Lider w turystyce i hotelarstwie WSTiH w Gdańsku
Działająca od 1996 roku Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku od lat znajduje się w ścisłej czołówce uczelni o profilu turystyczno-hotelarskim w Polsce!
Potwierdzeniem tego jest 1-sze miejsce przyznane przez „Wiadomości Turystyczne” w 2010 r. dla uczelni o profilu turystyczno - hotelarskim, jak również nominacje „Rzeczpospolitej” i „Perspektyw” w latach: 2009, 2008, 2007.
Uczelnia kładzie wyjątkowo duży nacisk na praktyki zawodowe. Praktyki trwają minimum 15 tygodni i są obowiązkowe. W wyniku podpisanych porozumień studenci odbywają praktyki w: renomowanych obiektach hotelarskich, pensjonatach, motelach, domach wczasowych, restauracjach i punktach gastronomicznych, biurach podróży i agencjach turystycznych, placówkach handlowych. Dużą popularnością cieszą się praktyki zagraniczne organizowane m.in. w Niemczech, Szwecji, Grecji i Kanadzie.
W szkole działa Uczelniane Biuro Karier, współpracujące z Wojewódzkim Urzędem Pracy oraz Powiatowymi Urzędami Pracy. Organizuje ono warsztaty obejmujących m.in. doradztwo zawodowe, sztukę autoprezentacji, przygotowanie do rozmów kwalifikacyjnych z pracodawcą.
W celu zwiększenia efektywności przeprowadzania zajęć w WSTiH powstały bogato wyposażone pracownie: pracownia hotelarstwa i gastronomii, zawierająca wszelkie atrybuty recepcji hotelowej, restauracji, coctail-baru, pracownia technologii żywienia człowieka, wyposażona w najnowszej generacji, profesjonalny sprzęt używany w gastronomii, pracownia SPA&Wellness, wyposażona w nowoczesny sprzęt zapewniający rekreację, rehabilitację i prawidłową odnowę biologiczną służącą regeneracji zdrowia, pracownia fizjologii człowieka, pracownia geografii turystycznej, pracownie komputerowe wraz z usytuowanymi w kilku miejscach "kawiarenkami internetowymi".
W WSTiH znajdują się punkty sprzedaży książek, punkty kserograficzne, pomieszczenia rekreacyjne oraz 2 kluby studenckie. Na terenie Uczelni znajduje się biblioteka (wypożyczalnia i czytelnia). Zbiory biblioteki opracowywane są komputerowo w systemie PATRON 3, a dostęp do bazy danych możliwy jest zarówno poprzez sieć lokalną, jak i przez internet.
Biblioteka szczyci się zbiorem liczącym ponad 12000 woluminów. Prenumeruje ok. 130 tytułów czasopism. Posiada ponadto dostęp on-line do licencjonowanych czasopism elektronicznych pełnotekstowych, takich jak: EBSCO, ELSEVIER, SPRINGER i WEB OF KNOWLEDGE.