Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku - historia
Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora ma siedzibę w Pułtusku, 20-tysięcznym miasteczku nazywanym czasami „Wenecją Północy”, a to za sprawą częściowego położenia na wyspie.
Marzysz o studiach na wysokim poziomie, ale obawiasz się wielkich miast? Wybierz Akademię Humanistyczną im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.
Historia Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku sięga 1994 roku. Od tego czasu mury uczelni opuściło ponad 44 tysiące absolwentów. W 2002 roku uczelni nadano imię Aleksandra Gieysztora, historyka światowej sławy, współtwórcy pułtuskiej Uczelni i jej wykładowcy. Uczelnia siedzibę ma w Pułtusku 20-tysięcznym miasteczku nazywanym czasami „Wenecją Północy”, a to za sprawą częściowego położenia na wyspie.
Położenie Pułtuska pozwala na ucieczkę od miejskiego zgiełku i wypoczynek na łonie natury, jednocześnie bliskość Warszawy zapewnia dostęp do największych bibliotek i archiwów.
Uczelnia proponuje studia dzienne i zaoczne, pierwszego i drugiego stopnia na kierunkach: administracja, bezpieczeństwo narodowe, filologia polska, historia, pedagogika, politologia, socjologia, turystyka i rekreacja. Akademia posiada także uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora w dyscyplinie historii oraz nauk o polityce.
Jednym z kierunków jakie warto studiować wybierając się na studia do Pułtuska jest historia. Studia historyczne w Pułtusku, rozwijają zdolności intelektualne i poszerzają wiedzę. Uczelnia zapewnia zdobywanie umiejętności i uprawnień niezbędnych do podjęcia pracy nauczyciela, archiwisty, muzealnika, archeologa.
Przykładowe specjalności na kierunku historia na studiach I stopnia to: specjalność archeologiczna, archiwalno-muzealna, historia wojskowości, specjalność nauczycielska, zarządzanie dobrami kultury.
Studiując historię na Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora można również działać w kołach naukowych, wolontariacie, występować w teatrze studenckim, zespole ludowym, śpiewać w chórze akademickim lub zapisać się do którejś z sekcji AZS-u.
Ciekawą propozycją dla przyszłych historyków jest możliwość podjęcia Indywidualnych Studiów Humanistycznych - innej wersji uniwersyteckich Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych. Pozwalają one na udział w zajęciach z zakresu historii, filologii polskiej, socjologii, pedagogiki i politologii.
Dla pasjonatów i osób pragnących zawodowo badać dzieje przygotowano studia doktoranckie z zakresu historii.
Więcej informacji o studiach na kierunku historia znaleźć można TUTAJ