Jakiego artykułu szukasz?

Coach kariery pomoże studentom osiągnąć sukces

Czy można sobie wyobrazić wybudowanie domu bez szczegółowego projektu? Podobnie jest z karierą, aby była ona sumą satysfakcjonujących doświadczeń trzeba ją dobrze zaplanować i świadomie pokierować nawet już w momencie podejmowania pierwszej pracy, czy też przy wyborze kierunku studiów.
Coach kariery pomoże studentom osiągnąć sukces

W ostatnich latach znacząco rozwija się rola doradztwa zawodowego oraz coachów kariery. Zdaniem Beaty Kapcewicz, prezes i współtwórcy serwisu Architekci Kariery - Kreowanie własnej kariery, to już nie jest zmarginalizowane zjawisko, które dotyczy wysoko wykwalifikowanej kadry menedżerskiej najwyższego stopnia. Oprócz prezesów i top menedżerów do grona osób regularnie korzystających z pomocy coacha kariery dołączyli również specjaliści oraz osoby będące na samym początku swojej ścieżki zawodowej.

Z tego też założenia - świadomego planowania kariery już od samego jej początku - wyszła Chorzowska Wyższa Szkoła Bankowa podejmując się organizacji cyklu spotkań pt „Planowanie kariery - 7 grzechów głównych”, podczas których studenci uczelni będą mogli wraz coachem odpowiedzieć sobie m.in. na pytanie jakie są zasady skutecznej kariery i spełnionego życia oraz jakich błędów unikać w drodze po zawodowy sukces. Wszystko po to, by w przyszłości potrafili tak ułożyć swoje życie zawodowe, żeby przynosiło spełnienie i dobre pieniądze jednocześnie.

Spotkania coacha kariery ze studentami odbędzie się 23 listopada 2013 roku, ale pomysł organizacji warsztatów zrodził się kilka miesięcy temu, kiedy to uczelnia po przeprowadzeniu na szeroką skalę badania profilu swoich studentów, wyciągnęła wniosek, że dzisiaj studiują przede wszystkim osoby, które już pracują albo planują podjąć pracę w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Studenci decydują się na łączenie pracy z nauką w nadziei, że opłaci im się to w przyszłym życiu zawodowym, a taki sposób myślenia jest obecnie bardzo rozpowszechniony.

- Większość studentów nieustanie zmaga się, by sprawnie łączyć ze sobą obowiązki studenckie i zawodowe, a z każdym rokiem nauki zwiększa się ich aktywność zawodowa. Coraz powszechniejsze staje się przekonanie, że warto pracować nad swoją pozycją na rynku pracy już w trakcie studiów - podkreśla Patrycja Paczyńska, rzecznik prasowy Uczelni - Jako uczelnia, chcemy pomóc studentom w sprawnym i racjonalnym budowaniu ich karier stąd też pomysł, by nawiązać współpracę z Architektami Kariery i przeprowadzić warsztaty z jej planowania, tak aby już na samym początku wiedzieli jakich błędów unikać i w jakim kierunku zmierzać. Chcemy, by studenci i absolwenci WSB efektywnie kształtowali swoje życie zawodowe, a nie tylko zdawali się na przypadek.

Planowanie kariery - 7 grzechów głównych to specjalnie przygotowany przez Architektów Kariery program praktycznych warsztatów, podczas których uczestnicy dowiedzą się m.in. jak określać własne kompetencje, precyzyjnie planować cele, określać i priorytetować zadania czy budować wartościowe relacje zawodowe.

Zajęcia poprowadzi Beata Kapcewicz - jeden z najbardziej doświadczonych coachów kariery w Polsce i Europie Środkowej. Ekspert ds. kariery programu TVP1 „Kandydat”, TVN CNBC, Rzeczpospolitej, czy portali pracuj.pl i profeo.pl. Autorka bloga managerkariery.pl oraz licznych artykułów, videoporadników i książek z zakresu kariery. Członek Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Kariery w Polsce.

Spotkania są bezpłatne i kierowane gównie do studentów WSB, ale mogą w ich wziąć również udział osoby, które nie studiują w WSB: maturzyści, studenci innych uczelni i wszyscy Ci, którym zależy na planowaniu własnych karier zawodowych. Aby wziąć udział w warsztatach, wystarczy zarejestrować się na stronie www.wsb.pl/kariera

Jeśli więc chcesz dobrze odnaleźć się na rynku pracy i zależy Ci na tym, żeby kariera była sumą satysfakcjonujących doświadczeń a nie porażek, musisz ją dobrze zaplanować. Przyjdź na warsztaty do WSB i dowiedz się jak skutecznie budować karierę krok po kroku.

Komentarze (0)

brak komentarzy…
Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie
Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie
Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu
Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie