Szczegółowy opis uczelni

Poznaj WSB

Warto studiować w WSB

 • Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało raport o wynikach rekrutacji na studia na rok akademicki 2017/2018. Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie i Katowicach, jako wydział zamiejscowy poznańskiej WSB, jest najczęściej wybieraną uczelnią niepubliczną w kraju przez kandydatów na studia niestacjonarne.
 • Największa uczelnia niepubliczna w Polsce według GUS 2016 r. (liczba studentów i słuchaczy wydziałów w Poznaniu, Szczecinie i Chorzowie).
 • Co roku prosimy Was o opinie na nasz temat. Pytamy, co myślicie o wykładowcach, infrastrukturze, sposobie prowadzenia zajęć. Ocena wprowadzanych przez nas usprawnień nie jest prosta, dlatego bierzemy pod uwagę wszelkie pomysły i zmieniamy się dla Was! Między innymi wydłużyliśmy godziny otwarcia najczęściej odwiedzanych przez Was miejsc, czyli Dziekanatu oraz Biura Karier i Praktyk. Prawdopodobnie dlatego zdecydowana większość studentów (67%) uważa, że w WSB atmosfera jest bardziej przyjazna niż na innych uczelniach.
 • Podobnie postępujemy, przygotowując programy zajęć. Pomagają nam pracodawcy, dzięki czemu dopasowaliśmy studia do aktualnej sytuacji na rynku pracy. Skutkuje to tym, że satysfakcja z otrzymanego stanowiska (po studiach lub jeszcze w ich trakcie) oceniana jest dużo wyżej.

Dobra organizacja studiów

Wyobraź sobie, że jesteś studentem, który łączy naukę z pracą. W wolnym czasie spotykasz się ze znajomymi, uprawiasz sport, rozwijasz hobby, podróżujesz. Z powodzeniem łączysz naukę z wychowywaniem dzieci. Wydaje Ci się to niemożliwe? A jednak w WSB dajemy radę! W jaki sposób? Dzięki dobrej organizacji studiów:

 • Jeśli studiujesz w trybie niestacjonarnym, zajęcia masz tylko w sobotę i niedzielę.
 • Zajęcia na studiach stacjonarnych odbywają się 3 dni w tygodniu – od wtorku do czwartku, dzięki temu zyskujesz dodatkowy czas na rozwijanie swoich zainteresowań czy podjęcie pracy.
 • Dzięki Extranetowi masz stały kontakt z uczelnią. W przerwie na kawę możesz sprawdzić plan zajęć najbliższego zjazdu, dyżury wykładowców i bieżące komunikaty.
 • Nie musisz stać w kolejce po wpis – oceny i wyniki zaliczeń sprawdzisz w swoim elektronicznym indeksie.
 • Nie musisz jechać na uczelnię tylko po to, aby załatwić sprawy studenckie – najważniejsze działy są czynne wtedy, gdy odbywają się zajęcia, także w weekendy, a godziny ich otwarcia są dostosowane do potrzeb studentów.
 • Nawet jeśli nie było Cię na zajęciach, co przecież czasem zdarza się każdemu studentowi, nie musisz kserować notatek, ponieważ potrzebne materiały znajdziesz na platformie Moodle.
 • Na zaliczenia możesz przygotować się w domu – dzięki zbiorom elektronicznym naszej biblioteki we własnym fotelu możesz zapoznać się z najnowszymi opracowaniami z potrzebnego obszaru.
 • Oszczędzasz czas na dojazdach, ponieważ uczelnia znajduje się w dobrym punkcie komunikacyjnym.
 • Po zajęciach możesz od razu spotkać się z przyjaciółmi, iść na zakupy lub siłownię – wszędzie masz blisko.

Kierunki i specjalności

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Wydział Zamiejscowy w Chorzowie oferuje studia I oraz II stopnia, studia II stopnia z podyplomowymi, studia w systemie on-line, studia MBA, szkolenia i studia podyplomowe.

Proponowane kierunki na studiach I stopnia:

Szczegółowy wykaz specjalności oferowanych na każdym kierunku studiów znajdziesz TUTAJ

Proponowane kierunki na studiach II stopnia:

Financial Services Management

Project Management – Junior Project Manager


Szczegółowy wykaz specjalności oferowanych na każdym kierunku studiów znajdziesz TUTAJ

Informacje na temat unikalnej oferty SUM on-line znajdziesz TUTAJ

Bogatą ofertę studiów podyplomowych poznasz TUTAJ

Studia MBA - TUTAJ

Rekrutacja zimowa - czas start

Nie zacząłeś jeszcze studiów? Nie podoba Ci się na uczelni, w której zacząłeś naukę w październiku?

Zapisz się do WSB, nie czekaj i zacznij studia w marcu.

Ruszyliśmy z rekrutacją zimową na studia:

Do 8 stycznia studia 1000 zł taniej. Nie czekaj, wypełnij formularz i zgłoś się już dziś.
Rekrutacja na studia

Biuro Rekrutacji

Wyższa Szkoła Bankowa
Wydział Zamiejscowy w Chorzowie
ul. Sportowa 29, pokój nr 14
41-506 Chorzów
e-mail: rekrutacja@chorzow.wsb.pl

Informacje telefoniczne można uzyskać pod numerem:
tel.: (32) 3498 524,
(32) 3498 479,
(32) 3498 470,
(32) 3498 531

Biuro Rekrutacji jest otwarte:

 • pon. 08:00 - 19:00
 • wt - czw: 08:00 - 17:00
 • pt: 10:00 - 17:00
 • sob: 09:00 - 14:00

Biuro Rekrutacji I, II stopnia oraz studiów podyplomowych w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Katowicach
ul. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego 7
40-132 Katowice
e-mail: rekrutacja.kat@chorzow.wsb.pl

Informacje telefoniczne można uzyskać pod numerem:
tel. 32 3498 531

Biuro Rekrutacji jest otwarte:

 • pon.: 08:00 - 16:00
 • wt.: 10:00 - 18:00
 • śr. - pt.: 08:00 - 16:00
 • sob: 08:00 - 14.00

Warto wiedzieć - nasze atuty

Studia - najlepsza inwestycja

Wykształcenie to niewątpliwie jeden z kluczowych czynników wpływających na wysokość naszego wynagrodzenia w przyszłości. Studia są nie tylko inwestycją, ale i świetną okazją do określenia własnej tożsamości i poznania wartościowych ludzi. Gwarancją sukcesu jest także Twój pomysł na siebie i elastyczność działania. Ważne, abyś podczas studiów podejmował dodatkowe aktywności. Dzięki WSB wykorzystasz ten czas w 100%!

To, czego się uczysz, przydaje się w pracy

 • Ofertę kierunków i specjalności tworzymy na podstawie potrzeb rynku pracy, a programy kształcenia powstają po konsultacjach z najbardziej kompetentnymi osobami – ekspertami zatrudnionymi w danej branży. To oni wiedzą najlepiej, jakie umiejętności musisz nabyć, aby w przyszłości ubiegać się o wymarzone stanowisko.
 • Uczysz się przede wszystkim praktycznie! Część zajęć prowadzona jest z wykorzystaniem case studies, gier biznesowych i ma formę warsztatową – rozwiązujesz realne problemy występujące w firmach. Wten sposób zdobywasz kwalifikacje, których będą wymagać od Ciebie przyszli pracodawcy.
 • Zdobytą na zajęciach wiedzę możesz rozwijać podczas organizowanych przez uczelnię staży, praktyk i wizyt studyjnych w najważniejszych firmach i instytucjach w regionie oraz poprzez udział w kołach naukowych.

 • Masz lepsze CV

 • Będąc studentem WSB, możesz brać udział w bezpłatnych szkoleniach i warsztatach, które zwiększają zakres Twoich kompetencji m.in. z zakresu: technik szybkiego uczenia się, autoprezentacji, radzenia sobie ze stresem, skutecznego zarządzania czasem, przygotowywania dokumentów aplikacyjnych.
 • W Biurze Karier i Praktyk znajdziesz ciekawe oferty pracy i fachową pomoc związaną z doradztwem zawodowym. Pracownicy Biura zapoznają Cię ze standardami rekrutacji (np. poprzez symulacje rozmów kwalifikacyjnych), pomogą Ci napisać profesjonalne CV i zaplanować ścieżkę rozwoju kariery.
 • Oferty proponowane przez Biuro Karier i Praktyk możesz śledzić również na Facebooku: www.facebook.com/wsbchorzow.

 • Studia to przygoda

  Studia to niesamowity okres. Czas nie tylko nauki, ale i świetnej zabawy, a często też pierwszych poważnych obowiązków i samodzielności. Zastanawiasz się, jak sobie poradzisz, gdzie będziesz mieszkać, a nawet kto ugotuje Ci obiad? Nie przejmuj się – wielu przed Tobą miało te same obawy, ale nikt nie żałował podjętej decyzji. W trakcie studiów nauczysz się samemu decydować o sobie, zmienisz środowisko, poznasz ciekawych ludzi, którzy mogą odmienić Twoje życie. Zaczniesz również realizować swoje marzenia. Wybierz Chorzów, a miło spędzisz czas i przeżyjesz przygodę swojego życia.

  Gdzie się bawić?

  Niesamowity klimat, wspaniałe historie i wspomnienia – to cechy charakterystyczne imprez integracyjnych, które tworzymy wspólnie z całą społecznością studencką. Nie przegap zabawy m.in. na wyjazdach i spotkaniach integracyjnych oraz Bankomaliach. Jeśli natomiast lubisz blask fleszy i marzysz o karierze modelki bądź modela, masz szansę poszerzyć swoje portfolio. Dwa razy w roku organizujemy sesję zdjęciową „Zostań twarzą WSB”.

  Co zwiedzić?

  Chorzów wraz z całą aglomeracją oferuje wiele atrakcji. Park Śląski w Chorzowie lub Rynek w Katowicach to wymarzone miejsca na spokojny spacer. Przeczytaj, co oprócz tego możesz zobaczyć:

  Chorzów
  Park Róż, Górnośląski Park Etnograficzny, Planetarium, ZOO Śląskie, Śląski Park Linowy, Szyb Prezydenta.

  Katowice
  Hala widowiskowo-sportowa SPODEK, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Dolina Trzech Stawów, Park Kościuszki, Galeria Szyb Wilson, Nikiszowiec – osiedle górnicze i kopalnia „Wieczorek”, Galeria Rondo Sztuki, Muzeum Śląskie.

  Gdzie rozwijać swoje pasje?

  Organizacje studenckie, na czele z Radą Samorządu Studenckiego, są szansą na bycie częścią ciekawych projektów już na studiach. Działają u nas koła naukowe, dzięki którym możesz rozwijać swoje zainteresowania i poznać ciekawych ludzi.

  Jako student chorzowskiej WSB możesz dołączyć do:

 • Inżynierskiego Koła Naukowego „Gustaw”
 • Koła Naukowego Pedagogiki
 • Koła Naukowego International WSB
 • Koła Naukowego Przedsiębiorczych
 • Koła Naukowego „Overglob”
 • Klubu Uczelnianego AZS WSB
 • Koła Naukowego „Future Finance” • Skontaktuj się z nami

  Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Wydział Zamiejscowy w Chorzowie

  Biuro Rekrutacji - Studia I i II stopnia, studia podyplomowe w Chorzowie

  Nieczynne 24-26 grudnia 2018 oraz 1 stycznia 2019.

  Tel.: tel. 32 349 84 79, 32 349 84 70, tel.32 349 85 24, 32 349 8531

  E-mail: rekrutacja@chorzow.wsb.pl

  Adres i godziny otwarcia

  ul. Sportowa 29, 41-506 Chorzów

  pn-pt: 08:00-17:00


  Biuro Rekrutacji I, II stopnia i studiów podyplomowych w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Katowicach

  Nieczynne 21 grudnia 2018 - 6 stycznia 2019.

  Tel.: tel. 32 349 85 31

  E-mail: rekrutacja.kat@chorzow.wsb.pl

  Adres i godziny otwarcia

  ul. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego 7, 40-132 Katowice

  pn-pt: 08:00-16:00

  Artykuły dotyczące uczelni

  Total 12 items.
  ​Chorzowska WSB z nową siedzibą w Katowicach

  ​Chorzowska WSB z nową siedzibą w Katowicach

  Wyższa Szkoła Bankowa otworzyła swoją drugą siedzibę. Jako nową lokalizację wybrała Katowice. W centrum Górnego Śląska uczelnia prowadzi zajęcia na…
  Informatyka w chorzowskiej WSB ma nowego partnera kierunku

  Informatyka w chorzowskiej WSB ma nowego part...

  Praktyki i staże zawodowe, szkolenia informatyczne, a dla najlepszych praca – taka oferta rozwoju czeka na studentów informatyki w Wyższej…
  Nowy parking dla studentów chorzowskiej WSB

  Nowy parking dla studentów chorzowskiej WSB

  Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie udostępniła swoim studentom 40 dodatkowych miejsc parkingowych. Chorzowska WSB dysponuje łącznie ponad 200 miejscami parkingowymi,…
  Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie - inżynieria zarządzania

  Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie - inżynieri...

  Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie zaprasza na nowy kierunek studiów - inżynierię zarządzania, z licznymi atrakcyjnymi specjalnościami oferowanymi na tym…
  Studentka WSB w Chorzowie zabiega o pomoc dla Ukrainy

  Studentka WSB w Chorzowie zabiega o pomoc dla...

  W filmie przygotowanym przez Wydział Zamiejscowy w Chorzowie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu Wiktoria Dremliuha apeluje o pomoc dla swoich…
  XIV edycja konkursu „Pokaż nam język”

  XIV edycja konkursu „Pokaż nam język”

  Laureaci konkursu po raz kolejny otrzymują indeksy Wyższych Szkół Bankowych wraz z opłaconym czesnym za pierwszy rok studiów oraz ponad…
  Rozgrzewka przed maturą z Wyższą Szkołą Bankową

  Rozgrzewka przed maturą z Wyższą Szkołą Banko...

  Chorzowska Wyższa Szkoła Bankowa zaprasza maturzystów z województwa śląskiego na cykl bezpłatnych warsztatów z matematyki i języka angielskiego. Szczegóły poniżej.
  Coach kariery pomoże studentom osiągnąć sukces

  Coach kariery pomoże studentom osiągnąć sukce...

  Czy można sobie wyobrazić wybudowanie domu bez szczegółowego projektu? Podobnie jest z karierą, aby była ona sumą satysfakcjonujących doświadczeń trzeba…
  MBA DAY w WSB zakończony sukcesem

  MBA DAY w WSB zakończony sukcesem

  W Wydziale Zamiejscowym w Chorzowie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu odbyła się w minioną sobotę 8 września, pierwsza edycja MBA…
  Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie zaprasza na Tydzień Przedsiębiorczości

  Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie zaprasza na...

  Chorzowska Wyższa Szkoła Bankowa po raz kolejny angażuje się w obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W WSB odbędą się warsztaty, wykłady…
  WSB to Uczelnia, w której chce się studiować

  WSB to Uczelnia, w której chce się studiować

  Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie zaprasza na cykl nieodpłatnych wykładów i zajęć pokazowych w ramach XII edycji Forum Praktyki Gospodarczej.…
  Sukces MBA Day w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie

  Sukces MBA Day w Wyższej Szkole Bankowej w Ch...

  7 września w Wydziale Zamiejscowym w Chorzowie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu odbyła się druga edycja MBA DAY. W wydarzeniu…

  Lokalizacja