Bezpłatne studia podyplomowe oferuje WSZOP w Katowicach
Studia podyplomowe Nowa jakość zarządzania w ochronie zdrowia, realizowane przez Wyższą Szkołę Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Dzięki temu nauka dla słuchaczy jest bezpłatna.
To studia skierowane do osób pełniących funkcje menedżerskie i zatrudnionych na podstawie umowy o pracę w niekomercyjnych i komercyjnych zakładach służby zdrowia. Szczególnie zapraszamy dyrektorów, głównych księgowych, ordynatorów oraz pielęgniarki oddziałowe. Program studiów obejmie m.in. zagadnienia przekształceń własnościowych szpitali, finansowania świadczeń ze środków publicznych, rachunkowości zarządczej oraz zarządzanie personelem.
Koordynator projektu „Nowa jakość zarządzania w ochronie zdrowia” Jacek Pagieła podkreśla, że studia mają wyposażyć kadrę menedżerską wyższego i średniego szczebla zarówno w tych placówkach, które zostały przekształcone w spółki prawa handlowego, jak i w tych, które do przekształcenia się przygotowują w niezbędną wiedzę. - Chcemy, by absolwenci tych studiów potrafili funkcjonować w warunkach konkurencyjności na wymagającym rynku, jakim jest służba zdrowia, nie zapominając jednak o pacjentach, bo to oni są głównym podmiotem działalności tych placówek – dodał Jacek Pagieła.
Zajęcia poprowadzą dydaktycy z dużym doświadczeniem oraz praktycy z branży medycznej. W ramach zajęć dotyczących zarządzania personelem wykłady prowadzić będzie między innymi Eric Langevin, profesor L’University Paris 13 oraz Grande Ecole Sup de Co Reims, który posiada doświadczenie w kształceniu trenerów w Conseil Regional Picardie, Komisji Europejskiej, UNESCO. To wykładowca doceniany przez studentów naszej uczelni. Jego zajęcia są wysoko oceniane przez studentów studiów międzynarodowych, realizowanych przy współpracy z Uniwersytetem Paryż 13. Zajęcia będą się odbywać w języku francuskim, ale będą tłumaczone symultanicznie na język polski.
Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach ma doświadczenie w realizacji projektów współfinansowanych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Od października 2010 roku realizowane są wspólnie z Uniwersytetem Paryż 13 studia międzynarodowe I stopnia na kierunku Zarządzanie o specjalności „Zarządzanie organizacjami służby zdrowia”. W czerwcu tego roku zakończyła się pierwsza edycja, a słuchacze odebrali międzynarodowe dyplomy.
Rekrutacja na studia podyplomowe Nowa jakość zarządzania w ochronie zdrowia już się rozpoczęła i potrwa do 21 września. Zgodnie z projektem odbędą się dwie edycje, podczas każdej studiować będzie 40 osób.