Co po licencjacie? Sprawdź Biznes międzynarodowy w WSE!
Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie (WSE) poszerzyła swoją ofertę o nowy kierunek studiów II stopnia - Biznes międzynarodowy, który jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku pracy.
Biznes, niezależność, poczucie zawodowego spełnienia. Perspektywa prowadzenia własnej firmy lub praca w międzynarodowym przedsiębiorstwie jest kusząca.
Jakie więc wybrać studia, by poznać tajniki biznesu i dobrze się przygotować do pracy w tej branży?
Jeśli pragniesz nauczyć się pracować w międzynarodowym zespole, zdobyć unikalne na rynku pracy umiejętności i być cenionym specjalistą w wąskiej dziedzinie biznesu Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie (WSE) poszerzyła swoją ofertę o nowy kierunek studiów II stopnia – Biznes międzynarodowy, który jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku pracy.
Siłę i nowoczesność kierunku stanowią przede wszystkim proponowane specjalności. Współcześnie wiele firm podejmuje współpracę z zagranicznymi kontrahentami. By jednak negocjacje biznesowe przyniosły pożądane efekty konieczna jest znajomość kultury i form komunikacji w kraju swojego partnera. Dlatego też jedną z propozycji krakowskiej WSE jest Międzykulturowa komunikacja w biznesie. Konieczność uwzględnienia inności kulturowej w funkcjonowaniu organizacji podkreśla także specjalność Zarządzanie w przedsiębiorstwie międzynarodowym. Różnice kulturowe wpływają przecież na podejście pracowników do pracy i są ważnym elementem kultury organizacyjnej.
Zarabianie w Internecie to bardzo popularny sposób na biznes. Specjalność E-commerce i nowoczesne technologie w marketingu, kompleksowo przygotowuje do prowadzenia handlu w sieci. W programie jest siedem kursów specjalistycznych, które przygotują studentów do prowadzenia sklepu internetowego, dają kompetencje do pracy w działach e-commerce korporacji międzynarodowych. W trakcie zajęć z praktykami poznają wszystkie zagadnienia związane z e- handlem: start działalności, marketing, analitykę, logistykę oraz kwestie prawne. Program specjalności przewiduje dogłębną analizę case study z Polski i ze świata, ze szczególnym uwzględnieniem best practices.
Z kolei specjalność Eventy i targi międzynarodowe uczy samodzielnego budowania strategii projektu eventowo-targowego. Gwarancją sukcesu specjalności jest przede wszystkim grono ekspertów od lat działających w branży targowej. Specjalność jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na profesjonalną kadrę zarządzającą eventami i udziałem w targach międzynarodowych. Po ukończeniu kierunku student nabędzie praktyczną wiedzę i umiejętności, aby móc kierować projektem eventu, wystąpienia targowego, koncertu, wystawy, bądź akcji społecznej. Osoby wybierające tę specjalność dowiedzą się jak wykorzystać potencjał współczesnych trendów biznesowych i przekuć je na rentowne przedsięwzięcie.
Tych, którzy pragną rozwijać międzynarodowy biznes w sieci, z pewnością zainteresuje też Tworzenie i rozwój startupów. Specjalność ta nie tylko pozwala poznać metody skutecznego rozwoju biznesu, ale także wyposaża w umiejętności pozyskiwania zagranicznych inwestorów. Specjalizacja Tworzenie i rozwój stratupów prowadzona będzie zgodnie z metodyką lean startup. Na poziomie wartości oraz metod pracy kierunek sam w sobie będzie swego rodzaju startupem, a jego uczestnicy przejdą przez wszystkie etapy budowania i rozwoju swojej działalności. Efektem finalnym zakończenia studiów, oprócz dyplomu magistra, może być kompletny pomysł na biznes lub działający startup.
Chcesz wiedzieć więcej: www.wse.krakow.pl