Warto się uczyć w Wyższej Szkole Logistyki, nie tylko dla dyplomu
Wyższa Szkoła Logistyki prowadzi zimowy nabór na studia magisterskie. Zajęcia na czterech specjalnościach, na kierunku Logistyka rozpoczną się pod koniec lutego i trwać będą trzy semestry.
Wg badań CBOS największy wpływ na sukces zawodowy ma wiedza i umiejętności. Rolę wykształcenia w budowaniu kariery docenia 32% ankietowanych. Mimo deklarowanej w badaniu dewaluacji dyplomu, aż 82% respondentów uważa, że jednak warto się uczyć[1]. Zmiana postrzegania wartości wykształcenia to także impuls do rozwoju czy modyfikacji oferty uczelni wyższych.
Pozytywną informacją, wynikającą z wyżej wymienionych badań jest także fakt, że coraz rzadziej pojawia się przekonanie o tym, że studiuje się tylko dla dyplomu, bo „dobrze mieć papier”. Zgodzą się z tym z pewnością kandydaci na studia II stopnia. Jako licencjaci i inżynierowie zdążyli już poznać nie tylko uczelniane realia, ale przede wszystkim swoje predyspozycje. Obserwując rynek pracy, mogą skonfrontować zdobytą wiedzę z tym, co pojawia się choćby w ofertach pracodawców. Rzadziej wybierają studia pod wpływem emocji czy opinii znajomych, częściej kierując się rzeczywistym zapotrzebowaniem na konkretne wiadomości.
Praktyczne potrzeby przyszłych magistrów znajdują często odzwierciedlenie w ofertach uczelni. Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu proponuje połączenie dwóch czynników sukcesu zawodowego – wiedzy i umiejętności oraz wykształcenia. Szeroko zakrojona współpraca z pracodawcami, z której znana jest poznańska uczelnia, przekłada się na programy kształcenia w poszczególnych specjalnościach, z których każda ma swojego merytorycznego patrona. Oprócz istotnych informacji o pożądanych kompetencjach absolwentów, pracodawcy dostarczają do biura karier WSL oferty praktyk, staży, a niekiedy konkretne propozycje zatrudnienia dla najlepszych studentów.
„Dotychczasowe doświadczenia rekrutacyjne, potwierdzają, że na studia II stopnia zapisują się w większości osoby aktywne zawodowo, często prowadzące własną działalność gospodarczą – mówi Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy WSL. Wielu z nich, po stacjonarnych studiach licencjackich czy inżynierskich stara się zdobyć pracę i doświadczenie, a później postanawia uzupełnić wiedzę, przydatną na kolejnych etapach rozwoju zawodowego.”
Dla tych, którzy chcą się uczyć i mają konkretne zawodowe plany Wyższa Szkoła Logistyki prowadzi zimowy nabór na studia magisterskie. Zajęcia na czterech specjalnościach, na kierunku Logistyka rozpoczną się pod koniec lutego i trwać będą trzy semestry.
[1] Komunikaty z badań CBOS:
„Wykształcenie ma znaczenie?” , Warszawa, lipiec 2013
„Studia wyższe – dla kogo, po co i z jakim skutkiem”, Warszawa 2013