Akademia Finansów i Biznesu Vistula wysoko w rankingu umiędzynarodowienia
Umiędzynarodowienie to ważny element składowy wielu rankingów oceniających szkoły wyższe. Pokazuje on, jak wielu studentów z innych krajów postrzega daną uczelnię jako atrakcyjną i podejmuje w niej studia.
Akademia Finansów i Biznesu Vistula zajęła wysokie czwarte miejsce w Rankingu Umiędzynarodowienia, który stanowi integralną część składową Rankingu Szkół Wyższych 2013 publikowanego przez miesięcznik Perspektywy oraz dziennik Rzeczpospolita.
W opublikowanym w maju br. Rankingu Szkół Wyższych 2013 Akademia Finansów i Biznesu Vistula zajęła 6. miejsce wśród niepublicznych uczelni magisterskich i już wówczas została doceniona także za wysoki stopień umiędzynarodowienia. Najnowszy ranking jeszcze mocniej to podkreśla i plasuje AFiB na czwartym miejscu. W odniesieniu do zestawienia z maja tabela rankingowa uwzględnia wszystkie uczelnie posiadające prawo do doktoryzowania a nie tylko te z uprawnieniami habilitacyjnymi czy też dwoma uprawnieniami doktorskimi.
Akademia Finansów i Biznesu Vistula poprzez swój program i działania precyzyjnie wpisuje się we współczesny model tworzenia jakości akademickiej uwzględniającej poziom umiędzynarodowienia. Bardzo wysokie czwarte miejsce to efekt m. in. prężnie działających struktur rekrutacyjnych oraz prowadzenia 9. programów w języku angielskim. Na międzynawową atmosferę Uczelni z pewnością duży wpływ ma również fakt, że studiują na niej studenci aż z 37. różnych krajów z całego świata.
W całości Rankingu kategoria umiędzynarodowienia uwzględniona jest 15% wagą, a do kryteriów składowych należą: liczba programów prowadzonych w językach obcych i liczba studiujących w językach obcych, wymiana studencka, nauczyciele akademiccy z zagranicy, udział studentów zagranicznych w ich ogólnej liczbie oraz wielokulturowość.