ważne i aktualne zagadnienia, które przydadzą się na obecnym i przyszłym rynku pracy. W razie dodatkowych pytań serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi studentów. Chętnie odpowiemy na wszelkie Pani wątpliwości. Pozdrawiamy, Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
Natalia
@Dorocia ją też dołączyłam. Gdybyś chciała porozmawiać, to odezwij się🙃 razem raźniej! n.urbanowicz@gmail.com
18.01.2021
18.01.2021
Ewcia66
Hejka podbijam temat czy jest tu ktoś po neurologopedi? I może napisać kilka słów
Ewela
Do nika dasz radę nie martw się, jak zdałaś tamte to ten ostatni też ci pójdzie.Poczytaj i wszystko będzie super.
17.01.2021
17.01.2021
Nika
Jak wygląda test kończący semestr? I czy można podchodzić do niego kilka razy, jakby co? Materiały z dwóch ostatnich tematów robię i testy cząstkowe, ale zastanawiam się jak to jest z tym testem końcowym semestru?
DoAnna
Nie skasowano. Ja w dalszym ciagu widzę. Masz jednak tu zamieszczoną też odp. bezposrednio od WSKZ także :)
17.01.2021
17.01.2021
Kaas
Dziękuję za odpowiedz.
DoKaas
Moze dlatego, ze nie tyczą sie Uczelni, ksztalcenia. Nic nie wnoszą i są przejawem nieuczciwej konkurencji. Malo tego świadczą o braku podstawowej wiedzy dotyczacej Prawa Oswiatowego czy tez Prawa o Szkolnictwie Wyzszym i Nauce. Ktoś pracujący w szkole miejmy nadzieję taką wiedzę posiada, ale pewnie jest grono, które nie ma pojecia. Moze gdyby szkola istniała 3 lata, ale istnieje przeszlo 20.
17.01.2021
17.01.2021
Eweliba
Czy jest tu ktoś kto skończył neurologopedié i może mi opowiedzieć o tym kierunku i czy można się tam dobrze przygotować do tego zawodu? Jak z pracą potem ?
Kajka
Czy możecie wypowiedzieć się na temat kierunku kadry i płace? Czy po ukończeniu tego kierunku rzeczywiście zdobywał niezbędne kwalifikacje, zeby moc pracować np. W szkole czy w urzędzie? Dzięki!
16.01.2021
16.01.2021
Asia
Chciałabym się zapisać na pedagogikę specjalna oligofrenopedagogika i mam pytanie bo nie mogę nigdzie się doczytać czy ja muszę tam jechać, i na jakiej zasadzie odbywają się zajęcia w sensie jakie dni i po ile godzin bo nie mogłam się niestety dodzwonić czy ktoś wie?
Dietetycznie
Zapisałam się, zaczynam przygodę z WSKZ. Dam znać jak jest na dietetyce u nich za jakiś czas :).
16.01.2021
15.01.2021
Kaas
Anna też jestem ciekawa. Może ktoś dysponuje szerszą wiedzą w tym zakresie.
Socjopata :D
Cześć, Agg :) Skończyłem socjoterapię na WSKZ, myślę, że to dosyć podobny kierunek. Materiały są tworzone przez prawdziwych wykładowców, w zakładce z kadrą na stronie uczelni widziałem nawet mojego profesora ze studiów wyższych. Jeśli się chce, można naprawdę dużo się nauczyć i wynieść ze studiów. Osobiście jestem zadowolony i myślę nad podjęciem kolejnego kierunku, szczególnie, że mają rabaty dla swoich słuchaczy :D
15.01.2021
15.01.2021
Anna
Czy ta uczelnia ma uprawnienia do prowadzenia studiów podyplomowych? Wg prawa uczelnia może prowadzić studia podyplomowe w zakresie obszaru kształcenia, w którym prowadzi co najmniej jeden kierunek studiów. W innych przypadkach ppotrzebna jest zgoda ministra na prowadzenie studiów. Czyli jeśli uczelnia proponuje podyplomówkę np. z Zarządzania, to powinna prowadzić studia licencjackie lub magisterskie o tym kierunku lub inne , których zakres jest pokrewny. Na stronie Polon mają przypisane tylko Bezpieczeństwo wewnętrzne, a w ofercie sa m. in. studia podyplomowe prawne, pedagogiczne i inne.
Agg
Witam czy ktoś studiował na tej uczelni resocjalizacje z socjoterapia na podyplomowych i mugul by sie wypowiedzieć na temat teko kierunku czy jest warty studiowania tutaj i czy decydując sie na niego nie wyrzucasz kasy w bloto jesli chodzi o poziom studiów i wiedze przekazywana przez wykładowców oczywiscie
15.01.2021
15.01.2021
Do Juli
Cześć :) Ja co prawda jestem w trakcie logopedii, ale robiłam praktykę w szkole i powiedziano mi, że mogę liczyć na zatrudnienie, jak skończę studia. Podczas praktyki mogłam wykorzystać wiedzę z materiałów ze studiów i okazała się ona bardzo konkretna i przydatna, więc osobiście polecam.
Jula z domu julka
Czy jest tu ktoś kto ukończył studia podyplomowe z logopedii i mógłby powiedzieć czy po tym kierunku udało mu się znaleźć pracę w tym zawodzie?
14.01.2021
14.01.2021
Dorocia
Natalia, zaczęłam asystenta medycznego w zeszłym miesiącu, materiały są super jakości. Mnie dopisali do semestru, który już trwa i chyba nadal tak można, więc odezwij się do dziekanatu, wtedy możesz skończyć jeszcze w tym roku :) Miałam rozmowę o pracę w przychodni i jak skończę te studia, to raczej mnie zatrudnią, więc trzymam kciuki!
Michał
Z tego co mi wiadomo harmonogram studiów jest taki sam dla wszystkich ale to w ramach jakiego semestru rozpoczniesz studia uzależnione jest od tego kiedy dokonasz zapisu i płatności :)
14.01.2021
14.01.2021
Natalia
Czy ktoś z Was studiuje bądź zaczyna asystenta medycznego? Możecie powiedzieć coś więcej o tym kierunku?
Natalia
@Karol bardzo Ci dziękuje! Pozdrawiam🙂
14.01.2021
14.01.2021
Karol
Szanowna Natalio :) o ile dobrze się orientuję to z licencjatem mogłoby cię zainteresować przygotowanie pedagogiczne do szkół podstawowych ale polecam przedzwonić na infolinię żeby się upewnić bo obsługa jest naprawdę konkretna :)
OdSiebie
Jestem absolwentką tej Uczelni (kierunku Logopedia). Bardzo sobie chwalę zarówno formę kształcenia, treści/materiały jak i pomoc, którą niejednokrotnie otrzymałam. Cena jest także przystępna (jedna z najbardziej atrakcyjnych na rynku). Chciałabym także przestrzec przed nieuczciwą konkurencją. Zanim zdecydowałam się na studia zamieściłam tu post z mailem- otrzymałam poza jedną same pozytywne opinie. Jak ktoś nie zna prawa oświatowego i nie wie jak funkcjonują uczelnie może się faktycznie zrazić. W razie wątpliwości śmiało pytać. Ja miałam to szczęście, że większość osób z którymi pracuje ukończyła studia podyplomowe w WSKZ przede mną, także wybór był stosunkowo łatwy. Pozdrawiam @Marta
13.01.2021
13.01.2021
Kaas
Na fb jest grupa dla studentów WSKZ. Tam rozwiewają wątpliwość, można porozmawiać z osobami z tego samego kierunku.
MWG
A jest tutaj ktoś kto robiła podyplomowe Dietetyka pediatryczna?
12.01.2021
12.01.2021
Gunia
Hej, jest tu ktoś z podyplomówkiPozyskiwanie i zarządzanie funduszami europejskimi i mógłbym napisać więcej szczegółów o tym kierunku.
Manja
@Pomocna dziękuje! Po proszę uczelnie o wykaz zajęć, może to mi coś podpowiedzi jeszcze. Dzięki!
12.01.2021
12.01.2021
Natalia
@Ola dziękuję za odpowiedź. Mam licencjat z pedagogiki opiekuńczo wychowawczej i właśnie nie wiem które przygotowanie wybrać. Poradzcie, proszę
Wiki
Czy wszystkich obowiązują wspólne terminy, czy każdy studiuje swoim tokiem, zależnie od momentu rozpoczęcia studiów?
12.01.2021
12.01.2021
Karol
Jak zaliczyłaś zimowy to letni sem 24 lutego będzie
Anka11cy.
Mam pytanie dla tych co już zaliczyli testy cząstkowe i mają za sobą 1 semestr , kiedy uruchomi się kolejny semestr ?
11.01.2021
11.01.2021
Małgośka
Ona32, wiadomo obawy ludzka rzecz, szczególnie przy zapisach internetowych. Ja rozpoczęłam od sprawdzenia właśnie Uczelni, też widziałam sporo pozytywnych opinii i nie wiedziałam czy to nie tzw. "lanie wody" - ale już jak postudiowałam 2 semestry to w sumie zgadzam się z tym, że to porządna Uczelnia :). Z zaświadczeniami bez problemu do pracodawcy, faktury sprawnie działają, zawsze wytłumaczą wszystko - zupełnie inaczej niż na moich studiach magisterskich gdzie godzinami stało się do dziekanatu, a doprosić się o coś graniczyło z cudem :((((
Ewcia66
Tak to prawda. Dodatkowo obsługa jest bardzo miła i wszystko dokładnie wyjaśni. Może mnie jedynie brakuje kontaktu z ludźmi szkoda, że grupa nie może się widzieć by móc że sobą pogadać. Wymienić się doświadczeniem. A poza tym naprawdę polecam.
10.01.2021
10.01.2021
Kkkk
WSKZ, ma bardzo dobre opinie . Mam nadzieję, że opinie na jej temat nie piszą zatrudnione do tego osoby, tylko rzeczywiście są one prawdziwe. W necie nie ma ta temat tej uczelni ani jednego złego słowa.
Ewcia66
Ps. Na razie za nic dodatkowo nie przyszło mi płacić tylko za semestr . I to od razu po zalogowaniu się i założeniu konta studenta . Profil jest aktywny i w chwili dokonywania opłaty bezpiecznie kieruje do Twojego banku. Wszystko ok.
10.01.2021
10.01.2021
Ewcia66
Studia dają pełne kwalifikacje zgodne z wymogami nadawania tychże kwalifikacji poprzez ustawę, która to warunkuje. Poza tym jest na stronie dostępny regulamin studiów,który dokładnie opisuje jak wygląda forma ich realizowania. Studiuję logopedię. Zresztą poraz kolejny,bo wcześniej studiowałam na uczelni i widzę różnicę w programie dla mnie na plus.
Ona32
Ewcia 66 A co Pani studiuje? Ja jestem pełna obaw. Boję się, że nagle za cos z kosmosu będę musiała zapłacić lub okaże się, że studia nie dają kwalifikacji. Mam pytanie czy na uczelnie nie trzeba przyjeżdżać?
10.01.2021
10.01.2021
Ewcia66
Nie ma żadnych haczyków. Ja jestem teraz studentką i też miałam takie obawy,ale widzę, że poziom jest dobry,wiedza jest naprawdę obszerna i trzeba do niej przysiąść i dobrze się pouczyć by móc zgodnie z sumieniem i starannością móc zdać test. Nie ma tak jak na normalnych studiach gdzie musisz się o wszystkim sama dowiadywać,użerać z wykładowcami,chodzi za wpisem i stac w kolejkach do dziekanatu. Tu jest wszystko Wygodne. Jedyny minus to punkty przyznawane na godziny studiowania, ETCS bo jest ich 30 a normslnie miałabyś 60. Ale na to nikt nie patrzy.
Ona32
Dzień dobry, Wszystko pięknie. Jednak ja mam obawy. Wszystko idzie prosto i gładko i przyjemnie, obawiam się, że gdzieś ukryty jest jakis haczyk. Jakie są Wasze doświadczenia?Czy nie ma ukrytych kosztów?
10.01.2021
09.01.2021
Justi
Cześć! Ktoś z Was studiował dziennie mgr i wybrał do tego podyplomówkę? Chciałabym jakoś wykorzystać ten czas pandemiczny, ale się zastanawiam czy w mojej sytuacji ma to sens, bo z reguły na studia podyplomowe decydują się osoby, które pracują i starają się o wyższy poziom lub muszą się przekwalifikować. Ktoś z Was był w takiej sytuacji? Co myślicie o moim pomyśle? Ma to sens?
zuzka
witajcie... kiedy kończy się semestr zimowy? do kiedy trzeba zaliczyć końcowy test semestralny?
08.01.2021
08.01.2021
Ewela
Dziękuję Wam za odpowiedź.
Kuba_K.
@Ewela też jestem absolwentem WSKZ i nikogo nie dziwi w dzisiejszych czasach to, że studia odbywają się w tej formie. Znajomi ze studiów medycznych w ten sposób realizują większość przedmiotów już od ponad roku. Ja musiałem zrealizować 180 godz. praktyk w związku z czym myślę, że spore zaplecze praktyczne uzyskałem. Z otrzymaniem pracy nie miałem problemu (wiadomym było, że po ukończeniu kierunku obejmę tę funkcję- inicjatywa Dyrektora). Świadectwo jest identyczne jak po każdej innej Uczelni , poza tym praktyki zrealizować trzeba. W związku z powyższym wirtualną formą studiowania bym tego nie nazwał.
08.01.2021
08.01.2021
Angelika
Ewela, jestem ich absolwentką i zdobyłam wymarzoną pracę. Udało mi się to właśnie z ich świadectwem, a zresztą na nim nawet nie ma wzmianki o tym jak prowadzone są studia. Z takim dokumentem możesz spokojnie ubiegać się o pracę :)
Pomocna
Na stronie studia-online.pl znalazłam coś takiego jak: Organizacja i zarządzanie jednostkami pomocy społecznej, więc może @Manja zerkniesz sobie :) czy o coś takiego chodziło.
08.01.2021
07.01.2021
Ewela
Hejka mam pytanko do wszystkich, którym udało się do ukończyć podyplomowe studia , otóż, jak wygląda podejście innych do tego, że dyplom został otrzymany poprzez wirtualną formę studiowania,czy nie utrudnia to znalezienie pracy ?
Ola
Natalia- to zależy od tego jakie wykształcenie posiadasz. Posiadasz może tytuł magistra tj. ukończone studia II stopnia bądź też jednolite magisterskie?
07.01.2021
07.01.2021
Manja
Czy jest kierunek studiów, który da mi kwalifikacje do pracy w ośrodku pomocy społecznej? Dodał, że jestem po pedagogice
Natalia
Witajcie, Proszę Was o pomoc- chcę zacząć przygotowanie pedagogiczne, ale nie wiem które wybrać. Jestem po pedagogice opiekuńczo wychowawczej i okazuje się, że przygotowania niestety nie mam. Przygotowania potrzebuję do pracy w przedszkolu, żłobku, czy klubie a także w przyszłości do prowadzenia gabinetu terapii sensorycznej. Poradzcie proszę, bo nie chcę znowu zostać bez uprawnień
07.01.2021
07.01.2021
Pauli 85
Hej mam kilka pytań do osoby z integracji sensorycznej. Podaje swojego e-maila i proszę o kontakt. paulina.wilczek@op.pl
Pablo16
Cześć, Magda :) Niedługo kończę drugi semestr na psychologii pozytywnej i będę wybierać temat, to postaram się dać znać, jak to wygląda. Kontaktowałem się z infolinią i dowiedziałem się, ze pracę pisze się na podstawie materiałów przerabianych na studiach, więc nie wydaje się to bardzo trudne. Same studia polecam, dużo przydatnej wiedzy w fajnej i przystępnej formie
07.01.2021
07.01.2021
Chiropraktyczka
Do Sloma: W listopadzie zapisałam się na chiropraktykę, z tego co się dowiedziałam, nie realizujesz typowych praktyk, ale materiały są naprawdę dobrze przygotowane i dużo z nich da się wyciągnąć. Możesz napisać do uczelni i poprosić o program kierunku, zobaczysz, czego będą dotyczyć tematy :)
Adam
Zacząłem niedawno praktyki na przygotowaniu do szkół podstawowych. Teraz są ferie, ale przed świętami realizowałem zajęcia zdalnie. Program praktyk ustalasz sobie sama z opiekunem. Jeśli chodzi o termin, to nie ma znaczenia, kiedy robisz praktyki, możesz rozłożyć nawet na całe studia :)
07.01.2021
07.01.2021
Do Ani
Hej, kończę niedługo pierwszy semestr na business english. Ogólnie bardzo polecam. Myślałam, że jestem dobra z angielskiego, ale na tym kierunku już teraz nauczyłam się dużo więcej, szczególnie branżowego słownictwa. Daj znać, jakbyś miała konkretne pytania.
Karo
Anita, WSKZ nie narzuca ci planu praktyki, ja na nauczaniu polskiego ustalałam program z moim opiekunem w szkole, część lekcji obserwowałam, a część prowadziłam. Wszystko było ok, uczelnia mi zaliczyła praktyki bez problemu.
07.01.2021
07.01.2021
Do Pauli85
Jestem na integracji z diagnozą i terapią dzieci, aktualnie kończę drugi semestr. Studia bardzo ciekawe, materiały merytorycznie są super. Osobiście bardzo polecam. Co najważniejsze, będę miała uprawnienia do wymarzonej pracy, więc lepiej być nie może ;)
Ania
Hej, zastanawiam się nad zapisaniem na kierunek Business English - język angielski w biznesie i chętnie poznałabym opinie kogoś kto aktualnie studiuje lub studiował. Nie mam FB, więc prosiłabym o maila: a.kilork@gmail.com Dziękuje pięknie :)
06.01.2021
06.01.2021
Anita
Czy uczelnia podaje program praktyk pedagogicznych z podziałem na poszczególne zadania?
Paula85
Witam,czy ktoś studiuję integrację sensoryczna?Jestem ciekwa opini.
06.01.2021
06.01.2021
magda
Psychologia pozytywna podyplomowo. Polecacie? Jakie tematy pracy do wyboru?
Sloma
Witam czy studiuję ktoś chiropraktykę? Jest dużo praktyki?
06.01.2021
05.01.2021
DoMateo
Na świadectwie nie ma informacji co do formy kształcenia. Jeśli chodzi o pierwsze pytanie to ze swojego doświadczenia wiem, że zależy to od kierunku .
Kasia1452
Proszę o informację jak wyglądają praktyki na przygotowaniu pedagogicznym w dobie pandemii ? Jaki jest plan takich praktyk? Czy można zrealizować całe praktyki na I semestrze czy muszą być rozłożone na 3 semestry?
05.01.2021
05.01.2021
Mateo
Jak wygląda studiowanie? Wykłady online, czytanie materiałów? W jakich proporcjach / ilościach? Chodzi mi o to daj my na to w jednym semestrze ile jest czytania samemu, a ile wykładów? Czy na dyplomie jest że nauczanie odbywało się w formie e-learningu?
Marti
Dane etapy studiów mają testy, mniejsze lub większe (w ramach sesji) ale to już chyba zależy od kierunku jaki bierzesz ...
05.01.2021
04.01.2021
???
Wszystkie przedmioty kończą się egzaminem? Jak to wygląda praktycznie?
Marti
Cześć. Co do testów to wiem tyle, że poprawiałam jeden w ramach studiów i nie miało to wpływu na ocenę to, że pochodziłam drugi raz do zaliczenia.  No a co do pracy no to są wytyczne i trzeba się ich trzymać, ale na szczęście wszystko jest w miarę jasno opisane i te 15-30 stron to jeszcze nie koniec świata.  Teraz w zasadzie czekam na ocenę pracy na drugim kierunku...zobaczymy
04.01.2021
04.01.2021
Kate
Czy koś może podzielić się informacją na temat pracy dyplomowej. Czy ona jest ostro sprawdzana?, Jak komisja sprawdza pracę?
zainteresowana
witam mam do was pytanko odnośnie oceniania testów cząstkowych. otóż czy student otrzyma za to jakąś ocenę i gdzie się o to zapytać ? i czy jak się nie zda od razu ma to wpływ na ocenę...ktoś mi pomoże ?//?
03.01.2021
02.01.2021
Marcin
Zapisałem się dzisiaj na MBA :) dam znać za jakiś czas jak te studia!
rekrutacja
Moi drodzy zastanawiam się nad kierunkiem pedagogicznym, czy ktoś mógłby mi napisać na emaila czy warto? ikuc84@o2.pl
01.01.2021
31.12.2020
Anonimowa-K.
Kinga, nie wiem czy wiesz ale jest grupa na fb dla studentów, więc może tam kogoś znajdziesz z projektowania wnętrz! :) Ja mogę się tylko co najwyżej ogólnie wypowiedzieć, bo zupełnie inny kierunek robię 🙂
Klaudia
Hej. Czy ktoś z was studiuje moze projektowanie wnętrz i może coś na ten temat powiedzieć :)
30.12.2020
30.12.2020
bibliomania
Hej. Jestem świeżo po II semestrze bibliotekoznawstwa, więc na tyle ile potrafię postaram się Ci pomóc jeżeli chodzi o to jak studia wyglądają w praktyce. Mój kierunek jest z wykorzystaniem e-learningu i samokształcenia. Generalnie nie jest tak, że to tylko samokształcenie, bo na moim kierunku jest bardzo dużo wykładów. Zanim się przeprowadziłam, studiowałam na UWr i nawet na stronie w kadrze są znajome twarze 😊. Jeżeli mogę coś doradzić to, wejdź sobie na stronę w zakładkę o tym jak przebiega cała nauka, bo w komentarzu mi się nie zmieści, żeby Ci skopiować, a tam każdy etap tak naprawdę studiów jest bardzo dokładnie opisany. Pozdrawiam!! 
Aga
Są są :) i to mi się bardzo podoba.
29.12.2020
29.12.2020
Ciekawska
Do Aga. Czyli wykłady nagrywane też są?
Aga
Jestem jeszcze w trakcie pierwszego semestru na kierunku doradztwo podatkowe. Niestety bez zarządzania, ale początkowo też o tym kierunku myślałam. Mam małe dziecko, więc ostatnio święta i brak czasu, ale póki co bardzo chwalę sobie te studia. Są nie tylko, że tak się wyrażę "suche materiały" ale też bardzo treściwe wykłady.
28.12.2020
28.12.2020
Michu
Hej, czy studiuje może ktoś Doradztwo Podatkowe i Zarządzanie Podatkami? jeśli tak, to możecie mi powiedzieć cos więcej o kierunku?
Do Katarzyna
Jak są prowadzone wykłady, skoro to studia on-line metodą samokształcenia - tak wynika z opisu. Jak to zatem wygląda w praktyce???
28.12.2020
23.12.2020
Gwiazda
Wszystkim wesołych świąt życzę! Pozdrawiam
Katarzyna
Chyba podyplomowe są w tej szkole najbardziej znane, ja się zapisałam bo dziewczyna, którą obserwuje bardzo chwaliła na Instagramie wykłady, że są prowadzone przez praktyków, a przede wszystkim na tym mi zależy.
23.12.2020
22.12.2020
Eko
Właściwie to studia podyplomowe są w tej szkole? Ktoś studiuje licencjat?
gaga
Nie ma ograniczenia czasu. Możesz cały dzień zaznaczać, a nawet parę razy do niego podchodzić jak nie zaliczysz.
22.12.2020
22.12.2020
Justyna
Cześć mam pytanie odnośnie egzaminów cząstkowych. Czy podczas rozwiązywania jest ograniczony czas trwania testu?
Nick
Te kierunki przedmiotowe chyba wszystkie wymagają przygotowania pedagogicznego, a jak masz dodatkowo mgr to po takich studiach bez problemu w SPP można pracować po takich 3-sem podyplomowych. Jestem na innym kierunku, więc z drugim pytaniem nie pomogę:).
22.12.2020
21.12.2020
Diana
Czy ponauczaniu jezyka polskiego I mgr z pedagogiki wczesnoszkolna {mam przyg pedagogiczna} moge uczyc j polskiego w szkola ch ponadpodstawowych? Czy ktos znalazl po nich prace w szkole?
Super studia
Hej wlaśnie zaczęłam i jestem podekscytowana. Treści są bardzo dobrze przygotowane. Krótko i na temat. Nie muszę nigdzie jeździć i z nikim się uzerac. To wygodna forma kształcenia. Jak narazie same plusy.
21.12.2020
20.12.2020
Arek
Póki co w trakcie I sem ale myślę, że mogę już cokolwiek powiedzieć o tym kierunku o którym piszesz Edi. Dla mnie strzał w 10, bo prowadzę własną firmę i takiej wiedzy mi brakowało (w szczególności co do SEO czy SEM). Co do ocen to trudno mi napisać jak jest, może warto do nich napisać (nie wiem czy sam tego nie zrobię jeszcze dzisiaj :D). Pozdrawiam!
Monika
Na jakiej podstawie wystawiana jest ocena końcowa? Czy kilkukrotne podchodzenie do zaliczeń częściowych i końcowego wpływa na ocenę? Co ma największy wpływ na ocenę?
18.12.2020
18.12.2020
Edi
Hej! Czy studiował ktoś z Was lub studiuje na kierunku Social Media & Content Marketing i może wyrazić swoją opinie?
Adi
W zasadzie wszystko jest jasno na na stronie opisane. A dokładnie to jest taka zakładka o tym jak przebiega nauka i tam jest wszystko rozpisane, jak testy, prace dyplomowe itp. itd.
18.12.2020
17.12.2020
zainteresowana
hej, chciąlałbym zapytać kogoś kto studiuje, bądż studiował na uczelni o frome zaliczania, jak wyglądaje te testy?
Greeen
Pani Gosiu, nie wiem jak na innych kierunkach sprawa wygląda ale ja jestem właśnie na etapie sesji na kierunku instruktor tańca. Te studia to nie lekcje tańca (ja tańczę od dzieciństwa), za to ogrom wiedzy, takiej jakiej przynajmniej mi brakowało chociażby o ekspresji ruchowej, wiedzy merytorycznej o technikach tańca, figurach itp. Ze swojej strony jak jesteś zainteresowana jak to wygląda to najlepiej poprosić o harmonogram studiów bo tam te materiały i tematyka są opisane treściwiej niż w moim komentarzu :))))). Pozdrawiam serdecznie!
15.12.2020
15.12.2020
listdo m
@m - Co do testów to są wielokrotnego wyboru i nie ma opisowych pytań :), a materiały nie znikają cały czas możesz pobrać, nawet po zaliczeniu sem.
Ewelina
Hej wszystkim mam do Was prośbę o opinię na temat studiów podyplomowych z logopedii . Czy ktoś studiował oraz jak wrażenia. Proszę o odpowiedź.
14.12.2020
14.12.2020
pomocnajadzia
Hej! Dla wszystkich dopytujacych o studia, na fejsie jest grupa - Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego - studenci https://www.facebook.com/groups/777847759439480
Jacek
Jestem na nauczaniu biologii i geografii, więc myślę że u Ciebie będzie podobnie. Praktyki robi się w ramach przedmiotu z podziałem na SP i SPP. W zasadzie po wyborze dziennika praktyk na koncie wszystko jest rozpisane.
14.12.2020
14.12.2020
Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
odpowiedź dla Adam z dnia 12.12.2020
Szanowny Panie Adamie, wskazany w komentarzu system RAD-on jest źródłem raportów, analiz i danych o szkolnictwie wyższym i nauce w Polsce, które pochodzą z zaufanych źródeł. W skład źródeł wchodzi m.in. POL-on, czyli system informacji o nauce i szkolnictwie wyższym. Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego wpisana jest do wskazanego systemu pod numerem 208. Wpis może Pan zweryfikować na stronie: https://polon.nauka.gov.pl/opi/aa/rejestry/run?execution=e1s1. Prosimy mieć na uwadze, że w systemie POLON w rubryce 6 znajdują się informacje wyłącznie o kierunkach licencjackich oraz magisterskich. W systemie POLON nie jest przewidziana rubryka dotycząca stricte studiów podyplomowych. Jednocześnie informujemy, iż Uczelnia prowadzi studia podyplomowe na podstawie m.in.: Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 roku w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela. Z wyrazami szacunku, Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
Gosia
Wytłumaczcie mi, jak wyglądają studia on-line "Instruktor jazdy konnej", "Instruktor pływania" czy "instruktor tańca"???
14.12.2020
13.12.2020
Kami
Witam, jak z praktykami na kierunku nauczanie plastyki, techniki, muzyki?
m
jak wyglądają zaliczenia częściowe i końcowe?? są to testy wyboru czy też pytania opisowe?? czy materiały dydaktyczne są dostępne też po przerobieniu danego zakresu do końca trwania nauki??
13.12.2020
12.12.2020
Adam
Skąd tyle kierunków mają? na stronie radon mają tylko przypisane uprawnienia do nauczania bezpieczeństwa wewnętrznego. https://radon.nauka.gov.pl/dane/profil/d4efaafb-e46b-4d1c-abd3-6eada733d0c2 Czy to nie jest jakaś ściema?
Do Klaudia
Cześć, elektroniczny dziennik wypełniasz przede wszystkim na swoim koncie, a godziny liczą się same po dodaniu wpisu, a ten tradycyjny to po prostu plik do ręcznego wypełniania, więc jest o wiele więcej roboty. No i e-dziennik Uczelnia zdecydowanie szybciej sprawdza. Mam doświadczenie, bo studiuje 2 kierunki i wcześniej jeszcze nie było czegoś takiego jak e-dziennik, a teraz o wiele łatwiej wszystko przebiega :)
11.12.2020
10.12.2020
Ola
kończyłam bibliotekoznawstwo jako podyplomówkę. Świadectwo, na czas, bez zapisu że studia online. Podgląd świadectwa można zobaczyć na ich stronie zresztą (dostałam dokładnie takie samo). Jest nawet u nich taki opis, świadectwo ukończenia studiów podyplomowych jest zgodne z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W związku z powyższym kwalifikacje oraz dokumentacja, którą absolwent otrzyma po ukończonym kształceniu są w pełni honorowane zarówno w instytucjach państwowych, prywatnych, jak i placówkach zagranicznych.
Katja
Czy ktoś ukończył na tej uczelni jakiś kierunek i dostal bez problemu świadectwo?
09.12.2020
09.12.2020
Klaudia
Hej, Może ktos będzie chętny dokładnie wytłumaczyć, róznicę pomiędzy e-dziennikiem praktyk, a tym w formie tradycyjnej?. Z góry bardzo dziękuję
Magi
Witaj linka, ja akurat robię neurologopedię ale jak chcesz wiedziec wiecej skontaktuj się śmiało z uczelnią, nich Ci podeślą program. Ja tak robiłam. Polecam.
09.12.2020
08.12.2020
lunka
hej, szukam kogoś kto studiuje poradnictwo rodzinne (terapeuta rodzinny) ,razem raźniej ;) chętnie poczytam opinię o tym kierunku i czy łatwo potem o zatrudnienie :)
Magi
Witaj Żaneta. Robię drugi kierunek w Wyższej Szkole Kształcenia zawodowego, póki co polecam jak najbardziej neurologopedię - jestem na 3. semestrze. Przyszła absolwentka neurologopedii.
08.12.2020
08.12.2020
Michał
@Arek, ja akuarat jestem zainteresowany testerm (IT), w opisie kierunku jest napisane "Celem studiów jest przygotowanie słuchaczy bez doświadczenia programistycznego do podjęcia pracy jako tester manualny". Tu mozna poczytac - https://studia-online.pl/oferta/11/it
Do Lola
cześc, mam dobre wieści z doświadczenia, jest taka możliwość. można uzyskać zwolnienie z praktyk ale tylko po złożeniu podania i przekazaniu odpowiednich dokumentów do uczelni. Co istotne; praca zawodowo powinna mieć pokrycie w kierunku praktyk. Polecam w tej sprawie bezpośredni kontakt z WSKZ w tej sprawie. Pozdrawiam, studentka
08.12.2020
08.12.2020
Anka
Basi dzięki za odpowiedź 🙂 Powiedz proszę czy forma online studiów z si przygotowała Cię do praktycznej pracy? Do przeprowadzania prób diagnostycznych, sporządzania opinii itp? Będzie Ci bardzo wdzięczna za odpowiedź
Lola
hejka, czy ktoś starał się o zwolnienie z praktyk na podstawie wykonywanej pracy? pozdrawiam
07.12.2020
07.12.2020
Arek
Na jakim poziomie trzeba znać informatykę, wybierając studia podyplomowe z obszaru IT? rozumiem, że to kierunek dla absolwentów studiów informatycznych???
Basi
Anka studiowałam i zdecydowanie polecam. Co chcesz wiedzieć? :-)
07.12.2020
07.12.2020
Anka
Hej studiuje ktoś Integrację sensoryczną? Polecacie?
Gonia
Mam dwa pytania. Zapisałam się kilka dni temu na przygotowanie pedagogiczna dla psychologów. Dodano mnie do trwajacego semestru i pokazuję mi, że sesja egzaminacyjna rozpoczyna się 15 grudnia. Czy po pierwszym semestrze w sesji egzaminacyjnej pojawi się jakiś egzamin? i czy ten egzamin jest sumą pytań z egzaminów cząstkowych po każdym bloku temstycznym?. Jeśli ktoś studiował/studiuje przygotowanie pedagogiczne dla psychologów może mi poradzić czy gdzieś zanjduje się szczegółowy wykaz wymagań w jakich placówkach mogę odbyć praktyki?.
07.12.2020
04.12.2020
Żaneta
Witam. Szukam opinii osób które robiły podyplomówkę z neurologopedii. Polecacie?
Karola
Ja znam z podyplomówki, mogę polecić, robiłam psychologię pozytywną...
04.12.2020
03.12.2020
Gosia
Ta szkoła raczej podgplomówkami stoi? Tak wynikałoby z www?
Szym
Cześć Iga, ukończyłem dobre kilka lat temu bezpieczeństwo wewnętrzne stacjonarnie tutaj. Później zrobiłem podyplomówę na studiach online robiąc sobie dodatkowe kwalifikacje. Bezpieczeństwo wewnętrzne jest prowadzone na uczelni zarówno w formie studiów licencjackich (stacjonarnych w siedzibie uczelni) jak i w formie studiów podyplomowych (prowadzonych na platformie e-learningowej). Pozdrawiam.
03.12.2020
02.12.2020
TOmasz
to jest ciekawa elestyczność - specjalnie przygotowany kierunek, właśnie się z nimi kontaktuję w tej sprawie - https://studia-online.pl/studia_na_zamowienie
Iga
O co chodzi z tym kierunkiem bezpieczeństwo wewnętrzne? Nie ma nic na ten temat na www.
02.12.2020
30.11.2020
Kola
Czy ktoś interesował się studiami na zamówienie? Na zasadach indywidualnych?
Lidia
Do olbo, sesja zaczyna sie 15 grudnia i trwa do lutego (egzamin jest online), mi poszło prosto w ubiegłym roku. Jeśli jest się na ostatnim semestrze swojego kierunku studiów podyplomowych to wtedy jest możliwość przystąpienia do egazminu końcowego czyli testu generalnego oraz jest temat do wyboru na napisanie pracy dyplomowej.
30.11.2020
27.11.2020
Don
Ja studiuję tu administracja prawo organizacja i zarzadzanie jak na razie super, czekam właśnie na sesję, mam nadzieję, że przejdę raz-dwa.
olbo
Cześć, niebawem koniec semestru z psychologii, czy ktoś z Was się orientuje jak wygląda sesja zimowa w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego?
27.11.2020
25.11.2020
Karola
Chiropraktyka właśnie zainteresowała mnie na WSKZ, zastanawiam się. Teraz zresztą więkoszość studiów jest chyba online bądź w trybie hybrydowym.
Meg
Będę wdzięczna. Zawsze raźniej mieć z kimś kontakt i się dopytać
24.11.2020
24.11.2020
Kora
-> Meg, koleżanka, z którą studiuję na tej uczelni robi akurat administrację prawo organizacja i zarządzanie. Też zaczęła niedawno. Mogę ją dopytać i może się tu udzieli.
Alina
Chiropraktyka to ciekawe studia. Ale jak je zrealizować on-line? Cena też inna od pozostałych medycznych. Ktoś studiuje ten kierunek? Jak jest realizowany?
24.11.2020
24.11.2020
Do Marii
Oczywiscie. Uczelnia pomaga wypelnic dokumenty, druki wnioskow które należy złożyć aby uzyskać dofinansowanie. Pomagaja też w przygotowaniu innych dokumentów, na przykład takich które urząd może od Pani wymagać, typu zaświadczenia, informacje o kierunkach etc. Warto się z nimi kontaktować w tej sprawie :)
Marii
A czy mogę się dowiedzieć w jaki sposób uczelnia pomaga uzyskać te dofinansowanie ?
23.11.2020
23.11.2020
Meg
Witam. Czy studiuje może ktoś na kierunku Administracja- prawo organizacja i zarzadzanie? Właśnie zaczynam.
Xaria
Hej. Ma pytanie czy ktoś stydipowal na ten uczelni edukacja i terapia osób ze spektrum autyzmu z elementami integracji sensorycznej? Boję się że zostanę z niczym. Już na jednej uczelni była. Gdzie w połowie roku została zamknięta i się trochę boję. Tym bardziej że to studia online.
23.11.2020
23.11.2020
Kama
jestem w trakcie podyplomówki finanse i rachunkowość przedsiębiorstw, potrzebuję dokształcić się w kierunku głównego księgowego. XYZ, co chcesz wiedzieć? Pozdrawiam.
Do Marii
Pytnie jakie dokumenty ma Pani na mysli. Dokumenty tzw. wnioski nalezy pobrac albo z urzędu pracy albo od tej fundacji/firmy która będzie udzielać dofinansowania. Na koncie z którego został wypełniony formularz rzeczywiście są dane przedsiębiorcy, ale po zalogowaniu się za pośrednictwem kodu tam już wpisuje się swoje dane. Jeśli chodzi o studia to dyplom potwierdzający wyższe wykształcenie to można go wysłać albo załączyć na swoim koncie po rozpoczęciu studiów. Potwierdzenie dofinansowania otrzyma Pani kiedy złozy wniosek i dostanie decyzję. Uczelnia pomaga uzyskać dofinansowanie.
23.11.2020
20.11.2020
Xyz
Studiował ktoś moze na tej uczelni finanse i rachunkowość przedsiębiorstw? Mam kilka pytań
Marii
Tak. Bardzo dziękuję. Przepraszam że jeszcze zwrócę głowę. Zrozumiałam że powinnam wykorzystać pozostałe kody które mam? A co w związku z tym że nigdzie nie ma zapisanych moich danych oraz dokumentów A jedynie dane osoby które złożyła formularz to czy moje dane i dokumenty tj dyplom dopisuje się w momencie uzyskania potwierdzenia dofinansowania ?
20.11.2020
20.11.2020
Magda
Marii, u mnie taki proces trwał około dwa miesiące i wszystko załatwione :) Jak w twoim przypadku wpisałaś jeden kierunek z trzech, to masz już zapewne wszystkie trzy kierunki pokazane - nie musisz czekać na decysję finalną, a już przypisywać. Warto wiedzieć to, że do każdego kierunku przyznawany jest jeden kod, a każdy kod ma możliwość wykorzystania jednorazowo. Mam nadzieję, że pomogłam.
Marii
Dziękuję za odpowiedź. Czy długo trwa cały proces? Obecnie został już finalnie wysłany formularz pocztą. mam już kod dostępu od pracodawcy. Wpisałam na jeden kierunek( z trzech) i pokazuje mi w zamówieniach ten kierunek. Czy powinnam poczekać na finalną decyzję? Czy wykorzysta kody na przypisanie na resztę kierunków?
20.11.2020
20.11.2020
Magda
Hej Marii! Ja korzystałam z takiego dofinansowania. Sama procedura bardzo prosta: wypełnia się ten formularz na stronie, pobiera formularz zgłoszeniowy i załącza i dalej masz jasne instrukcje krok po kroku co robić. Prosta procedura, nie ma tam nic skomplikowanego, a o samym dofinansowaniu/wysokości to już decyduje KFS.
Marii
Witam, Czy ktoś może dostał dofinansowanie na studia zgłaszając formularz przez pracodawcę ze strony internetowej ? Chciała bym się dowiedzieć jak wygląda postępowanie tj dalsze kroki aby dostać dotację.
19.11.2020
17.11.2020
Demi
Hej Artur - sesja online to inaczej dostep do testu koncowego z danego semstru. Pytania dotycza zakresu wszystkich przedmiotow. To juz niebawem,, zatem powodzenia!
Ig
@Mia, forma online podyplomowo teraz to chyba już akceptowany standard. Realizując sobie praktyki tam gdzie jest potrzeba można swobodnie posiąść potrzebną indywidualnie wiedzę. Nie ma praktycznie różnicy pomiedzy stacjonarnymi studiami....
16.11.2020
16.11.2020
Artur
Jak wygląda sesja w grudniu? Jest to test ze wszystkich przedmiotów danego semestru? Czy każdy przedmiot osobno?
Mia
Szkoła idealna na obecne czasy. Pytanie tylko, czy taka bezkontaktowa forma kształcenia wystarczy? Nie zawsze chodzi tylko o dyplom.
16.11.2020
16.11.2020
Agnieszka
Bea ;). Niedawno weszły te elektroniczne dzienniki i moim zdaniem o niebo lepsze rozwiązanie. W zasadzie tylko opinię się załącza, a godziny się liczą automatycznie więc nie trzeba podliczać ręcznie. No i jak wybierzesz to jest instrukcja krok po kroku więc nie ma się czego bać :). Pozdrawiam serdecznie
Bea
Hej, jestem na kierunku podstawy przedsiębiorczości i mam pytanie odnoście praktyk, czy ktoś wybrał e-dziennik - czyli elektronicznie wypełniał dziennik praktyk? Jak to wygląda? Czy potrzebne są tam jakieś potwierdzenia ze strony opiekuna? Który wybrać? Czy lepiej zostać przy tradycyjnej formie? Z góry dziękuje za informację.
15.11.2020
13.11.2020
Do Zula
Co do studiowania on-linee, wszystko konkretnie jest opisane w zakladce przebieg nauki https://studia-online.pl/przebieg_nauki
Zula
Dziękuję za odpowiedź, ale jeszcze powtórzę pytanie o spotkania on-line. Czy one się odbywają?
11.11.2020
06.11.2020
@do Klaudii
Hej Klaudia. Ja jestem w trakcie realizacji studiów na tym kierunku. Znalazlam b. dużo plusow, ale zdecydowanie największym jest to, ze jesli kiedykowliek bedziesz chciala podjąć naukę na innych studiach podyplomowych kwalifikacyjnych dla nauczycieli gdzie wymogiem bedzie przygotowanie pedagogiczne (np.z zakresu pedagogiki specjalnej) to nie bedzie to stanowiło problemu. Uznają te kwalifikacje jako kwalifikacje pedagogiczne (zawierają wymagane min. w postaci 270 godz. teorii i 150 praktyki tak jak wymaga tego MEN). Kolezanka studiuje ten kierunek na innej Uczelni i mimo iz jest w trakcie studiów to juz wie, ze nie bedzie on honorowany (realizuje za malo godz. teorii i praktyki).
Ella
Jeśli chodzi o WSKZ i przygotowanie pedagogiczne dla psychologów, studiowałam na tej podyplomówce, jestem zadowolona mi odpowiada. Odpowiednia forma online dla matki z dzieckiem. potrzebne mi zawodowo :)
06.11.2020
06.11.2020
Klaudia
Hej Może ktoś studiował przygotowanie pedagogiczne dla psychologów i chce się podzielić wrażeniami? ;3
Poziomka
Do J. Na jakiej zasadzie otrzymałeś zwolnienie z praktyk?
06.11.2020
02.11.2020
@doAlex
Hej. Studiuję architekturę krajobrazu - 4 semestry. Przede wszystkim program na studiach 4 sem. jest zdecydowanie bardziej rozbudowany. Na Twoim miejscu poprosiłabym o programy do tych dwóch kierunków celem porównania. Jeśli myślisz o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej związanej z architekturą krajobrazu to w moim odczuciu kierunek ten jest zdecydowanie lepszy. To wszystko zależy też od tego jaką wiedzą dysponujesz i czemu mają służyć studia.
Alex
Cześć, jakieś opinie na temat kierunków Projektowanie i aranżacja wnętrz oraz Architektura krajobrazu? Jeśli chodzi o architekturę krajobrazu, czym się różnią studia 2 i 4 semestralne?
02.11.2020
02.11.2020
Szenda
@Zula ja miałam materiały od razu, po zalogowaniu się i aktywowaniu studiów, zesztą miałam do nich dostęp przez cały okres podyplomówki. Warto też w razie potrzeby spytać obsługi studenta, dopytywałam o kilka rzeczy, zawsze dostawałam odpowiedź.
Zula
Czy materiały do studiowania udostępniane są jednorazowo, czy sukcesywnie? To są konspekty czy również spotkania on-line z wykładowcami?
02.11.2020
28.10.2020
Dorota
Do Anety, wycenę nieruchomości robię, potrzebne mi w pracy. Jestem na pierwszy semestrze, taka metoda online bardzo mi odpowiada. Chcę przygotować się porządnie do egzaminu na rzeczoznawcę majątkowego (jest sporo zagadnień z zakresu prawa). Mogę polecić.
Aneta
Czy ktos robil podyplomowe z wyceny nieruchomosciami ? I moze podzielic sie opinia ?
27.10.2020
27.10.2020
Lena
Dzieki Mary:)
Robert
Skończyłem tą podyplomówkę na WSKZ. Nauczanie podstaw przedsiebiorczosci, są materiały m.in. z podstaw zarządzania... Solidna wiedza i świadectwo. Mogę polecić. Patrzę właśnie za kolejnym kierunkiem...
27.10.2020
26.10.2020
Em
Chce sie zapisac na przedsiębiorczość, czy ktoś skończył bądź jest e trakcie tego kierunku? Jak wrażenia ??
Mary
Hej Lena, studiowałam integrację sensoryczną diagnozę i terapię. Materiały starannie przygotowane w systemie, dobrze się też z nich korzystało (nawet w nocy), bardzo wygodnie. Do tego wiedzię można wykorzystać już w pracy. Co do praktyk, po konsultacji z uczelnią rozłożyłam sobie w czasnie, nie trzeba ich robić było w jednym semestrze.
26.10.2020
26.10.2020
J.
Przygotowanie pedagogiczne robię do podstawówki, bo mi kuratorium zakwestionowało na podstawie moich dokumentów, a już pracuje w szkole...
Becia
Do J. Co to znaczy zwolnili. I dlaczego super? Co studiujesz? Przecież praktyki to podstawa, na każdym kierunku. Nie rozumiem.
25.10.2020
25.10.2020
Anna S.
Ktoś studiuje finanse i rachunkowość budżetową ? Na tym kierunku są też praktyki i gdzie można je realizować? Urzędy, starostwa ?
Tom
Też się zastanawiałem kiedyś nad tą uczelnią, skończyłem jedną podyplomówkę tu, teraz robię drugą :)
24.10.2020
24.10.2020
LenA
Cześć, co możecie powiedzieć o tej uczelni? Jest ,,bezpieczna””? Po opłaceniu dostaje się loginy do materiałów tak? A czy można się dobrze nauczyc ? Chciałam zapisać się na integracje sensoryczna a tam wiadomo prakrtka potrzebna, jak uważacie?
J.
Właśnie przeczytałam, że zwolnili mnie z praktyk! Więc dla mnie super, szybko i bez problemu kontakt z dziekanatem mailowo.
24.10.2020
24.10.2020
Wiola27
Witam,interesuje mnie przygotowanie pedagogiczne w szkole podstawowej. Czy ktoś może napisać jak jest z pracą po kierunku na tej uczelni.
Studentka
Jan3232, odpowiedź jest bardzo prosta, sesja to po prostu termin dostępu do egazminu z danego semestru. Nie trzeba do tego terminu przyswoić koniecznie wszystkiego.
21.10.2020
20.10.2020
Jan3232
witam, mam pytanie, rozumiem, że po każdym skończonym dziale jest test cząstkowy, a na koncu test generalny, to w takim razie o co chodzi z sesją która rozpoczyna się 15 grudnia. Co mam pod nią rozumieć? jakieś dodatkowe testy, zaliczenia? czy do tego czasu musze przyswoić cały materiał? bardzo dziękuje z góry za odpowiedź. Pozdrawiam Jan.
Do Marcin
To zależy pewnie od kierunku co w dalszym ciągu nie zmienia faktu, że jeśli ktoś zainteresowany jest konkretnym kierunkiem to pyta o kwestie tego typu u źródła :)
20.10.2020
20.10.2020
Marcin
No Ala ma racje, skoro zajęcia nie odbywają się online, tak? Tylko dostaje się jakieś teksty do przeczytania?
Do Ala
Ala, a nie lepiej zapytać się u źródła? Tylko na forum dot. opinii ? Tym bardziej, że jeśli będziesz chciała się zapisać to semestr rozpoczyna się w październiku więc pewnie nie ma przeszkód.
20.10.2020
20.10.2020
Ala
Nie do końca rozumiem. Studia są on-line, realizowane indywidualnie, ale nie można rozpocząć ich w dowolnym momencie? Czy tak?
Rose
Robiłam podyplomówkę 2 semestry integracja sensoryczna właśnie, skończyłam i wszystko ok, zaakceptowana przez dyrekcję.
19.10.2020
19.10.2020
Magda
Hej Czy ktoś po podyplomówce z integracji sensorycznej pracuje ? Czy można czegoś nauczyć się studiując tak ?
Mania
Aneto, też się nad tym zastanawiałam wcześniej, jako studentka powiem, że system jest zbuodwany w taki sposób, że spokojnie można pracować na materiale wieczorami na przykład. Kiedy wygodnie, logujesz się kiedy wygodnie.
19.10.2020
19.10.2020
Karol
Ktoś studiuje testera?
Bluesky
Anna, ja w zeszłym semestrze zaliczałam praktyki właśnie zdalnie, bo wiadomo jak to wyglądało wiosną...Część lekcji przez teamsa, czasami obserwowałam , pomagałam też w przygotowaniach takich lekcji zdalnych. Z tego, co wiem od uczelni to jedyne wytyczne to, żeby wszystko było zgodne z programem kierunku + musi być informacja, że praktyki były zdalnie do tego podpis i pieczątka opiekuna. Nie wyobrażam sobie, żeby robić praktyki inaczej w czasie koronawirsua.
19.10.2020
19.10.2020
Anna
Czy ktoś na pedagogice realizował praktyki w sposób zdalny? Jeżeli tak to jak to wygląda w praktyce?
Aneta
Czy realizując studia on-line mogę się logować w dowolnym czasie czy muszę właśnie wtedy kiedy narzuca to uczelnia? Pytam ponieważ pracuje w pieciozmiennym systemie czasu pracy i jeśli będę musiała zalogowac się na wykład np. Środa w godz 10-12 To niestety nie dam rady
18.10.2020
17.10.2020
As
IT kierunki chyba nikt jeszcze nie studiuje :D :D :D
Nata
Poproszę więcej informacji na temat sesji? Jak to wygląda. Jestem na bibliotekoznawstwie
17.10.2020
16.10.2020
Marcin
Arkade - od podstaw to jest? Wsparcie wykładowców podczas studiów? Jak to wygląda?
Arkade
Marcin -> Rozpocząłem podyplomówkę WSKZ na Back-end developer .NET (C#), prsota forma, materiały video do korzystania. Zapowiada się dobrze.
16.10.2020
15.10.2020
Marcin
Z IT jakis kierunek ktoś studiował ? Opinie ?
Zbotowana
Tulu ja botem nie jestem....ale dzień mi zdecydowanie to poprawiło, może pora na jakiś film o androidach. Pozdrawiam - studentka
15.10.2020
15.10.2020
Do Aga
Hej Aga, Bylam w podobnej sytuacji. Napisz im maila- wytłumacz sytuację, a na pewno pomogą :)
Aga
Studiuje przygotowanie pedagogiczne. Zrobiłam 75 godz. praktyk w szkole podstawowej. Zostało mi 75 w średniej. Niestety z powodu Covid nie chcą przyjmować studentów. NIE WIEM CO ROBIĆ. Może uczelnia mogłaby zaliczyć te praktyki z powodu takiej sytuacji. Albo może mogę zrobić dalsze 75 godzin w tej samej podstawówce......
14.10.2020
14.10.2020
Tulu
Jest tu ktoś, kto robił integrację sensoryczną po licencjacie z pedagogiki? Da się po tym znaleźć pracę?
Mac
Kurpiak, a dlaczego nie - więc tak, zaliczenia cząstkowe można poprawiać, dla mnie to chyba najważniejsza informacja, piszę jako doświawdczony student ;) Co do końcowego testu, jest to forma pewnego rodzaju podsumowania, bez jednego terminu...
13.10.2020
12.10.2020
kurpiak
Czy ktoś zechciałby podzielić się informacją na temat zaliczeń cząstkowych i końcowego testu? Jeśli tak to proszę o kontakt e-mail kurpiak1201@gmail.com Bardzo ładnie proszę o kontakt 😊
Do Dk
To jest kwota jeśli decydujesz się na- Płatność za czesne: 10 wpłat. Masz także dwie inne opcje do wyboru. W zakładce Oferta - Częste pytania jest to opisane/wytłumaczone.
12.10.2020
12.10.2020
Dk
Pod nazwą kierunku jest cena/czesne. Może głupie pytanie ale to jest kwota za semestr czy całe studia?
Ania
A czy ktos po skonczonej tutaj podyplomowce z integracji sensorycznej znalazł prace?
12.10.2020
12.10.2020
TOmek
Realizuję dopiero pierwszy semestr na kierunmku psychologia sprzedaży i marketingu, forma studiów online, co by nie mówić jest odpowiednia, dla pracujących osób jak znalazł. Jak na razie ok.
Nati S
Witam, czy ktoś studiował może kierunek Psychologia sprzedaży i marketingu i mógłby się wypowiedzieć czy jest zadowolony, czy materiał jest obszerny itp.? Jako iż zajęcia nie są na bieżąco nagrywane, waham się nad zapisaniem się na studia. Z góry dziękuję!
12.10.2020
12.10.2020
Milena K.
Magda, robiłam tą podyplomówkę i polecam. Wszystkiego można się dowiedzieć na ich stronie.
Magda
Witam. Czy ktoś studiował integracje sensoryczna? I może podzielić się Informacje? Z gory Dziekuje
12.10.2020
12.10.2020
Jaskółka
Justyna pytanie jakie przygotowanie pedagogiczne, bo jest ich sporo. Ja robię teraz przygotowanie do szkoły podstawowej, bo takie mi najbardziej odpowiada. Połączyłam to sobie z nauczaniem polskiego, bo jednak mieć ponad 1,5 tysiąca zł przy rabacie 50%, to jak to Sapkowski pisał mieć milion i nie mieć miliona to razem dwa miliony....:). Ogółem po kilku miesiącach mogę powiedzieć, że jestem zadowolona i sam tryb nauki jest przyjemny.
Justyna
Witam serdecznie. Chciałabym zapisać się na dwa kierunki (w tym przygotowanie pedagogiczne)- czy ktoś może studiował ten kierunek i mógłby się podzielić opinią? Byłabym wdzięczna! nowak.justyna@onet.com.pl
12.10.2020
12.10.2020
Joanna
Zainteresowały mnie studia Odnowa biologiczna z elementami wellness... Trudno mi sobie wyobrazić kształcenie w tym zakresie bez zajęć praktycznych, jedynie on-line. Jak to faktycznie wygląda? Czy ktoś studiował tego typu kierunki?
Gość
cześć. Studiował ktoś matematykę ? Warto iść.? Znalazł ktoś prace w szkole ?
11.10.2020
10.10.2020
Gosia S
Dzień dobry, czy ktoś studiował integrację sensoryczna?
Atypowa
Cześć. Otrzymałam niedawno świadectwo. Nie ma na nim informacji o formie online, a na odwrocie są wykazane wszystkie tematy z godzinami i punktami ECTS. Dodatkowo zdecydowałam się na rekomendację, co też jest całkiem ciekawym rozwiązaniem. Byłam już na paru rozmowach o pracę i niedawno zaczęłam miesiąc próbny, nikt nie podważał świadectwa.
09.10.2020
09.10.2020
Ilona
Amanda- a jak mają patrzeć? Chodzi Ci o formę studiów? Na świadectwie nie ma informacji on-line. Zresztą wzór świadectwa określony jest przez Rozporządzenie MNiSW, świadectwo WSKZ wszystkie wymagane elementy zawiera. We Wrocławiu w którym mieszkam na co dzień nawet Politechnika przeszła na nauczanie zdalne. Dziwię się takiemu podejściu, tym bardziej, że jak się zdecydujesz na studia na tej uczelni to się przekonasz, że wiedza, którą zdobywasz niczym nie odbiega od tej zdobytej w trakcie studiów stacjonarnych (mam porównanie). Jeśli chodzi o pracę u mnie była to kwestia formalna- zmieniłam stanowisko od razu po ukończeniu kierunku. Studiowałam "Organizację i Zarządzanie Oświatą." Moje spostrzeżenia są takie- można być absolwentem najbardziej prestiżowej uczelni w kraju i nie potrafić znaleźć pracy.
Amanda’
Witam. Czy ktos moze wypowiedziec sie na temat Dyplomu. Czy nie ma problemu pozniej w znalezieniu pracy ? Jak patrzy na to pracodwca ?
09.10.2020
08.10.2020
Kaśka/odp. do Fado
Studiuję Tyflopedagogikę- jestem w trakcie realizacji 3 sem. Jestem b. zadowolona. Przed rozpoczęciem kierunku kontaktowałam się kilkoma uczelniami celem zaciągnięcia informacji związanej ze zmianą przepisów - zmieniły się bowiem treści programowe , ilość godzin praktyk (jest tyle szkół, które w dalszym ciągu wymagają jedynie 120 godz. praktyk) itp. WSKZ jako jedyna potrafiła mi udzielić informacji dot. ilości punktów ECTS jakie wymagane są na tym kierunku; o różnicach w kształceniu - tj. tyflopedagogika v tyflopedagogika przeznaczona dla pedagogów specjalnych. Wiedza jest obszerna, ale przekazana w b. przyswajalny sposób. Co do posiadanych kompetencji- zrealizowałam już 2/3 wymaganych praktyk i tak czuję, że wiele informacji znajduje zastosowanie w praktyce. Szczerze polecam!
Do Fado
Cześć, ja studiowałam co prawda nie tyflo, a surdopedagogikę, ale myślę, że to i tak może ci trochę rozjaśnić sytuację. Po skończeniu studiów osobiście czułam się bardzo dobrze przygotowana do pracy. Materiały były obszerne, a przez to, że można zawsze do nich wracać, mogłam sobie całą wiedzę poukładać w głowie.
08.10.2020
08.10.2020
Fado
Czy ktoś może podzielić się opinią na temat kierunku tyflopedagogika, czy po kierunku można czuć się kompetentnym w tym zawodzie?
Klaudia
Hej, niedawno skończyłam logopedię. Program jest szeroki i moim zdaniem bardzo dobrze przygotowuje do pracy w zawodzie. Wiedzy jest naprawdę sporo, ale dzięki temu, że wszystko realizujesz online, to na spokojnie można to ogarnąć ;) Teraz chcę jeszcze pójść na neurologopedię i żałuję, że nie zrobiłam dwóch kierunków na raz, miałabym szybciej uprawnienia. W każdym razie ja ze swojej strony bardzo polecam, kontakt z uczelnią bez najmniejszego problemu, a obsługa wszystkich uczelnianych spraw, jak praktyki czy praca dyplomowa, bardzo profesjonalny :)
08.10.2020
08.10.2020
Paula
Hej. Jak wygląda logopedia?
Eterycznie
Hej, ja niedawno pisałam do nich maila i dostałam program kierunku. Jest bardzo ciekawy i ma dużo przydatnych tematów, np. o samych ziołach, o wykorzystaniu ich, z fitoterapii jest dużo rodzajów, jest też cały temat z aromaterapii. Wygląda naprawdę super, jest dosyć szeroki. Dopiero się zapisałam, dzisiaj opłacę i będę zaczynać, ale jestem dobrej myśli. Moja koleżanka jest nauczycielką i studiowała na WSKZ, więc chociaż mam pewność, że z papierami wszystko będzie ok.
07.10.2020
06.10.2020
Malwina
Cześć :) Czy ktoś studiuje/studiował zielarstwo i fitoterapię online? Zastanawiam się nad jakością materiałów tego kierunku. Czy studia bez zajęć praktycznych rzeczywiście dają możliwość zdobycia wiedzy pozwalającej na odnalezienie się w świecie ziół i ich wykorzystanie do celów leczniczych? Będę wdzięczna za opinie :)
Rk
Wlasnie,ze niw dostalam żadnych elementów składowych ...tylko odpowiedz,ze nie narzucaja formy oraz ,ze nie ma potrzeby korzystania z innych źródeł prócz wiedzy z ich pdf. Kierunek pedagogika
05.10.2020
05.10.2020
Jaskier
Napiszę tutaj, bo łatwiej potem będzie innym studentom :). Ja robiłem przypisy harwardzkie w swojej pracy i pisałem ją jako swego rodzaju esej. Polecam Ci napisać maila Rk, bo wszystko Ci ładnie opiszą co ma być zawarte, chociażby części składowe takie jak spis treści. Ja miałem wypunktowane wszystko, co powinno być i osobiście mi to pomogło. Teraz tylko czekać na ocenę :D
Rk
Jaskier czy mozesz mi napisać jak napisales koknretnie ta pracę?kompletnie nie wiem jak sie za to zabrac. Nie wiem jaka jest poprawna forma oraz czy stosować przypisy. Prosze o oddzew na priv. rokusia007@interia.eu
05.10.2020
05.10.2020
Ola
Jak wyglądają zaliczenia? Sesja? Pisemni? On-line?
Ewka35
Witam, ja skończyłam geografię w marcu. Nie musiałam jeździć do ich uczelni, więc super. Testy robi się na koncie, co temat coś nowego. Na ostatnim semestrze jest test podsumowujący wszystkie poprzednie, ale ogólnie, jeśli chcesz się nauczyć, to na pewno dasz radę. Jeśli chodzi o dziennik praktyk, to wystarczy ogólnie wpisać, co się robiło na praktyce, bez żadnych konspektów. Ja jestem zadowolona.
05.10.2020
05.10.2020
Jaskier
Na koniec studiów faktycznie jest praca dyplomowa na kilkanaście stron do napisania i dodatkowo test podsumowujący wiedzę do zdania. Za co mogę pochwalić to brak ograniczenia czasowego na jego zdanie, bo należę do tych "długo analizujących". Teraz czekam na ocenę pracy dyplomowej więc trzymajcie kciuki! :)
Emily
W sesji masz egzamin dla danego semestru :)))!
05.10.2020
05.10.2020
Paweł
Cześć, czy wie ktoś może jak wygląda sesja? Oraz zakończenie studiów
Iwona
Witam, Czy jest ktoś kto studiował lub zaczyna doradztwo zawodowe? Jak wygląda zaliczenie?
04.10.2020
04.10.2020
Nata
Witam. Czy jest ktoś kto studiował bibliotekoznawstwo online ? Jak wygląda sesja?
Iwona
Witam, czy Ktoś studiuje geografię? Chciałabym się dowiedzieć więcej o tym kierunku, testach zaliczeniowych, dzienniku praktyk- czy trzeba pisać konspekty . Pozdrawiam
03.10.2020
02.10.2020
Helna
Mam pytanie, ukończyłam marketing i zarządzanie z tytułem mgr. Czy po tym kierunku można podjąć podyplomówkę na kierunku "resocjalizacja i socjoterapia" i czy dyplom będzie uznawany.
Aleksandra
Cześć ☺️ chciałabym dopytać jak wygląda sesja na tej uczelni? I czy na koniec jest praca dyplomowa czy egzamin? A może to zależy od kierunku?
02.10.2020
02.10.2020
Anna
Od października zaczynam przygotowanie pedagogiczne. Materiały ok. Mam pytanie jak wygląda sesja egzaminacyjna? Testy cząstkowe sa online,ale 15 grudnia jest sesja i jak ona wyglada? Pozdrawiam Anna
Aga000
Kinga, odezwij się na e-maila: agnieszka.szczerbiec23@gmail.com
02.10.2020
02.10.2020
Kinga
z Początkiem wrześnie wysłałam niezbędne dokumenty aby otrzymać dofinansowanie z urzędu pracy jako osoba bezrobotna na studia podyplomowe. Do tej pory nie dostałam odpowiedzi czy dofinansowanie zostało mi przyznane. Po kontakcie telefonicznym, dowiedziałam się, że kontakt w tej sprawie może być jedynie mailowy, ale szkoła na moje maile nie odpowiada. Dane logowania do konta na platformie posiadam jednak nadal nie wiem czy realnie jestem zapisana na te studia. Czy ktoś jest w podobnej sytuacji ?
Uniksowy
Trudno mi się wypowiedzieć o zamówieniach publicznych, ale wydaje mi się, że sam proces nauki wygląda podobnie na każdym kierunku. Dostajesz materiały, ja jestem na kierunku z IT, więc mam głównie filmy, piszesz pracę i tak dalej. Sprawdziłem Ci i na zamówieniach publicznych nie masz praktyk :). W zasadzie wszystko jest na stronie opisane....
02.10.2020
01.10.2020
Justyna
Czy ktoś może coś napisać na temat kierunku zamówienia publiczne Jak wyglądają zaliczenia i obrona pracy dyplomowej?
Damian
wiem, że w poradniach psychologiczno-pedagogicznych można @student, bo tam robiłem...
01.10.2020
01.10.2020
Student
Byłbym wdzięczny za szczegółowe informacje o rodzajach instytucji, w których można odbyć praktyki na studiach Pedagogiczne Przygotowanie dla Psychologów. Albo tutaj albo na mail...
Katarzyna
Ja zapisałam się na kosmetologię, bo w sumie to był warunek mojego awansu w przyszłości i pracodawca skierował mnie na te studia, więc wydaje mi się , że nie powodów do obaw :). Oczywiście napiszę więcej jak już trochę postudiuje, póki co wrażenia pozytywne.
01.10.2020
30.09.2020
olciak
Witam :D czy ktoś mógłby się podzielić swoją opinią na temat kosmetologii na tej uczelni? Jak pracodawcy patrzą później na papier z tej uczelni?
Nick
Wlasnie zaczelem studia na tej uczelni... ogolnie materialy wygladaja ok, ale martwi mnie brak zaangazowania "kadry" w procesie nauki... nie ma molizwosci bezposredniego kontaktu z wykladowcami, nikt pod zalaczonymi materialami sie nie podpisuje... szkoda, jednak warto byloby miec dostep do wykladowcow wymienionych na stronie, jakies konsultacje raz na jakis czas itp. Mam nadzieje, ze nie bede zalowac.
30.09.2020
30.09.2020
Anielka
Niedługo kończę przygotowanie pedagogiczne i nie musiałam dojeżdżać :). Jestem zadowolona — przystępnie wytłumaczone zagadnienia, ogrom praktycznej wiedzy, bezproblemowy i zawsze życzliwy kontakt.
Anna
Może ktoś coś powiedzieć na temat kierunku przygotowania pedagogicznego na tej uczelni? Będę wdzięczna za rady i opinie 😊 No i czy faktycznie wszystko jest tam prowadzone online ,czy jednak są sytuacje w których trzeba się stawić osobiście.
30.09.2020
29.09.2020
Monika
Odp do Wiolla- jest środek sezonu więc trudno im się dziwić. Ja odpowiedź odnośnie moich "zapytań" otrzymałam po 2 dniach drogą mailową (ku mojemu zaskoczeniu w sobotę wieczorem) więc odnoszę wrażenie, że i tak robią co mogą . Jak podasz mi swojego maila to prześlę Ci program do tego kierunku.
Wiolla
Myślę o zapisaniu się na kierunek Dietetyka w chorobach wewnętrznych i metabolicznych ale od tygodnia czekam na program kierunku.Na infolinii zbywają .Czy ktoś z Państwa kończył ten kierunek? Na stronie nie ma nic konkkretnego ( liczba godzin,program,którzy wykładowcy są na danym kierunku).Mam wątpliwości do takich uczelni,, widmo,, ,gdzie kontakt jest tylko przez infolinie ,która zwyczajnie w świecie zbywa kiedy chcę dowiedzieć się konkretnych rzeczy.
29.09.2020
29.09.2020
Rita
Jestem na kosmetologii w WSKZ i sama myślę o kolejnym kierunku tj. podologii. Jeszcze się nie zapisałam, bo czekam na informacje czy mój pracodawca mi pomoże finansowo ale sam program kierunku wygląda bardzo ciekawie. Co do praktyk to z tego co wiem to ich nie ma! Pozdrawiam
Miki
Witam :) Czy ktoś może podzielić się swoimi wrażeniami na temat podologii w trybie on-line?? Interesuje mnie ten kierunek, ale nie wiem czy warto robić on-line? Jak wygląda sytuacja z częścią praktyczna? Ile godzin należy zrobić? Dziękuję za wszelkie informacje :)
28.09.2020
28.09.2020
Malwa
Teraz są zapisy na semestr zimowy i zaczyna się on od października: ). Dzisiaj dzwoniłam, więc jestem na bieżąco! Bardzo się cieszę, że jest tyle pozytywnych opinii na temat studiów, bo sama forma bardzo "na czasie".
Ewa
Z informacji na www wynika, że zapisy dopiero od stycznia? Czyli aktualnie nie można rozpocząć kształcenia?
28.09.2020
28.09.2020
Danka
jest moze jakas grupa na fejsie dla studentow tej uczelni? jesli nie, to moze zalozymy taka grupe?
Aga
Czy po kierunku przygotowanie do nauczanie języków obcych nie ma problemu z pracą w szkole? Jest akceptowany taki dyplom ze studiów podyplomowych? Czy ten kierunek jest warty uwagi?
28.09.2020
28.09.2020
Pat
A jak z tym logopedia?
Żaneta
Uczelnia nie ma żadnego forum do wymiany opinii przez studentów, więc w sumie nie dziwię się, że piszemy tutaj :). Pytań często jest dużo, dobrze wymienić się spostrzeżeniami.
28.09.2020
28.09.2020
Zainteresowany
Do osób, które studiują bądź studiowały Przygotowanie pedagogiczne dla psychologów - w jakich placówkach trzeba zrobić staż? Tylko w szkołach?
ciekawa
Zastanawia mnie jednak aktywność absolwentów oraz studiujących tu ludzi? Jak znaleźliście się na tej stronie? Zaskakująco dużo tutaj wpisów... Rozumiem zadających pytania bo to taki czas, na szukanie odpowiedzi. Ale w ciągu ostatnich dni sporo tutaj odpowiedzi absolwentów i obecnych studentów... chodzicie sobie po stronkach bo być może ktoś zadał pytanie odnośnie waszego kierunku...?
27.09.2020
25.09.2020
Karo
Ok, a co z opłatami jeśli rezygnuje po 1 semestrze? W regulaminie jest napisane: że rezygnacja z kierunku studiów nie zwalania z obowiązku uregulowania wszelkich zobowiązań wobec uczelni?...To znaczy że będę musiała płacić za dwa kolejne semestry mimo że nie chce studiować? Wiadomo że nie oddadzą mi tego co już zapłaciłam, ale będę musiala płacić kolejne raty?
Żaneta
Praktyki we własnym zakresie, z tego co się dowiedziałam można też zdalnie (przez COVID). Wszystko co potrzebne można sobie pobrać dzienniczek, skierowanie na praktyki, deklaracje, więc nie miałam jakiś trudności ze znalezieniem miejsca.
25.09.2020
24.09.2020
Domi
A ja poproszę o opinie o kierunku Glottodydaktyka. Czy uczelnia pomaga w znalezieniu praktyk?
L.J.
@asiula - robiłem ten kierunek i jakiś czas temu dostałem świadectwo. Aktualnie pracuje w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Bardzo pozytywnie oceniam przebieg studiów. Materiały zrozumiałe i bardzo pomocne.
23.09.2020
22.09.2020
asiula
Poradnictwo rodzinne i psychologiczno-pedagogiczne (profilaktyka i terapia systemów rodzinnych)/Terapeuta rodzinny czy ktoś studiował na tym kierunku i może powiedzieć coś więcej na ten temat?
Martyna
Matt jakbys sie troszkę tematem zainteresowal wiedziałbyś, ze akurat ta uczelnia jako jedna z nielicznych robi to zgodnie z wymogami MNiSW oraz MEN. Przygotowanie pedagogiczne czy dla psychologów czy tez nie musi wynosic co najmniej 270 godz. teorii i 150 praktyk. Znajomi po tym kietunku na innej uczelni realizowali tylko 180 godzin teorii i nie uzyskali kwalifikacji na ktorych im zależało. Ukonczylam ten kierunek więc chcialam miec pewnosc, ze wszystkie komponenty będące w Rozporządzeniu zrealizuję. Na jakąkolwiek Uczelnię bys sie nie zdecydował warto to sprawdzić przed rozpoczęciem.
22.09.2020
22.09.2020
Matt
Dlaczego każdy wysyła tutaj opinie na temat uczelni tylko priv ? Na fb tak samo ? Nie możecie po prostu napisać tego dla wszystkich ? W tym momencie ta uczelnie to dla mnie enigma bo nigdzie nie ma info od ludzi, każdy pisze tylko na priv. Chciałbym zrobić Pedagogikę dla psychologów na WSKZ i chętnie poznam opinie absolwentów :)
Wartość
Moni, a co chciałabyś wiedzieć o tych studiach, daj mi proszę znać to Ci napiszę!
22.09.2020
22.09.2020
Magda
Generalnie tryb jest indywidualny ale nie spotkałam się jeszcze z sytuacją braku pomocy w razie wątpliwości. Wystarczy napisać i w ciągu dnia max. dwóch jest odpowiedź od kadry.
Aldona
Jakie macie odczucia jeśli chodzi o zaangażowanie uczelni? Wyjaśnianie wątpliwych kwestii, dyskusje itp? Czy forma on-line to całkowicie samodzielne studiowania?
21.09.2020
21.09.2020
Moni
Dzień dobry Czy ktoś mógłby mi powiedzieć coś bliżej nt. Studiów podyplomowych z przedsiębiorczości dla n-li
Magda
Jestem na tym kierunku i praktyki trzeba zrobić w szkole w ramach tych przedmiotów, czyli robisz praktyki i z filozofii i z etyki ;). Nie martw się też dziennikiem praktyk, bo ja się wystraszyłam na początku, że muszę zrobić wszystkie godziny w kilka tygodni, a tak naprawdę to jest na to czas do końca studiów i można po prostu sobie wydrukować te kilka stron więcej.
21.09.2020
21.09.2020
Tamaro :)
Tak naprawdę wszystko znajdziesz na stronie, mają tam podstronę o przebiegu nauki - wszystko krok po kroku jest ładnie wytłumaczone :).
Bea
Cześć, zaczęłam studia na WSKZ na kierunku nauczanie etyki i filozofii, czy ktoś mógłby mi udzielić więcej info na temat realizacji praktyk?
21.09.2020
18.09.2020
Tamara
Czy na tych studiach ma sie jakis kontakt z wykladowcami? Spotkania online na zoomie / skypie? Czy sa jacys opiekunowie kierunkow? Jak to jest z praca dyplomowa? Czy ma sie jakiegos mentora z uczelni?
Robert
Zrealizowałem studia z wyceny nieruchomości na w ramach Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego i jestem wysoce usatysfakcjonowany :) Nie miałem żadnych problemów z podejściem do egzaminu, więc serdecznie polecam :)
18.09.2020
17.09.2020
den
Odnośnie poziomu nauczania - materiały w przystępnej formie. Warto!
Beata
Jestem absolwentką studiów z Logopedii na WSKZ i bardzo polecam. Poziom materiałów stoi na bardzo wysokim poziomie, a wszelkie informacje dotyczące praktyk można uzyskać drogą mailową i telefoniczną 🙂
17.09.2020
17.09.2020
Monika
Jeśli chodzi o cyberbezpieczeństwo to ja realizuję studia z tego zakresu na WSKZ i polecam :) Informacje o kadrze jak i wiele innych są na ich stronie internetowej :)
Nika
Cześć, czy ktoś skończył bądź jest w trakcie studiów podyplomowych z terapii zajeciowej? Jak wrażenia? Jaki poziom nauczania ? Pozdrawiam
17.09.2020
17.09.2020
Paweł
Cześć robiłem studia na WSKZ i jak sądzę kierunkiem, który mógłby Ciebie zainteresować w kontekście autyzmu i oligofrenopedagogiki jest Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem oraz zespołem Aspergera. Myślę, że dałby Tobie pożądane kwalifikacje :) Mam nadzieję, że mogłem pomóc :)
Anik
Witam, zastanawiam się nad studiami z wf-u chciałabym się przekwalifikować! Czy ktoś z Państwa kończył ten kierunek?? Dziekuje za każda opowiedz
17.09.2020
17.09.2020
Lola
Hej, zastanawiam się nad kierunkami z zakresu pedagogiki specjalnej, a dokładniej interesuje mnie oligofrenopedagogika. Czy ten kierunek uprawnia również do pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu? Czy trzeba skończyć oddzielny kierunek? Pozdrawiam
Michał
Skończyłem studia na WSKZ z zakresu oligofrenopedagogiki i serdecznie polecam studia za pośrednictwem tej Uczelni :) Materiały dydaktyczne są na wysokim poziomie, forma kształcenia jest bardzo dogodna bo e-learning i samokształcenie to coś czego od dłuższego czasu szukałem. Dodam, że informacje dotyczące kadry dydaktycznej jak i wiele innych można znaleźć na ich stronie internetowej :) Studia przebiegły bez żadnych trudności, więc bardzo fajne rozwiązanie :)
16.09.2020
15.09.2020
Pat
Suma - Bardzo dziękuję za pomoc i życzę powodzenia w pracy nauczycielskiej
ANnaM
Witam, czy ktoś robił podyplomówkę z wyceny nieruchomości? Jakie są Wasze opinie ? Nie ma poźniej problemu z egzmainem itd? ;)
15.09.2020
15.09.2020
Aga
Witam, mam prosbe , czy moglby ktos wypowiedziec sie na temat kierunku - logopedia. Jaki jest poziom zajec, jakie praktyki sa zaliczane? dzieki.A
Paweł
Czesc, czy ktoś zrobił tutaj podyplomowe studia z cyberbezpieczenstwa? Nie mogę się dowiedzieć kto i czego będzie uczyć a szkoda mi czasu i zaczynanie tego samego za pół roku na innej uczelni.
15.09.2020
15.09.2020
Weles
Ja robiłem 2 kierunki, trwały 3 semestry więc akurat w jednym czasie skończyłem. Co do samych praktyk to faktycznie trzeba zrealizować osobno dla każdego kierunku godzin, ale to wynika już z przepisów z tego co się dowiedziałem. W sumie kiepska sprawa, jakby ktoś się dopatrzył i potem byłyby jakieś problemy... A co do Twojego pytania Zdziwiona to znam kilka osób, bo miałem finansowane studia przez pracodawcę i zgłosiliśmy się razem.
Suma
Ja skończyłam studia z nauczania matematyki na WSKZ i pracuje w szkole :) Bardzo polecam te studia, materiały dydaktyczne stoją na super poziomie i pozwalają bez przeszkód przyswoić wymaganą wiedzę i przede wszystkim ją usystematyzować. Co do zwolnienia z praktyk to z tego, co wiem to najlepiej wysłać dokumentację do nich na maila i otrzymujesz decyzje na podstawie tego gdzie pracujesz itp.. Mam nadzieję, że pomogłam :)
15.09.2020
15.09.2020
Patrycja
Zdziwiona: znam wiele osób, które ukończyły studia na tej Uczelni. Sama ukończyłam 2 kierunki. Dyplom otrzymalam 2 tyg. po zakończeniu ksztalcenia :) W razie jakichkolwiek pytan mogę podac swojego maila.
Zdziwiona
czy tylko ja mam wrażenie, że aktywnie na forum uczestniczą pracujący dla uczelni osoby? Czy ktoś zna osobiscie osobe, ktora uczelnie ukończyła i otrzymała swiadectwo/dyplom?
15.09.2020
15.09.2020
Pat
Witajcie Drodzy i Drogie, czy ktoś może podzielić się ze mną opinią na temat studiów podyplomowych z matematyki ? Czy osoba po innym kierunku jest w stanie na podstawie załączonych materiałów rozwiązywać zadania i przygotować się w formie online do testów na tej uczelni? Jakie papiery należy złożyć, by mieć zaliczoną praktykę? Czy wystarczy umowa o pracę na podstawie mianowania? Z góry dziękuję za pomoc w udzieleniu informacji i pozdrawiam
Kuba
Czy ktoś był na studiach podyplomowych z Wychowania Fizycznego oraz Przygotowania Pedagogicznego? Jaki macie opinie na ten temat? I jak wygląda sprawa z praktykami (jak na WF mam np 120godzin a na Przygotowaniu 150 godzin, to musze oddzielnie robić to i to?) Pozdrawiam
14.09.2020
14.09.2020
Henry
Czy ktoś mógłby dzielić się doświadczeniem studiów "Przygotowanie pedagogiczne dla psychologów" na tej uczelni (czyli w 100% online)?
Dominik
Praktyki robisz w wybranej placówce, z tego co wiem to na przygotowaniach pedagogicznych najczęściej są podziały pomiędzy szkoły np. podstawowe/ponadpodstawowe. Dobrym rozwiązaniem jest to, że można ten staż zrobić w dowolnym semestrze albo nawet przez trzy semestry rozłożyć sobie w czasie, więc się tego tak nie odczuwa.
14.09.2020
13.09.2020
Maja
Jak wyglądają praktyki na kierunkach z przygotowania pedagogicznego w systemie nauczania on-line?
En
Studiuję logopedię właśnie i warto. Plus to metoda online w tych czasach.
11.09.2020
11.09.2020
Magdalena
Czy ktoś może wie, w jakich sytuacjach jest możliwość zwolnienia z odbywania praktyk na kierunku Wczesne Nauczanie Języka Angielskiego?
Muspelheim
Ja sobie nie wyobrażam innej formy nauki, bo dużo pracuje. Możliwość uczę się w dowolnych godzinach jest naprawdę bardzo pomocna. Jestem na drugim semestrze i nie musiałam dojeżdżać. Ogółem na stronie jest to całkiem dobrze opisane, mają tam taką zakładkę z częstymi pytaniami od ludzi ;).
11.09.2020
11.09.2020
Sławomir
Ja studiowałem na kierunku z zakresu socjoterapii za pośrednictwem WSKZu i bardzo polecam bo zarówno forma jak i jakość kształcenia stoją na świetnym poziomie.
Ewa
Czy ktoś mógłby mi udzielić informacji o kierunku logopedia? Czy warto iść na taką formę nauki? Czy zajęcia, zaliczenia i egzaminy faktycznie odbywają się tylko online, czy trzeba jeździć na jakieś zjazdy? Ogólnie polecacie ten kierunek, w takiej formie na tej uczelni?
11.09.2020
10.09.2020
Jola
hej! studiowal ktos socjoterapie podyplomowo? jakie wrazenia? dajecie znac :)
Gregor.
Studiuje inny kierunek ale testy chyba działają tak samo. Wielekrotnego wyboru i tak jak ktoś pisał wcześniej nie są na czas. Jak zapoznasz się z materiałem to bez problemu idzie nauka.
09.09.2020
09.09.2020
Markierrr
Cześć, Czy ktoś może powiedzieć jak wyglądają testy cząstkowe i zaliczające semestr ? Jak wygląda to na innych kierunkach ? Zaczęłam studia na kierunku „Psychologia dzieci i młodzieży - wspieranie rozwoju”. Ktoś studiuje ten kierunek ? Może powiedzieć coś więcej ?
Ernest
Nie ma czasu na testach, więc można na spokojnie wszystko policzyć. Nie ma za co :) Sam śledzę stronę, bo często jest tu dużo informacji.
09.09.2020
09.09.2020
Ola
Hej czy ktoś studiował na tej uczelni przygotowanie pedagogiczne. Czy dokument ukończenia jest respektowany przez kuratorium oświaty??
Ona
Do Ernest...a czy na wykonanie zadań masz jakiś określony czas? Bo spotkałam się już z testami w których było bardzo mało czasu co do ilości zadań. Jeśli dobrze zrozumiałam to każdy temat oparty jest na przykładach...dzięki wielkie za odpowiedź, bo czasem chciałoby się coś zmienić a jednak strach ogarnia...tym bardziej że same pozytywne komentarze.
09.09.2020
09.09.2020
PS
Co do samych zajęć to są to materiały, testy, ćwiczenia itp., swoją drogą bardzo ciekawe... Nie ma potrzeby logowania się np. o 12:00, a potem lekcja znika, bo cały czas masz do tego dostęp. Ten kierunek przygotowuje do bycia biegłym sądowym.
Anna
Studia PSychologia sądowa dają uprawnienia do pracy w charakterze biegłego sądowego? Czy zajęcia on-line są interaktywne, czy tylko otrzymuje się materiały i opracowania?
08.09.2020
08.09.2020
Ernest
Jestem już na drugim semestrze nauczania matematyki :). Z fizyką nie mam za wiele wspólnego ale postaram się udzielić informacji. Oprócz samych treści i wiedzy teoretycznej, są też testy, a w nich zadania z różnych zakresów algebra, analiza matematyczna, prawdopodobieństwo itp. Myślę, że można sporo się nauczyć. Byłem zaskoczony, bo nie byłem pewny jednej rzeczy, napisałem maila i w ciągu dnia dostałem odpowiedź z wyjaśnieniami w świetle obowiązujących klasyfikacji, więc też nie jest tak, że nie pomogą studentowi w potrzebie :))
Ona
Witam. Chciałabym zapisać się na kierunek nauczanie matematyki i fizyki..mam juz przygotowanie pedagogiczne, więc wiem jak to jest być nauczycielem...ale czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak to jest na tym kierunku? Czy wysyłana treść to tylko suche informacje czy może rozwiązywanie zadań też? Mat i fiz od zawsze mnie interesowały może czas poszerzyć swe umiejętności...z góry dziękuję za jakiekolwiek info
08.09.2020
08.09.2020
Paula
Marzencia napisałam maila :)
Marzencia
Proszę o informację o logopedii . Jak wrażenia.... marzi226@wp.pl
07.09.2020
07.09.2020
Pani Karolino
Dzień dobry Pani Karolino. Jeżeli chodzi o normy wymowy to m.in. Urszula Majdańska-Wachowicz w prezentacji, która jest dostępna w Internecie, o tym traktuje. Zachęcam do zapoznania się, bo mi ona bardzo pomogła. Z pozdrowieniami - R.
Jagoda.
Witam serdecznie. Ja studiuje na kierunku Edukacja i terapia osób ze spektrum autyzmu z elementami integracji sensorycznej ;). Jestem bardzo zadowolona, szczególnie z materiałów, bo w programie studiów jest dużo różnorodnych aspektów. Tak naprawdę od pedagogiki specjalnej, po elementy psychologii, czy SI u osób z ASD. Mogę polecić, bo można się dużo nauczyć, a sama forma nauki w dowolnych godzinach jest bardzo wygodna.
07.09.2020
07.09.2020
Anka
Czy jest tu ktoś kto studiował na podyplomówce z Edukacji i terapii osób z autyzmem z elementami integracji sensorycznej? Chciałabym poznać opinie. Pozdrawiam
Kasa
Witam, proszę o opinie na temat kierunku: przygotowanie pedagogiczne do nauczania języka obcego (malys.katarzyna@gmail.com)
06.09.2020
05.09.2020
Karolina
witam Prosze o pomoc. Mam temat Emisja Glosu- rodzaje norm wymowy.. Wiem co to Emisja glosu ale rodzaje norm wymowy? Prosze o pomoc
Monika
Szukam osób, które studiowały Wczesne nauczanie angielskiego. Będę bardzo wdzięczna za kontakt: monikagrochowska@poczta.fm
04.09.2020
04.09.2020
Natka
Nie ma za co :) Cieszę się, że mogłam pomóc! Pozdrawiam serdecznie!!!
Marek
Pani Beato, na moim kierunku nie mam obowiązku przyjeżdżania do Uczelni na zaliczenia i wykłady.
04.09.2020
03.09.2020
KaBE
Natka, dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam
Aga122
UP możesz odezwać się na e-maila? agnieszka.szczerbiec23@gmail.com
03.09.2020
03.09.2020
Beata
Hej Marek praktyki to wiadomo że nie online bardziej chodziło mi o wykłady czy zaliczenia bo do Przemyśla mam trochę km :) Pozdrawiam ze Śląska ;)
Natka
Z ubieganiem się o dotacje jest tak, że to twój pracodawca składa dokumentacje do danej jednostki np. PARP, a Uczelnia w tym pośredniczy tj. pomogą Ci uzupełnić poprawnie dokumenty i tak dalej.
03.09.2020
03.09.2020
KaBe
Czy mogę prosić kogoś o wyjaśnienie mi jak wygląda ubieganie się o dofinansowanie studiów? Pracuję w szkole i dyrektor wypełnił i wysłał wniosek na uczelnię. Co teraz? Czy mogę zapisać się już na wybrany kierunek? Czy mam czekać na kontakt z WSKZ? Pisałam do nich i nie dostałam jednoznacznej odpowiedzi. Dowiedziałam się jedynie, że przedłożenie kompletnego wniosku do jednostki udzielającej dofinansowania leży po stronie mojej/ szkoły. Tzn? Z góry dziękuję za odpowiedź.
UP
Aga :) Pewnie dlatego, że teraz taki wrześniowy czas na studiowanie...
03.09.2020
03.09.2020
Aga122
UP ! Niestety strasznie długo czekam na odpowiedź od nich A do jutra muszę zanieść wszystkie papiery.. mam nadzieje ze dziś odpisza :) Dzięki! ;)
UP
Hej Aga! Ja bez problemu dostałam takie zaświadczenie z numerem rachunku bankowego. Jeżeli chodzi o harmonogram to nie wiem :) ale może warto napisać maila i się dopytać.
03.09.2020
03.09.2020
Warto
Bodzio, jestem z Gdańska, właśnie kończę pierwszy semestr i nie musiałem dojeżdżać do Przemyśla. Myślę, że warto zadzwonić na infolinię i się dopytać, bo to bardzo pomaga w podjęciu ostatecznej decyzji. Dodatkowo powiem wszystkim tu obecnym szczerze, że dzwoniłem przed zapisem na różne uczelnie i byłem rozczarowany........parę tygodni czekania na odpowiedź, zbywanie, przełączanie pomiędzy różnymi działami, brak znajomości przepisów... a tutaj zupełnie inaczej, bardzo konkretnie. Miło wiedzieć, że są na tym świecie pracownicy profesjonalni.
praktyki
Właśnie kończę wczesne nauczanie niemieckiego i praktyki robiłam 50%/50% pomiędzy przedszkola i klasy I-III, bo tak wskazał mi kierownik mojego kierunku. Mam nadzieję, że pomogłam :)
03.09.2020
02.09.2020
Bodzio
Z tego co tutaj wyczytałem do tej pory to wszystko, odbywa sie online, pytam gdyż mam parę set km do Przemyśla i nie chciałbym tam być chociaż raz
Jolanta
Chciałabym podjąć studia podyplomowe online na kierunku Wczesne Nauczanie Języka Angielskiego w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego. Czy ktoś może wie, czy praktyki trzeba odbyć w publicznym przedszkolu czy można w prywatnej szkole językowej, w której uczą małe dzieci?
02.09.2020
02.09.2020
Aga122
Czy ktoś starał się o dofinansowanie studiów podyplomowych z urzędu pracy? Czy mógłby mi powiedzieć czy udało się dostać od uczelni harmonogram z datami i zaświadczenie z rachunkiem bankowym?
Hej
Dzień dobry Pani Beato, z tej strony Marek. Jestem na przygotowaniu dla psychologów (obecnie na etapie organizowania sobie praktyk) i je robi się normalnie tj. stacjonarnie, więc tylko online te studia na pewno nie są. Pozdrawiam serdecznie z Krakowa!
02.09.2020
02.09.2020
Beata
Hej chce się zapisać na przygotowanie pedagogiczne i na integrację sensoryczną- diagnostyka i terapia dzieci czy ktoś był na tych kierunkach ?? Czy faktycznie tylko online ??
Adam
Lola, no przecież w takich studiach nie chodzi o to, żeby od podstaw się nauczyć pływać, czy tańczyć....tylko żeby zdobyć wiedzę — > jak prowadzić takie zajęcia prawidłowo. Przecież ilu instruktorów wiele lat np. ćwiczyło grę na gitarze albo śpiew, a dopiero potem robiło studia, żeby się odpowiednio przygotować metodycznie do tego wszystkiego :)
01.09.2020
31.08.2020
Lola
Jak studia Instruktor pływania czy Instruktor tańca może odbyć się on-line??
Emilia
Dopiero kończę pierwszy semestr, ale może chociaż z materiałami i egzaminem pomogę ;)). Materiały są hybrydowe, są po polsku i po angielsku np. lektorat. Dokumenty, dzienniki praktyk wysyła się w formie skanów, zapisujesz się na studia też przez stronę uczelni:).
31.08.2020
29.08.2020
Zoe
Chce się zapisać na kierunek związany z nauczaniem języka angielskiego w przedszkolach i szkole podstawowej. Czy ktoś studiował ten kierunek? Materiały są w języku angielskim?skoro pisze, że dany kierunek przygotuje do egzaminu na wymaganym poziomie? Czy wszystko można załatwić online?
Abi.
Pracuje w przedszkolu i kończyłam psychologię dzieci i młodzieży w WSKZ, żeby trochę zaktualizować i rozwinąć wiedzę. Sam przebieg nauki nie sprawił mi trudności, mogłam zapoznać się z materiałem, wrócić do niego w razie potrzeby, (zupełnie inaczej niż na studiach stacjonarnych gdzie musiałam wszystko notować ręcznie...) Co do zatrudnienia to myślę, że zależy do od Twoich kwalifikacji. Z tego co wyczytałam, to żeby pracować jako psycholog trzeba skończyć 5 letnie studia....
28.08.2020
27.08.2020
Bea.J.K.
- Marta ---> W praktyce wygląda to naprawdę dobrze. Bardzo bałam się, że konieczne będzie logowanie się o określonej godzinie, a codzienne obowiązki nie pozwalałby mi zupełnie na taki tryb studiów. A tutaj — logujesz się, kiedy chcesz i możesz dostosować to wszystko do swoich potrzeb. Co do samych pomocy naukowych, są to prezentacje, wykłady, testy itp. Żadnych specjalnych aplikacji mieć nie trzeba, wystarczy standardowa przeglądarka i dostęp do internetu. Pracę dyplomową też załącza się elektronicznie i pisze się na wybrany przez siebie temat. Pozdrawiam serdecznie :)
Chciećtomóc
Lucy jak masz jakieś pytania, napisz tutaj proszę. Rzadko spoglądam na skrzynkę mailową, a chętnie pomogę, bo już kończę studia. Może też innym osobom się przyda się trochę informacji....:-)
27.08.2020
26.08.2020
Anioł
Witam. Czy ktoś z Was może wyrazić opinie o kierunku "Psychologia dzieci i młodzieży " jako kto można pracować i czy w szkole -bo chyba nie jako psycholog? I drugi pytanie : czy faktycznie bez problemu się zdaje egzaminy? Pozdrawiam :)
Marta
Witam, jestem zainteresowana jednym z kierunków online, ale nie mam pełnej wiedzy jak takie nauczanie wygląda w praktyce. Podzielcie się swoją wiedzą, czy wykłady odbywają się online i trzeba mieć odpowiednią aplikację, uczestniczyć aktywnie?? Jak wyglądają zaliczenia, egzaminy?? Co z obroną pracy dyplomowej??
26.08.2020
26.08.2020
Lucy
Szukam kontaktu z osobami studiujacymi podyplomowo logopedię Proszę odezwijcie się na na mojego prywatnego e maila lucyday_47@yahoo.pl Razem łatwiej Lucy
Nauczyciel
Przygotowanie pedagogiczne jest niezbędne do pracy jako nauczyciel, więc odpowiedź brzmi: TAK - daje możliwość! :)
26.08.2020
26.08.2020
ann
Powiedzcie mi jak wygląda sprawa z rezygnacją? Zapisałam się w lipcu, jedną transzę semestralną zapłaciłam i stwierdziłam, że jednak rezygnuję. Czy mogę się jakoś ubiegać o zwrot poniesionej opłaty?
Gab.
Edit - do końca sierpnia jest możliwość dopisania się do bieżącego semestru letniego, bo właśnie dzisiaj to zrobiłam. W sumie to całkiem dobre rozwiązanie, bo można szybciej skończyć studia! :)). A jeżeli chodzi o następne nabory, to widziałam na stronie Uczelni, że rekrutacja na semestr zimowy rusza we wrześniu.
26.08.2020
25.08.2020
Sylcia
Hej. Chciałbym zapisać się na studia podyplomowe - przygotowanie o Pedagogiczne. Czy ten kierunek daje mi możliwość bycia nauczycielem?
Edit
Do kiedy można się zapisywać na studia od października?
25.08.2020
24.08.2020
Rozwojowy
Od wielu lat działam w branży HR i niedawno zapisałem się własnie na ten kierunek, o którym wspominasz @Nat. Sam jestem zdania, że warto dbać o ciągły rozwój i dokształcanie się. Z doświadczenia mogę Ci podpowiedzieć, że potencjalni pracodawcy na pewno zwrócą uwagę na takie studia w CV. Póki co moje pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne, materiały są zróżnicowane, ciekawe i zawierają sporo wiedzy merytorycznej.
Nat
Czy są tu osoby, które studiowały Zarządzanie Kapitałem Ludzkim na WSZK? Mogę prosić o opinię? Jak odnoszą się do tego pracodawcy?
22.08.2020
22.08.2020
Miczel
OK! Mogę polecić, bo mają ostatnio fajne promocje i robię pedagogikę za pół ceny.
J.
Pracuje z miejskim ośrodku Pomocy Społecznej i skończyłam te studia. Widzę, że już normalnie są dostępne na stronie Uczelni (ja robiłam go jeszcze jako kierunek na zamówienie). Wszystko przebiegało bez zarzutu, świadectwo jest w porządku i spełnia wymogi.
19.08.2020
19.08.2020
Melodia :)
Skończyłam logorytmikę i nie musiałam dojeżdżać do Przemyśla w przypadku tego kierunku . Oczywiście wszystko wirtualnie nie jest, bo na przykład logorytmika miała w programie praktyki, które robiłam w przedszkolu niedaleko mojego miasta. Jeszcze się odniosę do komentarza @Sylwia - też jestem bardzo zadowolona z materiałów, a przede wszystkim z tego, że nadal po skończeniu studiów mogę z nich korzystać. Pozdrawiam serdecznie! :)
Anna
Tomo wazystkie zajecia sa online, na moim kierunku oligofrenopedagogika wszystko bylo w plikach pdf, żadnych nagrań z wykładów , filmików.
19.08.2020
17.08.2020
Justyna88
Czy ktoś studiował może na kierunku asystent rodziny?
Tomo
Czy jakiekolwiek zajęcia odbywają się stacjonarnie, czy wszystko wirtualnie?
17.08.2020
16.08.2020
Sylwia
Pierwszy semestr za mną. Jestem bardzo zadowolona. Materiały fantastyczne i co warto podkreślić bez "wiedzy bezużytecznej" . Jedyny problem z opóźnionym (ok 6 tyg) wysyłaniem kolejnych materiałów , jednak po interwencji telefonicznej nastąpiła poprawa. Już myślę o drugim kierunku.
Do: PAULA - moja opinia
Nie przepadam za pisaniem maili, więc napiszę Ci szybko, co myślę o studiach z bibliotekoznawstwa. Wybrałem opcję 2-semestralną, bo nie chciałem pracować w szkole :)). Przed zmianą pracy nie mogłem sobie pozwolić na studia stacjonarne, więc przemówiła do mnie możliwość nauki wieczorami i to, że praktyki mogę robić w dowolnym czasie. Po niemiłych doświadczeniach na studiach stacjonarnych (miałem styczność z różnymi systemami nauki zdalnej) WSKZ mogę mocno pochwalić, bo naprawdę dają radę. Świadectwo już mam i za miesiąc zaczynam pracę, więc myślę, że to mówi już samo za siebie.
14.08.2020
14.08.2020
magnolia
Anno, co prawda już trochę czasu minęło od ukończenia przeze mnie studiów, jednak wydaje mi się, że tematy były dostępne jakoś w połowie ostatniego semestru :).
Marek
Oczywiście, że zatrudniają. Robiłem kilka podyplomówek (z historii, przygotowania do nauczania) i pracuje normalnie, a KO niczego nie kwestionuje. To prawda, że z kursami może być problem, jednak studia podyplomowe są jak najbardziej OK!
14.08.2020
14.08.2020
Anna
Dzień dobry kiedy dokladnie w 3 semstrze mieli Państwo odblokowane tematy prac dyplomowych? Ja koncze za 2.5 miesiąca i tematów prac ani widu ani słuchu muszę czekać ponieważ wszystko odblokowywuje się po kolei (taka informacje usłyszałem w dziekanacie) studiuje oligofrenopedagogike
Monika
Magdo bardzo rzadko udzielam się na forach tego typu, ale sama kończyłam dwa kierunki w WSKZ więc pozwolę sobie zamieścić komentarz. Szkoła w której pracuję współpracuje z WSKZ w związku z czym większość kadry posiada kwalifikacje z tejże szkoły. Funkcjonuje u nas dział prawno-organizacyjny w związku z czym każda placówka, firma zanim podejmiemy z nią współpracę itp. jest sprawdzana zarówno pod względem formalnym (tj. uwierzytelnienia czy dany podmiot rzeczywiście istnieje) jak i prawnym. Wprowadzasz osoby korzystające z tego forum w błąd i nie chcę się wdawać w szczegóły, ale co jak co na Prawie Oświatowym się znam więc chętnie odpowiem na nurtujące Cię pytania (monikakusnierek@hotmail.com). Być może nie zdajesz sobie sprawy, że nauczyciele w obecnie panującej sytuacji realizują także praktyki w 100% online (Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela; Dz.U. 2020 poz. 726). Co do samej uczelni , sposobu i formy nauczania- jestem bardzo zadowolona. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości otrzymywałam odpowiedź, kilkukrotnie także pomoc. Szczerze polecam!
14.08.2020
14.08.2020
Magda
Mam nieodparte wrazenie, ze praktycznie wszystkie komentarze sa pisane przez te sama osobe. Ciekawa jestem jak ich stufia podyplomowe online maja sie do przepisow mowiacych o tym, ze jedybie 60% wsystkich przedmiotow moze byc realizowanych online a 40% w gmachu uczelni?!
Paula
Witam. Czy ktoś studiował bibliotekoznawstwo online na tej uczelni ? Proszę o opinię tego kierunku na maila paula_mail@buziaczek.pl
14.08.2020
13.08.2020
KASIA
Czy rzeczywiście po tych studiach, dyrektorzy w szkołach zatrudniają nauczycieli np. po studiach podyplomowych z matematyki?
Andrzej
A ja mam pytanie, gdzie ja mogę przyjechać i zobaczyć siedzibę szkoły, bo na pewno nie w Przemyślu.
13.08.2020
12.08.2020
Tom
Wszystko ok, do tego w bardzo dobrej cenie. Warto skorzystać.
Jk.a
Oczywiście kilka dni temu :)
12.08.2020
12.08.2020
Jk.a
Kilka dni została oceniona moja praca dyplomowa i śmiało mogę stwierdzić, że wszystko jest bardzo intuicyjne i nie powinno sprawić Ci trudności. Pisałem pracę na kilkanaście stron na jeden z tematów, który był widoczny na moim koncie studenta. Instrukcje do pisania pracy też były, więc nie było potrzeby kontaktowania się mailowo - dla mnie to ogromny plus ;)! Dodatkowo nie trzeba niczego drukować, tylko można wygodnie załączyć ją w wersji elektronicznej.
;)
Jeżeli chodzi o dotacje dla bezrobotnych, to mogę pomóc. Kilka miesięcy temu rozpoczęłam studia z przygotowania pedagogicznego i nauczania historii, ponieważ wcześniej starałam się właśnie o dofinansowanie z mojego UP. Pokierowano mnie we wszystkich procedurach krok po kroku, a Panie z działu dotacji pomogły dopełnić wszystkich formalności. Co jest ciekawe, początkowo myślałam o jednym kierunku, ale okazało się, że mogę realizować aż dwa w ramach bonu szkoleniowego ;).
12.08.2020
12.08.2020
Asia
Jak wygląda przygotowywanie pracy dyplomowej? Czy poszczególne etapy są konsultowane z promotorem, czy to całkowicie indywidualna inicjatywa? Jak to wygląda praktycznie?
Magdalena
Poproszę bardzo o opinie kierunku logopedia na mail: mp.angels@gmail.com będę wdzięczna za wszelkie informacje.
12.08.2020
12.08.2020
Magdalena
Do Beata M. -czy możesz coś więcej powiedzieć o logopedii. Chciałabym zacząć w tym roku.
Krzysztof 79
Oczywiście w moim tekście chodziło o bezrobotnych, przepraszam za nieścisłość. Pozdrawiam.
11.08.2020
11.08.2020
Krzysztof 79
Jestem zainteresowany studiami podyplomowymi, czy ktoś z Was obecni i byli absolwenci tej szkoły korzystali z dotacji z urzędu pracy dla osób bezdomnych na doksztalcenie. Czy wszystkie sprawy załatwiła za Was uczelnia czy udało się dostać wszystkim dotacje czy ktoś został na przysłowiowym lodzie. Zapisał do szkoly się a nie dostał dofinansowania z urzędu pracy. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.
Martyna
Jeżeli chodzi o certyfikat na tym przygotowaniu pedagogicznym, to w moim przypadku nie był on wymagany, ponieważ kończyłam studia za granicą ;) Natomiast są one wymagane, jeśli ktoś kończył studia na jakimś zupełnie innym kierunku np. zarządzaniu, bo wtedy już powinien mieć zdany egzamin językowy w stopniu biegłym albo zaawansowanym. Bardziej szczegółowo opisane to jest też na stronie w opisie kierunku ;)). Swoją drogą myślę, że warto też do nich napisać, jeżeli jesteś w trakcie uzyskiwania certyfikatu.
11.08.2020
09.08.2020
Kinga
Witam, czy aby zapisać się na studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego do nauczania języków obcych musze posiadać już certyfikat z języka angielskiego? Nie mam jeszcze certyfikatu, ale przygotowuje się do niego i w tym samym czasie chciałabym zrobić przygotowanie pedagogiczne - jest to możliwe?
Rk
Pani Aniu ja na oligofrenopedagogice mialam ten sam problem...pani kierownik nie chciała mi uznać praktyk do póki nie doniose zaświadczenia,że podczas praktyk pracowałam z dziećmi z orzeczeniem o niepelnosprawnoaci intelektualnej w stopniu lekkim,umiarkowanym,znacznym i głębokim. Obawiam się,że w Pani przypadku również musi Pani odbywać praktykę z dziećmi ze wszystkimi stopniami niepełnosprawnosci intelektualnej plus jeszcze autyzm i zespół aspergera.
08.08.2020
06.08.2020
ANia
Dzień dobry. Może ktoś będzie mógł mi pomóc. Mam problem z realizacją praktyk na kierunku Edukacja i rehabilitacja osób niepełnosprawnych intelektualnie, z autyzmem i zespołem Aspergera. Odbyłam je, ale uczelnia mi ich nie zaliczyła, pytając się w mailach w jaki sposób mam je zrealizować, jeśli poprzednio było źle nie dostałam satysfakcjonujących mnie odpowiedzi. Mam w związku z tym konkretne pytanie czy w placówce, w której mam odbywać praktyki muszą uczyć się wszystkie typy osób niepełnosprawnych tzn. w stopniu lekkim, umiarkowanym i głębokim, z autyzmem oraz zespołem Aspergera? Czy wystarczą na przykład tylko osoby z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym i z zespołem Aspergera? Proszę o pomoc.
Michał
Jako absolwent tej Uczelni mogę podpowiedzieć, że studia podyplomowe odbywają się w trybie indywidualnym. Zapisać się możesz kiedy chcesz, ale moment zapisu warunkuje czy studia rozpoczną się dla Ciebie w semestrze letnim czy też w zimowym. Generalnie uczysz się we własnym tempie. Polecam napisać do nich maila albo zadzwonić a uzyskasz wszystkie szczegóły :)
04.08.2020
03.08.2020
Anna
Czy dobrze rozumiem, że tok studiów jest całkowicie indywidualny. Studiowanie rozpocząć można w dowolnym momencie? I zakończyć studia również zgodnie ze swoim tempem?
Eliza
Dziękuję za odpowiedź
03.08.2020
30.07.2020
Karol Jan
Ja zrealizowałem studia na kierunku z zakresu oligofrenopedagogiki. Z tego co pamiętam pracę napisałem na kilkanaście stron i było ok. Chyba pomogłem :).
Big
Czy studiuje ktoś oligofrenopedagogike? Mam pytania odnosnie pracy dyplomowej.Pozdrawiam
30.07.2020
29.07.2020
Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
odpowiedź dla Eliza z dnia 27.07.2020
Szanowna Pani, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 września 2018 r. w sprawie dokumentów wydawanych w związku z przebiegiem lub ukończeniem studiów podyplomowych i kształcenia specjalistycznego absolwent otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych. Oczywiście świadectwo wydawane przez WSKZ spełnia wszystkie niezbędne wymogi, w związku z czym jest w pełni honorowane, zarówno w instytucjach państwowych, jak i prywatnych. Wizualizacja świadectwa ukończenia studiów podyplomowych jest również dostępna pod opisem każdego kierunku na stronie Uczelni. Z wyrazami szacunku, Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
Eliza
Czy po ukończeniu studiów on-line dostaje się tradycyjny dyplom/świadectwo ukończenia studiów podyplomowych?
27.07.2020
27.07.2020
Radosna :)
Dyrekcja placówki, w której podejmuje zatrudnienie, skierowała mnie do WSKZ na kierunek Edukacja Montessori w przedszkolu. Moja bliska znajoma studiowała ten kierunek w wersji rozszerzonej o nauczanie w klasach I-III i była bardzo zadowolona. Świadectwo oczywiście zostało jej uznane, więc mam pewność, że takie studia są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które wykorzystują metody Montessori w swojej pracy i chcą zwiększyć swoją wiedzę w tym zakresie.
Daniel
Jeżeli chodzi o kierunki z kategorii sport, to propozycji na WSKZ faktycznie jest bardzo dużo. Jestem dopiero na I semestrze AFF właśnie na tej Uczelni, nie wiem jak inne kierunki, ale ten jest kwalifikacyjny i pozwala właśnie uzyskać wiedzę dotyczącą m.in. metod pracy ze starszymi osobami, czy też nauczyć się planowania zajęć. Tak szczerze, to moim zdaniem wszystko zależy od tego, co chcesz robić i tak jak w moim przypadku od pracodawcy. Osobiście mi chyba najbardziej pomogło zapoznanie się z programem przed zapisaniem się na studia, bo wiedziałem czego będę się uczyć...:)
27.07.2020
26.07.2020
Patrycja
Studiuję na tej Uczelni już drugi kierunek. Jestem bardzo zadowolona. Wahałam się pomiędzy dwiema Szkolami Wyzszymi. Mialam jednak kilka pytań dotyczących obowiązujących Rozporządzeń dot. nauczycieli na które ta druga szkola nie byla w stanie odpowiedzieć. Polecam
Elwira
Mam pytanie co do kierunku montessori czy jest uznawany normalnie? Bo coś kojarzę ze tutaj jeśli chodzi o uprawnienia do korzystania z metod montessori potrzeba dodatkowo czegoś.
22.07.2020
22.07.2020
Sylla
Czy jak zapiszę się w trakcie semestru letniego, który trwa od marca bede mogła dokonać opłat w 10 czesnych??
Bz.
No dokładnie Ada, ja też jestem takiego zdania, że takie mamy czasy, że trzeba być krok do przodu i też trochę otworzyć się na technologię :)
22.07.2020
21.07.2020
Ada
Ja widzę same plusy takiej formy studiów. Takie czasy, że on-line doskonale się sprawdza. Polecam takie studia.
Wątpliwość
Studiowanie on-line to czysta przyjemność. Bardzo polecam tą szkołę... chociaż dopiero się zapisałem i wiem, że jeśli jest 215 opinii wybitnie pozytywnych na 215 wszystkich, to dotychczasowe wykształcenie i doświadczenie życiowe sugeruje mi dystans i poddanie w wątpliwość tego bełkotu. Prawdopodobnie ten komentarz nie zostanie opublikowany ...ale to taki teścik dla upewnienia się, ile osób siedziało przy pisaniu tych komentarzy...:). Jeżeli paradoksalnie mój koment zostanie opublikowany, B.PROSZĘ doświadczonych tą uczelnią studentów o informacje, jakie mają zastrzeżenia do kształcenia, programów i w ogóle organizacji nauczania w tej "placówce". Jako że w realu (również online) nic nie jest doskonałe, zastrzeżenia zawsze tylko dodają wiarygodności.... o ile nie piszą ich TROLE! Pozdrawiam Studentów!
21.07.2020
20.07.2020
Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
odpowiedź dla Kasia z dnia 16.07.2020
Szanowna Pani, wizualizacja awersu świadectwa ukończenia studiów podyplomowych dostępna jest na stronie Uczelni pod opisem każdego kierunku. Natomiast na rewersie świadectwa znajduje się informacja o uzyskanych punktach ECTS oraz zakresie zrealizowanego materiału. Świadectwo jest zgodne z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 września 2018 r. w sprawie dokumentów wydawanych w związku z przebiegiem lub ukończeniem studiów podyplomowych i kształcenia specjalistycznego. W związku z tym ma Pani gwarancję, iż dokumentacja, którą otrzyma Pani po ukończonym kształceniu jest w pełni honorowana zarówno w instytucjach państwowych, jak i prywatnych. Z wyrazami szacunku, Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
Asia
Witam. Czy może ktoś podzielić się informacjami o kierunku geografia? Bardzo proszę o opinie...
17.07.2020
16.07.2020
Lusia
Czy ktoś tutaj może wie czy kierunek wczesne nauczanie języka angielskiego, na pewno daje mi kwalifikacje do nauczania angielskiego w przedszkolu i szkole klasach I-III ?
Kasia
Chciałabym zacząć studia podyplomowe, jednak bardzo zastanawia mnie świadectwo z tej szkoły. Czy na świadectwie jest określone jakie uzyskałam kwalifikacje i opis celów tych studiów ? Być może ktoś może podzielić się zdjęciem. Będę bardzo wdzięczna
16.07.2020
13.07.2020
Ewelina
Szukam studiów z obszaru sportu. Zaskoczyła mnie ilość propozycji. Czy konkretne kierunki dają jakieś uprawnienia? Czy coś szczególnie polecacie. Myślałam o zarządzaniu w sporcie. Opcji jest wiele - menedżer sportu, marketing w sporcie. Doradźcie co wybrać.
AdriaAnaa12
Skończyłam właśnie drugi semestr i niczego dodatkowo nie musiałam sama szukać, bo komplet materiałów miałam udostępniony przez Uczelnię :)))
09.07.2020
09.07.2020
Artur J.
Hej, ja skończyłem jakiś czas temu właśnie finanse i rachunkowość budżetową. Jestem bardzo zadowolony z przebiegu studiów. Materiały były naprawdę rzetelnie przygotowane, więc moim zdaniem studia w WSKZ to strzał w 10! :)
Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
odpowiedź dla gagati90 z dnia 03.07.2020
Szanowna Pani, praca dyplomowa jest składana przez słuchacza w formie elektronicznej podczas realizacji ostatniego semestru studiów podyplomowych. Słuchacz pisze pracę dyplomową na jeden z dostępnych tematów w ramach realizowanego kierunku. Po załączeniu pracy dyplomowej zostaje ona przekazana do oceny komisji egzaminacyjnej. Z doświadczenia możemy powiedzieć, że wielu naszych słuchaczy realizuje kilka kierunków studiów jednocześnie, łącząc je także ze studiami stacjonarnymi. Zajęcia prowadzone są najczęściej poprzez e-learning i samokształcenie. W związku z czym ma Pani możliwość realizacji studiów w dogodnym dla siebie miejscu i czasie, w dowolnych godzinach, które nie będą kolidować z zajęciami realizowanymi przez Panią na innej uczelni. W razie dodatkowych pytań zapraszamy również do kontaktu z działem obsługi studentów: https://studia-pedagogiczne.pl/kontakt Z wyrazami szacunku,
08.07.2020
06.07.2020
Izabela
Czy taki tryb studiowania wymaga dużo samodzielnej pracy - chodzi mi o szukanie materiałów, lektur itp, czy wszytko jest dostępne?
Aga
Czy jest ktoś kto studiował "Finanse i rachunkowość budżetową" potrzebuje opinii?
06.07.2020
03.07.2020
gagati90
Mam pytanie czy ktoś z Państwa mógłby mi powiedzieć jak wygląda obrona dyplomowa??? Chcę się zapisać na oligofrenopedagogikę, autyzm i Asperger. Czy są to studia, które można połączyć z innymi. Studiuję stacjonarnie na uczelni więc nie wiem czy dam radę je połączyć? Będę bardzo wdzięczna o jakiekolwiek opinie.
Sylwia
Nie mogę narzekać na szkołę. Taka forma edukacji mi odpowiada - nauka własnym rytmem. Łatwiej pogodzić z codziennymi obowiązkami i pracą.
29.06.2020
29.06.2020
100dent
Moja koleżanka skończyła jakiś czas temu zarządzanie oświatą i z jej polecenia się zapisałam :). Z tego co wiem była bardzo zadowolona. Dodatkowo akurat w moim przypadku nie było żadnych problemów z płatnościami, bo akurat za moje studia płacił szef więc to zdecydowanie na plus
Ewa
Jak wyglądają testy i zaliczenia na tej uczelni ?
29.06.2020
28.06.2020
Monika
Czy ktoś studiował online zarządzanie oświata ? Jakieś opinie na temat tego kierunku na tej uczelni ??
Beata M.
Studiuję 3 podyplomówki: pedagogikę leczniczą, logopedię oraz edukację i rehabilitację dzieci niepełnosprawnych. Właśnie zakończyłam 1 semestr pedagogiki leczniczej i jeszcze się nie wzięłam za drugą i trzecią, a już mam apetyt u nich na kolejne podyplomówki. Studiowałam różne podyplomówki - w Toruniu, Łodzi, Bydgoszczy, ale póki co tu mi się najbardziej podoba. Otwieram kiedy chcę i co chcę, materiały czytam wieczorami (w środku dnia nie zawsze własne dzieci pozwolą) ;) Dla mnie rewelacja. Spokój, nie ma stresu i poganiania.
23.06.2020
23.06.2020
Wirtualny
Hej, jak się zapisywałem i dzwoniłem to Pani na infolinii powiedziała, że są nabory na semestry letnie i zimowe :). Ja dołączyłem do semestru zimowego po jego rozpoczęciu bo były ostatnie miejsca na mój kierunek, także warto wcześniej zadzwonić i się zapytać.
martyniak
Jestem dopiero na początku, ale ogólnie wrażenia super. Zapisałam się w czerwcu i załapałam się na semestr letni więc jestem do przodu. Materiały są całkiem dobre. Super jest to, że mogę siąść do tego kiedy chcę, to niesamowicie ułatwia życie przy pracy i dziecku.
23.06.2020
22.06.2020
Beti
Czy w trybie nauki on-line są ujednolicone terminy, czy każdy rozpoczyna studia w momencie załatwienia formalności/płatności?
NowaStudentka:)
Właśnie się zapisałam i wszystko wygląda naprawdę bardzo dobrze :). Ja akurat doceniam bardzo to, że można płacić w 10 wpłatach, bo można to sobie na spokojnie rozłożyć w czasie i nie będzie to tak odczuwalne. Z tego co widziałam opinie też pozytywne, więc dziękuje za przekonanie mnie do tej decyzji. Pozdrawiam, studentka oligo
18.06.2020
16.06.2020
Asertywna1980
@Iza - myślę, że najlepiej zapisać się na przygotowanie pedagogiczne, jeśli nie posiadasz. Ja akurat zapisałam się jakiś czas temu, teraz jestem w trakcie drugiego semestru. W sumie jak jesteś ciekawa jak wszystko działa to warto zerknąć na stronę WSKZ, bo mają tam taki dział częstych pytań i w sumie tam można najwięcej przeczytać :).
Iza
Cześć, czy ktoś wie, na którą podyplomówkę się zdecydować, by uzyskać uprawnienia do bycia nauczycielem? Chciałabym się również dowiedzieć jak wyglądają studia online? Czy są jakieś zjazdy, np. na egzaminy?
16.06.2020
15.06.2020
Ana
Czy po studiach nauczanie wczesnoszkolne można zrobić podyplomowe, np. z geografii i czy to wystarczy by uczyc tego przedmiotu w kl. 4-8?
Jagna
Sprawdza się, dla osób pracujących dobre rozwiązanie.
15.06.2020
15.06.2020
Joanna
Mam pytanie o studia e-learning. Czy cały cykl odbywa się tym systemie, czy przewidziane są zjazdy/spotkania? I czy wszystkich programów dotyczy ta metoda kształcenia?
Tomasz
Studiuję dwa kierunki, wszystko zgrabnie, zgodnie z planem :)
15.06.2020
14.06.2020
DB
Czy ktoś studiuje historię z geografią i może powiedzieć jak jest na tym kierunku? Czy połączenie dwóch przedmiotów da się ogarnąć pracując? Uczycie się codziennie czy w weekendy - jak się organizujecie?
ZadowolOLA
Gorąco polecam ;) dopiero zaczynam, ale już czuję się w 100% zaopiekowana :) Studiowanie nigdy nie było tak przyjemne. Każdemu kto się waha - nie ma się nad czym zastanawiać. Klasa sama w sobie, profesjonalizm i wiedza.
13.06.2020
10.06.2020
Nowe oblicze
Jestem zdania, że Uczelnia powinna być dla studenta, a nie odwrotnie. Powiem szczerze, wcześniejsze doświadczenie nauczyło mnie, że w dziekanatach trudno dobre podejście, czy wyrozumiałość. Zdanie zmieniłem dopiero na studiach w WSKZ. Zawsze ale to zawsze przemiła obsługa, Panie życzliwe, zawsze odpowiedzą pomogą, a nawet potrafią się uśmiechnąć, czy pożyczyć komuś miłego dnia. Nie mam żadnych problemów, zawsze odpisują bardzo szybko. Za to ode mnie wielki plus!
Roksana
Polecam zdecydowanie WSKZ
10.06.2020
09.06.2020
Mon
Niby podstawy gry umieszczają w programie. Ale jak jest naprawdę to nie mam zielonego pojęcia. Jeżeli ktoś akurat ten kierunek studiuje będę bardzo wdzięczna za informacje😊
Magda
Mon Ty tak na serio. A na jakichś studiach stacjonarnych kwalifikacyjnych uczą nauczycieli grać na instrumentach?
09.06.2020
09.06.2020
Mon
Mam takie pytanie: Jak wygląda studiowanie muzyki ? Jak np. nauczyć się gry na jakimkolwiek instrumencie muzycznym online?
Zaczytana do Paula
Jasne :) napisz proszę do mnie na maila tylko: kasiaczek.ling@wp.pl
09.06.2020
08.06.2020
Paula
Zaczytana mogłabyś mi na maila przeslac na temat pracy dyplomowej? Pozdrawiam
Niezapominajka
Ja akurat jestem w dość nietypowej sytuacji, bo w wieku 55 lat zapisałam się na studia wraz z córką :). Wspaniałe doświadczenie, pomocna obsługa i będę wspominać te studia przez lata.
08.06.2020
08.06.2020
Adrianna
Jestem osobą bezrobotną, bardzo chciałam podnieść swoje kwalifikacje z wiadomych względów...Bardzo mi pomogli w uzyskaniu dofinansowania z UP :)
Dobry wybór!
Super możliwość na podniesienie swoich kwalifikacji dla osób pracujących. Bez problemu można połączyć naukę z pracą, gorąco polecam!
08.06.2020
08.06.2020
Martaaa:)))))
Jakiś czas temu pisałam o możliwość utworzenia kierunku związanego z dietetyką, a teraz mają dostępnych ich całkiem sporo. Moim skromnym zdaniem tak powinno być, że Uczelnia jest dla studenta. Na plus!
Grażyna M.
Moja historia z WSKZ zaczęła się od skierowanie na uzupełnienie kwalifikacji, abym mogła nadal nauczać biologii. Za pośrednictwem mojej szkoły zostałam studentką tejże Uczelni. Z pomocą wnuka, który drukował mi materiały, żebym mogła z nich korzystać tak jak lubię, bez wielogodzinnego wpatrywania się w monitor, uznałam, że to świetne rozwiązanie! Na koniec tej historii wszyscy zadowoleni, bo ja podniosłam swoje kwalifikacje, a Pani Dyrektor mogła zachować nauczyciela.
08.06.2020
08.06.2020
Witold
Właśnie się zapisałem, więc dziś wieczorem zaczynam. Dziękuje za pomocne opinie wszystkim!
Anonimowa
Każdemu polecam te studia! Bardzo przystępna forma nauki, możliwość samodzielnego dysponowania czasem, rzetelnie przygotowane wykłady i przesympatyczna obsługa. Świetna Uczelnia!
08.06.2020
08.06.2020
XXI wiek
Byłem studentem u nich już kilka dobrych lat temu, więc dodam swoje trzy grosze :). Studia są prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, samokształcenia oraz w niektórych kierunkach wymagana jest również praktyka. Dodatkowo student w każdy z kierunków może brać również udział w zajęciach stacjonarnych w siedzibie lub oddziale uczelni, ale nie jest to obligatoryjne, bo te materiały często są też udostępniane na portalu studenta. Ja na takich zajęciach stacjonarnych byłem raz, ale jak zobaczyłem, że później udostępniane jest to na platformie to nie chciało mi się jechać na zajęcia stacjonarne (przecież jest XXI wiek, więc uważam, że ten czas można lepiej wykorzystać niż na dojazdy np.). Świadectwo jest oczywiście honorowane i siatka programowa kierunku spełnia wszelkie normy (a nie jest to takie oczywiste, bo inne uczelnie czasem mają stare programy jeszcze). Gorąco polecam tę uczelnię.
Artiom
Niby wszystko fajnie, ale w przypadku studiów podyplomowych dla nauczycieli (kwalifikacyjnych) nie może być tak, że więcej niż 25 % punktów ECTS uzyskuje się w formie kształcenia na odległość. Wynika to wprost z rozporządzenia określającego standardy. A tutaj, jak sami się chwalą, wszystkie godziny są tak realizowane. Moim zdaniem nie mogą być to studia kwalifikacyjne i taki dyplom może zostać kiedyś podważony.
08.06.2020
08.06.2020
Zaczytana
Ja niedawno zaczęłam studiować bibliotekoznawstwo i uważam, że naprawdę warto, jeżeli chcesz się rozwijać. Mimo tego, że pracuje już kilka dobrych lat w bibliotece, chciałam odrobinę poszerzyć swoje horyzonty, żeby podjąć pracę w szkole — z resztą książkoholik to moje drugie imię. Materiały naprawdę ciekawe , nie są archaiczne i sporo można się nauczyć :). Aaa i co do pracy dyplomowej to polecam napisać maila, bo mi osobiście to dobrze opisali jak wszystko wygląda (nie będę wklejać bo za dużo tekstu ;)
Patrycja
Hej :) Czy jest tutaj dobra dusza, która studiowała, bądź studiuje przygotowanie pedagogiczne dla psychologów i chciałaby się podzielić informacjami? Byłabym bardzo wdzięczna - mój mail: patrycja050594@gmail.com. :)
07.06.2020
07.06.2020
Paula
również pytam o bibliotekoznawstwo 3 semestry. warto ?:)
G
Nauczycielem jestem już od wielu lat i nie sądziłem, że w moim wieku zostanę jeszcze studentem. Z uwagi na zmianę aktualnych wymogów kwalifikacyjnych w edukacji zostałem skierowany na studia podyplomowe do Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego. Z racji mojego wieku i wątpliwego obycia z nowinkami technologicznymi, które dopiero odkrywam z pomocą wnucząt nie byłem przekonany co do takiej formy nauki. Moje obawy okazały się jednak zbyteczne. Taka forma nauki to czysta przyjemność. Dzięki Uczelni uzyskałem nie tylko wymagane kwalifikacje, ale także przekonałem się do takich nowych technologii. Pozdrawiam – Grzegorz z Kalisza.
02.06.2020
02.06.2020
Radosna
Niedawno ukończyłam swój pierwszy kierunek na WSKZ (aktualnie studiuję jeszcze drugi) i chcę się z wami podzielić moimi wrażeniami! Może komuś moje doświadczenia pomogą podjąć decyzję :)) Przede wszystkim uczelnia przykłada się z niesamowitą dbałością do każdego szczegółu. Platforma jest bardzo przystępna, w każdym momencie wiadomo co gdzie jest, a poruszanie się po niej nie sprawia żadnej trudności. Wszystko jest zawsze pod ręką, nie ma narzuconych godzin kiedy należy realizować lekcje, a materiały są po prostu świetne! :) No i oczywiście ogromny plus za obsługę! Wcześniej nie spotkałam się z tak kompetentną obsługą studenta
Słuchaczka:))
Witam czy studiował ktoś Bibliotekoznawstwo ? jak wygląda praca dyplomowa? Pozdrawiam
02.06.2020
01.06.2020
absolwentka :)
Ja mogę się podzielić wrażeniami, bo niedawno skończyłam ten kierunek, jednak w wersji rozszerzonej o spektrum autyzmu i zespół Aspergera, bo mojej dyrekcji wydał się ciekawszy. Przede wszystkim, co mogę pochwalić to dobry kontakt, bo wcześniej studiowałam na innej Uczelni (pozwolę sobie nie wymieniać nazwy) i niestety nawet tydzień czekałam na jakiekolwiek informacje, a tutaj jeden dzień i miałam wiadomość. Powiem szczerze, że nie spodziewałam się, że tak zmienię zdanie o studiach w takim trybie, materiały jasne, czytelne, przejrzyste, mogłam się też uczyć wieczorami, a przy małych dzieciach - wiadomo jak bywa :). Dla mnie naprawdę super :)
Patula87
Witam czy ktoś studiował oligofrenopedagogike (podyplomowka) o podzieli się wrażeniami ?
01.06.2020
25.05.2020
Joanna :)
Ostatnio jak chciałam się zapisać na drugi kierunek to prosiłam mailowo o program i mi wysłali :) więc możesz napisać tutaj: kontakt@studia-pedagogiczne.pl
Dorota
Czy można gdzieś zobaczyć program studiów z języka polskiego jako obcego?
24.05.2020
20.05.2020
Sluchaczka
Jak dobrze, że ja znalazlam w necie tę uczelnię! mój kierunek stacjonarnie nie został otworzony, a tutaj nie musiałam czekać na grupę. Studia były mi potrzebne do awansu w pracy. Kazdemu będę Was polecać!
Cello992
Wygodny sposób nauki, duża oszczędność czasu. Szczerze polecam!
20.05.2020
19.05.2020
Magdalena
Świetna forma nauki, materiały przygotowane w profesjonalny sposób. Polecam :)
Maro
Hejka! Powiedzcie jak to się odbywa. Jeżeli dzisiaj się zrekrutuję to dostane od razu materiały do nauki czy dopiero w październiku ?Chciałbym wykorzystać wakacje na naukę i zrobić jak najwięcej materiału bo od września orka i czasu będzie mało :(
19.05.2020
19.05.2020
Ewelina1
Wszystko super, polecam
Jul19
Świetna forma nauki. Już jeden semestr za mną i mogę tylko wszystkim polecać. Wszystko super, nie trzeba nigdzie jeździć. Bałam się, ze to będzie jednak trudne taka nauka jednak szczerze jest mi dużo łatwiej teraz niż na studiach gdzie jeździłam na uczelnie. Serio polecam podyplomówki w WSKZ
19.05.2020
18.05.2020
Karinka794
Zaczęłam studia podyplomowe musiałam na polecenie dyrektora szkoły.. Szczególnie teraz to wg. mnie najlepsze rozwiązanie. Nie tracę czasu nie czekam, aż otworzą Uczelnie i będą wykłady. Sama decyduje kiedy się uczę! W dzień wiadomo praca, a wieczorem jak mam siłę to siadam do wykładów nikt mnie nie goni, czytam i uczę się kiedy chce i to jest ogromny plus. Praktyki mam zaliczone częściowo (za dotychczasową pracę) resztę chyba zrobię jak otworzą szkoły. Ogólnie jestem zadowolona i polecam
Asia
Potrzebowałam zrobić studia podyplomowe, ale w moim mieście nie otworzyli kierunku bo było za mało chętnych. WSKZ spadło mi z nieba, zadzwoniłam, dowiedziałam się wszystkiego i na drugi dzień miałam już dostęp do materiałów. Polecam!
18.05.2020
18.05.2020
Paulina
Materiały bardzo rzetelnie przygotowane. Świetna opcja dla osób , które mają dużo zajęć na cidzien i nie mogąsobie pozwolić na cotygodniowe dojazdy.
Joanna
Najwygodniejszy sposob nauki z jakim sie spotkalam. Wszystkie materialy przygotowane w profesjonalny sposob, ale tez bardzo przystepnym jezykiem. Super konktakt, polecam z calego serca!
18.05.2020
18.05.2020
Ola
Studia na najwyższym poziomie!
Kinga
Najlepsza szkoła! Polecam !
18.05.2020
16.05.2020
Dajko
Hm, a jeśli ja po ekonomii zrobię podyplomówkę z biologii, historii, albo polskiego to też będę mogła tych przedmiotów uczyć?
jaro
Myślę że mimo wszystko będziesz musiała zrobić podyplomówkę z chemii lub biologii. Do tego przygotowanie pedagogiczne jeżeli nie masz. Chyba że w jakimś zespole szkół gastronomicznych byś mogła uczyć dietetyki albo technologii żywienia. Orientowałaś się ?
15.05.2020
14.05.2020
Mariola
Jestem mgr dietetyki, chciałabym uczyć biologii lub chemii. Czy w tym przypadku mam szanse na zatrudnienie, skoro dietetyka zawiera w sobie elementy tych przedmiotów?
Guest
Marzena chyba 100% online, ale czy to online odbywa się tak, ze cała grupa spotyka się na kamerkach i słucha, dyskutuje i dzieje się to „tu i teraz”? Czy wykłady i cwiczenia są nagrywane, a każdy robi we własnym tempie zadania, nie mając przy tym kontaktu z pozostałymi studentami?
14.05.2020
14.05.2020
Bb
Dzięki wielkie za odpowiedzi :) mieszkam na wsi, w promieniu 10 km od mojej miejscowości są 2 szkoły podstawowe, dlatego jeśli próbowałabym się przyjąć, to na pewno tam. Może jakos da się obejść wymóg magisterki z konkretnego przedmiotu i zatrudnia mnie po podyplomowych :) a wiecie może czy istnieje możliwość (na jakiejś innej uczelni ) zrobienia magisterki online, by móc uczyć?
Marzena
O ! I to jest komentarz! Kompletentnie i na temat. Słuchajcie, a jak jest z tymi studiami online. Szukam po wszystkich stronach. Czasami znajduję info. że 100% online, nawet klasówki, gdzie indziej piszą że tylko 50% online bo tylko na to pozwala prawo polskie. Mógłby ktoś to rozwinąć. Super by było jakby ktoś z uczelni odpowiedział. Sorry za meczace pytanie, ale na te studia i tak muszę się zapożyczyć i nie chce sie nabić w butelke.
14.05.2020
14.05.2020
Do Komkom
Rozpoczęcie podyplomówki z drugiego przedmiotu i to niepokrewnego ma sens gdy że tak powiem masz już "nagraną" pracę z dyrektorem szkoły i ma dla ciebie godziny. Gdy startujesz dopiero do jakiejś szkoły to jednak wymagają studiów i to magisterskich z konkretnego przedmiotu. Przedmiot podyplomowy, to tylko do CV żeby ładniej wyglądało :) Druga sprawą jest to że po podyplomówce - nawet gdyby była ona najlepsza - trudno by Ci było przygotować uczniów do matury. Moim zdaniem - oczywiście jest ono subiektywne - drugi przedmiot podyplomowo ma sens jeżeli już uczysz w szkole i to podstawowej. Inna sprawa jeżeli jesteś na przykład, tak jak ja, po Politechnice (np. po matematyce, inform. itp.) i musisz tylko dorobić przygotowanie pedagogiczne. Wtedy te studia nie tylko mają sens ale są konieczne. Mam koleżankę w pracy, który jest po kosmetologii, zrobiła podyplomowo biologie i jej uczy. Dostała się do pracy dzięki znajomościom, jak to często bywa, przygot. pedag. zaczeła już w trakcie roku szkolnego ucząc, ale... byłam jej opiekunem stażu. No cóż, mam nadzieję że dziewczyna będzie pogłębiała swoją wiedzę. Na dzień dzisiejszy wątpię żeby z jej klas ktoś zdał maturę z biologii. Mówię to szczerze - wierzcie mi. A ją konkretnie bardzo lubię i jej pomagam jak mogę. Reasumując: studia podyplomowe mają sens gdy naprawdę kręci cię ten przedmiot i będziesz go pogłębiać oraz gdy już ucząc, masz wstępnie nagrane godziny z tego przedmiotu. Życzę powodzenia we wszystkim. Postaram się czasami tu zajrzeć i odpowiedzieć na pytania. A do Przemyśla mam wielki sentyment ... to już jednak inna historia :)
Logopeda
Gosia. Oczywiscie. Po to sa te studia :-)
14.05.2020
14.05.2020
Gosia
Jak skończę logopedię to mogę otworzyć sobie własna działalność? Gabinet i pracować jako logopeda?
Komkom
Dyrektor szkoły mi nie wyśmieje takiego dyplomu? Jest realna szansa na zatrudnienie jako nauczyciel po takich studiach?