Jakiego artykułu szukasz?

Nowe kierunki studiów podyplomowych w SGSP

Szkoła Główna Służby Pożarniczej systematycznie poszerza swoją ofertę studiów podyplomowych. Uczelnia ofertę kieruje do szeregu specjalistów rożnych branż, kadry kierowniczej administracji publicznej czy przedsiębiorstw prywatnych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, inspektorów ochrony przeciwpożarowej, rzeczoznawców ds. zabezpieczeń ppoż., specjalistów bezpieczeństwa i higieny pracy, pracowników firm ubezpieczeniowych, biur architektoniczno - budowlanych, pracowni projektowych i wielu innych.

Nowe kierunki studiów podyplomowych w SGSP

Wychodząc naprzeciw potrzebom odbiorców, Szkoła Główna Służby Pożarniczej systematycznie poszerza swoją ofertę studiów podyplomowych.

W ostatnim czasie zostały uruchomione nowe kierunki na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego (WIBC): „Zarządzanie kryzysowe w świetle regulacji Unii Europejskiej” dla specjalistów ds. zarządzania kryzysowego w zakresie skutecznego działania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa ludności i mienia, „Edukacja dla bezpieczeństwa” w szczególności kierowana do pracowników administracji publicznej i nauczycieli, „Studia menedżerskie dla kadry kierowniczej służb państwowych” z zakresu wspomagania umiejętności przywódczych.

Szkoła Główna Służby Pożarniczej (SGSP) w Warszawie jako lider kształcenia podyplomowego w zakresie bezpieczeństwa cywilnego i pożarowego, posiada kompleksową ofertę w tym zakresie, odpowiadającą wszystkim dziedzinom, w których istnieje potencjalne ryzyko wystąpienia zdarzeń niebezpiecznych, zagrażających bezpieczeństwu ludności i mienia, gdzie konieczna jest znajomość metod przeciwdziałania ich występowaniu, czy też usuwania skutków i badania przyczyn ich zaistnienia.

Dlaczego warto wybrać studia w SGSP?

Szkoła Głowna Służby Pożarniczej będąc jedyną w kraju uczelnią wyższą kształcącą funkcjonariuszy PSP oraz cywilnych specjalistów w zakresie bezpieczeństwa, ochrony ludności, zarządzania kryzysowego i zarządzania ryzykiem, ma dostęp do najnowszej specjalistycznej wiedzy. SGSP dysponuje bazą doświadczonych wykładowców, posiadających praktyczne doświadczenie, ma dostęp do innowacyjnych rozwiązań. Uczelnia będąc otwarta na potrzeby branży, elastycznie dostosowuje tematykę oferowanych studiów podyplomowych do aktualnych potrzeb odbiorców.

Co nowego? Nowe kierunki studiów w SGSP

W ostatnim czasie na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego zostały uruchomione aż trzy nowoczesne kierunki studiów podyplomowych:
Studia podyplomowe „Edukacja dla bezpieczeństwa” (EDB) to studia doskonalące, ukierunkowane na specjalistyczne kształcenie w zakresie bezpieczeństwa. W szczególności adresowane są do: pracowników administracji rządowej i samorządowej, pracowników oświaty, w których gestii znajduje się problematyka edukacji dla bezpieczeństwa, nauczycieli szkół o profilu związanym z bezpieczeństwem publicznym, nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, pracowników zespołów reagowania wszystkich szczebli, funkcjonariuszy służb: Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Straży Miejskiej i innych, członków organizacji pozarządowych uczestniczących w działaniach ratowniczych i edukacyjnych w zakresie bezpieczeństwa powszechnego.

Absolwenci studiów mają możliwość podjęcia pracy w rządowych i samorządowych instytucjach zarządzania kryzysowego i ochrony ludności oraz w gminnych, powiatowych i wojewódzkich zespołach reagowania kryzysowego.

Studia dają możliwość podwyższenia kwalifikacji osobom zatrudnionym w organizacjach pozarządowych, a także funkcjonariuszom służb państwowych. Ukończenie studiów uprawnia nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do nauczania przedmiotu Edukacja dla bezpieczeństwa w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

W ramach realizowanego programu słuchacze zapoznają się z problematyką współczesnych zagrożeń, bezpieczeństwa wewnętrznego, strategii bezpieczeństwa RP, z zasadami przygotowywania się do sytuacji zagrożeń, a także metodyką edukacji dla bezpieczeństwa. Kształcenie w ramach studiów ma charakter interdyscyplinarny.

Podyplomowe studia menedżerskie dla kadry kierowniczej służb państwowych (MEN) są realizowane we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim. Głównym ich celem jest umożliwienie rozwoju kompetencji przywódczych i dowódczych oraz ukształtowanie umiejętności w zakresie zarządzania strategicznego i operacyjnego u kadry kierowniczej w jednostkach organizacyjnych służb państwowych: Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Straży Granicznej i innych oraz ich strukturach wewnętrznych, z uwzględnieniem najnowszej wiedzy z zarządzania zasobami ludzkimi i specyfiki służby. Studia uwzględniają problematykę z perspektywy regulacji Unii Europejskiej.

Studia są adresowane do członków szeroko rozumianej kadry kierowniczej jednostek organizacyjnych służb na różnych poziomach ich zorganizowania i funkcjonowania oraz struktur wewnętrznych tych jednostek, a przede wszystkim do funkcjonariuszy służb państwowych pełniących funkcje komendantów i ich zastępców, dyrektorów wydziałów i naczelników w jednostkach szczebla centralnego, wojewódzkiego i powiatowego, komendantów i zastępców komendantów szkół i ośrodków szkolenia, pracowników cywilnych pełniących funkcje kierownicze w jednostkach służb państwowych oraz znajdujących się w tzw. zasobie kadrowym tych służb. Studia mogą podejmować także osoby spoza resortu spraw wewnętrznych, pełniące funkcje kierownicze w komórkach organizacyjnych zajmujących się działaniami kryzysowymi, ze względu na ich uniwersalny program studiów.

Zarządzanie kryzysowe w świetle regulacji Unii Europejskiej (ZK) są ukierunkowane na przygotowanie specjalistów ds. zarządzania kryzysowego, w zakresie skutecznego działania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa i mienia obywateli, umiejących wykorzystać specjalistyczną wiedzę dotyczącą współczesnych metod, sposobów i zasad zarządzania kryzysowego. Absolwenci studiów zdobędą wiedzę dotyczącą sytuacji kryzysowych w kontekście ideologicznym, kulturowym, socjologicznym i psychologicznym, jak również posiądą znajomość kwestii prawnych i innych związanych z sytuacjami kryzysowymi, szczególnie w zakresie podejmowania i koordynowania następujących działań: prewencyjnych w okresie przeciwdziałania zdarzeniom kryzysowym; ratowniczych realizowanych w czasie trwania kryzysu czy likwidujących skutki kryzysu w czasie odbudowy sytuacji pierwotnej. Studia uwzględniają problematykę z perspektywy regulacji Unii Europejskiej.
Adresatami studiów są absolwenci szkół wyższych, pracujący lub zamierzający podjąć pracę na stanowiskach związanych z szeroko rozumianym zarządzaniem kryzysowym, zwłaszcza szeroko rozumiana kadra kierownicza administracji publicznej i samorządowej (gmin, powiatów, województw) oraz jednostek organizacyjnych PSP na różnych poziomach jej zorganizowania i funkcjonowania, funkcjonariusze innych służb mundurowych, w tym Policji, Straży Granicznej, wojska itp., kadra kierownicza cywilnych zakładów pracy oraz wszyscy zainteresowani problemami bezpieczeństwa społecznego w sytuacjach zagrożeń dla życia, zdrowia, mienia obywateli oraz zapewnienia porządku, spokoju i bezpieczeństwa publicznego, na poszczególnych szczeblach administracji państwowej i samorządowej.

Dla kogo studia podyplomowe?

Wybór studiów podyplomowych SGSP jest niezwykle szeroki. Uczelnia ofertę kieruje do szeregu specjalistów rożnych branż, kadry kierowniczej administracji publicznej czy przedsiębiorstw prywatnych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, inspektorów ochrony przeciwpożarowej, rzeczoznawców ds. zabezpieczeń ppoż., specjalistów bezpieczeństwa i higieny pracy, pracowników firm ubezpieczeniowych, biur architektoniczno-budowlanych, pracowni projektowych i wielu innych. Przykładowo przedstawiciele firm likwidujących szkody popożarowe, w celu lepszego zrozumienia zjawisk tego rodzaju podejmą studia „Badania przyczyn pożarów”, leśnicy mogą poszerzać kwalifikacje na studiach podyplomowych „Ochrona przeciwpożarową lasu”, osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w zakładach o zwiększonym ryzyku wystąpienia awarii przemysłowych wybiorą studia „Ratownictwo chemiczne – identyfikacja skażeń i likwidacja zagrożeń”. Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej czy strażacy ochrony przeciwpożarowej mogą natomiast doskonalić umiejętności dowódcze podczas „Przeszkolenia zawodowego przygotowującego do zajmowania stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi (SPK)”.

Studia podyplomowe oferowane przez Szkołę Główną Służby Pożarniczej w roku akademickim 2016/2017:

Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego:

1. Badanie przyczyn pożarów i okoliczności ich powstania (BPP)
2. Inżynieria Pożarowa Budynku (IPB)
3. Ochrona przeciwpożarowa lasu (OPL)
4. Ratownictwo chemiczne - Identyfikacja zagrożeń i likwidacja skażeń (RCH)
5. Przeszkolenie zawodowe dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi (SPF)
6. Przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi (SPK)
7. Dla strażaków ubiegających się o pierwszy stopień oficerski w Państwowej Straży Pożarnej (SPO)
8. W zakresie przeszkolenia zawodowego przygotowującego do zajmowania stanowisk oficerskich w Państwowej Straży Pożarnej (SPO2) – dla funkcjonariuszy PSP
9. W zakresie przeszkolenia zawodowego przygotowującego do zajmowania stanowisk oficerskich w Państwowej Straży Pożarnej (SPO4) – dla funkcjonariuszy PSP
10. Zapobieganie pożarom i awariom (ZPA)

Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego:

11. Bezpieczeństwo i higiena pracy (BHP)
12. Edukacja dla bezpieczeństwa (EDB)
13. Logistyka w bezpieczeństwie kraju (LBK)
14. Podyplomowe studia menedżerskie dla kadry kierowniczej służb państwowych (MEN)
15. Zarządzanie kryzysowe w świetle regulacji Unii Europejskiej (ZK)

Pełną ofertę studiów podyplomowych można znaleźć na stronie:
www.sgsp.edu.pl/studia-podyplomowe

KONTAKT W SPRAWIE REKRUTACJI NA STUDIA PODYPLOMOWE

Referat Studiów Podyplomowych i Szkoleń
telefon: (22) 56 17 523
e-mail: esygnatowicz@sgsp.edu.pl
www.sgsp.edu.pl/studia-podyplomowe

Komentarze (0)

brak komentarzy…
  • Uniwersytet Kaliski
  • Akademia Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie, Uczelnia Państwowa
  • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
  • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
  • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Kościerzynie
  • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • Collegium Humanum w Kielcach
  • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
  • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
  • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
  • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
  • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
  • Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
  • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
  • Akademia Medyczna Humanum w Warszawie
  • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
  • Collegium Humanum w Rzeszowie
  • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
  • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
  • Collegium Da Vinci w Poznaniu
  • Gdańska Szkoła Wyższa
  • Wyższa Szkoła Zarządzania i Psychologii w Poznaniu
  • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
  • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
  • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
  • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
  • Akademia Zamojska
  • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
  • Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu
  • Collegium Humanum w Katowicach
  • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
  • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
  • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
  • Akademia Katolicka w Warszawie, Collegium Bobolanum
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
  • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
  • Gdański Uniwersytet Medyczny
  • Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego
  • Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
  • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
  • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
  • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
  • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
  • Politechnika Morska w Szczecinie
  • Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium
  • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
  • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
  • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
  • Akademia Tarnowska
  • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
  • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
  • Collegium Humanum w Gdańsku
  • Politechnika Częstochowska
  • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Gdańsku
  • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
  • Akademia Pożarnicza w Warszawie
  • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
  • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
  • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
  • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
  • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
  • Politechnika Łódzka
  • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana w Radomiu
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
  • Collegium Humanum w Lublinie
  • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
  • Akademia WIT w Warszawie
  • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
  • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
  • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
  • Uniwersytet w Siedlcach
  • Akademia Jagiellońska w Toruniu
  • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana, Wydział w Warszawie
  • Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży
  • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
  • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
  • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
  • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
  • Collegium Humanum w Poznaniu
  • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
  • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
  • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
  • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
  • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
  • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
  • Akademia Nauk Stosowanych w Wałczu
  • Uniwersytet Zielonogórski
  • Warszawska Uczelnia Ekonomiczna
  • Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
  • Collegium Civitas w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
  • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Toruniu
  • Uniwersytet Rzeszowski
  • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
  • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Szczawnie-Zdroju
  • Uniwersytet Wrocławski
  • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
  • Uniwersytet SWPS Katowice
  • Uniwersytet Morski w Gdyni
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
  • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
  • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
  • Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu
  • Collegium Humanum w Warszawie
  • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
  • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
  • Lubelska Akademia WSEI
  • Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
  • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
  • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie
  • Politechnika Śląska
  • Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
  • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
  • Akademia Ateneum w Gdańsku
  • Uniwersytet Śląski w Katowicach
  • Uniwersytet Pomorski w Słupsku
  • Akademia Śląska w Katowicach
  • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
  • Collegium Humanum we Wrocławiu
  • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
  • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
  • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
  • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
  • Uniwersytet Szczeciński
  • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
  • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT
  • Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu
  • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
  • Politechnika Poznańska
  • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
  • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
  • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
  • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
  • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
  • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
  • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
  • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
  • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
  • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
  • Collegium Humanum w Szczecinie
  • Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
  • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
  • Akademia Mazowiecka w Płocku
  • Powiślańska Szkoła Wyższa
  • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
  • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
  • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
  • Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku
  • Uniwersytet Gdański