• UPSL wrzesień 2023
 • WSB NLU Szkoła Psychoterapii
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego
 • UTH im. Chodkowskiej Warszawa

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

uczelnia niepubliczna, woj. śląskie, 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. Cieplaka 1c, (+32) 262 28 05, info@wsb.edu.pl

Akademia WSB jest akademicką szkołą wyższą, która została założona w 1995 roku. Od wielu lat specjalizuje się w dziedzinach ekonomicznych, społecznych, humanistycznych, technicznych, a także naukach o zdrowiu.

Uczelnia realizuje studia I stopnia, II stopnia, jednolite magisterskie i podyplomowe. Prowadzi studia dualne, realizuje studia Executive MBA i Master of Business Administration. Posiada również uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego oraz cztery uprawnienia do nadawania stopnia doktora. Akademia WSB zajęła 3 miejsce w Polsce w Rankingu Uczelni Niepublicznych 2022 w Rankingu Szkół Wyższych - Perspektywy 2022.

Zapoznaj się z pełną listą kierunków i sprawdź, w jaki sposób przebiega rekrutacja.


Ocena uczelni

4.73 / 10
167 głosów

Opinie (332)
Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej, Akademia WSB

Menik
Elo jak tam na prawie leci ?
27.09.2023
23.09.2023
Ela
No nie mogę ..komentarze w stylu "uczelnia żenada, nic nie umiem, wszystkie egzaminy ściągnięte" ten kto tak komentuje NIECH SIE BIERZE ZA NAUKĘ a nie chwali, że ściąga na każdym egzaminie. Pogratulować
Nick
Pielęgniarstwo, polecacie?
02.09.2023
28.08.2023
Patrycja
Hej! Pielęgniarstwo na tej, uczelni to polecacie czy nie? Jaki poziom jest na tym kierunku? Dużo wymagają? Dużo macie nauki w porównaniu do innej, uczelni czy..?
Aga11
Fizjoterapia na tej uczelni to daremny żart. Podnieśli ceny czesnego a poziom kształcenia się wgl nie polepszył. Tylko kasa, kasa, kasa. Już lepiej iść na Akademię Górnośląską albo po pierwszym semestrze spróbować przepisać się na AWF.
24.08.2023
23.08.2023
Nazwa
Fizjoterapia na WSB, polecacie? Jest może prosektorium?
Pa
Dzień dobry! Czy kierunek fizjoterapia od przyszłego roku (2024) będzie otwarty w Gliwicach? Takie informacje wyczytałam na jednej ze stron
23.08.2023
22.08.2023
L
Ja myśle czy nie iść na lekarski ale za rok jak już jeden rok będzie funkcjonował, chętnie będę miał kontakt z osoba która pójdzie w tym roku lub jest chętna za rok
N
Idzie ktos na lekarski w tym roku?
18.08.2023
18.08.2023
Iwona
Czy ktoś studiował kosmetologię?
Polska
Podbijam o fizjoterapie zapytabie
17.08.2023
01.08.2023
Zuzia
Hej, studiował ktoś fizjoterapię zaocznie w Dąbrowie Górniczej? Potrzebuje opinii przed październikiem :)
Dominika
Hej, też zaczynam od października pielęgniarstwo niestacjonarnie, czy orientuje się ktoś jak wygląda tutaj ten kierunek w formie niestacjonarnej?
25.07.2023
18.07.2023
Adrian
Witam czy ktoś mógłby się wypowiedzieć odnośnie fizjoterapii zaocznie?
Kinga
Hej, jestem z Krakowa i od października zaczynam pielęgniarstwo niestacjonarne, jest ktoś może jeszcze ?
16.07.2023
30.06.2023
Jadźka
@Tyna: nie, nie warto.
Tyna
Witam, mam pytanie o kierunek zarządzanie na WSM Dąbrowa Górnicza… czy jest w porządku i czy warto?
28.06.2023
25.05.2023
Witam, podłączam się
Podłączam się do pytania, macie jakieś opinie odnośnie kierunku pielęgniarstwo prowadzonego przez Akademię WSB w D.G.?
Nick
Hej! Polecacie kierunek Pielęgniarstwo na tej uczelni?
16.05.2023
05.04.2023
Boryk
(Kierunek kosmetologia) Nie polecam nikomu ! 590 zł za miesiąc, a kosmetyki albo przeterminowane albo ich nie ma.
Fizjokandydant
Jak wyglądają zajęcia w weekendy na kierunku fizjoterapii? Polecacie? dużo nauki? da się to jakoś ogarnąć i co ile są zjazdu
28.03.2023
28.01.2023
NADZIEJA
CORKA STUDIOWALA JEST BARDZO ZADOWOLONA, DUZO NAUKI, ALE SWIETNI WYKLADOWCY, UKIERUNKOWUJA NAUKE I JEST SUPER. WARTO STUDIOWACX W AWSB W DABROWIE GORNICZEJ BO TO PRZYSZLOSCIOWA UCZELNIA. PONADTO FAJNA NAUKOWA ATMOSFERA I SUPER BIBLIOTEKA ROZWOJOWA.POLECASM I SERDECZNIE POZDRAWIAM!!!!!!!!!!!!!!!!!
Adi 42
Hej studiuje ktoś psychologię w Dąbrowie górniczej mam zamiar zacząć od marca 2023 pozdrawiam:-)
04.01.2023
12.12.2022
Karolina
Hej! Studiuje ktoś może Prawo (jednolite magisterskie)? Polecacie czy nie?
B. W.
Proszę napisać dlaczego osoba pracująca w Anglii uczy się u Was na etapie stacjonarnym? Mam papier.
02.12.2022
25.11.2022
student
Studiuje IT na niestacjonarnych. Obsługa studenta bardzo dobra - nawet sprawnie działają w dziekanacie. Trzymają poziom. Zastrzeżenia mam do wykładowców. Część z nich dosłownie olewa zajęcia i niczego nie uczy studentów. Ale żeby być szczerym nie mówię tu o całej kadrze a jedynie 2-3 z 8. Na każdym semestrze trafi się ze 2 wykładowców, którzy nic ze studentami nie robią. Moja grupa zidentyfikowała nawet sposób zachowania takiego wykładowcy. Mianowicie jeżeli wykładowca lub ćwiczeniowiec zaczyna zajęcia od sformułowania późna "..jest już późna pora .." to cała grupa wie, że skończymy wcześniej zajęcia ;))). Śmieszne i żałosne zarazem - nie za to się płaci. Oczywiście Pani Dziekan, trzeba jej przyznać dyscyplinuje wykładowców, ale od niektórych z nich nie da się wymusić należytego prowadzenia zajęć i nie wiem czemu Uczelnia z nich nie zrezygnuje. Żeby być sprawiedliwym są też super wykładowcy np. z algorytmów i struktur danych polski profesor był poprostu świetny. Mnóstwo nas nauczył. Generalnie polecam Uczelnie, a Uczelni poleciłbym przyjżenie się w jaki sposób niektórzy wykładowcy i ćwiczeniowcy prowadzą zajęcia. Niektórzy z nich nie kryją się i wprost mówią np. idźcie do domu ale żeby Pani Dziekan się nie dowiedziała, albo nie zzrealizują tematyki zajęć i na ostatnich dają kilka zadań i mówią wprost że na zaliczeniu/egzaminie będzie jedno z nich. To taki celowy zabieg bo jak cała grupa obleje to Pani Dziekan zorientuje się że coś było nie tak z zajęciami. A w ten sposób wykładowca/ćwiczeniowiec nie przejmuje się zajęciami i ma załatwione zaliczenia - prosta sprawa.
Niezdecydowana
Cześć! czy jest tu ktoś, kto ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania projektami? Zastanawiam się nad tymi studiami w formie online. Będę wdzieczna za opinie, ktore pomogą mi podjąć decyzję, czy warto! :)
01.10.2022
26.09.2022
ByłyStudent
Czytając opinie o AWSB trudno się nie zgodzić z pewnymi faktami,w trakcie pandemii był jeden wielki chaos jeżeli chodzi o nauczanie zdalne (zaczynałem nauczanie 2 semestry w "normalnym trybie" przed pandemią więc mam porównanie). Ukończyłem informatykę zaoczne i zdecydowanie sobie to chwale. Tak serio jeżeli ktoś chce pogłębiać wiedzę to i tak się nauczy a dyplom taki czy inny jest ważny, sam wiem po sobie. Nie wiem czemu te wszystkie narzekające osoby nie wybiorą się np. na politechnikę ? Wiem bo po wielu bojach na studiach (tzw. lepszych) finalnie zdobyłem wreszcie tytuł na AWSB. Reasumując zdecydowanie należy podnieść jakość nauczania on-line bo czasami jest żenująca, chociaż trzeba sobie jasno powiedzieć, że nieraz jest wręcz niemożliwe prowadzenie takich zajęć on-line. PS. Skończenie studiów i dostanie dyplomu jakiejkolwiek uczelni o niczym nie świadczy (to do młodzieży) pracodawcy i tak Cię zweryfikują zwłaszcza tak dynamiczne kierunki jak np. informatyka.
Student02
Czy zajęcia z angielskiego są prowadzone całe w języku angielskim czy nauczyciel mówi też po polsku?
25.09.2022
25.09.2022
PrzyszłyFizjo
Studenci! Napiszcie proszę opinie o fizjoterapii zaocznej. Bardzo dziękuję za każdą opinię:)
Liia223
Nie mam zielonego pojęcia dlaczego ta uczelnia ma takie wysokie wyniki w rankingach. Jesli nie macie na co wydać pieniędzy i nie żal wam waszego straconego czasu to polecam. Kierunek Zarządzanie że specjalizacja kadry i płace to jakaś porażka. Jestem na III semestrze studiów magisterskich i na palcach jednej ręki mogę policzyć przedmioty z zakresu kadr i płac. Na zajęciach z programu płacowo kadrowego, za każdym razem zmarnowałam po 1.5 godziny , ponieważ uczelnia zapomniała nadać loginy żebyśmy mogli się zalogować do programu. Co druga osoba w grupie ma średnia powyżej 4.7 bo nauka na tej uczelni polega na jak najszybszym wyszukaniu odpowiedzi w pdf do egzaminu. Poziom jest zerowy !
21.09.2022
24.08.2022
Checkname
Czy w semestrze zimowym przypadającym na okres 2022/23 będą zajęcia przeprowadzane w formie hybrydowej?
Akademia WSB
odpowiedź dla Noname z dnia 09.07.2022
Lektorat języka angielskiego jest prowadzony na studiach 1 stopnia (zarówno stacjonarnych jak i niestacjonarnych) przez 4 semestry. Przed rozpoczęciem zajęć studenci są przydzielani do odpowiedniej grupy językowej na podstawie wyniku matur oraz wyników testu plasującego, przeprowadzanego online przez Akademię WSB. W okresie epidemii zajęcia językowe - lektoraty - odbywały się głównie na platformie MS Teams, zgodnie z planem zajęć. Od semestru zimowego 2022/2023 lektoraty językowe będą miały formułę hybrydową: część spotkań z lektorem będzie miała formę bezpośrednią, część z nich to spotkania na platformie MS Teams. Na zajęciach językowych oceniane są wszystkie umiejętności studenta w zakresie znajomości języka: mówienie, słuchanie, czytanie i pisanie. Kluczowym elementem zaliczenia każdego semestru jest przedstawienie prezentacji, związanej tematycznie ze studiowanym kierunkiem. Równocześnie studenci pracują samodzielnie na Platformie OnlineWSB (Moodle), gdzie - samodzielnie i we własnym tempie - wykonują wskazane przez lektora zadania. Po zakończeniu 4 semestrów lektoratu, studenci przystępują do egzaminu, który obejmuje materiał ze wszystkich semestrów nauki oraz testuje wszystkie umiejętności językowe (Listening, Reading, Writing, Vocabulary, Use of English, Functions). Na 5 semestrze studenci otrzymują dostęp do obowiązkowego kursu na platformie OnlineWSB, który poszerza i wzbogaca ich znajomość języka w zakresie studiowanego kierunku. Studia 2-stopnia w zakresie nauczania języka obcego zorganizowane są w podobny sposób, choć ilość semestrów nauki z lektorem i pracy na platformie jest inna. Nauka języka angielskiego na wybranych kierunkach wzbogacana jest przedmiotami, wykładami i warsztatami w języku obcym.
11.07.2022
09.07.2022
Noname
Jak wygląda angielski? Kończy się to jakimś egzaminem? Zajęcia są tylko „fikcja” i faktycznie jest platforma i tam się wszystko zalicza? Czy trzeba pokazać, że się umie ten język?
Klaudia
Witam. Jak wygląda procedura przyjęcia na studia podyplomowe z logopedii; czy jest rozmowa kwalifikacyjna lub potrzebne są specjalne zaświadczenia od lekarzy np. ortodonty itp. Czy w ramach tych studiów są jakieś specjalności np. logopedia kliniczna czy są to studia ogólne?
06.07.2022
27.06.2022
Biterfly0901
Witajcie. Czy ktos z Was tutaj obecnycj studiuje kadry i płace? Rozważam zapis na ten kierunek
Akademia WSB
odpowiedź dla S. z dnia 22.06.2022
Uprzejmie informujemy, że program każdej specjalności - w tym grafiki komputerowej - składa się przedmiotów, które realizowane są zarówno w formie wykładów jak i ćwiczeń, a liczba godzin przeznaczona na dany przedmiot w żadnym wypadku nie wynosi 10. W mijającym semestrze żaden z Prowadzących zajęcia na tej specjalności nie zgłaszał jakichkolwiek problemów dotyczących zajęć. Co więcej, nie zgłaszali ich również studenci. Jeżeli chce Pan/Pani odnieść się do konkretnych przykładów lub opisać sytuację, która wpłynęła na taką opinię, to zachęcamy do bezpośredniego kontaktu lub wysłania maila na adres rektorat@wsb.edu.pl
27.06.2022
25.06.2022
A.
Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat kierunku ratownictwo medyczne? Przeglądam opinie, ale tutaj chyba jeszcze tego nie było. Dziękuję! ☺
S.
Informatyka - Grafika komputerowa jako specjalizacja - porażka. Odradzam. Nawet jeśli chce się tylko odklepać dla papierka, po prostu nie. Najlepiej trzymać się od tej uczelni z daleka ;) Zajęć z grafiki 10h na semestr, utrudnianie pracy wykładowcom. Oczywiście tym, którzy akurat chcą coś robić.
22.06.2022
06.06.2022
anonim
Chciałabym wiedzieć coś na temat studiów grafiki komputerowej z perspektywy studenta, czy warto? Nie powiem, komentarze na tej stronie w większości są negatywne, jednak nikt nie wspomniał nic o powyższym kierunku.
Wika
Jakieś szczere opinie na temat kierunku grafiki, projektowania gier i technologii vr?
04.06.2022
03.06.2022
Perłowa_02
Studia niestacjonarne, II stopień zarzadzanie. Ktoś może studiuje na AWSB bądź konczy/skończył ? Kilka pytań mam 🙂
Matty
Czy jeżeli chcialby się dostać na seminarium doktorskie A nie mam (jak na razie) żadnej publikacji ani monografii to czy jestem na starcie skreślony?
22.05.2022
10.05.2022
Filologia angielska
Hej, mógłby ktoś podzielić się opinią o filologii angielskiej na wsb? Ciężko jest? Jaki jest poziom? Bardzo potrzebuje informacji
Akademia WSB
odpowiedź dla Krzysztof z dnia 05.05.2022
Szanowny Panie Krzysztofie, serdecznie zapraszamy do kontaktu w temacie seminarium doktorskiego pod numerem telefonu: 32 2959343. Zachęcamy też do odwiedzenia strony seminarium doktorskiego: https://wsb.edu.pl/kandydat/szkola-doktorska-i-seminaria-doktorskie
09.05.2022
05.05.2022
Krzysztof
Hej czy jest ktoś kto mógłby opisać seminarium doktorskie? Ile zazwyczaj jest miejsc? Jaki jest poziom trudności? Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna?
Daro
Hej, chce się wybrać na zaoczne Ratownictwo medyczne. Może ktoś powiedzieć coś na temat tej uczelni?
31.03.2022
13.03.2022
cris
Cześć proszę o kontakt osoby które studiują Ratownictwo medyczne na II semestrze obecnie
Ala
Szukam osób, które idą na kosmetologię w semestrze letnim
18.02.2022
12.02.2022
FiR 3 rok
Tak jak napisał ktoś poniżej zgadzam się z opinią. Jeżeli ktoś potrzebuje adrenaliny i ma nudne życie to polecam specjalizację Analityk Rynków Finansowych i przedmiot Psychologia Rynków Finansowych. Człowiek marnuje długi okres czasu na projekt, który prawie nie ma wytycznych, a później się okazuje, że punktacja projektu jak i egzaminu (na którym można mieć notatki) jest wzięta z kosmosu albo z fusów. Jak na początku miałam obojętne podejście do tej specjalności tak po tym przedmiocie odechciewa się wszystkiego. Jeśli nie masz stalowych nerwów nie decyduj się, chyba, że dostaniesz innego wykładowcę! Jego materiały wyglądają tak jakby były stworzone tylko dla niego żeby wiedzieć o czym prowadzić zajęcia, gdzie przynajmniej 60% z tego nie było zrealizowane. Wniosek jest jeden - jeśli chcesz spokojnie zdać studia i skupić się na pracy licencjackiej odradza Ci się Analityka Rynków Finansowych. PS. Walka z tym wykładowcą w dziekanacie i wyżej nic nie da, nie miej nadziei przyszły studencie.
finanse3rok
Dodatkowa specjalizacja prowadzona z projektu dla kierunków ekonomicznych jaką jest Analityk rynków finansowych- totalnie odradzam przyszłym studentom, jest to strata czasu i nerwów. Na trzecim roku zamiast zajmować się pracą dyplomową to trzeba się użerać z Szanownym Niekompetentnym Doktorem który prowadzi Psychologie rynków finansowych. Jeżeli liczy ktoś na dostanie materiału z którego można cokolwiek się nauczyć żeby chociażby zdać ten śmieszny i bezużyteczny przedmiot to niestety natrafi na rozczarowanie- na każdym slajdzie znajdzie po 3 słowa a później jest wymagany cud aby móc zaliczyć przedmiot. Robienie problemów, kreowanie swoich teorii spiskowych że ktoś ściąga na egzaminie który odbywa się online z zaznaczeniem iż ma się pozwolenie na używanie notatek. Pracownicy dziekanatu są bezsilni. Jeżeli chce się szarpać i tracić swoje nerwy to idealnie się to sprawdzi, co do innych aspektów to nie ma z tego przedmiotu nic użytecznego.
11.02.2022
07.02.2022
Akademia WSB
odpowiedź dla Ala z dnia 02.02.2022
Kosmetologia to kierunek, który wyróżnia się: prowadzeniem zajęć metodami aktywizującymi w formie ćwiczeń praktycznych, seminariów, warsztatów i wykładów. Wykładowcy to osoby aktywnie praktykujące, ponad 50% zajęć to zajęcia praktyczne, miejsce odbywania zajęć to profesjonalnie wyposażone sale dydaktyczne Akademii WSB, a partnerami Uczelni są podmioty zewnętrzne dysponujące wysokiej klasy sprzętem i urządzeniami. Zachęcamy do kontaktu i do zapisu. Więcej informacji o kierunku można znaleźć tutaj: https://wsb.edu.pl/kierunki/kosmetologia-studia-i-stopnia.html
Były student
Wstyd, że takie miejsce, które oszukuje, żeruje i naciąga ludzi nazywa się uczelnią. Nie macie do zaoferowania kompletnie nic. Połowa zajęć w semestrze się nie odbyła, a o reszcie szkoda mówić. Większa część ludzi, których zatrudniają jako wykładowców to nieodpowiedzielni ludzie, którzy nie nadają się do normalnej uczciwej pracy.
05.02.2022
02.02.2022
Ala
Chciałabym poznać opinię o kierunku Kosmetologia. Proszę dajcie znać
AKADEMIA WSB
odpowiedź dla Ola z dnia 23.01.2022
Szanowna Pani, bardzo nam przykro z powodu Pani opinii. Dokładamy starań, aby nasze studia spełniały najwyższe standardy, dlatego zależy nam na ich ciągłym ulepszaniu i każda opinia jest dla nas cenna. Przypominamy też, że po zakończeniu każdych studiów przeprowadzana jest ankieta ewaluacyjna, w której słuchacze mogą zamieszczać swoje uwagi i zgłaszać propozycje ewentualnych zmian. Czy wypełniała Pani taką ankietę? A jeśli nie, to czy może nam Pani wysłać wiadomość na adres rektorat@wsb.edu.pl, w której opisze Pani szerzej, z jakiej przyczyny wynika Pani niezadowolenie?
25.01.2022
23.01.2022
Ola
Chodzilam 1.5 roku na podyplomowke ze Zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej z wych. Przedszkolnym. Nie nauczylam sie kompletnie niczego
Mania
Uczelnia bardzo dobra, rzeczywiście co do praktyk to jest mega dużo papierologii, gdzie po kilka razy wipisuje się to samo. Zajęcia online super zorganizowane, wszystko działa bez zarzutu. Oby tak dalej - dziękujemy że dbacie o nas w czasie pandemii i prowadzicie lekcje zdalne a nie na siłę prowadzicie stacjonarne.
07.01.2022
04.01.2022
Studentmgr
Jestem już na drugim stopniu (kontynuuję naukę na tej samej uczelni) na WSB w Cieszynie i mogę podsumować to następująco: + dobra obsługa studentów przez Dziekanat. Jeśli ktoś ma wcześniejsze doświadczenia z Dziekanatem na publicznych uczelniach, to wie o co chodzi + wysokie pozycje w rankingach (jak na prywatną uczelnię bardzo wysokie) + większość kadry to specjaliści, nie ma traktowania studentów z góry, z większością można normalnie porozmawiać + wbrew niektórym opiniom nie da się uzyskać dyplomu za sam fakt płacenia czesnego. Gdyby tak było, to ludzie nie rezygnowaliby w połowie studiów z powodu jakiegoś przedmiotu.. wymagania są, ale uczelnię wyróżnia podejście do studenta - chce go uczyć, a nie karać + stypendia rektorskie przyznawane co semestr + nowoczesna platforma online + bardzo sprawne prowadzenie zajęć (w tym ćwiczeń) on line. Za to ogromny plus, bo studenci są zaangażowani i BEZPIECZNI Minusy: - zbędna ilość papierologii : wnioski, podania... - praktyki studenckie. Osobiście ciężko znaleźć mi osobę, która nie ma z nimi problemów. Owszem, może i w tym semestrze były zaplanowane spotkania informacyjne na Teams i jest teraz przydzielony opiekun merytoryczny, ALE uczelnia w Cieszynie zmusza studentów NIESTACJONARNYCH do odbycia praktyk (po jednej na semestr, 90h zegarowych!!!!) bez możliwości zaliczenia ich na podstawie zatrudnienia (co było możliwe do końca letniego semestru 2020), co wiąże się z bezpłatnym urlopem, zwolnieniem z pracy lub problemami z zaliczeniem u pracodawcy. Ogromna i kosztowna (dla studentów) pomyłka. Mam nadzieję, że ktoś z władz Uczelni zareaguje właściwie.
Akademia WSB
odpowiedź dla Mońka W. z dnia 07.12.2021
Szanowna Pani, Bardzo nam przykro, że zdecydowała się Pani zrezygnować ze studiów w Akademii WSB. Prosimy o informację, która część naszej szerokiej oferty nie spełniła Pani oczekiwań. Jako uczelnia, kształcimy w 5 lokalizacjach: w Dąbrowie Górniczej (siedziba główna Akademii WSB) oraz w Wydziałach Zamiejscowych w Cieszynie, Żywcu, Olkuszu i Krakowie. W swojej ofercie posiadamy studia I-go i II-go stopnia, jednolite studia magisterskie, realizujemy studia Executive MBA (partner kierunku: Webster University) oraz Master of Business Administration (partner kierunku: EY Academy of Business). Jesteśmy liderem w kształceniu podyplomowym (oferta ponad 100 kierunków studiów podyplomowych), prowadzimy szkołę doktorską, seminaria doktorskie oraz doktorat wdrożeniowy. W prestiżowym Rankingu Szkół Wyższych – Perspektywy 2021 Akademia WSB zajęła 3 miejsce w Polsce w Rankingu Uczelni Niepublicznych 2021. W Rankingu Uczelni Akademickich 2021 - Akademia WSB znalazła się na 35. miejscu w Polsce wśród wszystkich Uczelni publicznych i niepublicznych posiadających uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora. Na przestrzeni ponad 26 lat wypromowaliśmy łącznie ponad 47 000 absolwentów. Aktualnie w Akademii WSB kształci się ponad 13 000 studentów, doktorantów, słuchaczy studiów podyplomowych i seminarium doktorskiego. Te wszystkie liczby tylko potwierdzają status i poziom naszej Uczelni. Pozdrawiamy i zapraszamy do kontaktu.
09.12.2021
07.12.2021
Mońka W.
Brak słów. Fakt, że w ogóle ten budynek jest nazywany uczelnią godzi w nazwę uczelni wyższych. Moim zdaniem to taka lepianka nastawiona na zysk - tylko i wyłącznie. Dodzwonienie się do dziekanatu graniczy z cudem, mam wrażenie, że nikogo nawet nie obchodzi los studentów czy przekazywanie wiedzy na jakimkolwiek poziomie. Najważniejsze, że płatnością są na czas, tylko to ich najwidoczniej interesuje. Nie polecam składać swojego wykształcenia w ręce tych ludzi. Ja uciekłam i to była dobra dezycja, bo nie muszę się już użerać z tymi ludźmi...
Ania N.
Czy w związku z ogromną ilością zakażeń covid będzie wprowadzone nauczanie tylko zdalne? Studenci obawiają się stawiać na zajęciach stacjonarnych, gdzie w jednym miejscu zbierają się osoby z różnych stron
25.11.2021
20.10.2021
Domina
Jako student uważam tą uczelnie za wielką pomyłkę.Źle dobrane przedmioty, słaba kadra, bardzo słabe przygotowanie do pracy w biznesie.Na szczecie można liczyć na pomoc pracowników administracyjnych ale bez kadry zarządzającej. Nie polecam.
student2021
Byłem sceptyczny co do AWSB ale mile mnie zaskoczyła to uczelnia. Jest kilku ciekawych wykładowców o wysokim poziomie nauczania. Ale raczej polecam AWSB jako uzupełnienie wykształcenia.
06.10.2021
29.09.2021
Śwwierzakzbiedry
Hejo, zaczynam w pażdzierniku zaoczne, ktos tez?
Kate
Uczelnia świetna, wykłady dobrze prowadzone. Polecam !
27.09.2021
30.08.2021
Adrian
Lektorat z j. angielskiego to totalna porażka. Ktoś powinien się tym poważnie zainteresować, bo zajęcia w tej formie to zwyczajne oszustwo i kradzież pieniędzy. Lektorat wygląda następująco: na dedykowanej uczelnianej platformie należy wypełniać zadania z gramatyki, które są na bardzo wysokim poziomie, bez jakiegokolwiek kontaktu z wykładowcą. Na pseudo zajęcia należy przygotować prezentację i ją wygłosić i to wszystko. Na zajęciach nie są tłumaczone żadne zagadnienia, o omówieniu testów z platformy nawet nie wspomne. Ktoś za to bierze pieniądze, nie wysilając się nawet w minimalnym, w granicach ludzkiej przyzwoitości poziomie. Ogólnie to uczelnia będąca fabryką dyplomów, na której na końcu wyjdzie się ze świstkiem, ale wiedzą bardzo znikomą.
Zarządzanie
Jeżeli ktoś liczy na zdobycie kierunkowe go wykształcenia wraz z wiedzą praktyczna w 100 procentach odradzam tą uczelnie. Przedmioty kierunkowe nie istnieją, a jeśli już to opierają się tylko i wyłącznie na czystej teorii, która niewiele wnosi. Zaliczeniem praktycznie każdego przedmiotu bywa projekt.., który należy przygotować na podstawie suchych materiałów czasem nawet bez kontaktu z wykładowcą. W semestrze letnim 2020/21 zdarzyło mi się nie wiedzieć jak wykładowca, który mnie uczy wygląda... Gdyż wiedzę zdobywałam sama, studiując materiały o których nikt z grupy nie miał pojęcia.
30.08.2021
21.07.2021
Student98
Odradzam w 100 % tą uczelnię. Będą was doić z kasy przez 4 lata zamiast 3 lat na licencjacie i wymyślać różne głupoty tylko po to żeby tak się stało. Kadra na tej uczelni również nie jest wysokich lotów. Opisuję co mnie spotkało na kierunku zarządzanie
Fizjo
Może ktoś się wypowiedzieć o kierunku Fizjoterapia?
18.07.2021
10.07.2021
Student2324
Hello, would like to enroll in the Data Science course at WSB. Which are your opinion? Is that on weekends?
Sylwia95
Jak poziom na administracji? Chodzi o kierunek :)
08.07.2021
08.07.2021
Sylwia95
Szukam studentów administracji na WSB, jak poziom?
Akademia WSB
odpowiedź dla Milka z dnia 20.06.2021
W celu uzyskania informacji o szczegółach dotyczących przebiegu egzaminu dyplomowego prosimy o bezpośredni kontakt z Kierownikiem Dziekanatu pod numerem telefonu: 32 295 93 26. Dziękujemy!
24.06.2021
22.06.2021
Tak
Tak, tak, tak. Wszystkie nowoczesne uczelnie mają już naukę online w swojej ofercie. Studia w dzisiejszych czasach powinny być co najmniej hybrydowe. Zwłaszcza, że wszyscy juz wciągnęli się w taki tryb studiowania. Gdyby była możliwość zrobienia podyplomowki w calosci on-line to zapisałabym się napewno na dwa kierunki. A tak normalnie to mało kto jest w stanie dojeżdżać dwa razy w tygodniu po nocach na zajęcia i szukają gdzie indziej - a szkoda bo to fajna uczelnia.
Monia
Popieram opinię Studenci - nauka online powinna być na stałe wprowadzona dla chętnych. Przecież jak i tak są wykłady na uczelni, to można je udostępnić na żywo choćby przez Teamsa, żeby osoby które nie mogą dojechać miały obecność na zajęciach i dostęp do materiałów. A w uczelni same egzaminy czy zaliczenia. Ułatwiłoby to życie wielu studentom. Jest bardzo wiele osób, które nie moga podjąć studiów właśnie przez konieczność dojeżdżania do uczelni, teraz mieliby szansę
21.06.2021
20.06.2021
Milka
Witam, mam pytanie jak wygląda obrona na WSB? Kierunek pedagogika
Studenci
Jestem bardzo zadowolona z nauki online (studiuje pedagogikę) i uważam, że większą część zajęć powinna być prowadzona w taki sposób. Mam stały dostęp do materiałów, uvze się kiedy nam czas i w razie potrzeby konsultuje się z prowadzącym. Taki tryb powinien być wprowadzony na stałe dla chętnych bo umożliwi to naukę bardzo wielu osobom, które z różnych przyczyn nie mogą dojeżdżać na uczelnie lub być cały dzień po za domem. (ew. egzaminy mogłyby być w stacjonarnie) Proszę o rozważenie takiej propozycji w imieniu wieluuu obecnych i przyszłych studentow 🙂
19.06.2021
19.06.2021
Agatka
Czy po studiach Pedagogika wczesnoszkolna z elementami terapii pedagogicznej można pracować w szkole jako terapeuta? Jakie daje to upewnienia oprócz "zwykłego" nauczania dzieci? I czy w ogóle daje jakieś kwalifikacje? I czy praktyki też trzeba robić z terapii? Proszę o odpowiedź
vanitas
Odradzam. Akademia WSB Dąbrowa Górnicza: praca napisana, termin złożenia jej do dziekanatu 20.06.2021. Mimo to kilku wykładowców do dzisiaj nie wpisało oceny za niektóre przedmioty, a zaliczenia i projekty "wiszą" od dobrych dwóch tygodni. I tak było co semestr. Nikomu nie życzę takiego stresu na chwilę przed obroną, która przez to zapewne zostanie mile zaproponowana dopiero na wrzesień. Telefony do dziekanatu nic nie dają.
13.06.2021
27.05.2021
MMM
Szkoda, że nie ma magisterki z pedagogiki w Olkuszu. Słyszałam od wielu koleżanek z okolic Wolbromia i nie tylko, że wybrałyby się. A do Dąbrowy mają za daleko. Byłoby tam wielu chętnych, zwłaszcza odkąd zamknęli SAN
Nanna
Ile trzeba zrobić godzin praktyk na pedagogice wczesnoszkolnej z terapia II st?
16.05.2021
13.05.2021
Akademia WSB
odpowiedź dla Studentqqq z dnia 06.05.2021
Uprzejmie informujemy, iż każdy Student Akademii WSB ma przypisane indywidualne konto rozliczeniowe w funkcjonującym w Uczelni systemie informatycznym, w którym w sposób automatyczny system dokonuje rozliczenia uiszczanych opłat na bieżąco. Ewentualne opóźnienia w księgowaniu wpłat mogą wynikać z błędnych kwot przelewów wprowadzanych przez osobę dokonującą wpłaty lub przesłania wpłaty na błędny rachunek bankowy. Tego rodzaju (błędne) wpłaty są księgowane indywidualnie, a ich liczba może powodować wydłużony czas ich księgowania i rozliczenia. Jednak taki wydłużony czas księgowania nie ma wpływu na wysokość „odsetek”, ponieważ podstawą ich naliczenia jest data wpływu należności a nie data jest rozliczenia/księgowania. Jednocześnie należy zauważyć, iż wpłaty czesnego dokonywane przez Państwa w innym banku niż ING Bank Śląski, w którym konto posiada Uczelnia, mogą wpływać na rachunek bankowy Uczelni z kilkudniowym opóźnieniem, szczególnie, gdy dokonywane są w dniu poprzedzającym weekend lub inny dzień/okres świąteczny.
Studentqqq
W zależności jaki kierunek i jacy wykładowcy, na szczęście miałem przyjemność mieć zajęcia w w większości z kompetentnymi wykładowcami. Zaś jeśli o chodzi o pieniądze ( jeśli ktoś wybierze tą uczelnie)z własnego doświadczenia radzę pilnować sb działu rozliczeń gdyż naliczają odsetki nie zgodnie z ustawą i nawet jeśli płaci się w terminie, a płatności księgują nawet miesiąc później...
06.05.2021
05.05.2021
Michał
Proszę o szczerą odpowiedź studentów tej szkoły: czy to prawda, że uczelnia dba tylko o płatności terminowe i że trudno załatwić cokolwiek w administracji? Zamierałam składać tutaj papiery latem, ale dochodzą mnie różne opinie, niekoniecznie pozytywne. Druga kwestia: czy jest wileu studentów zagranicznych, a jeśli tak to z jakich krajów najwięcej? Jak oceniacie swoja naukę. Dodam, że rozważam Logistyke lub Transport.
Akademia WSB
odpowiedź dla Student95 z dnia 27.03.2021
Akademia WSB z siedzibą w Dąbrowie Górniczej, jako uczelnia niepubliczna, funkcjonuje zgodnie z obowiązującym prawem pod nadzorem Ministerstwa Edukacji i Nauki, przechodząc z wysokimi ocenami wszystkie przewidziane procedurami akredytacje. Wysoki poziom edukacji potwierdzają również międzynarodowe certyfikacje (Kaut i Ceeman). Zapraszamy do zapoznania się z rzeczywistą ofertą Akademii WSB: https://rekrutacja.wsb.edu.pl
30.03.2021
30.03.2021
Akademia WSB
odpowiedź dla Fizjo2 z dnia 24.03.2021
Kształcenie na kierunku fizjoterapia realizowane jest w oparciu o standardy kształcenia, które wyznaczają obowiązkowe treści zajęć. Do takich należą treści wymienione w wiadomości - dotyczące tematyki intensywnej terapii, psychiatrii (moduł kliniczne podstawy fizjoterapii, które przybliżają aspekty medyczne/kliniczne pracy z pacjentem). Jest to pierwszy, niezbędny krok do kolejnych modułów - fizjoterapii klinicznej w chorobach wewnętrznych, fizjoterapii klinicznej w dysfunkcjach narządu ruchu, diagnostyki funkcjonalnej i programowania rehabilitacji, które praktycznie przygotowują do indywidualnej pracy z pacjentem. Realizacja tych treści świadczy o wypełnieniu standardu kształcenia przewidzianego dla kształcenia fizjoterapeutów. Stan pandemii zmusił uczelnie w Polsce, w tym również naszą Uczelnię, do przeorganizowania planu zajęć i form realizacji zajęć z uwagi na konieczność zadbania/zabezpieczenia stanu zdrowia wykładowców i studentów. Wiązało się to z realizacją w ostatnim semestrze przedmiotów teoretycznych, które przygotują studentów do zajęć praktycznych (które - ze względu na trudną sytuację w szpitalach - musiały zostać przesunięte na kolejne semestry studiów). Uczelnia dołożyła wszelkich starań, by zadbać o bezpieczeństwo sanitarno-epidemiologiczne podczas zajęć w kontakcie przygotowujących do zawodu. Jednocześnie zapewniamy, że staramy się regularnie hospitować i monitorować zajęcia i gwarantujemy, że wszystkie zajęcia w całym cyklu studiów odbędą się w wymiarze właściwym dla kierunku studiów przewidzianym w programie studiów.
Mich
Czy ktoś mógłby coś powiedzieć na temat kierunku "kryminalistyka i techniki śledcze"? Mam w planach w tym roku się tam zapisać (do Krakowa), decyzja właściwie podjęta w 100%, ale chcę zasięgnąć opinii ;)
27.03.2021
27.03.2021
Student95
Uczelnia służy jako maszynka do zarabiania pieniędzy i im szybciej sobie ktoś to uświadomi tym lepiej dla niego. Oferuje bardzo znikomy zakres wiedzy, a osoby zatrudnione do prowadzania na niej zajęć w większości nie miały by w normalnej szkole nawet możliwości pisania kredą po tablicy. Pozdrawiam was Akademio WSB i życzę dalszych sukcesów w sprowadzaniu autokarami obywateli Ukrainy oraz uzyskiwaniu korzyści majątkowych na ludziach z Bliskiego Wschodu. Polaków przestrzagam przed tą uczelnią
Akademia WSB
odpowiedź dla Fizjo z dnia 24.03.2021
Kształcenie językowe, w tym wspomniane zajęcia z języka angielskiego prowadzone są na kilku poziomach językowych uwarunkowanych umiejętnościami komunikacyjnymi tj. poziom A2, B1, B2. Tym samym wykładowca przez 5 semestrów tak dostosowuje treści w czasie lektoratu, by umożliwić studentom wyrównanie i jak najszybsze uzyskanie poziomu B2, dającego możliwość swobodnej komunikacji. Ten 2,5 letni cykl kształcenia językowego jest przygotowaniem do kolejnego modułu: język angielski medyczny, w trakcie którego student przysposabia nazewnictwo specjalistyczne i poznaje specyfikę komunikacji między specjalistami, w tym również podczas anglojęzycznych wykładów eksperckich. Co do kwestii realizacji zajęć w kontakcie i dysproporcji pomiędzy wymiarem ich realizacji na kierunku fizjoterapia i kosmetologia wynika to ze specyfiki programów studiów. Studenci kierunku fizjoterapia, kształceni są zgodnie z obowiązującym standardem kształcenia fizjoterapeutów, pierwsze zajęcia praktyczne rozpoczynają od 3 semestru i są to w dużej mierze zajęcia w placówkach leczniczych, szpitalach. Wynika to również z harmonogramu 10-semestralnego studiów jednolitych magisterskich. W przypadku kosmetologii pierwsze zajęcia zaczynają się już od 2 semestru, przy uwzględnieniu 6-semestralnego kształcenia na studiach I stopnia. Kierunek fizjoterapia jest kierunkiem, który wymaga uczenia się fizjoterapeutów całe życie, stąd wiedzę należy aktualizować. W latach 2018-2023 roku studenci mają możliwość odbycia bezpłatnych szkoleń specjalistycznych dla fizjoterapeutów w ramach projektu unijnego. W puli tych szkoleń znalazły się: kurs terapii powięziowej, trening funkcjonalny w sporcie i rehabilitacji, kinesiotaping, diagnostyka i terapia manualna w schorzeniach ortopedycznych i neurologicznych, PNF w pracy z pacjentem ortopedycznym i neurologicznych.
26.03.2021
24.03.2021
Fizjo2
Nie polecam studiów na kierunku fizjoterapia. W czasie pandemii zajęcia były żartem. W tamtym roku na początku pandemii jedynie dwóch wykładowców prowadziło zajęcia poprzez platformę zoom. Reszta zajęć odbywała się przez platformę moodle, zero zainteresowania. Zajęcia kliniczne odbywają się z lekarzami, którzy nie mają pojęcia o fizjoterapii w tych dziedzinach. Uczenie się nazw leków z psychiatrii, zasad pielęgniarskich na intensywnej terapii czy wiedza o chorobach typu nieswoiste zapalenie jelit na chirurgii to żart. Anatomia odbywała się przez moodla natomiast zarządzanie i marketing przez teamsa - no tak, to najważniejszy przedmiot na AWSB. Studenci tej uczelni dojeżdżają czasami kilkadziesiąt kilometrów na zajęcia, które planowo mają trwać 3 godziny, a kończą się po półtorej godzinie - co jest zupełnym nie szanowaniem naszego czasu. Z nie szanowaniem naszego czasu wiąże się również przyjeżdżanie prowadzącego na zajęcia po dwóch godzinach :)
Fizjo
Język angielski trwający 5 semestrów, w którym brak słownictwa medycznego - grupy są mieszane, w jednej grupie są studenci fizjoterapii, pedagogiki czy zarządzania. AWSB reklamuje się ogromnymi możliwościami dla studentów - wyjazdy z programu erasmus, świetlana przyszłość za granica, niestety zajęcia z języka angielskiego w żadnym stopniu nie przygotują studenta do posługiwania się językiem medycznym, robimy książkę z angielskiego taka jak w liceum czyli po kolei działy z rodziny, elektroniki, podróż itd. Co również rzuciło się w oczy to fakt, że od początku bieżącego roku akademickiego nasz kierunek miał nauczanie zdalne natomiast studentki kosmetologii ,,normalnie'' jeździły na zajęcia co można było zauważyć na instagramie tejże uczelni jak wzajemnie na sobie ćwiczyły makijaże. Fizjoterapia jest tak obszernym kierunkiem, że zajęcia 3 dni w tygodniu nie wystarczają (gdzie czasami w jeden dzień są tylko jedne zajęcia). Wykładowcy z błahych przedmiotów typu pedagogika są bardzo upierdliwi, gdy wejdzie się z nimi w dyskusje i nie zgadzają się z naszym zdaniem mogą pojawić się problemy przy zaliczeniu. Ogólnie wykładowcy nie są otwarci na dyskusje ze studentami, jedynie sucha wiedza teoretyczna, mało praktyki i najlepiej nie zadać żadnych pytań. Na innych kierunkach możliwe są różnego rodzaju kursy, warsztaty natomiast na kierunku fizjoterapia brak zainteresowania - jedynie płatne kursy po 850 złotych. Płacąc 500 złotych miesięcznie oczekuje się kształcenia na najwyższym poziomie, niestety można się przeliczyć. Podzielam zdanie innych osób, że uczelnia mało wymaga, w skrócie ,,płacisz i masz''. Więc jeżeli chcecie mieć jedynie papierek to polecam, ale wiedzy za dużo nie zdobędziecie. Za 5 lat studiów zapłacicie grubo ponad 20 tysięcy (150 zł czesnego za pierwszy rok, 500 zł czesnego za 2 rok i 530 zł za kolejne lata studiów + dodatkowo trzeba płacić osobno 220 zł za lipiec i sierpień) + przypominam, że po studiach warto robić kursy, które nie należą do tanich.
24.03.2021
12.03.2021
Kinga
Co chwile zmienia się opiekun kierunku.. Studiowałam filologie angielską przez pół roku i to było zdecydowanie za długo. Studenci mają same zerowe terminy i mają ich milion. Jedyne sensowne zajęcia to kurs podręcznikowy i gramatyka. Jeden wykładowca miał wyjątkowo obleśne teksty. Jeśli chcecie się czegoś nauczyć to nie miejsce na to.
Filologia angielska
Hej, jak wyglądają zajęcia na filologii angielskiej? Jaki poziom trzeba mieć na starcie, żeby sobie poradzić na studiach? Czy jest bardzo wysoki poziom?
23.02.2021
08.02.2021
Akademia WSB
odpowiedź dla student z dnia 05.02.2021
Atutem kierunku filologia angielska są spotkania z praktykami, ekspertami w dziedzinie tłumaczeń pisemnych i ustnych, zajęcia w specjalistycznych laboratoriach translatorycznych oraz zajęcia w formie warsztatów, treningów czy symulacji. Poza znajomością języka angielskiego na najwyższym poziomie, student uzyskuje kompetencje do posługiwania się drugim językiem obcym (rosyjskim, hiszpańskim, niemieckim lub chińskim). Naukę drugiego języka nasi studenci rozpoczynają od drugiego semestru studiów. Studenci nabywają wiedzę z zakresu słownictwa specjalistycznego: angielskiego języka prawniczego, biznesowego i medycznego. Specjalizują się także w zakresie obsługi oprogramowania do tłumaczeń MemoQ. Uczelnia w 2018 roku pozyskała środki europejskie na realizację zintegrowanego programu rozwoju Uczelni. W ramach projektu m.in.: zaplanowano realizację 89 certyfikowanych szkoleń i 120 warsztatów dla studentów wszystkich wydziałów Uczelni, w tym dla kierunku filologia. W ramach szkoleń interpersonalnych, dla studentów rozpoczęto realizację następujących szkoleń: „Komunikacja interpersonalna”, „Współpraca zespołowa”, „Zarządzanie czasem”, „Problem solving”. W ramach projektu stworzono kursy e-learningowe z zakresu stosowania angielskiego języka specjalistycznego m.in.: angielski język biznesu, angielski język w logistyce i transporcie, angielski język w zarządzaniu produkcją oraz angielski język medyczny.
student
Odradzam każdemu filologie ang. ukończą te studia ludzie bez kompetencji językowych. Jak chcesz się ślizgać i mimo to przechodzić z sem. na sem. polecam. Oceny to wypadkowa humoru wykładowcy. Nie nauczycie się tu nic.
05.02.2021
02.02.2021
Przyszły student
Cześć, jak wygląda studiowanie na kierunku kosmetologia?
Nick
Stan przed pandemia - jako taki, coś trzeba było umieć., żeby mieć 5. Stan w pandemii - nauczanie korespondencyjne. Na materiałach, które znajdziecie Państwo wszędzie nie wychodząc z domu. Praca w grupie, brak indywidualności - jest piętnowana. Poziom sięga dna. Wirtualne zjazdy, a w realu masz cały weekend wolny. Uczelnia dobra dla ludzi, co chcą jedynie mieć papier.
31.01.2021
29.01.2021
Studentka
Wykłady i ćwiczenia w miare ok, ale trafi się jeden przedmiot, gdzie ćwiczeniowiec pogadał coś 40 minut i tyle wysłał zadanie na jakimś programie, z którego nikt nie umie skorzystać i zostaliśmy sami. Żeby zdać semestr trzeba komuś chyba zapłacić żeby to zrobił bo ćwiczeniowiec nas olał. W dodatku do połowy egzaminów nie da się wejść bo nie ma hasła, nikt nie wie skąd je wziąć a Panie w dziekanacie... Może lepiej nie będę tego komentować, ale powinny zmienić zawód, albo ktoś powinien je nagrać i przesłać nagranie do dziekana. Wychodzi na to, że w połowie magisterki trzeba zrezygnować bo mimo szczerych chęci to NIE DA SIĘ zaliczyć przedmiotów, a nikt nie ma zamiaru Ci pomóc. Kasa wywalona w błoto, a praca już w połowie gotowa.
Don_Mateo1
Dzień dobry, zamierzam zapisać się na studia, kierunek BHP albo Inżynieria bezpieczeństwa w transporcie w WSB. Mam kilka pytań. Proszę o opisanie kierunków, czy są to w miarę łatwe kierunki? Czy trzeba być na każdych zajęciach oraz ćwiczeniach? Czy w okresie pandemii (okresie szczepień) dalej można studiować zdalnie? Czy jest możliwość studiowania w trybie e-lerning przez cały okres studiów? .. Zależy mi głównie na tym. Proszę o miłe a przede wszystkim konkretne odpowiedzi. Pozdrawiam
28.01.2021
29.12.2020
Kamil_SO
Bzdudra. Mam porównanie jak wygląda to u mojej dziewczyny, to mogę powiedzieć, że w WSB jest o niebo lepiej. Jasne, że studia przez Teamsy to nie to samo co normalne studia, ale tu nie ma winy uczelni. Mnie studiuje się dobrze
pytanie
Czy prawdą jest, że ta Uczelnia się mocno popsuła i zostawia studenta samego sobie, a jeyne na czym jej zależy, to płatności ?
22.12.2020
16.12.2020
Nick
Pandemiczna uczelnie - nauczanie korespondencyjne. Na materiałach, które znajdziecie Państwo wszędzie nie wychodząc z domu. Praca w grupie, brak indywidualności - jest piętnowana.
Zawiedziony
Podobno to całkiem fajna szkola ale w czasie pandemii radze omijać szerokim łukiem. "Wyklady" wrzucone na platformę, zabezpieczone niedziałającymi hasłami, do części przedmiotów wogole brak dostępu, angielski prowadzony w formie CZATU , zerowy kontakt z wykladowcami-na prośbę o konsultacje odpowiadają ze prowadza zajęcia tylko na platformie moodle !!!!! Do grudnia zajec "live" miałem 13h (13x1 5h) reszta wrzucona na platformę i bawcie się studenci!!!! Zrezygnowałem i spie dużo spokojniej!! Panie z dziekanatu cały czas twierdza ze się starały, staraja i starać będą a studenci płacili, placa i oby jak najdłużej płacili....prawie jak w chwilowkach- klient ma spłacać a nie spłacić:/
08.12.2020
05.12.2020
Słuchacz
Jestem na szkoleniu organizacyjnym i jestem bardzo zadowolona zarówno z poziomu jak i organizacji zajęć w trudnym okresie. Trzeba się uczyć, zdajemy egzaminy wewnętrzne. Trochę drogo ale polecam. Wykładowcy pomimo nudnych zajęć potrafią tak je zorganizować, ze nie przysypiamy. Zdecydowanie lepiej niż w Kr.
Karolina
Również polecam ratownictwo. Studiuje w AWSB i jestem zadowolona. Uczelnia na poziomie. Mam też paru znajomych, którzy kończyli Akademię WSB i sobie chwalą. Ze wszystkich uczelni, które proponują ten kierunek a jest ich niewiele, AWSB była najlepszym wyborem.
29.10.2020
28.10.2020
Student
odpowiedź dla Ja z dnia 25.10.2020
Jestem na drugim roku i polecam. Fajni ludzie, różne kursy specjalistyczne i można później robić magisterkę z zarządzania bezpieczeństwem w sytuacjach kryzysowych z elementami ratownictwa, ja mam taki plan.
Akademia WSB
W najnowszym Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2020 – Akademia WSB znalazła się na 6. miejscu w Polsce. Podobnie jak w ubiegłym roku jest jedyną uczelnią niepubliczną spoza Warszawy, która zajęła tak wysoką pozycję w zestawieniu. Akademia WSB znalazła się również na podium w Rankingu Kierunków Studiów. Pedagogika prowadzona w AWSB zajęła 3. miejsce wśród wszystkich uczelni publicznych i niepublicznych w Polsce (nr 1 wśród uczelni niepublicznych oraz nr 1 wśród uczelni w woj. śląskim). Natomiast biorąc pod uwagę studia magisterskie na kierunku Informatyka, AWSB uplasowała się na 7 pozycji wśród wszystkich uczelni publicznych i niepublicznych w Polsce (nr 1 wśród uczelni niepublicznych oraz nr 1 wśród uczelni w woj. śląskim). Wysoko oceniony został także prowadzony w AWSB kierunek Transport, który zdobył 16. miejsce w kraju w Rankingu Studiów Inżynierskich, wśród wszystkich uczelni publicznych i niepublicznych w Polsce (nr 1 wśród uczelni niepublicznych). Z kolei kierunek Zarządzanie uplasował się na 18. miejscu w Rankingu Kierunków Studiów. Szczegółowe informacje dotyczące rankingu można znaleźć na stronie www.ranking.perspektywy.pl
28.10.2020
28.10.2020
Kamil_SO
odpowiedź dla Profesor do Akademia WSB z dnia 25.10.2020
Ratownictwo jest ok. Wiadomo, że teraz w czasie pandemii jest trudniej, ale zajęcia się odbywają. Uczelnia daje radę. Śmieszą mnie takie wpisy, że chwalą się miejscem. Niech się chwalą. Przecież ważne jest, żeby studia były dobre a studia są dobre :)
Profesor do Akademia WSB
Nie wiem z kogo chcecie zrobić idiotę ale najwyraźniej z siebie. Powołując się na ranking wydawnictwa Perspektywy, piszecie, że prowadzone przez Was studia są w rankingu wyżej niż studia UJ, UWr, UG itp. tyle że wspomniane uczelnie w rankingu zajmują miejsca od 1 do 10 a Wasza uczelnia 42... To ktoś to z kogoś chce zrobić idiotę. Polecam czytanie ze zrozumieniem. Poza tym, wciąż w prowadzeniu działalności gospodarczej ważniejszy jest zysk niż działalność naukowa i dydaktyczną. Pozdrawiam.
25.10.2020
25.10.2020
Ja
Witam, jakie macie opinie na temat kierunku RATOWNICTWO MEDYCZNE na WSB?
Akademia WSB
odpowiedź dla Student z dnia 09.10.2020
Przykro nam, że ma Pani takie odczucia. Dokładamy wszelkich starań, alby kształcenie na naszej Uczelni było na jak najwyższym poziomie. Każda opinia jest dla nas cenna i pozwala nam usprawniać proces nauczania.
13.10.2020
09.10.2020
Student
Studiowałam na tej uczelni i przez cały ten okres byłam zawsze przygotowana na wszystkie zajęcia. Do mojej grupy należały również osoby, które na zajęciach pojawiały się dość rzadko lub nie pojawiały się wcale, cóż po kilku mailach i telefonach do dziekanatu nagle okazało się, że mogą podejść do egzaminów w dodatku zazwyczaj obowiązywały egzaminy z pierwszego terminu dzięki czemu zazwyczaj mieli pytania i odpowiedzi. Ukończyli studia z podobnym wynikiem do mojego wychodząc na rynek pracy z tytułem magistra nie mając pojęcia o kierunku, który skończyli. Na tej uczelni najważniejsza jest kasa, a nie efekty studenta. Nie polecam!!!!!
Akademia AWSB
odpowiedź dla Profesor z dnia 26.09.2020
Dziękujemy za opinię. W najnowszym Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2020 Akademia WSB znalazła się na 6. miejscu w Polsce. Podobnie jak w ubiegłym roku AWSB jest jedyną uczelnią niepubliczną spoza Warszawy, która zajęła tak wysoką pozycję w zestawieniu. W czołówce najnowszego Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2020 znalazły się aż cztery kierunki kształcenia realizowane w Akademii WSB. Pedagogika prowadzona w AWSB zajęła 3. miejsce wśród wszystkich uczelni publicznych i niepublicznych w Polsce (nr 1 wśród uczelni niepublicznych oraz nr 1 wśród uczelni w woj. śląskim). Akademia WSB znalazła się więc na podium Rankingu Kierunków Studiów, wyprzedzając w tym przypadku uczelnie publiczne z dużych miast, m.in. Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Wrocławski czy Uniwersytet Gdański. Uczelnię doceniono także za prestiż, publikacje oraz pod kątem absolwentów na rynku pracy.
29.09.2020
26.09.2020
Profesor
Dzień dobry, czytam wszystkie wpisy i jak łatwo zauważyć jedni chwalą a inni ganią uczelnię. Jest to naturalne zjawisko i nie ma się czemu dziwić jak w Polsce mamy dwukrotnie więcej tzw. prywatnych uczelni niż publicznych. Na jednych i na drugich poziom jest różny, wykładowcy także. Ja jako nauczyciel od lat zajmujący się polityką edukacyjną i badaniem zjawiska zmian zachodzących w sferze edukacji wyższej mogę powiedzieć jedno, że tam gdzie mamy do czynienia ze zwykłym zjawiskiem jakim jest zysk, a prywatne uczelnie działają dla zysku, nie może być przy jednoczesnej akceptacji niskiego czesnego i otwartej dla każdego procesu rekrutacji, wysokiego standardu w zakresie nauczania oraz obsługi. Uczelnia potrzebuje pieniędzy a student chce jak najniższego czesnego. To jak z zakupami w biedronce, chcemy dużo i tanio oraz w wysokim standardzie a to przecież zaprzecza teorii o jakości. Jeśli mi jako wykładowcy proponuje się stawkę 35 złotych za godzinę dydaktyczną to nie ma co się dziwić, że później mamy wpisy tytułem braku zajęć, odwołanych zajęć itp. Dlaczego? Ponieważ uczelnia w końcu znajdzie wykładowcę za taką stawkę, ale to będzie zwykły chałturnik, który za parę złotych nie zrobi nic ze studentami. Sami od siebie państwo wymagajcie i szukajcie takich studiów i takich uczelni na których nie będzie od was wymagane minimum a maksimum. Niestety większość potrzebuje aby nic od nich nie wymagano, stąd istnienie wielu uczelni wydmuszek. Byle jak, byle gdzie i byle jaki dyplom. Bylejakość jest po obu stronach dostrzegana w dzisiejszych czasach.
Akademia WSB
odpowiedź dla Student z dnia 15.08.2020
Bardzo dziękujemy za przesłanie opinii, każda z nich jest dla nas cenna, pozwala nam rozwijać się i dbać o jakość. Przeanalizujemy ją i sprawdzimy poruszone kwestie. Robimy wszystko, aby jakość studiowania w Akademii WSB była na najwyższym poziomie, a Wasze zdanie jest dla nas bardzo ważne.
17.08.2020
15.08.2020
Student
Z organizacją na tej uczelni bywa różnie jednak zdarzają się naprawdę zabawne sytuacje jak np. Pani która zamiast na zajęcia spieszy się na kawę i odwołuje zajęcia na parę minut zanim się rozpoczną poprzez Wirtualną Uczelnię, niektórzy wykładowcy wcale przez cały niby tok nauki gdzie mają do wypracowania 16 h ćwiczeń przychodzą tylko na 4 h a na reszcie oczywiście byli ale tylko podpisać się u portiera że byli obecni hahaha. Tworzenie elearningów na siłę na tej uczelni jest normą. Niestety tworzą je niekompetentne osoby lub co gorsza sami studenci ponieważ jest w nich pełno błędów które po pokazaniu kompetentnej osobie od razu są wykryte. Jeżeli chodzi o pracowników to bardzo dobre miejsce pracy dla studentów ponieważ każdy kto dłużej na tej uczelni postudiował dostał choć raz ofertę pracy w tym przybytku.
Akademia WSB
Eyesonly, dziękujemy za Twoją opinię, każda z nich jest dla nas bardzo ważna. Przykro nam, że masz takie odczucia, ponieważ od lat robimy wszystko, aby poziom nauczania w naszej Akademii był na jak najwyższym poziomie.
08.07.2020
07.07.2020
eyesonly
Organizacja - dramat. Działy nie komunikują się ze sobą, nikt nie bierze odpowiedzialności za swoje działania, na domiar wszystkiego próbują często za swoje niedociągnięcia zrzucać winę na studentów. Wykładowcy - jak na każdej uczelni bywają różni. Są świetni, są też kiepscy, a nawet fatalni. Ja po trzech semestrach Filologii Angielskiej zdecydowałam się przenieść na inną uczelnię. Szczególnie wobec tego, że miałam na trzecim semestrze zajęcia z szóstym i okazało się, że na ostatnim semestrze są ludzie, którzy nie potrafią sklecić po Angielsku prostej, kilkuminutowej wypowiedzi. Nie chcę mieć dyplomu uczelni, która wypuszcza z dyplomem filologa ludzi nie posiadających umiejętności nawet na poziomie A2.
Karola
Hej. Osobiście polecam Akademię WSB w Dąbrowie górniczej. Sama uczę się jeszcze na wydziale w Cieszynie. Jeśli masz chęci i chcesz rozwijać się w danym kierunku to WSB ma wiele kierunków a poziom zdecydowanie nie jest zerowy. Jeśli chcesz się rozwijać to polecam wsb. Nie rozumiem komentarzy typu dno, zero, niekompetentni pracownicy. Jeżeli tak piszesz to znaczy że nie uczęszczasz do WSB albo poszedłeś na studia dla "papierku". Pozdrawiam. Student z Akademii WSB w Cieszynie
23.06.2020
17.06.2020
Alison
Poziom nauczania jest tak niski, że powinno się to nazywać wyższa szkoła zawodowa, a nie akademia. Na zaliczenie prezentacje, serio? Gotowe pytania na egzamin, żeby wszyscy zdali? Jak ci ludzie są przygotowani i nauczeni? Nie są.
Student2020
Hej, tez mam zamiar wybrac sie na logistyke na wsb, jakie są opinie o tym kierunku?
09.06.2020
11.05.2020
Logistyka
myślę o studiach logistycznych, tutaj miałabym najbliżej, troche mnie odstraszają wpisy wcześniejsze, czego mogę się spodziewać na Logistyce w tej szkole? jeśli nie w DG, to gdzie polecacie w pobliżu?
Jolka
uciekajcie!!! to nie szkoła!!! to jakaś pomyłka. Dno i 3m mułu. Po pierwszym semestrze licencjackich uciekłam do innej szkoły. Organizacja w WSB to jakaś porażka
03.05.2020
09.03.2020
An Na
Dzień dobry Państwu, zamierzam zapisać się na kierunek "inżynieria i bezpieczeństwo w transporcie szynowym" w Dąbrowie Górniczej. Czy ktoś z Państwa wie coś na temat tego kierunku? Jakie są opinie? z góry dziękuję za odpowiedz
Ziomek
Oferują kursy w atrakcyjnej cenie lub za darmo dla studentów wsb? Zapiszesz się potem przekładają kurs a na koniec nie ma i nie będzie. Legitymację powinnasz dostać w październiku dostaniesz w grudniu po południu jeszcze błędy w legitymacji. Wybierz promotora a dostaniesz innego przydzielonego losowo. Przepływ informacji przez dziekanat nie ma czegoś takiego nic nie wiedzą nic nie będzie. Z resztą już na samym początku złym znakiem była sytuacja podczas zapisywania się jak zgubili moje dokumenty. Częste sytuacje zdarzają się że pewnego dnia nie jesteś na liście studentów. Zwyczajnie cię zgubili takich pomyłek jest mnóstwo. Serdecznie polecę WSH humanitas w Sosnowcu. Szkoda ze tam nie ma mojego kierunku. Tam takich cyrków nie bylo
22.02.2020
21.01.2020
Salomonik
Witam czy studiował ktoś ratownictwo medyczne pierwszego stopnia jakieś opinie na jego temat ?
Mnk
Nastawieni tylko na kasę ale żeby pomóc studentów i w czymkolwiek to nie ma komu. Panie w dziekanacie nic nie wiedzą, ale jak mogą wiedzieć skoro przez 3 lata kiedy tam studiowałam Pani opiekun kierunku zmieniła się tam chyba 6 razy. Zreszta cala reszta pracowników tej uczelni to też brak slow. Zeby zaliczyć jeden przedmiot, z drugiegi kierunku ktory studiowalam, bo z powodu pobytu w szpitalu nie było mnie na egzaminie, a kiedy wróciłam okazało się że wykładowca już tam nie pracuje i wyjechał za granicę, szukali mi nowego przez ponad pół roku aż wkoncu zrezygnowałam z tego kierunku. Jeden wielki bałagan. Zero chęci pomocy.
30.12.2019
25.12.2019
.
Dojeżdża ktoś z okolic Zawiercia?
Dariusz
Siemano. Czy ktoś studiuje na pierwszym roku zarządzanie ???????Chciałbym zapytać o dokładne przedmioty i wykładowców, wybieram się ale sięgam Waszej opinii dariuszboczek@autograf.pl
20.10.2019
26.09.2019
Donka
Cześć :) Czy ktoś studiował może w DG na kierunku International Business na studiach licencjackich? Jakie wrażenia? Czy naprawdę można się tam nauczyć j. angielskiego? Jaki jest poziom na tym kierunku? A zdawalność przedmiotów? Czy to prawda, że większość jest prowadzona w j. angielskim? Proszę o pomoc i porady.
ashj
Studiowałem kryminalistykę i techniki śledcze w Krk. Ta uczelnia to nic więcej jak tylko pseudo szkoła wyższa. Osoby z dziekanatu w Krakowie są absurdalnie niekompetentne, za każdym razem mówią co innego i udają, że nie pamiętają że poprzednim razem mówili co innego. Zimą nie ma ogrzewania akurat w tych salach, w których są zajęcia ;) Praktyki są w wymiarze aż 480 godzin... Dokumenty dot. praktyk podpisują jakieś półtorej miesiąca, a z opiekunem praktyk nie ma nawet kontaktu, tak więc brawo. Zajęcia były nagminnie odwoływane. Na koniec wspomnę tylko, że można być debilem, który ledwo co maturę napisał, a i tak się zda każdy przedmiot. Praktycznie nic nie robiliśmy na tym kierunku. Bardzo często na ćwiczeniach dostawaliśmy temat prezentacji , który mieliśmy później przygotować na ostatnie zajęcia :) Czyli siedzenie do końca przedmiotu i nic nie robienie, bo prezentację można zrobić w 20 minut w domu.
14.09.2019
22.07.2019
karola
czy studiował ktoś na kierunku fizjoterapii, warto?
Osoba pracująca
Organizacja to totalna porażka nie polecam zwłaszcza osobą pracującym.
20.07.2019
17.07.2019
Ana
Dojeżdża ktoś z okolic Pilicy?
Justyna B
Czy ktoś studiował na studium doktoranckim i może podzielić się opinią?
10.07.2019
02.06.2019
Student Wsb który żałuje ze tam poszedł
Uczelnia nigdy nie wie co jest organizowane, upychają studentów na jakieś dodatkowe nie potrzebne rzeczy, dodzwonić się to cud.. kto chociaż chodził chwile ten wie ...
podi
Witam , czy studiował ktoś bezpieczeństwo narodowe w KRK ? Jakie wrażenia ?
19.05.2019
20.03.2019
nati
Czy ktoś mógłby coś powiedzieć na temat kierunku "kryminalistyka i techniki śledcze"? Mam w planach w tym roku się tam zapisać (do Krakowa), decyzja właściwie podjęta w 100%, ale chcę zasięgnąć opinii ;)
Paulina
Witam, Mam pytanie odnośnie studiów podyplomowych prawo zamówień publicznych. Czy warto studiować?
14.02.2019
14.02.2019
baton
Czy może mi ktoś zaopiniować studia II stopnia niestacjonarne. Na akademii WSB
Dorota
Serdecznie polecam uczelnię. Świetni wykładowcy, ciekawie prowadzone wykłady, każdy kto chce się uczyć się ma do tego idealne warunki. Uczelnia ma wdrożone nowoczesne rozwiązania, ułatwiające naukę oraz komunikację z studentem. Ja osobiście nigdy nie spotkałam się ze złym traktowanie w dziekanacie jak opisują to co niektórzy.. Wręcz przeciwnie. Studiowałam w 2015-2017 na studiach drugiego stopnia i bardzo miło wspominam ten czas. Obecnie studiuje na innej uczelni bo tak się złożyło.... I z sentymentem wspominam wsb, nie ma co porównywać... Dlatego polecam tą szkołę. Pozdrawiam Dorota W.
11.02.2019
17.12.2018
Absolwent
Ukonczylem ta "uczelnie",lecz to nie byl dobry wybor,brak profesjonalnego podejscia,brak niezbednych informacji,poziom naprawde 0 jesli chodzi o kształcenie.Wiekszosc moich znajomych nigdy nie slyszala o tej szkole i dziwili sie jak o niej mowilem.w dziekanacie niezbyt mila obsluga.Szczerze nie polecam tej uczelni
Gość
Nie polecam tego dziadostwa, tyle nerwów i jeszcze straszą windykacją jak nie zapłacisz w terminie
04.12.2018
04.12.2018
ciekawe wyklady na Seminarium Doktorskim Pedagogika!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
FAJNIE PROWADZONE!!!!! DUZO MOZNA Z NICH WYNIESC POD KATEM PRACY DOKTORSKIEJ.....
filip
warto rozważam te szkołe jako alternatywę dla państwowej uczelni jeżeli się nie dostanę?
03.12.2018
03.11.2018
Uczestnicy 3 wieku dziekuja za muzyczne widowisko z okazji 100 rocznicy niepodleglosci panstwa polskiego
Dziękujemy Panu profesorowi Miroslawowi Kisielowi za piękny program artystyczno- muzycznyWielu z nas po raz pierwszy miało możliwość przezycia, poznania tego emocjonalnego repertuaru.,doświadczenia piekna w pieśniach i piosenkach patriotycznych.
piekny muzyczny wyklad spiew prezentacja pana dr hab.Miroslawa Kisiela Z muzyka dla Niepodleglej
Swietnie przygotowana prezentacja muzyczna dla uczestnikow 3 . Pan dr hab. Miroslaw Kisiel swietnie nas umuzykalni l. Pieknie prrzedstawiona historia piesni i piosenek patriotycznych, Pan prof. rozdal nam spiewniki i razem z Nim spiewalismy. Pan prof. Miroslaw Kisiel swietnie spiewa i gra na gitarze. Dziękujemy i chcemy jeszcze więcej tak swietnie przygotowanych montaży poetycko- wykładowo- muzycznych.A może by tak jeszcze powtórzyć te piekna uroczystość? I nie tyl;ko dla nas. Dziękujemy serdecznie
03.11.2018
07.10.2018
gość
nie polecam, totalna olewka osoby która jest zainteresowana podjęciem studiów. Każdy pracownik od rekrutacji mówi , co innego brak pokrycia co jest teoretycznie a co praktycznie.
Aga
Witam:) Mam pytanie odnosnie studiow podyplomowych z Kryminalistyki?Konczyl ktos? Jak wygladaja zajecia? I czy egzamin koncowy w formie praktycznej jest trudny do zaliczenia?Pozdrawiam
22.09.2018
11.09.2018
Na Akademii WSB w Dabrowie gorniczej kazdy znajdzie cos dla siebie jest mnostwo ciekawych kierunkow studiow
Wystarczy chec poszerzania wiedzy każdy znajdzie cos dla siebie uwzgledniajac zainteresowania i perspektywy zatrudnienia. Uczelnia jest bardzo przyszlosciowa a dla zapalonych intelektualistow studia doktoranckie i seminarium doktorskie pozwalają poszerzać horyzonty umysłowe,prowadzic badania naukowe pod kierunkiem wybitnych naukowcow , pasjonatow z danej dziedziny wiedzy. a zarazem wspaniałych dydaktyków i opiekunow naukowych.Akademia WSB tworzy naukowa i mila atmosferę.Dziekujemy!
kryminalistyka2018
Cześć. Czy znajdzie się osoba która zaopiniuje bezpieczeństwo narodowe na 2 stopniu w Dąbrowie? :) moze ktoś akurat się wybiera w tym roku akurat :)
26.08.2018
05.07.2018
Rekrutacja
Czy ktoś może mi powiedzieć czy jeśli zaniosłam dokumenty na wsb w dąbrowie, i teraz doniosłam wyniki matur to będzie jakaś lista przyjętych itd czy jeśli podpisywałam dzisiaj umowę to mam się czuć jako przyjęta?
Kryminalistyka
Jest ktoś w stanie powiedzieć coś o tym kierunku ? Głównie chodzi mi o to czy warto studiować ten kierunek na tej uczelni czy szukać gdzie indziej
04.07.2018
30.06.2018
Marta
Czy jest ktoś w stanie podzielić się paroma spostrzeżeniami o kierunku stosunki międzynarodowe ze spec. turystyka międzynarodowa?
Arek
Cześć, studiowałem Bezpieczeństwo narodowe - polecam specjalność Kryminalistyka i techniki śledcze. Fajni wykładowcy - praktycy. Ciekawe wizyty studyjne i to co mnie osobiście przekonało - umowa z Komendą Główną Policji - a dla absolwentów - skrócony z 6 do 3 miesięcy okres zakoszarowania.
20.06.2018
21.05.2018
super Akademia WSB
ciesze się ze uczelnia pozwala rozwijać się intelektualnie na wszystkich szczeblach edukacji, az po studia doktoranckie.Jesli masz pomysl na rozwój naukowy, masz temat koncepcji pracy naukowej , palasz checia do poszukiwan naukowych to Akademia WSB pomoze ci w realizacji marzen.To bardzo nowoczesna, otwarta na człowieka SUPER UCZELNIA. A do tego bardzo zaangażowani. kompetentni wykładowcy, naukowcy, naukowi opiekunowie i doradcy merytoryczni ...po prostu tak trzymać!!!!!Bardzo mila atmosfera na uczelni, sprzyjają je również Pracownicy Administracyjni Uczelni- czuje się dobry ,twórczy klimat...
madge
Hej, są tu osoby z Bezpieczeństwa narodowego? Chciałabym się trochę dowiedzieć o tym kierunku. Chciałabym studiować w Krakowie.
16.05.2018
23.04.2018
Pablo
Bardzo proszę o opinię co do jakości kształcenia na specjalności - Budowa i Eksploatacja Pojazdów szynowych.
miśka223
Czy ktoś jest lub był na kierunku Turystyka lub Spedycja w transporcie na WSB w Dąbrowie i mógłby wyrazić swoją opinię i napisać jak wygląda nauka na tych kierunkach
12.04.2018
09.04.2018
NP
Witam :) Poleca ktoś studia zaoczne na kierunek grafika komputerowa i projektowanie www w Dąbrowie Górniczej? Może coś więcej o tym powiedzieć? Jakie tam są zajęcia i jak one wyglądają?
wd
Studia podyplomowe to żenada. nic nowego się nie dowiesz. Taniej wyjdzie poszukać informacji w internecie i samemu sie dokształcić niż chodzić na wykłady w Cieszynie.
16.03.2018
16.03.2018
Klo
Cześć. Czy ktos wybiera się na studia II stopnia do WSB Cieszyn na specjalizację zarzadzanie zasobami ludzkimi i psychologia w biznesie? Pozdrawiam
Klo
Cześć. Czy ktos wybiera się na studia II stopnia do WSB Cieszyn na specjalizację zarzadzanie zasobami ludzkimi i psychologia w biznesie? Pozdrawiam
16.03.2018
26.02.2018
LONGHORN
Oddział w Żywcu: -wykładowcy - ludzie niesamowicie inteligentni i wykwalifikowani. Na wykłady chodzi się z przyjemnością. -trudność - jest różnie. Jeśli u jednego jest łatwiej to drugi tak dowali że na każdy termin pielgrzymi. -pracownicy: Dziekan miły facet, ludzie w dziekanacie również w miarę ok. Chociaż często wprowadzają zamęt i mylne informacje. Pani woźna - osoba wspaniała. -warunki: to budynek mechanika. sale są słabe, niewygodne, ławki się czesto kolebają. Na korytarzach brak ławek - nie ma gdzie siąść. Są automaty z przekąskami, kawą i sklepik na dole ( bułki, burgery). W salach rzutniki, ubikacje stare ale w miarę zadbane. -Na minus: Przypomnienia o płatnościach. SMS: "Wesołych świąt bożego narodzenia i nie zapomnij o płatności" to dramat :D Ogólnie 8.10. Wybrałbym tę uczelnie drugi raz
BARDZO ZADOWOLONA
TAK , TO PRAWDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!JESLI CHCESZ ZDOBYWAC WIEDZE NA MULTI KIERUNKACH TO TA UCZELNIA CI TEN KOMFORT INTELEKTUALNY CI ZAPEWNIA .KOMPETENTNI WYKLADOWCY, MILI PRACOWNICY ADMINISTRACJI ,OGOLNY IMAGE WNETRZA UCZELNISPRAWIA ,IZ CHCE SIE TU STUDIOWAC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
23.02.2018
23.02.2018
super uczelnia
polecam z całego serca,jesli tylko chcesz się uczyc , masz determinacje.
Jak to?
Nie polecam. Poziom bardzo niski, zdaje się łatwo, przez 3 lata na zerówkach. Jeżeli jest to dobra uczelnia to tylko i wyłącznie dla chodzących tam emerytów, którzy nie planują już poszerzać swojej kariery. Żenada. Omijajcie z daleka.
23.02.2018
25.01.2018
Szyna
Jestem po transporcie zaocznym, na plus ma pewno sporo praktyk i stazy do wyboru, ja po stazu zalapalem sie na 4/5 etatu. Ktos z podyplomowymi na transporcie opowie o programie studiów?
Paweł
Witam Czy któryś ze studentów bądź absolwentów WSB, mógłby podzielić się opinią na temat TRANSPORTU KOLEJOWEGO.
07.01.2018
07.01.2018
Clavson
Idę na Transport II stopień. co powiecie?
Martyna
Hej, Czy jest ktoś w stanie napisać jak wyglądają zajęcia na kierunku KADRY I PŁACE W PRAKTYCE na I stopniu studiów zaocznych? Proszę określić poziom trudności kierunku, czas poświęcony na naukę, podejście wykładowców. Jak często zdarzają się wolne weekendy?
05.01.2018
12.12.2017
Domsi
Hej, chciałabym iść na podyplomowe - Rytmika i taniec w wychowaniu muzyczno ruchowym - był lub jest obecnie ktoś na tym kierunku? ? Jakieś opinie ?
Domsi
Hej, chciałabym iść na podyplomowe - Rytmika i taniec w wychowaniu muzyczno ruchowym - był lub jest obecnie ktoś na tym kierunku? ? Jakieś opinie ?
12.12.2017
17.11.2017
Klara
Jak ktokolwiek mi powie, że na tej uczelni nie trzeba się uczyć i zdaje się za nic to go wyśmieje. Magisterskie zarządzanie bardzo mocno trzyma poziom i nauki jest bardzo dużo!
Ada Absolwentka
W odpowiedzi na pytanie dotyczące studiów dla nauczycieli i przyszłych nauczycieli :) Świetne zajęcia praktyczne połączone w aktualną wiedzą. Ukończyłam Zintegrowaną edukację wczesnoszkolną i mogę śmiało polecić . Od 2 lat pracuję już w szkole i co ważne nie tracę kontaktu z super grupą :) i oczywiście z Uczelnią.
10.11.2017
07.11.2017
bla bla
Z roku na rok wiele sie zmienia, wiec niech sie moze wypowiedza obecnie studiujacy... ja zaczynam nie wiem czy to na dzien dobry chca pokazac czy tak dalej bedzie ksiazek okolo 20 do przeczytania do konca semestru materialu multum... wymagania naprawde wysokie jak na opinie ktorych sie nasluchalam ze jest latwo ze nie trzeba siedziec cale tygodnie z nosem w ksiazkach i notatkach...
mesii
Polecam studiowanie transportu szynowego jak kogoś kolej bardzo interesuje
25.10.2017
12.10.2017
Goran
Jestem absolwentem Zarządzania BHP. Polecam. Studia mega praktyczne i dające kwalifikacje. Wykładowcy praktycy.
m.g
dzień dobry chciałam się spytac jak jest na pedagogice zintegrowana edukacja wczesno szkolna proszę o odpowiedz jest latwo czy ciężko bo nie mogę się zdecydować nie mam nikogo znajomego a chciałabym zacząć .Chodzi mi o 1 stopien licencjackie
03.10.2017
13.09.2017
Designer
Ludzie to ile będziecie umieć i wiedzieć w 75-80% zależy wyłącznie od Was. Szkoła ma mankamenty ale jeśli ktoś z premedytacją liczy tylko na papier to przy odrobinie wysiłku go osiągnie (zdając 3 czy 4 poprawkę) z tym, że oczywiście pracodawca prędzej czy później to zweryfikuje. I rodzaj uczelni nie ma tu większego znaczenia. Sądzicie że im lepsza uczelnia tym posiadają bardziej wydajny system automatycznego napełniania wiedzą Waszych pustych baniaków?
Benji
Witam. Kierunek "Zarządzanie Bezpieczeństwem i Higieną Pracy" - ktoś chodził, chodzi i jest w stanie coś powiedzieć na temat nauczania, wykładowców, treści nauki i czy ogólnie ciężko?
17.08.2017
21.07.2017
Dgr
Hej płaci się opłatę rekrutacyjna i wpisowa przed wniesieniem papierów oby dwie?
Wera
Zapisałam się na socjologie, czy ktoś się orientuje kiedy i jak będzie wiadomo czy otwarli kierunek?(gdzie to sprawdzić?)
19.07.2017
17.07.2017
Weronika
Chciałabym zapytać o rachunkowość na WSB. Interesuje mnie ten kierunek a zastanawiam się czy wybrać tą szkołę czy może studia zaoczne w innym mieście. Ktoś mógłby się wypowiedzieć?
Maleńka
Witam. CHCE isc do WSB w DG na pedagogika (edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna) CO MOZECIE POWIEDZIEC O TYM KIERUNKU,O NAUCZANIU? Jak wyglada tam sytuacja?Warto isc? Ma to jakiś sens? Co myslicie o tej szkole?
14.07.2017
14.07.2017
Dzikuś
Witam jak wygląda sytuacja na studiach drugiego stopnia Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy
gosc
co powiedziecie o filologi angielskiej z językiem hiszpańskim? Jak wygląda nauka drugiego języka? Czy są jakieś specjalistyczne przedmioty z tego języka? polecacie?
13.07.2017
08.07.2017
456
co powiecie o pedagogice z resocjalizacja ? na wsb w dabrowie gorniczej ?
Iza
Hej chciałam iść na socjologie na tej uczelni ale boje sie że będę miec z nią problemy. Czy bardzo trudno jest na tym kierunku? jak wygladaja zajecia?
06.07.2017
15.06.2017
Onka
Do osoby, która podpisała się NIE POLECAM: Piszesz, że wykładowcy mają jakiś limit, który muszą oblać. Rany boskie! Naprawdę trzeba być kompletnym matołem, żeby na tej uczelni coś oblać. 99% mojej grupy przez całe trzy lata zaliczało wszystko na zerówkach. Nie wiem czy ktokolwiek miał średnią niższą niż 4, chyba nie. Tam się chodzi, zalicza i zdaje, bez trudu. Przez trzy lata nikt z mojej grupy nie widział na oczy poprawki.
Onka
Do Ani Socjologia zaocznie na tej uczelni to żart. Ze mną chodzili ludzie, którzy nigdy nie zajrzeli do książki. I tacy, którzy tylko byli na liście przy projektach, a całość roboty robili inni w grupie. Jeśli naprawdę interesuje Cię socjologia, to szukaj gdzie indziej.
15.06.2017
10.06.2017
pytanie
Chciałabym iśc na wsb na fizjoterapię czy ktoś z was studiował tak ten kierunek? możecie sie wypowiedziec?
Ania
A jaka wygladają studia zaoczne - socjologia ?Czy jest trudno ?
09.06.2017
05.06.2017
Mee
Studiowanie transportu szynowego mogę śmiało polecić. Ale dla osób z wiedza i zainteresowaniami kolejowymi.
Piotr
Niestety jest to twór nastawiony tylko na kasę . Wszechobecny bałagan i brak profesjonalizmu w organizacji studiów poraża .Jakość kształcenia niestety nie dorównuje renomowanym uczelnią. Nie polecam , wręcz odradzam . Lepiej wybrać uczelnie z tradycją - Uniwersytet albo Politechnikę. To co wybierzemy będzie miało wpływ na nasze dalsze życie . Studiować by studiować i to jeszcze za grubą kasę mija się z celem .
02.06.2017
20.04.2017
Marcin
Ukończyłem WSB w 2006 r. (studia magisterskie na Zarządzaniu i marketingu). Teraz wróciłem na studia podyplomowe- Admisnitrator Bezpieczeństwa Informacji. Atmosfera świetna. Mega praktyczne studia z kadrą w większości zajmująca zawodowo poruszaną na studiach tematyka. Partner jedyny właściwy - Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych i oczywiście eksperci z GIODO na zajęciach. Polecam :)
Weronika
Studiuję bezpieczeństwa narodowe. Atmosfera świetna. Trafiła mi się super grupa. Zajęcia (wiadomo - nie każde) fajne, dużo ciekawych wydarzeń z praktykami. Jak ktoś ma ochotę - jest Grupa Szybkiego reagowania. Można zdobyć praktykę przy imprezach, eventach. Za chwilę zaczyna się np. Turniej Klas Mundurowych. Trzy dni w błocie i lesie. Wiadomo, że tygrysy to lubią najbardziej ;)
05.04.2017
19.03.2017
Marcin
Nie polecam tej szkoły. Szkoła pilnuje tylko własnych interesów. Do koszenia studentów są pierwsi, a jakość kształcenia mierna. Często odwoływane zajęcia, mało praktyki. Generalnie więcej się samemu nauczysz za darmo niż w tej szkole. Dużo osób studiuje tam dla papierka dla firmy i niczego więcej. Jeśli nie chodziliście do technikum, albo dawno zakończyliście wcześniejszą edukację to dobrze radzę wybrać inną uczelnie bo tu liczy się jak najszybsze i najtańsze odbębnienie podstaw programowych, a zajęcia wyglądają w sposób "a wy powinniście to wiedzieć z poprzedniej szkoły".
POLECAM
Studiuję w WSB logistykę. Świetna kadra, dużo zajęć z praktykami. Dla mnie ważna jest możliwość otrzymania stypendium już od pierwszego semestru a na dodatek czesne na studiach dziennych to 100 zł/miesiąc. Czytając komentarze sugeruję rozmowę ze studentami i absolwentami z WSB. Duża część wpisów poniżej to Hejt. Wejście na FB WSB, wyszukajcie studenta i z nim porozmawiajcie o konkretach. Swoją drogą - siedzę sobie w bibliotece WSB, piszę pracę inżynierska i proszę daje wkład w kreowanie wizerunku - oczywiście POZYTYWNEGO ;) Do zobaczenia w realu.
16.03.2017
15.03.2017
Daria s.
Polecam. Szczególnie logistykę. Zaangazowani wykladowcy, z misja. Pomogli mi znalezc praktyke w zawodzie, ktora potem stala sie praca.
Daniel
"Uczelnia jak inne", ale z tych gorszych. Uciekłem z niej po 2 semestrach.
12.03.2017
12.03.2017
Arleta
Studia podyplomowe. Niestety rozczarowanie. Oczywiście jest kilku wykładowców, którzy przykładają się do tego co robią, ale to kropla w morzu. Standardem jest krótkie omówienie przyniesionej na pendrive prezentacji a potem przekazanie jej grupie do skopiowania. A o praktyce to już w ogóle zapomnij :/
Tata
Kilka słów o Uniwersytecie Dziecięcym... Ogólnie zajęcia dość ciekawe choć podejście uczelni do dzieci pozostawia wiele do zyczenia. Wszystko jest czystym marketingiem, dzieci muszą się szczerzyc do kamery i w czasie zdjęć. Swoją drogą rodzic nie podpisali żadnych pism odnośnie wykorzystania wizerunku. Uśmiech kazdry uczelni ( nie mówię o wykladowcach) jest nieszczery, znika kiedy odkładają mikrofon lub znikają rodzice. W przyszłym roku poszukam dla syna innej uczelni.
11.03.2017
09.03.2017
Petka
Jestem absolwentem WSB i z pełną odpowiedzialnością polecam studia zarówno inżynierskie, magisterskie i podyppodyplom. Pełną ścieżkę przeszedłem z sukcesami :) Plusem Uczelni jest kontakt z praktykami oraz dużo dodatkowych możliwości rozwoju. Czesne atrakcyjne - na studiach dziennych teraz od 100 zł z dofinansowania (za moich czasów tego nie było). W mojej grupie praktycznie wszyscy mieli pracę, sporo osób pomogło w tym abk wsb . Byli też tacy, którzy olewali system i niestety nie dotrwali do końca. Reasumując: fajna Uczelnia, najlepsza w regionie wg. Rankingu Perspektyw, wykładowcy praktycy.
No co wy...
Zastanawiam się, kto pisze te wszystkie komentarze. Uważam, że jeśli chce się czegoś nauczyć, dowiedzieć i wykorzystać czas studiów na 100% - można to zrobić we WSB. Mam stypendium, przyjaciół i jadę już na drugą wymianę studencką. Złego słowa o tej uczelni nie pozwolę powiedzieć. PS. Jak się uchylasz od płacenia czesnego, to co uczelnia ma zrobić? Pogłaskać cię po głowie?
09.03.2017
08.03.2017
Logistyk
Uczelnia tak jak inne. Mają lepszych i gorszych wykładowców.Studiuje logistykę w DG. Najlepsze jakościowo i zawodowo są przedmioty związane z logistyką i produkcją , polecam kilku nauczycieli (nie będę pisał nazwisk bo zaraz ludzie będą posać że jestem pracownikiem etc. ). W szczególności polecam wykładowcę, który był ostatnio u mnie w firmie na audycie i przekazał mi kilka cennych wskazówek. Dzieki niemu zostałem kierownikiem działu i jestem mega szczęśliwy.
Inga
Szału nie robi. Ani poziom, ani tym bardziej jakość nauczania w stosunku do czesnego. Niestety po tych kilku miesiącach mogę powiedzieć, że WSB to tylko ładny budynek sprawiający wrażenie poważnej instytucji. Dociągam studia do końca roku akademickiego i będę szukała innej uczelni.
05.03.2017
19.12.2016
Smutna prawda
Mogę potwierdzić wcześniejszy komentarz. Na dodatek szkoła nie chcę się później ustosunkować do zarzutów studenta co do sensowności zadłużenia. Totalne olewactwo i brak profesjonalizmu.
NIE POLECAM
nie polecam i ostrzegam WSB przekazuje dane studentów firmie windykacyjnej KGPN którzy próbują wyłudzać jakieś niby zadłużenia od byłych studentów
16.12.2016
16.12.2016
Bodzio
Również nie polecam. Zajęcia przypominają raczej szkółkę niedzielną niż zajęcia na uczelni. WSB to maszynka do robienia pieniędzy. Miałem podobny przypadek jak Shuichi (poniżej). Otrzymałem powiadomienie o skreśleniu z listy studentów, a po pół roku pismo, że muszę opłacić 3 miesiące zaległego czesnego. Kiedy to już nie uczęszczałem na zajęcia i zdążyłem zapomnieć o studiach. Pismo i prośba o umorzenie niestety nie pomogły. Dostałem tylko ponaglenie od jakiejś firmy windykacyjnej i straszenie sądem. 1200 zł do tyłu.
kandydat
Czy może ktoś wie o możliwości zaliczenia np. 2 semestrów w jednym , inaczej 2 lat studiów w jednym roku. i jak będzie to wyglądało z opłatami
09.12.2016
05.12.2016
Shuichi
Nie polecam. Wprowadzanie w błąd na temat kierunków, wyciąganie kasy, zajęcia zaczynają się późno, stacjonarnie zajęcia miały być w weekendy, dodatkowo okazało się, że mój kierunek jest specjalizacją, która może nawet nie być utworzona. Rezygnacja wpłynęła z pismem, a oni jeszcze chcą był opłaciła kolejny miesiąc. 1000zł za BRAK zajęć. 1000zł w plecy. NIE POLECAM. Żenada.
Absolwent WSB w Cieszynie
Ukończyłem jakiś czas temu WSB w Cieszynie - kierunek informatyka. Poziom - żenada. Przedmioty zaliczyły osoby nie mające bladego pojęcia o informatyce (fakt faktem nie każdy studia ukończył, bo nie chciało się pisać pracy dyplomowej). Osoby posiadające przed rozpoczęciem studiów dyplom Technika informatyka, okazując go na ćwiczeniach z systemów operacyjnych, programowania, itd (podstawowe przedmioty zawodowe), autoamtycznie uzyskiwały ocenę bardzo dobrą, bez jakiegokolwiek zaliczenia. Osoby te były również zwalniane z uczestnictwa w zajęciach. Często było tak, że ocena bardzo dobra z ćwiczeń zwalniała z pisania egzaminu z wykładów, tak więc podsumowując, mając dyplom technika informatyka bez wysiłku można było zaliczyć połowę przedmiotów zawodowych. Niemniej jednak byli również wykładowcy, którzy coś wymagali i chwała im za to. Uważam, że kto chciał się czegoś nauczyć to się nauczył. Ja np. nauczyłem się baz danych oraz programowania, ale raczej siedząc sam nad tym w domu niż na zajęciach. Zajęcia w tej szkole dały mi jedynie bodziec do działania w domu. Ciekawi mnie jak wyglądają zajęcia w Dąbrowie Górniczej na tym kierunku?
27.11.2016
15.11.2016
NIE POLECAM
Dramat nie uczelnia! Jakieś śmiechy, myślą tylko w jaki sposób wyciągnąć kasę. Mam wrażenie, że na jednego wykładowcę przypada określona ilość studentów których muszą oblać żeby tylko późnej musieli oni płacić... żal.pl NIE POLECAM!!!
iwka
Planuje isc na logopedie zaocznie, coś powiecie?
16.10.2016
09.09.2016
Nataliooon
Cześć. W październiku planuję zacząć studia zaoczne o profilu Zarządzanie Przedsiębiorstwem. Wiecie coś może na ten temat jak wygląda ten kierunek, i czy ktoś z Was może się na niego jeszcze wybiera? :)
Sisi
Od października będę studentką WSB w DG. Kierunek: Bezpieczeństwo Narodowe, kryminalistyka. Proszę mi powiedzieć jak wygląda nauka na tym kierunku i czy polecacie?
31.08.2016
07.07.2016
ByłaStudentka
"albo Wam wadzą zmiany w planie (oczywiste, że będą, to nie maszyna, tylko zbiór setek ludzi, zawsze coś się wydarzy" Hahaha.. tyle powiem , dziwne że na innych uczelniach potrafią ogarnąć plan na cały semestr i trzymają się go a jedynie jakieś ważne sprawy wybijają z rytmu niestety w WSB tak często były zmiany i się nie aktualizowały że niestety nawet opuściłam zajęcia ponieważ nie wyświetliła mi się zmiana w planie.. nie polecam organizacja kompletnie leży, poziom nauki niski nawet ci którzy chcą się uczyć to mają ciężko bo brak motywacji po takich zajęciach , angielski na poziomie mniejszym niż w liceum - zaczęliśmy od podstaw tak jakby nikt nie pisał matury, NIE POLECAM
Sudent
totalna olewka studentów, średni poziom nauczania
01.07.2016
29.06.2016
Skalpel
Maro - zaoczne, bo pracuję.
Maro
Skalpel - studia dzienne czy zaoczne? Ja będę na dziennych
29.06.2016
18.06.2016
Skapel
Właśnie zapisałem się na inf inż, za poleceniem znajomych. Zobaczymy czy było warto.
W
Powiem tak, uczęszczam tam rok, nieistotne na jakim kierunku i jaki rocznik i nie umiem nic, każdy egzamin ściągnięty z internetu lub od osoby siedzącej obok, czesne w miarę niskie, dobre warunki aby uzyskać licencjat bez wysiłku.
01.06.2016
18.05.2016
Absolwent.
Polecam Informatykę,=. Sprawdzone na żywym organizmie.
JoAnnA
Wszystko OK. Polecam tego allegrowicza ;)
21.04.2016
20.04.2016
Justi
Uczelnia bardzo fajna. Dużo zajęć z praktykami. Nigdy nie miałam jakichkolwiek problemów. Nie ma olewania, ale jeżeli ktoś płaci za studia to chyba nie chce słabych studiów.
Mądry
Jak masz chociaż odrobinę rozumu to wybieżesz UŚ albo inną Państwową Uczelnię - Wyższą Szkolę Biznesu w Dąbrowie Górniczej na 1000% odradzam. Kto tam studiował powie to samo !!! P.S. Nie dajcie się oszukać tym bzdurnym komentarzą bo piszą je pieski z dziekanatu !!!
16.04.2016
18.03.2016
zainteresowana
Zastanawiam się nad rozpoczęciem kierunku grafika komputerowa, czy jest tu ktoś kto już tam był i mógłby udzielić kilku wskazówek? Jestem po humanie i matma leży, ale jestem w stanie na pewno coś się douczyć. Na UŚ grafika jest dopiero po 3 latach nauki, a mniej interesuje ściśle ta tematyka. Czy jest bardzo wysoki poziom matematyki i fizyki wymagany? Czy są to rzeczy, których jestem się nauczyć będąc "żółtodziobem"? Czy profesorowie są bardzo wymagający i niedostępni czy też wytłumaczą gdy czegoś się nie wie? Jakie są przedmioty na tym kierunku? Za każdą informację będę bardzo wdzięczna :) Pozdrawiam :)
Informatyka inż
Studiował ktoś informatykę na WSB? Warto? Czy lepiej wybrać WSTI w Katowicach?
17.03.2016
15.03.2016
Paula
Jestem studentką I roku na kierunku "Ekonomia" i mogę szczerze polecić zarówno kierunek jak również Uczelnie. Zajęcia prowadzone są przez osoby kompetentne oraz zawsze przygotowane do przeprowadzenia wykładu. Dużym ułatwieniem jest wirtualny dziekanat - dzięki niemu jako studentka pod koniec semestru nie muszę martwić się o wpisy do indeksu ponieważ wykładowca ma obowiązek uzupełnić mój "wirtualny indeks". Na chwilę obecną dzięki zaangażowaniu Akademickiego Biura Karier oraz programowi 3 dni studiujesz 2 dni pracujesz jestem na płatnym stażu i rozwijam swoje zainteresowania związane ze swoim kierunkiem studiów (i nie tylko) poprzez uczestnictwo w bezpłatnych szkoleniach i kursach - które jak się okazało są bardzo cenne dla przyszłych pracodawców. Podsumowując jeżeli ktoś szuka Uczelni, która oferuje coś więcej niż tylko wykształcenie wyższe oraz cenni sobie bardzo dobre warunki nauki + sympatycznych wykładowców -> POLECAM WSB W DĄBROWIE GÓRNICZEJ! :)
Onka
Ale Wy tu bajki opowiadacie, ludzie! Zachowujecie się jak w piaskownicy. Albo Wam nudne zajęcia (trzeba było wybrać inny kierunek), albo Wam wadzą zmiany w planie (oczywiste, że będą, to nie maszyna, tylko zbiór setek ludzi, zawsze coś się wydarzy), albo Wam kasa nie pasuje. Jak można oceniać uczelnię za to, że jest się cielakiem i samemu płaciło się dwa razy za ileś tam miesięcy w semestrze? I jeszcze bredzić, że pani z banku zadzwoniła i o tym powiedziała studentowi, bo bidulek by na to nie wpadł, że mu tyle kasy ucieka. Komu takie bajki wciskacie?? A już hasło "zapytajcie mieszkańców Dąbrowy i okolic" mnie rozwaliło. :D Co mają mieszkańcy do uczelni? Mieszkańcy okolicy uczelni nic dobrego nie powiedzą, bo studenci parkują im przed blokami. Jak się człowiek nie chce uczyć i kombinuje, to niech potem nie ma pretensji, że zaliczyli. :) Ucz się ciołku sam, jak masz aspiracje wiedzieć więcej niż Cię nauczyli. Dziś książki są tanie, a uczelnia ma dużą bibliotekę.
03.03.2016
29.02.2016
Basia
do: osa Jeżeli nie leżał Ci kierunek to nie wiem, czy jest sens przenosić się na ten sam, bo może status uczelni się zmieni, ale tematyka ta sama. W takim wypadku proponuję zrobić przerwę i zastanowić się na spokojnie co chcesz studiować. Jeżeli jednak nie kierunek, ale poziom Cię przerósł, za duże wymagania, a za mało wkładu wykładowców to przenieś się. Studiuję na WSB i mogę śmiało powiedzieć, że to dobra uczelnia. Wykładowcy podchodzą do studentów z szacunkiem, potrafią przekazywać wiedzę. Jestem na ekonomii i na pewno nie żałuję tego, że podjęłam tutaj studia.
osa
za chwilę wylecę z państwowej uczelni z czym się pogodzilam, bo kierunek mi nie leżał od początku, nie podeszłam do kolokwiów zaliczeniowych ... no trudno. Pytanie jest takie: czy jest sens isć na ten sam kierunek techniczny do uczelni prywatnej? czy raczej zaczekać i złozyć ponwnie dokuemnty na uczelni publicznej z opcją wyboru bardziej lajtowych studiów?
27.01.2016
09.01.2016
Marzenia
Wybieram się na studia podyplomowe-kierunek pedagogika wczesnoszkolna. Czy ktoś może mi coś napisać na temat owych studiów? Warto?
aktualnyuczeń
witam mam spora wiedze na temat tej szkoły i chce sie z wami nia podzielic :) Zaczynając od pani z angielskiego która nie zna sie na komputerze i platformie elerningowej ktora jest powszechna w tej zacnej uczelni . Jezyk angielski na wysokim poziom jak sie rozejrzysz po sali to zobaczysz usmiechy na twarzach ahaha ale to na tyle ludzie nie umieja sie przedstawic a zdaja nie którzy są niedorozwinieci ale oni mają inne wzgledy no ale bracia UKRAINCY to już paranoja synek oddaje pusta kartke i zdaje bo maja wieksze dofinansowania z unii , dziwne jest to ze place tyle samo jestem polakiem i ja mam gorzej taka polityka :D No i bylo by milo gdybys mial tate co jest sedzia ale mame adwokatke wtedy za przysluge wyniesiesz kazda grupe egzaminu :D nauczyciele raczej nie umieja przekazac wiedzy w sposob odpowiedni albo sobie gadaja co ich spotkalo dzien wczesniej na obiedzie u wujka , a jak masz problem i chcesz sie cos dowiedziec to musicie uzbroic sie w cierpliwosc nauczyciele nie odpisuja na maile i ogolnie znajduja sobie ofiary i smieja sie z nich . Dlatego moge polecic te szkole jedynie ukraincom pozdrawiam ;)
08.01.2016
26.12.2015
rossa
czy wybór kierunku Logistyka dla dziewczyny to dobry pomysł? czy studia z logistyki w szkole prywatej różnią się od tych w państwowej np. na polibudzie. Jesli ta, to jak bardzo? czy ktoś ma poównanie, przenosił się, rezygnował i może coś więcej w temacie naisać. Czy w WSB na logistyce jest na pierwszym roku kierunek mechanika? jakie są najtrudniejsze przedmioty na pierwszym semestrze i pierwszym roku?
Marlon
Chyba najlepiej gdy napiszesz maila do dziekana, który zajmuje się naszym kierunkiem - do pani prof Sabiny Ratajczak. Bardzo fajna, młoda babka. Wszystko ci napisze. sabina.ratajczak (at)wsb.edu.pl
08.12.2015
23.11.2015
studentka
Witam. Chciałabym się dowiedzieć jak wyglądają studia na kierunku Filologia angielska z językiem niemieckim? Zamierzam przenieść się na ta uczelnie ze względów , że na obecnej jest straszny bałagan i nie odbywają się zajęcia. Proszę o informację na ten temat , z góry dziękuje pozdrawiam wszystkich
Rachunkowosc
Hej Chciałbym się dowiedzieć kilku informacji o uczelni. Jak przebiegały studiana kierunku Finanse i Rachunkowość (ogolna ocena)? Jak z wykładami? Jak kolokwia przebiegały? Czy płaciliście za termin poprawkowy? Czy było ciężko z nauką? Polecicie mi ten kierunek czy też nie? Nie ukrywam, że chciałbym się zapisać na WSB w DG, ale też nie chce wyrzucić pieniędzy w błoto.
21.11.2015
14.11.2015
BHP
Co Ty możesz wiedzieć o uczelniach, WSB DG to jedna z lepszych Uczelni Wyższych w regionie!!!
Ania
Witam, Czy jest tutaj ktoś kto ukończył Integracje sensoryczną? Jak wygląda sprawa ze zdobytą wiedzą?
09.11.2015
09.10.2015
Kaja
Jestem zainteresowana magisterką na WSB z edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego. Czy ktoś może kończył ten kierunek? Jakie macie odczucia? Z góry dziękuję
Kuba
Ta uczelnia to porażka. Kto o zdrowych zmysłach pójdzie tam studiować jeśli są wolne miejsca na państwowych uczelniach. Poziom na WSB w DG niski. bałagan i szaleństwo w planie zajęć.
05.10.2015
25.09.2015
dodaaaa
Witajcie jestem zainteresowana studiami zaocznymi licencjackimi na kierunku socjologia WSB Dąbrowa Górnicza ( KONKRETNIE zarządzanie zasobami ludzkimi) i powiem szczerze ,że jestem troszkę przerażona statystyką i jej podobnymi.Napiszcie proszę swoją opinię. Kiedy są zajęcia (co tydzień czy co dwa) jak z językiem, czy można zacząć od podstaw. Mam 45 lat i chciałabym zacząć studia, nie ukrywam,że zależy mi na papierze.
Kamila
Jedna wielka pomyłka... Studia licencjackie które tam odbyłam wspominam miło. Dlatego że były dofinansowane przez UE więc uczelnia wiedziała że jak nie bedą się obchodzić z grupą 16 osób jak z jajkiem to będą musieli zwrócić kasę. Kierowana miłym doświadczeniem po poprzednich studiach, wybrałam się na magisterkę. No i klops. Zero organiacji, zero informacji, 300 osób na roku, każdy z innego kierunku i każdy ma co innego z kim innym ale w planie że wszyscy razem mamy wykład. Nikt nic nie wie. Wykładowcy bez szału, wykłady nudne jak flaki z olejem. I najważniejsze, podczas rektrutacji otrzymałam informację że studia będą w całości w j. angielskim. Do tej pory mam po dwa przedmioty w tym jezyku, reszta po polsku. I kolejna rzecz, płaciłam podwójnie za studia, moja nadpłata wynosiła 1500 zł w systemie nie było śladu o tym fakcie, dopiero Pani z banku mi zadzwoniła i zapytała czy to tak ma być... PORAŻKA !!!
21.09.2015
17.09.2015
Były student
Serdecznie NIE POLECAM. Fatalna administracja, wykładowcy zero fachowości (zbieranina z papierkami, natomiast zero doświadczenia, chałtura) liczy się głównie czy zapłaciło się czesne w terminie. Jeden z tworów wolnego rynku, natomiast poza marketingiem i spełnianiem wymogów formalnych brak im wszelkich podstaw do nazywania siebie uczelnią wyższą. Żenada i rozpacz.
były
Uczelnia porażka , ukończyłem podyplomówkę kwalifikacyjną , najważniejsze by płacić i nie mieć zaległości płatniczych. Zajęcia odbywają się regularnie tylko szkoda ,że po pół godziny lub nie robi się na nich nic. Kolega pojawił się raz w semestrze a semestrów było trzy ukończył studia oczywiście bez problemu nikt nie sprawdza obecności , wykładowcy niejednokrotnie sami nie wiedzą co mają mówić - sami się do tego przyznają gdyż to nie ich dziedzina naukowa.Brak organizacji w dziekanacie co chwilę zmieniają zdanie co do zaliczeń , egzaminów i prac końcowych. Jeśli chcecie papierek i zero wiedzo to polecam !
23.08.2015
17.08.2015
grzechu
witam, Czy polecacie studiowanie na WSB Logistyka i Transport? zaocznie?
Biga
Moi Drodzy :) z góry zaznaczam, że nie jestem pracownikiem Uczelni:P ja szczerze polecam ! wszystkim chwalę tą Uczelnię..może poziom taki sobie ale mam wrażenie, że na wszystkich prywatnych uczelniach tak jest i nie ma co porównywać z uniwersytetm slaskim..wiadomo każdy inaczej patrzy jak się studiuje na uniwersytecie a na prywatnej uczelni.. najbardziej mogę pochwalić organizację na wsb ... nie jestem pretensjonalnym studentem ale leniwym i nie raz nie dwa ominęłam jakiś termin nie wiedziałam co zrobić ... poszłam do dziekanatu (Pani Joanny:)) i wszystko załatwiłam. zajęcia jak zajęcia - chcesz sie nauczyc nauczysz się ściągasz - nie złapią Cie zdasz :P wykładowcy jak wszędzie jedni olewka ale większość się przykłada :) pozdrawiam!!
12.08.2015
27.07.2015
do zosia
a ty co pracownik szkoly ze ich tak reklamujesz? UŚ jest duzo lepsza uczelnia
Zosia
Pisze bo nie mogę się zgodzić z opinią na temat dziekanatu, Panie ze studentami obchodzą się grzecznie, wcześniej studiowałam na państwowej uczelni, wizyta w dziekanacie to był koszmar, w trakcie składania dokumentów o stypendium cały korytarz pełen, 200 osób oczekujących, Pani w dziekanacie nieuprzejma i z byle powodu odrzucająca podanie ( nie wyjaśniając powodu do końca), w WSB mam wrażenie że co by student nie potrzebował to mu pomogą w dziekanacie, a jesli chodzi o studia to jeśli tylko wykażesz chęć nauki to raj a nie uczelnia, zawsze można się dogadać, ważne żeby się komuś chciało.
26.07.2015
23.07.2015
antypijarowiec
widze ze tutaj prawie sami pracownicy szkoly sie wypowiadaja... zapytajcie lepiej mieszkancow Dąbrowy Górniczej i okolic co sądzą o tej szkole... a opinie nie są zbyt pochlebne...
Kamil
Polecam
21.07.2015
29.06.2015
Ewa
Jestem bardzo zadowoloną studentką Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej i stwierdzam, że dokonałam bardzo dobrego wyboru Uczelni. W mojej ocenie wykładowcy posiadają bardzo bogatą wiedzę, którą umieją z pasją i zainteresowaniem przekazać studentom, są komunikatywni ze studentami, bardzo dobrze zorganizowani i kulturalni. Władze WSB dbają o ciągły rozwój Uczelni i bardzo szanują studentów. Uczelnia prezentuje wysoki poziom nauczania, ale również przygotowuje praktycznie, poprzez organizowanie wielu szkoleń prowadzonych przez ludzi biznesu, wizyt studyjnych, systemu praktyk zawodowych, staży krajowych i zagranicznych. Na Uczelni prężnie działa Akademickie Biuro Karier. Jeśli więc ktoś chce się wszechstronnie rozwijać i przygotować praktycznie, to ta Uczelnia stwarza ku temu wspaniałe warunki. Uczelnia ma dogodną lokalizację, gdyż znajduje się w samym centrum Dąbrowy Górniczej. Na pochwałę zasługuje też wyposażenie Uczelni – bogata biblioteka, nowocześnie urządzone sale wykładowe, laboratoria komputerowe, funkcjonuje również Klub Studencki „Amigo” i siłownia. Ponadto WSB tworzy zgraną społeczność studencką i zapewnia studiowanie w miłej atmosferze. Podsumowując, gorąco zachęcam do studiowania w Wyższej Szkole Biznesu!
YA
Witam . Co do samej uczelni to wiele się dzieję w WSB w Dąbrowie . Nowoczesne sale z dobrym wyposażeniem multimedialnym , w większości klimatyzowane. Organizacyjnie WSB to bardzo wysoki poziom pod kątem kontaktu z dziekanatem oraz z wykładowcami . Sam poziom edukacyjny rzecz względna , natomiast oceniam na bardzo wysoko . Tak jak ktoś wcześniej się wypowiedział odnośnie wykładowców na specjalności socjologii, to wiem że są to pasjonaci tego co robią i przekonany jestem że to klasa sama w sobie , a piszę z uwagi na wcześniejsze doświadczenia edukacyjne w innych uczelniach . Ilość i elastyczność programów i kierunków przewyższa na chwile obecną renomowane uczelnie państwowe . Polecam
21.06.2015
20.06.2015
lydiana
NIE POLECAM ABSOLUTNIE robią problemy nie z powodu braku wiedzy tylko z pierdół, poziom tak niski że szkoda gadać a wykładowcy to żenada odradzam każdemu studiowałam WSB Cieszyn
irina ukraina
nie polecam, slaby poziom edukacyy, ludzie bez kultury osobistej
28.05.2015
18.05.2015
anula
Wiecie może jak wygląda studiowanie fizykoterapii na WSB w DG? Jakieś doświadczenia, spostrzeżenia, przemyślenia? Warto się tam wybrać na ten kierunek?
KOtan
Ukończyłem w WSB podyplomówkę a wcześniej studia magisterskie i szczerze polecam. Dodam, że wcześniej studiowałem na "Uczelni Państwowej" i zdecydowanie lepiej oceniam organizację i zaangażowanie ze strony WSB. Polecam studia coachingowe - mała, wyselekcjonowana grupa, najlepsi trenerzy z międzynarodowymi certyfikatami, mała kilkuosobowa grupa.
01.05.2015
17.04.2015
!
Kadry i płace w praktyce...zastanawiam się gdzie ta praktyka???? Chyba tylko w nazwie
!
skąd oni biorą te przedmioty w ogóle niepotrzebne nikomu!
17.04.2015
17.04.2015
!
Tragedia!
czarna
Witam, szukam info.na temat kierunku Zarządzanie (Psychologia w biznesie)-zaoczne.Chodzi o poziom egzaminów z przedmiotów ścisłych tj matematyka ,statystyka oraz ogólnie jak oceniacie ten kierunek?
06.04.2015
30.03.2015
czesne 100 zł ???
na licencjacie nie ma tej promocji 100 zł czesne przez pierwszy semestr??? na Bezp. narodowym??
mba1
Czy nikt nie odwiedza forum?
16.03.2015
06.03.2015
skdfk
Witam, możecie mi coś powiedzieć o kierunku filologia hiszpańska z jęz angielskim?? Czy taka grupa wogóle jest/była utworzona? Jaki poziom i ogólnie wykładowcy? Będe wdzięczna za informacje, bo jestem zainteresowana tą uczelnią.Pozdrawiam
nora - thx - nie popełnię błędu i nie wybiorę wsb
Nora - zależy w jakiej grupie byłeś???? hahaha dobre sobie, czyli przyznajesz rację. Co to ma być przedszkole, czy studia? skutecznie odradziłaś mi tą uczelnię.
22.02.2015
18.02.2015
Nora
Andrzej - tak na prawdę wszystko zależy w jakiej byłeś grupie. Są słabsze i są mega mocne.
Elka @tomas
Normalna sprawa. Pracują bo potrzebują kasy to nawet w prywatnych uczelniach szukają zaczepienia. Jak robiłam w WSB podyplomówkę z rachunkowości, to jeden z naszych wykładowców wprost mówił, że on pracuje tam tylko dla kasy, więc tym bardziej rozumie studentów, którzy zapisują się, żeby za kasę skończyć studia chociaż osobiście nie chciał komentować poziomu.
25.01.2015
22.01.2015
Andrzej
Filologia istna kpina. Darujcie sobie ludzie studia w Dąbrowie. Szkoda Czasu. Na studia językowe przyjmują ludzi którzy mają poziom A1, lub nawet nie. Mamy się uczyć, czy cofać do przedszkola dostosowując się do poziomu innych? Kpina!
panoeae
witam :) czy mógłby się ktoś wypowiedzieć, kto studiuję bądź studiował na WSB kierunek: filologia angielska z językiem hiszpańskim? Jaki jest faktyczny poziom kształcenia i czy ludzie tam pracujący znają się na tym co robią (mam na myśli wykładowców).. każda informacja jest dla mnie bardzo cenna ;) z góry dziękuję
08.01.2015
08.01.2015
panoeae
witam :) czy mógłby się ktoś wypowiedzieć, kto studiuję bądź studiował na WSB kierunek: filologia angielska z językiem hiszpańskim? Jaki jest faktyczny poziom kształcenia i czy ludzie tam pracujący znają się na tym co robią (mam na myśli wykładowców).. każda informacja jest dla mnie bardzo cenna ;) z góry dziękuję
teres
Czy ktoś jest na pedagogice.Napiszcie swoją opinię.Chciałabym się przenieść.Ne mogę się zdecydować.muketa
05.01.2015
31.12.2014
tomas
i mimo tego tam pracują? coś mi się to podejrzane wydaje żeby wykładowcy mieli złe zdanie uczelni, w której pracują...
xenia
Wydział Zamiejscowy w Cieszynie - fatalnie.. zrezygnowałam po roku, tragiczna organizacja, mało wymagań, płacisz-masz. Nie polecam. Wielu wykładowców z obecnej uczelni woli nie wypowiadać się na temat tej uczelni :)
27.11.2014
13.11.2014
Tomasz
Witam! Kto wybiera się na podyplomówkę na kierunek Kryminalistyka i metody zwalczania przestępczości? co z naszymi zajęciami? jest polowa listopada a jeszcze nic nie wiadomo....
Mała_Mi
Cześć ludziska ;). Co powiecie o kierunku FIZJOTERAPIA na tej uczelni?
09.11.2014
07.10.2014
MBS
Witam, Jest ktoś to skończył logistykę? (inż.) co przerabia się na matematyce w 2 semestrze? Chciałbym zacząć już naukę...:)
Monia
Tak jak już ktoś napisał - jak ktoś tylko chce się uczyć, działać itd to WSB w Dąbrowie daje duże możliwości.
07.10.2014
20.09.2014
iti
studia na dość wysokim poziomie (nie wyżyłowanym, ale bez przymykania oczu na leserstwo), wykładowcy na socjologii kulturalni, przychylni studentom, nie znam osób niezadowolonych
Lanski
Dziś składam dokumenty na bezpieczeństwo narodowe. Kto jeszcze?
01.07.2014
01.07.2014
ok
WSB w DG uchodzi na bardzo dobrą uczelnię, taką która się ciągle rozwija, ma dużo kierunków, sprawdzonych nauczycieli, no i dba o studentów, z tego sie orientuje, wiekszość studentów jest zadowolona w DG
Marc
WYDZIAŁ ZAMIEJSCOWY W CIESZYNIE-fatalna obsługa w dziale rekrutacji na studiach podyplomowych -a nie wiem jak na dziennych.Studenci to przecież klient ,wiedza i organizacja to produkt .Totalny bałagan jeżeli chodzi o organizacje, sale ,nieuaktualniane zmiany, nauka w salach gdzie nic nie słychać bo obok jest wykład za cienką ścianką...Opiekun roku często nieobecny.Trudny kontakt i komunikacja z niektórymi pracownikami ,lekceważenie i brak szacunku w kontakcie osobistym!uf!Miałem porównanie z innymi uczelniami. Szczerze nie polecam!
02.06.2014
02.06.2014
Marc
WYDZIAŁ ZAMIEJSCOWY W CIESZYNIE-fatalna obsługa w dziale rekrutacji na studiach podyplomowych -a nie wiem jak na dziennych.Studenci to przecież klient ,wiedza i organizacja to produkt .Totalny bałagan jeżeli chodzi o organizacje, sale ,nieuaktualniane zmiany, nauka w salach gdzie nic nie słychać bo obok jest wykład za cienką ścianką...Opiekun roku często nieobecny.Trudny kontakt i komunikacja z niektórymi pracownikami ,lekceważenie i brak szacunku w kontakcie osobistym!uf!Miałem porównanie z innymi uczelniami. Szczerze nie polecam!
rafal
witam mam pytanie staram sie przyjąc na kierunek BHP I stopień zaoczne mam dość przerwy w nauce proszę napiszcie jaki jest poziom
11.05.2014
27.04.2014
Krzysztof
Ja niestety nie podzielam entuzjazmu niektórych osób tutaj piszących. Miałam wątpliwą przyjemność robienie podyplomówki na tej niby uczelni. Zaliczenia za obecność, a czasem i nie, wykładowcy czytający z prezentacji, znikoma ilość praktyki. Papier jest, ale to trochę za mało jak dla mnie.
Geek
Już powoli kończę i jak załapię się na płatny staż po 2000 zł miesięcznie będę wychwalał pod niebiosa :) Dziś mogę napisać: polecam. To jest uczelnia, która tym, którzy chcą się uczyć daje super możliwości.
24.04.2014
11.04.2014
Komis
Czy wy nie pomyliliście uczelni? Stypendia są wypłacane. Parking jest - co prawda nie zawaz przed uczelnią a koło targu - ale jest i nie trzeba jeździć nie wiadomo ile. No chyba, ze chcesz zaparkować przez samym budynkiem. Poziom zależy od przedmiotu, na jednym wykładowca jest bardzo wymagajacy na innym mniej. Chyba normalne. Ja z tej uczelni jestem bardzo zadowolony i jak gadam z ludźmi z grupy to też mają pozytywne opinie.
Sandra
Czy to prawda, że w WSB jest problem z wypłacaniem stypendiów? Moja koleżanka, która tam studiowała na pedagogice mówiła mi ze notorycznie spóźniali się z przelewem a raz nawet dostała niższą kwotę niż powinna otrzymać...
08.04.2014
25.02.2014
Kasia
Co zrobić, żeby tam można było zdobyć wiedzę, nie tylko papierek, rozwiązanie, zmienić uczelnie!
joanna
Wszystko zalezy od tego czy ktoś się chce nauczyc czy mieć papier. Jezeli chce zdobyć wiedzę to nie polecam tej szkoły. PO 5 latach niewiele umiem a średnią mam 4,8, nie opuszczam zajęć. Poza tym w państwowych zakładach jak przyjmuja do pracy pierwszeństwo mają osoby kończące uczelnie publiczne, bo są lepiej wykwalifikowani.Wiem, bo pracuję w takim i widzę czym się kierują przy przyjeciach.
13.02.2014
10.02.2014
Gąska
Co do parkingu to aby zaparkować gdziekolwiek poświęcam co najmniej 20 minut, za ten czas mogłabym napić się kawy z koleżankami.
Kasia
Ja pod tą uczelnią próbowałam parę razy zaparkować i niestety mi się nie udało, piszą jedną potem zapisujesz się na studia, a do zapłacenia masz zupełnie inne kwoty, no i jak tu wierzyć tym wszystkim zachętkom:(
03.02.2014
03.02.2014
dominik
haha dobra uczelnia wypisuje tu jakieś bzdury...mój kumpel się przeniósł na inną, bo za mało materiałów i wiedza z liceum... na wikipedii można więcej się dowiedzieć...
Marek
Właśnie się przenoszę na inną uczelnie, bo w tej uczelni wiedzę, którą przekazują otrzymałem w liceum, chyba nie wypada mieć taki poziom na uczelni wyższej. Przychodzę na zajęcia a tu mi dyktują z kartki bez tłumaczenia przedmiotu… „bądź mądry pisz wiersze..” nie polecam !
12.01.2014
02.12.2013
pytanie
czy szkoły prywatne mogą miec kierunku dofinansowane? czy to to amo co zamawiane? jak to tutaj jest?
Aga
Polecam wszystkim, którym zależy na dobrych studiach
12.11.2013
19.09.2013
WSB w Dąbrowie Górniczej
Tylko jedna specjalność spośród dofinansowanych jest realizowana w Cieszynie. Pozostałe w Dąbrowie Górniczej czyli: Kierunek Informatyka specjalność „Aplikacje mobilne” - studia I stopnia inżynierskie - Kierunek Informatyka specjalność „Menedżer projektu IT” w języku angielskim - studia II stopnia magisterskie - Kierunek Logistyka specjalność „Zarządzanie portami lotniczymi" - studia I stopnia inżynierskie - Kierunek Fizjoterapia moduł zajęć specjalistycznych „Fizjoterapia w geriatrii" - studia I stopnia licencjackie Pozdrawiamy
fiu, fiu ... Ameryka
normalnie jak na Zachodzie, chyba sie skusze i sprawdze, czy oddzwonia??? ale Cieszyn ciutke nie po drodze :-)
16.09.2013
01.09.2013
mari
NIE POLECAM.Przykro mi to Wam mówić ale na prawdę jeśli macie okazję iść do innej szkoły niż WSB to się nawet nie zastanawiajcie.Poziom koszmarny,zajęcia 1-2razy w tyg,rzadko się zdarzało że były te 3 dni w tyg(mówie o dziennych).Wypisałam się po roku bo szkoda mi było marnować na tą szkołę czas,chęci i pieniędzy.Z resztą o tej szkole słychać same złe opinie,nigdy nie usłyszałam dobrej.Po tej szkole nikt was niestety do pracy nie zatrudni.
Jacek_P
Studia II stopnia ukończyłem w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej, potem z wynikiem bardzo dobrym ukończyłem SGH w Warszawie. Teraz po kilku latach ubiegam się o przyjęcie na WSB pomimo tego, że mieszkam i pracuję w Warszawie. Na studia III stopnia w SGH już zostałem zakwalifikowany, ale jest to plan „B”. Chcę kontynuować naukę na WSB z powodu wartości których nie znajdę w SGH w Warszawie.
27.08.2013
25.08.2013
Nowa
Czy logistyka to trudny przedmiot? Dużo wkuwania? Pracujący na zmiany da radę? Chciałabym się dowiedzieć więcej od kogoś kto studiuje logistykę
Ania
Czy są jeszcze miejsca na fizjoterapii? Chodzi mi o studia dofinansowane z Unii.
09.08.2013
02.08.2013
Maja
Bardzo fajna uczelnia. Poleca absolwentka :-)
Robert
Podyplomówka z BHP jest podobna jak na innych uczelniach. Cena studiów jest dosyć atrakcyjna. W porównaniu z innymi uczelniami jest tanio. Podyplomówki wszędzie dają takie same uprawnienia, wykładowcy są też podobni. Porównując tak na szybko - podyplomowe BHP we WSZOP - 3900zł, szkoła w Sosnowcu - 3300zł, Bankowa w Chorzowie 3800zł a WSB w Dąbrowie Górniczej 3200 zł - czyli najtaniej
01.08.2013
29.07.2013
Grzegorz
Nico kłamie. Kończę teraz studia II stopnia i takich sytuacji nie miałem.
kAROLA
HEJ, mam pytanie odnośnie powyższej uczelni. Proszę dajcie Ci jakieś plusy i minusy odnośnie podyplomówki z zarządzania BHP. albo innych. Bardzo proszę o info ile kosztuje, ile trwa itp. nauka :) z góry dzięki
15.07.2013
03.07.2013
Anna86
witam, czy ktoś wybiera się może na studia magisterskie na kierunek pedagogika????
natalia
Złożyłam paiery na WSB na pedagogikę z resocjaizacją. Czy ktoś konczył ten kierunek, mógby mi ktoś naświetlić te studia? :) Dziękuję.
03.07.2013
01.07.2013
Nico
Przestrzegam przed wyborem tejże uczelni gdyż polityka szkoły nastawiona jest głównie na to by skutecznie oskubać studenta z pieniędzy. Jeśli już tam ktoś studiuje to koniecznie niech uważnie przeczyta regulamin uczelni i warunki umowy gdyż jest to wszystko tak skonstruowane by krótko mówiąc rabować w biały dzień zgodnie z naszym chorym prawem. Przykład: mimo regularnie opłacanego czesnego, jeśli nie zloży się terminowo karty okresowych osiagniec to oplata nie zostanie pobrana z czesnego tylko beda naliczane odsetki do momentu skreslenia z listy studentow tylko dlatego iz nie zostala uiszczona oplata z konkretny zaznaczeniem za co. Kolejny chory wg mnie przepis: po zakonczeniu drugiego roku studiow II stopnia, zdaniu wszystkich egzaminow poza oddaniem pracy mgr, co wiaze sie z brakiem zaliczenia seminarium, naliczana jest pełna oplata za czesne do momentu oddania pracy czyli prawie dwa semestry maks, a za co w przypadku studiow zaocznych?? I jeszcze te opłaty wakacyjne :) dla mnie to poprostu okradanie ludzi i tyle
Ninja
To są studia na bezpieczeństwie narodowym. Dla aktualnych i przyszłych gliniarzy
04.06.2013
29.05.2013
Domi
Hej, czy ktoś wie, jak jest na kierunku ,,Organizacja i funkjonowanie służb publicznych"? Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję :)
Logistyk
Już za niedługo żegnam się z przykrością z WSB DG. Gorąco polecam. Super kadra, jeżeli tylko ktoś chce się czegoś nauczyć to polecam, niektórym leserom też udaje się ukończyć, ale muszą być sprytni. I jest ich coraz mniej.Trzeci semestr weryfikuje - i bardzo dobrze.
13.05.2013
12.05.2013
Administrator
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad regulaminu.
N
Szczerze żałuję tego roku który tam zmarnowałam. Zdecydowałam przenieść się na inną uczelnie ze względu na to że na studiach dzienny zajęcia były 2 razy w tygodniu średnio po jakieś 3-4 godziny. Poziom nauki jest naprawdę godny pożałowania. Angielski na poziomie liceum. Typowa szkoła jeśli chce się dostać papierek bez nauczenia niczego. Z tej szkoły jeszcze chyba nikogo nie wyrzucono nawet jak w ogóle się nie uczęszcza na zajęcia
10.05.2013
16.04.2013
Pola
Przed pójściem na studia, przed wybraniem tej uczelni w Dąbrowie Górniczej miałam obawy, że to małe miasteczko, że może powinnam wybrać coś innego, ale teraz po prawie dwóch latach studiów mogę uczciwie powiedzieć, że niczego nie żałuję. Nauki mamy sporo, uczymy się przydatnych rzeczy ( przynajmniej w większości) , szczerze polecam każdemu
inga
dobra szkoła, wyspecjalizowana kadra, ciekawe zajęcia. na pewno nie ma obijania się. a fakt, że siedziba jest w Dąbrowie Górniczej działa tylko na plus. Tu wszyscy są przyjaźni, pomagają sobie. jak koleżanka mi opowiada jaki wyścig szczurów jest w Warszawie to mi się odechciewa :)
29.01.2013
26.01.2013
S84
Witam, zdecydowałam sie na Logistyke. Powiem szczerze, ze miałam obawy, ale jestem pozytywnie zaskoczona. Bardzo bobra kadra (głownie z UE) uczyc sie trzeba, selekcj po pierwszym semestrze bardzo duza (matematyka zaczyna siena drugim sem, statystyka na trzecim a fizyka na czwartym) Studia bardzo ciekawe, napewno zdecyduje sie jeszcze na podyplomowke na tej uczelni. Jezeli ktos sie zastanawia nad logistyka to ja polecm!
Dori
Mam ochotę wybrać się na rachunkowość, może jakaś opinia o tym kierunku na WSB?
14.10.2012
09.10.2012
no walsnie
jak szkola jest dobra, to nie ma znaczenia, czy jest w Toruniu, Pultusku, Opolu, Koninie, Nowym Saczu, Rzeszowie czy Dabrowie Górniczej, bo licza sie ludzie, ktorzy tam wykladaja, to jest najwazniejsze, ze szkola jest w Krakowie albo w Warszawie to moze byc rownie dobrze gniot maksymalny i takich jest pewnie wiele w tych duuuuuzych miastach
Marcin
Ukończyłem podyplomowe studia menadzerskie. Osobiscie goraco polecam. kadra wywodzaca sie z praktykow a nie z naukowego srodowiska wbrew moim obawom doskonale sie sprawdza. Jestem zaskoczony wysoka pozycja WSB w rankingach - zawsze myslalem, ze to szkola prowincjonalna produkujaca magistrow. Ostatnie lata najwyrazniej wiele zmienily.
06.10.2012
28.09.2012
Angiii
kto z was bedzie teraz studiował na wsb w dg kierunek fizjoterapia ?
anya
czy ktoś z was robił uzupełniające mgr na bhp? interesuje mnie jakie są przedmioty i jaki poziom bo będę musiała połączyć pracę, dom i rodzinę ze studiami i zastanawiam się czy dam radę?
10.09.2012
13.08.2012
ewcia
Ukończyłam w WSB studia licencjackie. Bardzo mi się podobało, podejście do studenta bardzo przyjazne, wysoki poziom nauczania. Teraz też się wybieram ale na podyplomowe BHP. Mam kilku znajomych, którzy ukończyli ten kierunek i również sobie chwalą.
zamawiana informa
orientuje sie ktos, jak wyglada sprawa kierunku zamawianego Informatyka? chodzi mi o system dotacji, stypendia dla studentow, odplatnosc za nauke?
18.07.2012
16.07.2012
stanz
ja jestem po pierwszym roku SM i mi się naprawdę podoba. Nie żałuję, studia bardzo poszerzyły moje horyzonty, zacząłem się interesować tym co się dzieje w kraju i na świecie i wiem że na wszystko trzeba npatrzeć nie tylko z jednej strony. Jeśli chodzi o ogólny rozwój człowieka to mega polecam SM
żantola
Bradzo polema tą uczelnię, moja opinia na jej temat jest nardzo pozytywna. Studiuję tu już 2 rok i nie zamieniłabym tej uczelni na żadną inną tym bardziej przy moim kierunku - flologia hiszpańska ze spacjalizacją tłumaczenia. Oczekiwałam wysokiego poziomu nauczania i taki włąsnie tu jest. To ważne aby przy mojej specjalizacji doskonale władac tym jezykiem. Jest coraz lepiej, przed rozpoczęciem pracy zamierzam wyjechać do Hiszpani.
11.07.2012
09.07.2012
rasta
Dobra uczelnia. Chyba najlepsza prywatna w okolicy. Ja jestem właśnie na stosunkach międzynarodowych na IB i złego słowaq nie powiem. Studia są dofinansowane, wykładowcy ok.
stosunki miedzynarodowe - jak jest?
a ja chetnie poznalabym wasze zdanie o stosunkach miedzynarodowych??? na jakim poziomie? skad kadra jest? jak oceniacie program ksztalcenia? jakie sa specjalnosci na stosunkach i co polecacie?
24.06.2012
20.06.2012
wsb
chyba lepiej już isc do humanitas, znajoma robila tam licencjat i nie polecila
anita
czy ta szkola jest tak dobra, jak ich strona www??? przyznam szczerze, ze jestem pozytywnie zaskoczona i pod duzym wrazeniem oferty kierunkow, ja najbardziej sklaniam sie ku stosunkom miedzynarodowym, choc mam obawy czy podolam wyzwaniu, ale chetnie dowiem sie czego swiecej o studiach wlasnie w WSB w Dabrowie
14.06.2012
28.05.2012
logistyka
kto w WSB w Dabrowie studiuje logistykę? napiszcie, jak wygladaja studia i czego sie po nich spodziewac? jakie specjalizacje sugerujecie?
 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • Collegium Humanum w Lublinie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
 • Akademia im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku
 • Uniwersytet WSB Merito Opole
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
 • Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach
 • Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
 • WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie
 • Politechnika Śląska
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
 • Akademia Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie, Uczelnia Państwowa
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
 • Gdańska Szkoła Wyższa
 • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • Coventry University Wrocław
 • Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu
 • Akademia Pożarnicza w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
 • Uniwersytet Wrocławski
 • Uniwersytet WSB Merito Chorzów
 • Uczelnia WSB Merito w Warszawie
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Akademia Zamojska
 • Bydgoska Szkoła Wyższa
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach
 • Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Sługi Bożego Roberta Schumana, Wydział w Warszawie
 • Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium
 • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Akademia Nauk Stosowanych im. J.A. Komeńskiego w Lesznie
 • Collegium Humanum we Wrocławiu
 • Uniwersytet Morski w Gdyni
 • Uniwersytet Szczeciński
 • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
 • Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
 • Collegium Humanum w Rzeszowie
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
 • Powiślańska Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
 • Uniwersytet WSB Merito Szczecin
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
 • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
 • Politechnika Lubelska
 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT
 • Uniwersytet Pomorski w Słupsku
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
 • Collegium Humanum w Warszawie
 • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
 • Politechnika Łódzka
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • WSHiU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
 • Gdański Uniwersytet Medyczny
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 • Uniwersytet WSB Merito Gdynia
 • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
 • Politechnika Morska w Szczecinie
 • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
 • Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
 • Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
 • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
 • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Sługi Bożego Roberta Schumana w Radomiu
 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
 • Pedagogium Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
 • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • Collegium Humanum w Katowicach
 • Collegium Humanum w Gdańsku
 • Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
 • Akademia Śląska w Katowicach
 • Akademia Katolicka w Warszawie, Collegium Bobolanum
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego, Filia w Lubinie
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
 • Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
 • Uniwersytet Zielonogórski
 • Politechnika Poznańska
 • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
 • AMA Film Academy w Krakowie
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
 • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Politechnika Częstochowska
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Gdańsku
 • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Bytomiu
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
 • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
 • Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku
 • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
 • Uniwersytet Gdański
 • Collegium Da Vinci w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
 • Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
 • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
 • Uniwersytet WSB Merito Łódź
 • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
 • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Toruniu
 • Akademia Tarnowska
 • Lubelska Akademia WSEI
 • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej Filia w Stalowej Woli
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
 • Uniwersytet Kaliski
 • Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Kościerzynie
 • AMA Film Academy w Warszawie
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
 • Akademia Ateneum w Gdańsku
 • Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu
 • Collegium Civitas w Warszawie
 • Uniwersytet WSB Merito w Toruniu
 • Collegium Humanum w Kielcach
 • Collegium Humanum w Szczecinie
 • Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
 • Collegium Humanum w Poznaniu
 • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Akademia Mazowiecka w Płocku
 • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
 • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
 • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II