ALK i SGH w rankingu uczelni biznesowych "Financial Times"
W opublikowanym w poniedziałek rankingu europejskich uczelni biznesowych „Financial Times”, Akademia Leona Koźmińskiego zajęła w nim 37. miejsce, zaś Szkoła Główna Handlowa znalazła się na 76. miejscu.
Ranking europejskich uczelni biznesowych "Financial Times" jest efektem połączenia wyników uzyskanych w kilku zestawieniach cząstkowych, w tym dla kierunków magisterskich z zarządzania, studiów MBA i EMBA oraz programów dla wyższej kadry menedżerskiej.
Twórcy rankingu europejskich uczelni biznesowych tworząc ranking biorą pod uwagę:
- zarobki i karierę absolwentów szkół biznesu
- zróżnicowanie kadry dydaktycznej i studentów
- dorobek wykładowców
- prestiż międzynarodowy uczelni
Akademia Leona Koźmińskiego w rankingu z 60. pozycji zajmowanej przed rokiem, awansowała na 37. miejsce.
Listę najlepszych osiemdziesięciu szkół w Europie według "Financial Times" otwiera hiszpańska IE Business School, przed HEC Paris i London Business School. Wysoko plasują się międzynarodowe projekty, w których uczelnia europejska występuje z partnerem spoza Europy jak np. francusko-singapurski INSEAD (4. miejsce), czy Alto University (Finlandia, Korea Płd., Singapur - 21. miejsce).
Liderem kształcenia biznesowego w Europie Środkowej i Wschodniej jest Akademia Leona Koźmińskiego (37. miejsce), która wyprzedza warszawską SGH (76. miejsce), praski Uniwersytet Ekonomiczny (78.) i Corvinus University z Budapesztu (79. pozycja).
- Obecność polskich szkół wyższych w międzynarodowych rankingach przyciąga cudzoziemców, którzy chcą studiować w naszym kraju. W Akademii Leona Koźmińskiego uczy się blisko tysiąc obcokrajowców z 56 krajów, co stanowi niemal 30 proc. wszystkich studentów stacjonarnych. Źródłem sukcesu jest angielskojęzyczny program bardzo wysoko oceniony pod względem jakości nie tylko przez Polską Komisję Akredytacyjną, ale też przez międzynarodowe komitety akredytacyjne EQUIS i AACSB - powiedział rektor ALK prof. Witold T. Bielecki.
Według "FT" absolwenci Executive MBA z dyplomem ALK zarabiają 153 tys. dolarów rocznie. Na największe dochody mogą liczyć absolwenci EMBA z London School of Economics (27. miejsce w rankingu "FT") - 308 tys. dolarów rocznie.
Absolwenci z dyplomem magistra zarządzania najlepszych uczelni europejskich zarabiają średnio ponad 50 tys. dolarów rocznie, zaś absolwenci tego kierunku z ALK - nieco powyżej tej średniej (51 tys. dol.).
Ranking uczelni biznesowych można znaleźć TUTAJ
Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl