• UTH im. Chodkowskiej Warszawa
 • ASP Wrocław Drzwi Otwarte 2023

Uniwersytet Śląski w Katowicach

uczelnia publiczna, woj. śląskie, 40-007 Katowice, ul. Bankowa 12, (+32) 359 18 10, rekrutacja@us.edu.pl

Uniwersytet Śląski w Katowicach to jedna z wiodących Polskich uczelni, od lat znajduje się w top 10 najlepszych polskich uniwersytetów według Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy. Od 1968 roku zapewnia studentom wykształcenie z zakresu pedagogiki, psychologii, sztuki, nauk ścisłych, prawa czy teologii. Oferuje również szereg centr badawczych, umożliwiając uczestnictwo w różnorakich badaniach naukowych.

Struktura uczelni składa się z siedmiu wydziałów (Humanistyczny, Nauk Przyrodniczych, Nauk Społecznych, Nauk Ścisłych i Technicznych, Prawa i Administracji, Sztuki i Nauk o Edukacji oraz Teologiczny) i Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego. Zapewniają one szeroki wachlarz kierunków oferowanych studentom. Dowiedz się więcej o aktualnej rekrutacji i życiu studentów UŚ w Katowicach.


Ocena uczelni

8.11 / 10
728 głosów

Opinie (347)
Uniwersytet Śląski w Katowicach, UŚ Katowice

Martyna
Studiuję kolejny rok administracje na wydziale prawa i administracji, naprawdę polecam. Do tej pory wszyscy profesorowie trafili mi się super, z pełnym zaangażowaniem, zero opryskliwości. Nie jest najłatwiej, uczyć się trzeba - wiadomo. Ale skłamałabym mówiąc złe słowa na swój kierunek. W szczególności Pani Olivka Karkosz-Rybak i Pani Olga Sitarz to przecudowne Panie Profesorki!
24.01.2023
25.12.2022
Anonimus
Historia na UŚ to tragedia. Jeden z wykładowców kazał poprawić studentowi ocenę w indeksie korektorem! Jedna z promotorek przywitała studenta na seminarium następującymi słowami: ,,Nie wiem czy dla Pana był to dobry pomysł". Praca na źródłach, była tak słaba na licencjacie, że wielu studentów miała wielki kłopot z warsztatem badawczym. Prowadzący zajęcia z translatorium łacińskiego, stwierdził iż przy siatce godzinowej 30 h nie jest w stanie, nauczyć tego co powinien. Jeśli jakiś student/studentka jest dyslektykiem/dyslektyczką to zostaje uznany/uznana za persona non grata.
cyrk na kolkach
Serdecznie nie polecam kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Katowicach na grazynskiego. Dydaktyka ogolna z szanowna profesor doktor rehabilitowana wasza ekscelencja Ewa Borowiec to tragedia. Filozofia edukacji i nauczania na starcie, nikt nie rozumie co ona mowi. Powiedziala ze wspolczuje nam matury:). Do tego prof. dr. hab. Miroslawa Knapik z zajec umuzykalniajacych i emisji glosu widac ze naucza z pasji do gnebienia studentow;) Jest wredna i czepia sie o byle co, dogaduje na kazdym kroku. Dr. Hewilia Hetmanczyk z metodyki to tez kawal suki, na prezentacjach wali miny i jest bardzo wyniosla. Jesli ktos idzie z pasji i powolania na ten kierunek to moze jakos przetrzyma, ale jak kto wybiera sie "tak o" to nie polecam.
10.12.2022
24.10.2022
Młoda
Polecacie iść tutaj na kierunek reżyserii filmowej czy coś w tym stylu? Pytam, bo piszę pracę na wos i mały wybór studiów w polsce w tym zakresie...
Ania
Tragedia a nie uczelnia, wyśmiewanie studentów, poniżanie
04.10.2022
26.09.2022
Aśka
Czesc, czy ktoś studiował na tej uczelni edukację artystyczną w zakresie sztuki muzycznej?
Elo
Wyśmiewanie studentów z Wydziału Teologicznego. Podważanie kompetencji studentów z kierunku Nauki o Rodzinie.
06.09.2022
25.08.2022
Kandydat
Co ile są zajazdy na matematyce zaocznie I stopnia?
Gosc
Wie ktoś, od kiedy można logować się na zajęcia na usosie?
21.07.2022
17.07.2022
Gosc
Prawo otwiera drugi nabor? Dostalbym się bez najmniejszego problemu ale przez sytuacje losową nie mogłem się zapisac w pierwszym.
Alice
Czy ktoś może doradzić kirunek inżynierii biomedycznej?
16.07.2022
12.07.2022
Emi
Jaki był próg na psychologię w 2021 roku?
szwedzki glee club
Szwedzki na Filologii Germańskiej (w Sosnowcu) to dramat w wykonaniu dr Wacka (skrót od imienia używany przez innych wykładowców). On jest po Filologii Germańskiej (nie Szwedzkiej) i jak rozumiem gdzieś tam tylko liznął po drodze szwedzkiego. Do historii przeszło marnowanie czasu na śpiewanie w kółko tych samych piosenek szwedzkich i marnowanie przez to wielu zajęć. Może mu się pomyliło i myślał że nas przygotowuje do Eurowizji. Albo marnował czas na śpiewaniu jednej piosenki kilkanaście razy na lekcji, żeby nie wyszła na jaw jego "niezwykle zaawansowana" znajomość szwedzkiego. Jaki był z niemieckiego? - Prof. Jan I. wielokrotnie nisko oceniał przy studentach jedną z jego książek, ale być może pozostałe to perełki w polskiej literaturze językoznawczej. Podobno uczy też hiszpańskiego - tylko mogę się domyślać jak cudownie to robi. Może uczniowie nauczą się ładnie śpiewać po hiszpańsku na jego zajęciach? Bo po Iberystyce/Filologii Hiszpańskiej też chyba nie jest, ale dla tak zdolnego wykładowcy z Sosnowca to nie problem.
07.07.2022
05.07.2022
pi
Nie rozpisując się za bardzo, moja dobra rada to unikanie przy rejestracji na przedmioty Prof. Ewy Borowiec i dr. Joanny Bulskiej.
Ewa
filologia romańska z językiem angielskim i francuskim: Jest bardzo dużo materiału na pierwszym roku, co tydzień są jakieś kolokwia. Najwięcej nauki jest na historie literatury:-) więc jeżeli ktoś jest nastawiony głównie na naukę języka to nie polecam. Dużo osób odpadło w trakcie pierwszego roku. Również jeżeli ktoś nie jest przekonany co do wyboru tego kierunku i chce iść na niego "tak o" to nie jest to najlepszy wybór gdyż jest ciężko.
19.06.2022
07.06.2022
Joanna
Biotechnologia, Informatyki, Energetyka - najlepsze kierunki
Zawodniczka
Jak wygląda przepisanie ocen z jednego kierunku (i zrezygnowanie z niego później) by dostać się drugi. Oba kierunki są na UŚ tylko inne wydziały, a zależy mi na przepisaniu oceny z wf 1rok.
04.06.2022
03.06.2022
Ania
Dzień dobry, jakie są opinie na temat kierunku ochrona środowiska?
Natalia
Czy warto wybrac kierunek bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe na tej uczelni ?
02.06.2022
17.05.2022
Nnn
Czy studiował/studiuje ktoś na kierunku filologia angielska z językiem japońskim i mógłby się więcej wypowiedzieć? (Wykładowcy, stopień trudności, poziom nauczania języka japońskiego)
123
Witam, wie ktoś jakie są progi punktowe na informatykę/ informatykę stosowaną stacjonarnie?
10.05.2022
06.05.2022
byłam i widziałam
Na germanistyce jest taki starszy profesor od metodyki, który uważa się również za specjalistę z językoznawstwa (chociaż nie wiadomo na jakiej podstawie) i prowadzi z niego seminaria dyplomowe. Te seminaria to katorga, bo on się na tym w ogóle nie zna. No ale to jest właśnie germanistyka w Sosnowcu. Nie polecam.
nie.
Nigdy nie myślałam, że można aż tak żałować swojej decyzji. Nie poleciłabym wrogowi. Jeśli macie wybór, wybierzcie inną uczelnie.
03.05.2022
25.04.2022
anonim
Witam, czy może ktoś podzielić się opinią na temat kierunku projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej?
Informatyk
Informatyka na tej uczelni ma tak niski poziom, że w technikum można się więcej nauczyć.
23.04.2022
20.04.2022
Socjologia mgr
Dzień dobry, Chciałbym zapytać osoby studiujące lub absolwentów o socjologię na II stopniu (szczególnie zaocznie). Jakie są wasze opinie? Jak oceniacie poziom, ciekawość zajęć? Szczególnie interesuje mnie specjalizacja „socjologia biznesu i nowych mediów” lub „socjologia reklamy i komunikacja społeczna”.
kas.ia
Na Filologii Germańskiej w Sosnowcu są bardzo słabe zajęcia z fonetyki i fonologii. Wykładowca Małgorzata uważa się za niewiadomo kogo, ale zajęcia z wymowy sprowadzały się do teorii, studenci nie powtarzali pod jej przewodnictwem dźwięków, tak aby ona mogła sprawdzić, czy dobrze wymawiają i ich poprawić. Nie wiem, może sama nie umiała tego na tyle dobrze, żeby tego uczyć.
21.02.2022
15.02.2022
Studentka AI
Jeśli chodzi o kierunek architektura informacji to do rekrutacji potrzebna jest tylko matura podstawowa. Jeśli zdajesz angielski i matematykę na poz. rozszerzonym to będzie to dodatkowa szansa na lepszy wynik przy rekrutacji. Wszystko zależy od ilości osób chętnych na ten kierunek oraz jaka będzie wyznaczona ilość miejsc, która podczas rekrutacji zazwyczaj jest zwiększana.
ja_A_I
Interesuje mnie kierunek Architektura informacji, patrzę na stronie US na kryteria przeliczeń punktów i mam obawy, bo przy języku polskim jest 40% podane, tymczasem ja zdaje na rozszerzeniu: matematyke, historię i angielski, ale bez języka polskiego. Polski tylko w wersji podstawowej. Czy w tej sytuacji mam w ogóle szanse, żeby się dostać?
09.02.2022
02.02.2022
Marta
Żałuje, że wybrałam te uczelnie z całego serca.
M
Czy ktoś może wie jaki był próg na prawo w 2021 roku? Z góry dziękuję :)
29.01.2022
18.12.2021
Do Aga 11.11
To niestety prawda. Pan ze szwedzkiego to wykładowca niemieckiego, na szwedzkim słabo się zna. Jest bardzo wyniosły. Na jego zajęciach połowa zajęć przelatuje na śpiewaniu i słuchaniu hymnu Szwecji i piosenek świątecznych (pseudokolęd). Jego zajęcia kojarzą mi się z OGROMNĄ stratą czasu. Wolą się skupić na organizowaniu Święta Lucji (parę osób przebranych za krasnale) niż na nauce.
Aga
Proszę o opinię dotyczącą Filologii germańskiej z językiem szwedzkim- jak się studiuje, jakie jest podejście wykładowców do studentów? Czy poniewierają studentów tak jak niektórzy z anglistyki jak czytam poniżej, czy tez mają ludzkie podejście? Obiło mi się o uszy że Pan wykładający szwedzki bardzo poniewiera studentki, głównie studentki. Czy to prawda?
11.11.2021
27.10.2021
informacja naukowa i bibliotekoznawstwo
Cześć, mam pytania dotyczace kierunku: informacja naukowa i bibliotekoznawstwo. Jacy są tam wykładowcy? Jak wyglądają zajęcia? I ogólnie jaka jest tam atmosfera? Z góry dzieki za odpowiedzi :)
Adriana
Zajęcia w nowym roku akademickim miały być stacjonarnie. A oczywiście są zdalnie(na niestacjonarnych). Po co się wysilać jak można nagrać sobie wykładzik z domu...inne uczelnie jakoś próbują robić zajęcia stacjonarne, ale po co się wychylać?
04.10.2021
02.10.2021
do Alicji
Alicjo, zgadzam się w stu procentach. Promotorzy nie pomagają w pisaniu pracy, niektóre zajęcia są w ogóle chyba z innego kierunku niż anglistyka. Dr. Przemysław J. jest niegrzeczny, brak mu kultury i dyskryminuje studentów zaocznych (chociaż uczelnia chętnie wyciąga ręce po czesne). Jego Metodologia badań translatorycznych jest raczej dla doktorantów, bo przy pisaniu pracy magisterskiej na pewno się nie przyda (chyba nie wie jak wygląda w rzeczywistości pisanie prac mgr u poszczególnych promotorów - polecam mu się dokształcić w tym temacie). Sam przedmiot nie ma nic wspólnego z kierunkiem. Zajęcia "Konwersacje" polegają na opisywaniu obrazków - ktoś chyba pomylił szkołę podstawową (wykładowca) ze studiami. Składanie prac magisterskich, cała ta organizacja to jeden wielki CHAOS. Wszystko (ze strony promotora) na ostatnią chwilę, promotor nie wie gdzie ma być w pracy spis treści, bibliografia itd., zagadnienia do obrony daje na ostatnią chwilę, można nerwicy się nabawić na ostatniej prostej, komunikacja z uczelnią fatalna, niczego nie można się dowiedzieć.
Alicja
Jako już (na całe szczęście) absolwentka filologii angielskiej nauczycielskiej. Mogę powiedzieć: JAK MASZ MOŻLIWOŚĆ - WYBIERZ INNĄ UCZELNIĘ!! Kilka słów o niektórych wykładowcach: 1. Wysocka M. - bardzo nieprzyjemna osoba, czepia się wszystkiego, używa wyrazów/zwrotów z epoki kamienia łupanego, 'wydaje' się jej, że zna niektóre konstrukcje a sama robi błędy, gdy student wyjdzie po skończonym egzaminie - obgaduje go przy innych wraz z wykładowcami będącymi w komisji. 2. Wysocka-Narewska M. - jako promotorka 0 informacji, niewiedza, kontakt mega utrudniony, nie pomaga, na obronie nawet jak się ktoś wypowie - otrzyma niższą ocenę niż by się spodziewał, jako wykładowca sympatyczna i prowadzi zajęcia ok. 3. Grotek M. - wymagająca, służbistka (która swoją drogą sama nie pilnuje terminów), niby jest dla studenta ale tego się jakoś nie czuje. 4. Knapik M. (emisja głosu) - kobieta, która nie ma nic innego do roboty tylko męczyć studentów, wymaga tyle że człowiek się zastanawia, czy studiuję filologię czy muzykę. Jest opryskliwa, nieprzyjemna, ma tupet i potrafi 'dowalić' komuś. Wiele osób się jej boi - polecam z własnego doświadczenia się jej przeciwstawić jeśli czegoś nie chcecie robić. i na koniec Panie z dziekanatu - mega rozmowne (szczególnie jak nie ma w środku studenta), niemiłe, kłótliwe, normalnie boginie, które źle policzyły średnie ze studiów kilku osobom.... Jak NAJDALEJ od uś!! Nie polecam.
30.09.2021
30.09.2021
Zainteresowana
Witam, czy idąc na prawo jeszcze jako ostatni rocznik "starej matury" wymaga się egzaminu ustnego ?
Studentka
Panie w dziekanacie z działu administracji bardzo nie uprzejmie. Jakiekolwiek pytania związane z czymś więcej niz podstawową dokumentacja, której chca się pozbyć kończą się trzaskaniem drzwiami szaf i opryskliwością. Czekanie pół roczne na odpisy z tłumaczeniem. Stanie w kolejkach i czekanie aż poproszą po przerwie kawowej.
30.09.2021
26.09.2021
studentka
prof. Jan I. nie ma jasnych kryteriów oceniania na swoich zajęciach, jak UŚ kontroluje jakość pracy swoich pracowników? nie wybierajcie germanistyki w Sosnowcu, dobrze Wam radzę, duże ego wykładowców nie idzie w parze z wiedzą
specjalista od filo
filo jezyki stosowane włoski i angielski -> jeżeli nie jest się fanatykiem całej kultury włoskiej i angielskiej i wszystkiego co z nimi związane to polecam wybrać inne studia, a na język dodatkowy zapisać się do szkoły językowej. Włoski zaczyna się od zera ( przynajmniej do niedawna tak było, nie wiem jak w tym roku), ale wymagają, że bardzo szybko będziecie mówić biegle w tym języku.
18.09.2021
11.09.2021
Włoski
Jak ma się poziom nauczania na filologii włoskiej lub językach stosowanych: angielski z włoskim? Wartu studiować te kierunkk na uś, czy może lepiej wybrać inną uczelnię?
Ewelina
Anglistyka, dr Grotek, złośliwa i nierzetelna na egzaminach
10.09.2021
06.09.2021
kasia
kierunek: "Język Biznesu", Filologia Angielska - zero biznesu w biznesie, żaden z wykładowców nie raczył podjąć nauczania Języka Biznesu, mimo że to właśnie był kierunek studiów. Dwa lata zmarnowane (czesne ok. 12 tys. całość)
Julia
Witam! Jak wygląda sytuacja z filologią włoską ewentualnie filologia włoska z angielskim na UŚ? Polecacie? Jakie są mniej więcej progi punktowe? Czy polecacie studiować te filologie na tym uniwersytecie?
01.09.2021
25.08.2021
Antek
Witam, mam pytanie: Czy ktoś może się podzielić jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna na studia z Teologii katechetycznej? Czy jest jakiś zakres tematów, które są poruszane? Na innej uczelni znalazłem konkretny zakres tematów do rozmowy. A tutaj?
Ola
Jaki był próg filologia germanska specjalność nauczycielska?
09.08.2021
31.07.2021
Ciapcia
Olala, z tego, co wiem, na razie zajecia planowane są normalnie, ale wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej.
olala
czy ktoś się orientuje, czy uś planuje od października zajęcia online, czy raczej normalne zajęcia w budynkach uczelni?
19.07.2021
06.07.2021
Paweł
jaki próg był na PRAWO UŚ w 2019 ??
Anna
w 2020 roku na Wydział Prawa Uś próg wynosił 200 pkt
06.07.2021
04.07.2021
Optometria - Studia podyplomowe
Dzień dobry, jakich pytań spodziewać się na rozmowie kwalifikacyjnej na kierunek optometria? Czy ktoś kto studiował na tym kierunku mógłby się wypowiedzieć o nim. Poleca go?
przyszła doktorantka
Dzień dobry, czy może ktoś z osób studiujących obecnie lub zamierzających rozpocząć doktorat mógłby przybliżyć mi jak wygląda doktorat na UŚ w trybie eksternistycznym? Co do szkoły Doktorskiej, wiem na jakich zasadach się odbywa, chodzi mi o tryb eksternistyczny.
11.06.2021
05.06.2021
blue
Mam pytanie o kierunki: arteterapia oraz filologia romańska - język włoski i angielski, program tłumaczeniowy. Warto je wybrać? + jak wyglądają egzaminy na arteterapię?
Maj_a
Czy mógłby mi ktoś opowiedzieć jak wygląda studiowanie pedagogiki specjalnej w Katowicach? Jakie relacje panują wśród studentów oraz studentów i profesorów?
30.05.2021
27.05.2021
pytanie: reklama, pr
Cześć! Czy ktoś ze studiujących lub absolwentów może wypowiedzieć się na temat studiów na kierunkach "Dziennikarstwo i komunikacja społeczna", "Komunikacja cyfrowa", "Komunikacja promocyjna i kryzysowa" lub "Kultury mediów"? Jestem bardzo ciekawa tych kierunków, prowadzanych na nich zajęć, podejścia profesorów do studentów i organizacji uczelni. Z góry dziękuję za odpowiedź
Ania
Jakie były progi punktowe w ubiegłym roku na prawo? Nigdzie nie mogę znaleźć.
27.05.2021
21.05.2021
Pytanie
Hej! Czy mógłby ktoś wypowiedzieć się o fil.polskiej? Jak wrażenia? Ciężko się dostać? Warto czy lepiej poświęcić czas na coś innego?
Ania
Czy na UŚ zapisując się na studia niestacjonarne jest możliwość uczęszczania na zajęcia od poniedziałku do piątku, dopisując się do grup ze studiów stacjonarnych? Widzę opcję weekendową ze zjazdami co dwa tygodnie, albo raz w tygodniu co piątek, a chodzi mi o możliwość uczęszczania na zajęcia w takim samym trybie jak studenci studiów stacjonarnych. Rozważam studia UŚ albo UJ w Krakowie i wiem, że UJ nie ma z tym problemu, żeby przychodzić na zajęcia w tygodniu. Jeśli na UŚ nie ma takiej możliwości to wybór jest jasny, ale wolę jeszcze dopytać :)
13.05.2021
11.05.2021
Gosia
Czy orientuje się ktoś może jaki był najniższy wynik punktowy, z którym przyjmowano w zeszłym roku na prawo UŚ? Wiem, że nie jest to próg z którym w tym roku będą przyjmować, ale jestem po prostu ciekawa, ile punktów w zeszłym roku kwalifikowało, a nigdzie nie mogę tego znaleźć. Liczbę kandydatów na jedno miejsce znam, więc proszę się nie trudzić z odpowiedzią jeśli nie odpowiada ona na moje pytanie :)
Uniwersytet Śląski
odpowiedź dla Zosia z dnia 07.05.2021
Progi punktowe są ustalane rokrocznie w trakcie opracowywania przez komisje rekrutacyjne list rankingowych i są niezależne od progów w latach ubiegłych. Ich wysokość zależy bowiem między innymi od liczby kandydatów, osiągniętych przez nich w danym roku wyników egzaminu maturalnego oraz ustalonych kryteriów kwalifikacyjnych. Zachęcamy do zapoznania się z liczbą kandydatów na 1 miejsce w latach ubiegłych: https://us.edu.pl/kandydat/rekrutacja-na-studia-krok-po-kroku/progi-punktowe-liczba-kandydatow-na-1-miejsce/
10.05.2021
09.05.2021
Ania
Czy orientuje się ktoś może z jakim minimalnym wynikiem można było się dostać na prawo na Uniwersytecie Śląskim w zeszłym roku?
Zosia
Czy dostanę się na profil Filologia angielska z japońskim mając 86% z matury rozszerzonej z angielskiego?
07.05.2021
28.04.2021
Klaudia
Hej, jakie macie opinie o studiach podyplomowych na kierunku Psychologia Zachowań Społecznych?
Uniwersytet Śląski w Katowicach
odpowiedź dla Marta z dnia 21.04.2021
Podział na grupy obejmuje zazwyczaj naukę języka niemieckiego od podstaw, dla osób, które nie miały wcześniej styczności z językiem jak i zajęcia bardziej zaawansowane, dla osób, które deklarują znajomość języka niemieckiego. Wstępna ocena sytuacji i dostosowanie oferty dla grup odbywa się w ramach zapisów na studia.
26.04.2021
22.04.2021
Weronika
Czy ktoś mógły się podzielić opinią na temat kierunku grafika?
Marta
Filologia germańska z językiem szwedzkim - jeśli nie wymaga się znajomości tych języków to znaczy że język niemiecki jest nauczany od podstaw czy jest podział na grupy jeśli chodzi o poziom jego znajomości?
21.04.2021
21.04.2021
Uniwersytet Śląski w Katowicach
odpowiedź dla Pytanie z dnia 19.04.2021
Nie jestem w stanie określić Twoich szans, ponieważ progi punktowe są ustalane co roku w trakcie opracowywania przez komisje rekrutacyjne list rankingowych i są niezależne od progów w latach ubiegłych. Ich wysokość zależy bowiem między innymi od liczby kandydatów, osiągniętych przez nich w danym roku wyników egzaminu maturalnego oraz ustalonych kryteriów kwalifikacyjnych. W związku z czym Uczelnia podaje tylko liczbę kandydatów na jedno miejsce: https://us.edu.pl/kandydat/wp-content/uploads/sites/13/Kandydat/na-1-miejsce/studia-stacjonarne2020.pdf
Sylwia Krawczak Uniwersytet Śląski
odpowiedź dla Aga z dnia 19.04.2021
Witam, od kandydatów nie wymaga się wcześniejszej znajomości obu języków. https://katalog.us.edu.pl/catalog/program/view?id=12011
21.04.2021
19.04.2021
Aga
Czy żeby dostać się na filologię germańską z językiem szwedzkim trzeba zdać język niemiecki na maturze i wykazać się jego znajomością?
Pytanie
Czy dostanę się na politologię mając z podstawowego polskiego 50%, podstawowej maty 90%, podstawowego angielskiego 90% i rozszerzonego angielskiego 85% i więcej?
19.04.2021
15.04.2021
Obt
Wypowie się ktoś o filologi germańskiej od podstaw?
Sylwia Krawczak Uniwersytet Śląski
odpowiedź dla anonim z dnia 06.04.2021
Trudno powiedzieć, to zależy od poziomu zdanej matury przez kandydatów oraz ich ilości. W roku akademickim 2020/2021 na prawo było ok 5 osób na 1 miejsce. Kwalifikacja obejmuje konkurs świadectw dojrzałości z trzech dowolnych przedmiotów zdawanych na egzaminie maturalnym w części pisemnej, z których kandydat uzyskał najwyższy procentowy wynik. Wynik z poziomu podstawowego zostanie pomnożony przez współczynnik 0,5. Jeżeli na maturze kandydat zdawał przedmiot na obydwu poziomach bierze się pod uwagę wynik korzystniejszy dla kandydata. O zakwalifikowaniu na studia decyduje miejsce na liście rankingowej, utworzonej w oparciu o sumę punktów procentowych z przedmiotów maturalnych.
07.04.2021
06.04.2021
anonim
czy trudno dostać się na prawo?
Sylwia Krawczak, Uniwersytet Śląski
Tak, zajęcia na wszystkich filologiach obcych prowadzone są w Sosnowcu przy ul. Grota-Roweckiego 5.
29.03.2021
29.03.2021
Sylwia Krawczak, Uniwersytet Śląski
odpowiedź dla Zuz z dnia 26.03.2021
Tak, zajęcia na wszystkich filologiach obcych prowadzone są w Sosnowcu przy ul. Grota-Roweckiego 5.
Zuz
Gdzie odbywają się zajęcia z filologii Angielskiej? Tylko w Sosnowcu?
26.03.2021
17.03.2021
Wiktoria
Witam, jakie opinie o Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej?
Sylwia Krawczak
odpowiedź dla Anonim z dnia 12.02.2021
Nie jestem w stanie określić Twoich szans, ponieważ progi punktowe są ustalane co roku w trakcie opracowywania przez komisje rekrutacyjne list rankingowych i są niezależne od progów w latach ubiegłych. Ich wysokość zależy bowiem między innymi od liczby kandydatów, osiągniętych przez nich w danym roku wyników egzaminu maturalnego oraz ustalonych kryteriów kwalifikacyjnych. W związku z czym Uczelnia podaje tylko liczbę kandydatów na jedno miejsce: https://us.edu.pl/kandydat/rekrutacja-na-studia-krok-po-kroku/progi-punktowe-liczba-kandydatow-na-1-miejsce/
16.02.2021
12.02.2021
Anonim
Witam Czy dałbym radę się dostać na Historię mając 50-60% z Historii i J.angielskiego
Joanna Laskowska, Uniwersytet Śląski
odpowiedź dla Paulina z dnia 17.01.2021
Progi punktowe są ustalane co roku w trakcie opracowywania przez komisje rekrutacyjne list rankingowych i są niezależne od progów w latach ubiegłych. Ich wysokość zależy bowiem między innymi od liczby kandydatów, osiągniętych przez nich w danym roku wyników egzaminu maturalnego oraz ustalonych kryteriów kwalifikacyjnych. Bardziej miarodajna informacja to ilość kandydatów na jedno miejsce: https://us.edu.pl/kandydat/rekrutacja-na-studia-krok-po-kroku/progi-punktowe-liczba-kandydatow-na-1-miejsce/
20.01.2021
20.01.2021
Kaś
Ile mniej więcej przypada kandydatów na 1 miejsce na kierunku psychologia?
Paulina
Czy ktoś wie czy miałabym szanse dostac się na Prawo jeśli zdałabym na poziomie rozszerzonym Wos na Ok.60% i j.angielski na Ok.80-90%
17.01.2021
19.12.2020
Anonim
Witam, czy studiował ktoś może filologię słowiańską i może mi o niej coś więcej powiedzieć? W szczególności interesują mnie języki słoweński i chorwacki. Najbardziej zastanawia mnie, czy w ostatnich latach właśnie te grupy językowe zostały utworzone oraz czy poziom nauki jest wysoki i mogę nauczyć się języka od podstaw
Anonim
Witam, czy może ktoś się wypowiedzieć o kierunku filologii angielskiej z językiem japońskim ? Ciekawi mnie ten kierunek, lecz trochę naczytałam się i przeraziło mnie ile osób nie poleca tej uczelni a szczególnie na wydziale filologicznym. Boje się , że nie poradzę sobie z japońskim. Powiedzcie jacy są wykładowcy. Ile trzeba mieć procent z matury aby dostać się? Dziękuje.
22.11.2020
11.10.2020
Dorian G
Skończyłem Etnologię i Antropologię Kulturową w Cieszynie.... Studia teoretycznie oferują piękną przygodę, w trakcie której poznaje się różnorodność kultur i ludzkiego życia. Jednak Program jest przeładowany bezsensownymi przedmiotami - o niczym - na których wiedza przekazywana jest poprzez prezentacje multimedialne. Mało praktyk zawodowych, które mogą przygotować absolwentów do poszukiwania pracy, lub kreacji własnego miejsca zarobkowania. Istotne przedmioty, stają się marginalizowane i prowadzone są przez 1 semestr, co zrównuje je z wieloma przedmiotami które "są na zaliczenie poprzez obecność". Szkolenie praktyczne najczęściej odbywa się w trakcie wakacji, co jest absurdalne biorąc pod uwagę miejsce położenia - Cieszyn - w którym studenci nie są w stanie funkcjonować ucząc się i pracując. Wielu z nich pracuje sezonowo w okresie wakacyjnym (np w Holandii itp.). Brak organizacji i przestarzały program nauczania - znam opinie innych naukowców na temat Cieszyna, mówiące że tak się robiło Etnologię w latach 70 XX wieku - powodują że studentów jest tam jak na lekarstwo. Oczywiście zamiast zmienić miejsce prowadzenia zajęć np na Katowice, lepiej siedzieć na pograniczu i udawać że problem jest wśród ludzi nie chcących studiować bezrobocia. Celowo użyłem słowa bezrobocie, gdyż na Etnologii znajdujących sie na innych uczelniach, absolwenci mają wiadomości od wykładowców, gdzie akurat szukają etnologa, wywieszone są ogłoszenia o prace, a czasami nawet absolwenci są polecani poszczególnym placówkom kultury. Cieszyn radzi skończyć studia i zadzwonić po otrzymaniu wakatu. NIE POLECAM STRATA CZASU....
Anna
W tym roku skończyłam licencjat z języków stosowanych - język rosyjski z językiem angielskim. Jeśli ktoś wybiera się na ten kierunek z myślą, że nauczy się tu rosyjskiego i angielskiego na podobnym poziomie, to może się rozczarować, tak jak ja. 2/3 przedmiotów jest związana z rosyjskim. Jeśli chodzi o angielski, to jest to tylko praktyczna nauka niepodzielona na konwersacje, fonetykę itd. (w odróżnieniu od rosyjskiego), a oprócz tego kilka przedmiotów z tłumaczeń angielskich i wiedzy o krajach anglojęzycznych po około 1-2 zajęciach na semestr. Rosyjskiego można nauczyć się tutaj na dobrym poziomie całkiem od zera w ciągu 3 lat, ale angielski jest na poziomie licealnym. A jeśli zależy wam tylko na papierku o ukończeniu studiów z dwóch języków, to też można się zdziwić - mimo że 3 lata chodziłam do grupy C1 z angielskiego, w suplemencie do dyplomu jest informacja, że mój poziom rosyjskiego to C2, a angielskiego B2. Dodam, że nigdzie nie dało się uzyskać tej informacji na temat poziomu języków itd., więc wszystko okazuje się dopiero przy odbieraniu dyplomu.
16.09.2020
25.08.2020
pytanie.
Witam, dostałem się na pojazdy samochodowe i mechanikę i budowę maszyn . Są to kierunki dość zbliżone do siebie. Słyszałem , że na Politechnice , jak na większości uczelni technicznych jest ogromny hardkor i przesiew studentów , szczególnie z fizyki , matematyki itp. Dostałem się jeszcze do Tarnowa na elektronikę ( wykładowcy tam są z AGH ) , NIESTETY obawiam się wykładowców z AGH, mój kolega zrezygnował z kierunku Elektronika (studiował na AGH) , bo byli bardzo ciężcy do przejścia i przeniósł się na Politechnikę Krakowska na wydział mechaniczny na automatykę i robotykę i nie narzeka. Myślę jeszcze nad mechatroniką u mnie na uczelni w Sączu, ale słyszałem , że kierunek jest hardkorowy (super trudny, super ciężki do skończenia), a też perspektywy pracy są różne, tak samo jak po automatyce i robotyce. proszę o kontakt na nr 505 894 829, e-mail szewczykkmarcin@o2.pl lub na facebooku Szewczyk Marcin , jeśli ktoś coś wie i potrafiłby mi doradzić.
Uniwersytet Śląski w Katowicach
odpowiedź dla Karol z dnia 15.08.2020
Zgodnie z przyjętymi kryteriami kwalifikacji, żaden z kierunków studiów prowadzonych w Uniwersytecie Śląskim, nie wprowadził ograniczenia w postaci wymaganych progów punktowych. W związku z czym nie podajemy kandydatom do wiadomości wysokości progów punktowych osiągniętych w ramach przyjęć na studia w ubiegłorocznej rekrutacji. Progi punktowe są ustalane rokrocznie w trakcie opracowywania przez komisje rekrutacyjne list rankingowych i są niezależne od progów w latach ubiegłych. Ich wysokość zależy bowiem między innymi od liczby kandydatów, osiągniętych przez nich w danym roku wyników egzaminu maturalnego oraz ustalonych kryteriów kwalifikacyjnych. Informacja dostępna na stronie https://us.edu.pl/kandydat/rekrutacja-na-studia-krok-po-kroku/progi-punktowe-liczba-kandydatow-na-1-miejsce/
17.08.2020
15.08.2020
Karol
Jaki był liczba punktów (próg rekrutacyjny) na kierunek filologia rosyjska z językiem angielskim w zeszłym roku?
