Inżynieria chemiczna i procesowa na Politechnice Krakowskiej
Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki zaprasza do podjęcia studiów na kierunku Inżynieria chemiczna i procesowa .
Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej na Politechnice Krakowskiej oferuje studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa.
Inżynieria chemiczna i procesowa to 7-semestralne studia inżynierskie I stopnia oraz 3-semestralne studia magisterskie II stopnia. Kształcenie na kierunku odbywa się w trybie stacjonarnym.
Specjalności na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa:
- Inżynieria Procesów Technologicznych
- Inżynieria Odnawialnych Źródeł Energii
- Inżynieria Procesów Biotechnologicznych
- Engineering of Technological Processes
Studenci inżynierii chemicznej i procesowej posiadają uniwersalne wykształcenie techniczne z dobrymi podstawami matematyki, fizyki i chemii, pozwalające na podejmowanie pracy w szerokim zakresie działalności produkcyjnej, projektowej i naukowej. Są przygotowani do rozwiązywania zaawansowanych problemów inżynierskich, optymalizacji pracy urządzeń i instalacji przemysłowych zarówno w małych skalach jak i w skali wielkoprzemysłowej. Dodatkowo absolwenci IOZE posiadają umiejętność praktycznego wykorzystania odnawialnych źródeł energii, sposobów wytwarzania energii ekologicznie czystej, a także form oszczędzania energii cieplnej, elektrycznej i mechanicznej.
Jaka praca po inżynierii chemicznej i procesowej?
Absolwenci kierunku przygotowani są do podjęcia działalności zawodowej w przemyśle chemicznym, naftowym, farmaceutycznym, kosmetycznym, spożywczym, w energetyce, ochronie środowiska, biurach projektowych, laboratoriach badawczych oraz do tworzenia własnych firm. Mogą podejmować pracę praktycznie w każdym zakładzie przemysłowym realizującym różnorodne technologie związane z produkcją i wykorzystaniem energii, surowców i ochroną środowiska naturalnego.
W czasie studiów Studenci kierunku mogą odbywać praktyki w firmach zajmujących się m.in. projektowaniem instalacji przemysłu chemicznego, np. Air Liquide Global E&C Solutions.
Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej to jednostka, gdzie studiuje 871 studentów i 29 doktorantów. Wykłada tam 103 nauczycieli akademickich. Oprócz technologii chemicznej na wydziale można studiować: biotechnologię oraz technologię chemiczną. Przy tej jednostce dydaktycznej działa studenckie koło naukowe.
Więcej informacji o kierunku oraz Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej można znaleźć na: https://www.chemia.pk.edu.pl/