Gdańska Szkoła Wyższa (GSW) - turystyka i rekreacja
Gdańska Szkoła Wyższa (GSW) powstała w 2002 roku. Oprócz turystyki i rekreacji, kształci na kierunkach: administracja, pedagogika, edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, ekonomia, socjologia, stosunki międzynarodowe, zarządzanie i inżynieria produkcji, gospodarka przestrzenna, architektura krajobrazu.
Gdańska Szkoła Wyższa (GSW) proponuje ciekawe studia na kierunku turystyka i rekreacja.
Turystyka i rekreacja to kierunek na wydziale Ekonomiczno-Społecznym. Kształcenie trwa 3 lata (w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym), absolwenci uzyskują dyplom licencjata. Kandydaci na studia planujący związać się zawodowo z turystyką powinni być osobami otwartymi, kontaktowymi, komunikatywnymi, ciekawymi świata, kreatywnymi, lubiącymi zmiany, podróże, niekonfliktowymi, szybko podejmującymi decyzje, a także cieszącymi się dobrym zdrowiem.
Studia na turystyce i rekreacji obejmują przykładowo takie przedmioty jak krajoznawstwo, hotelarstwo, obsługa ruchu turystycznego, ekonomika turystyki i rekreacji, ekologia i ochrona środowiska, pedagogika czasu wolnego.
Kandydaci na studia przyjmowani są bez egzaminów wstępnych. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń. Rekrutacja odbywa się dwa razy w roku: w październiku (na semestr zimowy) oraz w lutym lub marcu (na semestr letni).
Jakie specjalności na turystyce i rekreacji w GSW?
Gdańska Szkoła Wyższa (GSW) oferuje studia na turystyce i rekreacji w specjalności zarządzanie w turystyce. Obejmuje ona zagadnienia z zakresu nauk przyrodniczych, społecznych i ekonomicznych.
Perspektywy zawodowe
Absolwent turystyki i rekreacji w GSW może podjąć pracę w przedsiębiorstwach turystycznych, ośrodkach wypoczynkowych, centrach odnowy biologicznej, centrach rekreacji i sportu, hotelach, pensjonatach, lokalach gastronomicznych, pracować na rzecz organizacji społecznych, stowarzyszeń czy instytucji związanych z branżą turystyczną. Znajdzie zatrudnienie w jednostkach zajmujących się promocją, informacją i obsługą turystyczną miast i regionów na stanowiskach specjalisty, doradcy, analityka lub menedżera.
Gdańska Szkoła Wyższa (GSW) powstała w 2002 roku. Oprócz turystyki i rekreacji, kształci na kierunkach zawodowych: administracja, pedagogika, edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, ekonomia, socjologia, stosunki międzynarodowe, zarządzanie i inżynieria produkcji, gospodarka przestrzenna, architektura krajobrazu oraz na kierunkach magisterskich: administracja i zarządzanie. Dodatkowo realizowane są 2-semestralne studia podyplomowe.
Gdańska Szkoła Wyższa (GSW) posiada 2 Wydziały Zamiejscowe w Olsztynie i Słupsku, zajęcia prowadzone są także w Tczewie, Kartuzach i Nowym Dworze Gdańskim. Studenci biorą czynny udział w kołach naukowych (prawa administracyjnego „ius publicum”, zarządzania i inżynierii produkcji, informatycznym, socjologiczno-filozoficznym, public relations, menedżerskim, wiedzy obronnej) i sekcjach sportowych (sekcja sportowa piłki siatkowej, sekcja strzelania sportowego).