Studia w Skierniewicach
Stolica nauk ogrodniczych

Skierniewice - uczelnie, kierunki, studia

Uczelnie w Skierniewicach

Rozważacie studia w Skierniewicach? Choć to niewielki ośrodek akademicki, dostępne są tu różnorodne typy studiów. Jedyną szkołą wyższą oferującą kształcenie w Skierniewicach jest publiczna uczelnia zawodowa. Dominują kierunki pedagogiczne i ekonomiczno-administracyjne, można także wybrać studia medyczne, informatyczne. Absolwenci - zależnie od wybranej ścieżki kształcenia – uzyskują tytuł licencjata lub inżyniera albo magistra.

Chcecie studiować blisko domu? Zastanawiacie się co wybrać? Poniżej zamieszczamy pełny wykaz uczelni oraz kierunków w Skierniewicach. Znajdziecie w nim dodatkowo informacje rekrutacyjne, szczegóły związane z naborem, a także opinie i komentarze studentów i przedstawicieli uczelni w Skierniewicach.

Lokalizacja

Kierunki w Skierniewicach

Nie wiecie, jakie kierunki w Skierniewicach wybrać? Dostępnych jest tutaj kilka typów studiów. Uczelnia w Skierniewicach oferuje studia, które zadowolą przyszłych pedagogów i ekonomistów. Można tu także studiować wybrane kierunki medyczne oraz ogrodnictwo. W tym ośrodku akademickim kandydaci mają do wyboru różnorodne typy kierunków.

Zastanawiacie się, co studiować? Szukacie swojej ścieżki kształcenia? Poznajcie tutejszą ofertę edukacyjną. Poniżej prezentujemy wykaz wszystkich kierunków studiów w Skierniewicach. W ich opisach znajdziecie m.in. informacje na temat rekrutacji, perspektyw zawodowych czy kierunków pokrewnych.

Studia w Skierniewicach

Specjalnie dla kandydatów na studia przygotowaliśmy serię artykułów, zawierających treści pomocne na etapie przystępowania do matury, wyboru ścieżki kształcenia, procedur rekrutacyjnych i samych studiów. Dowiecie się z nich m.in. jakie są dostępne typy studiów i kierunki w Skierniewicach, jak walczyć ze stresem egzaminacyjnym, jakie są najpopularniejsze studia, jak wygląda życie studenckie i rynek pracy w regionie, ile naprawę kosztują studia. Poniższe treści będą przydatne, gdy będziecie decydować czy wybrać uczelnię w Skierniewicach.

Zaciekawiła Was oferta kształcenia w tym regionie? Wybierzcie studia w Skierniewicach.

Skierniewice - informacje ogólne

Skierniewice znajdują się w woj. łódzkim, pomiędzy Łodzią a Warszawą.

Miasto nosi miano stolicy nauk ogrodniczych, a to za sprawą profesora Szczepana Pieniążka, który przyczynił się tu do rozwoju i popularyzacji polskiego sadownictwa.

W sercu miasta, przy zachowanym w układzie średniowiecznym Rynku mieści się neorenesansowy ratusz, obecnie siedziba władz miasta.

Na uwagę zasługuje otwarty dla zwiedzających Pałac Prymasowski – dawna rezydencja arcybiskupów gnieźnieńskich, obecnie siedziba Instytutu Ogrodnictwa, placówki naukowo-badawczej o międzynarodowej renomie.

Nie sposób pominąć budynku zabytkowego, XIX-wiecznego dworca Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej. Stanowił on scenografię wielu filmów. Na jednym z peronów spotkać można bohatera „Lalki” B. Prusa – rzeźbę Stanisława Wokulskiego.

Zabytkowa Parowozownia przyciągnie miłośników kolei – mieści w swoich zbiorach wiele unikatowych w skali Europy i świata pojazdów.

Chwil wytchnienia warto szukać w Parku Miejskim. W jego centrum znajduje się ogród w stylu francuskim. Spacer po parku uatrakcyjniają malownicze mostki, liczne rzeźby. To miejsce otwarte również dla rowerzystów i rolkarzy. Dodatkową atrakcją jest zachwycająca iluminacja, którą można podziwiać o zmroku.

Pamiątką po zamieszkujących te tereny ludności żydowskiej są dwa cmentarze żydowkie.

Co roku w Skierniewicach organizowanych jest wiele imprez, przyciągających samych i mieszkańców, jak i turystów.

Najbardziej znane to Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw, Rock May Festiwal, ScierCon, Turniej DJ, FETKa Festwiwal Twórczości Kabaretowej, Hip-Hop Kings.

Skierniewice to także niewielki ośrodek akademicki.

Swoją siedzibę ma tutaj Państwowa Uczelnia im. Stefana Batorego.
Typy studiów w Polsce

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie
Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
Uniwersytet Szczeciński
Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu
Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku