Tarnobrzeg - uczelnie, kierunki, studia
Uczelnie w Tarnobrzegu
Rozważacie studia w Tarnobrzegu? To niewielki ośrodek akademicki. Dostępnych jest tu kilka typów studiów. Jedyną szkołą wyższą w Tarnobrzegu jest publiczna uczelnia zawodowa. Oferuje kierunki pedagogiczne, społeczne, ekonomiczne oraz związane z bezpieczeństwem. Absolwenci - zależnie od wybranej ścieżki kształcenia – uzyskują tytuł licencjata lub inżyniera albo magistra.
Chcecie studiować blisko domu? Zastanawiacie się co wybrać? Poniżej zamieszczamy pełny wykaz uczelni oraz kierunków w Tarnobrzegu. Znajdziecie w nim dodatkowo informacje rekrutacyjne, szczegóły związane z naborem, a także opinie i komentarze studentów i przedstawicieli uczelni w Tarnobrzegu.
Lokalizacja
Kierunki w Tarnobrzegu
Nie wiecie, jakie kierunki w Tarnobrzegu wybrać? Dostępnych jest tutaj kilka typów studiów. Uczelnia w Tarnobrzegu oferuje studia pedagogiczne, ekonomiczne, społeczne czy z zakresu bezpieczeństwa. W tym ośrodku akademickim kandydaci mają do wyboru kilka typów kierunków.
Zastanawiacie się, co studiować? Szukacie swojej ścieżki kształcenia? Poznajcie tutejszą ofertę edukacyjną. Poniżej prezentujemy wykaz wszystkich kierunków studiów w Tarnobrzegu. W ich opisach znajdziecie m.in. informacje na temat rekrutacji, perspektyw zawodowych czy kierunków pokrewnych.
Kierunki studiów wg typów kształcenia
Studia w Tarnobrzegu
Specjalnie dla kandydatów na studia przygotowaliśmy serię artykułów, zawierających treści pomocne na etapie przystępowania do matury, wyboru ścieżki kształcenia, procedur rekrutacyjnych i samych studiów. Dowiecie się z nich m.in. jakie są dostępne typy studiów i kierunki w Tarnobrzegu, jak walczyć ze stresem egzaminacyjnym, jakie są najpopularniejsze studia, jak wygląda życie studenckie i rynek pracy w regionie, ile naprawę kosztują studia. Poniższe treści będą przydatne, gdy będziecie decydować czy wybrać uczelnię w Tarnobrzegu.
Zaciekawiła Was oferta kształcenia w tym regionie? Wybierzcie studia w Tarnobrzegu.
Studia społeczne w Rzeszowie i woj. podkarpackim
Nie dostałeś się na wymarzone studia - co zrobić?
Najczęstsze błędy kandydatów przy wyborze studiów
Studia w Tarnobrzegu – kierunki, specjalności, rekrutacja
Oblana matura, słabo zdana matura - co robić?
Ile naprawdę kosztują studia?
Najczęściej wybierane uczelnie i kierunki podczas rekrutacji
Najpopularniejsze uczelnie w rekrutacji 2020_2021
Jaki kierunek studiów wybrać? - dylematy maturzysty
Studia dzienne czy studia zaoczne?
Lokum dla studenta
Zimowy nabór na studia - jak wygląda rekrutacja w lutym?
Jakie studia wybrać?
Rekrutacja na studia, listy rezerwowe, brakujące punkty - poradnik
Zostałeś studentem i co dalej? - najczęstsze pytania pierwszoroczniaków
Rekrutacja uzupełniająca na studia - wszystko o drugim naborze
Jak walczyć z maturalnym stresem? Wskazówki dla maturzystów
Stypendia dla studentów
Studia psychologiczne w Rzeszowie i woj. podkarpackim
Progi punktowe na studia
Studia pedagogiczne w Rzeszowie i woj. podkarpackim
Tarnobrzeg - informacje ogólne
Tarnobrzeg położony jest w Kotlinie Sandomierskiej, na obszarze woj. podkarpackiego.
Jego zachodnią granicę wyznacza opływająca miasto Wisła. Nazwę i swoją świetność Tarnobrzeg zyskał dzięki rodzinie Tarnowskich.
Do miejsc wartych zobaczenia zaliczyć na pewno należy Zamek Dzikowski – unikatowa rezydencja rodu Tarnowskich. Już w XIX wieku stał się jednym z pionierskich obiektów muzealnictwa i kolekcjonerstwa w Polsce. Obecnie mieści się tam Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega, część zamku udostępniona jest zwiedzającym. Otaczający Zamek park to miejsce ciszy, wytchnienia, obcowania z przepięknie zaaranżowaną zielenią.
Jednak zasłużone miano zielonych płuc Tarnobrzega nosi las zwany Zwierzyńcem. Spotkać można tu sarny, dziki, mnóstwo ptactwa.
Tarnobrzeski rynek to pl. Bartosza Głowackiego z pomnikiem jego patrona oraz okalającymi plac urokliwymi kamieniczkami.
Po zamieszkującej licznie teren Tarnobrzega ludności żydowskiej pozostał cmentarz oraz synagoga, w której obecnie mieści się biblioteka.
Ciekawostką Tarnobrzega jest mieszczące się w budynku dawnego spichlerza dworskiego Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego oraz znajdujący się obok muzeum skansen górniczy.
Przez miasto wiodą trzy ścieżki historyczno-przyrodnicze „Śladami górnictwa i przemysłu siarkowego”, prowadzące przez miejsca związane z rozwojem i historią miasta i górnictwem siarkowymi.
Pozostałością po wydobywanej tutaj siarce jest Zalew Machowski – Jezioro Tarnobrzeskie, blisko 600 ha obszar dawnego wyrobiska zrekultywowanego i zalanego wodą. Obecnie znajdują się tu dwie plaże, przyciąga wyjątkowo czysta i przejrzysta woda o walorach uzdrowiskowych.
Warunki sprzyjają organizowaniu zawodów wakeboardowych, windsurfingowych, kitesurfingowych, regat żeglarskich. Nad jeziorem działa stanica wodniacka.
W kalendarzu wydarzeń kulturalnych Tarnobrzega znajdują się takie imprezy jak plenery wikliniarskie, przyciągające artystów z kraju i zagranicy, koncerty organowe, Barbórkowa Drama Teatralna, Ogólnopolski Konkurs Piosenki „Wygraj Sukces”, konkursy plastyczne, recytatorskie, konkurs piosenki angielskiej.
Tarnobrzeg to ważny punkt na mapie regionu w kontekście szkolnictwa wyższego. Dzięki powołaniu tu w 2001 roku Państwowej Uczelni Zawodowej im. prof. S. Tarnowskiego zyskał status ośrodka akademickiego.
Utworzenie uczelni zawodowej w Tarnobrzegu to doskonała szansa połączenia edukacji z pracą zawodową, możliwość zdobycie wykształcenia bez konieczności opuszczania miejsca zamieszkania, studiowania w większym ośrodku akademickim.