Doświadczenie jest naszą siłą
Śląska Wyższa Szkoła Zarządzania im. Gen. J. Ziętka w Katowicach posiada dwa własne laboratoria CISCO, gdzie studenci kierunku Informatyka poznają tajniki działania sieci Internet, Laboratorium Techniki Cyfrowej i Mikroprocesorowej, pozwalające poznać od środka działanie komputerów. „Ziętek” posiada również laboratoria z innych dziedzin, takie jak Laboratorium Absorpcji Atomowej oraz trzy laboratoria chemiczne i mikrobiologiczne wyposażone w sprzęt analityczno - pomiarowy przygotowany specjalnie dla studentów kierunku Ochrona środowiska. Również studenci kierunku Pielęgniarstwo mają w ŚWSZ do swojej dyspozycji specjalistyczne laboratoria i pracownie. W Zamiejscowym Wydziale Nauk o Zdrowiu w Tychach uczelnia przygotowała im Pracownię Umiejętności Pielęgniarskich oraz Pracownię Anatomii i Fizjologii, gdzie przyszłe pielęgniarki i pielęgniarze mogą stosować wiedzę teoretyczną w praktyce.
Biblioteka ŚWSZ jest ona w pełni skomputeryzowana i posiada bogaty zasób książek, czasopism i zbiorów specjalnych. Czytelnicy korzystający z Biblioteki w Katowicach mają do dyspozycji następujące czytelnie: Ogólną, Europejską, Multimedialną, Pedagogiczną i Czasopism. Natomiast w Tychach funkcjonuje Czytelnia Medyczna. We wszystkich czytelniach istnieje możliwość korzystania z dostępu do sieci Internet i zasobów elektronicznych Wirtualnej Biblioteki Nauki MNiSW.
Studenci mają możliwość korzystania z praktyk tak w kraju, jak i za granicą. Co roku dzięki programowi Erasmus studenci ŚWSZ mają możliwość odbycia dofinansowanej praktyki zagranicznej, np. we Francji, Danii, Holandii, Austrii, czy we Włoszech.
Biuro współpracy z zagranicą pośredniczy w nawiązywaniu kontaktów z uczelniami zagranicznymi oraz we współpracy naukowej i kulturalnej. Biuro ma przede wszystkim ułatwić studentom dostęp do studiowania na uczelniach zagranicznych i odbywania praktyk zawodowych za granicą poprzez: informowanie o stypendiach, wymianie naukowej, programach edukacyjnych, a także o możliwościach dofinansowania. Zajmuje się również promowaniem kształcenia uwzględniającego aspekty kulturowe krajów partnerskich.