Jakiego kierunku studiów szukasz?

Psychologia

Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu

Wybór kierunku studiów to jedna z najtrudniejszych decyzji, jakie podejmuje przyszły student. Możliwości jest wiele, a każdy chce wybrać jak najlepiej. W ofercie Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University znajdziesz Psychologię - jeden z najchętniej wybieranych kierunków w Polsce. Nic w tym dziwnego - to absolutnie pasjonujący kierunek, na który warto się zdecydować.

Jak wyglądają studia psychologiczne na WSB-NLU?

Studiowanie psychologii wiąże się przede wszystkim z poszerzaniem horyzontów. Dzięki tym studiom możesz zrozumieć mechanizmy psychologiczne kierujące człowiekiem, ale również całym światem. Poznasz emocje od środka, a przecież to właśnie one determinują większość działań ludzkich.

Co więcej, dzięki fascynującym zajęciom prowadzonym na WSB-NLU rozwiniesz myślenie nieschematyczne, zagłębisz się w zasady logiki oraz uczysz się jak analizować poszczególne sytuacje.

Na WSB-NLU masz szansę rozpocząć studia według jednego z trzech trybów:

 • stacjonarnego,
 • niestacjonarnego,
 • interaktywnego (RealTime Online).

Co wyróżnia Psychologię na WSB-NLU?

 • Innowacyjne podejście do nauczania, czyli project-based learning - uczenie poprzez doświadczenie.
 • Gwarantujemy możliwość wykonywania indywidualnych praktyk, m.in. w należącym do WSB-NLU Instytucie Diagnostyki, Opiniodawstwa i Pomocy Psychologicznej Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University z siedzibą w Nowym Sączu.
 • Dajemy szansę na skorzystanie z niepowtarzalnej okazji, jaką daje nasza kadra dydaktyczna. Wybierając WSB-NLU będziesz mógł uczęszczać na zajęcia prowadzone przez doświadczonych psychoterapeutów, biegłych, czy psychologów.
 • Program studiów został zaprojektowany z myślą o zdobywaniu wiedzy, ale także praktycznych umiejętności.
 • Masz niepowtarzalną możliwość studiowania Psychologii z dowolnego miejsca na świecie - wybierz studia online, jeśli nie możesz pozwolić sobie na standardowe rozwiązanie stacjonarne lub niestacjonarne!

Jakie specjalności możesz wybrać podczas studiowania psychologii na WSB-NLU?

Dzięki wyborowi specjalizacji zagłębiamy się bardziej w tę część psychologii, która nas najbardziej interesuje i z którą wiążemy przyszłość.

Jednolite studia magisterskie na kierunku Psychologia, które ukierunkowane są na podnoszenie praktycznych umiejętności studentów. Po ukończeniu studiów możesz tytułować się mianem magistra. Jednolite studia magisterskie cieszą się na WSB-NLU ogromnym zainteresowaniem. W ramach studiowania na naszej uczelni możesz wybrać jedną z trzech specjalności:

Program studiów na WSB-NLU

Na psychologii na WSB-NLU spotykasz się m.in. z przedmiotami, takimi jak:

 • Psychiatria,
 • Psychologia kliniczna dzieci i młodzieży,
 • Biologiczne podstawy zachowań,
 • Parcjalne deficyty rozwojowe,
 • Myślenie krytyczne i kreatywne,
 • Psychologia ogólna: emocje i motywacje,
 • Pomoc psychologiczna.

Atutem Psychologii na WSB-NLU są zajęcia dopasowane do specjalności, obejmujące zarówno zagadnienia klinicznej, jak i problemy związane ze współczesnymi normami społecznymi.

Jednolite studia magisterskie oraz studia z transferem ocen na WSB-NLU

Na Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University oferujemy studia magisterskie w formie jednolitej. Trwają one 5 lat, łącznie 10 semestrów i kończą się uzyskaniem tytułu magistra. To jednak nie wszystko!

Na WSB-NLU prowadzimy także jednolite studia magisterskie z transferem ocen. Toczą się one w systemie zaocznym, według formuły RealTime Online. Jest to oferta skierowana do osób, które już posiadają tytuł magistra lub licencjata. Taka formuła jest możliwa dzięki transferowi bolońskiemu, który umożliwia przepisanie ocen zaliczonych na innej uczelni, na poczet okresu dydaktycznego.

Czym można się zajmować po studiach psychologicznych?

Psychologia to kierunek niezwykle wszechstronny, dlatego też możliwości wyboru ścieżki zawodowej jest niezwykle wiele. Zrozumienie drugiego człowieka jest ważne niemalże w każdym zawodzie, dlatego też psychologowie zawsze będą potrzebni. Po zakończeniu studiów na kierunku Psychologia można oczywiście zostać psychologiem w szkole, zakładzie poprawczym, Policji, poradniach, szpitalach, czy ośrodkach terapeutycznych, jednak jest również wiele innych możliwości.

Jedną z nich jest zajmowanie się zarządzaniem zasobami ludzkimi w rozbudowanych korporacjach. Karierę można rozwijać poprzez zajmowanie się przeprowadzaniem badań psychologicznych w kontekście podejmowania danych zawodów, takich jak kierowca, wojskowy, czy policjant.

Dodatkowo możemy zostać mediatorem, rekruterem, doradcą zawodowym, czy nawet psychodietetykiem, który zajmuje się przede wszystkim terapią zaburzeń odżywiania. Równie ciekawą ścieżką rozwoju będzie zajmowanie się terapią uzależnień, która jest nieoceniona w dzisiejszych czasach.

Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie
Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
Uniwersytet Szczeciński
Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie