Płock - uczelnie, kierunki, studia
Uczelnie w Płocku
Studia w Płocku? Do wyboru macie dwie publiczne uczelnie (w tym Filię Politechniki Warszawskiej) oraz niepubliczną szkołę wyższą. Dostępne są m.in. kierunki filologiczne, ekonomiczne, medyczne, aczkolwiek dominują studia inżynierskie, informatyczne czy związane z pedagogiką. Absolwenci - zależnie od wybranej ścieżki kształcenia – uzyskują tytuł licencjata lub inżyniera albo magistra.
Chcecie studiować blisko domu? Zastanawiacie się co wybrać? Poniżej zamieszczamy pełny wykaz uczelni oraz kierunków w Płocku. Znajdziecie w nim dodatkowo informacje rekrutacyjne, szczegóły związane z naborem, a także opinie i komentarze studentów i przedstawicieli uczelni w Płocku.
Lokalizacja
Kierunki w Płocku
Nie wiecie, jakie kierunki w Płocku wybrać? Dostępnych jest tutaj kilka typów studiów. Uczelnie w Płocku oferują studia, które zadowolą przyszłych filologów, pedagogów, inżynierów, informatyków. Można tu także studiować wybrane kierunki medyczne oraz związane z nowymi mediami. Kandydaci mają do wyboru różnorodne typy kierunków.
Zastanawiacie się, co studiować? Szukacie swojej ścieżki kształcenia? Poznajcie tutejszą ofertę edukacyjną. Poniżej prezentujemy wykaz wszystkich kierunków studiów w Płocku. W ich opisach znajdziecie m.in. informacje na temat rekrutacji, perspektyw zawodowych czy kierunków pokrewnych.
Kierunki studiów wg typów kształcenia
Studia w Płocku
Specjalnie dla kandydatów na studia przygotowaliśmy serię artykułów, zawierających treści pomocne na etapie przystępowania do matury, wyboru ścieżki kształcenia, procedur rekrutacyjnych i samych studiów. Dowiecie się z nich m.in. jakie są dostępne typy studiów i kierunki w Płocku, jak walczyć ze stresem egzaminacyjnym, jakie są najpopularniejsze studia, jak wygląda życie studenckie i rynek pracy w regionie, ile naprawę kosztują studia. Poniższe treści będą przydatne, gdy będziecie decydować, które uczelnie w Płocku wybrać.
Zaciekawiła Was oferta kształcenia w tym regionie? Wybierzcie studia w Płocku.
Rekrutacja na studia, listy rezerwowe, brakujące punkty - poradnik
Ile naprawdę kosztują studia?
Studia dzienne czy studia zaoczne?
Studia pedagogiczne w Warszawie i na Mazowszu
Rekrutacja uzupełniająca na studia - wszystko o drugim naborze
Najczęstsze błędy kandydatów przy wyborze studiów
Studia medyczne w Warszawie i na Mazowszu
Oblana matura, słabo zdana matura - co robić?
Studia inżynierskie w Warszawie i na Mazowszu
Najpopularniejsze uczelnie w rekrutacji 2020_2021
Zimowy nabór na studia - jak wygląda rekrutacja w lutym?
Zostałeś studentem i co dalej? - najczęstsze pytania pierwszoroczniaków
Studia informatyczne w Warszawie i na Mazowszu
Stypendia dla studentów
Najczęściej wybierane uczelnie i kierunki podczas rekrutacji
Studia ekonomiczne w Warszawie i na Mazowszu
Jaki kierunek studiów wybrać? - dylematy maturzysty
Jak walczyć z maturalnym stresem? Wskazówki dla maturzystów
Studia w Płocku – kierunki, specjalności, rekrutacja
Nie dostałeś się na wymarzone studia - co zrobić?
Studia filologiczne w Warszawie i na Mazowszu
Studia matematyczne w Warszawie i województwie mazowieckim
Progi punktowe na studia
Lokum dla studenta
Jakie studia wybrać?
Targi Edukacyjne w Warszawie
Studia sportowe w Warszawie i woj. mazowieckim
Studia społeczne w Warszawie i na Mazowszu
Studia chemiczne w Warszawie i woj. mazowieckim
Płock - informacje ogólne
Płock jest powiatowym miastem zlokalizowanym w woj. mazowieckim.
Malowniczy Płock, usytuowany na nadwiślańskiej skarpie z pewnością zachwyci nie tylko amatorów weekendowych wypadów. Miasto pełne uroku i historycznych ciekawostek, cennych zabytków i atrakcyjnych miejsc stwarza jednocześnie dobre warunki do aktywnego wypoczynku i rekreacji.
Na szczególną uwagę zasługuje położenie miasta na 52-metrowej skarpie, tzw. Wzgórzu Tumskim. Panorama Płocka od strony rzeki urzeka swoim urokiem. Z kolei widok ze skarpy rozciąga się na rozlane wody Wisły, która w tym miejscu zachowała niemal swój pierwotny charakter i ma blisko półtora kilometra szerokości.
Płock stwarza warunki do aktywnego wypoczynku i rekreacji. Atrakcją miasta jest Zalew Sobótka z czystą wodą i piaszczystą plażą, boiskami, zjeżdżalniami, wypożyczalnią kajaków i rowerów wodnych. Wytyczone wokół zbiornika ścieżki spacerowe i rowerowe przyciągają przez cały rok amatorów joggingu, nordic walking czy jazdy na rowerze.
Życie kulturalne Płocka odbywa się w teatrze, salach koncertowych, amfiteatrze, na Starym Rynku czy we wnętrzach Bazyliki Katedralnej. Na stałe wpisały się takie imprezy jak Piknik Europejski, Jarmark Tumski, Dni Historii Płocka, Wianki i Dzień Wisły, Rynek Sztuki, Vistula Folk Festival, Skarpa – festiwal twórczości Stefana Themersona, Audioriver – festiwal świata niezależnego, Polish Hip-Hop Festival, Summer Fall Festival.
W Płocku historia spotyka się z nowoczesnością, sztuka z techniką a dzika natura z rozwiniętym przemysłem.
W Płockim Parku Przemysłowym ulokowały się firmy z branży chemicznej i przetwórstwa chemicznego, ogólnobudowlanej, obróbki metali, recyklingu, inżynieringu maszyn i urządzeń przemysłowych oraz sektora badawczo-rozwojowego i nowoczesnych usług biznesowych. Zdecydowanie dominuje tu przemysł paliwowo-energetyczny i chemiczny.
Największymi pracodawcami regionu są mający swoje siedziby lub przedstawicielstwa w Płocku: Polski Koncern Naftowy ORLEN SA, PERN – Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych, Basell Orlen Polyolefins, Dr Oetker, New Holland (przemysł maszynowy), Levi Strauss, Centromost Stocznia Rzeczna (przemysł stoczniowy).
Płock to także bardzo prężny ośrodek akademicki.
Swoje siedziby mają tutaj Akademia Mazowiecka w Płocku, Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica, oraz filia Politechniki Warszawskiej.
Tak bogata oferta kształcenia sprawia, że studia w Płocku wybierają nie tylko mieszkańcy regionu.