Jakiego kierunku studiów szukasz?

Zarządzanie

Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu

Zarządzanie to od lat jeden z najpopularniejszych kierunków na uczelniach nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Praktyczna wiedza z różnych dziedzin sprawia, że tysiące absolwentów szkół średnich i techników co roku wybierają właśnie Zarządzanie na Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University. Czym charakteryzuje się ten kierunek i dlaczego warto studiować Zarządzanie właśnie na naszej uczelni?

Jak wyglądają studia z zarządzania na WSB-NLU?

Zarządzanie jest kierunkiem uniwersalnym, na którego absolwentów zawsze będzie duże zapotrzebowanie w różnych branżach. Jest to specjalność dla osób o wielkich potrzebach i ambicjach. Pomimo zmian na rynku pracy, menedżerowie wciąż pozostają jednymi z najlepiej opłacanych specjalistów na rynku pracy.

Ukończenie studiów na tym kierunku na WSB-NLU otwiera ścieżkę do kariery w wielu sferach, zaczynając od menadżerskiej pozycji w różnych firmach i kończąc na posadzie w administracji państwowej.

Kierunek Zarządzanie na WSB-NLU daje studentowi możliwość zdobycia zarówno wiedzy teoretycznej, jak i umiejętności praktycznych i interpersonalnych – w końcu chodzi o zarządzanie współpracownikami. Na zajęciach studenci zdobywają wiedzę z zakresu zarządzania, prawa, ekonomii, finansów, komunikacji i języka obcego. Bardzo duży nacisk na studiach z zarządzania kładzie się na diagnozowaniu i sprawnym rozwiązywaniu problemów pojawiających się w działalności każdego zespołu i organizacji na różnych szczeblach.

Na WSB-NLU masz szansę rozpocząć studia według jednego z trzech trybów:

  • stacjonarnego,
  • niestacjonarnego,
  • interaktywnego.

Co wyróżnia Zarządzanie na WSB-NLU?

  • Bazujemy na najlepszych polskich i amerykańskich wzorcach - nastawieni jesteśmy na indywidualny rozwój studenta! Działamy w oparciu o metodę project-based learning, czyli nauczania poprzez projekt.
  • Program studiów obejmuje specjalistyczne kursy rozszerzające wiedzę studenta o najnowocześniejsze systemy informatyczne wspierające zarządzanie.
  • Możliwość studiowania w języku angielskim (tylko na studiach stacjonarnych).
  • Nasi wykładowcy to osoby, które na co dzień mają styczność z Zarządzaniem. Profesjonaliści w każdym calu przygotują Cię do kariery zawodowej. Nasza kadra złożona jest z praktyków oraz specjalistów z wielu dziedzin.
  • Wybierając WSB-NLU masz szansę zyskać wiedzę oraz umiejętności, które są absolutnie niezbędne na rynku pracy i będą docenione przez przyszłych pracodawców!

Jakie specjalności możesz wybrać podczas studiowania zarządzania na WSB-NLU?

Najciekawszym elementem studiów jest jednak możliwość wyboru specjalności. Różnią się one w zależności od uniwersytetu, jednak można wyróżnić kilka najpopularniejszych specjalności.

Studia I stopnia na kierunku Zarządzanie, to oferta studiów licencjackich, skierowana do osób, które chcą zgłębić wiedzę z zakresu m.in. rachunkowości, finansów, zarządzania biznesem lub ludźmi. W ramach studiów I stopnia możesz wybrać specjalności jak:

Studia II stopnia na kierunku Zarządzanie, to ogromna szansa, by zdobyć nowe umiejętności i poszerzyć swoje kompetencje. Na studiach II stopnia możesz wybrać takie specjalności, jak:

Program studiów na WSB-NLU

Program studiów z Zarządzania na WSB-NLU jest uzależniony od tego, czy chcesz wybrać się na studia licencjackie, czy magisterskie. Zarządzanie na WSB-NLU determinuje wybór dyscyplin, z którymi mierzą się studenci studiów magisterskich oraz licencjackich. Od studentów wymaga się również znacznie większej ilości samodzielnej pracy.

Pamiętaj, że program studiów na WSB-NLU jest zawsze dopasowany do wymogów rynku pracy, a także do potrzeb naszych studentów. Dzięki temu studiujesz dokładnie to, co lubisz, a także to, co przyda Ci się w pracy zawodowej!

Studia I stopnia z Zarządzania

Studia na kierunku Zarządzanie I stopnia umożliwiają studentom zdobycie wiedzy z bardzo szerokiego zakresu przedmiotów. Na pierwszym i drugim roku studiów przedmioty ściśle związane z zarządzaniem przeplatają się z ogólnymi przedmiotami kierunkowymi jak np. socjologia, psychologia, podstawy zarządzania, podstawy prawa i marketing. Zdecydowana większość studiów obejmuje jednak naukę przedmiotów, które z pewnością przydadzą się w przyszłej karierze absolwenta.

Studia licencjackie, czyli I stopnia na Zarządzaniu na WSB-NLU trwają 3 lata, czyli 6 semestrów i kończą się uzyskaniem tytułu licencjata.

Studia II stopnia z Zarządzania

O ile studia pierwszego stopnia przewidują naukę bardziej ogólnych przedmiotów i dużą ilość teorii, na studiach II stopnia znacznie większe znaczenie ma praktyka i specjalizacja. Różnorodność programów magisterskich na kierunku

Przedmioty, które często można znaleźć na Zarządzaniu II stopnia to m.in. zagadnienia związane z zarządzaniem innowacjami, metodologią badań w zarządzaniu, zarządzaniem projektami, zarządzaniem finansami i kosztami; zarządzaniem kryzysowym, logistyką w zarządzaniu, prawem cywilnym i gospodarczym oraz komunikacją w zarządzaniu.

Studia magisterskie, czyli II stopnia na Zarządzaniu na WSB-NLU trwają 2 lata, czyli 4 semestry i kończą się uzyskaniem tytułu magistra.

Czym można się zajmować po studiach z zarządzania?

Absolwenci kierunku Zarządzanie na WSB-NLU dysponują dużą ilością wiedzy z zakresu HR-u, ekonomii, finansów, przedsiębiorczości oraz komunikacji. Są zatem gotowi do pracy w praktycznie każdym przedsiębiorstwie, zarówno państwowym, jak i prywatnym, organizacji rządowej, w kadrach, firmach konsultingowych oraz jako menedżerowie w działach marketingu, sprzedaży oraz promocji. Zdobyta na studiach wiedza jest również bardzo pomocna przy zakładaniu i prowadzeniu własnej działalności gospodarczej.