Konferencja edukacyjna „Uczeń w obliczu przyszłego rynku pracy”
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu zaprasza 19 marca na konferencję edukacyjną pt. „Uczeń w obliczu przyszłego rynku pracy”. Przewidziana jest wspólna dyskusja nauczycieli, pedagogów, dyrektorów szkół, naukowców, przedstawicieli biznesu oraz administracji publicznej.
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu zaprasza 19 marca na konferencję edukacyjną:
„Uczeń w obliczu przyszłego rynku pracy”
Spotkanie będzie poświęcone relacji między systemem kształcenia a obecną sytuacją na rynku pracy. Dostosowanie kompetencji absolwentów wyższych uczelni i szkół ponadgimnazjalnych do realiów panujących na rynku pracy, staje się coraz większym wyzwaniem zarówno dla młodych ludzi, jak również dla gospodarki.
Zaproszeni prelegenci podpowiedzą uczestnikom, co należy zrobić, by przeciwdziałać temu problemowi. Przewidziana jest wspólna dyskusja nauczycieli, pedagogów, dyrektorów szkół, naukowców, przedstawicieli biznesu oraz administracji publicznej.
Program konferencji:
9:30-10:30
Kształtowanie się preferencji zawodowych w różnym wieku
10:45-11:45
Kompetencje i umiejętności w najbliższej przyszłości
12:00-13:00
Wykorzystanie nowoczesnych technologii w doradztwie zawodowym
13:15-14:30
Rynek pracy a system kształcenia w Polsce (dyskusja)
Szczegóły dot. konferencji dostępne są na stronie internetowej www.uczenwprzyszlosci.pl
Jednym z organizatorów konferencji jest Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Utworzony w 1926 roku UE należy do ścisłej czołówki polskich uczelni ekonomicznych. Jest jedną z najstarszych i najbardziej prestiżowych szkół wyższych o tym profilu w Polsce. Stanowi ważny, 13-tysięczny ośrodek naukowo-dydaktyczny specjalizujący się w kształceniu liderów biznesu, wysoko wykwalifikowanych kadr menedżerskich, ekspertów gospodarczych oraz pracowników służb administracji rządowej i samorządowej.
Swoją renomę zawdzięcza: wysokiej jakości nauczania oraz niekwestionowanej pozycji jednego z liderów badań naukowych w zakresie nauk ekonomicznych. Oferta dydaktyczna szkoły uwzględnia światowe wzorce kształcenia menedżerskiego i najnowsze rozwiązania z zakresu rozwoju myśli ekonomicznej i biznesu. Siłą Uczelni jest potencjał naukowy, kontakty międzynarodowe oraz orientacja na współpracę z biznesem.