Jakiego artykułu szukasz?

​Chorzowska WSB z nową siedzibą w Katowicach

Wyższa Szkoła Bankowa otworzyła swoją drugą siedzibę. Jako nową lokalizację wybrała Katowice. W centrum Górnego Śląska uczelnia prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych oraz organizuje szkolenia. Tutaj mieści się także Biuro Rekrutacji.

​Chorzowska WSB z nową siedzibą w Katowicach

Katowicka siedziba Wyższej Szkoły Bankowej znajduje się na ul. Wyszyńskiego 7, w budynku Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM”. W pobliżu jest przystanek tramwajowy, autobusowy oraz dworzec kolejowy. Te osoby, które dojeżdżają na zajęcia samochodem, mogą wybrać Drogową Trasę Średnicową lub autostradę A4.

Wyższa Szkoła Bankowa w Aglomeracji Górnośląskiej to dziś Chorzów i Katowice. Dzięki temu jesteśmy blisko naszych studentów i słuchaczy. Zdajemy sobie sprawę, że być może osobom mieszkającym na przykład w Żywcu, Bielsku - Białej czy Częstochowie dogodniej przyjechać na zajęcia, szkolenie, albo dowieść dokumenty do Katowic, które są położone w centrum regionu mówi dr Krzysztof Koj, Dziekan Wyższej Szkoły Bankowej.

Władze Uczelni są zadowolone z nowej lokalizacji. – Chcemy aktywnie uczestniczyć w życiu gospodarczym, społecznym naszego województwa, w tym również związanym ze szkolnictwem wyższym i rozwojem młodych osób przyznaje Dziekan dr Krzysztof Koj.

Siedziba WSB znajduje się również w Chorzowie na ul. Sportowej 29, gdzie w trakcie roku akademickiego w tygodniu oraz weekendy odbywają się zajęcia dla studentów I i II stopnia.

***

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie jest wydziałem zamiejscowym WSB w Poznaniu. Już od 19 lat kształci na kierunkach inżynierskich, ekonomiczno-prawnych i społecznych. Realizuje studia I, II stopnia oraz prowadzi studia podyplomowe z zakresu m.in. administracji, finansów, marketingu, pedagogiki, psychologii i zarządzania. Prowadzi studia Master of Business Administration Zarządzanie w biznesie międzynarodowym dla kadry kierowniczej i menedżerskiej.

Uczelnia realizuje Program Partnerstwa Biznesowego, do którego przynależą m.in. DB Schenker, ING Bank Śląski, czy Grupa Żywiec. Dzięki temu studenci zdobywają doświadczenie zawodowe pod okiem specjalistów w trakcie praktyk i płatnych staży w firmach będących partnerami biznesowymi chorzowskiej WSB. Dodatkowo te same firmy opiniują programy nauczania, aby były odpowiednio dopasowane do oczekiwań pracodawców.

Według raportu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z 2016 r. Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, wraz z wydziałami zamiejscowymi w Chorzowie i Szczecinie, zajęła drugie miejsce wśród uczelni niepublicznych wybieranych przez kandydatów na studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie.

Strona internetowa: www.wsb.pl/chorzow

Social media: Facebook, YouTube, LinkedIn, Twitter, Instagram

Komentarze (0)

brak komentarzy…
WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie
Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu