100% dofinansowania na studia podyplomowe z AI dla osób z niepełnosprawnościami
Osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności mają wyjątkową szansę na pełne dofinansowanie studiów podyplomowych „Sztuczna Inteligencja i Nowe Technologie” realizowanych na Uniwersytecie Pomorskim w Słupsku. Dzięki programowi „Aktywny samorząd”, finansowanemu przez PFRON, możliwe jest pokrycie czesnego oraz dodatkowych kosztów związanych z nauką.

Inspiracja i wsparcie na każdym etapie
Studia realizowane we współpracy Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku i Pracowni AI, to wyjątkowa okazja do nauki, która pozwala na zdobycie praktycznych umiejętności w zakresie sztucznej inteligencji i nowych technologii. Wśród wykładowców znajduje się Piotr Gałka, prawnik i ekspert w dziedzinie prawa technologicznego, który po poważnym udarze mózgu wykorzystał sztuczną inteligencję, aby powrócić do pełnej aktywności zawodowej. Jego historia stanowi dowód na to, jak technologia może wspierać osoby z niepełnosprawnościami w rozwoju zawodowym.Udowadnia, że AI nie zastępuje ludzi – ale daje narzędzia, by robić więcej i lepiej, niezależnie od ograniczeń.
Poza rehabilitowaniem się 10h dziennie mam czas prowadzić 2 firmy i podcast, wykorzystując AI do generowania mojego głosu sprzed udaru. To pokazuje, jak technologia może wspierać osoby z niepełnosprawnościami. Studia w Pracowni AI to szansa, by nauczyć się tego na własnej skórze– mówi Piotr Gałka.
100% dofinansowania na studia podyplomowe
W ramach programu, osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności, które są aktywne zawodowo, mogą ubiegać się o dofinansowanie, które pokryje koszty czesnego oraz dodatkowe wydatki związane ze studiami. Do 4 400 zł na semestr (w uzasadnionych przypadkach dofinansowanie może być wyższe) jest dostępne na pokrycie czesnego, a dodatkowe wsparcie – do 1 650 zł na semestr – może zostać przeznaczone na pokrycie kosztów podręczników, materiałów dydaktycznych czy dojazdów.
Kto może ubiegać się o dofinansowanie?
Program jest skierowany do osób posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności, które:
- Są aktywne zawodowo (pracują, prowadzą działalność gospodarczą lub planują podjąć zatrudnienie),
- Podejmują lub kontynuują studia wyższe w Polsce, w tym studia podyplomowe,
- Nie mają zaległości wobec PFRON z tytułu wcześniejszych dofinansowań.
Proces aplikacyjny
Wnioski o dofinansowanie można składać online przez System Obsługi Wsparcia (SOW) lub osobiście w Powiatowych Centrach Pomocy Rodzinie (PCPR) lub Miejskich Ośrodkach Pomocy Rodzinie (MOPR). Aplikacja będzie możliwa od 1 marca do 31 marca 2025 roku, a po pozytywnej decyzji wnioskodawcy podpiszą umowę na warunkach dofinansowania.
Kontakt i dodatkowe informacje
Osoby zainteresowane studiami mogą uzyskać pełne wsparcie w procesie aplikacyjnym. Pracownia AI oferuje pomoc w wypełnieniu wniosków oraz dostarczeniu niezbędnych dokumentów.
Kontakt:
E-mail: pracownia@pracownia.ai
Telefon: +48 566 566 117
Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: https://pracownia.ai/studia-podyplomowe-ai/
***
Uniwersytet Pomorski w Słupsku - Państwowa szkoła wyższa w Polsce z siedzibą w Słupsku, kształcąca na kierunkach humanistycznych, społecznych, medycznych, technicznych i ścisłych. Jest jedyną publiczną i najstarszą uczelnią w Słupsku - o ponad pięćdziesięcioletniej tradycji. Kształci na 25 kierunkach i 100 specjalnościach z nastawieniem na kształcenie praktyczne.
Zgodnie z wielowiekową tradycją uniwersytetów europejskich, odwołuje się do uniwersalnych wartości: prawdy w nauce, wspólnotowego charakteru wiedzy i nauczania, szacunku dla różnorodnych poglądów, twórczej relacji między nauczycielami akademickimi, doktorantami i studentami. Misją Uczelni wobec społeczeństwa jest: współtworzenie i zachowanie kultury oraz tożsamości narodowej z poszanowaniem odmiennych kultur i tradycji; zdobywanie, interpretowanie, przechowywanie i przekazywanie wiedzy zgodne z kanonem wiedzy uniwersalnej; krzewienie krytycznej postawy wobec rzeczywistości w poczuciu odpowiedzialności za przyszłość jednostki, Polski, Europy i świata.
Uniwersytet Pomorski w Słupsku jest wspólnotą jej pracowników, doktorantów, studentów i absolwentów, którzy pielęgnują tradycje akademickie oraz dbają o dalszy rozwój i dobre imię Uczelni.
Pracownia AI - Zespół ekspertów AI, nowych technologii i mediów z wieloletnim doświadczeniem w branży. Łączy ich wspólna pasja do odkrywania biznesowych możliwości transformacji cyfrowej i narzędzi opartych na GenAI. Powstała, aby dzielić się wiedzą i praktyką, dostarczając kluczowych umiejętności, które przyspieszą rozwój firm i rozwiną osobiste kariery zawodowe. Wierzy w ideę współpracy człowieka i AI oraz optymalnego wykorzystania potencjału drzemiącego w nowych technologiach. W Pracowni AI można dowiedzieć się wszystkiego o możliwościach, jakie daje generatywna sztuczna inteligencja i nowe technologie, zdobyć aktualną wiedzę i uzyskać informacje o nowych narzędziach, nowych potencjałach i nowych sposobach używania AI oraz NewTech.
Fot. Freepik