Jakiego artykułu szukasz?

​Dziennikarstwo i nowe media w Collegium Civitas

Program zajęć dziennikarskich w Collegium Civitas został opracowany przez wybitnych specjalistów, znanych dziennikarzy oraz publicystów, wyznaczających najnowsze trendy i standardy dziennikarstwa.

​Dziennikarstwo i nowe media w Collegium Civitas

Najlepszy w Polsce kierunek praktyczny w ocenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Jakość dziennikarstwa to najważniejsze wyzwanie dla przyszłości mediów. Zależy od niego nie tylko zawodowy sukces każdego naszego absolwenta, ale też przyszłość naszego społeczeństwa i państwa. Rozwój cywilizacyjny, postęp technologiczny oraz silna pozycja mediów społecznościowych sprawiają, że współczesny dziennikarz powinien posiadać takie kompetencje i umiejętności, które umożliwią mu sprawne i rzetelne reagowanie na rzeczywistość. Studia w Collegium Civitas stanowią świetne przygotowanie do pracy w świecie nieustannych i szybkich zmian. Program zajęć został opracowany przez wybitnych specjalistów, znanych dziennikarzy oraz publicystów, wyznaczających najnowsze trendy i standardy dziennikarstwa.

Dlaczego warto studiować Nowe media i dziennikarstwo w Collegium Civitas?

Kameralne zajęcia i osobisty Tutor

Uczelnia zapewnia wysoki komfort studiowania - zajęcia odbywają się w niewielkich, ok 20-to osobowych grupach, dzięki czemu nasi studenci mają pewność, żezawsze otrzymają odpowiedź na nurtujące ich pytania. Dodatkowo, każdy student wybiera z grona pracowników Katedry Dziennikarstwa tutora, który jest jego przewodnikiem w drodze do zawodu i osobistego rozwoju.

Praktyczne warsztaty pod okiem profesjonalistów

W Collegium Civitas stawiamy na praktyczność zajęć. Na studentów czekają rozbudowane warsztaty prasowe, radiowe i telewizyjne, podczas których zdobywają oni wiedzę m. in. z zakresu konstruowania i pisania różnych form tekstów, rejestracji dźwięku i montażu radiowego, przygotowania reportaży i prowadzenia rozmowy radiowej, kompozycji i montażu telewizyjnego, czy redagowania i prowadzenia programów. Uczymy praktycznego wykorzystywania nowych mediów jako źródeł informacji i kanałów dystrybucji opracowywanych materiałów.

Bezcenne doświadczenie i przygotowanie do kariery

Wszyscy studenci kierunku Dziennikarstwo i nowe media mają możliwość wyboru miejsca praktyki (prasa, radio, telewizja, Internet). Realizowane w ramach praktyki zadania często otwierają drogę do przyszłej pracy i dają możliwość nawiązania cennych kontaktów. Absolwenci będą gotowi do podjęcia pracy w redakcjach telewizyjnych (TVN24, POLSAT NEWS, TVP INFO, TVP) i redakcjach radiowych (Polskie Radio, RMF FM, Radio ZET, Radio Kolor, TOK FM). Ich publikacje będą pojawiać się m. in. w dziennikach i tygodnikach opinii: „Gazecie Wyborczej”, „Polityce”, „Wprost”, „Przekroju”, „Newsweeku”; prasie lifestylowej i modowej; wielu redakcjach internetowych.

Uczelnia oferuje studia prowadzone w języku polskim i angielskim, w 6 obszarach tematycznych: Zarządzanie i marketing, Nowe media i dziennikarstwo, Psychologia i coaching, Bezpieczeństwo i analiza informacji, Socjologia, kultura i sztuka

Więcej informacji www.civitas.edu.pl

Komentarze (0)

brak komentarzy…
Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
Politechnika Łódzka
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie
Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie
Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu
Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi