Dzień Otwarty Instytutów PWSTE w Jarosławiu
Podczas Dnia Otwartego PWSTE otworzyła dla zwiedzających drzwi Biblioteki, Centrum Kultury Akademickiej i Centrum Rehabilitacyjno - Rekreacyjnego z halą sportową, siłownią, boiskami oraz kortami tenisowymi.
W dniu 24 marca 2015 r. odbył się Dzień Otwarty Instytutów PWSTE w Jarosławiu
Młodzież z Zarzecza, Sanoka, Jarosławia, Przeworska, a nawet Puław, Lublina i Zamościa oraz Lubaczowa, Leżajska, Przemyśla, Kańczugi i Dynowa zapoznała się z ofertą poszczególnych 5 INSTYTUTÓW: HUMANISTYCZNEGO, STOSUNKÓW MIĘDZYNARODOWYCH, INŻYNIERII TECHNICZNEJ, OCHRONY ZDROWIA ORAZ EKONOMII I ZARZĄDZANIA.
Uczniowie uzyskali informacje związane z organizacjami studenckimi i kołami naukowymi. Zaprezentowany został nowy film promujący PWSTE w Jarosławiu, jak również Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Słowianie" oraz Chór Akademicki „Appassionato", a także Młodzieżowy Uniwersytet Biznesu i Akademicki Związek Sportowy. Z pedagogami towarzyszącymi młodzieży spotkali się JM Rektor, prof. nadzw. dr hab. Wacław Wierzbieniec oraz Prorektor ds. Studenckich, doc. dr Krzysztof Rejman.
Uczelnia otworzyła drzwi Biblioteki, Centrum Kultury Akademickiej i Centrum Rehabilitacyjno-Rekreacyjnego z halą sportową, siłownią, boiskami oraz kortami tenisowymi. Uczniowie poznali konkrety prowadzonych przez PWSTE kierunków studiów poprzez bezpośrednie rozmowy z wykładowcami i studentami w wyposażonych w sprzęt najnowszej generacji salach wykładowych, pracowniach komputerowych i nowoczesnych laboratoriach: Wytrzymałości Materiałów, Fizyki Budowli, Technologii Betonu, a także CISCO i ECDL, jak również Laboratorium Chemicznym, Kosmetologii Pielęgnacyjnej Wizażu i Stylizacji.
Kadra dydaktyczna oraz studenci opowiadali o zagranicznych praktykach studenckich w Grecji, możliwości wyjazdu do niemal wszystkich krajów UE w ramach Programu Erasmus+, a także kursach i certyfikatach językowych z grupy TELC czy LCCI oraz informatycznych: ECDL, CISCO. Ponadto przedstawione zostały formy wsparcia, na które mogą liczyć nasi studenci.
W ramach funkcjonowania Instytutu Ochrony Zdrowia zaplanowano pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wykłady i prezentacje multimedialne poświęcone m.in. zasadom zdrowego odżywiania i chorobom cywilizacyjnym. Studenci i wykładowcy kierunku kosmetologia zaprezentowali metody dbania o wygląd, zdradzając tajniki kosmetyczne podczas warsztatów makijażu.
Bardzo interesująco podczas Dnia Otwartego zaprezentował się Instytut Stosunków Międzynarodowych. Poza przedstawieniem kierunków odbyły się także gry i zabawy rekreacyjne, spotkanie z podróżnikiem – jego relacja z wyprawy do Nepalu oraz prezentacja form turystyki kwalifikowanej.
Zajęcia pokazowe z filologii angielskiej i pedagogiki (studia I i II stopnia) z okazji Dnia Otwartych Drzwi w Instytucie Humanistycznym rozpoczął wykład dla nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych „Koncepcja nauczania matematyki ukierunkowana na budowanie schematów (teoria Milana Hejny'ego w praktyce szkolnej)", który prowadziła dr hab. Ewa Swoboda, prof. UR, profesor wizytujący w Instytucie Humanistycznym PWSTE w Jarosławiu.
O kulturze amerykańskiej opowiadała Stephanie Oehrlein, stypendystka Polsko-Amerykańskiej Fundacji Fulbrighta. Pokazy interakcyjne człowiek-komputer oraz poświęcone fotografii cyfrowej, to atrakcje przygotowane przez kadrę Instytutu Inżynierii Technicznej w ramach kierunku informatyka.
Dla zwolenników geodezji i kartografii na placu przed Biblioteką odbywały się pokazy sprzętu geodezyjnego. Zwolennicy takich kierunków inżynierskich, jak budownictwo mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w pokazach badań wytrzymałościowych dla betonów zwykłych i wysokowartościowych. Kierunek elektronika i telekomunikacja przedstawił konstrukcje urządzeń elektrycznych. Natomiast dla zainteresowanych studiowaniem gospodarki przestrzennej omówione zostały innowacyjne i przedsiębiorcze miasto, wizualizacja cyfrowego modelu terenu oraz rysowanie-planowanie.
O walorach studiowania kierunków prowadzonych przez Instytut Ekonomii i Zarządzania oraz kołach naukowych opowiedziała kadra i studenci, którzy zaprosili szkoły należące do Młodzieżowego Uniwersytetu Biznesu do Auli Czerwonej Biblioteki PWSTE w Jarosławiu, gdzie w ramach studium badawczego odbył się wykład zatytułowany „Produkty krajowe – zagraniczne w decyzjach zakupowych konsumentów z Polski, Słowacji, Węgier, Ukrainy i Rumunii", który wygłosiła doc. dr inż. Elżbieta Wolanin-Jarosz.