• UTH im. Chodkowskiej Warszawa
 • Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University
 • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
 • Uniwersytet Wrocławski Alicja Wojtasz

Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

uczelnia niepubliczna, woj. śląskie, 40-659 Katowice, ul. Harcerzy Września 3, (+32) 35 70 500, 32 35 70 532, rekrutacja@akademiagornoslaska.pl

Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach (dawniej Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa) to uczelnia niepubliczna, która rozpoczęła swoją działalność w 1991 roku.

Szkoła posiada pięć wydziałów, na których realizuje czternaście kierunków w ramach studiów magisterskich, licencjackich oraz inżynierskich. Oferuje także studia podyplomowe i doktorskie oraz kursy, szkolenia i warsztaty. Uczelnia prowadzi działalność akademicką w wymiarze europejskim - prowadzi międzynarodowe współprace dające studentom liczne korzyści. Dąży do przekazywania najnowszej wiedzy, etosu rzetelnej pracy i odpowiedzialności wobec społeczeństwa. Prowadzi zaawansowane badania naukowe służące pożytkowi społecznemu.

Sprawdź zasady rekrutacji na wybrany semestr i poznaj dostępne kierunki.Ocena uczelni

5.74 / 10
190 głosów

Opinie (327)
Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach, AG Korfanty

AG Katowice
odpowiedź dla Tori z dnia 15.06.2024
Dzień dobry, zachęcamy do zapoznania się z opiniami dostępnymi na: https://www.studia.akademiagornoslaska.pl/ oraz z opisem kierunku: https://www.akademiagornoslaska.pl/studia/kosmetologia.html Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy na studia w Akademii Górnośląskiej!
17.06.2024
15.06.2024
Tori
Ja również chciałabym zasięgnąć Waszej opinii odnośnie kosmetologii i stopnia i ogólnie uczelni.
Roks
Szukam kogoś kto studiuje kosmetologię stacjonarnie i będzie mógł podzielić się swoją opinią na temat kierunku i uczelni.((: Ig: xroxanne_89 lub mail: roksananow2004@gmail.com
09.06.2024
26.05.2024
Nat11
Dzień dobry, jak wyglądają zjazdy na kierunku kosmetologia II stopnia w formie weekendowej i poniedziałkowo-wtorkowej? Zjazdy są tylko sob-niedz / pon-wy co dwa tygodnia? Czy obejmują więcej dni lub więcej tygodni?
AG Katowice
odpowiedź dla Adr1234 z dnia 25.05.2024
Dzień dobry, jak najbardziej ma Pani szansę. Proszę na stronie www.akademiagornoslaska.pl/rekrutacja wybrać interesujący Panią kierunek studiów, zarejestrować się poprzez formularz rekrutacyjny, a wszystkie wymaganie dokumenty może Pani donieść do naszego Biura Rekrutacji w czerwcu/lipcu, pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy!
26.05.2024
25.05.2024
Adr1234
Dzień dobry, czy ciężko jest się dostać na uczelnię? Kierunek zarządzanie (I stopień, zaocznie)? Rekrutacja już ruszyła, a ja niestety nie mam możliwości szybkiego dojazdu, obawiam się, że mogę się przez to nie dostać, bo miejsca będą już zajęte (z tego co wiem liczy się kolejność). Będę mogła dopiero złożyć dokumenty pod koniec czerwca na początku lipca... Mam jakiekolwiek szanse? Jest dużo chętnych?
AG Katowice
odpowiedź dla Tomson z dnia 05.04.2024
Dzień dobry, opinia na temat kierunku Fizjoterapia w Akademii Górnośląskiej w Katowicach dostępna jest pod linkiem, w sekcji "Opinie": https://www.studia.gwsh.pl/ Zachęcamy również do zapoznania się z opisem kierunku dostępnym na naszej stronie www: https://www.akademiagornoslaska.pl/studia/fizjoterapia.html
08.04.2024
05.04.2024
Tomson
Hej - czy warto iść na fizjoterapię? Czy może się wypowiedzieć ktoś kto studiuje/studiował ten kierunek?
AG Katowice
odpowiedź dla Marys z dnia 17.03.2024
Dzień dobry, tutaj może się Pani zapoznać z opinią studenta fizjoterapii w AG: https://www.studia.gwsh.pl/ Natomiast tutaj wszystko o kierunku: https://www.akademiagornoslaska.pl/studia/fizjoterapia.html Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy do Akademii Górnośląskiej!
18.03.2024
17.03.2024
Marys
Dzień dobry, czy ktoś wypowie się w kwestii kierunku fizjoterapia (zaoczne)? Jakie są Wasze wrażenia? Pozdrawiam
AG Katowice
odpowiedź dla Ewa z dnia 15.01.2024
Dzień dobry, cieszymy się, że wykazała Pani zainteresowanie ofertą studiów w Akademii Górnośląskiej. Kierunek Finanse i Rachunkowość prowadzimy na stopniu I, są to studia licencjackie, prowadzone w dwóch trybach: stacjonarnym, jak i zaocznym. Studenci kierunku Finanse i rachunkowość mają możliwość wyboru atrakcyjnej specjalności i realizowania przedmiotów zgodnych z własnymi zainteresowaniami. Ze szczegółami na temat programu nauczania na tym kierunku zapozna się Pani, kopiując link: https://www.akademiagornoslaska.pl/studia/finanse-i-rachunkowosc.html Pozdrawiamy serdecznie Akademia Górnośląska w Katowicach
15.01.2024
15.01.2024
Ewa
Czy ktoś mi powie jak wyglądają studia zaoczne na finansach i rachunkowości. Czy ta uczenia jest lepsza niż WSB Chorzów?
Anna
Dzień dobry, szukam kogoś kto skończył medycynę estetyczną dla lekarzy, pozdrawiam
07.01.2024
15.12.2023
Akademia Górnośląska
odpowiedź dla Paulina z dnia 14.12.2023
Dzień dobry, serdecznie zapraszamy Panią na studia podyplomowe na kierunku Kadry i płace - prawo i praktyka gospodarcza. Zajęcia prowadzone są przez wykładowców praktyków, mają formę praktycznych warsztatów, dzięki czemu zdobywają Państwo cenione przez przyszłych pracodawców umiejętności i kompetencje. Po ukończeniu studiów absolwenci wyposażeni są w zdolności do efektywnego prowadzenia procesu zatrudniania pracowników, bieżącej obsługi kadrowej personelu zgodnie z RODO, realizowania obowiązków rejestrowych i sprawozdawczych wobec właściwych urzędów (np. US, ZUS, GUS) i organów nadzoru nad warunkami pracy (np. PIP, UDT, Sanepid), współpracy z księgowością w zakresie naliczania wynagrodzeń, współdziałania z działem personalnym przy realizacji procesów rekrutacji. Zapraszamy.
Paulina
Jakie są Wasze wrażenia po studiach podyplomowych Kadry i płace - prawo i praktyka gospodarcza ? Zastanawiam się poważnie nad tą uczelnią i muszę podjąć szybką decyzję, bo za chwilę rekrutacja.
14.12.2023
10.10.2023
AG Katowice
odpowiedź dla Psychologia z dnia 10.10.2023
Dziękujemy za opinię, pozdrawiamy serdecznie, Zespół Akademii Górnośląskiej!
Psychologia
daje 5 ani to dobra ani zła uczelnia mówiąc o psychologii którą studiowałem, niektórzy wykładowcy jak Pani Renata.R , Ewa.B czy profesor realizująca psychologią w rozwoju człowieka, niestetny zapomniałem nazwiska to świetni nauczyciele, wymagający ale też uczący i pomagający studentowi, można się było do nich zwrócić o pomoc i chodź sesje u Pań zbierały żniwa to ci którzy chcieli się nauczyć uczyli się i zdawali, jednak placówka jest też pełna wykładowców którzy nigdy nie powinni zostać dopuszczeni do studenta, czytających całe ćwiczenia z kartki, każących przygotowywać studnetowm prezentacje nic nie dodając od siebie, lub w wieku na oko 80 lat których wiedza zatrzymała się w chwili odebrania nominacji profesorskiej a nowe badania są całkowicie nieznane... niestety wtedy co prawda zdaje każdy ale wiedza jest niewiele wyższa na koniec roku niż była na początku. Są też wykładowcy neutralni, ani dobrzy ani źli tacy po prostu masz z nimi zajęcia potem nie masz i zapominasz że istnieli. Placówka również reklamuje się specjalnościami, na moim roku otwarto jedną mimo wyboru wszyscy i tak skończyli na klinicznej więc i tu zawiodłem się bo w dziekanacie przed pierwszym rokiem informowano mnie że wybór będzie na pewno. Podsumowując czy uczelnia jest warta polecenia? Tak jeśli jesteśmy w stanie znieść wspomniane mankamenty. Czy uczelnia była by warta polecenia gdyby wszyscy byli jak wspomniana wyżej trójka, tak wtedy była by to wspaniała i ciężka droga do dyplomu ale podparta wiedzą i możliwościami.
10.10.2023
12.09.2023
Daria
Czy ktoś z Bielska wybiera się na psychologię niestacjonarną?
AG Katowice
odpowiedź dla Miki z dnia 03.09.2023
Dzień dobry, zjazdy na kierunku Psychologia - s. stacjonarne odbywają się z reguły od poniedziałku do piątku, od 8.30-19.00. Czasem zdarza się dzień wolny na początku bądź pod koniec danego tygodnia. Pozdrawiamy Akademia Górnośląska.
04.09.2023
03.09.2023
Miki
Witam jak wyglądają zjazdy na kierunku psychologia ? Oraz czy można „dogadywać się” jeśli nie jest możliwość przyjechania. I jak wyglada mniej wiedej plan zajęć na psycho na stacjonarnych
AG w Katowicach
odpowiedź dla Ang z dnia 04.02.2023
Dzień dobry, zajęcia na kierunku Kosmetologia w trybie niestacjonarnym odbywają się z reguły co 2 tygodnie, dokładny plan zajęć studenci otrzymują mailowo przed rozpoczęciem zajęć. W sprawie dopełnienia formalności związanych z przeniesieniem na inną uczelnię prosimy o skontaktowanie się z Dziekanem ds. studenckich: sylwia.jurkowska@akademiagornoslaska.pl, pozdrawiamy Akademia Górnośląska.
04.08.2023
04.08.2023
AG w Katowicach
odpowiedź dla Magda z dnia 06.04.2023
Dzień dobry, opłaty za poszczególne kierunki studiów znajdują się tutaj: https://www.gwsh.pl/rekrutacja/czesne.html, pozdrawiamy Akademia Górnośląska.
AG w Katowicach
odpowiedź dla Kasia z dnia 29.07.2023
Opinie naszych studentów na temat kosmetologii znajdują się tutaj: https://www.studia.gwsh.pl/#opinie, pozdrawiamy Akademia Górnośląska.
04.08.2023
29.07.2023
Kasia
Czy ktoś studiuje kosmetologię dzienna I stopnia, błagam napiszcie co i jak...
L
Jeśli ktos ma jakieś pytania co kierunku pielęgniarstwo to śmiało pytajcie
19.07.2023
06.04.2023
Magda
Czy studia stacjonarne na GWSH są płatne ?
An
Szukam kogoś kto studiuje kosmetologię niestacjonarnie, mam parę pytań, ponieważ myślę nad zmianą uczelni. ;) ig hi.anggie lub mail hi.anggie23@gmail.com
17.02.2023
04.02.2023
Ang
Dzień dobry, czy zajęcia na kosmetologii niestacjonarnej są co 2 tygodnie czy co tydzień? Też chciałam zapytać o sprawę przeniesienia z innej uczelni.
Karo
Dzien dobry, chcialabym zapytac w jakie dni odbywaja sie zajecia na kosmetologii studia 2-go stopnia, stacjonarne a w jakie przy trybie niestacjonarnym?
25.11.2022
01.11.2022
Madzia
Dzień dobry, czy jest opcja się jeszcze przepisać z innej uczelni na GWSH na psychologię niestacjonarnie?
Kasia
Dzień dobry, chciałabym prosić o opinie studentów na temat kierunku jakim jest PRAWO, ale zaocznie. Czy jest tutaj ktoś kto mógłby się wypowiedzieć na ten temat?
10.10.2022
22.09.2022
Ela
Dzień dobry, czy kosmetologia zaocznie odbywa się tylko w soboty i niedziele czy również w piątki?
Akademia Górnośląska
odpowiedź dla ALA z dnia 01.09.2022
Dzień dobry, tak, rekrutacja trwa, zapraszamy do kontaktu: janusz.centawer@gwsh.pl , pozdrawiamy serdecznie
05.09.2022
01.09.2022
ALA
Witam serdecznie, podyplomowe studia PODOLOGIA mają u państwa świetny program - czy rekrutacja na rok 2022 trwa? i czy bezie ten kierunek na Waszej uczelni?
Akademia Górnośląska Katowice
Dzień dobry, tak, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: https://www.gwsh.pl/studia/finanse-i-rachunkowosc.html, pozdrawiamy.
15.08.2022
06.07.2022
Anonim
Witam, miałam 40% z egzaminu matutalnego z matematyki. Czy jest sens pójść na studia finanse i rachunkowość?
GWSH
odpowiedź dla seycha z dnia 28.03.2022
Dzień dobry, zjazdy z reguły są co dwa tygodnie, w soboty i niedziele, w godzinach: 8-19.50, czasami także w piątki (tutaj od godz. 17). Studia trwają 6 semestrów. Link do strony: https://www.gwsh.pl/rekrutacja/
29.03.2022
28.03.2022
seycha
witam serdecznie, czy ktoś może coś powiedzieć o kierunku finanse i rachunkowośc niestacjonarne? jak często są weekendowe zjazdy ?
