Bezpieczeństwo wewnętrzne
Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie
Prowadzone przez Szkołę Wyższą Wymiaru Sprawiedliwości studia na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne oferują studentom m.in.:
- praktyczny program nauczania,
- indywidualnych opiekunów naukowych,
- naukę języków obcych,
- praktyki i staże,
- stypendia naukowe i socjalne.
Celem studiów jest kształcenie przyszłych pracowników sektora obronnego i ochronnego, administracji publicznej oraz funkcjonariuszy służb, którzy po ukończeniu studiów będą posiadać najwyższe kwalifikacje merytoryczne oraz odpowiednie standardy etyczne, niezbędne do wykonywania zawodów realizujących ustawowe zadania w zakresie bezpieczeństwa państwa.
Bezpieczeństwo Wewnętrzne to studia dedykowane tym wszystkim, którzy swoją przyszłość zawodową wiążą z instytucjami podległymi resortom administracji publicznej, pracy i polityki społecznej, administracji i cyfryzacji, obrony narodowej czy też spraw wewnętrznych.
Zajęcia są prowadzone przez grono specjalistów z zakresu bezpieczeństwa narodowego oraz praktyków pracujących w Wojsku, Policji, służbach specjalnych, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Służbie Więziennej oraz administracji publicznej i podmiotach gospodarczych zajmujących się bezpieczeństwem.
Studenci podczas pierwszych 3 semestrów zdobędą podstawową wiedzę w zakresie:
- bezpieczeństwa wewnętrznego państwa,
- umiejętności jego wykorzystania w praktyce.
Obok przedmiotów kierunkowych studenci zapoznają się z zagadnieniami z zakresu sylwetki społeczno-zawodowej, tradycji i ceremoniału służb publicznych, historii Polski, podstaw socjologii, psychologii, bezpieczeństwa wewnętrznego, nauki o państwie i prawie, w tym prawie o własności intelektualnej i technologii informacyjnej.
Studenci przez pierwsze dwa lata będą uczestniczyć w lektoracie z wybranego języka obcego. Uczelnia umożliwia także udział w zajęciach z drugiego języka.
Na 4 semestrze studenci będą mieć możliwość wybrania jednej z trzech ścieżek specjalizacyjnych:
- Bezpieczeństwo powszechne;
- Bezpieczeństwo publiczne;
- Bezpieczeństwo społeczne.
Podczas tych zajęć, studenci w zaawansowanym stopniu pogłębią dotychczasową wiedzę z zakresu nauk o bezpieczeństwie, a także rozwiną umiejętności przypisane do odpowiedniego modułu edukacyjnego. Ponadto studenci w ramach półrocznych praktyk poznają i udoskonalą warsztat pracy w sektorze bezpieczeństwa wewnętrznego, w służbach mundurowych i administracji publicznej, poznając specyfikę wykonywania zawodów związanych z obronnością państwa, np. w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa.
Zajęcia odbywają się w budynku SWWS zlokalizowanym przy ulicy Karmelickiej 9, w Warszawie.
Ponadto Uczelnia umożliwia zakwaterowanie w akademiku, który znajduje się przy ulicy Belwederskiej 44c.
Nabór na jednolite studia magisterskie na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne.
Wymagania rekrutacyjne
Aby wziąć udział w rekrutacji na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia bezpieczeństwo wewnętrzne trzeba posiadać świadectwo dojrzałości z pozytywnym wynikiem (maturę).
Proces rejestracji na studia obejmuje:
- Założenie indywidualnego konta rekrutacyjnego w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów, zwanym dalej „IRK”, dostępnym na stronie internetowej SWWS
- Uzupełnienie wymaganych danych w systemie IRK
- Wniesienie opłaty rekrutacyjnej
- Zapisanie się na kierunek studiów Bezpieczeństwo wewnętrzne.
Zobacz także Prezentację SWWS w portalu