Indywidualne wsparcie już od I roku studiów na UAM
Tutoring oferowany przez UAM w Poznaniu opiera się na relacji mistrz - uczeń. Tutor to opiekun i przewodnik, który pomaga studentowi w znalezieniu optymalnej ścieżki naukowej i dostosowaniu jej do zainteresowań.
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prowadzi program KRAB (Kierowanie Rozwojem Aktywności Badawczej). Inicjatywa polega na wprowadzeniu tutoringu (opieki naukowej) jako spersonalizowanej metody edukacji.
Tutoring opiera się na relacji mistrz-uczeń. Podstawę metody stanowią indywidualne spotkania tutora ze studentem (tzw. tutoriale). Tutor to opiekun i przewodnik, który pomaga studentowi w znalezieniu optymalnej ścieżki naukowej i dostosowaniu jej do zainteresowań.
Program przeznaczony jest dla studentów studiów stacjonarnych na kierunkach:
- biologia,
- biologia - nauczanie biologii i przyrody,
- biologia i zdrowie człowieka,
- biotechnologia,
- bioinformatyka,
- ochrona środowiska.
Udział w programie pozwala na najbardziej efektywne wykorzystanie czasu studiów już od I roku. Poprzez spotkania z tutorami można określić swoje pasje lub rozwinąć sprecyzowane już zainteresowania.
Uczestnictwo w programie to szansa na:
- profesjonalne wsparcie w rozwoju zainteresowań,
- utrzymywanie motywacji do działania na wysokim poziomie,
- optymalne wykorzystanie własnego potencjału naukowego.
Jeżeli planujesz studia na którymś z wyżej wymienionych kierunków, zapoznaj się bliżej z programem KRAB i rozwiń swoją pasję z pomocą profesjonalistów.
Strona programu: http://krab.amu.edu.pl