GWSH
odpowiedź dla Student z dnia 27.01.2022
Dzień dobry, dostosowując się do bieżących ustaleń sanitarnych i obostrzeń prowadzimy część zajęć w formule zdalnej. Natomiast na studiach podyplomowych odbywają się także zajęcia o charakterze praktycznym, których nie możemy przerzucić do sieci, właśnie ze względu na ich praktyczny wymiar. Zatem wszystko uzależnione jest od siatki przedmiotów na danym kierunku. Szczegółowe informacje można uzyskać, pisząc na adres: janusz.centawer@gwsh.pl
27.01.2022
27.01.2022
Student
Dzień dobry Czy w związku z zamknięciem szkół podstawowych i średnich przewidziane są zajęcia zdalne na studiach podyplomowych?
GWSH
odpowiedź dla Świeżynka z dnia 16.01.2022
Dzień dobry, Przerwa semestralna jest od ostatniego egzaminu w sesji zimowej do nowych zajęć w marcu. Zatem wkrótce dostaną Państwo plan zajęć na semestr letni, pozdrawiamy.
17.01.2022
16.01.2022
Świeżynka
witam wszystkich! Mam takie pytanko z tego względu, że kończy nam się semestr i plan jest rozpisany do okół 15 lutego to reszta miesiąca to będzie nasza przerwa semestralna ?
GWSH
odpowiedź dla Studentka z dnia 01.12.2021
Bardzo serdecznie zapraszamy!
03.12.2021
03.12.2021
GWSH
odpowiedź dla Studentka z dnia 01.12.2021
Dzień dobry, pełen opis kierunku, o który Pani pyta znajduje się na naszej stronie internetowej https://www.gwsh.pl/studia/pielegniarstwo.html. W ofercie mamy także studia II stopnia https://www.gwsh.pl/studia/pielegniarstwo-magisterskie.html. Pozdrawiamy
Studentka dentka
A skąd jesteś?? Ja będę dojeżdżać z Bielska.
02.12.2021
01.12.2021
Studentka
Dzień Dobry Jak wyglądają studia pielęgniarstwa w trybie dziennym ?
Studentka
Ja jestem na kierunku kosmetologicznym ale od marca idę na pielęgniarstwo :)
01.12.2021
26.11.2021
Studentka
Ktoś się wybiera od marca na pielęgniarstwo na GWSH z okolic Bielska Białej??
GWSH
odpowiedź dla Agnieszka z dnia 17.10.2021
Prosimy o kontakt pod adresem: rekrutacja@gwsh.pl
18.10.2021
17.10.2021
Agnieszka
Czy istnieje jeszcze możliwość zapisania się na studia w Państwa uczelni?
GWSH
odpowiedź dla Anonimowy z dnia 29.09.2021
Dzień dobry, w zależności od tytułu naukowego,zwracamy się Panie/Pani Doktorze/Doktor, natomiast jeśli mamy do czynienia z Doktorem habilitowanym - wtedy już Panie Profesorze/Pani Profesor.
30.09.2021
29.09.2021
Anonimowy
Czy mają państwo jakąś przyjęta formę zwracania się do wykładowców?
GWSH
odpowiedź dla Student z dnia 20.09.2021
Dzień dobry, pod linkiem znajdzie Pani informację o zjazdach https://www.gwsh.pl/rekrutacja/terminy-pierwszych-zjazdow.html, pozdrawiamy
23.09.2021
20.09.2021
Student
Kiedy rozpocznie się pierwszy zjazd w październiku 2021 na kierunku finanse i rachunkowość?
martyna
Czy warto studiować psychologię na GWSH czy dopłacić i psychologia na SWPS w Katowicach?
17.09.2021
17.09.2021
GWSH
odpowiedź dla Nowy Student. z dnia 16.09.2021
Dzień dobry, pierwszy zjazd będzie miał miejsce 16-17 października, kolejny 30, 31 października. Pozdrawiamy
Nowy Student.
Witam, co ile odbywają się zajęcia z psychologii? mowa o systemie niestacjonarnym.
16.09.2021
06.09.2021
GWSH
odpowiedź dla Aga z dnia 03.09.2021
Dzień dobry, przy zapisie na I stopień studiów na kierunku Kosmetologia można liczyć na kompleksowe wprowadzenie do tematyki tej dziedziny, a więc uczymy od podstaw.
GWSH
odpowiedź dla Aga z dnia 03.09.2021
Dzień dobry, na Kosmetologii I stopnia nauczymy Panią wszystkiego od podstaw. Zapraszamy 👉 www.gwsh.pl/studia/kosmetologia.html
06.09.2021
03.09.2021
Aga
Dzień dobry Chciałabym się zapisać na kierunek Kosmetologia. Czy kandydat powinien mieć opanowane podstawy z kosmetologii czy uczelnia uczy od podstaw ?
GWSH
odpowiedź dla Iiiiiiioooop z dnia 31.08.2021
Dzień dobry, zajęcia odbywają się formalnie od poniedziałku do piątku, przy czym zazwyczaj poniedziałek lub piątek jest dniem wolnym.
03.09.2021
31.08.2021
Iiiiiiioooop
Dzień dobry mam pytanie ile razy w tygodniu trwają zajęcia na kierunku finanse i rachunkowość stacjonarne 1 stopnia
GWSH
odpowiedź dla Anya z dnia 18.08.2021
Dzień dobry, wykłady na kierunku Pielęgniarstwo odbywają się w każdą sobotę oraz niedzielę, a także mogą odbywać się w piątki od godziny 16.00. Dodatkowo zajęcia praktyczne na kierunku mogą odbywać się w tygodniu. Szczegółowy harmonogram zajęć jest podawany studentom z początkiem października.
19.08.2021
18.08.2021
Anya
Czy na pielęgniarstwie wykłady są w każdy weekend?
GWSH
odpowiedź dla Cali z dnia 07.07.2021
Zapraszamy do GWSH :)
13.07.2021
13.07.2021
GWSH
odpowiedź dla maciek z dnia 23.06.2021
Tak, Fizjoterapię nadal można u nas studiować weekendowo. Zajęcia odbywają się w piątek, sobotę, niedzielę, poniedziałek. W poniedziałki i piątki zajęcia teoretyczne będą prowadzone on-line po godz. 16, w soboty i niedziele odbywają się zajęcia praktyczne na uczelni. W tygodniu studenci maja również zajęcia kliniczne w jednostkach ochrony zdrowia. Po szczegóły zapraszamy do naszych rekruterek dostępnych pod nr. tel. 724 053 403/ 601 229 709/ 601 633 717
Cali
Witam. Proszę o opinię jak wygląda nauka na kierunku MB - rachunkowość z elementami kadry i płace. Zastanawiam się pomiędzy GWSP a GWSH. Która uczelnia lepsza.
07.07.2021
23.06.2021
maciek
Czy uczelnia oferuje nadal studia niestacjonarne z fizjoterapii w weekendy?
GWSH
odpowiedź dla Katie z dnia 27.04.2021
Dzień dobry. Zjazdy na studiach niestacjonarnych na kierunku Finanse i rachunkowość w GWSH odbywają się co dwa tygodnie, czasami zajęcia są również w piątki po godzinie 17. Pozdrawiamy
29.04.2021
27.04.2021
Katie
Dzień dobry. Jak wyglądają zjazdy na studiach niestacjonarnych na kier Finanse i rachunkowość ?
GWSH
odpowiedź dla Carolinee z dnia 20.04.2021
GWSH jako jedyna uczlenia na Śląsku prowadzi zajęcia z zaocznej psychologii tylko w weekendy.
21.04.2021
20.04.2021
Carolinee
Czy ktoś studiuje albo studiował zaocznie na kierunku psychologia i może wyrazić swoją opinię o uczelni oraz perspektywach na przyszłość?
GWSH
odpowiedź dla Ve z dnia 12.04.2021
GWSH ma uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora w dyscyplinie nauk o zarządzaniu i jakości. Wszystkie tematy prac doktorskich mieszczą się w tym obszarze. Czas trwania przewodu doktorskiego jest ograniczony do 5 lat, ale może być krótszy. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel.: 32 35 70 624. Pozdrawiamy
13.04.2021
12.04.2021
Ve
Czy doktorat na GWSH może zostać zrobiony w okresie trzech lat, czy obligatoryjnym jest zrobienie go w okresie od 4 lat wzwyż? Czy przewiduje się tematy związane z zagadnieniami z obszaru jakości i zarządzania? Czy zajęcia odbywają się w weekendy czy na tygodniu i jak często? Czy ktoś obronił już doktorat i mógłby się podzielić wrażeniami?
anka
studiuje pielegniarstwo mgr na GWSH, musze powiedziec że uczelnia jest super, nie mam zastrzeżeń absolutnie do niczego.Pozdrawiam:)
22.02.2021
03.02.2021
GWSH
odpowiedź dla Dasza z dnia 30.01.2021
W obecnej sytuacji epidemiologicznej egzaminy teoretyczne są przeprowadzane, podobnie jak zajęcia, w formie zdalnej. Może to ulec zmianie po zniesieniu obostrzeń sanitarnych związanych z COVID-19
GWSH
odpowiedź dla kamil z dnia 30.01.2021
Niestety, obecnie nie ma takiej możliwości. Aby uzyskać szczegółowe informacje prosimy o kontakt z Biurem Rekrutacji tel. kom.: 605 613 964 E-mail: rekrutacja@gwsh.pl
03.02.2021
01.02.2021
GWSH
odpowiedź dla Kasia z dnia 28.01.2021
Dzień dobry, opinie o studiach w GWSH, również o kierunku Pielęgniarstwo, znajdzie Pani na www.studia.gwsh.pl#opinie
Dasza
dot. studiów podyplomowych z rachunkowości, jaka jest forma egzaminów?
30.01.2021
30.01.2021
kamil
Czy dalej możliwe jest odbywanie części zajęć fizjoterapii niestacjonarnej w Bielsku Białej? Jeśli tak to jak duża jest to część?
Kasia
Czy ktos studiuje albo studiowal pielęgniarstwo, ale dziennie i moze wyrazic swoja opinie czy jest okej czy niezbyt?
28.01.2021
19.01.2021
GWSH
odpowiedź dla kamil z dnia 18.01.2021
Na fizjoterapii niestacjonarnej zajęcia odbywają się w weekendy tj. sb-nd. W pierwszym semsetrze zajecia odbywają się co tydzień. W kolejnych semestrach zdarzają się weekendy wolne od zajęć, ale sporadycznie.
kamil
czy zjazdy na studia niestacjonarne z fizjoterapii odbywają się co weekend w soboty i niedziele?
18.01.2021
11.01.2021
GWSH
odpowiedź dla Asia z dnia 09.01.2021
Zajęcia na Pielęgniarstwie odbywają się w każdy weekend. Dodatkowo w każdym roku jest od 5 do 15 dni zajęć praktycznych w Centrum Symulacji Medycznych lub na oddziale szpitalnym. Szczegółowe informacje uzyskasz pod nr tel: 32 35 70 600 lub mailowo na rekrutacja@gwsh.pl
Asia
Witam jak wyglądają zjazdy na kierunku pielęgniarstwo ? Są co tydzien w soboty i niedziele czy co dwa tygodnie?
09.01.2021
05.01.2021
Lola
Dziękuję:)
GWSH
odpowiedź dla Lola z dnia 04.01.2021
Dzień dobry, opinie studentów o Prawie możesz znaleźć m.in. na www.studia.gwsh.pl/#opinie
05.01.2021
04.01.2021
Lola
Jak oceniacie tutaj studia prawnicze???
GWHS
odpowiedź dla Wera z dnia 21.04.2020
Studia I stopnia na Pielęgniarstwie są w trybie mieszanym tzn. zajęcia teoretyczne odbywają się w weekendy a zajęcia praktyczne w dni powszednie (w Centrum Symulacji Medycznych GWSH lub na oddziałach szpitalnych). Wielu studentów Pielęgniarstwa pracuje w czasie studiów, dlatego przyjęliśmy taki system kształcenia na tym kierunku.
02.12.2020
02.12.2020
GWSH
odpowiedź dla Pati z dnia 20.10.2020
Dzień dobry, na semestr letni rekrutacja ruszy lada dzień. Może Pani zacząć studia już od marca. Jeśli ma Pani jakieś pytania zachęcamy do kontaktu studia.gwsh.pl/#kontakt
GWSH
odpowiedź dla Dorota z dnia 17.11.2020
Dzień dobry, program kształcenia na Prawie jest zgodny z wytycznymi z MEN. Jeśli chodzi o rekrutację to jako uczelnia prywatna nie musimy przy rekrutacji brać pod uwagę punktów z matury.
25.11.2020
17.11.2020
Dorota
Jak przebiegają studia na prawie? Solidne kształcenie? Zakładam, że łatwiej się dostać niż na US, ale jaki jest poziom?
MBO
odpowiedź dla Marta z dnia 20.10.2020
Program solidny i wykładowcy też tacy konkretni
22.10.2020
20.10.2020
Marta
Cześć, polecacie studia na TiR ? Chodzi mi konkretnie o specjalizację Planowanie dietetyczne
Pati
Hej :) wybiera się ktoś na studia 2 stopnia niestacjonarne Turystyka i Rekreacja specjalizacja Planowanie dietetyczne?
20.10.2020
07.10.2020
Małgorzata
Czy ktoś studiował tu kierunki podyplomowe? Możecie podzielić się opinią? W jakim trybie planowane są studia? On-line?
