Psychologia
Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
Psychologia to kierunek, który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością i króluje w zestawieniach najbardziej obleganych kierunków studiów. Jednocześnie rośnie zapotrzebowanie na usługi terapeutyczne, a tym samym – na specjalistów wśród psychologów. Osób dotkniętych problemami natury emocjonalnej i psychicznej przybywa z roku na rok, a wzrastająca świadomość społeczna powoduje mniejsze skrępowanie w kwestii poszukiwania wsparcia.
Rosnące zapotrzebowanie na specjalistów oznacza, że wybór studiów na kierunku Psychologia to doskonała decyzja zawodowa! Ich ukończenie umożliwia rozpoczęcie pracy w gabinetach i placówkach terapeutycznych, ale także szkołach, ośrodkach opiekuńczych, a nawet przedsiębiorstwach z sektora biznesowego – czyli wszędzie tam, gdzie są ludzie potrzebujący wsparcia psychologicznego. Ukończenie tego kierunku to także możliwość budowania kariery coacha, zarówno w większych firmach zajmujących się rozwojem osobistym, jak i w ramach własnej działalności gospodarczej. Co więcej, absolwent Psychologii może również kontynuować karierę badawczo-naukową na uczelniach wyższych i przyczyniać się do zwiększania wiedzy społeczeństwa na temat ludzkiej psychiki.
Czego nauczysz się jako student Psychologii?
Dzięki kształceniu w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego zdobędziesz wszechstronną wiedzę na tematy związane ze zdrowiem psychicznym człowieka. Przede wszystkim dowiesz się, jak działają mechanizmy poznawcze oraz jak wpływają one na ludzkie zachowania. Rozwiniesz umiejętności analizowania procesów zachodzących w relacjach międzyludzkich oraz poznasz narzędzia diagnozowania trudności w funkcjonowaniu indywidualnym i społecznym. Dodatkowo będziesz potrafił rozpoznać zaburzenia i stosować odpowiednie metody wsparcia oraz pomocy psychologicznej. Nauczysz się też efektywnie komunikować z ludźmi – rozwiniesz umiejętności interpersonalne, tak potrzebne na wielu kluczowych stanowiskach pracy.
Podczas studiów uzyskasz wiedzę w zakresie:
- struktur układu nerwowego i mózgu człowieka, a także ich wpływu na funkcje poznawcze, emocjonalne i społeczne;
- technik i metod psychoterapeutycznych;
- identyfikowania zaburzeń i indywidualnych potrzeb ludzi;
- optymalizacji potencjału emocjonalnego i rozwojowego każdego człowieka;
- stymulowania działań kreatywnych, przedsiębiorczych oraz motywujących do rozwoju osobistego.
Jak wygląda program studiów?
Program studiów na kierunku Psychologia w WSKZ zawiera zarówno przedmioty ogólne, jak i specjalistyczne przedmioty kierunkowe. To umożliwia wprowadzenie studenta w fascynujący świat ludzkiej psychiki oraz wyposażenie go w umiejętności niezbędne do pomagania innym, a jednocześnie budowania satysfakcjonującej ścieżki zawodowej. Program obejmuje m.in. przedmioty takie jak:
- Historia myśli psychologicznej
- Psychologia społeczna
- Psychologia osobowości
- Biologiczne mechanizmy zachowania
- Komunikacja interpersonalna
- Psychologia emocji i motywacji
- Metodologia badań psychologicznych
- Etyka zawodu psychologa
- Neurokognitywistyka
- Psychologia eksperymentalna
…i wiele innych!
Różne możliwości przyszłej kariery!
Jeżeli wiesz już, która dziedzina psychologii jest Ci najbliższa, możesz od razu wybrać studia odpowiadające Twoim potrzebom. Oprócz zapewnienia ogólnej wiedzy na temat tajników psychiki człowieka przygotują Cię one do pracy w wybranej branży. W WSKZ masz do wyboru studia takie jak:
- Psychologia sądowa
- Psychologia kliniczna
- Psychologia w biznesie i zarządzaniu
- Coaching i mediacje
- Psychologia pozytywna
- Psychologia dzieci i młodzieży
- Neuropsychologia
- Psychologia marketingu, reklamy i mediów
Jeżeli natomiast oczekujesz holistycznego podejścia do edukacji i nie jesteś jeszcze pewien, w którą stronę podążać, wybierz podstawowy kierunek Psychologia. Będziesz mógł dowolnie go modelować i dopasowywać do własnych potrzeb i zainteresowań dzięki ruchomym modułom specjalnościowym.
Gdzie możesz rozwijać swoją karierę po ukończeniu studiów psychologicznych?
Możliwości jest wiele, a wszystko zależy wyłącznie od Twoich ambicji. Bez względu na to, w którym kierunku chcesz się rozwijać, jako absolwent Psychologii będziesz osobą, która bez problemu odnajdzie się na rynku pracy. Kończąc studia, zyskasz szerokie perspektywy zatrudnienia m.in. w:
- publicznych i prywatnych gabinetach terapeutycznych;
- poradniach psychologicznych i wsparcia kryzysowego;
- działach HR różnych instytucji i przedsiębiorstw;
- placówkach oświatowych czy ośrodkach szkolno-wychowawczych;
- agencjach marketingowych, PR i usług doradczych;
- instytucjach rządowych i dyplomatycznych jako specjalista ds. mediacji czy negocjacji.
Najważniejszą zaletą tych studiów jest ich wszechstronność – możesz pracować w wielu miejscach, a także założyć własną działalność jako coach, trener biznesu czy doradca zawodowy. Postaw na Psychologię i zdobądź możliwości rozwoju na miarę nowoczesnego rynku pracy!
Więcej informacji o studiach na kierunku Psychologia znajdziesz na stronie Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego: