Szczegółowy opis uczelni

Poznaj Uczelnię

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni swoją siedzibę ma w budynku mieszczącym się przy ul. Śląskiej 35/37. W niedalekiej odległości znajdują się dwa przystanki SKM oraz komunikacji autobusowej. Studenci mają do dyspozycji dwie strefy studenta, bibliotekę, bar oraz sale komputerowe i dydaktyczne. Blisko uczelni znajdują się biblioteki, kina, centra handlowe oraz kawiarnie i restauracje.

Nowoczesna Gdynia

Młode, prężnie rozwijające się miasto to elastyczność w podejściu do potrzeb społeczności, umiejętność przyciągania inwestorów oraz podejmowanie odważnych decyzji biznesowych. To właśnie Gdynia i jej wyjątkowy w skali kraju charakter biznesowy, stała się siedzibą Wydziału Ekonomii i Zarządzania Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. Owocna współpraca WSB w Gdańsku z uznanymi przedsiębiorstwami, firmami oraz instytucjami, skłoniła Uczelnię do rozszerzenia działalności edukacyjnej i nawiązania kontaktów ze środowiskami biznesowymi nie tylko z Gdańska. Bankowa stawia na praktyczność kształcenia, dlatego ten biznesowy charakter Uczelni idealnie wpasowuje się w przedsiębiorczą twarz Gdyni.

Campus WSB w Gdyni to:

 • 3000 m2 łącznej powierzchni
 • 25 sal dydaktycznych
 • 3 laboratoria komputerowe
 • studio fotograficzne
 • 2 strefy studenta
 • punkt gastronomiczny

Profesjonalizm poparty faktami
Wysoką jakość studiów w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku potwierdzają otrzymane akredytacje i wyróżnienia, m.in.:

 • prestiżowy Medal Europejski za kształcenie na studiach podyplomowych. Komisja weryfikacyjna doceniła konkurencyjność, wszechstronność i dostępność studiów oraz ich praktyczne walory przydatne na rynku pracy
 • rekomendacja gdańskiej loży Business Centre Club, która uznała WSB za firmę rzetelną i wiarygodną
 • akredytacje PKA oraz FPAKE
 • wysokie pozycje zajmowane od lat przez WSB w rankingach uczelni wyższych

Misja i rozwój

Misją Uczelni jest inwestycja w biznesową przyszłość swoich absolwentów, dlatego program studiów dostosowywany jest do wciąż zmieniających się warunków na rynku pracy oraz do oczekiwań pracodawców. Stale rozwijamy naszą ofertę edukacyjną, dzięki czemu w 2010 roku Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku uruchomiła Wydział Ekonomii i Zarządzania w Gdyni. Od roku akademickiego 2011/2012 oferujemy także renomowane studia MBA.
Oferta edukacyjna WSB

Wyższe Szkoły Bankowe to największa w Polsce grupa niepublicznych uczelni biznesu, zajmująca od lat wysokie miejsca w rankingach szkół wyższych sporządzanych przez opiniotwórcze czasopisma. Z ofertą edukacyjną docieramy do szerokiego grona odbiorców m.in. w Bydgoszczy, Chorzowie, Gdańsku, Gdyni, Opolu, Poznaniu,Szczecinie, Toruniu i Wrocławiu.

W ciągu 20 lat prężnej działalności na rodzimym rynku edukacyjnym Wyższym Szkołom Bankowym zaufało ponad 270 000 studentów i absolwentów.

Uczelnie oferują następujące formy kształcenia:

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Filologia

Informatyka

Logistyka

Pedagogika

Prawo w biznesie

Psychologia w biznesie

Turystyka i rekreacja

ZarządzanieW WSB masz do wyboru 2 formy studiów:

 • Studia stacjonarne – w tym trybie zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, choć zwyczajowo nawet dwa z tych dni są wolne, dzięki czemu zyskujesz dodatkowy czas na rozwijanie swoich zainteresowań czy podjęcie pracy.
 • Studia niestacjonarne, na których zajęcia odbywają się w weekendy. Studiując niestacjonarnie, osiągasz te same efekty kształcenia co studenci stacjonarni. Zjazdy odbywają się średnio tylko dwa razy w miesiącu, dzięki czemu możesz wykorzystać cenny czas na zdobywanie doświadczenia zawodowego oraz szeregu kwalifikacji, które pozwolą Ci sprawdzić się w realnych warunkach gospodarczych.
Nasze atuty - warto wiedzieć
Skontaktuj się z nami

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni

ul. Śląska 35/37

81-310 Gdynia

tel. (58) 669 77 30
fax (58) 669 77 35


http://www.wsb.pl/gdynia/


Artykuły dotyczące uczelni

No results found.

Lokalizacja