Reżyseria
Reżyseria to grupa czynności związanych z przygotowaniem przedstawienia: opracowaniem tekstu, jego interpretacją, prowadzeniem prób z aktorami, współpracą ze scenografem, kompozytorem, choreografem, kierownikiem literackim, inspicjentem, suflerem, zespołem technicznym.
Studia kształcą głównie pod kątem reżysera filmowego, telewizyjnego, radiowego, zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu teorii filmu, teatru oraz dramatu, kultury, historii sztuki, literaturoznawstwa, filmoznawstwa, muzyki, plastyki, dziedzin filozofii, etyki i estetyki.
Zajęcia praktyczne skupiają się na reżyserii filmów fabularnych i dokumentalnych, scenopisarstwie, pracy z aktorem i szeroko rozumianej techniki i technologii filmu, słuchowisk radiowych i reklam. Perspektywy pracy po ukończeniu kierunku studiów
Absolwent reżyserii może prowadzić działalność reżyserską w filmie, telewizji, rozgłośniach radiowych, teatrze, przemyśle rozrywkowym. Program studiów przygotowuje także do pracy w instytucjach artystycznych.
Dla kogo studia na kierunku reżyseria
Program kształcenia na kierunku reżyseria
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku reżyseria
Perspektywy pracy po kierunku reżyseria
Opinie o kierunku reżyseria
Kierunki pokrewne do kierunku reżyseria
Jakie uczelnie oferują kierunek reżyseria
W których miastach można studiować kierunek reżyseria



