Opinie o Uczelniach

W polu WYSZUKIWARKI powyżej należy znaleźć uczelnię, a następnie dokonać oceny w punktach (0 - 10 pkt.) oraz wyrazić opinię w komentarzu.

Z ciekawością poznamy Wasze zdanie na temat uczelni, kierunku, specjalności, kadry naukowej, atrakcyjności oferty kształcenia, jakości współpracy międzynarodowej, innowacyjnych technologii w nauczaniu, perspektyw pracy dla absolwentów, oferty zajęć pozadydaktycznych, możliwości rozwijania pasji i zainteresowań, czy wreszcie atmosfery panującej na uczelni.

Liczymy na Wasze głosy, dzięki którym powstaje nasz unikalny ranking szkół wyższych.

To Wy - studenci - jesteście jego autorami i właśnie dlatego jest on tak ważny :-)

Ostatnio dodane komentarze

 • Student wsf
  Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu

  Dobry adres dla tych co perfekcyjnie znają język i potrzebują tylko papierek mgr. Na samych zjazdach to się raczej nie nauczysz języka a jest ich 6 w semestrze plus dwa ostatnie na których pisze się zaliczenia albo odpowiada.
  6/18/19
 • Hanka
  Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

  Adam, czy ja dobrze rozumiem, że studiujesz anglistykę on-line? jakos nie mieści mi się to w głowie, ale może brak mi wyobraźni. Możesz więcej napisać, jak wyglądają zatem materiały z których się uczysz, ile jesr tych "normalnych" zajęć na uczelni, jaki jest kontakt z wykładowcami, no i wreszcie - jaka jest sama formuła zdawania egzaminów?
  6/17/19
 • Patrycja
  Wyższa Szkoła Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki w Warszawie

  Witam, na stronie szkoly jest napisane bodajże, że studenci mogą się kontaktować we wtorki ,srody, i czwartki od godziny 10 do godziny 16. I dzwonia bym ,az bym się dodzwonila, chociaż Pani z dziekanatu nie ma obowiązku udzielania takich informacji przez telofon Gdybym ja byla na Pani mieejscu to wolałabym pofatygować się osobiście do uczelni, a nie wysyłać meile, ewentualnie wysłać pismo w tej sprawie. Poza tym nie jest Pani jedyną osobą ,która otrzymuje pisma od komornika w sprawie uczelni. Rozumiem, że jest to nie komfortowa sytuacja, ale jeśli Pani otrzymala takie pismo i twierdzi, Pani ,że nie jest winna Pani żadnych należnych pieniędzy wystarczy odpisać, że nie jest Pani winna żadnych należnych kosztów na adres komornika i po sprawie. Wydaje mi się ze jeśli ktoś powtarza rok to wtedy oplaca się to tylko nie wiem czy w takiej kwocie jak początkowo , natomiast w Pani sytuacji nie wiem.
  6/17/19
 • tomb
  Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

  iza, cos kolo 217 na dziennych
  6/17/19
 • Werka
  Uniwersytet SWPS Warszawa

  Witam. Czy ktoś mógłby mi napisać coś o kierunku filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim? Czy na tym kierunku hiszpanski jest tylko jezyk czy również jest nauka na temat kultury, historii, literatury krajów Półwyspu Iberyjskiego? Jak wygląda nauka na w/w kierunku i ile trzeba mieć punktów z matur i jakie matury żeby się dostać? Z języków mam angielski podstawowy na 68% i j. polski podstawowy na 71%, matma 66%, reszta niezwiązana z językami. Mam szansę się dostać?
  6/17/19
 • Monika
  Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku

  Hej! Czy ciężko jest na kosmetologii? Można się utrzymać na kierunku bez matury rozszerzonej z biologi i chemii?
  6/17/19
 • Karolina
  Akademia Ignatianum w Krakowie

  Jaką średnią trzeba mieć żeby przenieść się na studia dziennie 1 stopnia ? Kierunek pedagogika
  6/17/19
 • Liku
  Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej

  Tak ty już jesteś melepeto jej właścicielem
  6/17/19
 • Heli
  Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie

  Hej. Powiecie coś więcej o filologii szwedzkiej? Jak wygląda poziom?
  6/17/19
 • Łukasz
  Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Bielsku-Białej

  Mało grafiki, dużo zbędnych przedmiotów prowadzonych przez osoby urodzone w zeszłej epoce (architektura systemów FTW). Michał wprowadza w błąd pisząc o młodej kadrze, bo ta choć przeważa to niestety nie stanowi całości. Łapę na uczelni trzyma "sympatyczna" para i to niestety widać.
  6/17/19
 • Student I st
  Społeczna Akademia Nauk z siedzibą w Łodzi

  Jestem na nie grafika. Spadam stąd za chwilę i odradzam.
  6/17/19
 • Zadowolona Studentka Grafiki
  Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności w Łodzi

  Rzeczywiście hejty spod jednego pióra nawet pasują do smutnego pana.
  6/17/19
 • Promocja WSIU
  Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności w Łodzi

  UWAGA HEJT. Przykro nam ale autorem wszystkich hejtów jest jedna i ta sama osoba, były wykładowca usunięty z naszej Uczelni.
  6/17/19
 • nowa
  Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

  Rozważam akademik tej uczelni. Polecacie, czy poszukać czegoś innego?
  6/17/19
 • iza
  Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

  Czy znane są progi punktowe na międzynarodowe stosunki gospodarcze? Jakie były w zeszłym roku?
  6/17/19
 • student WSF
  Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu

  Cześć, jestem po pierwszym roku anglistyki na tej uczelni i chętnie podzielę sie opinią. Studiuję dziennie i ogólnie jestem zadowolony, poziom jest wysoki, a największą zaletą tej uczelni są zdecydowanie wykładowcy. Są wyrozumiali i praktycznie nauczają. Poziom trudności jest dobrze wyważony, zarówno na zajęciach jak i na egzaminach. Jest wybór - filologia kontynuacyjna i od podstaw. Aby poradzić sobie na kontynuacji trzeba dobrze znać angielski, oczywiście na poziomie B2 conajmniej. Na początku może być trochę ciężko ale już w drugim semestrze bez problemu wszystko się rozumie :) filologia angielska od podstaw to moim zdaniem strata czasu, jeśli ktoś uczył się tego języka w gimnazjum i szkole średniej. Angielski trzeba po prostu lubić aby studiować ten kierunek :) Jeśli chodzi o przedmioty to najcięższa jest historia, ale można sobie z tym poradzić. Jestem na specjalizacji język w biznesie i środowisku IT i największym zaskoczeniem był dla mnie... kurs pilota wycieczek (jedyny przedmiot prowadzony po polsku). Początkowo myślałem, że to jakieś nieporozumienie, ale sam przedmiot był ok. Niektórzy mieli psychologię zamiast tego chyba. Reszta przedmiotów jest jak najbardziej na plus, podobały mi się. Jeśli chodzi o lektoraty to wiadomo, na pierwszym roku same podstawy i niewiele można się nauczyć (hiszpański był raz na 3 tygodnie, a niemiecki co 2). Jeśli chodzi o wady, bufet jest często zamknięty, w bibliotece (która jest bardzo mała) jest za mało egzemplarzy książek, których ktoś mógłby potrzebować. Zdarzało się, że ogłoszenia na e-dziekanacie pojawiały się za późno, czasem na godzinę przed zajęciami rano (że odwołane), a raz nawet tydzień po terminie i to jeszcze o odrabianiu zajęć, które się już odbyły... Nie raz przez takie coś było zamieszanie. Na plus jeszcze ogólnie panująca atmosfera i platforma e-learningowa, jest tam wszystko co potrzebne do zajęć. No generalnie mówiąc, polecam tą uczelnie :) jeśli ktoś miałby jakieś pytania to pisać na maila :) ggwpit0077@gmail.com
  6/17/19
 • ola
  Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu

  Czy ścieżka rozszerzona mocno różni się od studiów standardowych? Chodzi o liczbę przedmiotów, godzin. Czy są dodatkowe praktyki?
  6/17/19
 • piter
  Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

  Informatyka w języku angielskim? Wybrane przedmioty, czy cały cykl studiów? Obrona też po angielsku?
  6/17/19
 • Ja
  Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku

  Proszę uważać na doktora Puczyńskiego z materiałoznawstwa , zboczony starszy pan który wszystkich oblewa , oceny stawia Jak mu się podoba , ocenia nie sprawiedliwie i nie stosuje się do regulaminu uczelni
  6/17/19
 • Odpowiedź z IGNATIANUM
  Akademia Ignatianum w Krakowie

  „Wzór pisma dostępny jest pod adresem: https://ignatianum.edu.pl/storage/files/November2018/fONgZZM43SyI6psuqp7l.pdf. Zgodnie z Regulaminem studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich Akademii Ignatianum w Krakowie: "Za zgodą Dziekana student po ukończeniu pierwszego lub wyższego roku studiów, w uzasadnionych przypadkach, jednorazowo może zmienić formę studiów w ramach danego kierunku, przy uwzględnieniu obowiązujących limitów miejsc. 2. Pisemny wniosek do Dziekana o zmianę formy studiów musi zostać złożony nie później niż na 14 dni przed rozpoczęciem zajęć w roku akademickim, od którego ma ona nastąpić. 3. Warunkiem przeniesienia ze studiów niestacjonarnych na stacjonarne jest uzyskanie średniej za cały dotychczasowy okres studiów na danym kierunku w AIK wyższej lub równej 4.50". Serdecznie pozdrawiamy! :)
  6/17/19