• Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie
Jakiego typu studiów szukasz?

Studia pedagogiczne

Pedagogiczne

Czujesz, że masz duszę humanisty pragnącą pomagać innym ludziom? Cechuje Cię empatia, opanowanie, wrażliwość na innego człowieka? Widzisz siebie w roli nauczyciela, pedagoga pracującego z dziećmi lub młodzieżą?

Skoro odpowiadasz twierdząco na powyższe pytania, to doskonale odnajdziesz się na studiach pedagogicznych.

Jako kierunek studiów Pedagogika budzi pewne kontrowersje. Z jednej strony - od wielu lat cieszy się dużą popularnością wśród kandydatów na studia. Z drugiej zaś głośno mówi się, iż absolwenci Pedagogiki nie znajdują pacy w swoim zawodzie, że rynek jest nasycony specjalistami w tej dziedzinie, a ich pensje nie należą do najwyższych. Nie zniechęca to jednak maturzystów i rokrocznie aplikują oni na uczelnie pedagogiczne w całym kraju. W przeważającej mierze studia pedagogiczne wybierają dziewczęta. Chłopcy stanowią niewielki procent studentów kierunków pedagogicznych. Absolwenci studiów pedagogicznych dysponują wiedzą ogólnopedagogiczną, socjologiczną i psychologiczną, niezbędną do zrozumienia kontekstu kształcenia, wychowania oraz pracy opiekuńczej.

W trakcie studiów pedagogicznych student dokonuje wyboru specjalizacji. Najpopularniejsze to: pedagogika resocjalizacyjna, pedagogika wczesnoszkolna, pedagogika opiekuńcza i wychowawcza, pedagogika artystyczna, opieka dziecięca, pedagogika wczesnoszkolna z elementami logopedii, edukacja kulturowa, edukacja dla bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego, arteterapia i animacja kultury, gerontopedagogika, pedagogika pracy z bezpieczeństwem przemysłowym, pedagogika pracy z doradztwem zawodowym, pracownik służb społecznych i inne.

Gdzie jest praca po kierunkach pedagogicznych?

Absolwenci Pedagogiki mogą znaleźć zatrudnienie w: szkolnictwie, placówkach oświatowo-wychowawczych, poradniach specjalistycznych, zakładach pracy, domach pomocy społecznej. Praca czeka na nich w izbach dziecka, sądach, zakładach poprawczych i karnych. Zawodowo mogą realizować się w służbie zdrowia, instytucjach profilaktyki społecznej, ośrodkach dla osób uzależnionych, schroniskach dla nieletnich, stowarzyszeniach edukacyjnych, działach szkoleniowych przedsiębiorstw.

pedagogiczne kierunki studiów

a
adult education and developmental activities designandragogikaarteterapia - terapia artystyczna
b
biolingwistyka z komunikacją klinicznąbiologia z przygotowaniem pedagogicznym
e
e-pedagogikaedukacja alternatywna z animacją społeczno-kulturalnąedukacja alternatywna z edukacją artystycznąedukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznychedukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznejedukacja prorozwojowaedukacja przedszkolna i wczesnoszkolnaedukacja techniczno - informatyczna
f
familiologiafilologia angielska z pedagogiką
g
geografia - studia nauczycielskiegraduate programme in teaching english to young learners
i
indywidualne studia międzydziedzinoweindywidualne studia nauczycielskieinterdyscyplinarne studia nad dzieciństwem i prawami dziecka interdyscyplinarne studia nad niepełnosprawnością
k
kryminologia i resocjalizacja
l
logopedialogopedia z fonoaudiologiąlogopedia z nauczaniem języka polskiego jako obcego
m
masters in children’s rights and childhood studiesmiędzydziedzinowe studia indywidualne
n
nauczanie biologii i przyrodynauczanie chemiinauczanie fizyki i informatykinauczanie matematyki i informatyki
o
oligofrenopedagogika z arteterapią
p
pedagogikapedagogika chrześcijańskapedagogika małego dzieckapedagogika medialnapedagogika medialna z nowoczesnymi technologiami w edukacjipedagogika międzykulturowa z mediacjąpedagogika nauczycielskapedagogika opiekuńcza z profilaktyką uzależnień i socjoterapiąpedagogika opiekuńcza z terapią pedagogicznąpedagogika opiekuńczo-wychowawczapedagogika opiekuńczo-wychowawcza i szkolnapedagogika osób niepełnosprawnych z arteterapiąpedagogika przedszkolna i wczesnoszkolnapedagogika resocjalizacyjnapedagogika resocjalizacyjna z interwencją kryzysowąpedagogika specjalnapedagogika specjalna i edukacja społecznapedagogika sportupedagogika społecznapedagogika stosowanapedagogika szkolna z edukacją technicznąpedagogika wczesnej edukacjipedagogika zdolności i informatykipedagogy - resocialization with intercultural educationporadnictwo rozwojowe i pomoc psychologicznaprofilaktyka społeczna i resocjalizacjapsychofizyczne kształtowanie człowieka psychoprofilaktykapsychoseksuologia
r
resocjalizacjaresocjalizacja z penitencjarystykąrozwój zasobów ludzkich
t
terapia zajęciowatwórcza resocjalizacja z arteterapią
z
zarządzanie kryzysem indywidualnymzintegrowana edukacja wczesnoszkolna i edukacja przedszkolnazoopsychologia z animaloterapiązwierzęta w re­kreacji, edu­ka­cji i te­rapii

Czytaj więcej o studiach pedagogicznych

Czy warto kończyć studia pedagogiczne

Dyplom wyższej uczelni to ciągle prestiż, wyróżnienie, potwierdzenie pewnych kompetencji, zdobycia wykształcenia.

Wybrane zawody wymagają posiadania konkretnego dyplomu. Jego zdobycie daje szersze perspektywy pracy, pozwala realizować się w dziedzinach niedostępnych dla osób, które nie ukończyły studiów.

Dyplom ukończenia studiów to także absolutne minimum, jeśli ktoś rozważa takie formy poszerzenia kompetencji i zdobycia dodatkowych kwalifikacji jak studia podyplomowe, doktoranckie, MBA (Master of Business Administration) czy MPA (Master of Public Administration).

Spędzając kilka lat na uczelni zyskuje się dostęp do cennych zasobów. Kontakt z doświadczonymi wykładowcami i praktykami w danej dziedzinie pozwala czerpać z ich wiedzy. Po większość specjalistycznych lektur i podręczników nikt pewnie by nie sięgnął, gdyby nie presja kolokwium czy egzaminu. Mając jako student dodatkowo dostęp do ogromnych zbiorów bibliotecznych, można zgłębiać interesujące zagadnienia bez dodatkowych nakładów finansowych.

Uczestnictwo w kołach naukowych jest szansą na rozwijanie swoich zainteresowań, ale też nawiązywanie kontaktów i znajomości z ekspertami związanymi z tematyką studiów. Aktywni studenci mogą doskonalić umiejętności organizacyjne czy negocjacyjne angażując się w działalność w strukturach uczelnianych, np. parlamencie studenckim.

Część zajęć obowiązkowych w programie studiów przewidziana jest na zajęcia praktyczne. Studenci realizują praktyki w konkretnych placówkach czy instytucjach. Mają dzięki temu możliwość poznania realiów pracy, rozwiązują rzeczywiste problemy czy realizują zadania, z którymi w będą się borykać w przyszłej pracy zawodowej. Ponadto studenci ostatnich lat studiów mogą skorzystać z atrakcyjnych staży zawodowych. Odbywają się one najczęściej w czasie wakacji lub w takich terminach, aby nie kolidować z zajęciami na uczelni. To doskonały przedsmak życia zawodowego, a niekiedy początek długoterminowej współpracy.

Osoby mające status studenta mogą skorzystać z programów wymiany międzyuczelnianej (ERASMUS+ czy MOST). To świetna szansa na podszlifowania języka, nawiązania międzynarodowych znajomości, poznanie realiów innego kraju.

Poza tym studiowaniu towarzyszy bezcenny aspekt - życie studenckie, odbywające się poza salami wykładowymi: nawiązywanie nowych znajomości, przyjaźni, wspólne imprezy, wyjazdy, podróże czy wizyty w klubach (ze zniżką studencką!), niezobowiązujące jeszcze próby pracy, bardziej dla podreperowania studenckiego portfela.

Czy więc warto studiować – na pewno tak!

Jaka praca po studiach pedagogicznych

Jeśli prześledzicie szczegółową ofertę kilku tylko uczelni, zobaczycie jak różnorodne specjalności można wybrać na studiach pedagogicznych. Wyspecjalizowanie się w określonej dziedzinie przekłada się z kolei na możliwości zawodowe.

Pedagogika nie ogranicza się tylko do diagnozowania i wspierania w procesie edukacji i wychowania dzieci i młodzieży. Znajduje zastosowanie w dziedzinach zarezerwowanych dla osób dorosłych, skupia się także na potrzebach starszych.

Absolwenci studiów pedagogicznych są zatrudniani w placówkach oświatowych: szkołach, przedszkolach, żłobkach. Pracują w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, ośrodkach wychowawczych, domach dziecka, świetlicach środowiskowych, policyjnych izbach dziecka, poradniach resocjalizacyjnych, socjoterapeutycznych, ośrodkach uzależnień, pomocy społecznej. Zajmują się organizowaniem czasu wolnego i krzewieniem kultury w instytucjach artystycznych, placówkach życia kulturalnego i promocji sztuki, domach kultury. Prowadzą zajęcia w pracowniach arterapeutycznych, terapii zajęciowej, placówkach zajmujących się osobami niepełnosprawnymi lub starszymi.

Oddzielną przestrzeń zawodową stanowią stanowiska związane z rozwojem zawodowym osób dorosłych, diagnozowaniem ich potencjału, określaniem mocnych i słabych stron, wytyczaniem ścieżek zawodowych, motywowaniem do podejmowania inicjatyw. Specjaliści z tego zakresu zatrudniani są w poradniach doradztwa zawodowego, urzędach pracy, agencjach zatrudnienia, działach HR, firmach szkoleniowych, pracują jako trenerzy personalni, coachowie.

Dla kogo studia pedagogiczne

Dla dziewczyn – chciałoby się powiedzieć. Nie oszukujmy się, wypatrywanie kandydata na męża wśród żaków na pedagogice, to niemal jak szukanie igły w stogu siana. Oczywiście zdarzają się rodzynki, a na specjalnościach związanych z resocjalizacją czy wychowaniem fizycznym proporcje płci bywają nawet wyrównane.

Studia pedagogiczne wybierają osoby, które lubią pracę z ludźmi, łatwo nawiązują kontakt, bardziej cenią sobie aspekt społecznikowski i misję związaną z pracą, niż wysokość wynagrodzenia. Bezcenne u przyszłego pedagoga będą rozwinięte umiejętności interpersonalne, chęć niesienia pomocy, dawania wsparcia, uwrażliwienie na problemy społeczne, radzenie sobie z konfliktami.

Z racji pracy często z osobami z pewnymi deficytami, duża doza cierpliwości i wyrozumiałości na pewno będzie pomocna. Ważna będzie także pokora – na efekty pracy z trudnymi przypadkami przyjdzie czasem długo poczekać. Przyda się stanowczość i pewność siebie, umiejętność reagowania w sytuacjach niestandardowych.

Pedagog w swojej pracy dociera do ludzi z różnych środowisk – powinien być osobą tolerancyjną pozytywnie nastawioną, empatyczną, bez uprzedzeń do osób, z którymi pracuje, ale też odporną psychicznie, radzącą sobie ze stresem.

Zasady rekrutacji na studiach pedagogicznych

Rekrutacja na kierunki pedagogiczne odbywa się na podstawie wyników uzyskanych przez kandydatów na maturze. Uczelnie wskazują, które przedmioty będą punktowane, jakie są konkretne przeliczniki za określone przedmioty oraz jaki poziom egzaminu jest wymagany: podstawowy czy rozszerzony.

Najczęściej zasadniczym przedmiotem kwalifikacyjnym jest język polski, często również język obcy. Niekiedy szkoła czy wydział prezentuje grupę przedmiotów, spośród których kandydat musi wskazać jeden czy dwa, które będą punktowane. Do wyboru pozostają przeważnie historia, biologia, wos, geografia lub matematyka.

Na wybrane kierunki pedagogiczne, związane ze sztuką – np. edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej – przewidziany jest dodatkowo egzamin praktyczny. Polega na sprawdzeniu predyspozycji malarsko-rysunkowych lub słuchowych czy głosowych kandydata, ewentualnie umiejętności gry na instrumencie. Niekiedy wymagana jest od kandydata teczka samodzielnie wykonanych w określonej technice prac plastycznych.

Z kolei kandydaci na logopedię zostają podczas rozmowy kwalifikacyjne poddani ocenie w zakresie słuchu i wymowy.

W przypadku uczelni niepublicznej najczęściej rekrutacja odbywa się według kolejności zgłoszeń, na podstawie złożenia wymaganych dokumentów. Aczkolwiek są uczelnie, które punktują określone przedmioty maturalne.

Zawsze wcześniej należy szczegółowo zapoznać się z zasadami rekrutacji na kierunek w określonej uczelni, aby – wybierając przedmioty zdawane na maturze – nie zamknąć sobie drogi i pozbawić szansy na indeks w określonej szkole wyższej. Informacji szukajcie na stronach wydziałowych lub w zakładkach „rekrutacja”.

Zanim wybierzesz studia pedagogiczne

Wybierając konkretny kierunek studiów warto zadać sobie pytanie: Dlaczego pedagogika/pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna/logopedia/terapia zajęciowa/pedagogika specjalna czy inne studia? Czego chcę się nauczyć, z jaką pracą wiążę swoją przyszłość? Jakie są perspektywy zawodowe, finansowe?

Aby skonfrontować swoje wyobrażenie o konkretnych studiach z własnymi predyspozycjami, warto skorzystać z pomocy doradców zawodowych, pedagogów szkolnych, specjalistów z poradni pedagogicznej. Posługując się odpowiednimi narzędziami potrafią ustalić nasze mocne i słabe strony, predyspozycje do wykonywania konkretnej pracy czy nauki w określonej dziedzinie. To cenna wiedza już na tym etapie życia, która pozwoli uniknąć rozczarowań wynikających z nietrafionych wyborów.

Znając szczegółowe zasady rekrutacji możecie ocenić swoje szanse na zdobycie indeksu. Może się okazać, że wybór tego samego kierunku w innym ośrodku akademickim czy innej uczelni pozwoli bez trudu przejść procedurę kwalifikacyjną. Sprawdzajcie limity miejsc, progi rekrutacyjne – dzięki tej wiedzy oszacujecie szanse na przyjęcie na studia w konkretnej uczelni.

Dobrze jest wcześniej zapoznać się z programem nauczania na kierunku, czy specjalności. To da obraz czego konkretnie będziecie się uczyć, w jakiej dziedzinie będziecie się specjalizować. Takie informacje dostępne są na stronach wydziałowych czy w opisach kierunków studiów.

Sprawdzajcie warunki studiowania, jaka jest baza dydaktyczna, zaplecze sprzętowe, atmosfera na uczelni. Czytajcie opinie o uczelniach, fora internetowe. Absolwenci i studenci chętnie dzielą się swoimi wrażeniami i doświadczeniami. Dowiedzcie się o możliwości skorzystania z programów mobilności międzynarodowej studentów – mając te wszystkie informacje dokonacie świadomego wyboru.

Opinie o studiach pedagogicznych

Zainteresowanie studiami pedagogicznymi utrzymuje się na sporym poziomie. Co roku o jedno miejsce walczy przynajmniej kilka osób.

Czy jest tak, jak się powszechnie sądzi, że uczelnie i wydziały pedagogiczne produkują przyszłych bezrobotnych?

Biorąc pod uwagę mnogość subdyscyplin związanych ze studiami pedagogicznymi, możliwości podjęcia pracy jest wiele, dla absolwentów otwierają się nowe dziedziny i obszary zawodowe.

Jedną ze ścieżek kariery po ukończeniu pedagogiki jest praca z dziećmi, w przedszkolu. Jak wiele satysfakcji może ona przynieść, opowie Wam nauczycielka przedszkolna. Posłuchajcie:


„Pewnie nie powiem nic oryginalnego – tak zapewne jest na większości kierunków. Część przedmiotów super, ciekawi wykładowcy z pasją, wieloletnią praktyką, sypiący przykładami dotyczącymi każdego zagadnienia jak z rękawa. Ale też grupa typowych „zapchajdziur”, które trzeba zakuć, zdać i zapomnieć. Ja świetnie trafiłam z praktykami – to był bardzo wartościowy czas, wiele się nauczyłam. Przede wszystkim skonfrontowałam swoje wyobrażenie o pracy w domu dziecka. To było trudne doświadczenie, ale widzę się w takiej pracy i jeśli wszystko się ułoży, jestem gotowa na takie wyzwanie zawodowe.” – Tak o swoich studiach opowiada Marta, która aktualnie rozpoczyna drugi rok na II stopniu pedagogiki.

Wykaz uczelni oferujących studia pedagogiczne

Polecane pedagogiczne studia podyplomowe

Treści powiązane ze studiami pedagogicznymi

Pedagogika
Pedagogika
Pedagogika penitencjarna w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa
Pedagogika penitencjarna w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa
Pedagogika w Katowicach
Pedagogika w Katowicach
Pedagogika w Krakowie
Pedagogika w Krakowie
Pedagogika w Lublinie
Pedagogika w Lublinie
Studia pedagogiczne w Białymstoku i na Podlasiu
Studia pedagogiczne w Białymstoku i na Podlasiu
Studia pedagogiczne w Gdańsku i na Pomorzu
Studia pedagogiczne w Gdańsku i na Pomorzu
Studia pedagogiczne w Katowicach i woj. śląskim
Studia pedagogiczne w Katowicach i woj. śląskim
Studia pedagogiczne w Kielcach i woj. świętokrzyskim
Studia pedagogiczne w Kielcach i woj. świętokrzyskim
Studia  pedagogiczne w Krakowie i Małopolsce
Studia pedagogiczne w Krakowie i Małopolsce
Studia pedagogiczne w Lublinie i woj. lubelskim
Studia pedagogiczne w Lublinie i woj. lubelskim
Studia pedagogiczne w Olsztynie i woj. warmińsko-mazurskim
Studia pedagogiczne w Olsztynie i woj. warmińsko-mazurskim
Studia pedagogiczne w Opolu i woj. opolskim
Studia pedagogiczne w Opolu i woj. opolskim
Studia pedagogiczne w Poznaniu i Wielkopolsce
Studia pedagogiczne w Poznaniu i Wielkopolsce
Studia pedagogiczne w Rzeszowie i woj. podkarpackim
Studia pedagogiczne w Rzeszowie i woj. podkarpackim
Studia pedagogiczne w Szczecinie i woj. zachodniopomorskim
Studia pedagogiczne w Szczecinie i woj. zachodniopomorskim
Studia pedagogiczne w Toruniu, Bydgoszczy i woj. kujawsko-pomorskim
Studia pedagogiczne w Toruniu, Bydgoszczy i woj. kujawsko-pomorskim
Studia pedagogiczne w Warszawie i na Mazowszu
Studia pedagogiczne w Warszawie i na Mazowszu
Studia pedagogiczne w Zielonej Górze i woj. lubuskim
Studia pedagogiczne w Zielonej Górze i woj. lubuskim
Studia pedagogiczne w Łodzi i woj. łódzkim
Studia pedagogiczne w Łodzi i woj. łódzkim
Studia pedagogiczne we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku
Studia pedagogiczne we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku
​Pedagogika na Śląsku
​Pedagogika na Śląsku
​Pedagogika w Białymstoku
​Pedagogika w Białymstoku
​Pedagogika w Bydgoszczy
​Pedagogika w Bydgoszczy
​Pedagogika w Gdańsku
​Pedagogika w Gdańsku
​Pedagogika w Gdyni
​Pedagogika w Gdyni
​Pedagogika w Kielcach
​Pedagogika w Kielcach
​Pedagogika w Koszalinie
​Pedagogika w Koszalinie
​Pedagogika w Olsztynie
​Pedagogika w Olsztynie
​Pedagogika w Poznaniu
​Pedagogika w Poznaniu
​Pedagogika w Szczecinie
​Pedagogika w Szczecinie
​Pedagogika w Toruniu
​Pedagogika w Toruniu
​Pedagogika w Warszawie
​Pedagogika w Warszawie
​Pedagogika w Łodzi
​Pedagogika w Łodzi
​Pedagogika we Wrocławiu
​Pedagogika we Wrocławiu
  • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
  • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
  • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
  • Akademia Finansów i Biznesu Vistula Filia w Gdańsku
  • Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
  • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
  • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
  • Akademia Piotrkowska
  • Akademia Medyczna Nauk Stosowanych i Holistycznych w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
  • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
  • Politechnika Łódzka
  • Akademia WIT w Warszawie
  • Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych Varsovia
  • Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu
  • Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych Varsovia, Filia w Poznaniu
  • Uczelnia Jana Wyżykowskiego, Filia w Lubinie
  • Uniwersytet Pomorski w Słupsku
  • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
  • Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Szczawnie-Zdroju
  • Powiślańska Szkoła Wyższa
  • Szkoła Główna Mikołaja Kopernika w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
  • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
  • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
  • Akademia Śląska w Katowicach
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie
  • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana, Wydział w Warszawie
  • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
  • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
  • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Toruniu
  • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
  • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
  • Uniwersytet WSB Merito Chorzów
  • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
  • Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
  • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
  • Politechnika Częstochowska
  • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
  • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
  • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
  • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
  • Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
  • Uniwersytet Śląski w Katowicach
  • Akademia Mazowiecka w Płocku
  • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
  • Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych Varsovia, Filia we Wrocławiu
  • Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
  • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
  • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
  • Bydgoska Szkoła Wyższa
  • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
  • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
  • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
  • Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych Varsovia, Filia w Rzeszowie
  • Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach
  • Akademia Tarnowska
  • Gdański Uniwersytet Medyczny
  • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
  • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana w Radomiu
  • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych we Włocławku
  • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
  • Akademia Ateneum w Gdańsku
  • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
  • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
  • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
  • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
  • Akademia Techniczno-Informatyczna w Naukach Stosowanych
  • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
  • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
  • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
  • Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu
  • Uniwersytet w Siedlcach
  • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
  • Uniwersytet WSB Merito Gdynia
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
  • Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych Varsovia, Filia w Gdańsku
  • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
  • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
  • Akademia Zamojska
  • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
  • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
  • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
  • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
  • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
  • Uniwersytet Zielonogórski
  • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
  • Uniwersytet WSB Merito Szczecin
  • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
  • Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu
  • Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
  • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
  • Lubelska Akademia WSEI
  • Akademia Nauk Stosowanych w Bielsku-Białej
  • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
  • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
  • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
  • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
  • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
  • Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie
  • Uniwersytet Gdański
  • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
  • Politechnika Morska w Szczecinie
  • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
  • Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych Varsovia, Filia w Lublinie
  • Uniwersytet Morski w Gdyni
  • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
  • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
  • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Kościerzynie
  • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
  • Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych Varsovia, Filia w Szczecinie
  • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
  • Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego
  • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
  • Uniwersytet Rzeszowski
  • Uniwersytet Kaliski
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
  • Akademia Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie, Uczelnia Państwowa
  • Wyższa Szkoła Zarządzania i Psychologii w Poznaniu
  • Collegium Da Vinci w Poznaniu
  • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie
  • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
  • Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
  • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
  • Akademia Jagiellońska w Toruniu
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie
  • Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie
  • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
  • Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
  • Europejska Uczelnia w Warszawie
  • Akademia Techniczno-Artystyczna Nauk Stosowanych w Warszawie
  • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
  • Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
  • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
  • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
  • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
  • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu
  • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
  • Warszawska Uczelnia Biznesu i Psychologii "Moderna"
  • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
  • Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku
  • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
  • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Gdańsku
  • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka