Dnia 13 stycznia 2017 roku na Wydziale Biologii UAM oraz w Ogrodzie Botanicznym życie tętniło pod znakiem „Nocy Biologów”. Ta trwająca od sześciu lat impreza edukacyjna jest skierowana do wszystkich, których fascynuje „Mikro i Makroświat Biologa”.

Pod hasłem "Mikro i Makroświat Biologa” uczestnicy tegorocznego spotkania na Wydziale Biologii UAM mogli poznawać tajniki życia roślin i zwierząt. Studiowali „Tajemniczy świat Pajęczaków’, wyrafinowane metody kontroli umysłu przez organizmy pasożytnicze podczas warsztatów „Mikromanipulatorzy”, zgłębiali kryminalne zagadki Wydziału Biologii poznając pracę entomologa sądowego w praktyce, a także bogactwo organizmów zasiedlających dziuple.

Rozpoznawali również nowotwory pod lupą, poznawali historie zapisane w kościach, uczyli się jak z fragmentu rośliny lub jednej komórki otrzymać tysiące roślin oraz przekonali się, że „Krew nie taka straszna” i „Nie wszystko złoto, co się świeci”.

Dużo uwagi poświęcono w tegorocznej edycji prywatnemu życiu roślin i ich inteligencji oraz zjawiskom związanym z takimi dziedzinami współczesnej biologii jak neurobiologia, biologia ewolucyjna oraz medycyna regeneracyjna.

Tegoroczna impreza po raz pierwszy adresowana była nie tylko do dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, średnich, studentów, ale również do uczestników Uniwersytetu III wieku.

UAM – Pasja dobrze wykształcona