Uniwersytet Śląski w Katowicach
odpowiedź dla Krzysiek z dnia 11.08.2020
Zgodnie z przyjętymi kryteriami kwalifikacji, żaden z kierunków studiów prowadzonych w Uniwersytecie Śląskim, nie wprowadził ograniczenia w postaci wymaganych progów punktowych. W związku z czym nie podajemy kandydatom do wiadomości wysokości progów punktowych osiągniętych w ramach przyjęć na studia w ubiegłorocznej rekrutacji. Progi punktowe są ustalane rokrocznie w trakcie opracowywania przez komisje rekrutacyjne list rankingowych i są niezależne od progów w latach ubiegłych. Ich wysokość zależy bowiem między innymi od liczby kandydatów, osiągniętych przez nich w danym roku wyników egzaminu maturalnego oraz ustalonych kryteriów kwalifikacyjnych. Informacja dostępna na stronie https://us.edu.pl/kandydat/rekrutacja-na-studia-krok-po-kroku/progi-punktowe-liczba-kandydatow-na-1-miejsce/ W ustalonych kryteriach przyjęć wydział nie wprowadził dodatkowej punktacji za poziom rozszerzony. Natomiast w przypadku zdawania przedmiotu na poziomie podstawowym i rozszerzonym, w postępowaniu kwalifikacyjnym brany jest pod uwagę wynik korzystniejszy dla kandydata.
12.08.2020
11.08.2020
Krzysiek
Ktoś zna progi z tamtego roku na kognitywistyke? Dlaczego rozszerzenia nie są lepiej punktowane niż podstawa??
Maja
Chciałabym przestrzec wszystkie osoby myślące o studiach na kierunku Informacja Naukowa i Bibliotekoznawstwo. Piszę to jako absolwentka tego kierunku z kilkoma latami doświadczenia na rynku pracy. To, o czym uczą na tych studiach to sterta masakrycznych i totalnie nieprzydatnych bzdur. Rzeczywistość jest zupełnie inna i można obudzić się z ręką w nocniku. Prowadzący nie mają pojęcia o tym, jak obecnie wygląda praca w bibliotece szkolnej, o tym, że na głowie bibliotekarza jest dotacja podręcznikowa i chodzenie na zastępstwa. Nie dowiecie się tam niczego o fundrisingu, który będzie podstawowym narzędziem w zdobywaniu pieniędzy na nowości, na które szkoły nie mają pieniędzy. Nikt Wam nie powie też o tym, jak pracować z dziećmi z orzeczeniami, a takich w szkołach jest coraz więcej. Napakują Wam za to głowę wiedzą o SIW czy innych dziwnie brzmiących tezaurusach, których nigdy więcej już nie zobaczycie. Do dziś pamiętam zajęcia z pewnym panem, który wykładał zarządzanie biblioteką, ale dumny był z tego, że nie przepracował w niej ani jednego dnia. Uważam, że te studia to zmarnowany czas w mojej karierze naukowej.
13.07.2020
25.06.2020
Ala
Wypowie się ktoś na temat Kultury mediów bądź Zarządzania zasobami ludzkimi?
Emilia
Witam. Czy ma ktoś jakieś opinie o kierunku pedagogika na studiach 1 stopnia? Dokładnie chodzi o pedagogike resocjalizacyjną:)
21.06.2020
14.06.2020
Karolina19
Ile jest miejsc na kierunek pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna? Macie jakieś opinie o tym kierunku?
Nina
MAm pytanie o rekrutację na arteterapię. Jest napisane, że nie jest wymagane przygotowanie artystyczne, jednocześnie odbywa się sprawdzian kompetencji muzycznych. Jaki jest poziom tego egzaminu. Czy faktycznie nie trzeba się szczególnie przygotować?
27.05.2020
25.05.2020
Psychologia wieczorowa
Hej, studiuje ktoś psychologie wieczorową ? Jeżeli tak to ile mieliście punktów, że się dostaliście ?
Marta
Wypowie się ktoś na temat filologii hiszpańskiej? Warto czy lepiej wybrać się gdzie indziej?
25.05.2020
23.05.2020
Agata
A czy warto studiować na UŚ filologie angielską ? Jak wygląda atmosfera i poziom nauczania ? Warte polecenia ? Ciężko się dostać ?
Ania
Dzień dobry, czy jest szansa na dostanie się na psychologię w trybie stacjonarnym, jeśli jedynym przedmiotem zdawanym na poziomie rozszerzonym jest biologia?
23.05.2020
05.05.2020
-Lolog
Jako asolwent UŚ oraz w późniejszym czasie innej katwoickiej uczelni jestem w stanie obiektywnie spojrzeć na pewnio sprawy. Studia filologiczne to jakaś masakra, może i stuent wychodzi po nich obkuty, ale to za sprawą wkładu własnego i mocnego ciśnięcia wykładowców, którzy dużo w zamian nie dają. Ci najbardzij oddani profesjonaliści to niestety wykładowcy takich przedmiotów jak literatura czy historia, a nie oszukujmy się, nie o to chodzi, szczególnie gdy jest się na profilu np. tłumaczeniowym. Dowiedziec się czegos o programach ułatwiających życie tłumaczowi? Zapomnij! Przygotowanie do napisanie pracy? Nie ma opcji! Weź się za to sam, a jak? Ogarnij. I takie w głównej mierze jest podejście Wydziału Filologicznego. Ciężkie studia wymagają cięzkiej pracy... właśnej. Na studia za granicą też sie jest ciężko dostac, miejsca pryzynawana są wg ilości studentów, a FIlologia nie ma ich zbyt dużo, w dodatku ranking średnich... serio? Na filologii od 75% to dopiero dostateczny. Nie zawaham się nawet porównac stopnia trudności wyżej wymienionych studiów do Prawa (a mam odniesienie). Przemyślcie proszę zatem dziesięć razy zanim się tam wybierzecie.
Psychologia
Czy jest ktoś kto studiuje psychologię zaocznie ? I mógłby się podzielić swoją opinią na temat Tego kierunku na UŚ ? Jqk wygląda rekrutacja ?
04.05.2020
02.05.2020
Marta
Hej, szukam opinii na temat zarządzania, bądź psychologii na UŚ. Przyznam, że jeśli chodzi o zarządzanie biorę pod uwagę jeszcze Uniwersytet Ekonomiczny i AWF i mam mętlik w głowie co wybrać i gdzie. Chciałby może ktoś pomóc w decyzji i podzielić się opiniami ?
Alina
Polecacie wybór Filologii włoskiej,a może lepiej jakiś inny rodzaj Filologii? W liceum mam podstawy włoskiego, ale są to tylko podstawy. Czy be problemu poradzę sobie właściwie bez znajomości tego języka? Czy egzamin na koniec taki jak np. matura ustna?
28.04.2020
24.04.2020
Maja
Jak się studiuje na historii sztuki na tej uczelni?
EJ
Nie polecam kierunek prawo US. Ja będę z tego miejsca uciekać. Profesorowie naprawdę bez jakiegoś podejścia ludzkiego do studentów. Traktują czlowieka jak a smiec . Kończę 2 rok i liczę dni żeby z tego kolchozu wyjść. Trzymajcie się z dala.
18.04.2020
16.04.2020
Anonimus
Filologia rosyjska na UŚ. Studia wywołują mieszane uczucia. Na kierunku są wybitni prowadzący, którzy świetnie potrafią zaciekawić przedmiotem, prowadząc go w sposób jasny, przyjemny, a do tego wymagając adekwatnie do przerobionego materiału. Szkoda, że dotyczy to głównie przedmiotów literaturoznawczych i językoznawczych. Nauka języka rosyjskiego leży (niewielu prowadzących potrafi dobrze przekazać wiedzę oraz wskazać drogę do samodzielnej nauki, co jest bardzo ważne, aby opanować język na wysokim poziomie, zbyt mała liczba godzin języka, nie zorganizowanie i nie dogranie przedmiotów w ramach PNJR - nie ma jasno ustalonego planu i weryfikacji jego realizacji, na pisaniu mało pisania) - badanie literatury, kultury i językoznawstwa rosyjskiego jest niemożliwe bez porządnej znajomości języka rosyjskiego, program studiów leży, nieadekwatne przedmioty do wybranej specjalności - specjalność biznesowa ma więcej przedmiotów tłumaczeniowych niż specjalność tłumaczeniowa. Szkoda, bo studia ciekawe, przydałaby się im reorganizacja, nowa siatka godzin i weryfikacja prowadzących i lepsza organizacja PNJR, który to przedmiot stanowi bazę do rozważań na tematy akademickie, a także jest głównym narzędziem, który przyda się w przyszłej pracy zawodowej.
Anonim
Do Patryk. Bezzasadnie? Oczywiście, że nie ma na to jasnych dowodów, ponieważ każdy anonimowo może sobię tę ocenę wystawić, natomiast widać, która uczelnia cały czas idzie w rankingu w górę, podczas gdy inne w jednym momencie lecą w dół. Ciekawe dlaczego jesteście teraz na 3-cim miejscu i coraz wyżej w rankingu, skoro niedawno było inaczej. Owszem, kilka miesięcy temu UŚ był na pierwszej stronie, ale ktoś zauważył, że oceny innych uczelni nagle poszły w dół, tylko nie ocena UŚ, i postanowił zrobić wam niespodziankę :). Dodawajcie sobię tę oceny, w porządku, ale nie obniżajcie ich innym uczelniom, bo to już nie jest fair play. A co ciekawe, oceny najwyżej ocenionych uczelni jak sgh, agh czy UJ jeszcze kilka miesięcy temu kształtowały się koło 9,20/30 a teraz jest to maks. 9,02..... ktoś wyjaśni to ciekawe zjawisko? Dodatkowo po dodaniu niższego komentarza przez autora o imieniu Patryk, znów wszystkie oceny innych uczelni poszły na łeb na szyję, i znów tylko ocena UŚ się nie zmieniła :) Czyżby znalazł się sprawca tego incydentu? Może administrator tym by się zajął? Może prawda zabolała? I masz rację, mój komentarz szkodzi waszej uczelni, ale raz, że widzę, co się dzieje, więc nazywanie mojego wcześniejszego komentarza bezzasadnym jest lekką przesadą i zwykłym odwróceniem uwagi, a dwa, przecież nie będę bezczynnie się temu przyglądał ;)
08.04.2020
28.03.2020
Patryk
Jako student Uniwersytetu uważam, że administrator powinien usunąć poniższy komentarz. Jest on dla całego gremium naszej uczelni szkodliwy i bezzasadnie stawia nas w złym świetle. Rozumiem, że mamy obecnie trudne czasy, ale nie warto dopatrywać się wszędzie spisku, a już na pewno pisząc,,jaki uniwersytet to robi '' nie należy oczerniać władz uczelnianych. Pozdrawiam.
Anonim
Mam wrażenie, że ktoś z tego uniwersytetu leci sobię ewidentnie w kulki i obniża wszystkim najwyższej ocenionym uczelniom oceny. Jakoś dziwnym trafem, gdy oceny wszystkich prestiżowych uczelni na pierwszej stronie pokolei naraz lecą w dół, Uniwerek Śląski idzie w górę :) . Ludzie, to widać i widać też, jaka uczelnia to robi i to nie jest w porządku, szanujmy się ;)
18.03.2020
07.03.2020
Aga
Czy ktoś studiuje pracę socjalną?
Grafika gier
Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat kierunku Grafiki 3d, projektowania gier?
02.03.2020
25.02.2020
Ada
Polecacie akademiki Uniwerku Śląskiego?
Karla
Jak oceniacie akademiki UŚ?
17.02.2020
06.02.2020
Pedagogika zaoczna
Koszty edukacji nieadekwatne do przekazywanej wiedzy. Mnóstwo zapychaczy. Na egzaminach wymagania z kosmosu, a sesja odbywa się co tydzień. W tygodniu od 8 praktyki, na wakacyjnie nikt nie chce przyjmować. Studia zaoczne są dla osób pracujących, a tutaj wszystko jest utrudniane. Ciekawe, gdzie znajdę pracę od poniedziałku do czwartku? Niby to studia zaoczne, a jest gorzej niż na dziennych (wiem, bo też studiowałam wcześniej w takim trybie). Ogólnie nie polecam pedagogiki, szkoda czasu, nerwów i pieniędzy. No, chyba, że ktoś może nie pracować tylko skupić się na nauce i zadowala go pensja rzędu 2700 to warto.
Iza
Jakie były progi punktowe na filologii angielskiej?
20.01.2020
19.01.2020
natka
Jak trudno jest się dostać na filologię angielską z japońskim? Wie ktoś ile mniej więcej trzeba mieć procent z matury z angielskiego?
wiktoria
Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat kierunku: filologia angielska- kultura, media, translacja? lub na temat którejkolwiek specjalności
19.01.2020
13.01.2020
Gość
Studia zaoczne - kontakt i przekazywanie jakichkolwiek informacji jest na poziomie zero, wykładowcy nie prowadzą zajęć tylko opowiadają o wspaniałych czas PRL-u po czym wymagają nie wiadomo czego na egzaminach. Koszty edukacji nie adekwatne do poziomu przekazania informacji i edukowania
Paula
Czy na jakieś kierunki biologiczne będzie nabór zimowy?
10.01.2020
02.01.2020
Literatka
Jak jest na filologii polskiej I stopnia? Ktoś może się podzielić opinią?
Maja
Wybieram się na biotechnologię gdzieś na Śląsku. To jedna z uczelni. Macie opinie o UŚ, ewentualnie innych szkołach, które realizują ten kierunek?
02.01.2020
17.12.2019
Ala
Rozważam sztukę pisania lub filologię polską. Podzielcie się opiniami o każdym kierunku. Czy część programu się pokrywa?
Studentka pedagogiki
Witam. Jak jest na pedagogice II stopnia? Myślę o tym kierunku, jako o uzupełniającym. Ktoś studiuje/ studiował i wie? Jaki jest poziom i jacy wykładowcy?
13.12.2019
29.11.2019
Daria
Chciałabym studiować biotechnologię, najlepiej gdzieś na Śląsku. Polecacie UŚ? Czy lepiej szukać gdzieś indziej?
Student
Magistrzy którzy uczą na FILOLOGI ROSYJSKIEJ nie mają nawet poziomu B2 ROSYJSKIEGO . Pani z Ukrainy która uczy rosyjskiego w biznesie powinna zmienić zawód (może zbieranie truskawek).
27.11.2019
21.10.2019
Ala
Jakie macie opinie o akademikach UŚ? Warunki, koszty itp?
Aleks
Czy ciężko utrzymać się na biofizyce?
11.10.2019
30.09.2019
Jan
Czy polecacie tu studia podyplomowe z administracji.
Kognitywistyka
Cześć, orientuje się ktoś może dlaczego tak mało (17) osób zapisało się na Kognitywistykę II stopnia?
18.09.2019
18.09.2019
Iwo
Podzielcie się opiniami o mechatronice. Czy jest ciężko, ogólnie jak studia.
oski
jakieś opinie nt. rzeźby prowadzonej na edukacji plastycznej?
18.09.2019
12.09.2019
Laura
Hej, co powiecie o pracy socjalnej (szczeg niestacjonarne) -dobre przygotowanie, atmosfera? Mile widziana bylaby odpowiedz, dzieki :)
Michał
Czy studia zaoczne standardowo co 2 tygodnie? Jeśli piątki to od której godziny?
06.09.2019
29.08.2019
Uniwersytet Śląski
odpowiedź dla nati z dnia 21.07.2019
Zgodnie z przyjętymi kryteriami kwalifikacji - żaden z kierunków studiów prowadzonych w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach nie wprowadził ograniczenia w postaci wymaganych progów punktowych.
Uniwersytet Śląski
odpowiedź dla ala z dnia 23.08.2019
II nabór na studia potrwa do 12 września, do godz. 23:59.
26.08.2019
23.08.2019
ala
Do kiedy trwa II nabór?
Przedsiębiorczość II st
Jak oceniacie kierunek Przedsiębiorczość, stacjonarne, 2 stopnia? Dzięki z góry
11.08.2019
09.08.2019
Kamil
Kiedy są decyzje w sprawie akademików?
nati
Jakie były progi na inżynierię materiałową?
21.07.2019
20.07.2019
maciej
Jakie są szanse na akademik? Ile miejsc jest przewidzianych dla nowych studentów?
Uniwersytet Śląski
odpowiedź dla politologia z dnia 15.07.2019
Na kierunek politologia jest ok. 2 kandydatów na 1 miejsce. Decyzje o uruchomieniu dodatkowego naboru podejmuje komisja po zakończeniu naboru podstawowego i tylko w przypadku gdy nie został wypełniony limit miejsc. Informacja o II naborach publikowana jest na stronie Uniwersytetu najwcześniej na początku sierpnia.
16.07.2019
15.07.2019
politologia
Na ile popularna jest Politologia? czy jest opcja na drugi nabór i możliwość złożenia dokumentów w drugiej połowie sierpnia czy raczej bez szans?
Do osoby, która studiowała kryminologię
*do osoby, która studiowała kryminologię i chce się wybrać na pedagogikę* Hej, na jakiej uczelni studiowałaś kryminologię?
11.07.2019
10.07.2019
słuchacz
odradzam optometrie podyplomową na tej pseudo uczelni. Jeden wielki cyrk
Iza
jak oceniacie filologię słowiańską na US? który z języków oferowanych jest zazwyczaj wybierany przez studentow i daje pewność utworzenia grupy: bułgarski, chorwacki, czeski, macedoński, serbski, słowacki czy słoweński? kiedy się go wybiera, od razu na pierwszym semestrze? czy polecacie?
05.07.2019
04.07.2019
ola
Jakie są lektoraty na mediteranistyce.
Ola
Czy ktoś mógłby napisać jak wyglądają studia zaoczne z psychologii na UŚ? Ile jest zajęć w ciągu dnia, jak to godzicie z pracą, czy przyjechaliście do Katowic z daleka itd. Będę wdzięczna za pomoc! :)
19.06.2019
14.06.2019
bezpieczeństwo narodowe II stopnia
Hejka. Studiował ktoś bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe? jak oceniacie studia licencjackie i magisterskie? Jakie są wasze opinie na temat tego kierunku i uczelni?
Filologia polska.
Co powiecie o filologii polskiej? Czy ciężko się dostać?
27.05.2019
16.05.2019
I0
Jaki poziom znajomości języka wymagany jest na folologiach obcych (germańska, angielska). Na wrocławskim wszystkich oprócz angielskiej uczą od podstaw. A tu?
maturzystka
ktoś tutaj orientuje się jak wygląda psychologia na uniwersytecie śląskim?:) czy może lepiej zrobić rok przerwy i starać się dostać na wrocławski?
11.05.2019
09.05.2019
Międzynarodowe Studia Polskie - kandydat
Cześć. Czy ktoś (głównie studenci tego kierunku) może co nieco o tym kierunku opowiedzieć? Opis brzmi świetnie i mnie zainteresował. Chciałam wybrać MSP z japońskim na UŚ. Czy warto? Jak to wszystko wygląda? Ciężko się dostać, a później utrzymać? Jak to jest ogólnie z tą atmosferą na UŚ-iu i organizacją? Jak sobie radzi wydział ww. kierunku w Sosnowcu, bo zakładam, że to właśnie tam będę musiała jeździć? Za każdą informację dziękuję. I czekam.
PR
Mam pytania do studentów prawa na Uś: *Ile mieliście punktów przy rekrutacji? *Czy ciężko się było dostać? *Jaka jest Wasza opinia na temat studiów? byłbym wdzięczny za odpowiedź
01.05.2019
10.03.2019
opinie o pedagogice
Hej. w tym roku będę kończyć licencjat na kierunku kryminologia. Z mojej obecnej uczelni jestem baaardzo niezadowolona. Jeżeli chodzi o magisterkę, myślałam o pójściu na pedagogikę resocjalizacyjną z profilaktyką społeczną do Katowic. Jak oceniacie licencjat z tego kierunku? Skończył ktoś z tego magisterkę? Bardzo zależy mi na obiektywnych opiniach :(
Aneta Z.
zgadzam się co do filologii rosyjskiej, całkowicie nie potrzebny kierunek. moja siostra studiowała jako drugi kierunek ale uciekła stamtąd. ja skończyłam matematykę na uś z poziomu licencjatu a na studia magisterskie pojechałam do Krakowa :) obie uczelnie są super, na us-iu może trochę organizacja leży, ale byłam zadowolona. przeniosłam się ze względu na propozycję pracy w Krakowie, gdyby nie to, pewnie zostałabym na uś. polecam!!!!
03.02.2019
16.01.2019
absolwentka
Studiowałam filologię rosyjską na UŚ. Wspominam miło, dużo ciekawych zajęć i fajnych wykładowców, ale dużo też takich do wyrzucenia. Wiem, że mój były wydział aktualnie jest zdesperowany bo mało studentów, przez co posuwa się do równie desperackich ruchów. Niż demograficzny, do tego ludzie zorientowali się, że niestety ale perspektywy zawodowe po tym kierunku są praktycznie zerowe, więc nawet jeśli przemawia przez nas pasja i zamiłowanie do języka rosyjskiego,lepiej wybrać coś, co da nam pracę. Sama nigdy nie pracowałam w zawodzie (jeśli założyć, że po tych studiach zdobywa się jakiś zawód). I płacę aktualnie za kolejne studia, żeby móc się rozwijać w innej branży. Cóż, generalnie te studia to był bardzo fajny czas. Gdybym mogła go cofnąć, po licencjacie uciekłabym na kierunek, który daje perspektywy zawodowe. Jedno mam zastrzeżenie - uczelnia faworyzowała biernych, miernych, ale biernych. Czyli takich, którzy nie mieli rzeczywistych umiejętności językowych, a takich, którym chciało się kuć na pamięć tekstów i pytań na egzaminy ustne (co jest absurdem!), wykładowcy z PNJR powinni stawiać na spontan, kontakt z żywym dialogiem, a nie kazać opowiadać na egzaminie ustnym o historii baletu, łącznie z datami. Rozumiem, że w ten sposób faworyzują "miernych ale wiernych", ale to filologia i powinno oceniać się rzeczywiste predyspozycje, a nie kucie na blachę. Studia jako całokształt (atmosfera, wykładowcy) w skali od 1 do 6 oceniam na 5-. Perspektywy zawodowe i przydatność tych studiów oceniam na 2. Jeśli nie macie pasji do rosyjskiego, idźcie gdzieś indziej. Nawet z trywialnych powodów, jakimi mogą być perspektywy pracy.
Kp56
Studiuję socjalkę i nie mam zarzutów.
13.11.2018
07.10.2018
Anna
Rafi tez nacioles sie na prace socjalna na WNS ?? Pozostaje tylko uprzedzic innych ze ten wydzial a kierunek w szczegolbosci to nieporozumienie.
Amber
Nie polecam polonistyki, sztuki pisania ani dziennikarstwa. Nie dość, że będziecie tam cierpieć i tylko czytać głupoty, to jeszcze nie znajdziecie po tym żadnej pracy w zawodzie.
28.09.2018
16.09.2018
Administrator
Komentarz usunięty - naruszenie regulaminu.
Osoba
Czy jest wf na studiach niestacjonarnych (administracja)?
31.08.2018
23.08.2018
Roksana
Jakie są Wasze opinie na temat kierunków takich jak: filologia polska, sztuka pisania i dziennikarstwo na UŚ? Byłabym wdzięczna, gdyby ktoś wypowiedział się rzetelnie i - przede wszystkim - szczerze. :)
Kot
Jakie są wasze opinie o psychologii na UŚ? Złożyłam tam dokumenty ale zastanawiam się nad przeniesieniem ich na Akademię Ignatinum (tyle że tu przeraża mnie katolickość uczelni)
17.07.2018
16.07.2018
Rafi
Generanie UŚ lata świetności ma za sobą ( niestety ). Studiowałem pracę socjalną na WNS i ten kierunek to jest porażka na całej linii. Teoretycy w większości nie mający pojęcia o czym mówią. Kierunek z czapy (tak jak i kadra).
Pedagogika
Jakie są wasze opinie o pedagogice na UŚ?
12.07.2018
10.07.2018
Natalia
Dzień dobry, proszę o opinię na temat studiów zaocznych, osoby studiujące, bądź osoby, które ukończyły studia niestacjonarne z pedagogiki w Katowicach.
kandydat
witam , mam pytanie odnośnie rekrutacji , w tym roku nie było rozmowy kwalifikacyjnej na kierunku projektowania gier i przestrzeni wirtualnej:grafika więc nie miałem jak się wybronić rozmową bo prace też nie za specjalne(robione na biegu i praktycznie same szkice na papierze ),mam zamiar ostro wziąć się do roboty żeby dostać się za rok ale nie wiem szczerze co robić w związku z tym chciałbym się zapytać kogoś kto już studiuje ten kierunek o jakieś wskazówki odnośnie przygotowania teczki ,czy więcej prac graficznych cyfrowych ,modele 3d itp czy chodzi głównie o warsztat ?
05.07.2018
25.06.2018
języki stosowane ang-fr lub filologia ang z niemieckim
jakieś opinie na temat tych kierunków? informacje na stronie umiem czytać, chodzi o jakieś doświadczenia z pierwszej ręki, wartość tych studiów i możliwości w praktyce :)
Ana
Hej! Czy ktoś wybiera się na administrację niestacjonarna licencjat?????
13.06.2018
13.06.2018
Pytanie.
Czy można zrobić magisterkę ze specjalizacji nauczycielskiej bez licencjatu z tego kierunku?
Xhbtz
Orientuje sie ktoś jaki trzeba mieć poziom angielskiego na filologie? B2, C1? Jest bardzo ciężko? Interesuje mnie specjalizacja "projektowanie rozrywki interaktywnej oraz lokalizacja gier i oprogramowania"
06.06.2018
31.05.2018
Filologia włoska
Witam jakie progi były w ubiegłym roku na filologię włoską?
Sandra
Witam, czy ktoś mógłby mi co nieco powiedzieć o lingwistyce :) . Chodzi mi głównie o angielską z niemieckim ;) (ps. każda informacja) jest dla mnie cenna
28.05.2018
27.05.2018
doktorant Historii
Droga Pani ,,Zawiedziona (...)''. Kadra na wysokim poziomie, wielu profesorów z długoletnim stażem, o czym świadczą liczne publikacje wydawane z ramienia wydziału. Do tego autorski program studiowania i rzecz jasna specjalizacje, które moim zdaniem nie pozostawiają wiele do życzenia. Jeśli mogę zapytać, który rok Pani studiuje? Czy aby nie jest Pani jedną ze studentek, której się nie powiodło?
Olek
Witam! Chcialbym sie dowiedziec jak jest na zarzadzaniu na Uniwersytecie Slaskim w Katowicach, chodzi mi o studia dzienne. Jest ciezko? Czy duzo osob chce studiowac ten kierunek? Macie tez przedmiot biznesowy Angielski?
25.05.2018
14.05.2018
Zawiedziona kierunkiem HISTORIA na UŚ.
Ja zdecydowanie jestem na NIE dla kierunku historia na UŚ. Program studiowania średni( w niektórych przypadkach bardzo nie jasne zasady), specjalizacje dające wiele do życzenia, kadra też (szczerze, to szału nie ma), acz są wyjątki(aż dwie osoby!)! Zdecydowanie radzę szukać innej uczelni, bo UŚ, to tylko stagnacja. Nic te studia w Katowicach nie rozwijają- szkoda czasu. Sama uciekam gdzie indziej na magisterkę z historii. Masz szanse studiowania gdzieś indziej, i wiesz, ze jest to sprawdzona uczelnia? Wybierz inne miejsce, by się rozwijać.
lele
czy ktoś mógłby mi powiedzieć co nie co o kierunku administracja. Zastanawiam się nad studiami niestacjonarnymi ktoś coś jakieś opinie?
08.05.2018
07.05.2018
betti
Czy mógłby ktoś wyrazic swoja opinię na temat lingwistyki? Konkretnie interesuje mnie z włoskim i angielskim.
pyt.
jeżeli rekrutacja rusza 1 czerwca, czy egzaminy ustne maturalne moga być po tym terminie? bo tak ktoś mi powiedział, ale wtedy robi się problem z aplikowaniem... na ile trzeba się spieszyć z rejestracją? jak to w praktyce wygląda?
04.05.2018
12.04.2018
Maciek
Oczywiście mowa o informatyce ;)
Julia99
Czy ktoś, kto studiuje psychologie pamięta ile miał punktów?
07.04.2018
02.04.2018
Filologia Angielska
Czy ktoś orientuje się ile procent mniej więcej trzeba uzyskać z języka angielskiego, by dostać się na którykolwiek kierunek filologii angielskiej?
Natalia
Studiuje psychologię i nie zgadzam się z tym, ze atmosfera jest koszmarna. Jestem na czwartym roku, zajęcia są niezwykle ciekawe i nie ma mowy o żadnym zastraszaniu. Nie wiem skąd takie doniesienia ale są fałszywe. Polecam Uś.
17.03.2018
06.03.2018
NZStudent
Wydział Informatyki i Nauki o Materiałach. NIE POLECAM kierunku na studiach dziennych Informatyka Inżynierska. System oceniania z przedmiotu wprowadzenie do informatyki jest nie do zaakceptowania. Większość studentów nie daje sobie rady z tym. Przedmiot totalnie nieprzydatny, a są ludzie którzy mają napisaną pracą inżynierską, a nie mogą tego zdać. Niestety 80% na 3 to nieporozumienie z tak trudnego materiału.
Pytanie kierunek: historia
Cześć od października mam zamiar iść na studia licencjackie z historii. Czy ktoś może mi powiedzieć jak tam mniej więcej to wygląda jeżeli chodzi o wykładowców itd. niestety się już sparzyłam na jednym kierunku i nie chcę tego powtórzyć ;)
05.03.2018
05.03.2018
Kierunek: psychologia
Koszmarna atmosfera, ciągłe zastraszania niezaliczeniem, wymaga się od studenta ogromnej ilości niepotrzebnej wiedzy na niepotrzebne przedmioty (które na innych uczelniach są jedynie formalnością), wydaję się że tylko po to aby zrobić jak największy przesiew. Przez cały czas odnosi się wrażenie że uczelnia robi wielką łaskę że w ogóle pozawala studiować. Zdarzają się ciekawe zajęcia z zaangażowanymi prowadzącymi ale jest to rzadkość. Odradzam z całego serca.
Pytająca
Witam od października mam zamiar wybrać się na studia zaoczne magisterskie na kierunek Turystyka. Czy ktoś z was studiuje/studiował turystykę? Jak oceniacie ten kierunek, wykładowców, uczelnie, jakie są zajęcia ?. Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi:)
02.03.2018
28.02.2018
Do zaciekawiona
Dużo nauki, ale kurs ciekawy. Ogólnie polecam. Z tym, że trzeba mieć opanowany angielski na przyzwoitym poziomie, inaczej trzeba będzie sporo nadrabiać.
zaciekawiona
Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat zaocznych studiów Filologia, specjalność: języki stosowane: język francuski i język angielski z programem tłumaczeniowym ?? będę wdzięczna :)
24.02.2018
13.02.2018
Andrzej
Do oburzonych na ranking ; przecież głosujemy my studenci a nie pijarowcy
KFil
Jestem doktoratem. Nie znam ani jednej osoby, która po nauce na UŚ-iu miała problemy natury psychicznej. To wierutne kłamstwa. Tylko po co i dlaczego insynuowane?
12.02.2018
12.02.2018
Administrator
Komentarz usunięy.
Emily
Siemanko ludziska, zechce ktoś coś więcej powiedzieć o kierunku "Filologia germańska, specjalność: język niemiecki od podstaw"? Trzeba już coś umieć po niemiecku mówić/pisać/czytać czy ten kierunek jest swego rodzaju kursem niemieckiego?
07.02.2018
03.02.2018
Tomek
Jeśli ktoś by chciał stracić status bycia człowiekiem i zostać nic nie wartym śmieciem polecam tą uczelnie . Po trzech latach za miast zawodu będą na was czekać długie wizyty u psychologa lub szpital psychiatryczny . Ależ też może być ciężko ponieważ na tej uczelni liczą się tylko pieniądze nic więcej . Myśli samobójcze na tej uczelni to codzienność
ann
Hejka, co powiecie o socjologii na tej uczelni? ;)
31.01.2018
30.01.2018
niki
Też jestem na kulturach mediów i nie zgodzę się. Są prace pisemne i egzaminy i PREZENTACJE USTNE, na które musisz się przygotować samodzielnie z tekstów kultury. Prócz tego poznajemy pojęcia z dziedziny reklamy, mediów, pr-u, komunikacji i szeroko rozumianej kultury multimedialnej. Kierunek dla pasjonatów i naprawdę rozwijający. Teksty są ciekawe. Jeśli użytkownikowi z dołu strony [komentarz] nie odpowiada, to zmień kierunek. ;) Obecnie piszę pracę licencjacką i jestem zachwycony. Jeśli ktoś się tym interesuje, to czytając zapamiętuje sporo ważnych informacji. UŚ 5/5
Ola
Jestem na pierwszym roku na UŚ na kierunku geografia i jestem bardzo zadowolona. W przeciwieństwie do koleżanki/kolegi z kierunku Kultura mediów (wypowiedź poniżej) nie mam poczucia zmarnowanego czasu. Wiem, że uczę się ważnych (i dla mnie interesujących) rzeczy, które będą mi potrzebne w przyszłości do wykonywania wymarzonego zawodu. Wiadomo, wykładowcy różni, jak wszędzie. Głównie są to osoby wymagające, ale sprawiedliwe i służące pomocą. Polecam wszystkim tę uczelnię.
29.01.2018
24.01.2018
Ewa
A może ktoś podzieli się informacjami na temat inżynierii materiałowej? Zapraszam na maila olguss111@wp.pl
alicja
no wysoką mają ocenę, czy aż tak zadowoleni są studenci Uś???
12.01.2018
03.01.2018
kultury_mediow
Praktycznie na każde zajęcia trzeba być przygotowanym z tekstów, które trzeba przeczytać. Nie są to wymagające studia. Atmosfera jest miła. Część wykładowców jest uprzejma i prowadzą zajęcia w sposób interesujący, na większości niestety jedyne na co ma się ochotę to iść spać... Przez co odczuwamy, że marnujemy swój cenny czas. Na zaliczenie przedmiotów głównie są prezentacje, czego wręcz nie cierpię, bo w żaden sposób nie sprawdza to wiedzy, następnie mamy sesje i kilka egzaminów. Wiadomo jak to na każdych studiach mamy przedmioty tzw. zapchaj dziurę. Myślę, że jednak nie warto iść na kierunek kultury mediów.
marco
Kierunek "kultury mediów" na Uniwersytecie Śląskim - mam wrażenie, że dziekanat nie panuje nad tym, jak się odbywają wykłady i czy w ogóle się odbywają. Część wykładowców nie traktuje poważnie studentów i marnuje ich czas. Może ktoś z Dziekanatu zainteresowałby się, ile osób po licencjacie chce robić dalej magisterkę na tym kierunku.
18.11.2017
18.10.2017
janusz
Siema, widze ze otwierana jest rekrutacja zimowa, moze mi ktos polecic ktorys z tamtejszych kierunkow?
Plan
Informatycy!! Macie Plan?
29.09.2017
20.09.2017
Yukata
Hej, jakie są opinie na temat studiów stacjonarnych informacja naukowa i bibliotekoznawstwo II stopnia na UŚ? Ktoś coś? Czy to dobry wybór? Program studiów jest w opisie spoko, ale chciałabym poznać opinie studentów.
Irka
Podzielam opinię Agnieszki K. Super uczelnia i wspaniali ludzie, zarówno po jednej jak i drugiej stronie "katedry" ;-) A co do poniższej rady odnośnie WRiT, zapytałam znajomych i twierdzą, że poziom dość wysoki także jeżeli Ci to wystarcza to możesz śmiało aplikować :-)
18.09.2017
26.08.2017
Pytanie
Dzień dobry. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy warto iść na UŚ na Wydział Radia i Telewizji (kierunek - produkcja filmowo telewizyjna) czy lepiej składać papiery gdzieś indziej? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Agnieszka K.
Jako absolwent z czystym sumieniem mogę polecić Uniwerek Śląski. Świetni ludzie, zarówno po stronie studenckiej jak i wykładowców, profesjonalne podejście. Jestem naprawdę zadowolona, nie wiem czy na innej uczelni byłabym równie usatysfakcjonowana.
22.08.2017
12.08.2017
July19
Cześć. Czy ktoś byłby tak miły i chciał się podzielić swoją opinią na temat kierunku "Matematyka". Czy było warto, jk jest z przepisywaniem się na inne zajęcia (planuję studiować dwa kierunki i chciałabym wiedzieć czy są duże problemy ze zmianami grup) oraz jak jest z wyborem specjalizacji, czy większość się otwiera???? Z góry dziękuję za odpowiedź ;)
Pytanie
Czy ktoś może podzielić się swoja opinią na temat kierunku Prawo niestacjonarne na UŚ?
27.07.2017
25.07.2017
lid
ktos wie cokolwiek o biologii zywnosci? czy ten kierunek w ogole ruszy?
Nikola
Położnictwo jest ok ale trzeba się uczyć ;)
25.07.2017
10.07.2017
Aja
A jak ma się położnictwo na ŚUM?
Sztuka pisania - odpowiedź
Jest i pisanie i teoria. Studia naprawdę się przydają! A wykładowcy wiedzą czego uczyć ;) zapraszamy
06.07.2017
06.07.2017
Sztuka pisania
Dzień dobry. Czy jest tu ktoś kto studiuje sztukę pisania? Zastanawiam się czy faktycznie jest na tym kierunku dużo pisania czy większość to tylko teoria?
Coaching
Prosze o opinie o kierunko Doradztwo filozoficzne i coaching
03.07.2017
30.06.2017
Tosia Jaroszek
Kadra i zajęcia Są ok. Mogę polecić bo to najlepsze lata mojego życia na usiu właśnie. Studiowalam pedagogike
Zainteresowana, z dylematem.
Ktoś coś o PRZEDSIĘBIORCZOŚCI, DORADZTWIE FILOZOFICZNYM I COACHINGU, ZARZADZANIU ZASOBAMI LUDZKIMI? Z góry dziękuję bardzo =)
29.06.2017
27.06.2017
Daniela
Świetny uniwersytet! Wiadomo są lepsi i gorsi wykładowcy jak wszędzie. Ale poziom naprawdę dobry. Uniwersytet się rozwija!
KK
Właśnie kończę studia na WNS na Uniwersytecie Śląskim i również nie mam zbyt dobrych wspomnień, kilka wykładowców jest wspaniałych (o dużej wiedzy i fajnym podejściu do studenta - chcą przekazać wiedzę i zainteresować przedmiotem) Panie w dziekanacie też okej, ale cała organizacja tego wszystkiego to totalna porażka. Wiele razy zdarzało się tak, że przyjeżdżaliśmy na zajęcia, po czym okazało się, że ich nie ma (a nie zostaliśmy o tym w żaden sposób poinformowani) dodam, że dojazd na uczelnie zajmuje mi ponad godzinę. Plan ułożony tragicznie - tłumaczone to było dużą ilością studentów i brakiem sal, ale w rzeczywistości plan po prostu układany jest pod wykładowców i musieliśmy przejeżdżać specjalnie na jedne zajęcia, albo SZEŚĆ godzin okienka, aby czekać na jedne zajęcia. Ogólnie nie było najgorzej, ale patrząc na organizacje i ilość zmarnowanego czasu przez tą uczenie to ja na magisterkę na pewno tam nie pójdę.
24.06.2017
24.06.2017
pola
Gorąco polecam
Administrator
Komentarz usunięty - naruszenie regulaminu.
20.06.2017
16.06.2017
Blackkie
Jeśli chodzi o filologię polską to gorąco polecam. Większość wykładowców jest wspaniała (chociaż oczywiście zdarzają się perełki, które przez pół semestru nie przychodzą na wykłady), ale to nie są studia na które idzie się dlatego, że "lubię czytać". Owszem, czytania jest sporo, ale do tego dochodzi jeszcze gramatyka, obecna w każdym semestrze i poetyka, która w takiej czy innej formie ciągnie się za studentami prawie do końca. Poza tym jest jeszcze dużo przedmiotów pobocznych typu leksykografia czy logika (I semestr). Przedmioty specjalizacyjne są ciekawie, można trafić na bardzo inspirujących wykładowców.
Pancia
Sztukę pisania studiuje się w Katowicach ,ponieważ w Sosnowcu są tylko i wyłącznie języki obce ;)
03.06.2017
01.06.2017
magdalena
Mam pytanie, rekrutuję na kierunek Sztuka pisania na UŚ, są dwa wydziały filologiczne w Katowicach i Sosnowcu? Gdzie studiuję się sztukę pisania? Nie mogę się w tym połapać.
Ola
Cześć, Co myslicie o filologii rosyjskiej 2 stopien na tej uczelni ? :) Ktoś sie wybiera w tym roku? Ktos to studiowal na tej uczelnni?
30.05.2017
23.05.2017
Informatyka
Hej! Mógłby mi ktoś powiedzieć coś na temat informatyki na Uniwersytecie Ślaskim? Aktualnie studuję na 1-wszym orku na Politechnice Czestochowskiej ale meczą mnie dojazdy pociągiem
psychologia?
Hej. Mógłby ktoś napisać coś o psychologii na UŚ? Jacy są wykładowcy, ćwiczeniowcy itp? Waham się między psychologią stosowaną na UJ dlatego bardzo zależy mi na opiniach studentów :D
17.05.2017
08.05.2017
Human
Czy ktoś mógłby powiedzieć coś o filologii polskiej na UŚ? Jestem zainteresowana specjalizacją nauczycielską. Kilku profesorów już poznałam i nie ukrywam, że jestem zainspirowana i raczej mile zaskoczona. Z góry dzięki.
odp kierunek studiów - zainteresowania
Studiuję tu psychologię. Wiele się nasłuchałam, że to nie jest przyszłościowy kierunek, że każdy kto nie umie matmy na to idzie i ogóle ludzie, którzy nie mają pomysłu decydują się na psychologię. Może i jest w tym trochę prawdy, jednakże jest jedno wielkie ALE. Nie każdy na psychologa się nadaje, nie każdy chce być psychologiem w przyszłości, niektórzy idą tylko na studia w tym kierunku, aby rodzice byli dumni. Jak już mówiłam jestem na tym kierunku i jestem baaardzo zadowolona, ponieważ jest to coś z czym wiążę przyszłość, czym od bardzo dawna się interesuję i przez to, że mam chęć zagłębiania się w tę dziedzinę szerzej niż przewiduje plan studiów, przez to, że CHCĘ to robić, wiem, że nie będę miała problemów ze znalezieniem pracy. Bo nie liczy się tylko zakończony kierunek, ale również (w sumie to głównie) PODEJŚCIE!!
29.04.2017
09.04.2017
kierunek studiów - zainteresowania
Wiem czym sie interesuje, ogólnie mam dosyć wg mnie szeroki wachlarz zainteresowań bo interesuje się kierunkami humanistycznymi (jestem humanistką od zawsze), społecznymi i psychologicznymi. Wiem, że tylko to bym mogła studiowac bo to mnie interesuje i w tym bym się spełniła zawodowo, posiadała wiedzę i wiem, że to nie byłyby nudne studia. Nie mam w ogóle zmysłu ścisłego i nie nadawałabym się na to...dlatego interesują mnie 3 kierunki studiów: psychologia, bezpieczeństwo międzynarodowe i narodowe; ew. wewnętrzne oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Jaki kierunek najbardziej z tych 3 możecie polecić? Po którym jest faktycznie największa szansa na rozwój zawodowy i jakąś świetlaną przyszłość? Oczywiście biore pod uwagę tylko UŚ w Katowicach bo mieszkam tu na miejscu a dalszy wyjazd nie wchodziłby w grę. Polecacie psychologię? Faktycznie można znaleźć pracę, rozwijać się w tym kierunku? Interesowałaby mnie sądowa aby potem móc pracować z więźniem bądź w sądzie i potem aby podyplomówkę to ruszyć w kryminologię :) Aktualnie robię tech. administracji, niby powiązania nie ma ale coś się przyda samo dla mnie. Bezp. tez mnie interesuje ale nie wiem czy faktycznie dostałabym się do policji... A jeśli chodzi o psychologię to nawet wyszło mi to z doradcą zawodowym i z psychologiem, że kierunki psychologiczne, społeczne, humanistyczne są dla mnie i warto by było pójść w tym kierunku aby nie zaprzepaścić PS. U mnie wchodziłyby w grę raczej tylko studia zaoczne
DORADZTWO FILOZOFICZNE I COACHING oraz PSYCHOLOGIA
Powiedzcie proszę ktoś coś o tych kierunkach, najlepiej jeśli na którymś z tych jesteś ☺ Chcialabym sie dowiedzieć, czy warto isc na te kierunki i dlaczego, jacy sa wykładowcy itd. Jak oceniacie przedmioty, praktyki, różne dodatkowe zajecia przygotowujące do pracy by zdobyc już troche doswiadczenia. I cokolwiek jeszcze wam sie przypomni =) Bardzo dziekuję z góry, bardzo ny mi zalezalona opini bo rozważam taką kwestie. Ps: Czy jest jakiś próg by się móc dostać, czy biorą okresloną liczbe osób od najlepszego wyniku? Oraz jak bylo w zeszlym roku czy w innym z progiem (podaj prosze rok) bo tego sie najbardziej obawiam ze moge sie nie dostac =/
06.04.2017
04.04.2017
Klaudia
Czy studiuje ktoś z Was biotechnologię i mógłby o tym kierunku trochę więcej opowiedzieć ? Jacy są wykładowcy ?
abc
Studiuje ktoś z was bezpieczeństwo wewnętrzne? Proszę o opinię, czy warto :)
29.03.2017
28.03.2017
Links
Super uniwersytet! Wykładowcy i zajęcia na poziomie
Jadzia
Psychologia jest ok na UŚl, warto, sama jestem po tych studiach. Nie polecam podyplomówki z oligofrenopedagogiki na UŚl.
13.03.2017
08.03.2017
psychologia na UŚ
planuje studia na kierunku Psychologia i chce złożyc dokumenty m.in na Uniwerek Śląski. Mam pytanie do studentów; jak ocenacie tutaj studia psychologiczne? czy macie porównanie z innymi uniwersytetami? może znacie opinie od innych, którzy studiowali w innych uczelniach? czy jesteście zadowoleni z psychologii w Katowicach i czy warto iść na takie studia?
o filologii ang
dziękuję za tak obszerny komentarz koleżanko, tylko takie merytoryczne wpisy mogą naprawdę pomóc w wyborze danego kierunku lub uczelni, po tym co przeczytałam już się nie zastanawiam i za rok wybieram się na angielski z chińskim!
22.01.2017
11.11.2016
studentka 2 roku filologii ang z chińskim
Przykro mi, że tak wiele ludzi ma tak złe doświadczenia z filologią w Sosnowcu. Ja uważam, że jest super. Może to kwestia kierunku, może na tłumaczeniówkach wykładowcy są lepsi. Jestem obecnie na 2 roku filologii angielskiej tlumaczeniowej z językiem chińskim i na razie większość prowadzących była przyjazna dla studenta, a jednocześnie pozytywnie wymagająca. Jeśli dobrze napisze się maturę rozszerzoną z angielskiego to z dostaniem się nie ma problemu, a przynajmniej tak było w 2015 ;) Co do utrzymania się i trudności. Trzeba uczyć się znaków systematycznie i to może wydawać się ciężkie, ale wg mnie jeśli ktoś chiński lubi lub polubi to nauka znaczków staje się przyjemnością, a im więcej ich znamy tym łatwiej uczyć się kolejnych. Gramatyka w chińskim, przynajmniej na początku, jest znikoma więc nie stanowi trudności. Najwięcej osób oblewa na angielskim przez nieznajomość słówek lub gramatyki, gdzie gramatyka akurat jest raczej prosta na 1 roku więc nie ma co się martwić jeśli jest się w miarę ogarniętym i nie ma się dużych braków z liceum. Serdecznie polecam ten kierunek, mnie na nim spotkały prawie same miłe rzeczy jak na razie, a świadomość że uczę się w końcu dla siebie i ta nauka jest dla mnie satysfakcją, jest przyjemną odskocznią od męczarni w liceum. Moją grupę wszyscy wykładowcy szanują i naprawdę odczuwam znaczną różnicę w traktowaniu ucznia na plus między studiami a gim, liceum itp. Oczywiście zależy to też pewnie od grupy. Moja zachowuje się normalnie, ale jeśli ktoś przychodzi i ma wywalone we wszystko i gada sobie itd to niech się nie dziwi że wykładowcy mogą stać się dla takiej grupki osób złośliwi. Gdy nie okazuje się komuś szacunku to nie powinno się go też wymagać ;P
Rysio
A jak tam sprawa tego wykładowcy, który na zajęciach powiedział do ziewającej studentki: "mój by tam się nie zmieścił"?
09.11.2016
26.10.2016
Waldek
Malino, odpuść sobie ten daremny kierunek sztuka pisania. To ładnie brzmi ale nic ci nie da. Pracy po tym, a w szczególności w dziennikarstwie nie znajdziesz. Ten kierunek, to chwyt marketingowy, żeby uczelnia miała klienta.
malina
SZTUKA PISANIA: Studiował/studiuje ktoś ,,sztukę pisania"? Warto jak wykładowcy, wartość merytoryczna? Cokolwiek? jest ktoś w stanie podzielić się wrażeniami i przemyśleniami na temat tego czy da się znależć jakąś prace po tym?np w dziennikarstwie bede bardzo wdzięcznaa :))
25.10.2016
16.10.2016
Magiczna
Omijajcie Wydział Nauk Społecznych a w szczególności kierunek pod kryptonimem Praca Socjalna. Socjologia świeci pustkami to nazwali sobie "małą socjologię" Praca Socjalną dorzucili kilka przedmiotów, które tylko z nazwy mają coś z wykładanym tematem wspólnego i są zadowoleni bo nabili studentów na fajna nazwę kierunku.
Madzia
Oczywiście chodzi mi o studia II stopnia Pedagogika resocjalizacyjna na UŚ . Dużo czytam opinii na temat UŚ stąd moje wątpliwości jaką Uczelnie wybrać . Czy UŚ Ped. czy Ped WSP. im. Korczaka . Napiszcie czyj jest stresówka związana z bardzo wysokim poziomem, a także jakie jest z traktowanie studentów przez wykładowców . Z tego co czytam UŚ to jedno wielkie g ...
06.10.2016
06.10.2016
Madzia
Proszę studentów rozwiać moje wątpliwości . Mianowicie dostałam się na Wydział Pedagogika -resocjalizacyjna z profilaktyką społeczną, jednocześnie na WSP im .Korczaka w Katowicach i nie wiem co będzie dla mnie lepsze . Rozpocząć naukę na UŚ czy jednak wybrać WSP ? Ludzie podpowiedzcie jaki tam jest poziom,warunki nauczania ,wszystko co jest możliwe ,poniewaz do przyszłej środy mam czas na złożenie dokumentów .
Lola
Czy wie ktoś może jak odczytać plan zajęć? Czy jest on podzielony na jakieś grupy ? Ide na 1rok Pedagogiki i mam plan ale nie mam pojęcia na co patrzeć. I czy jak dzielą na grupy to w jaki sposób ?
26.09.2016
21.09.2016
Ktosiosław
A ja spróbuję Prawo na UŚ, jakby tak czytać wszystkie komentarze na temat każdej Szkoły Wyższej, to wniosek jest jeden, po co studiować, skoro wszędzie jest źle ? Za mną już jeden kierunek z kilka lat temu, (kompletnie nie związany z prawem) i w zupełnie innej części Polski, jakby miała się przejmować tym, co ludzie wypisują, to pewnie bym się nie zdecydowała, a wszystko było przeciwieństwem tego, co ludzie pisali w sieci, co prawda kierunek jak to kierunek i tak w nim nie pracuję, bo zajmuje się czymś, co de facto dotyczy Prawa, jaki los bywa przewrotny :) :) W każdym bądź razie, jestem optymistycznie nastawiona do UŚ i do zobaczenia ludzie ;)
saas
jaki jest Leszek Wilk jako promotor?
19.09.2016
16.09.2016
zuzannacz
Polecacie studia prawnicze na UŚ ? jeśli tak/nie to dlaczego ?
Maggi_
Czy jest tu ktoś kto studiuje lub studiował na Wydziale Prawa i Administracji na UŚ? Chodzi mi dokładnie o kierunek administracja, specjalizacja - bezpieczeństwo wewnętrzne. Jak wyglądają zajęcia? Jacy są wykładowcy?
05.08.2016
27.07.2016
Andrzej
Prawo na Uniwersytecie Śląskim, słaba kadra, na wykłady nie ma sensu chodzić, na ćwiczenia też nie, choć niestety trzeba .
Karolina
Czy posiada ktoś tutaj jakąś wiedzę na temat administracji na UŚ i mógłby się nią podzielić? :) czy warto studiować, jak i gdzie są prowadzone zajęcia?
18.07.2016
18.07.2016
Dejzi
moja siora jest zadowolona, ja też się wybieram na UŚ.
Administrator
Komentarz usunięty - naruszenie regulaminu.
16.07.2016
16.07.2016
Monika
Na wydziale psychologii i pedagogiki jest zupełnie inny świat, miła atmosfera, ludzie przyjaźnie nastawieni. Słyszałam od studiujących historie na Uś, ze tam cieżko sie studiuje, kadra narzeka na studentów, takze to chyba prawda, ze coś nie tak jest z tym instytutem. Tyle tu negatywnych opinii i tym kierunku.
psychologia
co sądzicie o psychologii na tej uczelni?
15.07.2016
14.07.2016
tri
Jeżeli chodzi o traktowanie studentów przez kadrę dydaktyczną i administrację, to na Ochronie Środowiska na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska możecie zapomnieć o tym, czym jest godność osobista i szanowanie studenta jako człowieka :D. Studia trudne, ciężko się na nich utrzymać. Przez to, że są Międzywydziałowe trudno o jakąś jednolitość, spójność zdobywanej wiedzy... Nabędziecie sporo wiedzy biologicznej, chemicznej, trochę mniej fizykochemicznej, będziecie uczyć się cały semestr, a nie tylko przed sesją (w której można zarżnąć się z powodu ogromu materiału), a i tak nie zdobędziecie solidnego wykształcenia w kierunku ochrony środowiska. Mało kierunkowych przedmiotów, w zasadzie pierwsze dwa lata na biologii, biotechnologii i ochronie środowiska są podobne jeżeli chodzi o przedmioty. Dopiero na 3 roku na specjalizacjach jest trochę więcej konkretów, ale wciąż za mało, by wejść pewnie w rynek pracy... Więc jeżeli ochrona środowiska, to na pewno nie na UŚiu, chyba, że ktoś lubi poniżanie i cioranie przez wykładowców :D. Jedynym plusem są w sumie ciekawe zajęcia terenowe (których jest sporo). Z kolei na Wydziale Pedagogiki i Psychologii jest jakby inny świat, w porównaniu do WBiOŚ. Student psychologii jest traktowany z szacunkiem, z pewną wyrozumiałością, a kadra nie jest pozbawiona empatii, co sprawia, że atmosfera jest po prostu przyjazna (a w takich warunkach studiuje się po prostu lepiej i przyjemniej). O wiele mniej stresu, bez ubliżania, pełna kultura - również w dziekanacie. Co więcej, na psychologii na UŚ zdobędziecie solidne wykształcenie kierunkowe. Ciekawe, przydatne przedmioty, chętni do przekazywania wiedzy wykładowcy. Oczywiście też trzeba się uczyć, ale nie tyle co na studiach przyrodniczych i w spokojnej atmosferze... Polecam, jakbym miała wybrać jeszcze raz, to z chęcią przeszłabym kolejne 5 lat psychologii :) Nie żałuję zupełnie tych lat
Nie dla kierunku HISTORIA
Na szczęście już koniec, obroniłem tego licencjata na kierunku historia i uciekam do Krakowa. Studia historyczne na UŚ są mało ciekawe, program okropny, często powtarzane te same treści. Wykłady w większości marne, ćwiczenia też bez rewelacji, brak zajęć praktycznych, zwłaszcza w IPNie. Mogę szczerze powiedzieć, ze niczego (przez 3 lata na UŚ) nie wyniosłem nowego. Zbyt płytko albo i w ogóle ogólnikowo, byleby odbębnić zajęcia. Szukasz rozwoju, a nie stagnacji, ciekawych wykładów, profesorów, którzy zachęcają cię do zgłębiania danej epoki a nie zniechęcają? Instytut Historii omijaj szeroko na UŚ. Na te trzy lata, tylko jeden z profesorów mówił wykłady z głowy, ciekawie, nie przynudzał. Szkoda, bo miałem wielkie nadzieje co do tych studiów, myliłem się jednak. Dla osób ambitnych, chcących poszerzać swoje horyzonty myślowe i coś konkretnego umieć po studiach , zdecydowanie odradzam..... Uciekać do innych ośrodków. Ja podziękowałem juz IhUŚ.
13.07.2016
12.07.2016
moniaa
Witam, orientuje się ktoś czy na mgr adm jest obowiązkowy jezyk obcy?
eMeM
Filologia angielska, specjalność: tłumaczeniowa z językiem chińskim... warto? czy ciężko jest się dostać a później utrzymać?
26.06.2016
23.06.2016
obecna studentka
Ze względów osobistych przeniosłam się z krakowskiej uczelni na Uniwersytet Śląski. Szczerze nie polecam tej uczelni. Studia magisterskie na UŚ są stratą czasu. I samo podejście wykładowców oraz władz uczelni do studenta jest karygodne. Zero szacunku, poszanowania. Podczas trzech lat licencjatu nie odwiedziłam tyle razy dziekanatu co przez jeden rok magisterki. Sajgon w dokumentacji, z rozporządzeniach, a załatwienie czegoś (nawet takie głupoty jak zdanie i odebranie indeksu) wymaga dużej cierpliwości. Jeśli chcecie sobie oszczędzić nerwów wybierzcie inną uczelnie. I nie jestem studentką, która na uczelni bywa sporadycznie więc moja opinia jest rzetelna.
milik7
ja polecam, na uczelnię nie narzekam, pytanie tylko czy nie będziesz mieć problemu z przeniesieniem an 2 rok, dowiedz się dokładnie co i jak, bo słyszałam o różnicach programowych, ale dla chcącego nic trudnego!
21.06.2016
16.06.2016
nowa
sytuacja mnie zmusza przenieść się na śląsk i zmienić uczelnie -na 2 rok na prawo . Polecacie?
Arminda
Witam Jest ktoś z okolic BB albo Żywca kto tak jak ja będzie studiować administrację zaocznie? Jeśli tak proszę o kontakt : arminda999@outlook.com pozdrawiam ;)
12.06.2016
09.06.2016
Były absolwent historii UŚ.
Potwierdzam, że kierunek historia na tym uniwerku wypada słabo. Specjalizacja archiwalna, też szału nie ma. Wykładowcy w Instytucie różni ale więcej osób prowadzących zajęcia raczej nie zachęca do zgłębiania meandrów historii. Atmosfera w IH też nieciekawa. Program studiów daje dużo do życzenia. Brak elastyczność wykładowców i zaangażowania (w niektórych przypadkach byle odbębnić). Wypada potwierdzić o pełnym braku objazdów naukowych ( przez 5 lat studiowania jeden wyjazd pod Opole), braku współpracy z IPN, zresztą sam starałem się o pracę w IPN i jasno dano mi do zrozumienia, że po IHuŚ nie zatrudnią nikogo. Czy poleciłbym ten instytut? Raczej zdecydowanie NIE. Szukasz rozwoju swej pasji, zainteresowania historią, ciekawych, twórczych wykładów, ćwiczeń? Szukaj innej uczelni. Zdecydowanie nie na UŚ z tym kierunkiem.
studentka_US
Jestem studentką Filologii Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Wykładowcy robią wszystko, żeby uprzykrzyć życie studentom, są niemili, chamscy, traktują studentów jak śmiecie - żeby uzyskać zaliczenie, bądź co gorsza przepisanie oceny trzeba się nieźle upokorzyć, nachodzić nabłagać, żeby z łaską je dostać (o ile wgl). O terminach 0. i komisach można zapomnieć - jest tylko 1 poprawa egzaminu, gdzie w moim przypadku w trakcie egzaminu robotnicy w auli przeprowadzali remont, egzaminator prowadził słuchanie ze zrozumieniem z telefonu, z którego w międzyczasie przychodziły SMSy, a panie w komisji tak głośno opowiadały o swoich problemach z dziećmi, że nie można było ich nawet przekrzyczeć z prośbą o spokój. Studenci tej uczelni nie mają żadnych praw, co dosadnie podkreślają wykładowcy w każdym możliwym momencie, nawet się z tym nie kryjąc - po prostu mówią to w twarz. Podsumowując, jeśli ktoś nie chce zmarnować sobie kilku lat życia, na podrzędnej uczelni, z której pracownicy na siłę starają się zrobić UJ, bardzo proszę wziąć sobie moją opinię do serca, bo jest to nie tylko moje zdanie, wystarczy zapytać jakiegokolwiek studenta Instytutu Neofilologii. Na koniec dodam tylko, iż jeśli ktoś (w przypadku filologii) nie jest rodowitym Anglikiem, bądź Niemcem, to nie ma po co składać podania, wykładowcy szanują tylko studentów z językiem na poziomie C1 - jeśli ktoś ma jakieś braki bądź niższy poziom, po prostu nie zdaje (średnio na grupę 30 osobową, co najmniej 10 osób odpada po sesji - jest to uniwersytet z najniższą zdawalnością na Śląsku (potwierdzone w Internecie). Jeśli ktoś chce iść na studia, żeby się czegoś nauczyć - niech nawet nie myśli o USiu w Sosnowcu.
08.06.2016
08.06.2016
studentka_US
MASAKRA !! Szczerze nie poleciłabym tego uniwersytetu nawet najgorszemu wrogowi! Jestem studentką Filologii Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu i z dnia na dzień przekonuję się, że jest to najgorsza uczelnia na śląsku. Wykładowcy robią wszystko, żeby uprzykrzyć życie studentom, są niemili, chamscy, traktują studentów jak śmiecie - żeby uzyskać zaliczenie, bądź co gorsza przepisanie oceny trzeba się nieźle upokorzyć, nachodzić nabłagać, żeby z łaską je dostać (o ile wgl). O terminach 0. i komisach można zapomnieć - jest tylko 1 poprawa egzaminu, gdzie w moim przypadku w trakcie egzaminu robotnicy w auli przeprowadzali remont, egzaminator prowadził słuchanie ze zrozumieniem z telefonu, z którego w międzyczasie przychodziły SMSy, a panie w komisji tak głośno opowiadały o swoich problemach z dziećmi, że nie można było ich nawet przekrzyczeć z prośbą o spokój. Studenci tej uczelni nie mają żadnych praw, co dosadnie podkreślają wykładowcy w każdym możliwym momencie, nawet się z tym nie kryjąc - po prostu mówią to w twarz. Podsumowując, jeśli ktoś nie chce zmarnować sobie kilku lat życia, na podrzędnej uczelni, z której pracownicy na siłę starają się zrobić UJ, bardzo proszę wziąć sobie moją opinię do serca, bo jest to nie tylko moje zdanie, wystarczy zapytać jakiegokolwiek studenta Instytutu Neofilologii. Na koniec dodam tylko, iż jeśli ktoś (w przypadku filologii) nie jest rodowitym Anglikiem, bądź Niemcem, to nie ma po co składać podania, wykładowcy szanują tylko studentów z językiem na poziomie C1 - jeśli ktoś ma jakieś braki bądź niższy poziom, po prostu nie zdaje (średnio na grupę 30 osobową, co najmniej 10 osób odpada po sesji - jest to uniwersytet z najniższą zdawalnością na Śląsku (potwierdzone w Internecie). Jeśli ktoś chce iść na studia, żeby się czegoś nauczyć - niech nawet nie myśli o USiu w Sosnowcu.
Do karo95
modlitwy przed zajęciami mogą się zdarzyć w zależności od wykładowcy i to akurat na teologii jest zrozumiałe. gorszy jest zaniżony poziom, tak jakby całe studia były prowadzone tylko pod katechizację w szkołach. część zajęć (nie wszystkie) była bardzo oderwana od poziomu akademickiego. W porównaniu do UP JPII wypada - w mojej ocenie - ten kierunek słabo.
05.06.2016
05.06.2016
Do karo95
modlitwy przed zajęciami mogą się zdarzyć w zależności od wykładowcy i to akurat na teologii jest zrozumiałe. gorszy jest zaniżony poziom, tak jakby całe studia były prowadzone tylko pod katechizację w szkołach. część zajęć (nie wszystkie) była bardzo oderwana od poziomu akademickiego. Zdarzali się prowadzący z pasją, jednak wielu pracę na wydziale traktowało jak form kary (znowu podkreślę w moim odczuciu). W porównaniu do UP JPII wypada - w mojej ocenie - ten kierunek słabo.
Dziennikarstwo i komunikacja społeczna
Odkąd pamiętam marzyłam o studiach dziennikarskich. Wcześniej skończyłam kulturoznawstwo, które sprawiło, że jeszcze bardziej się w tym utwierdziłam. Fajnie jest poznawać historię kultury, sztuki i filmu. Miło wspominam ten kierunek studiów, bo dowiedziałam się mnóstwa ciekawostek. Znajomi do tej pory rozdziawiają buzie, kiedy opowiadam o pierwszych filmach, albo o sposobach montażu. Ale do rzeczy... Miałam bardzo duże oczekiwania jeśli chodzi o dziennikarstwo na Uniwersytecie Śląskim. Nawet myślałam, że się na nie nie dostanę, ale udało się bez większych problemów. Przerosła mnie ilość kierunków związanych z polityką. Od samego początku miałam wrażenie, że studiuję politologię, nie dziennikarstwo. Zajęcia były ciekawe, ale dla kogoś kto interesuje się taką tematyką. Więc raczej nie dla mnie. Bardzo fajna socjologia, przedmioty związane z komunikacją i komunikowaniem się. Jeśli chodzi o mnie zbyt mało praktyki. Myślałam, że większa uwaga będzie przykładana na pisanie tekstów, wyrobienie sobie tzw. ,,pióra'', niestety troszkę się zawiodłam.
30.05.2016
23.05.2016
nie zgadzam się z Jadzią
Jadziu, wbrew temu co piszesz, absolwent o humanistycznym wykształceniu, szerokich horyzontach myslowych, kreatywny i z otwartym umysłem może zrobić karierę w wielu dziedzinach gospodarki, zwłaszcza tam, gdzie mamy do czynienia z sektorm usług. To nie jest tak, że dziś zatrudnienie jest tylko dla tych , co skonczyli studia techniczne, inżynierskie, czy ekonomiczne. Wcale nie, tylko nie trzeba się kurczowo trzymać dziedziny studiów. Absolwent studiów filologicznych, społecznych, pedagogicznych, nawet filozoficznych jeśli ma potencjał, wysoką inteligencję emocjonalną może odnieść sukces w wielu firmach, bądź założyć swoją (programów wspierających jest bardzo wiele, trzeba tylko poszzukać i pochodzić wokól tego). Problem polega na tym, że wielu młodym ludziom wydaje się, że nie uszą się starać. A prawda jest taka, że na Zachodzie już dawno odkryli, że uczyć trzeba się całe życie, zmieniać branże, firmy, wyjechać za pracę nawet do innego stanu, kraju, inwestowac w swój rozwój. Nasza mentalnośc jest tutaj mocno w tyle. POzdrawiam, zwlaszcza humanistow - polonistów :-)
Jadzia
Maturzysto, żadne historie, historie sztuki, polonistyki, politologie, sztuki pisania wszelakie, socjologie, filozofie, turystyki historyczne, doradztwa i infobrokerstwa historyczne i niehistoryczne, to bubel. Pracy po tym nie znajdziesz.
20.05.2016
18.05.2016
Pedagogika w Katowicach
Studiuje ktoś może pedagogikę w Katowicach ? Proszę o opinię :)
Rado
wybierajcie INFORMATYKĘ po tych studiach jest dobra praca
17.05.2016
13.05.2016
Karola
Co sądzicie o "sztuce pisania"? Warto to studiować????
Angielski z japońskim w Sosnowcu?
Mógłby ktoś napisać jak studjuje się na filologi angielskiej z japońskim w Sosnowcu? Ciężko jest? Warto iść na ten kierunek?
01.05.2016
28.04.2016
jak było?
ktoś byl na tych nocnych powtórkach z historii? Jak to przebiegało? czy dawali jakieś materiały? coś przydatnego? warto było? jestem skłonna zapłacić za kserokpie, jeśli coś sensownego w nich jest, Natalia
karo95
szkółka katechetyczna? co masz przez to na myśli? modlitwy przed zajęciami? :D
28.04.2016
27.04.2016
teologia na Uś...
śmiechu warte a nie studia, po prostu "szkółka katechetyczna"... nie polecam.
Marcin
Kierunek historia na UŚ (WNS) to 3x porażka, porażka, porażka. Program studiów tragiczny, nastawienie kadry do studenta okropny, wykłady nudne, ćwiczenia też żadnej rewelacji, podczas sesji jazda bez trzymanki by ubić. Zdecydowanie odradzam studiowanie historii na UŚ.
29.03.2016
20.03.2016
karola
hejka :) mógłby mi ktoś opisać mniej więcej jak wyglądają studia na filologii angielskiej z japońskim w sosnowcu? ciężko jest się dostać? dużo osób jest na tym kierunku? jak się studiuje? (chodzi mi głownie o atmosferę i poziom nauczania) ogólnie czy warto iść na ten kierunek?
kucyk
Studiowałam kulturoznawstwo, stacjonarnie, mgr. Kierunek świetny! Mega ciekawy i obszerny. Polecam dla osób, które interesują się literaturą, sztuką (w tym teatrem i filmem), filozofią, psychologią, socjologią, antropologią, nowymi mediami... Śmieszyło mnie kiedy ktoś pytał o jakiej kulturze teraz się uczę :D To są zajęcia bardzo ogólne i dostosowane do naszej rzeczywistości. Na teorii kultury są omawiane kultury tzw. prymitywne. Wykładowcy super: świetnie przygotowani specjaliści, pasjonaci. Co po studiach? A to już zależy do Ciebie. Musisz mieć pomysł na siebie i poza zajęciami duuuuzo robić np wolontariat, warsztaty, szkolenia - żeby poznać pracę w kulturze. Jest wiele prac, które można wykonywać po tych studiach. Ten kierunek to tylko "baza". Czy jest ciężko? Hmm.. zależy dla kogo. Jeśli czytasz książke naukową i wszystko Ci zostaje w głowie to będzie Ci mega łatwo, jeśli nie masz takiej pamięci- będzie Ci ciężko... Jest mase czytania! Na każde zajęcia a do egzaminu z literatury miałam ok 60 książek do przeczytania (proza). Polecam! :)
17.03.2016
17.03.2016
Diana
Jak Germanistyka na UŚ? Mam na myśli studia magisterskie.
Doradztwo filozoficzne i coaching
Witam, chciałabym się dowiedzieć opinii na temat kierunku: doradztwo filozoficzne i coaching - jak się studiuje, jak prowadzone są wykłady? Ktoś, coś? :)
18.02.2016
15.01.2016
Historia wypada bardzo słabo. ODRADZAM
Czołem, nie polecam HISTORII na tym uniwerku, studiuje dziennie. Wykładowcy nie dadzą ci możliwości rozwinięcia skrzydeł, raczej odwrotnie. Wykłady nie ciekawe, acz bywają wyjątki (niestety, mozna je zamknąć na palcach jednej ręki, tylko w obrębie trzech palcy, o dio!). Specjalizacje też dają wiele do życzenia. Jestem na specjalizacji archiwalnej z zarządzaniem i szału nie ma, specjalizacja ogranicza się tylko do wizyt w AP w Katowicach (zajęć w IPN, innych archiwach, brak!). Program studiów tez mało asertywny. Co mnie jako studenta mierzi, to to ciągłe narzekanie kadry IH na studentów. Brak porządnych zajęć np.: z NPH (wykłady oderwane od rzeczywistości), ze źródłami, wyjazdów, spotkań np. z pracownikami IPN, muzeów , wykładowcy mam wrażenie zatrzymali się w PRLu z swoją wiedzą. Moim zdaniem IH UŚ w ogóle omija szerokim łukiem IPN (zwłaszcza zakład archiwistyki oraz historii najnowszej), zresztą w IPNie też nie chcą absolwentów po historii do pracy :-(. Co do instytutu, to mam żal zupełny o to, jak wykładana jest historia najnowsza po 1945 r. (zarówno Polski jak i powszechna), to jakaś kpina (w pełnym tego słowa znaczeniu,!!) . Przecież to w jaki sposób prowadzone są te zajęcia, to woła o pomstę do nieba. Już nie wspomnę o merytorycznym przygotowaniu prowadzących. Ktoś tu już ponizej pięknie napisał, ze nic więcej nie dowiesz się studiując historię na uś, niż to, co dowiedziałeś się na historii w szkole średniej - potwierdzam! Mam wrażenie, ze rozwój tej dziedziny nauki zatrzymał sie dla tych pracowników na latach 80/90 XX w. Już nie chcę się czepiać ale mało publikują w tym instytucie, a jak juz opublikują, to w środowisko historyków zostaje to raczej mocno zjechane (nie będę tutaj przytaczał przykładów). Ja po obronie licencjatu znikam z historii na uś, i szczerze, nie polecam studiowania tego kierunku na tym uniwerku. Mam nadzieję, że w Krakowie czy Wrocławiu nie będzie problemu z dostaniem się na magisterkę na tym kierunku.
Co z tym prawem?
Jak się ma prawo na UŚ? Zarówno dzienne jak i niestacjonarne? Opłaca się tu przychodzić studiować ten kierunek? Jakieś przemyślenia odnośnie wykładów, wykładowców, zajęć praktycznych?
05.01.2016
02.01.2016
k.k
kierunku nie znam ale uczelnię jak najbardziej polecam, super kadra, miła atmosfera, brak problemów z załatwieniem czegokolwiek, zdecydowanie na plus
Sztuka pisania
Czy warto studiować tu ten kierunek? Polecacie tę uczelnię?
14.12.2015
26.11.2015
UŚ CIESZYN ROZCZAROWUJE
NIE POLECAM. Miałam wątpliwą przyjemność studiować pedagogikę w Cieszynie. Kadra dobierana z przypadku, w większości są to osoby, które lata świetności mają już dawno za sobą i po prostu im sie nie chce. Wykładowcy "nauczają" przedmiotów, o których nie mają pojęcia. Przestarzałe metody, zero innowacyjności - wyświetlanie podczas zajęć prezentacji sprzed 8-10 lat (2005rok !!). Dostęp do pomocy dydaktycznych (rzutnik, telewizor, komputer/internet) bardzo utrudniony, ponoć wykładowcy "zapisują się" na rzutnik długo przed planowanymi zajęciami - dla studentów jedynie pozostaje nosić ze sobą własne laptopy. Co do obron dyplomowych na tej uczelni, to mówiąc krótko: farsa - członkowie komisji przychodzą spóźnieni albo wcale nie przychodzą (akurat w tym czasie mają zebranie czy inne "ważniejsze" sprawy). W większości przypadków student traktowany jest w sposób przedmiotowy, a co "ambitniejsi" z wykładowców leczą własne kompleksy pokazując, że to "oni żądzą". Szkoda, że na taką farsę wciąż przeznaczane są pieniądze z podatków publicznych. Pedagogikę w Cieszynie powinni zlikwidować, natomiast skupić się na wydziałach artystycznych i podążać w tym kierunku.
Kultury Mediów
ODRADZAM! Unikać jak się tylko da. Totalna porażka naszego systemu edukacji, nawet nie warto zapisywać się dla legitymacji. Ci ludzie nie powinni w ogóle dostać, żadnych pieniędzy za studentów, no chyba, że karę jakąś. Generalnie poziom prowadzenia zajęć i kompetencje wykładowców graniczą z zerem. Większość to doktoranci, którzy dowiedzieli się tydzień przed pierwszym października, że za tydzień prowadzą jakiś tam przedmiot, o którym nie mają najmniejszego pojęcia, a ci "doktorzy" i "profesorzy" są jeszcze gorsi bo dostają za to jakieś pieniądze i już całkiem mają to gdzieś. Zajęcia dzielą się tu na trzy typy: 1. Przydatne (przekazują jakąś sensowną wiedzę) 25% 2. Nie wnoszące kompletnie żadnej wiedzy 60% i 3. specyficzne (wnoszące jakąś tam wiedzę specjalistyczną ale ciężko stwierdzic gdzie przydatną) 15%. Przejdźmy do tych pierwszych. Tutaj większość prowadzących to ludzie młodsi, którym jeszcze jakoś zależy i wywiązują się ze swoich zadań. Kategoria 2... są to osoby najczęściej prowadzące zajęcia po raz pierwszy nie mające kompletnie pojęcia jak te zajęcia prowadzić, nie posiadające żadnego pomysłu na te zajęcia ani nawet nie posiadające materiałów. Na tych zajęcia wykładowcy potrafią przez cały SEMESTR powtarzać jakieś trzy hasła albo mówić o swoim życiu (ten wariant dotyczy wyższego stopnia "naukowego") pozostali potrafią prowadzić zajęcia przez cały semestr opowiadając o tym co nas otacza i każdy wie jak np zajęcia o internecie. Gdyby tak skrócić ten cały bajzel do zdawania materiału to semestr trwałby 2 tyg. Kategoria trzecia to przedmioty dotyczące jakiś dziwnych specjalizacji, które rzadko mają rację bytu w dzisiejszym świecie. Jeszcze jest taka ciekawostka, że przedmioty najciekawsze i najbardziej przydatne są nie obowiązkowe i najrzadziej się odbywają natomiast te bzdetne są wciskane na siłę by tworzyć sztucznie miejsca pracy. Poziom żenujący, kompletne marnowanie czasu, brak realizacji programu zgodnie z założeniami, masa pustych haseł zachęcających do studiowania, a zero pokrycia z rzeczywistością. Ciężko mi uwierzyć czasami, że coś takiego może się dziać na publicznej uczelni ale tak jest i dalej dostają za to pieniądze (w mniejszośći bo mało kto tu jest na etacie ale jednak).
17.11.2015
16.10.2015
Historia to porazka na tym uniwersytecie
Potwierdzam, slabo wypada ten uniwerek na kierunku historia. NPH leżą na całego, nie wspomnę o zakładzie historii najnowszej gdzie zatrudniają mediewistów. Mało pasjonatów i praktyków. Zajęcia nie ciekawe. Odradzam. Inwestować w inny ośrodek akademicki, a Uś omijać wielkim łukiem dla tego kierunku.
Ktooś
Co powiecie na studiowanie na UŚ w Katowicach bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe ? jestem zainteresowana tym kierunkiem i chciałabym poznać opinie
07.09.2015
18.08.2015
Turystyka historyczna i historia UŚ
Czytam to forum i widzę, ze nie jestem sam. Ten instytut jest nic nie warty!! Jestem studentem turystyki historycznej, która prowadzona jest przez Instytut Historii UŚ. Po dwóch latach mogę powiedzieć jedno, odradzam studiowanie tego kierunku, to mało co wspólnego ma z turystyką. Wykładowcy tacy sobie, ogólnie słabi - nie zainteresują człowieka tematem, widać, że robią wszystko by mieć po prostu pracę a nas mają w głębokim powazaniu, powielający jedne i te same treści - ile razy można słuchać jedno i to samo? Kierunek mogę śmiało powiedzieć lipny :-(, brak specjalistów (praktyków), specjalizacji dodatkowych uprawnień np. przewodników i wycieczek po Polsce. Zwiewam gdzie pieprz rośnie jak tylko obronie tego nic nie wartego licencjata. Wielu studentów zarówno historii jak i turystyki narzeka na jakość w tym instytucie wydziału WNS.
Kultura mediów
Ktoś studiował/studiuje kulturę mediów na UŚ ? Jestem zainteresowana tym kierunkiem i chciałabym poznać opinie na jego temat
15.08.2015
09.08.2015
Łukasz
Zdecydowanie potwierdzam i odradzam studiowanie historii na UŚ. Chcesz mieć z głowy sieczkę, chodzić na zajęcia prowadzone w sposób wprost nudnawy, wykłady czytają z kartki :-) co mnie wprost śmieszyło od samego początku. Niczego głębszego w tym instytucie nie ani nie znajdziesz ani się nie dowiesz (niestety!). Mało kto, potrafi zainteresować swoim wykładem, ćwiczeniami. I te wieczne narzekania od kadry IH UŚ. Specjalizacje dają dużżżżżo do życzenia...oj tak... Jeśli masz pieniądze, to inwestuj w siebie i idź gdzieś indziej studiować ten piękny kierunek. W pobliżu Kraków, Wrocław. W IH UŚ nic się ciekawego nie dowiesz poza tym, co usłyszałeś na historii w szkole średniej. Jak dla mnie, IHistorii UŚ jestem mocno rozczarowany. Dobrze, że po licencjacie uciekłem na UJ. A tam o niebo lepiej - NPH świetne, specjalizacja nauczycielska rewelacja (nota bene musiałem sporo nadrobiać po UŚ :-(!!!), historia Polski po 1945 - znakomita (wreszcie nie zakłamana!) i właśnie coś, czego brakowało mi w IH UŚ, pracy na źródłach historycznych, które co rusz były na zajęciach NPH, historii Polski i powszechnej. Wybór należy do Ciebie! Ja jestem na NIE dla studiowania historii na UŚ.
kacha
jestem trochę zdziwiona tak negatywnymi opiniami o historii na UŚ, ale może nie każdy kierunek jest ich mocną stroną, ja studiowałam biotechnologię i byłam bardzo zadowolona ..
08.08.2015
04.08.2015
Tylko nie HISTORIA na UŚ
Wszystko tylko NIE historia na UŚ. Kierunek leży na całego. Na palcach jednej ręki można policzyć zajęcia, które człowieka wciągły, zainteresowały. Wieczne narzekanie wykładowców, prócz tego mało asertywny program, specjalizacje też dają wielllleeee do życzenia. Brak wyjazdów (objazdów) dla studentów. Zdecydowanie odradzam studiowanie na tym uniwerku tego kierunku.
Ola
Co powiecie o dziennikarstwie na UŚ? Bo zastanawiam sie czy sie tam nie przeniesc od nowego roku.
22.06.2015
16.06.2015
Marcin
Odradzam studiowanie historii na UŚ. Kadra mało ciekawa. Wykłady słabe, nieciekawe. Szkoda czasu. IHUŚ mało elastyczny dla studentów. I w dodatku ciągle narzekanie , że studenci są tacy czy inni, a nie patrzą na siebie wykładowcy. Ilu z tego instytutu moze sie pochwalić publikacjami minimum 2 na rok?? Mówie tutaj o publikacjach, które są akceptowane i cytowane w środowisku? NPH leży, XVIII w. - leży, XX wiek powszechna leży (dowiesz się ile sztachet mieści się na majtkach rozmaru XXXL albo o podbojach miłosnych w młodości dr hab. F.), specjalizacja archiwalna - to już fikcja. Jedynie Historia Śląska, Historia Polski Średniowiecza - dosyć dobra, choć mało ci ludzie publikują. Jednym słowy, chcesz studiować historię, to omijaj szerokim łukiem Instytut Historii UŚ - studia tam prowadzone są mało ciekawe i słabe. Ci ludzie tam nie motywują ale demotywują na zajęciach. Absurdem były ćwiczenia z gościem, który recytował podręcznik prof. Markiewicza do Historii Polski 1492 - 1795. Ten pan miał tytuł dr., co go zupełnie dyskwalifikuje
romańska
czy filologia romańska jst na UŚ jako studia pierwszego stopnia? bo mi wyskoczyło na ich stronie że tylko uzupełniające mgr!!! to chyba niemożliwe, musza mieć licencjackie?
13.05.2015
09.03.2015
Doki
na Uniwerku Wrocławskim też się spoźniają wykładowcy, to chyba plaga jakaś, albo nwy trend wobes studentów, co nie?
biotechnologia
czy warto iść na biotechnologię???? jakie studia - ciężkie? jak z pacą po studiach?
01.03.2015
17.02.2015
Filozof
Ludziom żądnym wiedzy, oczekującym od uniwersytetu wysokiej kultury osobistej, szacunku, poszerzenia horyzontów odradzam studiować historii w IHUŚ. Wykładowcy potrafią nie przyjść na wykład bez uprzedzenia, spóźnić się 30 min na zajęcia (potem mówią, że studenci są beznadziejni), wieczorem przed dniem wpisania zaliczenia uprzedzić o zmianie terminu. Obrażenie studentów (a także innych wykładowców!), prymitywne odzywki, zniechęcanie do studiowania są na porządku dziennym. Ta uczelnia nie poszerzyła mi horyzontów, nie wskazała, w jakim kierunku podążać, nie pomogła w zgłębianiu tak fascynującej nauki, jaką jest historia. Zamiast tego przyniosła mi wiele bólu, strachu, cierpienia, nerwów, które zaczęły trawić organizm od środka. Nie mam pośrednio dzięki tej uczelni połowy włosów, nie obejdzie się bez specjalistycznego leczenia. Ludzie zapaleni do nauki, omijajcie IHUŚ szerokim łukiem. Życie jest zbyt krótkie, żeby je marnować na niepotrzebne nerwy.
trex
Polecam biotechnologię na UŚ w Katowicach! Super wykładowcy, poziom wysoki, nauki sporo ale warto poświęcić swój czas i ukończyć tą uczelnię!
26.01.2015
09.12.2014
study
Ja osobiście polecam Uniwersytet Śląski, studiuje tam Organizacje Produkcji Filmowej i Telewizyjnej i jestem b. zadowolona! Poziom jest wysoki, zajęcia ciekawe, a kadra naukowa w pełni wykwalifikowana.
Kamil
Mnie również interesuje to pytanie.... Nie wiem ile osób ma podobny problem, ale nie mogę nigdzie znaleźć konkretnych informacji, pomożecie?
27.08.2014
29.07.2014
projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej
Czy ktoś z Was studiował/studiuje ten kierunek? Jak wrażenia? Czy zajęcia są tylko i wyłącznie w Cieszynie, nie w Katowicach? Tak mi zależało na tym kierunku, myślałam, że mogę go studiować w Katowicach, jednak dziś odkryłam smutną prawdę(?)... Bardzo zależy mi na Waszych opiniach.
iberystyka
jak wyglada filologia hiszpańska na Uni Śląskim? czy nabór jest każdego roku na ten kierunek? w jakim stopniu mieliście opanowany język rozpoczynajac studia?
13.05.2014
13.10.2013
Agnieszka
Niestety UŚ musi jeszcze dużo popracować by dorównać UJ lub UWr. Uczelnia ma przestarzałe programy mało elastyczne dla studenta (np. Historii). Kadra też słaba, choć mówią, że ciężko studiuje się w IH UŚ. Nie ma porównania, co do zaangażowania pracowników naukowych w prowadzenie zajęć. Przeniosłam się na UWr i tam dopiero widać prawdziwych historyków pasjonatów. Specjalizacje na UŚ też nie ciekawe i mało rozwojowe jeśli chodzi np. o archiwistykę, która wprost chyba leży na UŚ. Jak jesteś ambitny warto zainwestować i studiować w renomowanych uczelniach mających wiek wiekową tradycję takich jak UWr lub UJ. Jestem na UWr i teraz mi dobrze. Bez problemu mogę robić dwie specjalizacje na studiach licencjackich - zarówno archiwistykę z zarządzaniem dokumentacją jak i blok specjalizacji nauczycielskiej z WoSem i językiem angielskim, a nie tak jak na UŚ, że się nie da. Jak się chce i jest się otwartym na młodego człowieka to uczelnia winna dać taką możliwość. Uś niestety na tym punkcie poległ. Jestem już po drugim roku z średnią 4,7 a na UŚ bym już nie wróciła.
j.
A co powiecie o bibliotekoznawstwie na UŚ? Jest tu ktoś z tego kierunku ? :-)
10.10.2013
27.09.2013
Kaśka
a mnie się podoba, i zajecia, i kadra, i klimat, i ludzie :-)
Monika W
Niestety uczelnia SŁABA. Przeniosłam się do Krakowa na UJ. Zwiałam z licencjatu na historii. Słaba kadra i mało asertywny program studiów. Specjalizacje też leżą. Instytut Historii UŚ zostawia wiele do życzenia, szkoda. Brak w ogóle zajęć w języku angielskim.
27.09.2013
13.08.2013
O pedagogice w Cieszynie
Za to w Cieszynie położenie uczelni przyjemne - park, wiewiórki, trawniczki, ławeczki, a ich do Czech blisko:) Wszystko w jednym miejscu - uczelnia, stołówka, kawiarnia, restauracja, akademik, biblioteka i Panop. Stancje tanie i duży wybór. Od tych, co po licencjacie poszli do Katowic wiem, że w Cieszynie wykładowcy bardziej przystępni i relacje cieplejsze, choć - jak wszędzie - zdażają się przypały, ale to wcześniej wiadomo, na kogo uważać (wywiad działa). Wadą jest dojazd z niektórych miejsc. Katowice, Bielsko, Kraków spoko, ale z Rybnika, Gliwic, Raciborza gorzej.
O pedagogice (i PiPs w ogóle)
O wydziale - dość mało przyjemne położenie, w starej podstawówce między blokowiskami, ale da się znieść, mimo ogarniającego strachu w zimowe wieczory. W środku 2 stołówki, 2 punkty ksero, kilka automatów z jedzeniem, sala gimnastyczna - całkiem przyzwoicie. A o samych zajęciach...Ci którzy przenieśli się z innych kierunków USia zachwalają, że im dużo lżej, ja porównania nie mam, ale zdawałam bez problemu mimo kompletnego pociągu do tej tematyki (temat na osobną historię :P). Wnioski pozostawiam Wam. Muszę jednak ponarzekać na ćwiczenia, bo w tym semestrze spora ich większość polegała na tym, że prowadzący siedzi z tyłu a grupa po kolei wygłasza prezentacje. Czyli każdy oprócz tych 4-5 osób, które mówią, siedzi i bazgrze po zeszytach czy gra na komórce. Super :P Wykładowcy są w porządku, może z dwoma były problemy. Panie z dziekanatu, o dziwo, też bardzo miłe i pomocne. Co mnie nieco dobijało to to, że pierwszy semestr jest po prostu napchany jak dziecko po obiedzie u babci. Naprawdę przedmiotów było w nadmiarze i na uczelni się siedzi od 8:00 do np. 19:30. Podsumowując - jestem na tak, ale to kierunek tylko dla pasjonatów, którzy pedagogiką myślą, jedzą i wydalają. Inaczej, najprawdopodobniej, braknie ci sił i jakiejkolwiek motywacji - ale czy nie z każdym kierunkiem tak jest? Nie wiem. Ale na pewno nie powiem, że to kierunek dla byle-kogo i każdy da radę.
29.07.2013
21.07.2013
Wolti
Odradzam studiowanie HISTORII na tym uniwerku. Studia nieciekawe, mało pasjonatów którzy tam wykładają (mierna kadra). Program mało elastyczny. Studia w porównaniu do Krakowa IH UJ w Katowicach IH UŚ są nijakie, mało ciekawe. Dobrze, ze uciekłem na UJ! Polecam UJ!
Kerposz
Ekonofizyka zajmuje się wykorzystaniem w ekonomii i naukach społecznych metod stosowanych przez fizyków. Przykłady to: metoda Blacka Sholesa wyceny opcji giełdowych, John Nash i jego badania dotyczące teorii gier do wykorzystania w podejmowaniu decyzji, metody statystyczne stosowane w medycynie i wiele innych. Wiecej informacji na www.ekonofizyka.pl.
03.05.2013
19.04.2013
Lars
Uniwersytet Śląski to dziadowska szkoła we wschodniej Europie, bardzo daleko od cywilizacji Jeśli masz w sobie potencjał wiedzy i umiejętności idź do Katowic tam na pewno go zaprzepaścisz Od nauczycieli zionie niewiedza połączona ze zwykłym chamstwem Marna PZPR-owska szkółka dla dzieci przydupasów Pracuje tam najwięcej byłych komunistycznych weteranów co stali się nagle propolscy Tak ogólnie mówiąc szkoda czasu i pieniędzy na edukacje w Katowicach
MM
Hej, czy ktoś studiuję anglistykę na UŚ? Czy poziom jest wysoki?
23.03.2013
20.03.2013
Natkaaa
Witam . Ktoś studiował kierunek '' Prawo '' ? Bo chciałabym kiedyś się dostać na UŚ . Jaki jest tam poziom ? Jaka jest szansa dostania się tam ?
nnn
jestem po biologi. jak wszędzie poziom rózny, niektóre zjecia supert ciekawe. najgorzej chyba prowadziła obecna dziekan z genetyki. nudne też były zajęcia z dr tokarska-guzk. okropne.
21.12.2012
09.10.2012
zakwaterowanie dla zamiejscowych
jak wyglada sprawa domow studenckich i dostepnosci miejsc w przypadku, gdy ktos ma ok. 140 km na uczelnie? jest szansa? dochod na osobe w rodzinie ponad 2 kola, orientujecie sie w temacie?
krol lew
Tez jestem na reżyserskich. Jak dla mnie to było warto, ale to trzeba naprawde lubić. nie jest latwo na tych studiach więc jak sie komus nie podoba to nie ma tez checi sie utrzymac. ale do wszystkich pasjonatow mowie ze warto. Uniwersytet Śląski w Katowicach ma dość ciekawy program tego kierunku.
29.08.2012
22.08.2012
sd
naprawdę ta reżyserka tak ciekawa? to nie jest z tym tak jak z aktorstwem? Bo ja też pisuję scenariusze, ale bardziej do szuflady albo na jakieś różne miejskie przedstawienia... Mówisz, że warto iść na takie studia?
reż.
przed dostaniem się na reżyserię pisywałem własne scenariusze, ale po rozpoczęciu studiów zauważyłem że to był jakiś żart. nie miałem dobrego przygotowania, planu, naprawdę amatorska sprawa. dużo nauczyłem się na studiach od świetnej kadry. wiem że cięzko będzie zaistnieć w branzy, ale naprawde chce sie nauczyc pisac scenariusze bo mam wiele pomyslów!
22.07.2012
20.07.2012
joff
Interesują mnie studia związane z geografią bo to mój ulubiony przedmiot, jednak obawiam się że turystyka oferuje zbyt słabe perspektywy, a geofizyka wiąże się z dużą ilością fizyki, za którą już tak bardzo nie przepadam. Czy geologia byłaby czymś pośrednim, bardziej perspektywicznym niż turystyka, ale nie tak trudnym jak geofizyka, czy może to raczej płonne nadzieje?
otej
Ja jestem już absolwentką, studiowałam tutaj chemię i w trakcie studiów zaszłam w ciążę. Uniwersytet bardzo mi pomógł, mogłam niektóre przedmioty zaliczać wcześniej bądź później, wykładowcy może nie dawali mi taryfy ulgowej w trakcie zaliczania, ale naprawdę pomogli poradzić sobie z tą strudną sytuacją i naprawdę dzięki temu skończyam studia :)
17.07.2012
11.07.2012
lola
Studiowałam tutaj socjologię. To kierunek dla prawdziwych pasjonatów. Ja chyba taką nie byłam, aczkolwiek było kilku takich wykładowców którzy zrazili mnie sympatią do niektórych przedmiotów. Poziom był różny na różnych kierunkach, ale tak jest wszędzie wszystko i tak zależy od wykładowców a także o decyzji z góry.
runa
ekonofizyka? :O pierwszy raz w życiu widzę taki kierunek, mógłby mi ktoś z ciekawości napisać o czym on jest?
09.07.2012
04.07.2012
ela
jak wyglądają zajęcia na etnologii? od zawsze sie tym interesowałam i teraz chcialabym iść na studia. Złożylam na kilka uczelni i zastanawiam się którą wybrać kiedy już się dostanę :).
lena1199
Kto studiuje geofizykę na UŚ w Katowicach? Jaki jest poziom kształcenia?
09.06.2012
30.05.2012
angry
Klasyka. UŚ jest mega świetnym miejscem do nauki, nie patrzcie na porąbaną średnią, bo mnie tylko denerwuje i nie wiem kto wystawia taką ocenę. Może do 10 mu jeszcze za daleko, chociaż dla mnie akurat, ale jakieś 9 to spokojnie można dać polecam
ela
Jestem z Jaworzna, więc Katowice to chyba najlepszy wybór, dojazd niezły a i miasto lubię. Za dwa dni Juwenalia, a że już mam wakacje, to wybiorę się i sprawdzę jak bawią że studenci na UŚ w Katowicach ;) Ogólnie znajomi mówili że poziom jest dość wysoki, wykładowcy dobrze wykwalifikowani, więc chyba nie ma sensu zastanawiać się nad czymś innym, nie mam ochoty wyjeżdżać na studia gdzieś dalej ;)
19.05.2012
08.05.2012
Sprawdź Wykładowcę. PL
Najlepiej sprawdźcie przyszłych wykładowców na sprawdzwykladowce.pl :)
pool
No o potędze i wielkości, a także kreatywności UŚ może świadczyć chociażby basen na budynku biblioteki - sick ! Nie wiem kto to wymyślił, ale jestem dumny, że studiuję na takiej uczelni !
01.04.2012
20.03.2012
nie-inż
Zdecydowanie prawda, Uniwersytet to jednak zawsze kojarzył mi się z humanem i tak jest, pomimo tego, że kiedyś to była medycyna, prawo, nauki teologiczne.. Niemniej ścisłe też nie kuleją jakoś bardzo, gorzej z tytułem inżyniera
BIOTECHNOLOGIA
kto studiuje biotechnologie? na Uniwerku Śląskim w Katowicach? czy to prawda ze uczelnia duzo lepiej realizuje ksztalcenie na blokach humanistycznych niz na scislych? takie doszly mnie sluchy? chetnie przeczytam cos wiecej o kierunku, ktory zamierzam studiowac z naciskiem na to, jak od strony praktycznej wygladaja studia, zajecia, jak sa przygotowani absolwenci biotechnologii do pracy i gdzie najczesciej ludzie sie zaczepiaja po studiach do pracy?
11.03.2012
11.03.2012
do Kropki pytanie
co studiujesz? jaki kierunek? na dziennych jestes czy na zaocznych? i na ktorym roku?
biurokracja
Prywatna uczelnia to słaby pomysł - nie nauczą Cię tyle, co państwowa, to nie stany. Co do organizacji, to jasne, że mogłaby być lepsza, ale nie ma co narzekać. Wystarczy sprawdzić dyżury albo pójść do dyrekcji i oni to ogarną, od tego są
03.03.2012
27.02.2012
kropka
Wczesniej myslalam ze to dobra uczelnia, teraz widze ze poziom niezbyt wysoki, robienie problemu z niczego, sama organizacja jak za komuny... bieganie z indeksami, kartami, nie wiadomo gdzie i kiedy kogo szukac;/ gdybym miala ponownie wybierac uczelnie to chyba szybciej wybralabym prywatna.
streess
Wiodąca uczelnia na śląsku. Liczne konkursy ogólnopolskie stwarzają szanse do wykazania się i pokazania przed headhunterami. Nie dziwi mnie więc liczba chętnych na uniwerek z roku na rok raczej rosnąca mimo niżu demograficznego.
25.02.2012
20.02.2012
weryt
Ogólnie najlepsza uczelnia na Śląsku, jednak zastanawia mnie np. Wydział Artystyczny.. moim zdaniem całkowicie niepotrzebny. Fajni ludzie i na pewno prestiż uczelni wyższy niż innego typu szkół w regionie. Zresztą sami się możecie przekonać i zweryfikować
zawiedzony
słaba uczelnia, porobili jakieś dziwne wydziały, poziom taki sobie, bez rewelacji. Ogólnie nie polecam. Lepiej uderzać do Wrocławia, Krakowa, Lublina czy Poznania
19.01.2012
14.12.2011
Gryka
Uniwerek Śląski jak najbardziej godny polecenia. Sama ocena mówi już za siebie, że jestesmy na najwyzszym poziomie. Jednak czasem musimy się użerac z nauka i zdawac tysiąć razy jedną rzecz ale warto
Rolnik
Uniwerek tehe best. Nie maco iśc na prywatne tylko jak możecie wybierajcie Uniwerki bo to przyszłość:) I w przyszłosci pracodawca bedzie mial wybór kogo wybrac czy z prywatnej czy z panstwowej bo bedzie tylko ludzi z dyplomami ;)
07.12.2011
07.12.2011
Kecioł
Ja studiuje kulturoznawstwo... Jest spoko, czasem dają popalić jak zbliżają się sesje! Ale tak wszędzie jest na uczelniach. Fajny jest ten kierunek - polecam. Dużo jest wydarzen kulturalnych. Jesli chodzi o kierunek to pasjonaci na sto procent znajdą coś dla siebie :)Fajne jest filmoznawstwo i wiedza o mediach. No to jest coś co mnie kręci :)
rafa
kto studiuje na ktoryms z kierunków miedzywydziałowych? glownie chodzi mi o humanistyczne miedzykierunkowe
06.12.2011
 • WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
 • Pedagogium Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Warszawie
 • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Politechnika Poznańska
 • Politechnika Lubelska
 • Uniwersytet Gdański
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Politechnika Łódzka
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
 • Lubelska Akademia WSEI
 • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Uczelnia Nauk Społecznych Filia Nowy Targ
 • Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego, Filia w Lubinie
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy
 • Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
 • Coventry University Wrocław
 • Gdańska Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 • Powiślańska Szkoła Wyższa w Kwidzynie
 • Collegium Humanum w Rzeszowie
 • Akademia Ateneum w Gdańsku
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Akademia im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku
 • Uniwersytet Szczeciński
 • Collegium Da Vinci w Poznaniu
 • Uniwersytet Morski w Gdyni
 • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
 • Akademia Pomorska w Słupsku
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach
 • Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
 • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Łodzi
 • Akademia Nauk Stosowanych im. J.A. Komeńskiego w Lesznie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
 • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Uniwersytet SWPS Katowice
 • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
 • Politechnika Morska w Szczecinie
 • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
 • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
 • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni
 • Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
 • Akademia Śląska w Katowicach
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
 • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
 • Akademia Mazowiecka w Płocku
 • Collegium Civitas w Warszawie
 • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
 • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
 • Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
 • Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
 • Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie
 • Politechnika Częstochowska
 • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Bytomiu
 • Collegium Humanum w Poznaniu
 • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
 • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Akademia Ignatianum w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Wydział Zamiejscowy w Chorzowie
 • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
 • Collegium Humanum we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu Wydział Ekonomiczny w Szczecinie
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
 • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
 • Uniwersytet Zielonogórski
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
 • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
 • Collegium Humanum w Warszawie
 • Warszawska Akademia Medyczna
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
 • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, Wydział Ekonomiczny w Opolu
 • Akademia Zamojska
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT
 • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
 • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Wałczu
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych, Wydział Międzyuczelniany w Gdańsku
 • WSHiU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
 • Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • Bydgoska Szkoła Wyższa
 • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie
 • Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa w Warszawie - grupa Vistula
 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie