Opinie o Uczelniach

W polu WYSZUKIWARKI powyżej należy znaleźć uczelnię, a następnie dokonać oceny w punktach (0 - 10 pkt.) oraz wyrazić opinię w komentarzu.

Z ciekawością poznamy Wasze zdanie na temat uczelni, kierunku, specjalności, kadry naukowej, atrakcyjności oferty kształcenia, jakości współpracy międzynarodowej, innowacyjnych technologii w nauczaniu, perspektyw pracy dla absolwentów, oferty zajęć pozadydaktycznych, możliwości rozwijania pasji i zainteresowań, czy wreszcie atmosfery panującej na uczelni.

Liczymy na Wasze głosy, dzięki którym powstaje nasz unikalny ranking szkół wyższych.

To Wy - studenci - jesteście jego autorami i właśnie dlatego jest on tak ważny :-)

Ostatnio dodane komentarze

 • Grzesiek
  Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku

  Hello, czy ktoś coś wie na temat stypendiów, czy będzie powtórka z ubiegłego roku że nikt nic nie wiedział? Bo nie wiem czy pora pomyśleć o chwilówce na świąteczne prezenty?
  12/12/19
 • Studnet
  Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Stalowej Woli

  Studiowałem na wse, ale zrezygowalem z powodu braku profesjonalizmu. Odradzam komukolwiek tej uczelni. Przez zimę nie było ogrzewania, a większość rzeczy jest zabezpieczona przez komornika. Uczą na kierunku ekonomia, a sami nie potrafią zarządzać. Ogromne zadłużenia a nikt nic z tym nie robi, ponadto nie wypłacają stypendiów, tylko biorą wszystko dla siebie, polecam zainteresować się sprawą. Byl nawet materiał w telewizji o tej uczelni. Ostatnio odbyła się licytacja rzeczy z uczelni, mam nadzieje że zostanie ona zlikwidowana.
  12/12/19
 • Kinga
  Kolegium Jagiellońskie Toruńska Szkoła Wyższa

  Rewelacyjni pedagodzy, tacy z powołania. Fajne wykłady. Ogólnie szkoła bardzo przyjemna :)
  12/12/19
 • oro
  Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej

  Czy nie lepiej zapytać w dziekanacie WSEH?
  12/12/19
 • Jolaaaaa
  Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

  Planuje rozpocząć studia magisterskie na kierunku finanse i rachunkowość zaocznie. Czy warto? Ktoś ukończył ten kierunek na Vistuli? Czy jest ciężko się utrzymać?
  12/12/19
 • Ania
  Akademia Ignatianum w Krakowie

  Kiedy będzie jakaś informacja dotycząca wypłaty stypendiów? Czy przed świętami zostaną one wypłacone?
  12/12/19
 • Studentka I semestr studia stacjonarne
  Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie

  W odpowiedzi: jeśli chodzi o 1 semestr to przedmiotów nie jest dużo. Są nimi między innymi: biochemia, budowa i fizjologia skóry. podstawy wiedzy o kosmetykach, matematyka stosowana, mikrobiologia, chemia -zajęcia w laboratorium (materiał od podstaw) oraz chemia ogólna (zaczyna się od budowy atomu). Oczywiście doliczyć można do tego BHP i ergonomię pracy oraz wychowanie fizyczne (tylko stacjonarnie). Czy matematyka stosowana jest trudna? Nie jest to materiał szkoły podstawowej, ale często opiera się na materiale z matematyki na poziomie rozszerzonym z liceum czy technikum. Ale będąc po samym poziomie podstawowym można sobie radzić, tylko trzeba czasami więcej ćwiczyć  Zaliczenie jest w formie kolokwium, obowiązują 2 w semestrze. Na zajęciach najpierw Pani tłumaczy teorię, a później rozwiązujemy zadania (chętne osoby podchodzą do poszczególnych przykładów). Zarówno chemia ogólna i matematyka stosowana mają najwięcej punktów ECTS. Następną kwestia jest podejście wykładowcy do studenta i tutaj widać różnicę w odniesieniu do podejścia nauczycieli w LO/technikum w latach wcześniejszych. Nikt nie jest anonimowy i może śmiało wyrażać swoją opinię, komentować jakieś kwestie, angażować się w dyskusje na omawiany temat. Osób w grupie jest około 30, co sprawia, że zanika taka bardzo oficjalna atmosfera, ale zostaje zachowany szacunek dla obydwu stron. Atmosfera jest przyjazna. Co więcej mogę powiedzieć? Warto, jeśli tylko się chce uczyć i chce się spędzać czas z chętnymi do przekazywania wiedzy osobami. Mam nadzieję, że udało się mi się odpowiedzieć na postawione pytania. 
  12/12/19
 • Małgorzata
  Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej

  Ranking najlepszych uczelni kształcących na kierunkach turystycznych w podziale na profile wygrali: PROFIL PRAKTYCZNY Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku PROFIL AKADEMICKI Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie Górnośląska Wyższa Szkoła im. W. Korfantego PROFIL MIESZANY (praktyczny + akademicki) Uniwersytet Szczeciński WZiEU; WKFiPZ (kierunek międzywydziałowy) Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej Uniwersytet Łódzki
  12/11/19
 • Lisamat
  Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

  elimite cream
  12/11/19
 • Beata23
  Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

  Medyk to świetna szkoła. Naprawdę trzymają poziom .Polecam każdemu, kto szuka dobrej uczelni prywatnej w Łodzi. Nie zawiedziecie się.
  12/11/19
 • Moniaaa
  Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa, Filia w Giżycku

  Hej, ja też chce złożyć dokumenty na tą Uczelnie. Dowiedziałam się, że kolejna rekrutacja jest w marcu, ale mam na oku jeszcze jedną szkołę. Pomożecie w doborze wyboru? Czy warto rozpocząć tutaj naukę ?
  12/11/19
 • Abcd
  Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

  Zmarnowany czas na naukę bezsensowych definicji, na wykładach przepisywanie slajdów, taktowanie studentów w sposób poniżający, a o działaniu wirtualnej uczelni już nie wspomnę.. nie widzę po tych studiach jakichkolwiek perspektyw. Nie jestem w stanie pojąć jakim ta instytucja jeszcze funkcjonuje.
  12/11/19
 • Studenta
  Politechnika Świętokrzyska w Kielcach

  Dominik na I stopniu nie ma strasznie dużo zajęć terenowych, niby jest podział na dwie specjalności ale i tak zajęcia są praktycznie identyczne dla obu. Na zaocznych jest inaczej, zajęcia dla obu specjalności bardzo się różnią, niektóre wykłady mamy tylko razem. Kataster ma tylko jedne zajęcia terenowe, a pomiary z 3 chyba.
  12/11/19
 • Studentka
  Politechnika Świętokrzyska w Kielcach

  Karol to zależy od wydziału i kierunku
  12/11/19
 • Zarzadzanie
  Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

  Czy ktoś pamięta jaki był próg na zaradzanie firmą, personelem i międzynarodowe w tym roku lub w latach poprzednich? :)
  12/11/19
 • Odpowiedź do Zapis na studia
  Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Lublinie

  Na uczelni są dwa nabory letni i zimowy, więc chyba problemu z tym nie będzie, ale proponuję skontaktować się z dziekanatem uczelni w celu uzyskania niezbędnych informacji. Pozdrawiam
  12/10/19
 • Wojtek99
  Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej

  @Norbert Nie potrafię odpowiedzieć na twoje pytanie w kwestii germanistyki. Co roku jest ogłaszany nabór i tyle wiem. Anglistyka jest i ma się świetnie, studenci są zadowoleni z kadry i poziomu. Zadzwoń do dziekanatu taka moja rada.
  12/10/19
 • Alicja
  Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi

  Powiecie mi proszę (chodzę teraz do drugiej klasy liceum) jak wygląda egzamin wstępny na AM w Łodzi na wydziału Musical? Co muszę umieć? I jakie przedmioty na maturze muszę zdawać żeby tu się dostać?
  12/10/19
 • norbert
  Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej

  QWojtek99 hej Wojtek! Słyszałem, że WSEH słynie z filologii angielskiej i sporo studentów wybiera ten kierunek. A czy wiesz coś może o germanistyce lub innych językach? W sumie wolałbym germanistykę, bo English language to mój pierwszy język, a z niemieckiego zdawałem maturę i znam świetnie ten język. Ktoś coś wie więcej na ten temat to poproszę o info.
  12/10/19
 • Arek Gancarz, Dział Marketingu i PR WSAiB Gdynia
  Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni

  W roku akademickim 2019/2020, z uwagi na niesatysfakcjonujący poziom obsługi, zmieniony został operator przestrzeni barowej na firmę gastronomiczną z wieloletnim doświadczeniem, operującą już w innych punktach w Gdyni. Wzrosły dzięki temu poziom i jakość usług, co studenci poświadczają "nogami". Bar studencki jest również czynny w weekendy, dla studentów zaocznych, przez 10 godzin (8:30 - 18:30), zarówno z ofertą śniadaniową, jak i obiadową oraz przekąskami na wieczór.
  12/10/19