Studia na kierunku chemia kosmetyczna są doskonałym sposobem na praktyczne połączenie zamiłowania do nauk ścisłych i zainteresowania kosmetykami. Obecnie produkcja kosmetyków stanowi niezwykle ważną i ciągle rozwijającą się gałąź przemysłu, dlatego zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie nieustannie rośnie.

Podczas studiów zajmiesz się związkami o korzystnym działaniu na skórę, włosy i paznokcie. Jeśli zatem chcesz dowiedzieć się jak poprawić kondycję skóry lub nabyć umiejętności recepturowania kosmetyków to ten kierunek będzie dla Ciebie świetnym początkiem kariery!

Studia na kierunku chemia kosmetyczna w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie oprócz wykształcenia chemicznego oferuje studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z dziedziny prawa chemicznego, nazewnictwa chemicznego, związków chemicznych, mechanizmów reakcji związków organicznych i grup funkcyjnych, a dalej technologii i inżynierii chemicznej, modelowania i projektowania procesów technologicznych oraz materiałoznawstwa chemicznego.

Program kształcenia na kierunku chemia kosmetyczna kładzie nacisk na uzyskanie przez absolwenta wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych w zakresie procesu wytwarzania produktów kosmetycznych oraz ich oddziaływania na człowieka i środowiska. Proces kształcenia na tym kierunku zapewnia absolwentowi zdobycie wiedzy o składzie, zastosowaniach, produkcji, badaniach i ocenie jakości specyficznej grupy produktów, do której należą kosmetyki. Studenci mają możliwość poznania wszystkich aspektów współczesnych technologii i produkcji wyrobów kosmetycznych. Do ich kompetencji należeć będzie efektywne zarządzanie poszczególnymi etapami procesu produkcji.

Kierunek ten daje nie tylko wiedzę niezbędną do pracy w sektorze produkcji kosmetyków, jednostkach badawczych, przedsiębiorstwach z sektora produkcji i technologii kosmetyków, ale również umiejętności, które mogą być wykorzystane w zainicjowaniu własnej działalności gospodarczej.

Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie oferuje dla Państwa ten kierunek zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym na poziomie inżynierskim (3,5 roku).

Jeżeli Twoją mocną stroną są nauki ścisłe, a jednocześnie jesteś zainteresowany branżą kosmetyczną to na pewno jest to kierunek dla Ciebie!