Jakiego artykułu szukasz?

Najlepsze uczelnie ekonomiczne oferują indeksy uczestnikom Olimpiady Przedsiębiorczości

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Uniwersytety Ekonomiczne w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu oferują indeksy najlepszym uczestnikom Olimpiady Przedsiębiorczości.
Najlepsze uczelnie ekonomiczne oferują indeksy uczestnikom Olimpiady Przedsiębiorczości

Olimpiada Przedsiębiorczości organizowana jest od 2005 roku. Do każdej edycji zgłasza się kilkanaście tysięcy młodych ludzi zainteresowanych zarządzaniem i gospodarką, z ponad 1000 szkół w całej Polsce. Celem projektu jest rozbudzenie i wzmocnienie wśród młodzieży postaw przedsiębiorczych, doskonalenie umiejętności analizy zjawisk zachodzących w gospodarce oraz w życiu prywatnym, rozwijanie u młodzieży zdolności myślenia analitycznego i syntetycznego, planowania oraz realizacji przedsięwzięć, rozwiązywania w sposób twórczy problemów, skutecznego komunikowania się, współdziałania w zespole oraz negocjacji.

Olimpiada to wspólna inicjatywą Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych: Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu. Partnerami Strategicznymi są od wielu lat Narodowy Bank Polski i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Stypendia funduje Bank BGŻ.

Olimpiada skierowana jest do wszystkich uczniów szkół ponagimnazjalnych z całego kraju.

Olimpiada to zawody trzystopniowe.

  • Pierwszy etap to eliminacje szkolne. Odbędą się one 6 grudnia 2012 r. – w szkołach ponadgimnazjalnych, które zgłosiły uczestników do zawodów. Zawodnicy będą mieli za zadanie w ciagu 60 minut rozwiązać test wiedzy składający się z 50 pytań o zróżnicowanym stopniu trudności. Uwaga! Są punkty ujemne. Do eliminacji okręgowych zakwalifikowanych zostanie ok. 1250 osób.
  • Drugi etap to eliminacje okręgowe. Odbędą się one 7 marca 2013 r. – w siedzibach pięciu komitetów okręgowych: w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Zadaniem zawodników będzie najpierw rozwiązanie testu, a 50 osób, które rozwiążą test najlepiej, przystąpi do rozwiązywania zadań sytuacyjnych w pięcioosobowych grupach. Wyniki prac zaprezentują następnie Komisji Okręgowej. Do eliminacji centralnych zakwalifikowanych zostanie po 10 najlepszych osób z każdego okręgu.
  • Trzeci etap to eliminacje centralne. Będę one miały miejsce 4 kwietnia 2013 r. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Podobnie jak w poprzednich etapach zawodnicy będą mieli za zadanie rozwiązanie testu, a 25 najlepszych osób wystąpi przed Komisją Centralną, przedstawiając wcześniej przygotowaną prezentację na wybrany temat z zaproponowanej przez organizatorów listy.

Uczeń, który chce wziąć udział w Olimpiadzie, powinien zgłosić się do swojego nauczyciela. Szkoła powoła Komisję Szkolną, a nauczyciel dokona zgłoszenia szkoły i uczniów poprzez stronę internetową. Rejestracja odbywać się będzie w dwóch krokach, według następującego harmonogramu:

  • 1–31 października 2012 r. – elektroniczna rejestracja poprzez formularz na naszej stronie, wraz z podaniem składu Komisji Szkolnej i danych imiennych zawodników (zgłoszenie wygenerowane w czasie rejestracji należy wydrukować w dwóch egzemplarzach);
  • do 31 października 2012 r. włącznie – wysłanie jednego wydrukowanego i podpisanego zgłoszenia (listem poleconym, priorytetem; decyduje data stempla pocztowego) na adres odpowiedniego Komitetu Okręgowego. Drugi egzemplarz przechowuje Komisja Szkolna.

Więcej informacji na temat nagród TUTAJ

Komentarze (0)

brak komentarzy…