Nowa studentka
Czy ktoś ze studentów jest mi w stanie powiedzieć jak mniej więcej wyglądają zajęcia zdalne na uczelni, w szczególności ćwiczenia? Czy jest jakas interakcja z wykładowcami, tzn. trzeba mieć włączoną kamerkę oraz mikrofon? Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie tego żeby przez tyle godzin w domu była idealna cisza, która umożliwiłaby prowadzenie zajęć tak jak na uczelni :D
03.10.2020
28.09.2020
GWSH
odpowiedź dla Polka z dnia 24.09.2020
Plan podany na początku studiów nie powinien się zmienić. Możliwe są jedynie zmiany z przyczyn losowych, niezależnych od Uczelni.
Polka
Cześć, czy orientuje się może ktoś do kiedy plan na studiach podyplomowych może ulec zmianie? Potrzebuję tej informacji, aby wszytsko sobie uporządkować i zaplanować i zastanawiam się czy ewentualne zmiany będą duże. Pozdrawiam serdecznie
24.09.2020
10.09.2020
Justyna
Dzień dobry, Interesują mnie studia podyplomowe z BHP. Czy praktykę zawodową można odbyć jedynie w organizacjach, które współpracują z GWSH? Jeśli tak, gdzie mogę znaleźć wykaz tych organizacji. Zastanawiam się, czy istnieje możliwość odbycia praktyk w dziale BHP w zakładzie, w którym się pracuje. Gdzie będą realizowane ponadprogramowe kursy ? Z góry dziękuję za odpowiedź
GWSH
odpowiedź dla Fizjo z dnia 24.08.2020
Rekrutacja trwa do 31 października danego roku kalendarzowego (dla cyklu zajęć rozpoczynających się od 1 października) Oczywiście w procesie rekrutacji liczy się kolejność zgłoszeń. Wszystkie informacje na temat kierunku znajdzie Pani na stronie - https://www.gwsh.pl/studia/fizjoterapia.html Zainteresowanie jest spore w tym roku na ten kierunek.
01.09.2020
01.09.2020
GWSH
odpowiedź dla ??? z dnia 28.08.2020
Komunikat Rektora GWSH dotyczący organizacji zajęć dydaktycznych w GWSH w semestrze zimowym roku akademickiego 2020/2021 jest widoczny na stronie: https://www.gwsh.pl/content/wydarzenia/org/2020/komunikat-rektora-gwsh-27082020.pdf
???
Wszystkie kierunki są zaocznie realizowane?
28.08.2020
24.08.2020
Fizjo
Do kiedy trwa rekrutacja na studia stacjonarne z fizjoterapii? I jakieś opinie o tym kierunku? Pozdrawiam
Joannay
Dzień dobry, chce zapisać się na studia magisterskie z kosmetologii, czy istnieje opcja przepisania oceny z języka niemieckiego ze studiów licencjackich?
25.05.2020
25.05.2020
GWSH
odpowiedź dla Karolaa z dnia 24.05.2020
Szanowna Pani, jest możliwość kontynuowania nauki na II stopniu Administracji mimo, że licencjat ma Pani z innego kierunku. Nie ma wymogu uzupełniania różnic programowych. Należy jednak pamiętać, że kadra naukowo – dydaktyczna może powoływać się na pewne zagadnienia kierunkowe w odniesieniu do studiów I stopnia. Zajęcia na studiach niestacjonarnych odbywają się w weekendy, co dwa tygodnie. Przedmioty na II stopniu Administracji i opis znajdzie Pani na stronie: https://www.gwsh.pl/studia/administracja-magisterskie.html Pozdrawiamy i zapraszamy do GWSH
Karolaa
Dzień dobry, jestem zainteresowana studiami II stopnia na kierunku administracja. Czy mogę się na nie zapisać jeżeli mam ukończony licencjat zupełne z innego kierunku, czy jednak wybór innego kierunku studiów może być dla mnie zbyt trudny? Jest mi ktoś w stanie udzielić opinii jak wyglądają studia z administracji na tej uczelni, jakie są przedmioty, jak często odbywają się zajęcia itd? Z góry dziękuję za odpowiedź.
24.05.2020
24.05.2020
Joannay
Dzień dobry, chce zapisać się na studia magisterskie z kosmetologii, czy istnieje opcja przepisania oceny z języka niemieckiego ze studiów licencjackich?
GWSH
odpowiedź dla Pati z dnia 29.04.2020
Dzień dobry, jesteśmy uczelnia niepubliczną. Wybór przedmiotów maturalnych jest dowolny. Warunkiem przyjęcia na studia w GWSH jest zdany egzamin maturalny. Punkty z egzaminu maturalnego nie są brane pod uwagę. Pozdrawiamy i zapraszamy
04.05.2020
04.05.2020
GWSH
odpowiedź dla Kaja z dnia 30.04.2020
Dzień dobry, na Kosmetologii obowiązuje podstawowe czesne. Obowiązkiem kandydata na studia jest wykonanie we własnym zakresie obowiązkowych badań lekarskich. Wyprawka (m.in. fartuch do zajęć praktycznych, rękawiczki itp.) student otrzymuje od nas za darmo. Pozdrawiamy i zapraszamy
GWSH
odpowiedź dla Ola z dnia 30.04.2020
Dzień dobry, kandydat na kierunki studiów, które wymagają dostarczenia badań, wykonuje je we własnym zakresie. Uczelnia nie zwraca pieniędzy za badania. Pozdrawiamy.
04.05.2020
30.04.2020
Ola
Czy szkoła oddaje pieniądze za wykonane badania do rekrutacji?
Kaja
Czy do czesnego dochodzą jakies dopłaty na kierunku Kosmetologia? Na stronie jest mnóstwo tych płatności i nie mogę się w tym połapać, mógłby mi ktoś wytłumaczyć?;) dziekuje z góry
30.04.2020
29.04.2020
Pati
Czy jakieś konkretne przedmioty maturalne są wymagane na prawie?
Wera
Witam. Mam pytanie odnośnie pielęgniarstwa I stopień. Studia są tylko w trybie dziennym? Jak to zostaje pogodzone z praktykami? I co z ludźmi którzy musza pracować? Czy da się pogodzić prace ze studiami ? Pozdrawiam.
21.04.2020
21.04.2020
GWSH
odpowiedź dla Alina z dnia 19.04.2020
Dzień dobry, zajęcia na kierunku kosmetologia w trybie dziennym odbywają się w tygodniu ( pon.-pt.) strona z opłatami już działa (przepraszamy za kłopoty techniczne). Zapraszamy, w razie pytań prosimy o kontakt z Akademickim Biurem Rekrutacji: https://www.gwsh.pl/kontakt/biuro-rekrutacji.html
Alina
Witam w tym roku muszę wybrać studia.. i byłabym zainteresowana kosmetologią w trybie dziennym. Tylko pytanie moje brzmi : czy zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku? Oraz jak wyglada kwestia finansowa? Jaki jest koszt miesięczny kosmetologii w trybie dziennym? Czytałam na stronie internetowej szkoły, ale niestety nadal nie jest dla mnie jasna kwota. Byłabym wdzięczna za odpowiedz ! :)
19.04.2020
31.03.2020
Tom
Czy na informatyce jest bardzo ciężko?
GWSH
odpowiedź dla Ala z dnia 18.03.2020
Oczywiście. Zapraszamy na kierunek Pielęgniarstwo – studia magisterskie (studia II stopnia) dostępne jako studia stacjonarne oraz studia niestacjonarne 2 lata (4 semestry). Szczegóły na naszej stronie: https://www.gwsh.pl/studia/pielegniarstwo-magisterskie.html
19.03.2020
18.03.2020
Ala
Pielęgniarstwo można studiować na poziomie magisterskim w tej szkole?
Beti
Czy którąś ze specjalności na pedagogice możecie polecić?
10.03.2020
05.03.2020
GWSH
odpowiedź dla Gosia z dnia 04.03.2020
Zapraszamy na Turystykę i Rekreację w GWSH. To jeden z najdłużej prowadzonych kierunków w naszej uczelni. Wciąż cieszy się dużym powodzeniem zarówno na studiach stacjonarnych jak i niestacjonarnych. Co nas wyróżnia? 1. Atrakcyjne i ciekawe specjalności zarówno na I jak i II stopniu: -Porty lotnicze w obsłudze ruchu turystycznego i przewozowego, - Zarządzanie śródlądową turystyką wodną - Planowanie dietetyczne w sporcie, turystyce i rekreacji. 2. Zajęcia z zarządzania, które przygotowują do prowadzenia własnego biznesu na rynku turystycznym. 3. Praktyki zawodowe w renomowanych hotelach i biurach turystycznych lub możliwość realizacji praktyki zawodowej za granicą. 4. Możliwość uzyskania dodatkowych uprawnień potwierdzonych certyfikatem (pilot wycieczek zagranicznych, informator turystyczny, kierownik wycieczek szkolnych). Zapraszamy na naszą stronę i do kontaktu w razie dodatkowych pytań. https://www.gwsh.pl/studia/turystyka-i-rekreacja.html
Polka
Dziękuję za odpowiedz odnośnie studiów zaocznych.
04.03.2020
04.03.2020
Gosia
Czy ktoś studiuje tu turystykę, żeby podzielić się opinią?
GWSH
odpowiedź dla Polka z dnia 24.02.2020
Dzień dobry, studia niestacjonarne w GWSH to doskonały pomysł dla tych, którzy są aktywni zawodowo, ale jednocześnie chcą się rozwijać i zdobywać dodatkowe kwalifikacje. Z naszej strony zapewniamy wysoki poziom studiów oraz program dostosowany do potrzeb współczesnego rynku pracy. Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu w soboty i niedziele. Studenci zaoczni mogą korzystać z naszej oferty programu Erasmus+, systemu stypendialnego czy ofert promocyjnych przy zapisaniu się na studia. Zachęcamy do odwiedzenia strony GWSH: https://www.gwsh.pl/rekrutacja/ i kierowania ewentualnych pytań np. na naszym profilu FB. https://www.facebook.com/GWSH.Katowice/. Pozdrawiamy.
24.02.2020
24.02.2020
Polka
Jak oceniacie organizację studiów zaocznych?
Opinia
Najbardziej dziwi mnie mała liczba wykładów/ćwiczeń. Na innych uczelniach jest ich około 300-400 a tutaj może 200. Nie wiem czy to dobrze, czy żle, aczkolwiek bardzo to dziwne.
20.02.2020
14.02.2020
GWSH
odpowiedź dla OLa z dnia 14.02.2020
Dzień dobry, w przypadku kierunku Fizjoterapia kandydatów na studia obowiązują aktualne badania u lekarza medycyny pracy oraz sanitarno-epidemiologiczne. Skierowania na badania są dostępne na stronie GWSH: https://www.gwsh.pl/rekrutacja/rekrutacja-dokumenty.html Warunkiem przyjęcia na studia jest świadectwo maturalne. Pozdrawiamy GWSH.
OLa
Na fizjoterapię są jakieś szczególne wymagania?
14.02.2020
06.02.2020
GWSH
odpowiedź dla Misiek z dnia 01.02.2020
Dzień dobry, w razie dodatkowych pytań dotyczących studiów podyplomowych prowadzonych w Żorach również służymy pomocą. Zapraszamy do kontaktu z panią Anną Włodarz, tel. (32) 3570 582, e-mail: podyplomowe@gwsh.pl Prawo i Administracja to dwa semestry, 208 godzin, zajęcia w soboty i niedziele. Wykładowcy na tym kierunku to sprawdzona kadra naukowa śląskich wyższych uczelni, mająca jednocześnie duże doświadczenie praktyczne w urzędach i w biznesie. Pozdrawiamy i zapraszamy do kontaktu.
GWSH
odpowiedź dla Ala z dnia 03.02.2020
Dzień dobry, w razie dodatkowych pytań dotyczących jednolitych studiów magisterskich na kierunku Fizjoterapia w GWSH również służymy pomocą. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kierunku na stronie: https://www.gwsh.pl/studia/fizjoterapia.html. Jesteśmy dumni z tego, że mogliśmy tam zamieścić wiele pochlebnych opinii pracodawców o naszych studentach i absolwentach Fizjoterapii. Pozdrawiamy i zapraszamy do kontaktu.
04.02.2020
03.02.2020
Ala
Co myślicie o fizjoterapii w tej szkole?
GWSH
odpowiedź dla Katarina z dnia 31.01.2020
Jeśli będzie miała Pani pytania dotyczące kierunku Psychologia w GWSH również służymy pomocą. Można się z nami kontaktować także przez Facebooka. Ze swojej strony zachęcamy do zapoznania się z ofertą Psychologii w naszej uczelni (kadra naukowa, specjalności, działalność koła naukowego) https://www.gwsh.pl/studia/psychologia.html. Dodajmy, że jest to kierunek, który cieszy się dużym powodzeniem w GWSH zarówno na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych. Pozdrawiamy GWSH.
03.02.2020
01.02.2020
Misiek
Proszę o opinie o studiach podyplomowych prowadzonych w Żorach na kierunku Prawo i administracja. Jak wyglądają zajęcia, zaliczenia, egzaminy, kadra i czy po prostu warto?
Katarina
Witam Czy ktoś studiuje psychologię ? Mam parę pytań. Proszę o kontakt mail: kasiulka1290@gmail.com
31.01.2020
15.01.2020
Biuro Obsługi Studentów Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej
odpowiedź dla Joanna z dnia 11.01.2020
Na naszej uczelni kierunek logistyka studia inżynierskie (studia I stopnia) o profilu praktycznym jest dostępny jako studia stacjonarne (dzienne) oraz niestacjonarne (zaoczne) 3,5 roku (7 semestrów). Jeżeli chodzi o przedmioty na kierunku, wszystkie dostępne są na stronie https://www.gwsh.pl/studia/logistyka.html. Z każdego przedmiotu obowiązuje zaliczenie i/lub egzamin (pisemny lub ustny).
K
Właśnie kończę pierwszy semestr na kierunku Zarządzanie, ale wyszłem z założenia, że to jednak nie dla mnie. Czy aby rozpocząć naukę na innym kierunku np. Psychlogia muszę wypowiedzieć umowę i złożyć papiery raz jeszcze? Chciałbym rozpocząć nowy kierunek już od marca.
12.01.2020
11.01.2020
Joanna
Interesuje mnie logistyka na wydz. zarządzania, studia inżynierskie zaoczne. Jaki jest program-przedmioty? Z czego egzaminy i w jakiej formie?
Asia
Wiele osób polecało logistykę na tej uczelni. Rozważam też UE. Jakie macie doświadczenia?
10.01.2020
07.01.2020
Biuro Rekrutacji GWSH
odpowiedź dla Pielęgniarstwo 1 stopnia z dnia 05.01.2020
Wszystkie informacje dotyczące kierunku PIELĘGNIARSTWO 1 stopnia W Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej dostępne są na naszej stronie internetowej: https://www.gwsh.pl/studia/pielegniarstwo.html. Studia licencjackie na kierunku pielęgniarstwo występują jako studia stacjonarne i trwają 7 semestrów (3,5 roku). W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Biurem Rekrutacji GWSH: e-mail: rekrutacja@gwsh.pl tel. 32 35 70 532, 32 35 70 533
Pielęgniarstwo 1 stopnia
Mogłabym prosić kogoś w trakcie albo po Pielęgniarstwie 1 stopnia o szczegółowy opis i opinię?
05.01.2020
30.12.2019
GWSH
odpowiedź dla student z dnia 20.12.2019
Oczywiście ,Student może się przenieść, w dowolnym momencie po uzyskaniu zgody Dziekana ds. studenckich. Powinien pobrać podanie ( wzór dostępny na wirtualnym dziekanacie) i złożyć go w Biurze Obsługi Studentów. Wiąże się to z dodatkową opłatą po uzyskaniu zgody w wysokości 500 złotych ( za zmianę kierunku studiów) oraz 200 zł za różnice programowe ( za przedmiot).
student
Czy zmiana kierunku po pierwszym roku to duży problem. Chodzi o logistykę i zarządzanie.
20.12.2019
05.12.2019
GWSH w Katowicach
odpowiedź dla ?? z dnia 05.12.2019
W GWSH w Katowicach, a także w Wydziale Zamiejscowym w Żorach, można studiować kierunek Administracja na poziomie studiów I i II stopnia o profilu praktycznym. Administracja II stopnia to nowość od roku akademickiego 2019/2020. Pozytywną opinię w sprawie wniosku o nadanie uprawnienia do prowadzenia powyższego kierunku, wydała Polska Komisja Akredytacyjna oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wprowadzenie Administracji II stopnia to naturalny rozwój kierunku, który w naszej uczelni cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Proponowany przez GWSH program kształcenia na kierunku Administracja powstał przy współpracy ze środowiskiem naukowym z obszaru nauk prawnych, ekonomii i zarządzania oraz środowiskiem reprezentującym zawody prawnicze, a także przedstawicielami administracji rządowej i samorządowej oraz z przedstawicielami publicznych i niepublicznych podmiotów systemu opieki zdrowotnej. Zajęcia prowadzone są w formie warsztatowej przez uznanych praktyków, adwokatów, radców prawnych, sędziów, przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej. Zapraszamy - https://www.gwsh.pl/studia/administracja-atuty.html
??
Czy polecacie administrację w tej uczelni?
05.12.2019
05.12.2019
Ala
Rozumiem, dziękuję
GWSH w Katowicach
odpowiedź dla Ala z dnia 28.11.2019
Nasza uczelnia organizuje pomoc w zakwaterowaniu studentów z zagranicy, którzy wybierają kierunek prowadzony w języku angielskim, lub przyjeżdżają do nas w ramach wymiany Erasmus+. Dla studentów studiów dziennych czy zaocznych uczelnia nie dysponuje miejscami w akademiku.
28.11.2019
28.11.2019
Ala
Czy przez uczelnię można zorganizować miejsce w akademiku, kwatery itp?
GWSGHw Katowicach
odpowiedź dla zarządzanie 1 stopnia z dnia 27.10.2019
Dzień dobry, na większości kierunków zjazdy na studiach w trybie zaocznym odbywają się co dwa tygodnie, zazwyczaj w soboty i niedziele. Czasami wykładowca po konsultacji z grupą przenosi zajęcia na piątek, ale następuje to po uzgodnieniach ze wszystkimi studentami. W przeważając większości egzaminy odbywają się w formie pisemnej. Materiały są przekazywane studentom. Szczegółowych informacji możemy udzielić już w odniesieniu do konkretnego kierunku studiów. Pozdrawiamy GWSH.
13.11.2019
27.10.2019
zarządzanie 1 stopnia
Witam, proszę o informację jak wyglądają zjazdy,co ile i w jakim zakresie czasowym, czy w piątek rowniez?Jak jest z egzaminami ustne czy pisemne? Czy wykładowcywysyłają materiały?
Aga
Interesuje mnie fizjoterapia. Polecacie tą szkołę? Chodzi o przygotowanie praktyczne, fajne praktyki itp.
16.10.2019
15.10.2019
GWSH w katowicach
W tej sprawie bardzo prosimy o kontakt z Dziekan ds. studenckich, panią Sylwią Jurkowską, tel. 32 35 75 525
PLAN ZAJEĆ DO GWSH
KIEDY BEDZIE DOSTĘPNY PLAN ZAJĘC DLA SEM. PIERWSZEGO PIELEGNIARSTWA ZAOCZNEGO II STOPNIA MGR. ZAJECIA ZACZYNAJA SIE ZA TYDZIEN A PLANU NALDAL BRAK
13.10.2019
10.10.2019
GWSH w Katowicach
odpowiedź dla Ela z dnia 08.10.2019
Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą studiów podyplomowych. Kierunek HR nie uruchomił się w tym roku, ale Kadry i Płace cieszą się dużym zainteresowaniem. Zapraszamy do Katowic lub do Żor. Można się jeszcze zapisać. Kadry i płace to kierunek, którego program obejmuje pełny zakres wiedzy niezbędnej do wykonywania funkcji zarządczych i administracyjnych: kadrowych, kadrowo-płacowych i rozliczeniowych, przygotowując słuchaczy do pełnienia obowiązków na samodzielnych stanowiskach we wskazanych obszarach. Ukończenie kursu daje możliwość niemalże natychmiastowego osiągnięcia poziomu samodzielnego specjalisty w danym obszarze wiedzy, potrafiącego skorzystać ze zdobytych kompetencji i zastosować je w praktyce. Zajęcia są prowadzone przede wszystkim przez wykładowców-praktyków, a formuła zajęć jest realizowana w oparciu o praktyczne warsztaty (przykłady, symulacje, ćwiczenia) podnoszące kompetencje słuchaczy, które będzie można niemalże natychmiast wykorzystać w codziennej pracy zawodowej. Zapraszamy do GWSH.
Ela
Rozważam podyplomówkę HR i kadry. Macie jakieś opinie? Czy jeszcze można się zapisać?
08.10.2019
07.10.2019
GWSH w Katowicach
odpowiedź dla Pola z dnia 04.10.2019
Dziękujemy za zainteresowanie ofertą GWSH. Kierunek Turystyka i rekreacja w naszej uczelni od wielu lat jest jednym z najlepiej ocenianych w Polsce spośród tych, które kształcą przyszłe kadry turystyczne. Kierunek prowadzimy od początku istnienia uczelni, czyli od 28 lat. Uczelnia proponuje studia licencjackie i magisterskie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Od tego roku na licencjacie będzie można wybrać cztery specjalności: • Turystyka międzynarodowa • Hotelarstwo • Porty Lotnicze w obsłudze ruchu turystycznego i przewozowego • NOWOŚĆ Zarządzanie śródlądową turystyką wodną. Naszym dążeniem jest zapewnić studentom możliwość poznania dość specyficznych warunków turystyki wodnej. Chcemy wykształcić kadrę, która będzie wyspecjalizowana do obsługi szeroko rozumianej tejże turystyki. Zapraszamy do GWSH. W razie pytań prosimy o kontakt e-mailowo: rekturacja@gwsh.pl, lub na FB. Zapraszamy na stronę kierunku: https://www.gwsh.pl/studia/turystyka-i-rekreacja.html
Pola
Czy jacyś studenci lub absolwenci mogliby powiedzieć coś o kierunku tir?
04.10.2019
25.09.2019
Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa
odpowiedź dla Prawo z dnia 24.09.2019
Dzień dobry. Wybór przedmiotów specjalizacyjnych podczas studiów na kierunku Prawo umożliwia naszym studentom pogłębienie wiedzy zgodnie z zainteresowaniami. Proponujemy wybór spośród wielu przedmiotów społecznych (Podstawy psychologii, Podstawy filozofii, Podstawy socjologii, Podstawy etyki, a także Negocjacje i mediacje) oraz szeregu przedmiotów specjalizacyjnych (co najmniej po trzy w każdym semestrze). Oferta obejmuje trzy bloki przedmiotów specjalizacyjnych: • gospodarczo - finansowy • administracyjno - samorządowy • prawno - międzynarodowy Ponadto realizowany jest materiał, dzięki któremu Absolwent kierunku jest przygotowany do egzaminów na aplikację adwokacką, radcowską, prokuratorską, notarialną, sędziowską oraz komorniczą. Kształcimy tak, aby absolwent prawa miał, obok niezbędnej wiedzy teoretycznej, przede wszystkim umiejętności, które po spełnieniu ustawowych wymogów, pozwolą mu znaleźć pracę w zawodach prawniczych, działalności aparatu władzy publicznej oraz podmiotów gospodarczych. Dodatkowych informacji może udzielić Prodziekan ds. kierunków Prawo oraz Administracja dr Katarzyna Płonka-Bielenin katarzyna.plonka-bielenin@gwsh.pl
Prawo
Czy na kierunku prawo wybiera się specjalizacje? Bo ja na przykład nie wiem jeszcze, który zawód mnie interesuje, a z tego co czytam, to na uczelni są jakieś 3 bloki specjalizacyjne.
24.09.2019
24.09.2019
Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach
odpowiedź dla Fizjoterapia z dnia 23.09.2019
Dziękujemy za zainteresowanie kierunkiem Fizjoterapia w GWSH. Jednolite studia magisterskie w naszej uczelni niezmiennie cieszą się zainteresowaniem kandydatów. Program studiów na kierunku Fizjoterapia realizuje zespół doświadczonych nauczycieli akademickich, specjalizujących się w dziedzinie fizjoterapii. Zajęcia prowadzą specjaliści z dużym doświadczeniem naukowym (m.in. z Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego) oraz osoby z wieloletnią praktyką zawodową. Ogromne znaczenie ma dla nas opinia pracowników ośrodków, w których nasi studenci odbywają praktyki czy podejmują prace po zakończeniu nauki: "Absolwenci Uczelni są bardzo dobrze przygotowani teoretycznie i praktycznie do zawodu fizjoterapeuty, dlatego też zdecydowana większość naszych pracowników to absolwenci GWSH w Katowicach”. Odsyłamy do innych opinii : https://www.gwsh.pl/studia/fizjoterapia-praktyki-zawodowe.html i zapraszamy do GWSH.
Fizjoterapia
Jak oceniacie poziom na fizjoterapii?
23.09.2019
23.09.2019
Kasia
Do GWSH Jestem zainteresowana studiami zaocznymi II stopnia mgr z pielęgniarstwa. Chciałam zapytać, czy dokumenty rejestracyjne można złożyć jeszcze w pazdzierniku, gdyż obecnie jestem na wyjezdzie i nie mam takiej mozliwości. Czy rekrutacja trwa tylko do konca września???
Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach
odpowiedź dla St z dnia 17.09.2019
Dziękujemy za zainteresowanie kierunkiem Prawo w GWSH. Pełny opis kierunku znajduje się na naszej stronie www.gwsh.pl. Proponowany przez nas program kształcenia na kierunku Prawo powstał przy współpracy ze środowiskiem naukowym z obszaru nauk prawnych oraz środowiskiem reprezentującym zawody prawnicze. Jest na bieżąco analizowany i dostosowywany zgodnie z wprowadzanymi zmianami w przepisach prawnych. Zajęcia prowadzone są w formie warsztatowej przez uznanych praktyków, adwokatów, radców prawnych, sędziów, notariuszy, przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej. Studenci mają możliwość dodatkowego rozwoju w Kole Naukowym Prawa i Administracji „IUSTITIA”. Zapraszamy do GWSH.
18.09.2019
17.09.2019
St
Wybiera się ktoś na prawo stacjonarne?
nina
Polecacie fizjoterapię w tej uczelni? Może jakieś opinie o innych szkołach w Katowicach?
17.09.2019
09.09.2019
Kasia
Cześć ! :) Wybiera się ktoś na Turystykę(studia dzienne) ? Towarzystwo miłe widziane kontakt: kamilaanna.marta@gmail.com
GWSH
odpowiedź dla Ewa z dnia 01.09.2019
Dzień dobry, zjazdy na studiach zaocznych II stopnia na kierunku Pielęgniarstwo obywają się co dwa tygodnie w weekendy. Zajęcia są prowadzone w jednym budynku. 160 godzin praktyk zawodowych. W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt: rekrutacja@gwsh.pl Pozdrawiamy , GWSH.
02.09.2019
01.09.2019
Ewa
Szanowne GWSH! Czy moglibyście napisać jak wyglądają zjazdy na studiach zaocznych pielęgniarskich II stopnia mgr. Tzn chodzi mi o częstotliwość zjazdów, co tydzień czy co 2 tygodnie? Oraz czy zajęcia odbywają się w jednym budynku czy trzeba sie przemieszczać (dojeżdżać gdzieś indziej??) Jest do dla mnie istotne i dlatego pytam??? I czy jest dużo praktyk?
Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katwicach
odpowiedź dla Kasia z dnia 25.08.2019
Dzień dobry, dziękujemy za zainteresowanie ofertą GWSH. Kierunek Turystyka i rekreacja w naszej uczelni od wielu lat jest jednym z najlepiej ocenianych w Polsce spośród tych, które kształcą przyszłe kadry turystyczne. Kierunek prowadzimy od początku istnienia uczelni, czyli od 28 lat. Uczelnia proponuje studia licencjackie i magisterskie na tym kierunku, zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Od tego roku na licencjacie będzie można wybrać cztery specjalności: • Turystyka międzynarodowa • Hotelarstwo • Porty Lotnicze w obsłudze ruchu turystycznego i przewozowego • NOWOŚĆ Zarządzanie śródlądową turystyką wodną Od nowego roku akademickiego 2019/2020 studenci będą mogli wybrać w GWSH nową specjalność, czyli Zarządzanie śródlądową turystyką wodną. Naszym dążeniem jest zapewnić studentom możliwość poznania dość specyficznych warunków turystyki wodnej. Chcemy wykształcić kadrę, która będzie wyspecjalizowana do obsługi szeroko rozumianej tejże turystyki. Zapraszamy do GWSH. W razie pytań prosimy o kontakt e-mailowo: rekturacja@gwsh.pl, lub na FB.
26.08.2019
25.08.2019
Kasia
Wybiera się ktoś na TiR ? Czy warto ? A może na awf lepiej ? Proszę o kontakt :)
GWSH
odpowiedź dla Tomaszzmiasta z dnia 10.08.2019
Dzień dobry, O przepisaniu oceny, zgodnie z regulaminem studiów GWSH, decyduje bezpośrednio prowadzący zajęcia. Co do trudności na zaliczeniach. Jeśli Student jest przygotowany nie ma się czego obawiać. Pozdrawiamy.
14.08.2019
14.08.2019
Centrum Studiów Podyplomowych, Kursów i Szkoleń
odpowiedź dla Pola z dnia 12.07.2019
Dzień dobry, studia podyplomowe w naszej uczelni odpowiadają na potrzeby pracodawców. Cały czas utrzymywane są kontakty z pracodawcami oraz realizowane badania ich potrzeb, dzięki czemu oferta programowa pozwala pogłębiać wiedzę w najbardziej poszukiwanych na rynku pracy obszarach. Specjalistyczna kadra oraz warsztatowo prowadzone zajęcia pomagają zarówno poszerzyć wiedzę jak też zdobyć praktyczne umiejętności. Proponujemy ponad 50 kierunków. Studia podyplomowe prowadzimy w Katowicach, ale również niektóre kierunki można studiować w Bielsku-Białej, w Żorach, w Gliwicach czy w Wiedniu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na: https://www.gwsh.pl/studia/podyplomowe.html
Natalia
Hej , czy jest ktoś kto wybiera się na pielęgniarstwo licencjat ? Jeśli tak to prosze o kontakt Natalia.gajos@vp.pl ;)
12.08.2019
10.08.2019
Tomaszzmiasta
Witam czy istnieje możliwość przepisania ocen z niektórych wspólnych przedmiotów? studiowałem transport na politechnice , stanąłem na 3 roku. Chodzi mi tu np o matematykę , angielski itp? A drugie pytanie czy ciężko jest na zaliczeniach ?? Chodzi o kierunek Logistyka. pozdrawiam
Pola
Jak oceniacie studia podyplomowe w tej uczelni?
12.07.2019
10.07.2019
Logistyka po 30
Witam! Od października zaczynam studia na kierunku logistyka w GWSH. Jako, że jestem już po 30 trochę się obawiam czy sobie poradzę. Pewnie będę najstarsza w grupie. ;) Ktoś ma jakieś doświadczenia związane z tym kierunkiem? Boję się też angielskiego gdyż nie znam języka w ogóle i nie wiem czy będę w stanie nauczyć się go na tyle żeby go na koniec zaliczyć. Może miał ktoś podobny problem i mi coś doradzi? POZDRAWIAM!
Administracja
Cześć. W jakich godzinach prowadzone są wykłady na studiach zaocznych na kierunku administracja?
07.07.2019
07.07.2019
IZA
JEST TU KTOŚ OK. 40-TKI KTO WYBIERA SIE NA MGR PIELĘGNIARSTWO DO KATOWIC PIOTROWIC??? SZUKAM RÓWIEŚNICZKI
Centrum Studiów Podyplomowych, Kursów i Szkoleń
odpowiedź dla Ad90 z dnia 01.07.2019
Rachunkowość na studiach podyplomowych w GWSH jest jednym z najdłużej prowadzonych kierunków. Od kilkunastu lat cieszy się dużym zainteresowaniem studentów, co jest najlepszą reklamą dla tego kierunku. Program studiów jest uaktualniany tak, by uwzględnić zmiany na rynku, w przepisach oraz wymagania pracodawców. Szczegóły: https://www.gwsh.pl/studia/studia-podyplomowe-rachunkowosc.html Zachęcamy do kontaktu: podyplomowe@gwsh.pl, tel. 32 35 70 528
04.07.2019
01.07.2019
Ad90
Cześć. Czy ktoś byl na podyplomówce z rachunkowosci? Polecacie?
maja
Jakie specjalności polecacie na pedagogice?
26.06.2019
18.06.2019
Psychologia
Jak wyglądają tutaj studia dzienne z psychologii? Zastanawiam się czy iść...
tom
Jak wygląda psychologia zaoczna? Jak często są zjazdy?
18.06.2019
12.06.2019
miki
Jakieś opinie o prawie na tej uczelni? Czy lepiej uniwerek?
ania
Czy jest tu ktos kto zacząl studia na PIELEGNIARSTWIE II STOPNIA MGR i może napisać jak to wygląda? Co ile zjazdy?, czy w I semestrze sa juz jakieś praktyki? Czy zajęcia sa w jednym budynku czy trzeba gdzies dojerzdrzać?
10.06.2019
08.06.2019
KASIA
Hej! Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat kierunku "logistyka" Wybieram się na zaoczne od października. Czy jest ciężko? Jaki poziom nauczania? Co ile zjazdy? Proszę o informację.
PIELEGNIARSTWO MGR
OD TEGO ROKU PIELĘGNIARSTWO II STOPNIA MGR MOŻNA TEŻ STUDIOWAĆ NA GWSH W KATOWICACH.................... Z PEWNOŚCIA TANIEJ NIZ NA SUM-ie
23.05.2019
20.05.2019
w poszukiwaniu towarzystwa :P
Cześć! czy ktoś też się wybiera na TiR od października ? 2019-2022 :)
International Business and Tourism
czy na ten kierunek - International Business and Tourism (Zarządzanie) będzie jeszcze ponawiana rekrutacja w wersji z dofinansowaniem, czyli jako studia nieodpłatne?
01.04.2019
27.03.2019
rekrutacja w marcu, prawo od października?
o co chodzi z tą rekrutacja w marcu? że niby dla kogo to jest oferta? dla tych, którzy juz maja maturę (z ubiegłego roku) i nie zaczęli wcześniej studiów lub chcą się przenieść? no bo chyba nie dla maturzystów, którzy dopiero w maju bedą zdawać? Zresztą Prawo widze że jest wygaszone, a ja myślę akurat o studiach prawniczych. Możecie napisać, jak jest na prawie? z kim macie zajęcia? czy to dobry wybór?
Ciekawa
Hej! Mam pytanie, studiował ktoś (bądź obecnie studiuje) prawo zaocznie na tej uczelni? Jakieś opinie na ten temat?
21.03.2019
13.03.2019
Michał
Witajcie! Mam pytanie odnośnie zaliczeń na studiach zaocznych z fizjoterapii. Jest tutaj ktoś, kto udzieli mi informacji na ten temat? Jak to wygląda podczas weekendowych zjazdów? Pozdrawiam! Michał
Kari
Witajcie, chciałabym zacząć studia od października finanse i rachunkowość zaoczne Ale zastanawiam się czy tutaj czy na uniwersytecie?? Czy jest ktoś kto również ma taki plan studiować ten kierunek?
24.02.2019
18.02.2019
TURYSTYKA I REKREACJA
Czy znajdzie się tu ktoś ...kto się wybiera w Październiku na studia dzienne turystyka i rekreacja ? Gdyby znalazła się jakaś dziewczyna …to Chętnie się poznam …kontakt przez mail: kamilaanna.marta@gmail.com
DOT. PIELĘGNIARSTWA
OD 2019 GWSH WPROWADZA ZAOCZNE STUDIA II STOPNIA MGR NA KIERUNKU PIELĘGNIARSTWO.....................
17.02.2019
17.02.2019
DO hhh
Dziekuję za odpowiedz. PIELEGNIARSTWO
przyszła studentka
czy jest tu ktoś taki… kto wybiera się na kierunek Turystyka I Rekreacja na gwsh od października 2019?
17.02.2019
10.02.2019
hhh
Tak, Zajęcia na pielęgniarstwa odbywają się w jednym budynku
pielegniarstwo
Proszę niech napisze ktoś czy na studiach z pielegniarstwa zajęcia odbywają się w jednym budynku czy trzeba się przemieszczać do innych????????????...............
02.01.2019
19.12.2018
Kacper
Cześć. Chciałem zapytać o kierunek zarządzanie, czy warto na tej uczelni?
Ewa
Skończyłam licencjat na kierunku Turystyka2015/18. Zanim wybrałam ta uczlenie przeczytałam wiele negatywnych opini. Jednak zapisałam się do tej uczleni i nie żałuj. Super podejście do uczniów, przesympatyczni wykładowcy a co najważniejsze dużo nauki !!!! Wiec niech ktoś nie myśli ze płacąc to nic się now robi !!!! Chyba wręcz przeciwnie.
18.12.2018
24.11.2018
HURRA
OD 2019 GWSH WPROWADZA STUDIA II STOPNIA MGR NA KIERUNKU PIELĘGNIARSTWO.....................
Kasia
Jak wygląda j.angielski na kierunku logistyka? Chciałbym rozpocząć studia na tym kierunku, ale nie wiem czy poradzę sobie z angielskim.
07.11.2018
06.11.2018
npaulina.
Hejka. Studiuje ktos na fizjoterapi? Chcialabym bardzo na ten kierunek, ale niewiem czy sobie poradze. Bo w wieku 30 lat po takiej przerwie od nauki. Prosilabym o kontakt na npaulina@interia.pl Bardzo mi zalezy zrobic cos dla siebie.
Wiem2018
@prawo Nie ma żadnego fermentu w przepisach. Ustawa 2.0 jasno precyzuje ile semestrów trwają studia a rozporządzenie w sprawie studiow z 01.10 jest również w tym zakresie jasne. Przyspieszone prawo to żadne studia tylko ściema.
04.11.2018
22.10.2018
prawo
z tym PRAWEM w wersji krótszej, to się chyba pozmieniało, bo był ferment w ministerstwie, że ma wrócić Prawo jako studia jednolite magisterskie, a nie jak to robiły SWPS-y jako licencjat, albo przyspieszone szkoły dla "prawie magistrów", albo magistrów innych kierunków. Sama szukam informacji na ten temat, bo jest wiele nieścisłości. Jak masz jakieś dobre linki, to podrzuć, chetnie się zapoznam. Rzecz w tym, żeby mieć nie tylko zajęcia, ale i papier który coś znaczy.
Weronika
Zaczynasz studia zaoczne - fizjoterapia (JSM) ? Będzie mi miło jeśli się ze mną skontaktujesz :) CrazyaNisia@onet.pl
11.10.2018
04.10.2018
studentkot
hej! Doszły mnie słuchy, że była kiedyś taka możliwość zrobienia licencjatu z administracji a następnie można było zrobić prawo w wersji "przyspieszonej", czy nadal mają tam taką praktykę? Bo niestety magisterki z administracji się na tej uczelni nie doszukałam..
Bartek
Jak idzie ktos teraz 2 padziernika na DZIENNE FIZJOTERAPIA pisz do mnie maila bartekm560@gmail.com :D
29.09.2018
29.09.2018
Kasia
Czy ktoś studiował bądź studiuje logistykę na gwsh? Jaki zakres matematyki trzeba znać by sobie poradzić na tym kierunku? Chciałabym kontynuować naukę po 12 latach przerwy i trochę się boję że sobie nie poradzę. Czy studiuje ktoś kto miał podobną przerwę i mógłby się ze mną podzielić doświadczeniami? W szkole z matematyki byłam dobra, ale to było lata temu i wiele rzeczy zapomniałam. Nie wiem co powinnam sobie powtórzyć?
A.D
Beznadziejna uczelnia. Wykładowcy od wielu lat gadają jedno i to samo. Sami teoretycy bez praktyki Teraz tylko dobry zawód albo kurs po państwowej uczelni. Żadnych prywatnych uczelni. Jak prywatna to na zachodzie Europy. Śmieszna metoda nauki języków.. Szkoda czasu. Pa. Pozdrawiam
28.09.2018
17.09.2018
Marta
Ktoś się wybiera na psychologię zaocznie? piszcie na lucy098@o2.pl
Nicola
Super kierunek psychologia !! Polecam
17.09.2018
06.09.2018
Ewcia
Czy jest tu ktoś kto zaczyna studia od października na GWSH kierunek psychologia?psychologia w zarządzaniu?albo Żory albo Katowice?
Niki
Witam, czy jest tu ktoś to zamierza się zapisac na studia zaoczne mgr Kosmetologia specjalizacja kosmetologia w medycynie estetycznej?
02.09.2018
31.08.2018
ania
Zapomnialam dodać że ja jak chodzlam na zaoczne to bylo to CO TYDZIEŃ piątek od 16:00 , sobota i niedziela od 8:00 do ok 20:00. Z tym ze w piatki nie zawsze sie chodzilo. W każdym razie jak ktos pracuje w ciągu tygodnia to naprawde jest cięzko, bo nie masz dnia wolnego...........Caly tydzień od Poniedzialku do niedzieli zajęty i tak w kółko.............
ania
Marzeno, oczywiście że byly, w mojej grupie była nawet 1 osoba przed 40-tka, była to połozna która chciała jeszcze doddatkowo podnieśc kwalifikacje pielegniarstwem. Nauki jest duzo, i mimo że sa to studia zaoczne, to przez praktyki jest tak jakby to byly studia dzienne. Bo tak naprawde najgorzej jest z praktykami bo trzeba je robic na tygodniu i jest ich bardzo duzo godzin n II i III roku. Jak wspomniałam wczesniej, w pracy musiała wziąść miesiąc urlopu bezplatnego że rano chodzić na praktyki.
31.08.2018
31.08.2018
Marzena
Ania, mam jeszcze pytanie czy są też osoby które mają 30 lat? Czy byłabym śmiesznym wyjątkiem?
Marzena
Ania, dziękuję za odpowiedź na moje pytania ;) serdecznie pozdrawiam.
31.08.2018
30.08.2018
ania
Marzeno, zajecia praktyczne na studiach I stopnia z pielegniarstwa odbywają się z nauczycielem, zazwyczaj od godz. 8:00 do ok. 13:00-14:00 jakos tak po dokladnie nie pamiętam. Praktyk jest mnóstwo, zwłaszcza na II roku. Zajęcia sa codziennie. Ja musiałam się starac o urlop bezplatny żeby je wyrobić. Natomiast praktyki zawodowe można zalatwiac juz samemu i godzinowo jest podobnie, ale jak trafisz na fajna oddzialową to mozna sie dogadać żeby puszczaly wczesniej do domu, ale tez żadko sie to zdarzal
Marzena
Mam pytanie o plan zajęć na kierunku pielęgniarstwo I stopnia , jak to wygląda godzinowo w tygodniu jeśli chodzi o zajęcia praktyczne?? Zajęcia są codziennie? W jakich godzinach? Mam dwójkę dzieci i zastanawiam się czy to ogarnę :) będę wdzięczna za odpowiedź.
24.08.2018
17.08.2018
Magda
Jak wyglądają opłaty na Gwsh w Katowicach, czy za pierwsze terminy egzaminów też się płaci czy jak się wszystko terminowo ogarnia to nie? Jakiej wysokości to są kwoty? Zastanawiam się nad pedagogiką na tej uczelni zaocznie, jakieś opinie?
Iza
Witam potrzebuje opinie o studia podyplomowych - Rachunkowść dzieki !
23.07.2018
17.07.2018
gość
Dzień dobry czy ktoś z Państwa studiował na studiach podyplomowych Akademia praktyków jogi? Jakieś opinie???
finanse i rachunkowość
Mam pytanie odnośnie kierunku finansów i rachunkowości na tej uczelni w oddziale zamieszczonego w Żorach. Czy poziom jest wysoki i czy wykładowcy potrafią skutecznie przekazać materiał (zwłaszcza z matematyki)? Zastanawiam się nad poziomem tej szkoły i czy pójście tam na tak trudny kierunek to dobry pomysł. Bardzo proszę o pomoc.
05.07.2018
30.06.2018
Marta
Mam pytanie odnośnie kierunku Turystyka i rekreacja ze spec. turystyka międzynarodowa. Jak oceniacie same studia na tym kierunku, a jak całokształt, tzn atmosferę, wykładowców?
frutti
każdy kto idzie na studia medyczne wie, że lekko nie będzie, to już norma, jest orka, zakuwanie, brak czasu na znajomych i imprezy ..... potem sobie odbijecie, jak już porobicie specjalizacje i otworzycie praktyke lekarską, nie będziecie tylko mieli czasu na wydawanie kasy :-)
28.06.2018
25.06.2018
Julka
Zajęcia z pracowni kosmetologicznej po prostu porażka. Nie polecam tej uczelni.
Joanna
Ha ha ha gwsh i pielęgniarstwo... Jak to wygląda na dyplomie później. Ukończyła pielęgniarstwo w uczelni handlowej ha ha ha. Tak samo tyczy się kosmetologii. Uczelnia medyczna i tylko medyczna, nie jakaś popaprana gwsh. Tak właśnie słyszałam,że anatomia tylko liźnięta , mniej notatek niż na uczelni medycznej. Bez komentarza
10.06.2018
10.06.2018
anka
INFO DLA CHCĄCYCH STUDIOWAĆ PIELĘGNIARSTWO II STOPNIA MGR: GWSH W KATOWICACH PIOTROWICACH WPROWADZA STUDIA MGR (na razie czekają na decyję )......................
aga
Sonczylam te uczelnie, ogolnie moge polecić, dobrze ucza, poziom wysoki. A że ciągna kasę, no cóż, państwowe szkoly tez to robia jesli studiujesz tam zaocznie....
10.06.2018
05.05.2018
Aneta
Witam mam prośbę, pielęgniarstwo I stopnia na GWSH w Katowicach jakieś informacje o zjazdach itp .Dziękuje.Rozpoczynam przygodę od października.
Aneta
Witam mam prośbę, pielęgniarstwo I stopnia na GWSH w Katowicach jakieś informacje o zjazdach itp .Dziękuje.Rozpoczynam przygodę od października.
05.05.2018
02.03.2018
Pytająca
Witam od października mam zamiar wybrać się na studia zaoczne magisterskie na kierunek Menadżer Turystyki Międzynarodowej. Czy ktoś z was studiuje/studiował turystykę? Jak oceniacie ten kierunek, wykładowców, uczelnie, jakie są zajęcia ?. Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi:)
Sandra
Czy ktoś mógłby napisać coś na temat kosmetologii na tej uczelni? Z góry dziękuje :)
28.02.2018
26.02.2018
Niezdecydowana
Cześć! Czy jest ktoś tutaj kto myśli nad administracja od marca?
wiola
Hej ja mam zamiar zapisać się dopiero na zarządzanie od marca, ale nie jestem zdecydowana. Odezwij się do mnie na maila wiolam@onet.eu
11.02.2018
11.02.2018
ania
hej, czy jest ktos kto zaczyna zarzadzanie od marca w żorach??
izoda_2010
HEJ! Czy jest tu może ktoś z pielęgniarstwa GWSH? Chciałam zapytać jak to jest z tymi zjazdami pt, sb, nd ?od której do której?Jakie są zaliczenia czy bardzo ciężko?Chciałam zapisać się od 2018 ale nie wiem czy dam radę? przyznam że maturę miałam już dość dawno, chodzę do pracy i mam dwójkę dzieci.
05.02.2018
19.01.2018
Odp studia od marca
Kontynuujecie naukę razem z 1 rokiem, a więc wkrótce 2 semestrem. Studia skończycie po prostu o pół roku później, żeby nadrobić ten 1 semestr, prawdopodobnie będziecie do odrabiać z 1 rokiem, który rozpocznie studia od października.
studia od marca
jak to jest z grupą, która ma zacząć studia od marca br.? Czy my też skończymy studia o pół roku później? czy mamy nadgonić cały program za I semestr i wskoczyć na drugi rok razem z obecnym pierwszym??? chodzi mi o kierunek Logistyka.
15.01.2018
16.12.2017
Ania
Czy zajecia w Zorach sa tez w piatki na kierunku administracja I ile kosztuje semestr
Marheer199199
Hej, jest możliwość przepisania się do GWSH jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego? Bardzo by mi na tym zależało bo popełniłam ogromny błąd!!!
22.09.2017
26.07.2017
Turystyka i rekreacja
Czy są jakieś wyjazdy w ramach tego kierunku?
Abc
II stopien bardzo fajny- jestem polecam. Wiem tez, ze najwięcej pretensji i problemów maja panienki z I roku - to juz legenda, ze jedna z nich przysłała RODZICÓW z takimi dąsami jak pisze XXX. Jak wiesz jak się studiuje na uczelni przyjdz, jak jestes na etapie gimnazjum odpuść.
25.07.2017
06.07.2017
None01
Cześć, Polecacie kierunek Psychologia w zarządzaniu zasobami ludzkimi na oddziale w Żorach? Z góry dzięki za informacje.
studentka
Pomijam same zajęcia, bo to każdy sam ocenia wg własnych oczekiwań i zaangażowania. Ale najgorsze jest to, że płaci się czesne za wakacje, tak jak normalnie za każdy miesiąc po 600 zl, to chyba przesada?
10.06.2017
02.06.2017
Edi
Zalecam trzymać wszystkie kwity, potwierdzenia wpłat, itp przez dłuuuuugi czas bo na pewno się przydadzą w ciągu najbliższych 10 lat, a rozmowy z nimi prowadzić tylko na piśmie i to za potwierdzeniem odbioru. Ja mam szczęście bo odnalazły się papiery, z których wynika że nic im nie zalegam, niestety inni takiego szczęścia nie mieli i teraz płacą i to duuuużo.
kosmetologia
Ceść! Polecacie kierunek kosmetologia || stopnia na GWSH w Katowicach? gdzie polecacie studia kosmetologiczne || stopnia w Polsce? Która uczelnia jest najlepsza? Z góry dziękuję :))
29.05.2017
29.05.2017
Annn
Hej, planuje iść w roku 2017/2018 na kierunek kosmetologia i mam dwa pytania! Polecacie ten kierunek na tej uczelni? I czy ktoś może orientuje się od kiedy rozpoczyna się rekrutacja, bo na swsm już trwa a na Gwsh jakoś nie widzę. Z góry dziękuję :)
szok
Nie rozumiem. Jak to możliwe, żebyś musiała płacić 6 tysięcy skoro nie byłaś ich studentką. O co chodzi?
24.05.2017
22.04.2017
Administrator
Komentarz usunięty - naruszenie regulaminu.
Teresa
Hej :) proszę o informacje na temat KOSMETOLOGI wybieram sie tam i nw czy to dobry pomysł jakieś odczucia? Tylko szczerze :) jak by co to proszę na e-maila teresa_98@interia.pl
08.03.2017
16.02.2017
psychologia od marca?
czy ja dobrze widzę, że można rozpocząć studia na Psychologii teraz od marca??? ktoś się może zdecydował? jakie macie informacje o tym kierunku i poziomie studiów?
Becia
przejecie słabej szkoły ŚWSZ Ziętka przez GWSH Korfanty to niestety problem i porażka Uczelni z Piotrowic. Słabego się zamyka a nie przejmuje, gdyż może on pociągnąć na dno. Tam coś musiało być niedobrego i wcześniej czy później i tak by padła. Szkoda GWSH i złej strategii zarządzania
12.02.2017
10.02.2017
Logistyka
interesuje mnie kierunek Logistyka i wszystko co jest z nim związane, Czy warto wg Was - pytanie do studntów tej Uczelni. Jak jest z praktykami i z pracą po studiach?
GWSH Katowice
Witam, zapraszamy na stronę www.gwsh.pl. Problem trwał 80 sekund i był związany z obciążeniem serwera. Już wszystko jest ok :)
24.01.2017
23.01.2017
problem ze stroną
czy wy też macie taki komunikat, gdy chcecie odpalić ich stronkę? Error 509 / Błąd 509 Przekroczenie parametrów bezpieczeństwa serwera
Miss Qwert
Hej, jestem absolwentem tej uczelni w kierunku TIR. Generalnie polecam dla ludzi, którzy faktycznie chcą się czegoś nauczyć i zależy im na dobrych wykładowcach (chociaż zdarzają się wyjątki), chociaż leniuchy też powinny sobie poradzić jeśli umiejętnie podejdą do sesji. W porównaniu do AWF, to ta uczelnia jest trudniejsza - mówie to przez wzgląd na o wiele szerszy zakres materiału teoretycznego oraz porównanie ilości egzaminów w sesji (zdarzało mi się mieć 6 egzaminów, podczas gdy AWF w tym czasie bawił się na spływie kajakowym czy ściance wspinaczkowej mając ze wszystkiego "zal" za prezentacje). Jeśli chodzi o finanse, to niestety trzeba liczyć się z niemałymi kosztami - tak jak na każdej uczelni prywatnej. Dla osób które chcą przyoszczędzić zdecydowanie odradzam. Za to funkcjonuje na gwsh całkiem fany system stypendialny, polecam zgłębić temat bo można uzyskać całkiem sporo (w moim wypadku stypendium pokryło większość kosztów czesnego). Pierwszy rok był lataniem z budynku do budynku, na szczęście później plan zorganizował ktoś z głową i nie było takiego latania - wszystko w budynku głównym lub bliźniaczym. Generalnie wydawało się przez jakiś czas, że uczelnia zbankrutuje ale jak widać trzyma się dalej, życzę jej dużego przypływu studentów. Dojazd z centrum Katowic całkiem fajny komunikacją miejską, autem w godzinach szczytu to niestety masakra. Jeśli ktoś ma pytania dodatkowe, chciałby się czegoś dowiedzieć to służę pomocą, proszę pisać na meila nmjkio227@gmail.com
11.11.2016
11.10.2016
Caryca
Uczelnia dla snobów, bez szans na karierę...
agatkaaa11
móglby mi ktoś powiedzieć, w ktróym semetrze rozpoczynają się zajęcia na basenie (kierunek fizjoterapia)
26.09.2016
08.09.2016
pio80
Czy ktoś studiował Zarządzanie? Jakie opinie? (chodzi mi po głowie licencjat)
pio80
Tak. Od Października 2016. Ma to być na zasadzie połączenia tych dwóch uczelni.
08.09.2016
12.08.2016
zapytam
czy coś wiecie na temat tego, że Korfanty ma przejąć uczelnię ŚWSZ Ziętka?
Sofi
Właśnie skończyłam studia podyplomowe: przygotowanie pedagogiczne. Przyznam, że jestem zadowolona z tej szkoły. Wszystkie zajęcia się odbywały, plany były dostępne z wyprzedzeniem, opłaty duuużo niższe niż na uniwersytecie (na moim kierunku prawie o połowę), a dokument dostanę ważny i dający mi uprawnienia. Miły pan w sekretariacie (zawsze odpisuje na maile, choć czasem po kilku dniach :) i bardzo oddana studentom pani M. M. Nie wiem jak jest na innych kierunkach, ale ja swój chwalę i polecam.
09.07.2016
29.06.2016
Oli
Hej :) studiuje ktoś turystykę i rekreację na tej uczelni? Bądź wybiera się w tym roku na ten kierunek? Opłaca się wybrać ten kierunek na tej uczelni czy może lepszy AWF w Katowicach? jakiekolwiek informacje : ))
Marysia
Hej,może mi ktoś powiedzieć o kosmetologi na tej uczelni ? Czy wybrać tą uczelnie w Katowicach pod względem tego kierunku,czy jest lepsza ?
04.06.2016
03.05.2016
tom
również polecam administrację w GWSH, nie żałuję ani jednego spędzonego dnia na tej uczelni, no może jedynie tych na kacu :D
oliwiaswiatkowska
Jestem absolwentem GWSH. Czy to był dobry wybór? Bardzo dobry! Kierunek administracja, mimo, że sprawy urzędowe, kodeksy, logika, prawo - było bardzo ciekawie. Koła naukowe i konferencje. Imprezy, akcje dla wolontariuszy i związek sportowy. Każdy mógł się wykazać. Kadra rewelacja! Zawsze uśmiechnięci, pomocni. Jeśli jeszcze nie wiesz gdzie się wybrać po maturze - to szczerze polecam!
29.03.2016
04.03.2016
iza
czesć studiuje ktoś EB? można prosić o opinię o tym kierunku? dzięki!
inż.
* nie spózniali
14.02.2016
14.02.2016
inż.
Hej. Studiowałem na tej uczelni Gospodarkę przestrzenną, która nie wiedzieć czemu już na tej uczelni nie istnieje. I co mogę napisać... Jeżeli chodzi o poziom, to z tym bywało różnie. Raz wystarczyło zrobić jakiś projekt i przedmiot zaliczony, a raz trzeba było się niezle napocić żeby zaliczyć na jakąś lepszą ocenę. Fakt faktem, że podnoszą stale czesne, poziom raczej średni. W latach kiedy ja tam studiowałem jakoś wykładowcy się niespózniali i prawie zawsze zajęcia się odbywały.
M.C
Hej !!! Chciałam się dowiedzieć na temat kierunku Bezpieczeństwo w centrach i portach lotniczych . Ciężko się dostać ? I ogólnie jeśli ma ktoś czas napisałby mi na czym mniej więcej to polega bardzo mi na tym zależy . Z góry bardzo dziękuję za pomoc
06.02.2016
03.01.2016
dropsa
kto studiuje na kosmetologii i może napisać jak jest? z kim macie zajęcia? jak wygląda kwestia kosmetyków, sal, wyposażenia, praktyk, współpracy z zakłądami kosmetycznymi? czy biuro karier jakoś pomaga absolwentom?
Administrator
Komentarz usunięty - naruszenie zasad regulaminu.
10.12.2015
18.09.2015
Słodziak96
Siemka ! ;) Studiował ktoś może z Was Turystykę i Rekreację na tej uczelni ??? Jeśli tak to prosiłabym o Wasze opinie na temat tego kierunku m.in jak wyglądają zajęcia, w którym budynku się odbywają wykłady itp. Z góry dziękuję. ;)
kandydat
nooo, to zobaczymy, jak jest :-) powiem wam za parę tygodni
29.08.2015
29.08.2015
olka
Studiuje psychologię, obserwuje, słucham. Powinien byc wg mnie wyzszy poziom. Może się rozkręcą, póki co lajt.
ksen
nie polecam tej uczelni. szkoda nerwów, plan zmieniany nawet w tym samym dniu i błędnie napisany [ pomyłki w godzinach wykładowców w stosunku do godzin studentów]. Ważne że pieniądze wpływają na konto, organizacja bardzo kiepska. Wykładowcy- jak wszędzie, zależy jak się trafi i czy się samemu chce uczyć ;)
30.07.2015
26.07.2015
psychologia
co sądzicie i psychologii w GWSH im. KOrfantego? Gdzie jeszcze polecacie psychologię w Katowicach?
????
dlaczego ktoś napisał, że ta szkoła w czerwcu przestanie istnieć??? to raczej nie jest prawda! bo dzwoniłam na uczelnię i potwierdzili, że normalnie działają a chyba ktoś sobie żarty stroi, ale nie ukrywam że myslę o tym, bo żeby się nie okazało we wrzesniu że mi papiery odeslą..... czy ktoś jeszcze potwierdał, że wszystko jest ok?
20.07.2015
23.06.2015
kosmetologia w Katowiacch
gdzie polecacie studia kosmetologiczne (prywatne dzinne) w Katowicach? która uczelnia jest najlepsza? Kto robi kosmetologię na tej Uczelni i się wypowie?
do ja
serio? ha ! Nie rób żartów. To że Tobie się nie podoba to nie znaczy, że musisz innych tak nastawiać. Jak każdej rzeczy znajdą się zwolennicy jak i przeciwnicy. Choć z reguły tych drugich niestety więcej. Rekrutacja trwa! ;)
18.06.2015
18.06.2015
ja
nie napalajcie sie , uczelnia z dniem 30 czerwca przestaje istniec..
Ekans
Siemmmka ! Co sądzicie o wydziale prawa na tej uczelni ?
14.05.2015
14.05.2015
pytanie
czy arteterapia to kierunek pedagogiczny? czy po ukończeniu można pracować w szkole? czy jest sens iść na pedagogikę i dodatkowo na arteterapię? ktoś ma podobne doświadczenia?
Absolwent
Ukończyłem Gospodarkę Przestrzenną, która dziś mimo chętnych praktycznie nie istnieje. Zlikwidowano także socjologię. Trwa pogłębiający się problem tej uczelni, który rozpoczął się z chwilą problemów pomiędzy byłymi wspólnikami. Ich wynikiem jest stopniowa agonia uczelni. Po ostatnim naborze zamknięto około połowę budynków. Odnośnie kadry naukowej to wykładali tam ludzie z np. Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytecie Ekonomicznym, a na samej Gospodarce Przestrzennej kadra z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, której dziś już nie ma. Więc poziom był praktycznie taki sam, a w niektórych przypadkach wyższy niż na opisanych uczelniach. Wraz z kolegami sądzimy, że obecny poziom uczelni jest nieadekwatny do ceny za studia. Z przekazu osób nadal studiujących wychodzi obraz nienaturalnie zwiększonych poprawek za które trzeba płacić dodatkowo. W ramach oszczędności oraz zmniejszającej się kadry naukowej na jednym wykładzie bywa po kilka różnych kierunków jednocześnie. Kilka lat wstecz trzeba było polować na miejsce parkingowe, dziś zaparkujecie bez większego problemu. Konkluzja jest taka; Jeżeli macie studiować identyczny, czy zbliżony kierunek to wybierzcie uczelnie, która ma ugruntowany prestiż. GWSH przykro mi jako absolwentowi to pisać dziś już go nie ma. Odnosząc się do kosztów to trzeba ze zrozumieniem czytać to co się podpisuje i każdy może się dokładnie dowiedzieć ile, w jakim przypadku i za co zapłacić musi. Pozostaje dziekanat - pierwsza linia frontowa pomiędzy studentem, a szkołą. Tu zalecam zwykły uśmiech na twarzy i merytorykę, a wszystko powinno przebiec gładko. Władze uczelni stawiają ponoć na prawo. Jednak nie sądzę, aby przyszły prawnik po GWSH został sędzią, czy prokuratorem. Wszystkie uczelnie wyższe borykają się z mniejszą ilością chętnych. Powodem jest niż demograficzny i spora ilość uczelni prywatnych. Tylko nie pojmę polityki Rektora polegającej na otwarciu kierunku Gospodarka Przestrzenna i praktycznie po pięciu latach jego zamknięcia, podobnie stało się z socjologią. Przyszli studenci dobrze się zastanówcie, aby później nie pisać głupot na forach, a obecni uważniej czytajcie, co podpisujecie, a jak już podpiszecie to nie róbcie z siebie indolentów, że "nie wiedziałem ile kosztuje, że zdzierają" itp.
08.04.2015
31.03.2015
matrix96
Hej ;) chciałam zapytać czy ktoś się wybiera na 1 rok studiów stacjonarnych na kierunku Turystyka i rekreacja, specjalność: obsługa centrów i portów lotniczych w październiku 2015? Czy kierunek Turystyka i rekreacja jest warty studiowania właśnie na tej uczelni?
Przemek
Kompletna amatorszczyzna. Szkoła prowadzona jest beznadziejnie, zajęcia i wyposażenie sal to jest chyba jakiś żart. Straciłem tam 3 lata i bardzo odradzam, szkoda waszego czasu nerwów i pieniędzy
07.03.2015
18.02.2015
studenko psychologii...
Mogę Cię prosić o jakieś bardziej szczegółowe informacje? Na którym roku jesteś, czy jest ciężko? Jak wyglądają egzaminy? Włąśnie zastanawiam się nad tym kierunkiem, więc chciałabym wiedzięć jak nawięcej. Ewentualnie może podaj jakiś konktakt: mail, gg czy coś. Bardzo mi zależy
studentka
Hej, jestem studentką psychlogii na tej uczelni i chętnie odpowiem na Wasze pytania. Jeśli chodzi o kierunek - jest ok. Bardzo ciekawi wykładowcy, ludzie z pasją i wiedzą. Ćwiczenia są ćwiczeniami a nie kolejnymi godzinami wykładów. Dużo młodych osób w kadrze psychologicznej i ewidentnie czuć fajne wibracje. Materiał realizowany jest ciekawie ale perspektywy mimo wszystko słabe... Mam wrażenie że na SWPSie więcej się dzieje więc jesli chcesz się zaangażować w studiowanie psychoogii to polecam SWPS. Jesli chcesz studiować ale nie poświęcać temu każdej wolnej chwii to GWSH w zupełności wystarczy. Na SWPSie więcej się dzieje w sensie organizacji uczelni, dodatkowych atrakcji studenckich, wykładów, spotkań z ciekawymi ludźmi ze świata psychlogii. Jesli chodzi o kasę to jest dosyć słabo. wszem , można spodziewać się wysokości czesnego jednak w trakcie toku studiów uczelnia może czesne podwyższyć. W naszym przypadku tak właśnie było. Co prawda podniesiono o 50zł ale w skai 3 lat to daje sporą kwotę. Ogromnym minusem GWSH jest organizacja studiów! Dział planowania! Plany zajęć! Informowanie o zmianach w planach zajęć! Praca dziekanatu! Kompetencja ludzi z punktów informacyjnych! JEDNA WIELKA MASKARA!!!
04.02.2015
16.01.2015
ika95
Hej. Ja mam pytanie co do psychologii klinicznej w tej szkole? Ktoś coś może opowiedzieć? :)
o kosztach
mam pytanie do tych osób, które pisały na temat cen wysokich: czy zanim zacznie się studia, nie wiadomo jakie będą koszty miesięczne czy roczne? Bo troche mnie to dziwi, gdy czytam o zaskoczeniu, opłatach za obronę, wręcz zdzierstwie ... ja w gimnazjum i liceum uczylam i ucze się w prywatnej szkole, ale wszystko jest jasne, miesięczna opłata, obóz zimowy, opłaty przez cały rok, łacznie w wakacjami - łatwe do obliczenia w skali roku. Czy tutaj jest inaczej? Przecież chyba umowe sie podpisuje, tak? To ile wyniesie roczna opłata za prawo???
08.12.2014
09.11.2014
Mała_Mi
Cześć ludziska ;). Co powiecie o kierunku FIZJOTERAPIA na tej uczelni?
iga
Po prawie będziesz wiedział gdzie i jak szukać pracy :) nie zawsze jest super, ale szukając zawsze można coś znaleźć :)
25.08.2014
21.07.2014
marek
musisz też pamiętać o aplikacji, na rynku jest bardzo wielu chętnych a miejsc niewiele... najlepiej mieć wujka prawnika :P
prawo
bardzo ciężki kierunek, musisz naprawdę poświęcić dużo czasu na naukę, a jest to głównie pamięciówka....wszystkie kodeksy, ustawy, łacina...nie ma lekko ale jeśli się poświęcisz masz szansę na bardzo dobrze płatną pracę
01.04.2014
09.12.2013
prawo
kto studiuje tu prawo? piszcie wszystko, co się wiąże ze studiami na tym kierunku?
robert
całkiem spoko atmosfera, nie tylko miedzy samymi studentami ale również mam na myśli wykładowców, ja już niestety tu nie studiuję bo zupełnie zmieniłem kierunek ale szkołę polecam
02.12.2013
18.11.2013
Prawo
pytanko: od kiedy Korfanty ma w ofercie Prawo? kto studiuje te kierunek i może się wypowiedzeć na ten temat?
Lola absolwentka 2013
W tym roku skończyłam licencjat na kierunku pedagogika. Poziom nauczania na GWSH wcale nie jest zły. Na egzaminy trzeba się na prawdę dużo uczyć jeśli ktoś chce mieć więcej niż 3. Jak wszędzie: są wspaniali wykładowcy, którzy szanują studenta i takich jest wielu ale jest - niestety - też kilku takich, którzy dla mnie to zupełne nieporozumienie, że wykładają w Szkole Wyższej. Tragedia jeśli ktoś miał wykłady z filozofii i etyki z Panem prof. Cz :-((( porażka to za mało powiedziane. Najgorzej się maja dziewczyny, "jeździ po nich równo". Przychylam się do wypowiedzi na temat opłat, ciągle aneksy do pierwszej umowy, opłaty przed obroną to wysokie koszty. Stypendium rektora może dostać tylko 10% danego kierunku czego w umowie z przed 3 lat nie miałam, miałam tam zapis że od 4,30 przysługuje stypendium w najniższej kwocie potem po rozpoczęciu roku akademickiego nagle się to zmieniło. W dziekanacie rzeczywiście obsługa studenta nie miła, ciągle "skwaszone miny", mania wyższości... oprócz jednej Pani w czarnych włoskach - przemiła :-)) Po odbiór dyplomu trzeba się nieźle na dzwonić i ciągle nie ma podpisanego przez rektora - 3 miesiące po obronie!!! Tak jest wszędzie ja już "obiłam się" o państwową Akademie Pedagogiczną to tam nawet za indeks opłatę pobierają, za legitymację czego akurat na GWSH nie było. Ogólnie poziom nauczania na pedagogice dobry czasem trzeba wypić meliskę i można wytrzymać słuchając pierduł Pana Cz. i innych nawiedzonych. Tylko te opłaty zżerają całą wypłatę. Ale jak się na to przymknie oko to można polecić GWSH nie jest takie złe. Jak coś to pytajcie.
10.10.2013
24.09.2013
Lukasz2247
Lepiej niż średnia uczelnia
jawa
normalnie, bez napinki, raczej spokój, zaliczenia też do przodu, więc gites
14.07.2013
08.07.2013
Administrator
Komentarz usunięty ze względu na naruszenie zasad regulaminu.
hortonka
czy mogłabym poznać opinię poza finansową o tej szkole? opinie o wykładowcach, zajęciach, poziomie nauczania, wyrównywania różnic programowych? zastanawiam się nad zaocznymi mgr na kierunku inżynieria systemów informatycznych zarzadzania
28.06.2013
27.06.2013
ODRADZAM
Bronię się w tym roku i jestem szczęśliwa, że moja przygoda z tą uczelnią się kończy. Totalny brak profesjonalizmu, ciągłe wyciąganie kasy za wszystko, maksymalnie duże odsetki, a do tego ciągłe problemy, nie wspominając o obsłudze, która w większości jest niemiła, a zamiast zajmować się swoja pracą np. dziekanat godzinami prowadzi prywatne rozmowy telefoniczne rozłączając telefony do dziekanatu... Aż wstyd przyznać, że się tam studiowało. Jedyne czym GWSH może się pochwalić to poziom nauczania, ponieważ uważam, że nie rożni się niczym od uczelni państwowych, ale po co iść na GWSH skoro można studiować za niższe pieniądze na innych uczelniach. POLAK MĄDRY PO SZKODZIE.. Jednym słowem GWSH sztukę naciągania i robienia ludzi w konia opanowało do perfekcji.. Moja opinia: Nigdy więcej! ODRADZAM!
ale wtopa
Odradzam uczelnie , poziom niski a opłaty to zdzierstwo żeby się bronić w lipcu muszę zapłacić za wakacje i inne opłaty administracyjne łącznie 1990 zł. Na początku nie było o tym mowy nie korzystajcie z tej uczelni !!!!!!!!!!!!!!!1
04.06.2013
21.04.2013
grad
Ja należę do tych zadowolonych i osobiście polecam. Ale rozumiem, że dużo aktywniejsi będą ci koledzy i koleżanki, którym się nie powiodło, maja zaliczenia w plaecy, nacisneli na odcisk wykładowcy, czyli krótko mówiąc chcą wylać trochę jadu, aby lepiej się poczuć :-)
Katarzyna
Polecam kosmetologię na GWSH. Świetnie wyposażone sale i fajna atmosfera.
06.04.2013
18.03.2013
gospodarka przestrzenna dla kogo?
jak mam ocenic czy kierunek gospodarka przestrzenna jest dla mnie odpowiedni? jak Wy podejmowaliscie tego typu decyzje? co was przekonywalo, czym sie kierowaliscie, na co zwrocic uwage? jestem srednio dobra zarowno z przedmiotow humanistycznych jak i scislych, bede zdawac oprocz matmy polaka i anglika WOS, napiszcie, jak jest trudno na gospodarce przezsttrzennej, bede wdzieczna za wszelkie wskazowki
erasmus w gwsh korfantego
mam pytanie; zalozmy ze studiuje gospodarke przestrzenna w tej szkole, kiedy moge pojechac najszybciej na Erasmusa i gdzie? szukam info na ich stronie i nie widze, wiem, ze oge zadwzonic, ale wtedy uslysze okragle sliczne marketingowe zdanka, jak to wyglada w realu, czy robia jakies problemy przy wyjezdzie, oreintowlaiscie sie w temacie? i jakie kraje wchodza w gre?
30.10.2012
26.10.2012
do macieja
co studiujesz i na ktorym roku? co ci sie nie podoba?
Maciej
Gównowarta uczelnia jestem na 5 semestrze i naciągają jak mogą
18.10.2012
09.10.2012
j20
a gdzie jest Mikolow? chodzi Ci o transport? wspolne dojazdy, zeby taniej bylo? podaj maila do siebie albo gg
eM
WItam, wybiera się ktoś z okolic Mikołowa na gwsh na gospodarkę przestrzenną w trybie zaocznym?
25.09.2012
23.07.2012
za jakosc trzeba placic
prawda jest taka, ze jaks cos jest na porzadnym poziomie, to musi kosztowac, to stara prawda, ale swiete slowa, dzis na kazdej prywatnej trzeba bulic kase, wiec jak sie placi, to lepiej wiedziec, za co, nawet gdy sie czuje po kieszeni, moj brat tam studiuje, ja tez sie wybieram na gospodarke przestrzenna, wiem, ze kasa niemala, ale to mi daje dodatkowa motywacje, by od pierwszego miesiaca sie uczycm a nie obijac, jak robi wiekszosc studentow na pozal sie BOze uczelniach
Arol
Uczelnia bardzo naciągała na kasę, skończyłem tą uczelnię na szczęście, ale mój portfel a właściwie moich rodziców bardzo ucierpiał. Musiałem nawet płacic opłatę za obronę (teraz jest zabroniona). Jeśli chodzi o pozytywy to jednak sporo tam się nauczyłem, ale trochę nerwów zjadły mi te studia.
10.07.2012
07.07.2012
gwsh
Ja też kończyłam GWSH i generalnie jest wiele + i wiele -. Strasznie łoili z kasy...za wszystko trzeba było płacić (wiem, że na innych uczelniach tak nie było), poziom ok-niektórych rzeczy trzeba było się nauczyć, innych mniej, kolejki do dziekanatu owszem-dłuuugie. Dobrze wspominam natomiast zajęcia praktyczne, byłam na dziennikarstwie, jak ktoś chciał skorzystać to mógł:) Teraz jest taka konkurencja w prywatnych szkołach że można wybierać i wybierać...liczy się chyba cena w stosunku do jakości!
zarzadzanie
konczylam zarzadzanie w gwsh, moja mlodsza siostra poszla na gwsp-szkola goduli, ponoc lepsza atmosfera, bardziej przyjazni studentom, ja gwsh dobrze wspominam...poza kolejkami do dziekanatu....:)
12.06.2012
27.04.2012
zarządzanie!!!
co polecacie, jelsi chodzi o kierunek zarzadzanie w prywatnych szkolach w Katowicach? Bo jest tego sporo, a zalezy mi na w miare przyzwoitej uczelni, patrze na Slaską, Korfantego, Gallusa, WSZOP i co jeszcze wchodzi w gre?
justa
Wybrałam tą uczelnię zapoznając się z opiniami znajomych i również teraz mogę wyrazić pozytywną opinię na jej temat. Wiadomo nie jest idealna ale chyba zadna taka nie jest. To prawda jeśli chodzi o egzaminy to wcale nie jest tak łatwo, trzeba się przykladać i najlepiej uczyc na bierząco choć to dla niektórych wydaje sie nierealne;)
17.04.2012
29.03.2012
karmonia
Prestiżowa uczelnia, wiele pozamiejscowych ośrodków dydaktycznych, bogata oferta praktyk i możliwość wyjechania na stypendium za granicę, niestety duża ilość studentów przekłada się na jakość obsługi studenta.
Werciak
No ma tez minusy, nie skupiajcie się tylko na plusach;p Czasem na serio nie ma co robic i wieje nudą. Nie jest też łatwo zdać wszystkich egzaminów od razu, trzeba się czasem ostro pouczyc
14.12.2011
12.12.2011
xena
ale jakieś słabsze punkty też chyba mają, co nie? nie ma uczelni idealnych, zawsze znajdzie się jakiś babol...
loo
Wydział turystyki i promocji zdrowia to super sprawa. Ludzie są mega i mega imprezki się rozkręcają co sobote :D Bardzo dobra kadra i nauczają na wysokim poziomie. Dobrze, że jest czas na zabawe też więc wszystko jest tak jak być powinoo
07.12.2011
07.12.2011
karola
Zgadzam się uczelnia bardzo dobra. Wszyscy ją zachwalają i mają racje. Od siebie dodam, że mimo, iż jets dobry poziom i wszystko bosko to nie ma sztywnej atmosfery. Bardzo dobra szkoła i super ludzie w niej! :)
inga21
jedna z lepszych uczelni wyższych niepublicznych w Katowicach, ma swoją wypracowana dobrą opinię, pozytywny wizerunek u wladz miasta, firm lokalnych, w mediach, porzadne zaplecze w postaci budynkow, swietna kadra, duzo sie reklamuja, duzo sie dzieje na uczelni, slychac o nich w mieście
05.12.2011
 • Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Toruniu
 • Politechnika Częstochowska
 • Uniwersytet Rzeszowski
 • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Akademia Tarnowska
 • Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
 • Akademia Zamojska
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
 • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
 • Akademia Ateneum w Gdańsku
 • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
 • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
 • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
 • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
 • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
 • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
 • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
 • Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana, Wydział w Warszawie
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
 • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
 • Akademia Nauk Stosowanych w Wałczu
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
 • Uniwersytet w Siedlcach
 • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
 • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
 • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
 • Gdańska Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium
 • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
 • Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie
 • Uniwersytet Szczeciński
 • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Politechnika Łódzka
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
 • Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu
 • Akademia Katolicka w Warszawie, Collegium Bobolanum
 • Uniwersytet WSB Merito Szczecin
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Politechnika Morska w Szczecinie
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • Uniwersytet Wrocławski
 • Powiślańska Szkoła Wyższa
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
 • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
 • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
 • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
 • Uniwersytet Gdański
 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Akademia Śląska w Katowicach
 • Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • Akademia Mazowiecka w Płocku
 • Lubelska Akademia WSEI
 • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
 • Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 • Collegium Humanum w Rzeszowie
 • Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Gdańsku
 • Akademia WIT w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Szczawnie-Zdroju
 • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
 • Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Gdańsku
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
 • Akademia Jagiellońska w Toruniu
 • Collegium Humanum w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie
 • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
 • Akademia Pożarnicza w Warszawie
 • Politechnika Śląska
 • Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu
 • Warszawska Uczelnia Ekonomiczna
 • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • Collegium Civitas w Warszawie
 • Uniwersytet Pomorski w Słupsku
 • Akademia Piotrkowska
 • Politechnika Poznańska
 • Collegium Da Vinci w Poznaniu
 • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
 • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
 • Uniwersytet Zielonogórski
 • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
 • Uniwersytet Kaliski
 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
 • Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży
 • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
 • Akademia Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie, Uczelnia Państwowa
 • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
 • Gdański Uniwersytet Medyczny
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
 • Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Kościerzynie
 • Uniwersytet WSB Merito w Toruniu
 • Collegium Humanum w Warszawie
 • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana w Radomiu
 • Akademia Medyczna Humanum w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego, Filia w Lubinie
 • Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Psychologii w Poznaniu
 • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
 • Uniwersytet Morski w Gdyni
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
 • Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku
 • Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz
 • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie