Studia w ​Tarnobrzegu
Doceń piękno Podkarpacia

Tarnobrzeg - uczelnie, kierunki, studia

Uczelnie w ​Tarnobrzegu

Rozważacie studia w Tarnobrzegu? To niewielki ośrodek akademicki. Dostępnych jest tu kilka typów studiów. Jedyną szkołą wyższą w Tarnobrzegu jest publiczna uczelnia zawodowa. Oferuje kierunki pedagogiczne, społeczne, ekonomiczne oraz związane z bezpieczeństwem. Absolwenci - zależnie od wybranej ścieżki kształcenia – uzyskują tytuł licencjata lub inżyniera albo magistra.

Chcecie studiować blisko domu? Zastanawiacie się co wybrać? Poniżej zamieszczamy pełny wykaz uczelni oraz kierunków w Tarnobrzegu. Znajdziecie w nim dodatkowo informacje rekrutacyjne, szczegóły związane z naborem, a także opinie i komentarze studentów i przedstawicieli uczelni w Tarnobrzegu.

Lokalizacja

Kierunki w ​Tarnobrzegu

Nie wiecie, jakie kierunki w Tarnobrzegu wybrać? Dostępnych jest tutaj kilka typów studiów. Uczelnia w Tarnobrzegu oferuje studia pedagogiczne, ekonomiczne, społeczne czy z zakresu bezpieczeństwa. W tym ośrodku akademickim kandydaci mają do wyboru kilka typów kierunków.

Zastanawiacie się, co studiować? Szukacie swojej ścieżki kształcenia? Poznajcie tutejszą ofertę edukacyjną. Poniżej prezentujemy wykaz wszystkich kierunków studiów w Tarnobrzegu. W ich opisach znajdziecie m.in. informacje na temat rekrutacji, perspektyw zawodowych czy kierunków pokrewnych.

Studia w ​Tarnobrzegu

Specjalnie dla kandydatów na studia przygotowaliśmy serię artykułów, zawierających treści pomocne na etapie przystępowania do matury, wyboru ścieżki kształcenia, procedur rekrutacyjnych i samych studiów. Dowiecie się z nich m.in. jakie są dostępne typy studiów i kierunki w Tarnobrzegu, jak walczyć ze stresem egzaminacyjnym, jakie są najpopularniejsze studia, jak wygląda życie studenckie i rynek pracy w regionie, ile naprawę kosztują studia. Poniższe treści będą przydatne, gdy będziecie decydować czy wybrać uczelnię w Tarnobrzegu.

Zaciekawiła Was oferta kształcenia w tym regionie? Wybierzcie studia w Tarnobrzegu.

Tarnobrzeg - informacje ogólne

Tarnobrzeg położony jest w Kotlinie Sandomierskiej, na obszarze woj. podkarpackiego.

Jego zachodnią granicę wyznacza opływająca miasto Wisła.

Nazwę i swoją świetność Tarnobrzeg zyskał dzięki rodzinie Tarnowskich.

Do miejsc wartych zobaczenia zaliczyć na pewno należy Zamek Dzikowski – unikatowa rezydencja rodu Tarnowskich. Już w XIX wieku stał się jednym z pionierskich obiektów muzealnictwa i kolekcjonerstwa w Polsce. Obecnie mieści się tam Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega, część zamku udostępniona jest zwiedzającym. Otaczający Zamek park to miejsce ciszy, wytchnienia, obcowania z przepięknie zaaranżowaną zielenią.

Jednak zasłużone miano zielonych płuc Tarnobrzega nosi las zwany Zwierzyńcem. Spotkać można tu sarny, dziki, mnóstwo ptactwa.

Tarnobrzeski rynek to pl. Bartosza Głowackiego z pomnikiem jego patrona oraz okalającymi plac urokliwymi kamieniczkami.

Po zamieszkującej licznie teren Tarnobrzega ludności żydowskiej pozostał cmentarz oraz synagoga, w której obecnie mieści się biblioteka.

Ciekawostką Tarnobrzega jest mieszczące się w budynku dawnego spichlerza dworskiego Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego oraz znajdujący się obok muzeum skansen górniczy.

Przez miasto wiodą trzy ścieżki historyczno-przyrodnicze „Śladami górnictwa i przemysłu siarkowego”, prowadzące przez miejsca związane z rozwojem i historią miasta i górnictwem siarkowymi.

Pozostałością po wydobywanej tutaj siarce jest Zalew Machowski – Jezioro Tarnobrzeskie, blisko 600 ha obszar dawnego wyrobiska zrekultywowanego i zalanego wodą. Obecnie znajdują się tu dwie plaże, przyciąga wyjątkowo czysta i przejrzysta woda o walorach uzdrowiskowych.

Warunki sprzyjają organizowaniu zawodów wakeboardowych, windsurfingowych, kitesurfingowych, regat żeglarskich. Nad jeziorem działa stanica wodniacka.

W kalendarzu wydarzeń kulturalnych Tarnobrzega znajdują się takie imprezy jak plenery wikliniarskie, przyciągające artystów z kraju i zagranicy, koncerty organowe, Barbórkowa Drama Teatralna, Ogólnopolski Konkurs Piosenki „Wygraj Sukces”, konkursy plastyczne, recytatorskie, konkurs piosenki angielskiej.

Tarnobrzeg to ważny punkt na mapie regionu w kontekście szkolnictwa wyższego. Dzięki powołaniu tu w 2001 roku Państwowej Uczelni Zawodowej im. prof. S. Tarnowskiego zyskał status ośrodka akademickiego.

Utworzenie uczelni zawodowej w Tarnobrzegu to doskonała szansa połączenia edukacji z pracą zawodową, możliwość zdobycie wykształcenia bez konieczności opuszczania miejsca zamieszkania, studiowania w większym ośrodku akademickim.


Typy studiów w Polsce

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie
Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu
Uniwersytet Szczeciński
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie